Jump to content

Šīs vasaras skurbulī uztaisītie projekti .......


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Vasarnieks
pirms 11 stundām , binary teica:

Ir ieteikumi, kā to cauruli varētu saliekt "asākā leņķī" (90 grādos, bet ar mazu izliekuma rādiusu)?

Radiusam jābūt proporcionālam kabeļu šķērsgriezumam. Gofras / ūdensvada jēga ir spēt ievilkt, samanīt kabeļus pēc vajadzības,ja uztaisīsi asāku lenķi, tad var būt problēmas. Katrā ziņā iesaku paprovēt pirms roc iekšā, vai kabeļus varēs ievilkt.

 

Un, protams, ja liec udensvada caurulē, tad dziļāk par 2 lāpstam nav nepieciešamības rakt.

 

@alusbundza es saviem "ūdensvadiem" aiztaisu spraugu starp kabeli. Gan jau sliktāk dzesējas, bet vismaz gofra paliek tīra. 

Link to comment
Share on other sites

OK, skaidrs. Vienkārši ir ierasts ka ienāk kabelis uz ienākošo automātu, aiz tā šina un tad tālāk uz citām vietām. Lai var atslēgt visu vajadzības gadījumā. Bet nu tās tikai manas domas.
Noplūdnieks? Diez vai te tas būs aktuāli.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , Vasarnieks teica:

aiztaisu spraugu starp kabeli. Gan jau sliktāk dzesējas, bet vismaz gofra paliek tīra. 

Pats kabelis arī vada ūdeni, ja gali nav pareizi apdarīti. Reiz būvnieki, kapeiku mīlot, bija novienkāršojuši pieslēgumu pie trafiņa ārgaisa sadalnē. Un pa kabeli uzskaites skapī, blakus trafiņam bija iekļuvis ūdens.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Vasarnieks teica:

Radiusam jābūt proporcionālam kabeļu šķērsgriezumam. Gofras / ūdensvada jēga ir spēt ievilkt, samanīt kabeļus pēc vajadzības,ja uztaisīsi asāku lenķi, tad var būt problēmas. Katrā ziņā iesaku paprovēt pirms roc iekšā, vai kabeļus varēs ievilkt.

 

Un, protams, ja liec udensvada caurulē, tad dziļāk par 2 lāpstam nav nepieciešamības rakt.

Es to gofru/cauruli lieku, lai kaut nedaudz pasargātu kabeli no grauzējiem. Savulaik bez gofras ierakts kabelis pāris gadu laikā tika sagrauzts. Ja kabeli neviens nesagrauzīs, tad it kā nevajadzētu būt vajadzībai mainīt, vismaz ne tuvākajos gados.

 

Par "2 lāpstām" - viens būs pa mājas perimetru, gar pašu sienu, 20-30 cm dziļumā. Otrs būs 4-5 metrus garš posms līdz lietusūdens savākšanas vietai sezonālai lietošanai, gribu tur sūkni ielikt. Gan jau tā pati 1-2 lāpstas vien būs.

 

Par to rādiusu - caurulēm ir tendence "aizlūzt", saplacināties vai sakrokoties, ja pācenšas. Gribētu no tā izvairīties. Bet nu laikam vienkārši jāsilda, lēnām jāloka ap kaut kādu kafijas bundžu un jāskatās, kas notiks.

 

pirms 1 stundas , mafijs teica:

Noplūdnieks? Diez vai te tas būs aktuāli.

Āra rozetes bez noplūdnieka? Nu var jau būt… Bet vispār tas var beigties letāli.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Nu, tas kabelis tiek pakļauts diezgan lielām temperatūras izmaiņām gada laikā.

Pirms 26 minūtēm , binary teica:

Par "2 lāpstām" - viens būs pa mājas perimetru, gar pašu sienu, 20-30 cm dziļumā. Otrs būs 4-5 metrus garš posms līdz lietusūdens savākšanas vietai sezonālai lietošanai, gribu tur sūkni ielikt. Gan jau tā pati 1-2 lāpstas vien būs.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , binary teica:

jāsilda, lēnām jāloka ap kaut kādu kafijas bundžu

Lūk, ''ofisa planktona darba paņēmieni'' vienalga lien ārā, lai arī ko darītu.😀

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tu, protams, ieteiktu ūdens cauruli "atstāt ūdenim" (t.i., nodot būvgružos) un tā vietā braukt uz veikalu pirkt kabeļiem paredzētu gofru, vai ne? :D

Link to comment
Share on other sites

Nu locot pret bundžu vai jebko plakanu, nekas labs nesanāks, vajag ko tādu kam trubas diametrs atbilst. Plastmasas trubai jau nekādu baigo, bildē redzamo konstrukciju nevajag, var pat kādā koka klucī izgrauzt :biggrin:.

 

1777211975_uploads-214570-Rokasgrmata-liekanas-manas-cauruu-cauruu-4-img.jpg.4e99bdad219968c07354ef01a9411f81.jpg

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
1 stundu atpakaļ, binary teica:

Nu tu, protams, ieteiktu ūdens cauruli "atstāt ūdenim" (t.i., nodot būvgružos) un tā vietā braukt uz veikalu pirkt kabeļiem paredzētu gofru, vai ne? :D

Tā gofra ir daudz sūdīgāka par ūdens trubu, un nesaprotu, kur jums tās žurkas tik daudz?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

Man līdz šim neviens kabelis nav ticis sagrauzts, jo nav žurkas

pirms 1 stundas , Raimonds1 teica:

Nu, tas kabelis tiek pakļauts diezgan lielām temperatūras izmaiņām gada laikā.

 

Nu un?, es ieraku 4x25 kabeli alumīnija, tas ir ahrena resns manām vajadzībām, nekas tur nesisils

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

Ar kautkādām smiltīm nevajag piepildīt, lai lokot nesaplacinās?

Vai drīzāk šādu izstrādājumu

 

71WOcaCZ RL.jpg

Kaut kas tāds der pusmetrīgai caurulei, nevis 20-30 metriem.

Link to comment
Share on other sites

Ja godīgi, tad nesaprotu, kāpēc var rasties vajadzība darīt to šūpuļtīklā un stāvus kaut kur zemē taisīt tik šausmīgi asu 90 grādu līkumu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 35 minūtēm , AndrisBB teica:

Nutak izlaiž šņori cauri un aizvelk, kur vajag.

Tieši tāpat kā tu tur kabeli vilksi.

Cik esi savā dzīvē vilcis?

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , alusbundza teica:

Nu un?, es ieraku 4x25 kabeli alumīnija, tas ir ahrena resns manām vajadzībām, nekas tur nesisils

ne jau vadu silšanas dēļ, bet tā izolācijas plastmasa vasarā silst, ziemā sasalst to 20 cm dziļumā.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

Cik esi savā dzīvē vilcis?

Pietiekoši, man bračka kā reiz montieris, velk kabeļus no rīta līdz vakaram. Senāk sanāca palīdzēt.

Bet nu tānī ūdens trubā, piesien plēves maisiņu un izpūt. Izlidos otrā galā pēc 2 sekundēm.

Ļoti sarežģīti, it īpaši ja tā truba vēl nav ierakta 😂

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , alusbundza teica:

liec tos noplūdniekus uz katra stūra, ja gribi, tas no stulbuma nepasargās ...

Nu, nu. Nav jābūt stulbam, lai notiktu nelaimes gadījums. Man pašam ārā gar grāvi pļaujot zāli paslīdēja kāja un ar visu pļaujamo biju grāvī ar ūdeni - noplūdnieks palīdzēja. Bet nu tā jau ir - nelaimes jau notiek ar tiem krutajiem ar sūro dzīves pieredzi apveltītiem elektriķiem.

Nezinu, man uz vecumu ir paranoja par drošību - no sērijas "ja nu kas atgadās, tad var notikt tas..."

Skatos ko esmu sastrādājis 18 gados - man mati stāvus saceļās - kā vispār vēl esmu dzīvs!

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , xp teica:

Skatos ko esmu sastrādājis 18 gados

 

Pirms 10 minūtēm , alusbundza teica:

ar moci bezfilmā esmu braucis

Tu, xp, jau nu gan pavisam neatstāj šeit tādu iespaidu, bet bundža var arī forumā bezfilmā rakstīt.😀

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , xp teica:

Nu, nu. Nav jābūt stulbam, lai notiktu nelaimes gadījums.

Man drīz jau būs ceturtais gads kopš sadzīvoju ar "stulba" nelaimes gadījuma sekām. Notiek, kad vismazāk gaidi. Citreiz diemžēl pat lielākā drošība tev nepalīdzēs (nu ok, man būtu palīdzējis, ja būtu ikdienā uz ielas staigājis ar ceļusaegiem un ķiveri) 😄

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

grīda stilīga...

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Kājas arī izdrāztas smukas..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Kājas arī izdrāztas smukas.

Nu, ja kaimiņieni uz galda drāzīs, tad var arī neizturēt?😀

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Domāju, galds varētu tomēr ciest, lopiem izdzerot to spainīti?

Tomēr tur vietas pietiek sasēsties, ne visai lielam baram.😀

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 5 stundām , Athlons teica:

grīda stilīga...

lamināts nopirkts pirms 'jāņiem' , nav laika uzlikt, ceru pēc jaunā gada uzlikt ....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
jacobs

Asinhronais motors, Al korpuss un 8,7 kg.

Link to comment
Share on other sites

Tas laikam ir paredzēts lietošanai uz ātomzemūdenēm!

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Tavās rokās krievu laikos, vai tad tāds vēl arī netrāpijās? Vai uzreiz tikai ar kādu Bosch urbi?😀

Link to comment
Share on other sites

Nu tik maktīgs jau nu nebija gan :)

Link to comment
Share on other sites

inteens

Laikam, taupīgi lietots, ja pa šiem gadiem nav nokauts.

visu cieņu CCCP ražojumiem- cepuri nost, un kāju virsū!:)

Link to comment
Share on other sites

Ja pēc kādiem Siemens, AEG pirmskara vai tml. rasējumiem taisa, tad jau sanāk tīri ok

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jacobs
pirms 6 stundām , inteens teica:

ja pa šiem gadiem nav nokauts

Ko tad tur nokausi?🙂Asinhrono pārtin, gultņus nomaini un pāris zobratu pāri arī nav nekāds kosmoss, ja tos tomēr nojāj.

Un ne agrāk, ne man šodien tā nav vajadzīga un domāta intensīvai lietošanai. Vienīgi ar kroņurbi utml. paurbt kādu neržaveiku, pateicoties apgriezieniem un ja ar stacionāro, vai akumulatornieci to nevar veikt. Svars, tas varbūt liels tiem, kuri mobīlo arī pēc svara vērtē?😀

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...