Jump to content

Iepērku kolekcijai vecos datordzelžus un mobilos tālruņus, datu nesējus, neparastus gadžetus


Artanis
 Share

Recommended Posts

Pāris vārdos - es jau 10+ gadus kolekcionēju, restaurēju un uzturu retro datortehnikas un mobilo telefonu kolekcijas. Pa šiem gadiem jau ir uzkrājusies ievērojama kaudze diezgan interesantu un retu eksponātu, un ik pa laikam ir gadījies dažādos netradicionālos veidos (ceļojumos, caur paziņām, antikvariātu tirdziņos, "Latgalītē", pat centrāltirgus veču būdās) iegūt savā īpašumā unikālus eksemplārus, kas citādi būtu aizmirsti un izmesti mēslainē. Šad tad dzelži tiek atdoti vēl pasakot 'paldies' ka pats iznesu un aizvedu, savukārt citreiz ir nācies tērēt pat simtiem Latu/Euro par tiešām nostaļģiskām detaļām - par to procesu pašu kā tādu vien jau ir kaudze stāstu. Citreiz aparāti ir krājuši putekļus un ir iegūti izcilā stāvoklī (new old stock), citreiz atkal ir nācies nedēļām un mēnešiem pa forumiem meklēt elektriskās shēmas, instrukcijas un detaļas, lai tos restaurētu un dabūtu pie dzīvības.

Ik pa laikam restaurētās iekārtas, kuras man pašam nav tik ļoti saistošas vai kuras aizņem pārāk daudz vietas, es nododu tālāk Mihailam (Boot'ā zināms kā MaiklsBlack) no Siguldas datormuzeja (no sirds iesaku aizbraukt un apskatīties klātienē - https://www.pchistory.lv/ - vīrs ir ielicis milzu enerģiju un laiku, kā arī pats par sevi ir ļoti gudrs, jauks un omulīgs cilvēks), kā arī atdodu citiem Latvijas un ārvalstu retro dzelžu entuziastiem.

Tā ka ja kādam mājās ir aizķēries kaut kas no zemāk esošā saraksta (vai arī jebkas cits interesants, kas nav šajā sarakstā, bet ko pašam žēl mest ārā), un ir vēlme par saprātīgu atlīdzību naudā/graudā to atdot labās rokās, tad droši var uzsist man ziņu ar saviem kontaktiem - sazvanīsimies un sarunāsim, kas un kā.

---

TL;DR: Konkrēti mani interesē:

  • Datortehnika (desktopi un laptopi, procesori, video kartes, cietie diski) ražoti līdz 2001.gadam (līdz Pentium 3/AMD Opteron laikiem)

  • Datu nesēji (FDD, ZIP, MD, LTO-1/2, CF kartes, agrīnie USB 1.1 flash, etc.)

  • Agrīnās paplašinājuma kartes (ISA, PCI SCSI, etc.)

  • Mobilie telefoni un PDA, ražoti līdz 2001-2002.gadam (arī Symbian s60 tālruņi ražoti līdz 2006.gadam, Palm, Blackberry)

  • Agrīnās digitālās kameras (orientējoši - ar 3Mpx un mazāk)

  • CD un MD atskaņotāji (stacionārie un mobilie)

  • Vecā programmatūra un spēles (disketēs, diskos, ar iepakojumu, retail box versijas, utt.)

  • Vecie datoru un spēļu žurnāli (Spēļu Pasaule, Next, utt.)

  • Viss cits ar datoriem, telefoniem un spēļu konsolēm saistīts, kas pašiem kādreiz licies interesants, un ko žēl mest ārā.

 

Lai izpildītu foruma noteikumus saistībā ar cenas norādīšanu - atkarībā no inventāra tipa/retuma/biedra alkatības piedāvāju adekvātu atlīdzību no "paldies" līdz, teiksim, 100Eur.

Paldies jau iepriekš, ja kādam kas atradīsies atvilktnē/pieliekamajā/pagrabā. :)

Veiksmīgu un panākumiem bagātu visiem Jauno gadu!

Labots - Artanis
typo
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

  • Artanis changed the title to Iepērku kolekcijai vecos datordzelžus un mobilos tālruņus, datu nesējus, neparastus gadžetus

Interesanti kādam nav īpašumā kāda vecā krievu beka? Tā varētu būt kolekcionēšanas vērta.

Tāpat interesants varētu būt kāds kompis ar Cyrix 486 vai Cyrix "pentium" saderīgu processoru.

 

No telefoniem man ir 2 eksemplāri kas varētu būt interesanti, pārējos nav vērts pieminēt.

 

Nokia x3. Nekas īpaši interesants, iet uz Symbian, bet ir kombinācija ar pogām plus touchscreenu. Batterija kādreiz turēja mūžību, tagad jāmeklē lādētājs un kas to lai zin vai izdosies batteriju atdzīvināt.

 

Siemens MT50. Šis vēsturiski varētu būt interesants, nevis tikai vecs telefons. LMT pirmsākumos, kad ieviesa mobilo internetu (GPRS), tad tas bij par brīvu, ja nemaldos pat vairākus gadus. Tanī laikā šis bij vienīgais nopērkamais telefons (cik man zināms, bet varbūt kļūdos) ar kuru no varēja to lietot. Reti kuram tad bij mobilais internets, pietam vēl par brīvu.

Bij man pat modificēts vads, lai varētu piespraust pie PC internetam, plus vienlaicīgi lādēt, savādāk lietojot internetu batterija neturēja ilgāk par kādām 2 stundām.

 

 

 

IMG_20210107_114124.jpg

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Tanī laikā šis bij vienīgais nopērkamais telefons (cik man zināms, bet varbūt kļūdos) ar kuru no varēja to lietot.

Finanšu ziņā vienīgais nopērkamais? :) Kur tad leģendārais 6310?

Link to comment
Share on other sites

Ja kāds vēl nezin, ar nolietoto EEI utilizāciju nodarbojos oficiāli;

 

 

@Artanis, man liekas PM jau esam sarakstījušies - izdevās kolēģi sazvanīt, pie mums ciemos esi jau bijis?

 

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Interesanti kādam nav īpašumā kāda vecā krievu beka? Tā varētu būt kolekcionēšanas vērta.

Tāpat interesants varētu būt kāds kompis ar Cyrix 486 vai Cyrix "pentium" saderīgu processoru.

 

No telefoniem man ir 2 eksemplāri kas varētu būt interesanti, pārējos nav vērts pieminēt.

 

Nokia x3. Nekas īpaši interesants, iet uz Symbian, bet ir kombinācija ar pogām plus touchscreenu. Batterija kādreiz turēja mūžību, tagad jāmeklē lādētājs un kas to lai zin vai izdosies batteriju atdzīvināt.

 

Siemens MT50. Šis vēsturiski varētu būt interesants, nevis tikai vecs telefons. LMT pirmsākumos, kad ieviesa mobilo internetu (GPRS), tad tas bij par brīvu, ja nemaldos pat vairākus gadus. Tanī laikā šis bij vienīgais nopērkamais telefons (cik man zināms, bet varbūt kļūdos) ar kuru no varēja to lietot. Reti kuram tad bij mobilais internets, pietam vēl par brīvu.

Bij man pat modificēts vads, lai varētu piespraust pie PC internetam, plus vienlaicīgi lādēt, savādāk lietojot internetu batterija neturēja ilgāk par kādām 2 stundām.

 

 

 

IMG_20210107_114124.jpg

Pagājušogad bija viena čupiņa ar smukām krievu bekām, tās gan ļoti ātri pašas atrada ceļu pie kolekcionāriem...

 

vairāki cyrix proči/sistēmas ir gājuši cauri rokām, e-bayā esmu licis, iespējams šobrīd mētājās kāda vesela sistēma arī, varbūt pat neizjaukta, ja negribi lai "atdod čista pa sviestmaizi" - uzraksti PM, iedošu kontaktus;

Labots - latscrap
Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , hehe teica:

Finanšu ziņā vienīgais nopērkamais?

Nu jā, ja apskatās preses relīzi, tad telefonu sarakstā ir vairākas ierīces. Meatceros cik maksāja MT50 un cik 6310.

https://www.lmt.lv/lv/preses-relizes?pid=144&g=2002

 

Interesanti ka:

Intensīviem datu pārraides lietotājiem pagaidām ērtāk izmantot LMT piedāvāto "HSCSD - ātrgaitas datu pārraidi", kas joprojām nodrošina Latvijā augstāko GSM tīklā pieejamo datu pārraides ātrumu -38.4 Kb/s, turklāt visā Latvijā.

Atkarībā no tīkla ietilpības un konfigurācijas, šis ātrums var mainīties. LMT tīklā vidējais GPRS datu pārraides pagaidām sasniedz aptuveni 25 Kb/s.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , latscrap teica:

@Artanis, man liekas PM jau esam sarakstījušies - izdevās kolēģi sazvanīt, pie mums ciemos esi jau bijis?

Jā, protams - biju jau pie Tava kolēģa ciemos, no pārstrādes tika izglābti vairāki PIII un viens Pi laptops. Un vēl kaudze visādu rezerves daļu, SDRAM un vēl visa kaut kā cita.

 

@AndrisBB  Ja izdomāsi šķirties no šiem eksemplāriem, droši dod ziņu! Man viens MT50 jau krājumos ir, bet ļoti bēdīgā stāvoklī - kā donors.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Artanis teica:

Jā, protams - biju jau pie Tava kolēģa ciemos, no pārstrādes tika izglābti vairāki PIII un viens Pi laptops. Un vēl kaudze visādu rezerves daļu, SDRAM un vēl visa kaut kā cita.

 

@AndrisBB  Ja izdomāsi šķirties no šiem eksemplāriem, droši dod ziņu! Man viens MT50 jau krājumos ir, bet ļoti bēdīgā stāvoklī - kā donors.

Nu prieks dzirdēt, ka bija rezultatīvi, tu nekautrējies, uzzvani pēc laika atkal - mums ik pa brīdim nāk šis tas klāt...

Link to comment
Share on other sites

@latscrap  Es jau pie jums drīz kļūšu par pastāvīgo klientu - Tavs kolēģis jau rakstīja pagājušonedēļ, ka ir atlikta vēl viena čupa priekš manis, jābrauc ciemos rakties cauri atkal. :)

Labots - Artanis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu jā, ja apskatās preses relīzi, tad telefonu sarakstā ir vairākas ierīces. Meatceros cik maksāja MT50 un cik 6310.

Relīzē nav MT50 un maksāja lēti, jo MT50 ir subsidēts, ar nelieliem uzlabojumiem un vācu D1 simloku M50 analogs. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , hehe teica:

Relīzē nav MT50 un maksāja lēti

Nākamajā relīzē ir. Pirkts ja pareizi atceros bij vācu benzīntankā ļoti lēti, kā subsidētais. Tad atkodēts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , dzincha teica:

Laukos ir šāds, ja nu vajag

Aizmetu PM.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pēteris Kažoks

Nokavēji vajadzēja publicēties lr2 perk un pērdot topikā tur viens čalis kas iepērk vērtslietas sāk tekstu ar vārdiem izbraucu pa visu Latviju un tad turpina lasīt tekstu no lapas. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nesapratu?

.

Starp citu - liels paldies visiem no foruma, kas pēdējās nedēļas atsaukušies sludinājumam - vairāki antīkie PII un PIII laptopi un desktopi ienākušies, kaudze mobilo, no kuriem daļa pat vēl nebija krājumos, un vēl čupa prikolīgu 2000-o gadžetu (telefoniem piespraužamās kameras, GPS uztvērēji, bezvadu video retranslators, un viss kaut kas interesants). Kad būšu ticis galā ar visu kastu satura tīrīšanu, remontu un šķirošanu, salikšu bildes.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

OneGaming
1 stundu atpakaļ, Pēteris Kažoks teica:

Nokavēji vajadzēja publicēties lr2 perk un pērdot topikā tur viens čalis kas iepērk vērtslietas sāk tekstu ar vārdiem izbraucu pa visu Latviju un tad turpina lasīt tekstu no lapas. 

Viss labi a kur tu pazaudéji lasitprasmi un logiku?

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Bija te tāds J.Reinis pirms pāris gadiem. Arī hlamus vāca. Pieteicās uz manējo Samsung Yepp YP-E64 un tad pazuda ar galiem. Nomira varbūt ?

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Pirms pāris gadiem? Man liekas ka es viņu pirms gada redzēju, ne vairākiem.

Link to comment
Share on other sites

Uz šķirošans centru vajag aizbraukt, varbūt tur atļaus tos krāmus savāk (vai varbūt kādu darbinieku sarunāt).

Te pie manis lokālajā šķirošanas centrā, kad metu ārā visādus hlamus, tad uzmetu aci, kas tur ir tajos konteineros.

Parasti kādi 2 jūras konteinera izmēra pilni ar viskautko. Interesantākais laikam ko biju redzējis ir veselu kalnu ar tām specializētajām Bitcoina kartēm, kas vienu brīdi bij topā. Tās kas bez video izejas. Bet nu internetā jau bij pamācības kā "iewstāstīt" windowsam ka tā ir parasta videokarte un izeju pārsūtīt uz to kas uz mātesdēļa. Linuksā tas viss protams vienkāršāk. Domāju pa kluso pāris savākt tīri eksperementiem, bet tad pārdomāju, ja nu nokūpinātas vai kas tamlīdzīgs. Plus nav jau stacionārā PC kur viņas spraust.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Uz šķirošans centru vajag aizbraukt, varbūt tur atļaus tos krāmus savāk

Es jau pie @latscrap esmu pastāvīgais klients. :D Pie viņiem ir tiešām interesanti dzelži - visādas vecās hi-end darbastacijas, reti SCSI kontrolieri un citi interesanti brīnumi, par kuriem citur prasa neadekvātas cenas.

Pirms 21 minūtēm , e = d teica:

Arī hlamus vāca.

Forumā jau vairāki tādi dīvaiņi bez manis ir - biedram @zmeyok  ir forša veco datoru un videokaršu kolekcija, esam ar šo to apmainījušies. Tad vēl @INTRASERVERNET man liekas arī kaut ko no vecajiem aparātiem un softiem kolekcionē. @MaiklsBlack ar visu savu milzīgo kolekciju. Bija vēl daži, ko uz sitienu neatceros, bet kas arī no manis šo to ir savulaik ņēmuši pie sevis krājumos.

Link to comment
Share on other sites

Atrodi kādu kurš UK tādā strādā, domājams ka tur latviešu netrūkst. Ganjau ka interesantu gaddžetu pieejamais klāsts un sortiments paplašināsies 100x.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Taisnība.


Hlams ir nodedzis pentium 3 kompis ar peļu sūdiem iekšā.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , OneGaming teica:

nodedzis pentium 3 kompis ar peļu sūdiem iekšā

Tik traki gadījumi nav bijuši, taču tarakānu līķi no veciem serveriem gan ir tīrīti. :D Tāpat ir bijis dators, kas kaut kādā tipogrāfijā daudzus gadus stāvējis dizaineru kabinetā, kur visi smēķējuši kā skursteņi - to iztīrīt bija vienkārši psc. Beigās izjaucu līdz reizinātājiem, un izpeldināju ūdeņraža pārskābes spainī, lai tiktu vaļā no smakas un korpusa dzeltēšanas.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Hlams pēc manas izpratnes ir tehniska(?) lieta, kurai vairs nav praktiska pielietojuma. Tā ka, līdz brīdim, kad tas ir nonācis kolekcionāra īpašumā, sakopts, kataloģizēts un nolikts savā vietā, tas tomēr ir hlams. Un sanāk hlamu vākšana 😂

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Artanis teica:

izpeldināju ūdeņraža pārskābes spainī

Atceros, ka Mr. Tornis (pēdējā laikā te nav manīts) pastiprinātāju plates un maģu mehānikas mēdza trauķenē mazgāt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , e = d teica:

Tā ka, līdz brīdim, kad tas ir nonācis kolekcionāra īpašumā, sakopts, kataloģizēts un nolikts savā vietā, tas tomēr ir hlams. Un sanāk hlamu vākšana 😂

Vēl jau arī tas ka neredzu baigo jēgu vākt visādus random hlamus, ja viņiem nav nekādas saistības.

Ja taisa mobilo telefonu kolekciju, tad taisa to. Tur kautkāds stāsts utt. Bet ja sāk vākt čupu ar nesaistītām lietām (tikai tapēc ka varēja dabūt) - pieci telefoni, pāris serveri no dažādiem laikmetiem un viens random printers. Tad tā ir hlamu kolekcija, kurai tiešām nav vērtības.

Tāpat kā ar pastmarkām. Vainu tur kautkam īpašam jābūt ar to pastmarku, vainu jābūt pilai kolekcijai no sērijas. Bet ja random pastmarkas, tad vērtība 0. Nu varbūt kādam kuram trūkst tieši tāda viena marka, saskatīs vētību tai vienā, nevis kolekcijā.

 

Karo4e es par kvalitāti, nevis kvantitāti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , Artanis teica:

Forumā jau vairāki tādi

Bija IBM kolekcijas veidotājs, biedrs Delfīns. Jauka tēma viņam bija, pirms gada iesāka. Šausmīgi žēl, ka tajā IBM muzeja tēmā kaut kas nobruka. Pats Delfīns arī forumā sen nav rakstījis.

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Ai ai ai, es galīgi piemirsu. Tēvam laukos stāv vecs IBM, ar Windauz 95 vai 98. Bijām domājuši viņu kādam kolekcionāram nopārdot. Tā laika monitors arī ir.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , vvv teica:

Pats Delfīns arī forumā sen nav rakstījis.

Vaitad ne tapēc ka forumu uzlauza?

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Vaitad ne tapēc ka forumu uzlauza?

Atceros, kaut kas bija forumā komentāros par foruma uzlaušanu, bet kas tur patiesībā notika? Lai tur kā foršā IBM muzeja tēma tika zaudēta.

Link to comment
Share on other sites

Patika stāsts par to sadzeršanu pie Thinkpada maiņas un novelcenes noplēšanu :D

Riktīgs komikss.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā resursu trūkumu aktuālai dzīvei, un ne pārāk skaidro jēgu šādu audio-mauzoleju būvei, ar prātu cenšos pārtraukt. 
Ir paralēls, prātīgāks risinājums. Veidoju virtuālu  bērnības dzīvokļa modeli, šobrīd pat bez 3d modeļa. Vienkārši folderi "elektronika", "sadzīves tehnika"  "rotaļlietas" ar priekšmetu attēliem. Diezgan interesantas sajūtas galvā var iegūt, atrodot krievijas internetos vai vācijas ebay tieši "tā" modeļa attēlus. 

@vvv Jā, pēc sveču skaita 1982. aprīlis. Jūrmala, Lašu 7. 

 

Attēlā "ziemassvētku auto" - laikam bieži nedeva man lauzt, vai tika dāvināts zsv. Interesanti, būs mammai jāpačakarē prāts kamēr dzīva. Tagad skatos, tas auto nereāli kruts bija, riteņus varēja noņemt paceļot uz domkrata un iebāžot to krusta atslēgu caurumā...

Pa lielam - ar šādu foto kolekciju man ir gana atmiņu paurbināšanai. Cik tas ir veselīgi vēl būtu psihiatriem jāvaicā. O, nupat gandrīz "ieraudzīju" kāds vannas istabas maisītājs izskatījās. 

 

Kā kraukšēja Joistick pa labi - vēl tagad atceros. Oj, pārlūkojot postu tikai ievēroju ka šajā attēlā nav ar DIN5 spraudņiem. Man ar tādiem ZX-Spectrum bija. 

cilveks 5.jpg

78963464.jpg

Labots - Usins
Link to comment
Share on other sites

Padomāju, varētu no pirmskomerciālo all in one kvadrokopteru laikiem uztaisīt šitādu izstādi. Pirmais kontrolieris vēl pirms vairāk kā 10 gadiem tika lodēts izjaucot citas detaļas. Kaut kur šķūnī tam vēl jābūt. Tad vēl kaudze rāmju, tajā skaitā paštaisītiem no alumīnija caurulēm un saplākšņa savienotājiem ...

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...