Jump to content

Problēmas ar kasešu deku Radiotehnika mp 7301


Platists
 Share

Recommended Posts

Pirms 13 minūtēm , Didzis teica:

Es laikam esmu par stulbu, lai saprastu, kapēc to darīt un kam tas vajadzīgs?

skatīt to bildi manā postā?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ju teica:

Galviņu notīrīt (maģim), pieregulēt to, kas to zina, kādā pozīcijā tā bija pie ieraksta. Tur pus skrūves pagrieziens var daudz ko mainīt

Tieši tā, es jau to minēju kā vienu no pamatfīčām. Kādreiz pat bij testa kasetes galviņas regulēšanai, bet nu pārdevēji ar šo baigi grēkoja, izņemot Lapinski un vēl dažus. 

 

Bet nu vispār ciaparot samuļļātas lentas ierakstus ir megastulbi. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Racer teica:

 

 

Bet nu vispār ciaparot samuļļātas lentas ierakstus ir megastulbi. 

Arī protams, bet domaju, ka ja ieraksts ir pietiekami originals un rets, tad nekas traks jau ari nenotiks, ja ari ciparotu tadu kads tas ir, protams kamer vel ir jega. Man ir tadas kasetes kuras klausities vienkarsi sak sapet galva, tad skan uz -40db tad uz 0db , atkal -10db. - tadu protams vairs nav jega....

Link to comment
Share on other sites

Dust Angel
Pirms 18 minūtēm , snukurins teica:

Kādam varbūt ir nociparota ļoti laba latviešu dziesma,90to sākums,kas izpilda un kā saucās neatceros.Zinu tikai ka dziesmai bija vārdi ,,pļavas malā līķu kaudze guļ un tipa kāja tarčī ārā,, vai kas līdzīgs. 

 

Aurora - Mazliet Saules. (pēc kurpēm nosakāms dzimums)

https://files.inbox.lv/ticket/01046dfeca9eed984b7242ce8b45b528e47cb121/Aurora+-+P%C4%93c+Kurp%C4%93m+Ir+Nosak%C4%81ms+Dzimums.mp3

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , snukurins teica:

Īstais.Paldies.

Varbūt vēl ir kas īpašs no tā laika?

Tipa,,,nē,negribu braukt tā,metro vilcienā.Astarožno,dveri zakrivajutsa,sleduscaja stancija Zasulauks,,Šito arī nav man izdevies atrast.

Vaidava - metro, YouTube atrodams

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Gribētu teikt, ka M201 nebija nedz tik slikts, kā daži te stāsta, nedz tik labs, kā citi stāsta :) Bija bik jāpieliek rokas, un bija gluži labi skanošs un arīrakstošs maģis. Protams, uz japāņu topa un pat pirmstopa aparātiem nevilka, bet uz tādu vidusklasi gluži labi. Vājas vietas bija galva, kura bija jāmaina, jo sūc bija briesmīgs, bet sendasts problēmu atrisināja. Jāsaregulē normāli, jo no rūpnīcas bija kā nu sanācis. Jauki likās iekšā dinamiskā priekšmagnetizācija. Ar mehāniku bija jāapietas ļoti maigi, tā bija bezjēgā jūtīga pret sliktu attieksmi :) Spararata bukse diezgan ātri izdila.

Bet šodien ar to krāmēties tik nu ja ļoti moka nostaļģija pāc šī konkrētā aparāta. Ja vienkārši gribas kasetes klausīties, tad jā, kāds japānis būs krietni jēdzīgāka izvēle.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Huan Kaktus teica:

Gribētu teikt, ka M201 nebija nedz tik slikts, kā daži te stāsta, nedz tik labs, kā citi stāsta :) Bija bik jāpieliek rokas, un bija gluži labi skanošs un arīrakstošs maģis. Protams, uz japāņu topa un pat pirmstopa aparātiem nevilka, bet uz tādu vidusklasi gluži labi. Vājas vietas bija galva, kura bija jāmaina, jo sūc bija briesmīgs, bet sendasts problēmu atrisināja. Jāsaregulē normāli, jo no rūpnīcas bija kā nu sanācis. Jauki likās iekšā dinamiskā priekšmagnetizācija. Ar mehāniku bija jāapietas ļoti maigi, tā bija bezjēgā jūtīga pret sliktu attieksmi :) Spararata bukse diezgan ātri izdila.

Bet šodien ar to krāmēties tik nu ja ļoti moka nostaļģija pāc šī konkrētā aparāta. Ja vienkārši gribas kasetes klausīties, tad jā, kāds japānis būs krietni jēdzīgāka izvēle.

Taisniba, pareizi saregulets un uzturets skanes apmierinosi. Manam M201 jauna galva nu jau ar kadu 100 stundu noskanojumu un skan labi. Isti nespeju veljoprojam saprast, kapec ir tik daudz sliktu atsauksmju par so aparatu. Protams studijas kvalitate jau nav ne tuvu, daudz man nav bijusas citas dekas, bet visas auto kasesu magnetolas, kas man ir bijusas sit pari.

Ari man vienam radiniekam par so modeli bija dazadas domas: kvalitate normala, skan tiri, bet judzoties nost izejas. Tatad, ja ir gribesana uzturet sadu aparatu, tad bus jaiegulda darbs, lai skanetu labi, bet skan ari, ja nav gribesana, tad Sony, Sharp un vel daudz jaunaku aparatu bus labaka izvele. Es gan vel panemsos ar radiotehniku.... .

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Huan Kaktus teica:

 M201 nebija nedz tik slikts, kā daži te stāsta, nedz tik labs, kā citi stāsta

Gribētu piebilst "bija". Tas bija gadus 30-40 atpakaļ. Kad SNR 56dB (varu +/- nedaudz kļūdīties) bija labi un 62dB WOOOOW!!! Un zāle zaļāka un meitenes smukākas un alum cits smeķis?.

 

p.s. nu jā bija poga ļoti daudziem aparātiem... шумоподавитель динамический?.

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
pirms 9 stundām , Jurkins teica:

zāle zaļāka un meitenes smukākas

Nu bet protams, ka atm visam var būt tik nostaļģiska jēga, tā pat, kā kasetēm vispār. Man šķiet, neviens, skaidrā prātā, šodien nestāstīs, ka kasetes ir super kvalitatīvs audio formāts :)

 

p.s. M201 bija компандерный шумоподавитель. Tas ir divas reizes krutāk :D

Labots - Huan Kaktus
Link to comment
Share on other sites

Es arī esmu no tā laika paaidzes, kad meitenes bija skaistākas un zāle zaļāka, bet nesagaidīsit no manis nevienu labu vārdu par šito RRR sūdu.

pirms 22 stundām , Huan Kaktus teica:

 Bija bik jāpieliek rokas, un bija gluži labi skanošs un arīrakstošs maģis

Tā roka bija jāpieliek visu laiku. Protams, ja to vien gribējās darīt, tad varēja šo kasešnieku uzturēt pie dzīvības, bet nu kāda jēga to darīt, ja kaut tas pats Majak vienkārši darbojās. Nav nopietni mūsdienās nevienu RRR magnetofonu izmantot, lai stāv kā muzeja eksponāti un viss.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Majaks bij labs, arī RRR komplekts tiem laikiem bij ok, tikai ne magnetofons.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
pirms 4 stundām , Didzis teica:

Tā roka bija jāpieliek visu laiku

Nu, nezinu, man tāds gadus 5 nostrādāja, un negribu teikt, ka bieži nācās rokas pielikt pēc sākotnējās savešanas kārtībā. Laikam vienreiz spararatu mainīju, un, šķiet, viss :) Tagad, pēc kādu 20 gadu bezdarbībā stāvēšanas, nonāca pie jauna saimnieka, kurš iztīrīja mehāniku no sakaltušās smēres, un, cik zinu, nu jau priecē jauno īpašnieku :) Bet dzērumā gan pie šamā labāk nevajadzēja ķerties klāt. Mehānika galīgi nepanesa manipulācijas ar vāju kustību koordināciju un sliktu spēku aprēķināšanu. 

Link to comment
Share on other sites

Krievu laikos mantas atšīrās viena no otras atkarībā no ražošanas datuma. Var jau būt, ka maģītis, ar kuru es saskāros radiomezgā, bija ražots mēneša beigās, kad galvenais bija izpildīt plānu un pofig par kvalitāti. Fakts, ka tas maģis vairāk atradās garantijas remontā, nevis darbojās un beigās vienkārši tika nomests stūrī, kā nelietojams. Es visu mūžu esmu bijis kasešu ,kā sugas, nīdējs un protams atradu, par ko piesieties, lai atkal un atkal magnetofonu vestu uz garantijas remontu. Parasts lietotājs gan jau nemaz nepamanīja visas tā lažas un priecīgs klausijās, kamēr galīgi izdila švunkrata bukse un sāka ņurcīt lentu. Vēl nelaime, man bija ar ko salīdzināt. Importa Panasonic kasešnieks vienkārši perfekti kalpoja un ne tam roka bija jāpieliek, ne jāpārregulē, ne kautkas dila.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Didzis teica:

Importa Panasonic kasešnieks

Deka? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , Racer teica:

Deka? 

Nē, kautkāds paliels pārnēsājamais štrunts, bet magnetofons kalpoja nevainojami. Modeli neatceros un, kā jau teicu, uz kasešniekiem vienmēr esmu skatījies ar riebumu un nekad labprātīgi ar tiem neesmu darbojies. Vienkārši bija nepieciešams vajadzīgiem cilvēkiem šad tad pa kasetei kvalitatīvi ierakstīt. Kad vēl tas RRR sūds kā vajag nedarbojās, tas vienkārši mani besīja. Nesen piedāvāja kolekcijai visu radiotehnika kombainu, bet atteicos to RRR kauna traipu savākt. Labi, pastiprinātājs bija savam laikam normāls un tumbiņas ciešamas, bet ne peļu-žurku slazdu rūpnīca REMR mācēja labu atskaņotāju uztaisīt, ne RRR kasešnieku.

Link to comment
Share on other sites

Aha, es arī atceros, klasesbiedram bija kaut kāds divkasetnieks šarps, trīs reizes vieglāks par drazu sigmu, bet kasetes pārrakstīja labāk par divu majaku pāri. Protams, subjektīvi. Un, ja vēl notīrīja galviņu, tad vispār ļapota...?

 

p.s. Jā, ar prātu es sapratu, ka kasetnieks ir otrās šķiras produkts, bet kaut kā nepanesu tos lentu ripuļus, nu nepanesu un viss. Tāpēc bakstījos, bakstījos, bakstījos un bakstījos... un beigās atnāca CD?.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Didzis teica:

Nē, kautkāds paliels pārnēsājamais štrunts, bet magnetofons kalpoja nevainojami.

Jautāju, jo kapitālistu dekas tā īsti tai laikā nebij manāmas.

 

pirms 7 stundām , Jurkins teica:

Aha, es arī atceros, klasesbiedram bija kaut kāds divkasetnieks šarps, trīs reizes vieglāks par drazu sigmu, bet kasetes pārrakstīja labāk par divu majaku pāri.

Nu, nu. Man ar bij klasesbiedriem i Šharpi, i Sony, i Panasoniki. Vidusskolas laikā jau remontēju jamos. :D Ja par kvalitāti, tad jā - uz rietumu divkasešnieka ieliec 2 kasetes un miers mājās - daudzmaz ok. Tik nezkāpēc stiepa pie manis labās kasetes (no Polijas atvestās utt.), jo rakstīju no šūplādes uz Vilmu. Skaidrs, ka viss bij saregulēts un q bij labāka, jo bij attiecīga priekšmagnetizācija, līmeņi un galviņa noregulēta. :) 

 

P.S. Stāv prātā, ka laikam kaut kāds padomju gosts atšķīrās no rietumiem, jo mūžigi bij tā, ka rietumu kasetēm bij galvai labā skrūve par ~pusapgriezienu vairāk vaļā.

Link to comment
Share on other sites

Nē, es nopietni. Diviem čomiem bija majaki, nu tie ar elektroniskajiem indikatoriem... 230 vai 231, neatceros, galvas parastās, ne sendasta. Subjektīvi uz tā šarpa pārrakstītās skanēja labāk. Melnās DENON un pa retam SONY. Nezinu kas tur bija, toreiz spēru pirmos soļus elektronikā, varēja būt kāds 1983/4. gads. Tikko biju sācis abonēt žurnālu "Radio", citas vietas, kur dabūt infu provincē vispār nebija, par tādu priekšmagnetizāciju bija aptuvena nojausma u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Racer teica:

Skaidrs, ka viss bij saregulēts un q bij labāka, jo bij attiecīga priekšmagnetizācija, līmeņi un galviņa noregulēta

Man viss bija tikai un vienīgi uz lentinieka saregulēts un bija pilnīgi pofig, kā skan no lentas ierakstītā kasete, ka tik neraustās skaņa un līmenis nestaigā. Parasti piedāvāju ierakstu lentā, bet ja nu šusmīgi kāds gribēju, tad ar riebumu iekasīju kasetē. Var jau būt, ka man dzīvē nav veicies ar dzirdi, jo momentāli sadzirdēju, ka jebjurš kasetes ieraksts skan sūdīgāk par lentu uz deviņpadsmitā ātruma. Nu nemīlēju es kasetes un arī tagad neuzskatu par nopietnu skaņas avotu.

Link to comment
Share on other sites

Cik atceros, šim brīnumam bija Ungārijas tautas republikā ražota kasetes vilcējmehānika, protams sūds, bet sovjetos ar neko labāku nebija spējīgi konvejera modeli nokomplektēt.
Pārlabojiet,ja kļūdos.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
Pirms 8 minūtēm , Edis7 teica:

sovjetos ar neko labāku nebija spējīgi konvejera modeli nokomplektēt

Kļūdies gan. Majakiem un Jauzām bija manāmi labākas mehānikas. Arī Vilmām. Cits jautājums, ka RRR bija kaut kādi līgumi, šķiet, ar ungāriem saslēgti, kā arī neviens cits neko tik plānu nespēja piedāvāt. Ungāri ar to mehāniku bija manāmi sapinušies meistarībā, kā rezultātā tā bija sanākusi kaut arī tīri kvalitatīva, priekš vienmotora mehānikas, kad normāli strādāja, bet ļoti cimperlīga un viegli salaužama :)  No ungāru mehānikām man Melodijas 105/106 mehānikas patika.  Vienkāršas, dzīvīgas un kompaktas. Tanī laikā ar auto magnetolām bija problēmas, un es masveidīgi uz to bāzes lipināju maģus priekš autiņiem :) 

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
Pirms 41 minūtēm , Didzis teica:

Man viss bija tikai un vienīgi uz lentinieka saregulēts

Varbūt tomēr vajadzēja arī kasetnieku normāli noregulēt, un pēkšņi atklātu, ka kasetes nemaz tik sūdīgi neskan? ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ko tu tur ņemies. Kasete jau pat teorētiski bij sliktāka. 

Link to comment
Share on other sites

vienkārši tajā laikā jau portatīvai/ pārnēsājamai mūzikai jau nebija alternatīvas....tas tāpat kā tagad flac vs mp3 ...tad bija kasete vs lenta vai plate ? tāds bija laiks un arī toreiz 99% bija po ka velk, peld nav augšas etc, ka tik brēc..

 

p.s. stepe pamazām pārvēršas ? tik vēl nezinu par ko, ok nespamošu vairs. uzcepšu jaunu topiku kad būs kas reālāks.

 

 

 

DSC00873.sized.jpg

 

DSC00869.jpg

 

DSC00875.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Protams, ka teorētiski bija sliktāka, vai par to kāds strīdas? Bet tas tak nenozīmē, ka tās nebija klausāmas. Vismaz man no laba oriģināla un uz labi saregulēta maģa ierakstīta un atskaņota kasete neizsauca nekādas negatīvas emocijas. Un vēl šodien arī neizsauc :) Bet, ja maģis bija sūdīgi saregulēts, tad jā, tur skaņas visādas varēja būt. Tikai mazs sarkasms par šo tēmu, nekas vairāk :)

Labots - Huan Kaktus
Link to comment
Share on other sites

Nu tak, protams, ka bija klausāmas. Bet tas bija 30 gadus atpakaļ. Ja tagad kāds jūtūbē liek šuplādes ierakstus ar +6 dB un saka, ka kvalitāte ir OK un brīnās, ka citi viņam nepiekrīt... nu katrs jūk prātā pa savam?. Tas pats, kas braukt ar moskviču vai zaparu. Stilīgi?

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Jurkins teica:

Aha, es arī atceros, klasesbiedram bija kaut kāds divkasetnieks šarps, trīs reizes vieglāks par drazu sigmu, bet kasetes pārrakstīja labāk par divu majaku pāri.

Nu manā pusē arī visi tā darīja, par kvalitāti neviens pārāk neiespringa.

 

Bija man vēl tāds padomijas brīnums:

http://rw6ase.narod.ru/00/komb/wega119.html

Viņam tas kasetnieks izrādījās nenokaujams un pārdzīvoja gan Majaka deku (tā tik visu laiku garantijas remontos atradās), gan Vilmu. Pat ieraksts sanāca ciešams.

 

Bet vispār salīdzināt psrs kasešu magnetofonus ar japāņu, ir tāpat kā žiguli ar vācu auto - tiko padomju pilsonim bija iespēja nopirkt kaut lietotu opeli, neviens par ladu vairāk dzirdēt negribēja :smile:

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Jurkins teica:

Nu tak, protams, ka bija klausāmas. Bet tas bija 30 gadus atpakaļ. Ja tagad kāds jūtūbē liek šuplādes ierakstus ar +6 dB un saka, ka kvalitāte ir OK un brīnās, ka citi viņam nepiekrīt... 

Num, 6dB diezgan slikti, bet tapec jau uz datora ir plašs klasts ar programmam, ekvalaizeriem, lai to saregulētu pec ciparosanas pareizi. ?

Katram cilvekam ari varētu būt dažādi uzskati par to, kas ir OK. Youtube ir pa pilno dažādu ierakstu ar pussalauztām magnetolām, mono režīmā saslektas, ātrums aplams,, kondensatori pusbeigti, bet neuzskata, ka ir slikts. Lai nu kā, man skiet, ja jau skan, nešņāc, nav citas blakus skaņas, pareizas frekvences un jauda neiet pari 0dB, tad arī ir ok.

Link to comment
Share on other sites

2019.06.26. , 15:09, laz1444 teica:

bet tapec jau uz datora ir plašs klasts ar programmam, ekvalaizeriem, lai to saregulētu pec ciparosanas pareizi. 

Tādu ierakstu kasetē ciparot???!!! Nē nu es vēl saprotu kaifu šūpuļtīklā un stāvus, bet vēl ar "ozk", pleznām, pensneju un izkapti rokā...?

 

2019.06.26. , 15:09, laz1444 teica:

outube ir pa pilno dažādu ierakstu ar pussalauztām magnetolām, mono režīmā saslektas, ātrums aplams,, kondensatori pusbeigti, bet neuzskata, ka ir slikts.

Pareizi, ja kaut kur ir pilns ar sūdiem, vajag vēl savu piekakāt klāt?. Es ofigevaju par šitiem argumentiem.

 

@drunk_lizard, Tu uzprasies uz paskaidrojumiem, kas ir oscilis un pričom te komutators?.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Jurkins teica:

Tādu ierakstu kasetē ciparot???!!!

Ciparot kasetē?, domāju, ka ciparot ir iespējams tikai NO kasetes nevis kasetē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , laz1444 teica:

Ciparot kasetē?, domāju, ka ciparot ir iespējams tikai NO kasetes nevis kasetē.

Da jopcik!!! Nakuj tādu sūdainu ierakstu ciparot??? To kaseti vajag izmest nevis ciparot!? un pieirst jūtūbi vēl vairāk.


Pirms 18 minūtēm , drunk_lizard teica:

prieksj tevis vienmeer laipni

ēēē, nu vispār es tā preventīvi to biju domājis ?

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Platists teica:

Kasešu dekam varbūt ir beigts čips 157ud2?

Baigi šitie elementi nespragst nost, ja vien nav pārslogots vai ar jaudu. Bet par cik jau itka jauns, tad īpaši tā nedomaju. 


Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

Da jopcik!!! Nakuj tādu sūdainu ierakstu ciparot??? To kaseti vajag izmest nevis ciparot! un pieirst jūtūbi vēl vairāk.

 

 

Nu atkarībā kas tur ieksā. Jau esmu teicis manlieks iepriekš. Ja ir pietiekami rets un man neatrodams ieraksts, tad arī ciparos ar tādu kvalitāti kāda tā ir, protams saprāta robežās kamēr vēl ir jēga un kautkas dzirdams. 

Link to comment
Share on other sites

Ai, nu tak ciparojiet kaut uz vef-sigmas vai romanķikas-302 un kakājiet pilnu jūtūbi. Tas ir kūūūūūl!?

 

off.

40 gadus atpakaļ K157ud2 nebija nemaz tik slikts opamps. Man nebija blatu radiorūpnīcās vai vēl kaut kur, tāpēc "čaklajās rokās" medīju šūplādes trokšņu slāpētāju plates. 7 rubļi (ja pareizi atceros) par 4x2 opampiem bija fantastiski labi. Negadījās neviena izbliezta. Komutatori gan.

Nu un pirms gadiem trīsdesmit viens kursabiedrs darīja nelabas lietas - ņēma izblieztus U101, rāva plates no radiatoriem nost, skrūvēja klāt KT814+KT818 un KT815+KT819 un kā atkārtotājus pie šitā paša UD2 (ar epoksīdeneskļaksu turpat blakus), kurš strādāja? ar +/-26 voltiem (vai cik tur tam galam bija), brīvgaitā apmēram 30. Un komisijniekā iekšā. Kādi 10 šim tā aizgāja. Galvenais, ka vienu viņš kādu nedēļu kurināja ar 4 omu deviņdesmitniecēm. Es nezinu kā, bet tā UD2 izdzīvoja. Jā, un subjektīvi (sevišķi ar alu un meitenēm) skanēja tāpat kā oriģinālais?.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkin, tā nav, var saciparot un labi, ja izejmateriāls nav galīgi beigts, tad var iegūt samērā ciešamu rezultātu. Jābūt pareizi saregulātai maģa galvai, jāieraksta ar pareizu līmeni un jāizveic pareiza pēcapstrāde datorā. Tas ir baigais čakars un pras priekšzināšanas, kuras lielākoties mūsdienu cipaeotājiem izpaliek... 

Karoč - var! :D

Link to comment
Share on other sites

@Racer, šķiet, ka 99% gadījumu (arī šajā... ieraksta līmenis) visi Tevis minētie priekšnosacījumi izpaliek?.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu lab, es vnk to esmu darījis un viss ir bijis ok, bet nu skaidrs, ka indigo dara pa vienkāršo. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

jāieraksta ar pareizu līmeni

Vot šito gan es nesapratu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...