Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Labs salīdzinājums ir iešana vēlā vakarā cauri maskačkai. Tikpat šāds gājiens beigsies labi, bet var būt tikšanās ar urlām ar lielu varbūtību. Var urlas tikai paprasīt atdot maku un telefonu, sasist seju vai arī aizsūtīt uz morgu (zināmi precedenti). Jebkuri no minētiem variantiem ir sekas. Protams, vēl var urlas noklapēt un būs mūža imunitāte pret šīm konkrētām urlām, bet nav teikts, ka nākamreiz būs lielāks bariņš ar papildus urlām vai citas urlas, kuras noklapēt neizdosies un iestāsies iepriekšminētās sekas ar telefonu/maku un garantēti sasistu seju. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, marrtins teica:

kā tad tu zini? Pats esi dievs? Precizēšu: t.i., ja neeksistē, tad jājautā pagātnes formā - kādreiz biji?

Dieva pazušana ir baznīcas visstingrāk glabātais noslēpums. Viņš labu laiku atpakaļ notinās uz citu universu. Pirms tam informēja pāvestu. Melnsvārči, padlas, to info slēpj no publikas.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Mezavecis teica:

Labs salīdzinājums

Ja jau ir tik labs, tad nu izrēķini procentuāli, uz cik lielas populācijas daļas attiecas urlu draudi un cik covid sekas, pieļauju, ka pēc taviem aprēķiniem - vienādi (Labs salīdzinājums, kā-nekā) :D

 

 

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , marrtins teica:

Ja jau ir tik labs, tad nu izrēķini procentuāli, uz cik lielas populācijas daļas attiecas urlu draudi un cik covid sekas, pieļauju, ka pēc taviem aprēķiniem - vienādi (Labs salīdzinājums, kā-nekā)

Viss atkarīgs ar ko salīdzina, reālām iespējamām (nevis konspirologu nomiršanu 2 gadu laikā) vakcīnu sekām un slimošanas iespējamām sekām, tad noteikti nonāksi pie secinājumi, ka izdevīgāk ir vakcinēties, ja nedzīvo tālā mežā un ar cilvēkiem nekomunicē.

 

Īpašumu, autiņu, dzīvību arī var neapdrošināt, bet ja iestājās sekas, tad tās var būt ilgtermiņā ļoti graujošas. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Mezavecis teica:

Viss atkarīgs ar ko salīdzina

Nu tu konkrēti salīdzināji divas lietas, piebilstot, ka labs salīdzinājums.

 

Pirms 9 minūtēm , Mezavecis teica:

un slimošanas iespējamām sekām

Lai nerastos pārpratumi, tāpēc es tev prasu datus, kurus tu esi skatījis, bet tos tu man spītīgi nedod. 

 

Pirms 10 minūtēm , Mezavecis teica:

tad noteikti nonāksi pie secinājumi, ka izdevīgāk ir vakcinēties

Es jau pirms laba laika arī esmu nonācis pie secinājuma, ka noteiktām grupām ir izdevīgāk vakcinēties. Bet ne visām (zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai).

 

Pirms 11 minūtēm , Mezavecis teica:

tad tās var būt ilgtermiņā ļoti graujošas. 

Nu tak padalies ar datiem, vai tad tev žēl? Turklāt, ilgtermiņā tak vēl nevar zināt ne par Covid [graujošām] sekām, ne par vakcīnu efektivitāti (konkrētajā kontekstā runājot par graujošu ilgtermiņa veselības seku novēršanu) - to vēl redzēsim. Tu taču tagad nevari strikti apgalvot, ka vakcīnas (minēji salīdzinājumu ar apdrošināšanu) arī ilgtermiņā novērsīs potenciālās graujošās Covid sekas (lai arī kādas tās nebūtu, ja būs).

 

Bet valdību pretreakciju graujošās sekas gan sāk jau iezīmēties: ekonomiski, psiholoģiski, medicīniski, politiski. Varam izvērst plašāk, ja ir vēlme (jēga?) un nepazudīsi pēc diviem komentāriem. Es gan drīz jūs [atkal] atstāšu uz pāris dienām :beer:

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , marrtins teica:

Lai nerastos pārpratumi, tāpēc es tev prasu datus

Tu te salicis tik daudz resursus ar dažādām atsaucēm, ka pats būtu ciparus atradis. Tik meklē iemeslu, lai varētu piekasīties. Es brīnos, ka pats neesi neko atradis šī gada laikā. 

 

Pirms 11 minūtēm , marrtins teica:

Es jau pirms laba laika arī esmu nonācis pie secinājuma, ka noteiktām grupām ir izdevīgāk vakcinēties. Bet ne visām (zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai).

Un kas tās pa grupām būtu? Ņemot vērā, ka visas cilvēku grupas ir saistītas, tad vienas grupas masveida vieglā slimošana var ietekmēt citu grupu, kura ir riska grupā, bet atsakās vakcinēties, jo izlasīja konspirologu padomdevējus. 

 

Pirms 11 minūtēm , marrtins teica:

Nu tak padalies ar datiem, vai tad tev žēl?

Man žēl tērēt laiku, kur ar 99.999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999% varbūtību sāksi spekulēt ar cipariem kā tas bijis jau iepriekš. Atceramies 2020.g. decembri, kad gudri muldēji, ka statistika līka, saslimušo pieaugums nav objektīvs un situācija slimnīcās pārspīlēta. Pēc laiciņa jau protams statistiku akceptēji, kad vairs nebija pie kā piekasīties, bet to varēja jau izsecināt pirms liekas muldēšanas. Tāpēc divreiz vienā mēslu kaudzē nav jēga iekāpt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , marrtins teica:

ilgtermiņā tak vēl nevar zināt ne par Covid [graujošām] sekām, ne par vakcīnu efektivitāti

Ko nevar zināt? Nekur nav teikts, ka vakcīnas ilgtermiņā būs tās pašas, kas šobrīd. Arī nekur nav garantijas, ka nebūs drīzumā kārtējā vīrusa mutācija, kas pret kuru esošās vakcīnas būs mazāk efektīvas. Āzija un Āfrika ideālās jaunu paveidu rašanās kaltuves.

 

Džins no burkas izlaists un tas būs bezgalīgs process. Ja kāds domā, ka covid tēma drīz pazudīs no dienas kārtības pati no sevis, tad stipri maldās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Mezavecis teica:

Tu te salicis tik daudz resursus ar dažādām atsaucēm, ka pats būtu ciparus atradis. Tik meklē iemeslu, lai varētu piekasīties. Es brīnos, ka pats neesi neko atradis šī gada laikā. 

Nu tu man teici, ka kaut kādas (uzskaitīji) Covid sekas ir jāņem vērā. Īstermiņa sekas uz reiz var atsijāt - nenozīmīgi. Vērā jau var ņemt daudz ko, bet nekādas graujošas (kas nu kuram ir graujoši, protams) un / vai plaši izplatītas Covid sekas (tevis uzskaitītās) [pagaidām] nav manītas. Tāpēc iedod datus, no kuriem to tu izsecināji. Kāpēc domā, ka es visus linkus, datus visās pasaules malās esmu redzējis?

 

Pirms 7 minūtēm , Mezavecis teica:

Un kas tās pa grupām būtu?

Paaugstināta riska grupas.

 

Pirms 8 minūtēm , Mezavecis teica:

ietekmēt citu grupu, kura ir riska grupā, bet atsakās vakcinēties, jo izlasīja konspirologu padomdevējus. 

Tad kā jau vakcinētie vēl var ietekmēt nevakcinētos un riska grupā esošos? Rosinājums kāds bija? Vakcinēt riska grupās neesošos, lai pasargātu riska grupās esošos tiepšas? :lol: Turklāt tā tak ir viņu izvēle, tev žēl? Tu zini labāk? Ja tu atkal par to veselības sistēmas noslodzi vai sistēmu kā tādu (Kopējā Labuma sistēma), tad par to jau arī izteicos. Kamēr ir tāda sistēma, tad nevakcinētie nav ne vienīgie, ne masveidīgākie, kas to slogo.

 

Pirms 14 minūtēm , Mezavecis teica:

Man žēl tērēt laiku

Kāpēc tev nav žēl laiku tērēt ar vispārīgiem apgalvojumiem? Tā vieglāk?

 

Pirms 13 minūtēm , Mezavecis teica:

Atceramies 2020.g. decembri, kad gudri muldēji, ka statistika līka

Konkrētu citātu.

 

Pirms 14 minūtēm , Mezavecis teica:

saslimušo pieaugums nav objektīvs un situācija slimnīcās pārspīlēta

Nevis pieaugums nav objektīvs, bet subjektīvi man nešķiet, ka tik mazam papildus pacientu skaitam nevajadzētu spēt nograut Sistēmu, sevišķi, ja bija vairāki mēneši ko sagatavoties. Ja tu runā par kaut ko citu - tad konkrētu citātu. Konkrētus citātus prastu tikai un vienīgi tā dēļ, lai nerastos nevajadzīgi pārpratumi.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Konkrētu citātu.

Citātu par daudz. Overflow exception.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Mezavecis teica:

Ko nevar zināt?

Precīzi uzskaitīju, ko tieši.

 

Pirms 6 minūtēm , Mezavecis teica:

Nekur nav teikts, ka vakcīnas ilgtermiņā būs tās pašas, kas šobrīd. Arī nekur nav garantijas, ka nebūs drīzumā kārtējā vīrusa mutācija, kas pret kuru esošās vakcīnas būs mazāk efektīvas. Āzija un Āfrika ideālās jaunu paveidu rašanās kaltuves.

Un nekur arī nav teikts, ka tevis minētās gaujošās Covid sekas novērsīs esošās vai nākotnes vakcīnas.

Pirms 21 minūtēm , Mezavecis teica:

Ņemot vērā, ka visas cilvēku grupas ir saistītas, tad vienas grupas masveida vieglā slimošana var ietekmēt citu grupu, kura ir riska grupā, bet atsakās vakcinēties, jo izlasīja konspirologu padomdevējus. 

Vēl nedaudz par šo. Ja arī pieņemtu, ka visiem riska grupās neesošajiem vajadzētu vakcinēties un tas arī tiktu izdarīts, tas nenozīmē, ka tie neietekmēs riska grupā esošos. Kā tagad jau zināms, vakcinētie var izplatīt vīrusu vienlīdz labi kā nevakcinētie.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , marrtins teica:

, ka tik mazam papildus pacientu skaitam nevajadzētu spēt nograut Sistēmu

Par to arī bija bezjēdzīga diskusija, ka ar putām uz lūpām klāstīji, ka pacientu pieaugums nenozīmīgs un tos visus var sadalīt pa dažādām nodaļām.

Pirms 12 minūtēm , marrtins teica:

Kā tagad jau zināms, vakcinētie var izplatīt vīrusu vienlīdz labi kā nevakcinētie.

Es savukārt apšaubu tavu paša vai konspirologu izdomāto piebildi "vienlīdz". 

 

Pirms 15 minūtēm , marrtins teica:

nekādas graujošas (kas nu kuram ir graujoši, protams) un / vai plaši izplatītas Covid sekas

Pneimonija pēc tavām domām ir tādas parastas iesnas, kuras dažu dienu laikā pāriet?  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Mezavecis teica:

Par to arī bija bezjēdzīga diskusija, ka ar putām uz lūpām klāstīji, ka pacientu pieaugums nenozīmīgs un tos visus var sadalīt pa dažādām nodaļām.

Var argumentēt, ka bezjēdzīga, protams, jo kas vienai liels, citai mazs.

 

Pirms 10 minūtēm , Mezavecis teica:

Es savukārt apšaubu tavu paša vai konspirologu izdomāto piebildi "vienlīdz". 

Apšaubīt vari - nav jau žēl. Tikai datus par graujošām sekām iedot - joprojām nevari.

 

Pirms 12 minūtēm , Mezavecis teica:

Pneimonija pēc tavām domām ir tādas parastas iesnas, kuras dažu dienu laikā pāriet?  

Nav. Kāpēc izcel tieši pneimoniju? Tās, tavuprāt, ir tās ilgtermiņa sekas? :shok: Un cik procentiem no saslimušajiem (ieskaitot tos, kuri netestējās) bija pneimonija?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Tikai datus par graujošām sekām iedot - joprojām nevari.

Nevis nevaru, bet negribu principa pēc, ka pēc tam uztaisi 100 citātus uz katru skaitli un pēc tam katram vēl atsauci uz citu citātu, kur ir links tālāk uz kaut kādus saitu. 

 

Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Kāpēc izcel tieši pneimoniju?

Visbiežākais iemesls gulēt slimnīcā un izraisīt to pārslodzi. Par procentiem meklē pats, ja tevi tas interesē. Ja negribi meklēt, tātad tev neinteresē un nav vērts apspriest.

Link to comment
Share on other sites

He he he, nu nepūlies, nepūlies. Tavu domu jau sapratu pirms brīža :sarkasms:

 

Tātad, vienīgās ilgtermiņa sekas, ko vari uzskaitīt, ir pneimonija? Kas pat nav ilgtermiņa. Un slimnīcu tā saucamā pārslodze ir sistēmiska problēma.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marrtins teica:

Kas pat nav ilgtermiņa.

Tā tu domā, ka astma kā viens no blakusefekts ir tāda vienkārši kaite, kas pati no sevis pāriet. 

Link to comment
Share on other sites

Nu tad cik % ir Covid izraisīti astmas gadījumi un kā vakcinēt riska grupās neesošos palīdzēs tos novērst.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Tavu domu jau sapratu pirms brīža

Neko tu nav sapratis joprojām. Tev liekas, ka dažu mēnešu vai pat gada laikā var stipri palielināt slimnīcu kapacitāti noteiktai pacientu grupai. Joprojām apgalvoju, ka tās ir pilnīgas muļķības, utopiska ideja. Un no tā izriet visi pārējie tavi absurdie secinājumi.

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

cik %

Daudz

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , marrtins teica:

Tātad, vienīgās ilgtermiņa sekas, ko vari uzskaitīt, ir pneimonija? Kas pat nav ilgtermiņa.

Ēēē, nu gan zagnul. Es zinu vienu, kurš vairs nevar ap savu šķūnīt apskriet, neizklepojot atlikušo plaušu. Un nu jau būs gads riņķī.

  • Atbalstu 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ruukjis teica:

Ēēē, nu gan zagnul. 

Neko es nezagnul. Tas ir viss ko @Mezavecis varēja / gribēja uzskaitīt. Izlasi rūpīgāk.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marrtins teica:

Neko es nezagnu

Tātad apgalvo, ka plaušu karsonis jeb pneimonija ir tāda viegla pārslimošana bez jebkādām tālejošām sekām? Vispirms šo te noskaidrojam, pēc tam var bezjēdzīgi muldēt par kaut kādiem cipariem un procentiem. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marrtins teica:

Neko es nezagnul. Tas ir viss ko @Mezavecis varēja / gribēja uzskaitīt. Izlasi rūpīgāk.

Es vairāk piesējos "Kas pat nav ilgtermiņa." Plaušu karsonis VAR atstāt paliekošas sekas, ne obligāti, bet var.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Mezavecis teica:

Tev liekas, ka dažu mēnešu vai pat gada laikā var stipri palielināt slimnīcu kapacitāti noteiktai pacientu grupai.

Redz, atkal tādi termini kā stipri/vāji, daudz/maz, viegli/smagi. Manā skatījumā, epitets "stipri" šeit ir lietots pārspīlējot.

 

Pirms 15 minūtēm , Mezavecis teica:

Joprojām apgalvoju, ka tās ir pilnīgas muļķības, utopiska ideja.

Nu es jau arī taisni to pašu saku, arī pagājušo gad - Sistēma ir ļoti maz spējīga un švaki spēj reaģēt pat uz mazām pārmaiņām.

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marrtins teica:

Sistēma ir ļoti maz spējīga un švaki spēj reaģēt pat uz mazām pārmaiņām.

Jā, bet tu pagājušā gadā blefoji, ka šo sistēmu var mainīt un valdībai atlika tikai rīkoties.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ruukjis teica:

Es vairāk piesējos "Kas pat nav ilgtermiņa." Plaušu karsonis VAR atstāt paliekošas sekas, ne obligāti, bet var.

Nu tak es visu laiku prasu - cik tad ir tas procents, lai varētu attaisnot visas populācijas vakcināciju un vai pat tas kaut ko izmainīs. Nevar joprojām atbildēt.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marrtins teica:

Manā skatījumā, epitets "stipri" šeit ir lietots pārspīlējot.

Mediji, protams, ir tādi mediji, bet kā es saprotu pie normāla viļņa gultu un ārstu un māsiņu būtu tā kā vairākas reizes nevis dažus procentus par maz, ne tā? Tas nav "stipri"?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , marrtins teica:

Nu tak es visu laiku prasu - cik tad ir tas procents, lai varētu attaisnot visas populācijas vakcināciju un vai pat tas kaut ko izmainīs. Nevar joprojām atbildēt.

Es atkal prasu cik nopietns ir plaušu karsonis, lai būtu iemesls minimizētu risku ar to slimot, bet tu atkal izvairies no atbildes un cepies par kaut kādiem bezjēdzīgiem procentiem. Ja slimnīcas pārpildās un mirstība arī palielināta, tātad iemesls par to runāt, nevis kaut kādiem procentiem. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mezavecis teica:

Jā, bet tu pagājušā gadā blefoji, ka šo sistēmu var mainīt un valdībai atlika tikai rīkoties.

Ko es blefoju? Mainīt var, ja ir vēlme. Vēlme ir? Jebšu šāda Sistēma ir uz palikšanu mūžīgi mūžos (āmen)? Reku, vēl nupat informācija, ka lielākā daļa med. māsu nestrādā profesijā. Kāpēc? Es argumentēju, ka nav motivācija (lasi - atalgojums), bet tas, protams, nav tik svarīgi kā Air Baltic :sarkasms:

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , marrtins teica:

Mainīt var, ja ir vēlme. Vēlme ir?

Var mainīt, bet tas aizņems ļoti daudz laika, vismaz 5 gadus un rūpīgu plānošanu. Gada vai dažu mēnešu laikā laikā tas nav iespējams, kā iepriekš apgalvoji. To fufeli vari nestumt, ka daļa nestrādā savā profesijā, jo tie tāpat lielākā daļa neatgriezīsies pat ja tiks atalgojums celts. Painteresējies kā strādā darba tirgus.

 

Pirms 10 minūtēm , marrtins teica:

motivācija (lasi - atalgojums)

Motivācija nav tikai atalgojums. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

cik tad ir tas procents, lai varētu attaisnot visas populācijas vakcināciju un vai pat tas kaut ko izmainīs.

Es saprotu, ko tu gribi pateikt un ar to man problēma nav. Mana nostāja, tieši šajā jautājumā, ir līdzīga.

Mani trigeroja  tikai tā viena frāze. 😁

 

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Pirms 32 minūtēm , ruukjis teica:

Ēēē, nu gan zagnul. Es zinu vienu, kurš vairs nevar ap savu šķūnīt apskriet, neizklepojot atlikušo plaušu. Un nu jau būs gads riņķī.

Kaimiņš no bērnu poliklīnikas atnesa - pēc slimošanas kaut kas reizi pa reizei ar redzi , tāds ka sniedziņš noiet . Vienā haltūrā saimniekam pēc šitā visa kaut kādas problēmas ar iekšējiem orgāniem saasinājās .

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Grossmeister teica:

tāds ka sniedziņš noiet .

Nu tu izvēlies epitetus 🤣

...bet es saprotu par ko tu runā. Tā patiesībā ir labi dokumentēta parādība. Diemžēl ārstēt to nevar.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Mezavecis teica:

Es atkal prasu cik nopietns ir plaušu karsonis, lai būtu iemesls minimizētu risku ar to slimot, bet tu atkal izvairies no atbildes un cepies par kaut kādiem bezjēdzīgiem procentiem. Ja slimnīcas pārpildās un mirstība arī palielināta, tātad iemesls par to runāt, nevis kaut kādiem procentiem. 

Vispār jau neprasīji, bet nu pieņemsim. Es taču pateicu - riska grupā būtu prātīgāk vakcinēties. Pārējiem - nav obligāti, kā tas patlaban tiek bīdīts (spec. dažiem: obligāti tas nenozīmē tikai vardarbīgi). Un, ja kāds riska grupās vēl joprojām nav neko darījis savu risku mazināšanai, tā ir VIŅU problēma, nevis visu pārējo.

 

Kā tu vari runāt par riska mazināšanu, nerunājot procentos? Es jau nesaku, ka nav iemesls nerunāt par problēmu, bet mums, acīmredzot, kardināli atšķiras viedokļi, kur un kas ir problēma.

 

Es tev parādīju publikāciju, kur secināts, ka dabīgā imunitāte ir par kārtu labāka. Tu man jautā: "Izslimošanas sekas netiek ņemtas vērā?". Es tev prasu, kas tās par sekām un kādai daļai tas ir aktuāli. Nespēj neko atbildēt kā bezjēdzīgi procenti, par spīti neko necitēs, meklē pats, utml. Bet salīdzinājums ar maskačkas urlām, kurus skar niecīgs (NIECĪGS!) procents populācijas, tas gan ir labs salīdzinājums ar ilgtermiņa Covid sekām. Tālāk jau tikai kaut kādi mēģinājumi aiziet no tēmas, novirzoties uz vakcīnām un sistēmas problēmām.

 

Pirms 18 minūtēm , Mezavecis teica:
Pirms 24 minūtēm , marrtins teica:

motivācija (lasi - atalgojums)

Motivācija nav tikai atalgojums. 

Bet ļoti noteicošs. Aiziet izmācīties ir motivācija, bet strādāt jomā nav? Kaut kas īsti neiet kopā.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Mežavecis ir atpakaļ, pie tam ar tiesībām, ja atceros, jauns puikas no Tukuma puses, tagad nometinājies maskačkā. Bet joprojām ar pareizo viedokli, kā lauku puisim uzvesties pilsētā :)

Par tēmu, ko jūs te peraties, tie, kam vajag, sen ir nopotējušies, kam nav aktuāli, sēž savos laukos, kā es.

Tā stulbā statistika  kārtējo reizi pierāda, ka patiesībā neviens nezin, cik Rīgā ir iedzīvotāju, un cik Latvijā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , marrtins teica:

Bet ļoti noteicošs. Aiziet izmācīties ir motivācija, bet strādāt jomā nav? Kaut kas īsti neiet kopā.

Izglītotie cilvēki nav grāvju racēji, kuri atskrien pēc svilpiena. Tev izskatās nav sapratnes par darba tirgu, ja reiz tādas muļķības runā. 

 

 

Pirms 10 minūtēm , marrtins teica:

ja kāds riska grupās vēl joprojām nav neko darījis savu risku mazināšanai, tā ir VIŅU problēma, nevis visu pārējo.

Pilnīgs izpratnes trūkums. Tā nav tikai viņu problēma, bet visu problēma, jo slimnīcā vietu aizņem, noslogo veselības sistēmu un atņem kādam iespēju saņemt plānveida medicīnas pakalpojumus.

 

Pirms 12 minūtēm , marrtins teica:

Es tev parādīju publikāciju, kur secināts, ka dabīgā imunitāte ir par kārtu labāka

Publikācija jau runā tika par šauru jomu, ka ir lielāka imunitāte pret covid, bet neko nepasaka par to, kāda cena jāmaksā sabiedrībai, lai šo dabīgā imunitātes iegūšana būtu visaptveroša. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Mezavecis teica:

Var mainīt, bet tas aizņems ļoti daudz laika, vismaz 5 gadus un rūpīgu plānošanu. Gada vai dažu mēnešu laikā laikā tas nav iespējams, kā iepriekš apgalvoji. To fufeli vari nestumt, ka daļa nestrādā savā profesijā, jo tie tāpat lielākā daļa neatgriezīsies pat ja tiks atalgojums celts. Painteresējies kā strādā darba tirgus.

Kāpēc tik daudz? Tiešam kam nepieciešams 5 gadi, lai uz pandēmijas laiku atrastu papildus gultas, ar motivējošu atalgojumu piesaistītu papildus darbiniekus? Ja tas vispār būs nepieciešams.

 

Re, vakcinācijas centram momentā atradās darbinieki. Tirgus taisni tā arī darbojas - ir pieprasījums, aug cenas un rodas arī piedāvājums.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , marrtins teica:

Kā tu vari runāt par riska mazināšanu, nerunājot procentos?

Tā arī ir galvenā problēma, ka runā tikai par procentiem, bet atmet visus pārējos aspektus pēc būtības.

 

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Kāpēc tik daudz? Tiešam kam nepieciešams 5 gadi, lai uz pandēmijas laiku atrastu papildus gultas, ar motivējošu atalgojumu piesaistītu papildus darbiniekus? 

Kādu vēl pandēmijas laiku? Pandēmija jau turpinās 2. gadu un gals vēl nav redzams, līdz ar to uzcelt jaunu slimnīcu vai pārbūvēt īsākā termiņā nav iespējams ņemot vērā mūsdienu būvniecības birokrātiju un iespējas piesaistīt personālu. 

 

Vakcinācija nav viens uz tas pats, kas pilns spektrs ar medicīnas pakalpojumiem. Parādi, kur atrodami anesteziologi bez darba. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Mezavecis teica:
Pirms 23 minūtēm , marrtins teica:

ja kāds riska grupās vēl joprojām nav neko darījis savu risku mazināšanai, tā ir VIŅU problēma, nevis visu pārējo.

Pilnīgs izpratnes trūkums. Tā nav tikai viņu problēma, bet visu problēma, jo slimnīcā vietu aizņem, noslogo veselības sistēmu un atņem kādam iespēju saņemt plānveida medicīnas pakalpojumus.

Atkal iet uz riņķi... Tad tu iesaki visus izķert un potēt reizi sešos mēnešos, lai "glābtu" sistēmu, nevis pielāgot / mainīt pašu sistēmu? Varbūt no plānveida medicīnas aprūpes jāatsijā arī pīpmaņi, alkāni, cukurēdāji? Tā taču arī ir viņu vaina...

 

Pirms 9 minūtēm , Mezavecis teica:
Pirms 25 minūtēm , marrtins teica:

Es tev parādīju publikāciju, kur secināts, ka dabīgā imunitāte ir par kārtu labāka

Publikācija jau runā tika par šauru jomu, ka ir lielāka imunitāte pret covid, bet neko nepasaka par to, kāda cena jāmaksā sabiedrībai, lai šo dabīgā imunitātes iegūšana būtu visaptveroša. 

Nepasaka gan un tu to arī nepasaki (neatklāj savus avotus), bet procenti esot bezjēdzīgi... Un tas vispār nebija aicinājums visiem izslimot kā arī bija kontekstā apgalvojumam, ka "vakcīnas sniedz plašāku aizsardzību pret dažādiem vīrusa paveidiem, nevis izslimots Covid".

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...