Jump to content

Problēmas ar kasešu deku Radiotehnika mp 7301


Platists
 Share

Recommended Posts

Sveiki, pavisam nesen tika iegādāts kasešu deks Radiotehnika mp 7301 pilnīgi jauns. Tad sākās problēmas ar kasešu ierakstīšanu, kad nospiežu pareizās pogas kasete sāk rakstīt bet UV metri nelēkā un pašā kasetē arī nekas neierakstās. Man teica ka jāmaina kondensatori, bet visus negribās mainīt varbūt kāds var pateikt, kuri ir šie kritiskie kondensatori, kas rada šādu problēmu. Otra problēma šim aparātam ir tāda, ka atskaņošanas laikā viņš izdveš tādu statisku tikšķoņu, kas mani kaitina. Kā varētu salabot šo kaiti. Būšu priecīgs, ja palīdzēsiet.

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt - deka nevis deks.

Otrkārt - sūds pēdējais nevis deka - gribi darboties ar kasetēm un pat kaut ko rakstīt tajās (kas īsti nav saprotams mūsu laikos), izmet ārā to mēslu un sameklē lietotu Sony (vēlams no ES sērijas) vai vēl labāk - Nakamichi.

Treškārt - ja tiešām vēlies to mēslu reanimēt, tad stiep pie meistara lai meklē vainu + nomaina visus elektrolītus un gumijas siksnas, kā arī piespiedējrullīti.

Labots - ivo
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ju teica:

Kur var

Gan jau kāds bija savulaik nopircis un "iemarinējis" bēniņos uz gadiem 30 :D

 

Link to comment
Share on other sites

Aparāti iepakojumā tiešām šad tad uzpeld. Cita lieta, RRR netaisīja nevienu labu kasešu aparāru. Jau tiko no rūpnīicas tie visi, salīdzinājumā ar rietumu ražojumiem,  bija sūdi. Lai to maģi dabūtu pie dzīvības, izmaksas būs lielākas, kā nopēkot lietotu normālu Sony vai citas labas firmas maģi. Runa par RRR kasešnieka savešanu kārtībā vispār nevar būt. Tas nav iespējams un kam to vajag. Ka'kolekcijas eksempāru varbūt var atstāt, bet ne jau lai to lietotu ikdienā. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Man tēvs bija šito labi sataisījis. Disenes spēlējām, netika saudzēts, uz šitā varēja bez maz vai skrečot. Disenē arī bija ērta tā ielāde no augšas.

Link to comment
Share on other sites

Mehānika šūplādēm juka nepajokam, bieži puļķi, kas griež kaseti nodila, vai pa gaisu aizlidoja plastmasas pumpa kas fiksē to puļķi. Toreiz cīnījos, bet tagad? Paldies par kūkām! Paņem kā jau te biedri ieteica normālu lietotu verķi un beidz tos padomju sūdus reanimēt. Pirms pusgada veicu tīrīšanu un atdevu uz laukiem 2 gab šitās šūplādes, kas ntos gadus bij kastē nostāvējušas. :D

Link to comment
Share on other sites

Long John

Kādreiz pa daļām salasīju visu to RRR-101 komplektu slavenajā veikalā "Prasmīgās rokas". Izdevās sagādāt pat visiem blokiem melnos priekšējos paneļus- toreiz deficīts. Maģis gan jau no no ražotāja godīgi tika pieskaitīts 2.klasei, ja nemaldos , tika dēvēts par  M-201. Toreiz, padomijas deficīta apstākļos šķita tīri labs- bet nebija jau ar ko salīdzināt..:)))    

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Radiotehnikas kasešu deka (pilnīgi jauna) jau pati par sevi ir problēma. Nē, nu tiešām, ja reiz gribas jāties ar kasetēm, paņem normālu verķi. Lai gan katrs jau jūk prātā pa savam. ?

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , drunk_lizard teica:

elektronikas remonts nav tavs...

 

un sjitais ir iipasji reeciigi ?

2019-06-17.thumb.png.3679c16c38198ae4abe39f895ba63358.png

Link to comment
Share on other sites

Jaunam nekas nav rēcīgi - bij jāpārskrūvē bieži. Es jau te esmu teicis, ka man fāters bij gandrīz 25 gadus RRR Izmēģinājumu nodaļas vadītājs un tur bij visādi pigori. Principā šo verķi, 7111 pastūzi un vēl pāris populārākās lietas izstrādāja 4 džeki, 2 pazīstu (arī to, kurš šito kasti izstrādāja) un viens joprojām tai jomā strādā, bet problēma bij iekš tā, ka visa ideja tika sačakarēta ar racuhām, jeb racionalizācijas priekšlikumiem, kurus pēcāk ieviesa gudrinieki. Skaidrs, ka jau sākotnēji tur nekāda kvalitāte nebij izpildījumam, bet finalizējās pavisam bēdīgi... :( 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tiešām jāatzīst, ka bērnībā pirmo reizi ieraugot to deku.. WOW!!! cik kruta, samērā plāns (bija tāds trends), kasete šūplādē, elektroniskais indikators, dinamiskais "trokšņa slāpētājs" uz četriem K157UD2. Nu un tad nāca skarbā īstenība...

Link to comment
Share on other sites

Man ~90tajā atnāca Vilmiņa, 104, ja nemaldos. Kautkur bēniņos vēl mētājas.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Man arī par Vilmu nav nekādas labas atmiņas - troksnis no viņas nāca kā no lenšu magnetafona. Tāpēc tikpat kā netika lietota, bet pēc gadiem diviem vienalga noplīsa. Tā arī nesalabota tika izmesta. Tajā laikā jau topā bija japāņu magnetolas... 

Link to comment
Share on other sites

Nu nez, man nav lenšu/kasešu nostaļģijas. Vilmas, Vegas, Orjol, Majak... Ķīmiķots tika bezjēgā viss kas - motora ātruma regulācijas, dinamiskās priekšmagnetizācijas, "Suhova" priekšpastiprinātājs ar četriem paralēliem KT3107L (ja, kurš nav tēmā - vismaztrokšņainākais krievu tranzistors tolaik) ieejā, da hrenviņzinkas. Rezultāts? Tieši tāpat kā ar pastūžiem un visu citu skaņu tehniku. Ja labs garīgais (alus, meitenes), tad RRR deka arī skanēja ideāli, ja sāc piesieties, tad trokšņi, šņākoņa, viss ir slikti, visu nakuj. Līdzko parādījās CD, tā izmetu visu vēstures mēslainē.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kad jaunībā gāju praksi vefā...divkasetniekiem detonācija bija baigā...palokot dzelžus  vilcējmehānismā -varēja normā iekļauties...taču siringām ar singapūras iekšām ..viss bija ok..pat regulēt neko nevajadzēja... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

Līdzko parādījās CD, tā izmetu visu

 

Pirmo CD nopirku '94 par vasarā sapelnīto. Pio PD-103 maksāja veselus 120 latus - visu skolnieka vasaras darbu. Oriģinālie diski - ap 10Ls, pirātisko bija maz vēl, jo nebija jau rakstītāju plaši pieejamu. Tāpēc kasetes/lentas vēl turpniājās līdz milleniumam, jo CD bija vājprātā dārgi. Tikai tad, kad parādījās pirātu lavačkas Ziemeļblāzmā un citur, kad parādījās plašpatēriņa rakstītāji, kad parādījās Sony MD, tad varēja atvadīties no kasetēm.

Un jā - bija arī šis RRR mēsls, kas nestāvēja ne blakus 240.Majakam, par kuru gan neko ļoti sliktu nevarēju teikt. Tikai sendasta uz stikla galvu biju nomainījis.

Link to comment
Share on other sites

biku offt. , bet vakar ienācās krievu PA stipreklis ( par simbolisku samaksu) степь103 (psc svars - ap 20 kg ) - šim tur  laikam vairāki varianti - šis  izskatījās tīri svaigs, iekšā neslēdzu - un labi ka....

iekšā 12x 2000uf kondensatori ( kaut neta shēmās max  1000uf gab..) . Protams racuhas arī bija labas - izejas pakāpes tranzistori bez termopastas ( 100% rūpnīcas darbs - jo pastūzis 91 gada un 3 traņi arī tāda pat gada) ...tikai plikas vizlas starplikas...diožu tiltam tas pats  ( tas no D213 uzbūvēts uz mazas platītes un ar galvām pret zemi pie korpusa caur vizalas starpliku piespiests). Kāds bija mainījis izejnieku viena - kt808gm vietā kt 827 darlingtonu ielicis - kāds brīnums ka emitera rezistors izdedzinājis plati melnu ?,,, vēl laikam trafs vibrējis - jo kāds starp serdi un to saturošo skavu sabāzis  tā kā ķīli no finiera vai kāda cita koka...hvz vai rūpnīcas risinājums...viss tika izravēts - domājams labs donors - jānokrāso baltu un jauns priekšas panelis no koka vai alumīnija jāizgatavo.

 

 


IMG-20190617-193258.sized.jpg

 

DSC00831.sized.jpg

 

DSC00830.sized.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Oi, atceros šito miskasti. Vienu balli uz tādiem nospēlēju un atdevu tālāk. Oldskūlīgās Garmoniju vai Formantu dzimtās gala pakāpes bija pulka labākas. Par Teslām nemaz nerunājot. Plus, ja nemaldos viņam bija līnijas trafs uz 100V (kas iedod 1/3 no svara) un maģiskā poga ŠP ar K157HP3 ieejā. Un, šķiet, ka man toreiz trāpījās versija ar TO220 korpusiem izejniekiem, tik neatceros kādiem. Un viss lodējums uz getinaksa, brrr...

Gan jau kā korpusa donors būs labs, laukums radiatoriem liels, var kaut A klasi meistarot.

Link to comment
Share on other sites

2019.06.17. , 13:51, Platists teica:

Sveiki, pavisam nesen tika iegādāts kasešu deks Radiotehnika mp 7301 pilnīgi jauns. Tad sākās problēmas ar kasešu ierakstīšanu, kad nospiežu pareizās pogas kasete sāk rakstīt bet UV metri nelēkā un pašā kasetē arī nekas neierakstās. Man teica ka jāmaina kondensatori, bet visus negribās mainīt varbūt kāds var pateikt, kuri ir šie kritiskie kondensatori, kas rada šādu problēmu. Otra problēma šim aparātam ir tāda, ka atskaņošanas laikā viņš izdveš tādu statisku tikšķoņu, kas mani kaitina. Kā varētu salabot šo kaiti. Būšu priecīgs, ja palīdzēsiet.

Ar kasešu aparātiem darbojos daudz, īpaši Radiotehnika. Jam, pagaidam ir pārak maz informācijas, lai precizi izspriestu. Var gadities, ka DIN kabelis bojats vai nepareizi pieslegts. Ja ne, tad vai vispār spīd REC indikātors un MIC vai LINE indikators (  atkarībā kur iesprausts )? Un caur ko vispār tiek veikts ieraksts? - Kāda pāreja no DIN uz parasto 3,5mm jack, vai ar pastiprinātāju?

Ja tiešām, visi kabeļu slēgumi pareizi, tad vaina jāmeklē visticamāk izeju pastiprinātāja platē. Iesaku apskatīt vai nav kāds tā sauktais ,,aukstais lodējums,, kad lodējuma vietā nav kontakts. Ja nekas netiek atrasts, tad ierakstīšanas laikā var pamēģināt pakustināt vadus, kas savieno visu trīs pastiprinātāju plates un jāskatās vai parādās līmeņi un skaņa, tad vados nav kontakts un tie jāmaina vai jāpārlodē. Tikai centies nepieskaries pie pastiprinātāju platem, īpaši zemāko, kurai pieiet vadi no galviņas ( savādāk vel dabūs tranzistorus mainit  ). Un tad protams kondensatori, gadiem nostāvējušie, taču tik kritiski izžuvušiem, ka pilnībā neraksta nevajadzētu būt, kā nekā skaitās jau jauns. 

Link to comment
Share on other sites

Kopumā jam, pašam ir divi šis firmas kasešnieki, tas pats mp7301 un m201. Izmantoju ikdienas lietošanai priekš youtubes kanala.  Mp7301 dabuju nesen, ari jaunu, viss darbojas perfekti .M201 gan pirms gandriz diviem gadiem, tam gan bija roka japieliek ne pa jokam, lai panaktu, ka vispār skan. :D

Par kvalitāti ari nevaru sūdzētes, daudz labāka par iepreikšējo, ja nemaldos Sony, ( isti neatceros, nolikts kautkur nost ) kuram bija 4 kanālu galviņa, vel dažādi filtri, dolby, taču vienigais, ko tie darīja - sašaurinaja frekvenču joslu un padarīja skaņu netīkamāku. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , msp teica:

Oi, atceros šito miskasti. Vienu balli uz tādiem nospēlēju un atdevu tālāk. Oldskūlīgās Garmoniju vai Formantu dzimtās gala pakāpes bija pulka labākas. Par Teslām nemaz nerunājot. Plus, ja nemaldos viņam bija līnijas trafs uz 100V (kas iedod 1/3 no svara) un maģiskā poga ŠP ar K157HP3 ieejā. Un, šķiet, ka man toreiz trāpījās versija ar TO220 korpusiem izejniekiem, tik neatceros kādiem. Un viss lodējums uz getinaksa, brrr...

Gan jau kā korpusa donors būs labs, laukums radiatoriem liels, var kaut A klasi meistarot. 

jā ir līnijas trafs..mono tas verķis - bet indikators stereo ir ? Varbūt to izmantošu - bet varbūt kādu ebaja kitu ar ekcoderi+ekrānu  un pulti skaļuma regulēšanai/ieeju komutācijai. Jā esošais trafs dūc un dod ārā 2x30VAC...nekas būs jāizmanto TPP321 kurš  nedūc ir NOS un  tajā zaļajā  krāsā....tam tik max var sakomutēt 2x27VAC @ 4A  ( liekas tur bija 20+5+1,5V +-) . Jā kāds A klase JLH būtu kā reiz, man  pat plates kaut kur no ebaja mētājas.. vai arī kādu AB klases pastūzi 2x60W @ 8 omi var savākt mierīgi....

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , laz1444 teica:

Par kvalitāti ari nevaru sūdzētes, daudz labāka par iepreikšējo, ja nemaldos Sony, ( isti neatceros, nolikts kautkur nost )

Klucis ar prieku piekristu :smile:

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , boto teica:

Klucis ar prieku piekristu :smile:

Kā to saprast? Nezinu, ieraksti YouTube ,,kasesu ieraksti,, playlists bus, kvalitate parsvara laba, ja vien kasetes ir normalas. Protams nevar nepiekrist, ka ir daudzi labaki aparati jaa, bet nu tada mana pieredze pagaidam. ??‍♂

Link to comment
Share on other sites

Pirmais links 100. debija. Laba kvalitāte? Aļooooo! Kas ar jums ir, indigo bērni?? Nē, nu saprotams, ka gribas būt populāram, kreatīvam un patikt beibēm un jāizdomā kaut kas, ar ko atšķirsies no citiem, lai jūtrubā laikus vāktu. ? Nu lai veicas.

 

p.s. Viennozīmīgi, šūpuļtīklā un stāvus arī ir variants. Par gaumēm nestrīdas.

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

Pirmais links 100. debija. Laba kvalitāte? Aļooooo! Kas ar jums ir, indigo bērni?? Nē, nu saprotams, ka gribas būt populāram, kreatīvam un patikt beibēm un jāizdomā kaut kas, ar ko atšķirsies no citiem, lai jūtrubā laikus vāktu. ? Nu lai veicas.

 

p.s. Viennozīmīgi, šūpuļtīklā un stāvus arī ir variants. Par gaumēm nestrīdas.

 

 

Tici man, par laikiem un ari parejo ir pilnigi vienalga, viss tas ir tapis tada hobija pec. Ja man tik loti vajadzetu, tad taisitu tos vlogus utt. Labi, ta katrai kasetei savs nolietojums un vairs neskan tik labi, cik atceros diezgan labi skaneja sveta - tvoi glaza, kura bija taja cromdioxid kasete, delta ari laikam bija labs, fragments+draugi, ari pedejai Verka Serducka. Bet nu lai nu ka, kads var drosi padalities ar pieredzi, kas ir KVALITATE? - man nopietni interese. Radiotehnikai piesledzos, del vienkarsas uzbuves, remonta un mana skatijuma labo kvalitati. ?

Link to comment
Share on other sites

Kaut kāds vāks ar tiem "kasešu ierakstiem". Esmu savulaik ciparojis, bet vajag normālu galvu, kaseti kārtīgi iztīt vairākas reizes, notīrīt un pieregulēt galvu, ierakstīt ar pareizu līmeni, pēc tam jau datorā noņemt trokšņus, salikt pareizus līmeņus AFR un tad jau kaut kas klausāms sanāk, bet ne šis...

Link to comment
Share on other sites

paklausījos pāris ierakstus youtube. pat 90. to nevarēja saukt par labu kvalitāti

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Racer teica:

Kaut kāds vāks ar tiem "kasešu ierakstiem".

Neba tur kāds pēc kvalitātes dzenas ...

Link to comment
Share on other sites

Ja tik slikti it, kadi ieteikumi, lai sanaktu kas labs?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , laz1444 teica:

kas ir KVALITATE

Paskaties uz ieraksta līmeni savas RRR miskastes indikatorā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , laz1444 teica:

Ja tik slikti it, kadi ieteikumi, lai sanaktu kas labs?

Ja tur varētu iegūt kaut ko labu tad kasešu tehniku ražotu vēl jorojām ... un radiotehnikas kasešnieki bija konkrēti s.ū.d.i. jau ražošanas brīdī ... iepriekš tak jau ieteica.

 

2019.06.17. , 14:29, ivo teica:

izmet ārā to mēslu un sameklē lietotu Sony (vēlams no ES sērijas) vai vēl labāk - Nakamichi.

 

Labots - Dils
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 3 minūtēm , Dils teica:

Ja tur varētu iegūt kaut ko labu tad kasešu tehniku ražotu vēl jorojām ... un radiotehnikai kasešniekijau nu bija konkrēti s.ū.d.i. jau ražošanas brīdī ... iepriekš tak jau ieteica.

 

 

Num, labi. Ja sai tehnikai ir tik daudz negativu atsauksmju un pieredzes, tad apsversu domu par kadu Sony iegadi. Kasesu vel daudz un gribas to vel paturpinat.

Link to comment
Share on other sites

Man kaut kur ir saglabājušies kasešu ciparotie ieraksti, ja atradīšu iemetīšu kāds ir vienkārši ciparots un kāds ir pareizāk ciparots.

Vispār jau piemēram vari apskatīties "Latviešu estrāde" youtubē - ir uz ko tiekties. Patiesības labad gan jāsaka, ka tur ir no citas kvalitātes lentām ciparots lielākoties, bet nu viss sadarīts pareizi.

 

Piemēram:

 

Vnk ieraksts no TV

 

Un izvilkts ko nu var (skaņai)

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Racer teica:

Kaut kāds vāks ar tiem "kasešu ierakstiem"

Es protams daudzko nesaprotu un visu mūžu esmu bijis kasešnieku ienaidnieks, bet pasakiet man, nu kas tik unikāls var būt ierakstīts tai sūda kasetē un nebūtu ierakstīts uz normāla lentinieka. Vecos laikos pat koncertierakstus rakstīja uz lentiniekiem, nemaz nerunājot par studijas ierakstu. Jā, tādu ierakstu ir jēga ciparot, bet ne jau nojātu saburzītu kaseti. Nu jā, lai kārtīgi pārrakstītu digitaļā formātā, tas ir čakars un cilvēki, kuri prot to kvalitatīvi izdarīt, grib par savu darbu samaksu. Tapēc parādās tik daudz ķep-ļep amatieru ierakstu no nojātām kasetēm. Vēl izaugusi plastmasas datortumbiņu paaudze, kura vispaŗ nesaprot, kas ir kvalitatīva skaņa un doma', ka kasešnieka ieraksts ir bezmaz HiEnd. Racers ļoti labu piemēru iedeva, kā var skanēt viens un tas pats gabals. Tur gan arī var dzirdēt skaņotāja lažas, bet nu koncertierakstā tas piedodams.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, laz1444 teica:

kadi ieteikumi, lai sanaktu kas labs?

Galviņu notīrīt (maģim), pieregulēt to, kas to zina, kādā pozīcijā tā bija pie ieraksta. Tur pus skrūves pagrieziens var daudz ko mainīt. 

 

Pirms 24 minūtēm , Didzis teica:

nu kas tik unikāls var būt ierakstīts tai sūda kasetē

Prātā nāk vienīgi kāds koncerts, ko kāds amatieris ierakstījis, kam nav oficiāla ieraksta. Tas arī viss. 

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
Pirms 36 minūtēm , ju teica:

ko kāds amatieris ierakstījis, kam nav oficiāla ieraksta

Šī vispār ir mūsdienu viena no nelaimēm - ka viss youtube ir pietaisīts ar "HQ" kur kāds no pūļa ir tvēris neaizmirstamos mirkļus ar telefonu un pļin nevar oficiālo versiju mēslu jūrā tik vienkārši vairs atrast.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ImissimI teica:

nevar oficiālo versiju mēslu jūrā tik vienkārši vairs atrast.

Mani arī tas besī, nafig filmēt ar telefonu un vēl šūpoties līdzi ritmā. Priekškam vēl to sūdu likt internetā? Tāpat ir ar audioierakstiem. Brīžiem nevar saprast, no kāda suda tas ieraksts iedzīts. Es laikam esmu par stulbu, lai saprastu, kapēc to darīt un kam tas vajadzīgs?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...