Jump to content

Skrejriteņa iegāde


Stasss
 Share

Recommended Posts

RudeWolf
Pirms 17 minūtēm , kicker teica:

Kautkādus aizsargus izmanto vai pa pliko mauc ar dēli?

Ceļi, elkoņi, plaukstas un skeita ķivere. Reāli plaukstas un ķivere ir galvenais. Nākotnei domāju arī par fullface ķiveri un kevlara drēbēm, lai kritienā nesanāk daļu sevis ieguldīt asfaltā. Ar tiem nopietnajiem sargiem gan sākas problēmas svelmē, par ko zina ikkatrs motociklists.

 

Pirms 20 minūtēm , kicker teica:

Ir redzēti tie vienriteņi, acis ieplešas kad redzu, ka bez jebkādām bruņām mizā, ir redzēti arī normaļi nopaunājušies, jo ar to man liekas, ka liekas haiznirienā (lidojums ar galvu pa priekšu) tad ir slikti :D

Vienriteņiem riebīgākais kritiens ir, ja pārforsē ātrumu un žiroskops atsaka. Parasti gan aparāts par to diezgan nepārprotami ziņo, bet nu... Ir kas sabučo zemi. Parasti jau šitie lopi ir gana dārgi, lai tos nepirktu trakulīgi pusaudži. Kad drusku gadi ir, tad saproti, ka pušumi vairs tā nedzīst un downtime maksā dārgi. Lielā mērā uz ceļa, jo nopakotāks braucējs, jo man mazāk bail, ka izmetīs kādu joku. Trakākais ir dāmīte uz Bolta ar kājām glīti kopā un skatienu zemē.

 

Pirms 6 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Tie kas jau ir iegādājušies, vēl tikai taisās - tādu parametru kā ka aparāts var uzsprāgt, aizdegties arī izskatāt?

Tas jau visiem bateriju aparātiem ir risks. Man ir iebūvētais aķa šūnu menedžeris, kas uzpasē, ja šūnas aiziet disbalansā un lādējot tās cenšas izbalansēt. Ja nu kāda ir galīgi beigta, tad es to telefonā redzu. Galvenais nepirkt bačas no kaktu kantoriem un lādēt ar prātu.

Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 23 minūtēm , kreizā Kāja teica:

tādu parametru kā ka aparāts var uzsprāgt, aizdegties arī izskatāt?

 

Es baigi neesmu sekojis līdzi visiem degšanas gadījumiem, bet viens no tiem bija dēļ lietotāja iejaukšanās dzležos/firmwārē.
Varbūt arī pārējiem ir līdzīgs stāsts?

Link to comment
Share on other sites

Par to degšanu/sprāgšanu atceros seno gadījumu uz balkona, nesen bija Jūrmalā kautkur, tik atstāts lādēt pa nakti šķūnītī un tur viss nodedzis, es gan nemanīju info par to kas tieši tas bijis pa e-braucamo un vai kautkas ķīmiķots. Pirmais gadījums ko pieminēja, jā, tur bija kautkāda softiska un fiziska iejaukšanās braucamajam veikta..

 

Mani apciemo pa retam doma par skūtera paātrināšanu ar softa palīdzību, bet tikpat ātri tā doma pamet dēļ citu sliktās pieredzes ar tādām darbībām un negribētu piedzīvot +nav ne jausmas kā tas darāms. +garantijas zaudēšanas risks

Link to comment
Share on other sites

Gatis Veinbergs
pirms 1 stundas , kicker teica:

Mani apciemo pa retam doma par skūtera paātrināšanu ar softa palīdzību, bet tikpat ātri tā doma pamet dēļ citu sliktās pieredzes ar tādām darbībām un negribētu piedzīvot +nav ne jausmas kā tas darāms. +garantijas zaudēšanas risks.

 

Latvijā jau pēc likuma var ar elektroskrējriteni braukt max 25 km/h , tāpēc tiem ir uzlikts ierobežotais ! Bet ja ir ražotais paredzējis kad ar viņu var braukt ātrāk , tad nekam sliktam nevajadzētu notikt. Takā man jau tie 25 km/h ir jau palikuši pa lēnu , esmu noskatījis skūteri ar kuru ražotais paredzējis braukt 40 km/h un pat ražotāja galvenajā mājaslapā ir pamācība kā šo ierobežotāju noņemt :).

Link to comment
Share on other sites

Viss ir atkarīgs vai to ātrumu pielieto kur tas ir droši gājējiem un pašiem sev, ietves vai garš vienmuļš veloceļš kur nav gājēju vai auto pēkšņi neparādīsies no zila gaisa..

Zaļo īres drandaļetu lietotāji ir cita suga :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Gatis Veinbergs teica:

esmu noskatījis skūteri ar kuru ražotais paredzējis braukt 40 km/h

Galvenais nenožauties meiteņu priekšā. Būs kauns pa visu ģīmi. Un nav svarīgi, meitenes pazīstamas vai nejauši sastaptas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , base7 teica:

Galvenais nenožauties meiteņu priekšā. Būs kauns pa visu ģīmi. Un nav svarīgi, meitenes pazīstamas vai nejauši sastaptas.

A ja nu pēc kritiena tevi varbūt grib mākslīgi elpināt, ko tad? :)

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Ja ražotājs ir paredzējis, ka var uz 40 braukt, tad droši rauj pelēko vadiņu ārā un dod mizā. Lētākos skūterus forsēt es toč neiesaku, jo tu nezini, vai kontrolieris/bača necepās. Tur visas pielaides ir papīra plānumā un tā elektronika nokūpēs kā nemetās. Jautājums, protams, arī vai ritošā nesāks lielākos ātrumos protestēt.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
Pirms 29 minūtēm , kaads teica:

A ja nu pēc kritiena tevi varbūt grib mākslīgi elpināt, ko tad?

Ierēks un nofočēs ar telefonu par piemiņu, kāda vēl elpināšana. :mrgreen2:

Ja nav ekipējuma (nu tur elkoņu sargu tml.), tad tjūnēt ātrumu nebūtu ieteicams.

Link to comment
Share on other sites

Gatis Veinbergs
Pirms 55 minūtēm , RudeWolf teica:

Ja ražotājs ir paredzējis, ka var uz 40 braukt, tad droši rauj pelēko vadiņu ārā un dod mizā. Lētākos skūterus forsēt es toč neiesaku, jo tu nezini, vai kontrolieris/bača necepās. Tur visas pielaides ir papīra plānumā un tā elektronika nokūpēs kā nemetās. Jautājums, protams, arī vai ritošā nesāks lielākos ātrumos protestēt.

Lētākais tas nebūs.

skūtera spec- https://techlife.pl/en/techlife-x6-electric-scooter.html

Labots - Gatis Veinbergs
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 1 stundas , Gatis Veinbergs teica:

Lētākais tas nebūs.

skūtera spec- https://techlife.pl/en/techlife-x6-electric-scooter.html

Gan jau būs ok. Vairāk jāskatās, vai kalnos braucot negurst un nekarst. Ja pret to ir aizsardzības, tad būs labi. Tikai nu - uzvelc gan normālu sertificētu ķiveri un sargus. Esi arī drošs par to, kā riepas uzvedās uz smilšaina vai mitra asfalta un saproti, ko darīt, ja noķersi ātruma tricekli.

Link to comment
Share on other sites

Fāk, mani nesen gandrīz uz lāpstiņām nolika pults atslēgšanās no dēļa. Tā kā savienojums izmanto 2.4GHz spektru, tad to veiksmīgi džemo bluetooth un wifi. Manā maršrutā divās vietās ir tāds tīklu saišķis, ka pults sāk rīstīties un es īslaicīgi pazaudēju kontroli pār dēli. Izprovēju citu pulti, kas esot mazāk prasīga pret augstu SNR, bet tāpat rīstās. Tagad ideja ir pagādāt pulti, kas izmanto channel hopping un, cerams, turēs labāk savienojumu.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , RudeWolf teica:

mani nesen gandrīz uz lāpstiņām nolika pults atslēgšanās no dēļa. Tā kā savienojums izmanto 2.4GHz spektru, tad to veiksmīgi džemo bluetooth un wifi

Re kā, pat elektriskais skrituļdēlis nav drošāks par Teslu :shok:

 

Hei, bet kāpēc viņiem neeksistē pultis ar vadu? Saprotu, vads var sapīties, bet ja vads būtu spirālē (kā dažām dj un monitoru ausīm un senos laikos telefoniem), ar kādiem klipšiem piespraužams pie apģērba, un pie dēļa pievienojams ar kādu spraudni kas droši tur kontaktu bet pie vajadzības var viegli atdalīties neko nesalaužot (ķip magsafe), tas varētu strādāt un būt drošāk nekā bezvadu pultis, ne?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , 138 teica:

Re kā, pat elektriskais skrituļdēlis nav drošāks par Teslu :shok:

 

Hei, bet kāpēc viņiem neeksistē pultis ar vadu? Saprotu, vads var sapīties, bet ja vads būtu spirālē (kā dažām dj un monitoru ausīm un senos laikos telefoniem), ar kādiem klipšiem piespraužams pie apģērba, un pie dēļa pievienojams ar kādu spraudni kas droši tur kontaktu bet pie vajadzības var viegli atdalīties neko nesalaužot (ķip magsafe), tas varētu strādāt un būt drošāk nekā bezvadu pultis, ne?

Es domāju, ka kaut kad vēsturiski ir bijušas pultis ar vadu. Tā problēma ar RF trokšņa džemošanu pultīm ir samērā jauna, jo tagad viss IoT runā tajās frekvencēs un trafiks ar katru gadu aug. Man dēlim papildus ņemtni rada tas, ka dekam ir karbona slānis, kas nedaudz signālu ekranē un laikam, ka vietām tas ir salmiņš, kas salauž kamieļa muguru.
 

Instinktīvi man gribētos teikt, ka es galīgi negribētu pulti vadā pie dēļa. Pat spirāles vads viskautkur kūļāsies riņķī un gribēs kaut kur ieķerties. Mēs tomēr runājam par aparātu, kas mēdz sasniegt pamatīgus paātrinājuma spēkus uz visām pusēm. Un tā atkņopēšanās ar magsafe tipa savienojumu... ja tas to prot pēc vajadzības, tad pratīs arī bez vajadzības. Dēlis braucot piedzīvo ļoti pamatīgu vibrāciju. Visa elektronika pamatā ir līmēta un polsterēta, lai nepārrīvētos. Galvenie savienojumi ir ar līmētām vītnēm, jo savādāk tās vienkārši atvibrē vaļā dažu kilometru laikā.

Rīt izprovēšu to channel hopping pulti, moš tā būs atbilde.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , RudeWolf teica:

Un tā atkņopēšanās ar magsafe tipa savienojumu... ja tas to prot pēc vajadzības, tad pratīs arī bez vajadzības.

Par velosipēdu SPD pedāļiem skeptiķi arī mēdz līdzīgi izteikties, bet lietotāji lieto un slavē un nekas viņiem neatāķējas bez vajadzības

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , 138 teica:

Par velosipēdu SPD pedāļiem skeptiķi arī mēdz līdzīgi izteikties, bet lietotāji lieto un slavē un nekas viņiem neatāķējas bez vajadzības

Es domāju, ka problēma ir tajā, ka problēmas vairumam nav. Analogie kalnu dēļi reizēm ir ar bremžu rokturi uz trosītes, bet elektriķiem parasti pultis strādā. Un, ja nestrādā, tad to apārstē kaut kā savādāk - iznes ārā antenu, izmanto channel hopping uztvērēju... Varianti ir!

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , kreizā Kāja teica:

kad veikalos parādīsies speciālas starotāja pistolītes...

Kad parādīsies tādas, kas strādā pret stāvdrāžiem, tad es vienu tādu nopirktu.

Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka channel hopping pults ir risinājums. Vairs neniķojas savienojums. Izprovēšu citās vietās vēl.

 

pirms 11 stundām , 138 teica:

Kad parādīsies tādas, kas strādā pret stāvdrāžiem, tad es vienu tādu nopirktu.

Tad vienkārši uz trotuāriem mētāsies stāvdrāži un tāpat būs slikti!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Tā, nu kas šobrīd aktuāls skrejriteņu tirgū? Neskaitot laukos no CE detaļām tūnētos potenciālos ugunskurus? 
Virs legal ātruma nevajag. 

Link to comment
Share on other sites

Nav jau tas haips pārgājis un nekas aktuāls vai jauns nav paredzēts?

 

Tā arī gan neesu sapratis jēgu no tiem drundeļetiem, paņem veosipēdu un brauc :D pavisam cita braukšana. Nu ja pa grūtu, tad ir e-velo.

Bet tā, tik olas atsaldēt, kas aukstāks, plus jēdzīgi pa ceļu tāpat nepabrauksi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

periodā apr. -> sep. Rīgas centrā stāvdrāzis ir daudz racionālāks par auto

un to, atšķirībā no velo, var iemest bagažniekā neizjaucot.

 

tīri finansiāli ar zaļajiem, kas tagad mētājas uz katra stūra, sanāktu izdevīgāk,

bet man kā padzīvojušam vīram sagribējās eksemplāru ar amortizatoriem,

pagājušā gada ievadā novakteju 30% atlaidi Fans.lv un paņemu Inokim Quick 4

brauc teicami, vien diezgan fiksi noplīsa abas, usb un lādēšanas, ligzdu aizdares gumijas

scooter_8.png

 

Link to comment
Share on other sites

Negribas iegrābties tādā, kuram pēcāk rezerves daļas nevar dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Ko tur baigi mainīsi? Man agrākajam mājas biedram ir Xiaomi. Šis brauc jau gadus 3 laikam ar šo, vienīgais ko mainījis ir riepas no mīkstajām uz cietajām. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Zin... teica:

vienīgais ko mainījis ir riepas no mīkstajām uz cietajām. 

Ļoti nekomfortabls risinājums.

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , MartiniB teica:

ar zaļajiem, kas tagad mētājas uz katra stūra, sanāktu izdevīgāk,

 Arī nerviem veselīgāk . Aizbrauc ar savu personīgo, piemēram uz kādu veikalu, iekšā jau nestiepsi/nelaidīs, izej uz  ielas - vairs nav ☹️.  Ar zaļo tādu problēmu nebūs, ja nu kas - atradīsi citu.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

lai zaļo nenoceltu deguna galā,

rezervēšana maksā tikpat cik braukšana :(

 

privātajam lietoju tamlīdzīgu

2_625118-404x703.jpeg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
AlCohol

jautājiens. varbūt kāds tāpat ieberzies. pāris reizes pārsitot aizmugurējo riepu, uzliku bezkamernieci. pēc paskrūvēšanās, tagad, protams arī dēļ lielākas vibrācijas, dubļu bleķa skrūves tirinas vaļā jau dienas laikā. neesmu gatavs 2x dienā pārvilkt viņas. vai skrūvju līme no aļika palīdzēs? galīgi salīmēt ar superlīmi ar negribas, izskatas, ka bremzes drīz arī būs jāapkopj tāpat. xiaomi pro2 ļerkata, nāk vaļā tās skrūves, kuras pie ass atrodas. redzēti uz ielas vel pāris gadījumi, kuriem tāpat kā man grab, kad pa bruģi vālē.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

a nah pili skrūvju līmes no aļika sūtīt, ka tepat normālā skrūvju veikalā to var nopirkt mazos iepakojumos. pie tam dažādās stiprībās.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Dubļu bleķa turētājs ir uzlikts?

IMG_7002.thumb.jpeg.2f37e45f2709f2c2d82b05112b5e8e62.jpeg


Ja ir tas, un skrūves kārtībā, tad nekas negrab, cik atceros.

Un jā, skrūvju līme + atsperšaiba, un šis sarkanais turēklis.

Kad man bija vēl pirkais Xiaomi Pro, tad man tie dubļu bleki lūza nost. Uzliku to turēkli un problēmu aizmirsu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nezinu kam jānotiek lai tas dubļinieks atdalītos, es vienreiz gan salauzu, samainīju un uzliku arī to papildus uzparikti

Es gan pa aprīli 6x liku ielāpus, bez iršanas, visu iepakojumu iztērēju. Beidzamā reize bija pagājušo nedēļ, abas tukšas dabūju. Pasūtīju mi lab pildītās, šonedēļ būs cerams klāt, tad nu jāuzmoka virsū tikai vel :D

Ja nu kas, ja kādam vajag, varēs dabūt šitādas divas, viena nobraukusi ~4km, otra, kādi ~40 iespējams

 

CST 8.5" CST tyre

Link to comment
Share on other sites

AlCohol
Pirms 47 minūtēm , kaads teica:

a nah pili skrūvju līmes no aļika sūtīt, ka tepat normālā skrūvju veikalā to var nopirkt mazos iepakojumos. pie tam dažādās stiprībās.

čuhņā izbraukājos pa Mājam un Drāžam, Kuršiem, visi acis bola.

tāds papildus turētājs nebūtu nepieciešams, ja tā skrūve neizvibrētu ārā, jo kamēr aizmugurē neuzliku bezkamernieci, nebija šitais variants. un diendienā darbs-mājas pa bruģi sanāk, nu ne gluži kalto, bet tāpat visu laiku sitieni ir. no sākuma vel reizi pāris nedēļās sanāca aizvilkt, pēdējā reize jau ļoti ātri sanāca, tajā pašā dienā. lab, rīt paprovēšu wurth apmeklēt, mošk tiem ir.

vot, jāpaprovē atsperšaibu vel.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

Es ar tām tukšajām riepām ar noņēmos, līdz man māsters darbnīcā neizstāstija, ka tām riepām jāpūš spiediens 3 atmosfēras. Kopš tā laika problēmas beidzās. Ar mazāku spiedienu tās gumijas pārberžas.

Dubļu bleķi nolūza kādi 4-5. Ar turētāju vairs neviens. Bet nu es arī nobraucu pa vienu sezonu kaut kādi 4K kilometru, ja pareiz atceros.

Link to comment
Share on other sites

AlCohol
Pirms 7 minūtēm , Stasss teica:

Es ar tām tukšajām riepām ar noņēmos, līdz man māsters darbnīcā neizstāstija, ka tām riepām jāpūš spiediens 3 atmosfēras. Kopš tā laika problēmas beidzās. Ar mazāku spiedienu tās gumijas pārberžas.

Dubļu bleķi nolūza kādi 4-5. Ar turētāju vairs neviens. Bet nu es arī nobraucu pa vienu sezonu kaut kādi 4K kilometru, ja pareiz atceros.

arī turēju ap tādu spiedienu, bet nu pa ceļam gadās debīlas apmales, pacēlušies trapi. aizmuguri dirvreiz pārsitu, vai pārdūru, uzliku pildīto, tagad arī priekšu samainīju, kas godam noturējās kopš pirkuma brīža, ap 1.5k km.

priekšu nomainot gan nācās mācīties līkumus pa jaunam, kaut kā vairs nerakstas iekšā tik labi. bet nu jaukt tos riteņus ārā, mainīt kameras/līmēt tās ar nav vēlmes. tagad braucot papēdis uz tā dubļinieka, lai tik traki negrab, bet nu gribētos arī bez tā iztikt. :D

Link to comment
Share on other sites

Uzsūti to turēkli (vai ieskrien kādā vietējā bodē, kur šos tirgo un remontē), uzliec un aizmirsīsi problēmu. Nedz vaļā skrūvēsies, nedz vibrēs un lūzīs.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
AlCohol

pāris dienas atpakaļ Wurth piebraucu. nu jāsaka kā ir, žīds ieslēdzās uz visiem 100%. pirmkārt jau besī, ka cenas nav veikala plauktos, ne e-veikalā.

paņēmu to mazāko pudeli (25ml), pieejot pie dāmītes "kasē", pateica, ka ap 20eur būs. es tak nav aizbraucis pirkt HP tinti. aļikā pa 3eur 10ml dabūju, nu pagaidīšu 2 nedēļas. reāli jau vienai skrūvei arī tikai vajag, pārējo pa bruģi netaisos laistīt.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AlCohol
Pirms 4 minūtēm , Jainit teica:

@AlCohol depo tā skrūvju fiksācijas (vītnes)  līme uz vietas kaut kas ap 3.6x bija. Protams, ne visās pat lielpilsētās tas Depo ir. 

jā, tas jau pieklājīgi. bet nu pasūtīts jau ir, var bišk vel paciesties. bet ko Wurth man nosauca, galīgi manos standartos neierakstas, tik dēļ viņu logo uz tās pudeles.

Link to comment
Share on other sites

biomass979
1 stundu atpakaļ, AlCohol teica:

pirmkārt jau besī, ka cenas nav veikala plauktos, ne e-veikalā

Tieši tā viņu tirgu princips ir juridiskām personām,firmām-kuri ņem vairumā tiem lētāk,tāpēc nav noteikta cena!Privātpersonai noplēš pa visiem 200% !

Arī tai bodē iegriezos pēc pretrūsas līdzekli!25 eiro par 250ml.pudelīti - gala verdikts,galīgi neatšķiras no WD40 !Krutais par 25eirik tāpat pēc uzpūšanas jāgaid 2-3 stundas!

Tāpāt viņiem nemaz nav muciņas kas domātas atskrūvēt apčakarētas skrūves,ir ,bet tikai kuras paredzētas varatokiem,uz dakšiņatsēgas dabuju pikt taipaša Allix....!

 

Link to comment
Share on other sites

biomass979
pirms 1 stundas , AlCohol teica:

bet ko Wurth man nosauca, galīgi manos standartos neierakstas, tik dēļ viņu logo uz tās pudeles.

Sanistal ar neatapliek!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...