Jump to content

Ikdienā noderīgi Windows softiŅI - 2021 Edition


itanium
 Share

Recommended Posts

pirms 12 stundām , itanium teica:

Ditto

win+v, iebūvētais

 

pirms 12 stundām , itanium teica:

Flameshot

win+shift+s, iebūvētais

 

No neiebūvētajiem - Total Commander, XnView, nconvert, Notepad++, VLC.

 

Pirms pāris dienam noderēja process explorer vai tml - vajadzēja atrast, kas ik pēc dažām minūtēm nospēlē kaut kādu notifikacijas skaņu.

 

 

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Nav jau vajadzigs taisit tadu pashu temu, tikai tapec, lai nodalitu *nix-like programmu ieteikumus. Seit ir noteikti vairaki lietotaji, kas strada ne tikai Win platforma, tiek darbinatas zem VM utml. citas platformas.

Labots - INTRASERVERNET
  • Atbalstu 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Priekš privātas lietošanas  FastStone Image Viewer . Dafiga vis kaut kas.  Izmantoju lai palabotu/samazinātu bildes. Var arī ko izdarīt serijveidā ar bildēm. tipa lai visās viena pasākuma bildēs būtu stūrī kas ierakstīts vai paņemti dati no bildes un ierakstīti jau redzamā. Nu pat ļoti noder , kad taisi fizisku bilžu albumu. Pēc gadiem ej nu atceries kur  un kad tas bija, kas redzams bildē, albumā. Arī labs , kad kādam vari aizsūtīt skrīnshotu  ar attēlu, kur saliec kadus komentārus , bultinas uz problēmu. Nu arī labs, ka ir variants bez instalācijas, portable.

 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 47 minūtēm , binary teica:

win+shift+s, iebūvētais

šitam var settingos uzlikt, lai ir vienkārši caur Printscreen, tad 3 pogu vietā jāspiež viena. Pie Accessibility > Keyboard.

Win + PrtScrn funkcionalitāte, kad automātiski tiek saglabāts ekrānšāviņš Pictures/Screenshots mapē, saglabājas

 

enable-print-screen-open-screen-snipping.thumb.jpg.611b9ad939e9c9349fe9bd8d5ebbba5a.jpg

 

Pirms 15 minūtēm , oxygen teica:

Priekš privātas lietošanas  FastStone Image Viewer .

Es ne pārāk sen pārgāju uz Honeyview, jo defaultie vienkārši nestrādāja, kā man gribētos. Windows Image viewer (tas, kas no W7) nerāda animētus gifus un ir problēmas ar .webp failiem. W10 defaultajam Pictures UI ir galīgi garām (es nevaru pāršķirt bildi, ja esmu piezūmojis... wtf? Tas ir tad, ja uzlieku, ka pietuvina ar peles ritenīti, neciešu bilžu pārslēgšanu ar ritenīti). Biju mēģinājis arī IrfanView, bet tam man arī kaut kas nepatika. Honeyview ir tāds no nonsense skatītājs, bez nekā lieka, un atbalsta gan kustīgus gifus, gan .webp, gan arī PDF, DDS un pat PSD

Labots - shadow118
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 8 minūtēm , M@R$$ teica:

A kas vainas snipping toolam?

tas ir tas pats snipping tools, vienkārši viņu var atvērt nospiežot tikai PrintScreen pogu

EDIT, nevermind, tas laikam nebija man domāts :D

Labots - shadow118
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

win+v, iebūvētais

Priekš manis pārak primitīvs, jo netiek galā ar bildēm un failiem. Ditto spēj to visu sagremot.

  

Pirms 31 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Seit ir noteikti vairaki lietotaji, kas strada ne tikai Win platforma, tiek darbinatas zem VM utml. citas platformas.

A kur problēma ir izveidot atsevišķu tēmu priekš tiem vairākiem lietotājiem? Tīri, lai nejauktu visu vienā katlā.

 

Pirms 8 minūtēm , M@R$$ teica:

A kas vainas snipping toolam?

Nav jau nekādas vainas būt primitīvam, bet dažreiz (man regulāri) dzīvē vajag ko vairāk.

Flameshotam ir precizitāte (vari pielabot apgabalu pēc iezīmēšanas), saglabā ne tikai starpliktuvē, bet pie viena arī manis norādītā folderī, kā arī iespējas uzreiz ērti papildināt attēlu. Tieši pirmā un pēdējā punkta dēļ es migrēju no Greenshot, kas arī bija gana labs tūlis.

 

Labots - itanium
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , itanium teica:
pirms 1 stundas , binary teica:

win+v, iebūvētais

Priekš manis pārak primitīvs, jo netiek galā ar bildēm un failiem. Ditto spēj to visu sagremot.

Ar bildēm it kā tiek galā. Par failiem nezinu, nav bijusi vajadzība.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ClickMonitorDDC https://clickmonitorddc.en.softonic.com/

Ļauj softiski nogriezt spilgtumu/kontrastu monitoram. Ja ziniet kaut ko automātiskāku, ērtāku, būšu priecīgs zināt :)

NB - Ja uzliek automātisko aptumšošanu, šis 'neredz' ka tiek skatīts video iekš YT vai VLC un tāpat aptumšo.

Labots - Msnikss
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Msnikss teica:

Ļauj softiski nogriezt spilgtumu/kontrastu monitoram. (..) Ja ziniet kaut ko automātiskāku, ērtāku, būšu priecīgs zināt :)

Labajā apakšējā stūrī ir šāda ikona:

image.png.00781fce0b944644dc021506247e378b.png

 

To piespiežot, man parādās slaideris, ar kuru var mainīt ekrāna spilgtumu. Nezinu, varbūt laptopa fīča…

image.png.35676c121dcf11768e94b0253ed3f972.png

 

Ikdienā ekrāna spilgtumu mainu ar laptopa klaviatūras pogām - kad istabā tumsa, uzlieku uz minimumu.

Lai nebūtu jāliek atpakaļ "parasto spilgtumu", esmu noschedulējis tasku. Tas no sērijas "automātiskāk, ērtāk" ;)

Trigeris - "On workstation unlock", action - "Start a program":

powershell (Get-WmiObject -Namespace root/WMI -Class WmiMonitorBrightnessMethods).WmiSetBrightness(1,40)

 

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Nezinu, varbūt laptopa fīča…

Exactly! Desktop PC tā nemāk. Caur Nvidia control paneli arī nav ērti..

 

Es ļoti gribētu vieglu softiņu, kurš māk dim display after 5min of inactivity. Bet ja šis aptumšo kad skatos multimediju, tad vairs nav interesanti, kustināt peli ik pēc 4min(nu vai 15,25 vienalga) 😕

Labots - Msnikss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Msnikss teica:
pirms 3 stundām , binary teica:

Nezinu, varbūt laptopa fīča…

Exactly! Desktop PC tā nemāk. Caur Nvidia control paneli arī nav ērti..

 

Nu tas jau tapēc ka laptopam ir pilna dzelžu kontrole pār "spožumu". Ja piespraudīsi monitoru pie laptopa, tad neko arī nepakontrolēsi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 23 stundām , binary teica:

Ar bildēm it kā tiek galā. Par failiem nezinu, nav bijusi vajadzība.

Ne pārāk labi. Piemēram, tikko Bootā labais klikšķis uz Tavas profila bildes un Copy Image:

  • Win + V: nekā
  • Ditto:

image.png.f0c1c6137378c404dcb1f446dd02bafd.png

Kas vēl man Ditto patīk - vēsture saglabājas arī pēc datora izslēgšanas/ieslēgšanas, kā arī tas, ka ir iespējams pieglabāt jebko (texts, bilde, fails) vēlākai izmantošanai.

 

pirms 15 stundām , Msnikss teica:

ClickMonitorDDC https://clickmonitorddc.en.softonic.com/

Ļauj softiski nogriezt spilgtumu/kontrastu monitoram. Ja ziniet kaut ko automātiskāku, ērtāku, būšu priecīgs zināt

Tas pats ClickMonitorDDC  + AutoHotkey (A_TimeIdlePhysical)? Nav out-of-box risinājums, bet vismaz vajadzētu strādāt.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

2021.11.18. , 22:09, itanium teica:

 Šis ļoti labi strādā arī uz Ubuntu un tik tiešām ir kārtu ērtāks par Greenshot. Būs jāievieš arī uz Win lietošana.

 

No failu pārvaldniekiem uz Windows man patīk Double Commander. Galvenokārt tāpēc, ka var redzēt direktoriju izmērus un pašu pārvaldnieku uzstartēt "as other user" (šis gan attiecas uz visiem third party pārvaldniekiem). Noder, lai no parastā usera sesijas uzstartētu kā domēna administrators un katru reizi nebūtu jāklabina kredenciāļi, kad slēdzos pie citas tīklā esošas mašīnas.

https://doublecmd.sourceforge.io/

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Far Commander - visiem tiem, kas ar labu vārdu atceras Nortonu, Voklovu un pat Linuxā nekautrējas pa kluso Midnight komandieri izsaukt :) 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Boņs teica:

kas ar labu vārdu atceras Nortonu, Voklovu

Pēc šiem pārgāju uz Windows Commander, kuru vēlāk Microsoft piespieda pārsaukties par Total Commander. Tā arī esmu palicis pie tā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Arī izmantoju to ClickMonitorDDC. Nepatīk, ka pie kauktkādas jaunākas versijas palika tāds lēnāks.

 

Vēl izmantoju Monitor Off, noklikšķinu linku un monitors aiziet gulēt. Var nokonfigurēt tā ka pamostas tikai no klaviatūras, no peles nē.

 

Win10 start menu aizstāju ar OpenShell Start Menu, tāds StartIsBack bezmaksas variants.

 

Propelleru pieregulēšanai izmantoju FanControl, var taisīt Mix līknes, kas atkarīgas no vairākiem temperatūras rādītājiem.

 

Ja vajag pagraizīt mp3 (vai aac) bez pārspiešanas - MP3DirectCut

 

Viedoplaiers - MPC HC

 

Android emulators - Memu

 

Folderu sinhronizēšanai - FreeFileSync

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

DiskInternals Linux Reader - laba lieta, ja uz ātro jāatrod kas linux diskā, bet nav linuz datorā, vai nav laika pārstartēties.

Diskstate - 3.5  (my bad) versija joprojām strādā bezmaksas, zibenīgs rīks, lai pačekotu, kurā volumē cik vietas atlicies.

Junction Link Magic - mazliet specifisks rīks, bet šad tad noder, manā gadījumā, lai faili paliek tai diskā, kur viņi ir. Tas pats OneDrive redz tos kā īstus un lieki nekopē.

Mani 5 centi 

1304423518_Ekrnuzmums2021-11-20195847.png.8c78e29027951dfc76d170f15bc8d5b1.png

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , aoma teica:

Mani 5 centi

NAPS2

OCR tajā labs, ja tekstu no papīra vajag dabūt failā, neko labāku bezmaksas nezinu, neesmu atradis...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

DMDE - bojātu disku / failu sistēmu recovery. Maksas (nelielas), bet silti iesaku.

dmde-main-50.png.ec931e4060e0440ab035eb03bd5588b1.png

 

Sysinternals - pārsvarā izmantoju Process Explorer, bet ir cita kaudze derīgiem tooļiem.

processexplorer.jpg.e4839e60428c49e8a05bd37ae9c0d7a7.jpg

 

HWiNFO - hardware informācija, pārsvarā izmantoju, lai redzētu CPU engineering samplēm stepping.

hw-info.jpg.617e3e7b77bf9fe7bb988199d2808e10.jpg

 

Speccy - hardware info savākšanas toolis, lieti noder, ja draugiem / radiem kaut ko vajag apgreidot un nepieciešams saprast, kas un kā

sp-screen.png.bdd2293a7c6b8d6665e4f2f4121eb819.png

 

Multi-Rename Script (MRS) - mass failu pārsaukšana arī ar reg exp, integrējas Explorer (Win7 - sen nav apdeitots, varbūt nestrādā uz Win10)

mrs.jpg.ee898b9d995b3e99e7769293c0a33b65.jpg

 

Snap2HTML - direktoriju saraksta exports HTML formātā

snap2html.png.af5ccdcc64a4666d4bd3f3ca181e6d6a.png

 

Pāris console tooļi:

ffmpeg (video apstrādei)

ImageMagick (bilžu apstrādei)

youtube-dl (video kačāšanai)

 

Nu un tad jau pieminētie Far Manager (ūber alles), NAPS2, FreeFileSync

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Intel(R) Extreme Tuning Utility, v6.4 (pēdējā versija, kurā bija pieejams XTUCli.exe, lai lietotu no komandrindas) - task schedulerī palaižu pie sistēmas starta, lai samazinātu CPU voltāžu. BIOSā diemžēl to nevaru izdarīt.

Man kā laptopa lietotājam noder - CPU ātrdarbība saglabājas, izdalītais karstums samazinās, ventilatori griežas lēnāk, kā arī vairs netiek sasniegtas temperatūras, pie kurām CPU nomet frekvenci.

 

ASUS Battery Health Charging - lai ASUS laptopam ierobežotu baterijas max uzlādes līmeni (60%, 80% vai 100%). Tā kā laptops 99% laika ir pie rozetes, tad turēt bateriju visu laiku pilnu nav veselīgi.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Labadiena!

Kādu progammu, jūs izmantojat, lai atrastu failu dublikātus? Man te ir padaudz dažādi failu (video,audio, fotogrāfijas), kas izmētātas dažādās mapēs+daudziem nosaukumi mainīti. Varbūt ir kāds softiņš, kurš, meklēt pēc faila izmēra, piemēram?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izmērs neko daudz nedos. Kautkāda SHA checksumma gan. Tad pat softu nevajag, uzraksti scriptu kas izstaigā pa mapēm un salīdzina, ja atrod vienādus, tad izprintē sarakstu.

Visdrīzāk gan aizņems ilgu laiku :D

 

Link to comment
Share on other sites

SHA pateiks neatkarīgi no datuma, nosaukuma utt. Vienkārši filtrē pēc faila tipa (jpeg, mp3 utt)

Pa lielam 20 min darbs. 

Link to comment
Share on other sites

Lai sameklētu? Ganjau aizņems diezgan, atkarībā no failu daudzuma/lieluma. Bet nu ja nav jāsteidzas.

Nav tik traki. SHA256 uz 3.2mb bildi -  0m0.017s. 

Link to comment
Share on other sites

versatile
1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

SHA256 uz 3.2mb bildi -  0m0.017s

Jauki. Man viens fails parasti izmēros ir no 8 līdz 40 megabaitiem. Vidēji kkas ap 16. Reāli, tātad, varam rēķināt sekundi-pusotru uz failu.

Vai gribi minēt, cik man ir failu? :D
Bet nu, savā ziņā, būtu forši, jo ir visādi ārējie hdd, un mēdz būt, ka dublikāti ir dažādos diskos - saglabāt hash cache pret kuru līdzināties, būtu vērtīgi. Pusotra-divas diennaktis db uzbildošanai, iespējams, ir apsverami.

Link to comment
Share on other sites

Failu zibenīgai meklēšanai in general un visādām ar failu meklēšanu saistītām izvirtībām(t.sk. izmēri, atribūti utt): https://www.voidtools.com/ - Everything. 
Kā: http://www.voidtools.com/support/everything/searching/ 

Laba lieta. Ir arī iespēja to integrēt TotalCommander meklētājā, ja nu gadījumā kāds arī TC izmanto. 

 

Lai meklētu dublikātus pēc satura - arī izmantoju TotalCommander. Ir tur tāda iespēja, manuāļi ir internetā. :

image.png

"Plugin fields" - TC plugini, kuri no failiem var izvilt visādus metadatus, tai skaitā EXIF utt. 

 

Offline diskiem - arī Everything. Var uzstādīt lai dati failu DB tiek saglabāti arī kad disks tiek atvienots. Pēc metadatiem gan nez vai tā varēs meklēt, neesmu pārliecināts ka metadati glabājas Everything DB. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , versatile teica:

dēji kkas ap 16. Reāli, tātad, varam rēķināt sekundi-pusotru uz failu.

kādu tev sekundi? 0.017s x 5 = 0.085s.

 

bet nu uz 3GB ar failiem aizņem 12 seknundes (0m11.702s). Tas uz laptopa palāižot uz viena kodola, ar vairāk zirgaspēkiem protams ātrāk.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jā, tas nu ir varen prātīgi - dažādu izmēru failiem meklēt vai nav vienādas checksummas! :fool:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...