Jump to content

Kvēlspuldzes

Recommended Posts

Didzis
pirms 4 stundām , jacobs teica:

Vai tad iesākumā nebija 25 rubuļi

ц20  testeris maksāja 20 rubļus. Atceros to, jo no muterītes kādā sestā klasē izdīcu lai nopērk, kaut no radiolitām nezināju ne bē ne mū.  Pirmai mēraparāts man tas bija. No kurienes tas funktieris nezinu, bet vienmēr vispirms iegādājos attiecīgu mēraparātu un tikai tad sāku ko lodēt vai taisīt. Radioamatieri vispirms lodē un tikai pēc tam domā, ar ko shēmu noregulēt, bet no manis radioamatieris  nesanāca Tā nu ar ц20 sākās mana radiotehnikas apgūšana. TL4 jau pirku par savu naudu un tā arī četrdesmit gadus lietoju.

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• energys

8

• ieleja

8

• jacobs

6

• Didzis

6

Top Posters In This Topic

Popular Posts

tā arī vēl 2070. gadā to elektriķi mūsu ciemā atcerējās, “kad pie mums vizītē atbrauca pastulbais vīrelis ar slodzes gludekli”  

Man pastūžus remontējot/testējot arī noder...virknē ar tīkla vadu...redz vai ir īsais kaut kur....lēti un praktiski

Forši jūs te čalojat, bet tā arī neviens no spuldžu gribētājiem pm nav atsūtījis

Posted Images

osscar

Analogie reizēm ir ērti..vēl + ka var lielāku spriegumu mērīt ( 400V piem. ) .  Lētie muļķu metri nemāk, ok AN8009 čainietis māk , bet maksā jau 20 nieku...un vadi jāmaina..jo oem netur augstspriegumu.

Kazarms

Labi, ja jau esam aizpeldējuši no kvēlspuldzem uz multimetriem. Kādi vadi priekš multimetra skaitās ok un kur tādus iegādāt?  Man vairākiem multimetriem oriģinālie aplūzuši/pārrauti un gribētos nomainīt. Mērīšu visticamāk spriegumus un pretestības (ne zem sprieguma esošas sistēmas iekšējo pretestību, protams)  auto un moto elektrībai, kā arī kādus sīkumus radioelektronikā (rezistoru. vadu pretestības, spriegumus) Vai ir vērts skatīties uz  šitiem Aliexpress variantiem vai arī būs tādi paši kā oriģinālie - nekādi? 

ТЛ-4 un visas sekojošas modifikācijas ražoja Igaunijā, tur jau tas āķis. Vienīgais, kas bija sūdīgi (vismaz pirmajiem), ka diodes bija neīstās. Vairs labi neatceros, silīcija vai germānija, bet vajadzēja mainīt uz otrām, citādi baigi nāca virsū navodka.

44 minutes ago, Kazarms said:

vai arī būs tādi paši kā oriģinālie - nekādi? 

Mani šajos vado īpaši iepriecināja:

Professional test of maximum voltage 1000V/ 20A

:D

Kazarms

Gan jau ka viņi iztur tādus parametrus... vienreiz... :D

Bet ne par to stāsts.

• Haha 1
Aigars

Nesan savu TL-4m, ko pirku pirms gadiem 40 ar skolas vasaras brīvlaikā sovhozā nopelnītu naudu, gribēju mest laukā. Tad atcerējos, ka kolēģis bija nosvilnājis testeri ar augstspriegumu. Atdevu viņam. Tad viņš veiksmīgi arī TL nosvilināja. Darbā ir viens Fluke, kuram no augstsprieguma it kā esot cietuši vadi, bet pats testers dzīvs. Nav jau pārāk liels, tikai pāris tūkstošus īss impulss.

Edited by Aigars
  • 2 weeks later...
Kazarms
2020.09.22. , 19:12, Kazarms teica:

Labi, ja jau esam aizpeldējuši no kvēlspuldzem uz multimetriem. Kādi vadi priekš multimetra skaitās ok un kur tādus iegādāt?  Man vairākiem multimetriem oriģinālie aplūzuši/pārrauti un gribētos nomainīt. Mērīšu visticamāk spriegumus un pretestības (ne zem sprieguma esošas sistēmas iekšējo pretestību, protams)  auto un moto elektrībai, kā arī kādus sīkumus radioelektronikā (rezistoru. vadu pretestības, spriegumus) Vai ir vērts skatīties uz  šitiem Aliexpress variantiem vai arī būs tādi paši kā oriģinālie - nekādi? 

Vajadzēja nokomplektēt divus pavecus multimetrus ar vadiem, lai ir ko nomest mašīnā un laukos un uz vietas būvmateriālu veikalos atradu tikai tos briesmīgos oriģinālos vadus par kkādiem 3 EUR komplektā. Noriskēju un uzsūtīju no Aliexpress šos  pirmajā pozīcija pa 1.65 EUR komplekts.

Pirmais iespaids labs. Vadiem izolācija labi lokās, nav stīva, paši gali arī ar uz tausti patīkamu gumiju aplikti. Ir korķīši adatiņām un adatiņas izskatās ok. Cerams tie vadi arī aukstumā paliks lokani un nenolūzīs. Kvalitāte priekš primitīvu lietu pamērīšanas būs tieši laikā. Dabīgi ka ticēt 1000V un 20A uzrakstam nevar un mērīt iekšējo pretestību elektrotīklam arī nevajadzētu.

Varbūt kad (ja) saplīsīs, pārkniebšu paskatīties kāds vada šķērsgriezums izmantots, jo vismaz ar visu  izolāciju vads tik pat resns kā oriģinālajiem pavecajiem Mastech.

• Atbalstu 1
ieleja

@Kazarms

vadi izskatās labi, ieintriģēji, bet kas un kā

”uzsūtīju no Aliexpress šos pirmajā pozīcjā pa 1.65€ komplekts”

man tur rādās cena 0,01€-25€

Kazarms

@ieleja

Ja ieķeksē pirmo opciju un China, tad ir tie, kurus paņēmu.

image.png.4e3a28694b8fd8b5b00febc776ee49be.png

• Atbalstu 1