Jump to content
Sign in to follow this  
matrixxxx

TA, jeb ikgadējā tehnisā apskate

Recommended Posts

Murlo

Fordam Mondeo ar visu darbu 70 eur ?

droši vien tāpēc, ka džeki bija norāvuši apsildāmajam stiklam vadus. Prasīja vai nebūs iebildumu, ja ieliks tādu stiklu, jo tas ir uz vietas, bet parasto jāpasūta.

ricijs

Jums te baigās problēmas ar spuldzīšu maiņu, būtu audi 80 ar gāzi, tādu problēmu nebūtu. ?

Personīgi, nebāžos pa korķi un neviens sīkumus neskata, skates izeju ar pirmo ar pāris vieniniekiem, neko daudz nedarot. (Pirms skates vienmēr pievelku roceni un gaismas noregulēju) Starp skatēm eļļas maiņa un remontdarbi, ja kas sāk grabēt.

P.S Motora panna laba lieta un aizmirstam vieniniekus par eļļas noplūdēm.

• Haha 1

Murlo

pag, ja ir eļļas noplūde, tad tas liecina par to... ka motorā ir eļļa ?

• Haha 1

Racer

Laukos ja uz tausta eļļu nemana, tad meklē pa servisiem garāku taustu...

• Haha 4

itanium
2019.09.5. , 09:37, Murlo teica:

droši vien tāpēc, ka džeki bija norāvuši apsildāmajam stiklam vadus.

Manam kāds arī to ir izdarījis - ērā pirms manā īpašumā ;( 

matrixxxx

Šodien skate pa nullēm.

Noskrūvēju to lukturi max lejā un miers.

Pat 1 par numura apgaismojumu aizmirsa ielikt.

• Patīk 1
  • Haha 1

Zoom

Man ir jautājums. Vecā mašīna stāv garāžā ar gadu jau neizietu tehnisko apskati (2018. gadā nodoklis samaksāts). Biju iedomājies, ka var auto noņemt no uzskaites un tas paliek kā nekustīgs priekšmets. Līdz ar to arī nebūtu nodoklis jāmaksā. Iekš ecsdd mēģināju noņemt no uzskaites, bet man prasa ceļa nodokli maksāt. Tad es vairs neko nesaprotu. Ja auto ir noņemts no uzskaites tātad nevar legāli pārvietoties, bet ceļu izmantošanas nodoklis man ir jāmaksā?

martinno

Viņi prasa samaksāt par 2019. gada peroidu līdz šodienai.

• Atbalstu 1

ieleja

prasa ceļu nodokli samaksāt par 2019. gada 9 mēnešiem?

Stasss
Pirms 12 minūtēm , Zoom teica:

Biju iedomājies, ka var auto noņemt no uzskaites un tas paliek kā nekustīgs priekšmets

To jau vajadzēja izdarīt, kad tas tika nolikts garāžā..?

• Patīk 1
  • Atbalstu 1

vvv

Painteresējies par variantu nodot lūžņos. Oficiālajos punktos (saraksts CSDD mājaslapā). Ja kaut ko nejaucu, tajā gadījumā ceļu nodokli neprasa.

• Atbalstu 1

snukurins

Jā,šrotā nododot nekas nav jāmaksā,vismaz nebija jāmaksā.nebrīnīšos ja būtu jāmaksā bet nākotnē noteikti būs jāmaksā.

Spox

uzskati ka ir normāli decembrī iziet apskati, tad līdz nākošā gada decembrim braukt nemaksājot nodokli un decembrī nodot šrotā? ;)

Pirms 40 minūtēm , Stasss teica:

To jau vajadzēja izdarīt, kad tas tika nolikts garāžā..?

Tev gan visa dzīve paredzama, ne? Domāju, ja cilvēks ir tik stulbs ka zin ka noliks mašīnu uz gadu garāžā no sākuma nepainteresēties kas pēcāk būs jāmaksā- ir jāmaksā!!! Bet domāju, ka ne ar nodomu mašīnas tiek noliktas ilgstošā stāvēšanā ;)

• Slikti! 2

snukurins
Pirms 16 minūtēm , Spox teica:

uzskati ka ir normāli decembrī iziet apskati, tad līdz nākošā gada decembrim braukt nemaksājot nodokli un decembrī nodot šrotā?

Es uzskatu ka normāli ir piesaistīt šo degvielas litram,vai vismaz kā agrāk ar iespēju uzrauties un maksāt sodu,tikai sodam jābūt lielākam par transporta nodokli.

Patreizējā kārtība ir pilnībā nenormāla.Tiem kas nebrauc vai brauc maz nebūtu jāmaksā tikpat cik tiem kas vālē uz nebēdu.Tas pats attiecas uz lielām mašīnām un lieliem motoriem.

Ir vesala kaudze lielu auto ar lieliem motoriem kurus izmanto pāris mēnešus gadā un nelielu km nobraukumu.

Edited by snukurins
  • Patīk 1
  • Atbalstu 2

Spox

Es uzskatu, ka vispār nodokli nevajadzētu maksāt, bet ņemot vērā esošos likumus- ko es nepareizi pateicu?

• Slikti! 1

snukurins

Es tikai atbildēju uz jautājumu ,,uzskati,,.Ja likumdevējs paredz ka auto var nodot šrotā nemaksājot nodokli tad kāpēc to neizmantot?

Sliktais visā šajā ir tas ka pateicoties šai kārtībai no tirgus pazūd kaudze sakarīgu bet vecu auto.

Spox

A kur izlasījāt, ka nav jānomaksā nodokļi? 

Cik zinu tad nodot var bez papildus samaksas (+ iegūt naudu par nodošanu), bet nodokļi par eksplotēto laiku ir jāsamaksā, un tas varētu būt uzskatāms tas laiks, kamērt mašīnai ir tehniskā apskate. Ja neesi noņēmis no uzskaites- pats vainīgs.

Kādreiz cik atceros bija jāmaksā par 3 vai vairāk gadiem.

• Slikti! 1

Stasss
Pirms 28 minūtēm , Spox teica:

Bet domāju, ka ne ar nodomu mašīnas tiek noliktas ilgstošā stāvēšanā

Tajā kantorī nevienam tavi nodomi neinteresē, laiks pagājis, lieta nav izdarīta - maksā ragā.. Matemātika elementāra.

Spox

pričom tas kantoris?!!! es par tevi (ne tevi) kurš noparkoja mašīnu garāžā!!! Ja tu to paredzi- tad maksā, ja neparedzi tad tas neatbrīvo no atbildības.

Rekur apspriesta tēma 4gadus atpakaļ kad bija jāmaksā par daudziem gadiem- https://boot.ritakafija.lv/forums/index.php?/topic/161985-nodokļi-mašīnai-kura-nav-ceļu-apritē-4-gadus/

Tagad cik zinu jāmaksā laikam tikai par max pēdējo gadu un skaitītājs neiet uz priekšu.

• Slikti! 1

Stasss

Pārlasi vēlreiz kas ko raksta un tad bredzij..

Spox
Pirms 31 minūtēm , snukurins teica:

Ir vesala kaudze lielu auto ar lieliem motoriem kurus izmanto pāris mēnešus gadā un nelielu km nobraukumu.

skatos, ka esi rediģējis ierakstu jau pēc vairākiem ierakstiem :(

Ar tiem lielajiem motoriem un mazajiem km gadījumā nedomā kaut kādu lauktehniku vai tml?! Varbūt arī tas likums jāpalasa, ka cik km rādiusā ap savu īpašumu nevajag nekādas apskates vai nodokļus? Davai konkrētus piemērus, kur tev nepamatoti 8l hummeram nobraucot 1km gadā lika samaksāt ahūno nodokli!

Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

Pārlasi vēlreiz kas ko raksta un tad bredzij..

tu citēji mani- es tevi, kas tieši jāpārlasa?!

kas tas vispār par vārdu  '' bredzij'' ?

• Slikti! 1

Stasss

Un vēl, es tā skatos ka te jaucam divas dažādas lietas -

1.noņemšanu no uzskaites,

2.norakstīšanu.

Tikai noņemot no uzskaites, protams ka nodoklis līdz šim brīdim būs jāmaksā.

Ja noraksta (turpmāk šo auto vairs nevar reģistrēt), pieļauju ka nodoklis nav jāmaksā. Bet nez, kā tur īsti. NAV JĀMAKSĀ

Edited by Stasss
  • Patīk 1

Spox

Šobrīd arī slinkums meklēt likumus, bet domāju, ka nav starpības, jo kā jau rakstīju, būtu neloģiski, ka gadu var nobraukt nesamaksājot nodokli, ja mašīna tiks nodota metāllūžņos 

Par noņemšanu no uzskaites saskāros pāris gadus atpakaļ nopērkot mašīnu ar tikko izietu TA :) biju pilnīgi pārliecināts, ka nodokļi līdz gada beigām par auto ir nomaksāti, jo šogad izieta apskate, bet izrādās NĒ! Var noņemt no uzskaites teiksim janvārī un vēl mēnesi braukt, arī mierīgi iziet TA, jaunais īpašnieks (kā mans gadījums) svētdienā mašīnu paņem savā pārvaldībā un nedēļas laikā ierodas csdd uzlikt uzskaitē uz sava vārda auto, un no tevis paprasa samaksāt nodokli par atlikušajiem  11 mēnešiem :) pat csdd darbiniece pajautāja- jūs appisa? :D 

• Slikti! 1

vvv
Pirms 2 minūtēm , Spox teica:

būtu neloģiski, ka gadu var nobraukt nesamaksājot nodokli, ja mašīna tiks nodota metāllūžņos

Loģiski, neloģiski, bet tā bija. Dažus gadus atpakaļ, točno, nebija nododot metāllūžņos jāmaksā nodoklis. Rīt pa dienu var uzzvanīt uz CSDD info tālruni un apjautāties, kā ir tagad.

Pareizi biedrs Stasss atzīmēja - šrotā nododot, mašīna tiek norakstīta, mašīnas mūžs beidzies. Noņemšana no uzskaites ir savādāk.

Zoom

Nesaprotu vienalga. 2018. gada 20. septembrī mašīnai beidzās tehniskā apskate. Tika nolemts, ka neremontēs un nedaudz "pamarinēs". 2018. gadā es samaksāju par uzlīmi, par skati, ceļu nodokli un nodevu par nodokli (laikam).  Sanāk, ka esmu samaksājis 2018 - 2019 gada periodu? Maksā jau nodokli uz priekšu par nākamo gadu? Ja jā, tad kādā sakarā man būtu jāmaksā 2019. gada nodoklis, kurš tika jau samaksāts 2018. gadā?

Stasss
Pirms 2 minūtēm , Zoom teica:

Maksā jau nodokli uz priekšu par nākamo gadu?

Nodokli maksā par tekošo gadu.

• Patīk 1

Spox

Tu maksā par esošo gadu. Ja maksā 2018.gada decembrī tad maksā uz atpakaļ par 2018.gadu. Ja maksā 2019.gada janvārī, tad maksā uz priekšu līdz 2019.gada decembrim.

Tu nekādi esošajā gadā nemaksā par nākošo gadu uz priekšu. csdd kalendārais gads ir no 01.01. līdz 31.12

• Patīk 1
  • Slikti! 1

vvv
Just now, Zoom teica:

Maksā jau nodokli uz priekšu par nākamo gadu?

Nē. Kad ej skati, tad samaksā par to gadu, kurā skati izej. Man vienai mašīnai skate oktobrī, kad skati iešu, tad samaksāšu nodokli par 2019. gadu. Ja, piemēram, tagad es to mašīnu izdomātu noņemt no uzskaites, man nāktos maksāt nodokli par 2019. gadu no 1. janvāra līdz šodienas datumam.

• Patīk 1

Zoom

Skaidrs. Paldies.

Spox
Pirms 1 minūtes , vvv teica:

. Ja, piemēram, tagad es to mašīnu izdomātu noņemt no uzskaites, man nāktos maksāt nodokli par 2019. gadu no 1. janvāra līdz šodienas datumam.

Ne gluži :) precizējam- līdz šī mēneša beigām. csdd neskaita dienas, bet gan mēnešus ;)

• Slikti! 1

vvv

Ja tu saki, tad tā laikam arī ir. Es neatceros.

Spox

Tā vienmēr ir bijis un to var apskatīt csdd, piemēram- 1435613409_csddprieksvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv.png.3b8b81a7bc7e60bbb74531e25f91e0df.png

• Slikti! 1

ieleja
Pirms 51 minūtēm , Stasss teica:

Un vēl, es tā skatos ka te jaucam divas dažādas lietas -

1.noņemšanu no uzskaites,

2.norakstīšanu.

gatavs atzīt savu maldīšanos, bet šaubos vai eksistē tāds juridisks jēdziens vai statuss - transporta līdzekļa norakstīšana, norakstīts transporta līdzeklis

Stasss
Pirms 4 minūtēm , Spox teica:

Stasss, Tu neatbildēji uz ielejas jautājumu ;)

Man gan liekas ka atbildēju.

Spox

Kur tieši ir tāds juridisks jēdziens? Tavā linkā nav ;)

Stasss
Pirms 5 minūtēm , Spox teica:

Kur tieši ir tāds juridisks jēdziens? Tavā linkā nav ;)

Tādā gadījumā es laikam neizprotu, ko Jūs no manis gribat..:biggrin:

snukurins

Tak tādā veidā tiek stimulēts auto norakstīt lūžņos.Tas ir ar nodomu.(debīlu)

vvv

Sākās. Kāda jums starpība, ir tam vārdam «norakstīšana» apakšā juridiska definīcija vai nav. Valsts iestāde CSDD tādu vārdu lieto, i fsjo. Stasss iedeva linku uz CSDD, kurā aprakstīta tā «norakstīšana», vai tad ar to nepietiek.