Jump to content

Par izšķirtspējām.


Stasss
 Share

Recommended Posts

Tātad, draugi, uzražošu pie sestdienas jaunu topiku.

Tā kā acs sāk pierast pie lielām izšķirtspējām, tad pašlaik esošajā SyncMaster 2433 vēsturē standarta 1920x1080 sāk palikt "par lielu".

Vai ir iespējā kaut kā apčakarēt draiveri un uzlikt lielāku izšķirtspēju?

Un ja ir tad kādas ir nākamās standarta rezolūcijas aiz šīs?

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

uldise
Pirms 1 minūtes , Stasss teica:

apčakarēt draiveri un uzlikt lielāku izšķirtspēju

a pričom tur draiveris. matrica ir tāda kāda tā ir..

Link to comment
Share on other sites

Doma laba, par to ir vērts ieraut!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 10 minūtēm , uldise teica:

a pričom tur draiveris. matrica ir tāda kāda tā ir..

Sēdies, divi..

 

Pats atradu..

max.jpg.591df8045bbcf634262ded87961467b4.jpgrezoluc.thumb.jpg.2af557da32dd91f78993da73a8a1e4eb.jpg

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 22 minūtēm , Stasss teica:

esošajā SyncMaster 2433 vēsturē standarta 1920x1080

Drīzāk jau jājautā kāda mārutka pēc uz 1920x1200 monitora tu lietoji 1080p. Iespējams jau tev kautkāds savādāks modelis.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Stasss

Hm, labs jautājums. Pat nezināju. Katrā ziņā 1080p ir Recommended un Max ko settingi piedāvā.

Varbūt tāpēc arī man tā bilde biku nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

Stasss
(labots)

Nu nē..pamēgināju. Ar 1920x1200 bilde ir izstiepta un galīgā tūtā..

Varbūt pieradums tagad? Bet diez vai.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nofotofrāfē ekrānu un paskaties vai tev profilu avarāri ir kvadrāti.

Tad tev nav SyncMaster 2433 vai ir kāda no vņa modifikācijām.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
Pirms 15 minūtēm , Stasss teica:

Pats atradu..

Atrast vari daudz ko, tikai viena nianse - labākā attēla kvalitāte ir tikai ražotāja ieteiktajam (Recomennded) variantam. Tavā gadījumā sistēma vispār displeju pazīst? Ja ne - uzinstalē monitora draiveri, tad atpazīs.

 

Untitled.jpg.1b3cc38c897bbb12ad26bac6fce02f9b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

avarāri ir kvadrāti.

1920x1080 kvadrāti

1920x1200 izstiepti

2560x1440 šobrīd liekas ok. (kvadrāti)

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Reāli jau no tā ka tu uztaisi izšķirtspēju lielāku, pati izšķirtspēja uz monitora nemainīsies, tā ir fiziski tāda. Kas to lai zin ko tas draivers dara, lai to panāktu, bet visdrīzāk vienkārši uztaisa lielāku freimbuferi (izšķirtsējā kādā tu gribi) un tad downskeilo uz monitora izšķirtspēju (1920x1080). Rezultātā viss izskatās mazāks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 4 minūtēm , raiviic teica:

labākā attēla kvalitāte ir tikai ražotāja ieteiktajam (Recomennded) variantam

Šo es saprotu, jā.

Pazīst

pazist.thumb.jpg.0f83648c6bd9e5bc52cc02148ffb90f6.jpg

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Rezultātā viss izskatās mazāks.

Jap, tāds arī mans mērķis.

Vārdu sakot jādomā par jaunu monitoru..

Link to comment
Share on other sites

uldise
1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Sēdies, divi..

tad Tu prasīji padomu, kā skatīties uz esošā monitora miglubildi jeb  ko?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Stasss

Nu tik daudz ka es nevaru viņam dabūt vairāk pikseļu nekā šam ir, es pats saprotu..

Link to comment
Share on other sites

uldise

jebkurā gadījumā monitora izvēle nav viegls uzdevums - tipa ņemt vienkārši lielāko iespējamo ar lielāko iespējamo izšķirtspēju var sanākt slikti beigās, pieņemot, ka monitoram labākā kvalitāte ir tieši ar native resolution. nē nu var jau pēc tam ņemties ar burtu palielināšanu, bet priekš kam..

 

katra acis jūtas labi pie konkrēta PPI (Pixels per inch ). man pašam ir ok pie ~100 PPI, esošais 2560x1440 pie 27" ir ~109 PPI liekas tā kā mazliet par mazu, prasītos drusku lielāki burti. šeit var paspēlēties: https://www.sven.de/dpi/

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 3 stundām , uldise teica:

katra acis jūtas labi pie konkrēta PPI (Pixels per inch ). man pašam ir ok pie ~100 PPI, esošais 2560x1440 pie 27" ir ~109 PPI liekas tā kā mazliet par mazu

Manai acij 109 PPI ir OK ar monitoru 3440x1440@34'', bet komforta zona domaju ka būtu, ja būtu mazliet lielāks PPI.

2560x1440@25'' sanāk ka PPI ir 118 un tas jau sāk palikt par sīku. 

Interesanti vai ir kautkas pa vidam, tad būtu kā reiz. Skatijos 3840x1600@38, bet tam PPI sanāk tāds pats. Bet varētu būt ka monitors pats par sevi varētu būt par lielu un jāsāk jau grozīt galvu. Žēl ka Dell (vai drīzāk matricas ražotājs) neizdomāja iespiest to izšķirtspēju 36 - 37'' būtu ideāls monitors manai acij.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
(labots)

Piekritu 1440p ar 25" vai 27" ir perfekts 110-120 ppi (vismaz priekš manis, YMMV). Lielākoties lietoju dell ultrasharp sērijas monitorus.

 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Stasss

Man šobrīd ar 1440p uz 24" liekas baigi ok. Bet laikam jūtu, ka bilde nav tāda kā vajadzētu būt. Liekas ka acīs jūt.

Bet kad uzlieku atpakaļ 1080, liekas šausmas. Nāksies pierast.

Uz 27" gan jau 1440p būtu must have.

Lētie 27" laikam tāpat nāk ar max 1080p. Tur laikam ar mīnusa brillem jāsēž vispār.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Viss jau atkarīgs ko tu uzskati par lētajiem. Man darbs pārsvarā iepērk darbam iiyama 27'' 1440p. Par matricu sūdzēties nevar, kāja laba, gandrīz Dell līmenī, nevis tākā kautkādiem brendu budžeta modeļiem kur tās fiksētās kājas. Pirnīgs abloms, ko tur grāmatas jāliek zem kājas ja pa zemu :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Stasss teica:

Man šobrīd ar 1440p uz 24" liekas baigi ok.

Nez, ilgus gadus sēdēju pie 24’’ monitora ar full hd izšķirtspēju, tas ir 1080p, bija ļoti labi, PPI = 91,79, domāju, ka 1440p uz 24’’ būtu viss par sīku, ka nevarētu neko izlasīt. Tagad 31,5’’ monitors 1440p, priekš manis arī tieši laikā, PPI = 93,24, līdzīgi kā bija ar iepriekšējo monitoru.

Pirms 26 minūtēm , Stasss teica:

Lētie 27" laikam tāpat nāk ar max 1080p. Tur laikam ar mīnusa brillem jāsēž vispār.

Tieši otrādi, ar 27’’ monitoru pie 1080p izšķirtspējas teksti, ikonas utt. monitorā būs lielāki, pie 1440p izšķirtspējas sīkāki.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Stasss

Godīgi sakot, 1080p uz 24" nemaisīja līdz manā dzīvē neparādījās ābols. Ābolam tā izškirtspēja attiecībā pret ekrāna izmēru ir liela, un līdz ar to acs pierod pie sīkāka fonta. Un piesēžoties pie PC viss liekas milzīgs.

Pirms 24 minūtēm , AndrisBB teica:

Viss jau atkarīgs ko tu uzskati par lētajiem.

Par lētajiem domāju to, ka cik esmu skatījies, lētākiem 27" moņi ir ar 1080p. 

Link to comment
Share on other sites

Ekrānšāviņš pie 1920 × 1080 izšķirtspējas:

1637465239_Ekrnuzmums(14).thumb.png.bb97cd0583e7aa065005414e712470aa.png

 

Ekrānšāviņš pie 2560 × 1440 izšķirtspējas:

1456563689_Ekrnuzmums(15).thumb.png.c38baa3a31e460fcf2a0062c34438ea5.png

 

Ja būtu lielāka izšķirtspēja, piemēram, 4k, priekš manis būtu viss par sīku.

Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 10 minūtēm , vvv teica:

ka 1440p uz 24’’ būtu viss par sīku, ka nevarētu neko izlasīt.

Man šobrīd ir 1440p un Scaling uz 125% un ir ok.

Link to comment
Share on other sites

Tagad W10 skalings ir OK, senāk tik labi nebija. Arī tagad nākas sastapties ar gadījumiem, kad skalings «nenostrādā», kaut kādās vecās programmās gan jau var gadīties.

Manas domas, palabojiet, ja es domāju nepareizi, labāk, ja nav vajadzības skalingot.

Kaut kad iepriekš mēģināju skalingot, ja pareizi atceros, MikroTik Winbox nesaprata skalingu, kam ir, pamēģiniet.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Linux joprojām nemāk jēdzīgi scalingot, pārsvarā dēļ tā ka kautkas tāds nebij paredzēts pirmsākumos X serverī un tagad to izlabot nav iespējams visu nepārrakstot.

Tapēc Linux lietotājiem skeilings joprojām var teikt ka neeksistē.

 

Pamēģināju tiko. 2X (High-DPI) mode strādā OK, bet tiklīdz sāk likt 125, 150% tā tāpat aiziet tūtē :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

uldise
pirms 1 stundas , Stasss teica:

Man šobrīd ir 1440p un Scaling uz 125% un ir ok.

šeit arī atbilde, ka PPI īsti nav ok. priekš manis Scaling galīgi neder, mājās sēžu pie Linux kastes, darbā ir Win, slēdzoties par remote tur tas scaling galīgi neiet nekā kopā neiet. līdz ar to dodu priekšu native resolution bez jebkādiem scaling manai aci atbilstoši.

 

pirms 2 stundām , Stasss teica:

Ābolam tā izškirtspēja attiecībā pret ekrāna izmēru ir liela, un līdz ar to acs pierod pie sīkāka fonta.

pamēģini pasēdēt ilgāk pie šāda, tad manīsi ir vai nav ok. pašam dienas beigās acis tomēr nogurst, jo visa diena ekrānā...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 5 minūtēm , uldise teica:

pamēģini pasēdēt ilgāk pie šāda, tad manīsi ir vai nav ok. pašam dienas beigās acis tomēr nogurst, jo visa diena ekrānā...

Nu nav nav. Jūtu ka acij ir kaut kāds diskomforts, nekā bija uz natīvā. Bet par cik man ilgs laiks dienā nepaiet pie PC, tad gan jau pacietīšu.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Cilvēkam ar kaut cik normālu redzi noteikti nav vērts mocīt sevi izmantojot LCD monitoru nestandarta izšķirtspējā.

Bet ja rodas speciālas vajadzības, tad ir vairāki varianti - var izmantot gan LCD iebūvēto skeileri, gan GPU scaling. Kvalitāte var jūtami atšķirties, un dažos gadījumos GPU scaling var izrādīties acīm tīkamāks nekā LCD iebūvētais.

Atkarīgs gan no monitora, gan videokartes. Intel procesoros iebūvētais scaling ir ar it kā "malu saasināšanas funkciju" - visas līnijas šķiet kontrastainākas. Tas ir speciāli, lai kompensētu faktu, ka pikseļi vairs nav precīzi 1:1. Nvidia scale darbojas citādi, nav šāda "saasinājuma".

 

Ja izmanto GPU scale, tad svarīgi regulēt izšķirtspēju caur GPU draivera iestatījumiem, ne Windows!  Windows ir tieksme sačakarēt iestatījumus un vai nu atslēgt GPU scale vispār, vai ieslēgt nekorektu Aspect Ratio.

 

AMD Catalyst draiveros (2016.gada) arī kaut kad bija kaut kādi gļuki saistībā ar GPU scaling nefiksēšanos. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc vairs neizmantoju AMD videokartes. Nez, varbūt jaunākajos draiveros ir salabojuši problēmu.

 

Ekrānšāviņš no Nvidia iestatījumiem:

 

image.png.84ed317587448a73f23ef36a9d9f5827.png

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

Artanis
2021.03.6. , 17:48, Stasss teica:

Uz 27" gan jau 1440p būtu must have.

Tieši tā. 27 collas ar 1440p ir pats labums - gan var tālāk atstumties atpakaļ no monitora lai pasaudzētu redzokļus, gan arī visi interfeisa elementi joprojām ir pietiekami lieli arī neizmantojot nekādus display scaling.

 

Starp citu - autora problēmu risina vienkārši ieslēdzot windowzē interface scaling uz 75%. Un nevajadzētu nekādas izvirtības ar custom nestandarta izšķirtspējām. 

Brīnos, ka neviens to uzreiz neieteica - laikam patīk zobus tīrīt caur dupsi...

Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 3 minūtēm , Artanis teica:

Starp citu - autora problēmu risina vienkārši ieslēdzot windowzē interface scaling uz 75%.

Tieši par šo es arī iedomājos, bet man tur scalinga optionos neko zemāku par 100% nepiedāvā.

Link to comment
Share on other sites

Vai vispār kādam kaut ko zemāku par 100% piedāvā? Neesmu redzējis. Ir 100, 125, 1­50, 175, 200, 225.

Link to comment
Share on other sites

Artanis
(labots)

Veči, nu tak saņematies -

 

Citēt

Open the Registry, navigate to HKCU\Control Panel\Desktop, and double-click on LogPixels to edit. If there is no LogPixels, create a new DWORD value and name it LogPixels.

Make sure the Base is set to Decimal.

The default value is 96, as in 96 dots-per-inch, which is "100% scaling". Values lower than that will be sub-100% scaling values.

 

Next, in that same Key, find Win8DpiScaling. It it doesn't exist, make another DWORD value and name it Win8DpiScaling. Then edit it as follows: If the value of LogPixels is 96, then Win8DpiScaling should be 0. If the value of LogPixels is anything besides 96, the Win8DpiScaling value should be 1.

 

More information: https://www.tenforums.com/tutorials/5990-change-dpi-scaling-level-displays-windows-10-a.html

 

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

shadow118
2021.03.6. , 17:54, AndrisBB teica:

Pirnīgs abloms, ko tur grāmatas jāliek zem kājas ja pa zemu :D

 

Man ir 2 lētie monitori (izmērs vienāds, bet dažādu firmu), viens arī ir uzlikts uz grāmatas, lai abi būtu vienādā augstumā :D 

Link to comment
Share on other sites

Stasss
1 stundu atpakaļ, Artanis teica:

Veči, nu tak saņematies -

Nez, pamocīju, nekas man nesanāk pēc šī "how to"

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 18 minūtēm , shadow118 teica:

Man ir 2 lētie monitori (izmērs vienāds, bet dažādu firmu), viens arī ir uzlikts uz grāmatas, lai abi būtu vienādā augstumā

Bieži jau ir tā ka nedēļām pēta un forumos diskutē par kautkādiem nebūtiskiem sīkumiem, aka - tur vienam 3% labāks skatu lenķis vai melains par 1% labāks, bet beigās nopērk monitoru, kurš nav normāli fiziski pieregulējams un tad mokās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 33 minūtēm , AndrisBB teica:

Bieži jau ir tā ka nedēļām pēta un forumos diskutē par kautkādiem nebūtiskiem sīkumiem, aka - tur vienam 3% labāks skatu lenķis vai melains par 1% labāks, bet beigās nopērk monitoru, kurš nav normāli fiziski pieregulējams un tad mokās.

es otro lietotu pa 20€ dabūju, kāds bija, tāds bija :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...