Jump to content

Kvēlspuldzes

Recommended Posts

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• energys

8

• ieleja

8

• Kazarms

6

• jacobs

6

Top Posters In This Topic

Popular Posts

tā arī vēl 2070. gadā to elektriķi mūsu ciemā atcerējās, “kad pie mums vizītē atbrauca pastulbais vīrelis ar slodzes gludekli”  

Man pastūžus remontējot/testējot arī noder...virknē ar tīkla vadu...redz vai ir īsais kaut kur....lēti un praktiski

Forši jūs te čalojat, bet tā arī neviens no spuldžu gribētājiem pm nav atsūtījis

Posted Images

binary

Mani arī interesē.

Laikam tomēr neinteresē. Kaut kad drīzumā varētu noderēt kā pagaidu apgaismojums (kā reiz kādi 20gab 60W būtu ideāli), bet 50/50 - var arī nenoderēt.

Edited by binary
e = d

Ko ar tādām iesākt mūsdienās? Es vienu kontrollampai lietoju, citādi ar viens plaukts ar šitām piekrauts šķūnī.

Stepselis
Pirms 8 minūtēm , e = d teica:

Es vienu kontrollampai lietoju,

Elektriķa kontrollampai vajag 2 spuldzes - virknē.

Kā savādāk pārbaudīsi starp fāzēm?!

• Patīk 3
energys
Pirms 20 minūtēm , Stepselis teica:

Elektriķa kontrollampai vajag 2 spuldzes - virknē.

Mūsdienu digitālajā pasaulē, kas pilna ar visādime verķiem, kvēlspuldzes jau nu laikam ir vienīgais elektriķa darba rīks, lai  pārbaudītu sprieguma neesamību :D

Pirms 12 minūtēm , energys teica:

kvēlspuldzes jau nu laikam ir vienīgais elektriķa darba rīks, lai  pārbaudītu sprieguma neesamību :D

Nemuldi par lietām, kurās necērt!

Edited by ggg97
  • Patīk 4
jacobs

Man Fluke testeris ir jau vairāk nekā 30 gadus, tāpat skapis citu līdzīgu mērinstrumentu...

Bet pēdējais vārds, vienalga, slodzes imitācijā būs kontrollampai..

• Patīk 3
  • Atbalstu 1
energys
Pirms 13 minūtēm , ggg97 teica:

Nemuldi par lietām, kurās necērt!

Nu, nu, es tieši šajā sfērā darbojos :) Un pastāsti, kā Tu tās kvēlspuldzes nesā līdzi instrumentu somā. Jāsargā kā jēlas olas, citādi ar pārējiem smagākiem dzelžiem ir uzreiz kaput. Testeri ir dažādi veidi, kādēļ tiem neuzticēties?

Pirms 15 minūtēm , jacobs teica:

Man Fluke testeris ir jau vairāk nekā 30 gadus, tāpat skapis citu līdzīgu mērinstrumentu...

Bet pēdējais vārds, vienalga, slodzes imitācijā būs kontrollampai..

Ja Tev reizē vajag kā slodzi, tad tas ir kaut kas nedaudz cits.

• Patīk 1
  • Slikti! 1

Ja Tu darbojies šajā sfērā, tad Tev, iespējams, ir kautkāda aš programmējama slodzes dakša. Bet tehniski cilvēki, kuri ikdienā nenodarbojas ar elektroinstalāciju, izlīdzas ar kvēlspuldzi.

p.s.

vēl šogad mani pasauca talkā čalis, kurš divas dienas mēģināja ar testeri saprast, kāpēc pusdzīvoklī nav elektrības. Uzčiniju ar testera galiem kvēlspuldzi un pusstundas laikā atradām vainīgo rozīti, kur sacilpotais alumīnijs bija pārgājis pušu, pie kam interesanti, bez jebkādām dzirksteļošanas pēdām. 

Edited by ggg97
  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
energys
Pirms 5 minūtēm , ggg97 teica:

Ja Tu darbojies šajā sfērā, tad Tev, iespējams, ir kautkāda aš programmējama slodzes dakša. Bet tehniski cilvēki, kuri ikdienā nenodarbojas ar elektroinstalāciju, izlīdzas ar kvēlspuldzi.

Man ir vienkārša stadartizēta pretestība. Tagad uz sitiena neatceros, 30 vai 50W.

Bet ērtāk ir, ja uzreiz var redzēt, spīd, nespīd, gluži, kā lauku zaļumballē.

Edited by ggg97
Prodigy

Spuldzes priekš e27 patronas, aizmirsu sākumā pierakstīt. Bet izskatās, ka interese ir plaša, vajadzēs kautkādas kvotas ieviest, lai visiem pietiktu :)

• Haha 1
ieleja
Pirms 22 minūtēm , Prodigy teica:

kvotas ieviest

šito topiku varētu pie-pin-ot, jo te katram saimnieciskajam vīrelim (mani ieskaitot) plauktā ir vismaz 20 gab. 100W un 20 gab. 75W kvēlspuldzes “a moš savajadzēsies”

e = d

6 gadi ķīniešu lampiņas tādās vietās 3 gabalas. Neviena nav izbeigusies

• Atbalstu 1
Prodigy

Ja kādam ir tiešām vēlme braukt pakaļ tām spuldzēm uz ~Krasta Lido rajonu, tad sūtiet PM, es iedošu bračkas telefonu un adresi (viņš ir tas spuldžu magnāts), lai var sazvanīties un uzzināt, vai tās spuldzes jau nav savāktas. 

Edited by Prodigy
Knaabis
pirms 13 stundām , Stepselis teica:

Vienreizēji jau var pārbaudīt ar vienu spuldzi!

• Haha 1
Pirms 15 minūtēm , Knaabis teica:

Vienreizēji jau var pārbaudīt ar vienu spuldzi!

Ja uz īsu brīdi «pārbauda», tad nav nekas vienreizējs. Neizdeg spuldzīte.

• Patīk 1
  • Atbalstu 1
pirms 16 stundām , Prodigy teica:

Spuldzes priekš e27 patronas

Atsevišķās elektromateriālu bodēs ir nopērkamas bez problēmām. Tieši parastās kvēlspuldzes nevis "uzlabotās"

Raimonds1

Ja tai kvēlspuldzei virknē pieliek pretestību uz kuras tajā slēgumā ir kādi 50 volti un pašai lampai paliek 180V, tad tāda spuldze strādā 5 gadus uz neizdeg.

• Kādas šausmas! 1
ieleja
pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

LED spuldzi, tad vispār 20 gadi iet

hvz...

labu domādams priekšnamam iegādāju kaut kādu 10€ Philips 150W ekvivalentu, nu jau ir 3 ielikta, kādu pāris gadu laikā, DEPO gan tās bez ierunām maina, bet nu 20 gadi - he-he-hē! un priekšnamā vaļējš ietvars, ieslēgts dienā 5-10 reizes uz pāris minūtēm

74BFD6C2-242D-42D4-805F-F6E4C344B045.thumb.jpeg.c6144ef771f173b815b7126124af3bb6.jpeg

darbnīcā mētājas vēl pusducis LEDu

p.s.

darbnīcā pie griestiem “padomisks dienasgaismas abažūrs” ar 2 gab. 40 W, jau gadus 15-20

Edited by ieleja
  • Patīk 1
AndrisBB

Droši vien ka neiet. Pēc maniem novērojumiem koridorā spuldze izdeg ik pa kādi 3 - 4 mēneši, tikmēr istabā jau iet gadus 6 vismaz. Tāpat arī virtuvē izdeg ik pa laikam.

Varbūt nepatīk temperatūras maiņas. 

Kazarms

Cik esmu lasījis, LED spuldzes nav sajūsmā par slēgāšanu. Arī man koridorī tā spuldze kādu reizi gadā izbeidzas (bet nu jā, DEPO maina), kamēr istabā ir jau vairāk kā trīs gadus, respektīvi kopš dzīvoju šajā dzīvoklī.

Nezinu, cik tur patiesības, esmu dzirdējis stāstu, ka kaut kur Norvēģijā birojos gaismas neslēdzot ārā vispār, spuldzes mazāk tērējas, jo netiek slēgalētas iekšā ārā, tas atsver iztērēto elektrību. Varbūt tā ir tikai leģenda, bet kaut kāda loģika varbūt tur ir, ja vēl ierēķina spuldžu mainītāja darba samaksu, kas Norvēģijā, droši vien, nav maza...

• Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Māšuks
pirms 3 stundām , Kazarms teica:

Cik esmu lasījis, LED spuldzes nav sajūsmā par slēgāšanu. 

Nez man divās vietās uz sensoru uzliktas PHILIPS 18W ledenes un pāris gadus jau iet. Slēgājas n-tās reizes pie jebkādām kustībām.

Vispār tu jauc ar CFL spuldžu palaidēju kas netur biežu slēgāšanu. Lediem kautkā pofig.

Edited by Māšuks
Pirms 6 minūtēm , Māšuks teica:

Nez man divās vietās uz sensoru uzliktas PHILIPS 18W ledenes un pāris gadus jau iet. Slēgājas n-tās reizes pie jebkādām kustībām.

Vispār tu jauc ar CFL spuldžu palaidēju kas netur biežu slēgāšanu. Lediem kautkā pofig.

+1

LED spuldzes var/drīkst slēgt cik bieži grib. Atšķirībā no "ekonomiskajām" t.i. luminiscences. FIZIKA.

Cita lieta, ka sūdīgam LED spuldzes barošanas blokam (impulsu pārveidotājam) gan var nepatikt bieža slēgšana (ja vien baroklis nesastāv no kondensatora un diožu tiltiņa).