Jump to content

HDD mūžs


Yuno
 Share

Recommended Posts

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Pavisam nelietderīgi būtu, piemēram, to pašu rentgenuzņēmumu

Kur problēmas to rengenuzņēmumu nosūtīt uz E pastu. Mazus failus nav problēmas pārsūtīt. Man savukārt faili ir daudzos gigabaitos un baigais čakars tos konvertēt un dabū DVD matricā. Vienu veco DVD rakstītāju glabāju, bet tiešām labi ja reizi gadā izmantoju.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Rentgenu e-pastā jau vajag ne cilvēkam, bet ārstiem - aiznes cilvēks savu cd speciālistam (un, iespējams, pat ne vienam vien), tas apskatās.

Sūtīt ārstam vizītes laikā būtu ļoti nelietderīga ārsta laika izmantošana, plus ne visiem ir e-pasts + ne visi, kam tas arī ir, to lieto telefonā.

Sūtīt ārstam iepriekš būtu normāls floods. Iedomājies, pieraksties pie speciālista pēc nedēļas, nosūti šodien viņam rentgenu un tad nu ārsts vizītes laikā meklē starp 300 pēdējās nedēļas e-pastiem tavu bildi.

Ne visas iestādes liek datamedā.

CD ir reāli ērtākais.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Didzis teica:

Kur problēmas to rengenuzņēmumu nosūtīt uz E pastu.

Gan jau ar laiku tā būs, ka viss notiksies caur e-pastiem, mākoņiem...

Nezinu, kāda tur slimnīcas rentgena kabinetā sistēma, domāju, tie CD viņiem cepjas diezgan automātiski, pieļauju, ka vieglāk viņiem tādu CD dot, nevis ņemties ar e-pastiem. Turklāt, kā var izkontrolēt e-pastus. Cilvēks ierodas pakaļ savam vai sava tuvinieka rentgenuzņēmumam, uzrāda personu apliecinošu dokumentu, saņem CD... viss pareizi no datu drošības viedokļa. Nevis tagad sūtīs sensitīvus datus uz kaut kādu e-pastu, kas varbūt ir citam cilvēkam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Didzis teica:

Kur problēmas to rengenuzņēmumu nosūtīt uz E pastu

Nav problēmas, viņus arī sūta! Kad vajag kaudzi, tad iemet CD un viss notiek pietiekoši ātri!

Link to comment
Share on other sites

Vēl tāda lieta par rentgena CD. Uz tā parasti uzdrukā pacienta vārdu, uzvārdu, neatceros, vai personas kods arī bija, datumu. Katrā ziņā ārstam viegli redzēt, ka šis ir konkrētā cilvēka rentgens.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , jema teica:

iemet CD un viss notiek pietiekoši ātri

Tikai jaunajos datoros nav vairs disku lasītāju.

 

Pirms 4 minūtēm , vvv teica:

Turklāt, kā var izkontrolēt e-pastus

Mums tak tagad ir E veselība un kur problēma aizsūtīt bildes konkrētajam dakterim

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 3 minūtēm , Didzis teica:

Mums tak tagad ir E veselība un kur problēma aizsūtīt bildes konkrētajam dakterim

Kuram? Ja man ĢĀ uzraksta nosūtījumu uz kompi vai magnētu, teiksim - kā viņi var zināt, pie kura speciālista un kur es iešu? Varbūt, ka tas vispār nebūs LV.

Man ceļgala magnēts ir diskā un es asy ar savām sūdzībām varu aiziet pie kura peciālista gribu - kad taisīja procedūru, neija ne jausmas, kur iešu.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Didzis teica:

Tikai jaunajos datoros nav vairs disku lasītāju.

Laptopos gan nav gan ir. Stacionāros datoros kāpēc neielikt disku lasītāju, ja var noderēt. Gan jau medicīnas darbiniekiem, kam nākas skatīt rentgenu CD datori ir ar disku lasītāju.

Pirms 3 minūtēm , Didzis teica:

un kur problēma aizsūtīt bildes konkrētajam dakterim

Sūta jau. Ārstējošam ārstam sūta, ģimenes ārstam sūta… Bet gadījumi visādi. Varbūt es izdomāju aiziet pie pavisam cita ārsta, citā pilsētā, privāti..., pēkšņi izdomāju... Tad tas CD, kas man uz rokas, noderēs.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , ieleja teica:

ja pacients autorizē

 

Pirms 27 minūtēm , ieleja teica:

izdrukā

Mums tas izskatās vienkārši. Bet vecām tantiņām un veciem onkulīšiem tas tā nebūs.

Neko nesaku. Gan ar laiku visas tās e-lietas kļūs aptverošākas. Gan pienāks, ka varēsim pavisam aizmirst kompaktdiskus un tamlīdzīgus datu nesējus.

Link to comment
Share on other sites

Pie pašreizējiem interneta ātrumiem diski ir miruši kā suga. Kamēr raksta disku, fails jau sen pa optiku aizsūtīts.  Vienkārši cilvēki ir reliģioza būtne. Ja ticīgajam vajag paturēt rokā bībeli vai krucifiksu, tad parastam cilvēkam vajag rokā disku vai papīra lapu.  Cilvēkam vajag kautko taustāmu, nevis virtuālu failu un ar to vēl ilgi būs jāsaskarās. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Par ripuļiem pie projektiem.

Tā kā projekta dokumentācija paralēli iet papīrā, tad ļoti ērti ir pielikt klāt arī to elektronisko kopiju ripuļa veidā, pie tam, ja tas ripulis ir papīra aploksnītē/kabatiņā. USB puļķim jau kaut kāds biezums. Pie tam, tas pēc datu iekopēšanas kaut kur kādā datorā, labākā gadījumā tīkla diskā (kur tiek glabātas projektu elektroniskās kopijas), tas puļķis mēdz "noklīst". Tad ej nu meklē to kopiju, ja savajagās. Un tas nebūs pēc daudziem gadiem. Kāds kolēģis būs kaut kur iekopējis, tad izdzēsis, puļķi savācis, arī izdzēsis vai aizgājis prom no uzņēmuma. Uz projekta vidu kādam atkal būs ievajadzējies elektroniski. Tas tā, no pieredzes. Tā ka ripulis šajā gadījumā ir pats labākais.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ir tikai viena problēma, faili paliek arvien lielāli un man piemēram vajadzēja nodot kautkur 12GB. Ne CD, ne DVD tādu videofailu  nesapisot kvalitāti neierakstīsi. Tai pat laikā ir serveris uz kura  nav problēmu failu uzlikt. Tak nē, vajag disku un viss. Es principā nelaižu no rokām  ārā video ar sliktu bildes kvalitāti. Ir negatīva pieredze, kad mans darbs tiek rādīts no kāreiz šāda projekta diska uz lielā ekrāna, lai gan nodevu arī nekompresētu orģinālu. Vienkārši tur sievietes fišku nerubī un ka tik vienkāršāk.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , ieleja teica:

normālam mediķim LV tam būtu jābūt pieejamam, ja pacients autorizē, ja gribi iet pie "Pokaiņu Annas zaru būdā", izdrukā to .PDFu

Es gan kādu laiku neesmu tos diskus skatījies, bet neatceros, ka tur būtu bijuši pdf. Izdrukātai bildei arī jēdzīgas kvalitātes zooms varētu nebūt pieejams.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Didzis teica:

lai gan nodevu arī nekompresētu orģinālu.

Tiešām nekompresētu?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Didzis teica:

Pie pašreizējiem interneta ātrumiem diski ir miruši kā suga.

Tā var spriest ļaudis, kam ir tie «pašreizējie interneta ātrumi». Man nav ātrs internets. Reizi gadā Autodesks programmām izlaiž jaunās versijas. Programmas smagas. Lai lejuplādētu, pat stundas ir prasījis. Bija kādreiz opcija, ka varēja programmas diskos pasūtīt, par velti, vienmēr pasūtīju, no diskiem arī instalēju, jo tā ātrāk. Pēdējos gados gan prasa naudu par par programmas disku, 25 eiro, laikam, vairs nepasūtu, nākas lejuplādēt. Man vēl kapara internets daudz maz, līdz 20 Mbit, daudziem ir mazāk. Izstāsti viņiem, ka disks ir sliktāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ju teica:

Par ripuļiem pie projektiem.

Tā kā projekta dokumentācija paralēli iet papīrā, tad ļoti ērti ir pielikt klāt arī to elektronisko kopiju ripuļa veidā, pie tam, ja tas ripulis ir papīra aploksnītē/kabatiņā. USB puļķim jau kaut kāds biezums. Pie tam, tas pēc datu iekopēšanas kaut kur kādā datorā, labākā gadījumā tīkla diskā (kur tiek glabātas projektu elektroniskās kopijas), tas puļķis mēdz "noklīst". Tad ej nu meklē to kopiju, ja savajagās. Un tas nebūs pēc daudziem gadiem. Kāds kolēģis būs kaut kur iekopējis, tad izdzēsis, puļķi savācis, arī izdzēsis vai aizgājis prom no uzņēmuma. Uz projekta vidu kādam atkal būs ievajadzējies elektroniski. Tas tā, no pieredzes. Tā ka ripulis šajā gadījumā ir pats labākais.

 

Ripuļiem (CD-R, DVD-R) ir ļoti laba īpašība - tur ierakstīto nevar izmainīt, atbilstoši pie elektronisko datu nodošanas atkrīt izklaides ar čeksummām utml.

 

 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Te pat vecbiedri ir tādas muļķības sarakstījuši par, flash/DVD/e-veselību/projektiem, mati ceļas stāvus kā var pat strādāt tajā industrijā un absolūti nesajēgt kāpēc vajag failus nodot ierakstītus diskā - totāls provinciālisms un pilnīgākais sūnu ciems. Kāda vēl flurogramma e-veselībā vai pa e-pastu??? 100 km no Rīgas e-veselība nekad nebūs, jo tur ir jau cita valsts, bet apdrošinātājiem, un ne tikai, tādi dati sūtīti pa e-pastu ir vienkārši Ziemassvētku dāvana. Ir taču arī ar galvu jādomā cik milzīgas summas var maksāt pacientu veselības infomācijas datu bāze "praktiskam pielietojumam". Galīgiem Oma likuma faniem praktisks piemērs - nah apdrošināt pacientu un maksāt viņam vēlāk 20 000 EUR mēnesī par superretām zālēm, ja var laikus uzzināt ka šis slims vai tūlīt saslims un atrast iemeslu viņu aizsūtīt pie cita apdrošinātāja vai 3 burtiem.

 

DVD disks pie projekta, pacienta kartiņas, vai kur nu viņu tur katrā gadījumā liek, ir pats drošākais, visiem kopumā lētākais un pareizākais risinājums.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , drunk_lizard teica:

o, beidzot experds ieleeja apgaismiibu!!!

Bonis tak nedirstu!:biggrin:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , abi teica:

mati ceļas stāvus kā var pat strādāt tajā industrijā un absolūti nesajēgt kāpēc vajag failus nodot ierakstītus diskā

Es nepretendēju uz sajēgu, bet tikai konstatēju faktu,  ka disku lasītājus ražotāji vairs datoros neliek. Kur tad lai to disku apskatās ar jaunu datoru. Jā, gan jau var piepirkt klāt kautkādu lasītāju, vai lietot vecu diskmašīnu, bet nafig to vajag. Ir izdomātas gana daudz metodes, kā datus internetā aizsargāt. Ārsts nes atbildību par slimnieka veselības stāvokļa izpaušanu, tā kā uztraukties, ka jūsu aklās zarnas bildes nonāks publiskā telpā, diez vai ir pamats.

 

Pirms 38 minūtēm , vvv teica:

ā var spriest ļaudis, kam ir tie «pašreizējie interneta ātrumi»

Vispār jau lai kautkādu rentgena bildi pārsūtītu sen pietiek ar DSL ātrumu un kārtīgs dakteris var atļauties mobilo internetu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Didzis teica:

ka disku lasītājus ražotāji vairs datoros neliek.

Kāpēc tu tā saki. Liek. Ražo vēl laptopus ar disku lasītājiem. Tas, ka vajadzība pēc disku lasītājiem datoros ir mazinājusies, tas, ka daudziem disku lasītājs datorā nav vajadzīgs, taisnība, tāpēc arī vairums laptopu tagad ir bez diska lasītāja, bet, ja vajadzīgs diska lasītājs, var nopirkt datoru ar diska lasītāju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , DjUbuntu teica:

Ripuļiem (CD-R, DVD-R) ir ļoti laba īpašība - tur ierakstīto nevar izmainīt, atbilstoši pie elektronisko datu nodošanas atkrīt izklaides ar čeksummām utml.

Tūlīt sanāks blokķēžu fani un visu jums izstāstīs?.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja kādam vajag CD, paņem šo kasti un esi laimīgs, netaisiet problēmas kur viņu nav!

 

original.jpg

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, datoros vairs neliek DVD, un tas ir OK, bet, ja vajadzēs nolasīt tos datus kaut kad, arī pēc 10-20 gadiem, to varēs izdarīt. Arī nazi ar ko maniaks 25 cilvēkus nodūra taču glabā kā lietisko pierādījumu nevis nofotografē, iekačā mākonī un pašu izmet miskastē. Te princips līdzīgs - vienkārši ir jābūt kārtībai, arī tad ja ir pavisam maza iespēja ka dati būs vēl kādreiz vajadzīgi tādā formā. Pats glabāju tādus diskus, jo esmu maksājis tūkstošiem latu par papīra gabaliņu un nepavisam negribu to vēlreiz atkārtot ja man vajadzēs vienu koku nozāģēt vai vēl ko. Tas gan neizslēdz iespēju ka mani piespiedīs vienalga izpirkt  pa zvēra naudu "atjaunotu" zīmējumu no pašvaldības servera. Karoče tas ir BIG MONEY - materiālas ieinteresētības un datu drošības jautājums nevis tehniska iespēja fotiņu glabāšanai Instagramā.

Labots - abi
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , jema teica:

Nu ja kādam vajag CD, paņem šo kasti un esi laimīgs, netaisiet problēmas kur viņu nav

Gan jau var arī atsevišķu diskešu lasītāju vēl dabūt, bet problēma tāpat pastāv. Dators parasti ir komplektā un kautko vēl piepirkt klāt lielākajai daļai cilvēku ir problēma. Es nemaz nerunāju par dakteri mājas vizītē, kurš diez vai staipīs līdzi disku lasītāju, bet paskatīties glaudāmajā telefonā uz aklās zarnas bildi gan varēs. Būsim tak realisti, dski ir mirušs formāts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , abi teica:

Arī nazi ar ko maniaks 25 cilvēkus nodūra taču glabā kā lietisko pierādījumu nevis nofotografē

Boni, es zināju, ka uz tavu pasaules uztveres nemainību var paļauties! Labi ka vēl suņu ēšanu nepieminēji. :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Didzis teica:

Būsim tak realisti, dski ir mirušs formāts.

Vēl nav. Strauji iet mazumā, bet vēl nav miris. Kaut kad, pēc dažiem gadiem, varbūt tā varēsi teikt.

Link to comment
Share on other sites

Tagad ar ar vienu nieku cīnos, daudzdzīvokļu mājai 15 gadi - dokumentācijas nav (nevienam, un pat ja ir, bez 1000 nedos), var iet pieprasīt no arhīva kādu papīra strēmeli un par fantastisku cenu nokopēt, zīmēt uz PC visu pa jaunu. Mākonis pljatj !!!

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , abi teica:

ja vajadzēs nolasīt tos datus kaut kad, arī pēc 10-20 gadiem

Nu gan sasmīdināji. Nē, nu protams, ja rakstīsi uz zelta, platīna vai hvz kāda super ilgmūžīga diska - nolasīs varbūt arī pēc 500 gadiem, bet tagadējos parastam userim pieejamos - nu pēc gada, vai maksimums10. No paša pieredzes - atnesa čoms 10 DVD paku, kur sarakstījis video no bērnu (kuriem tagad ap 30) bērnības piedzīvojumiem. Neviens nelasās. Nu izmēģināju visādas super progas - no kādiem 3 kaut ko izdevās nokasīt, pārējos uz Getliņiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , ieleja teica:

 

bet ka apdrošinātāji pārķers e-pastus, nevis piekukuļos kādu medicīnas iestādē...

A kā Tus domā kurā vietā tiks dots kukulis ja iestāde sūtīs 10 000 flurogrammas dienā pa e-mail?  Pasta serveri uzlauzt tur pietiek. Karoče, pirms žēlojies par svešu pirmdienu - padomā

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ārstniecības iestādei jānodrošina datu pieejamība, nevis dati diskā. Ja vajag.disku, pats vari ielādēt tos datus un pēc tam ierakstīt.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

@raviic man ar brīžiem smieklīgi - neesmu baigais disku fans, bet pāris simti ierakstīti ir un nav bijis tā ka kaut viens būtu kļuvis nelietojams. Jā, varbūt uz kādas iekārtas arī negrib korekti lasīties, bet uz tā aparāta ar kuru rakstīju - darbojās visi, arī saskrāpēti. Nav ne laika ne vēlmes veikt eksperimentu, bet esmu diezgan drošs ka varēšu bez īpašām problēmām nolasīt visus pie manis esošos DVD/CD diskus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , raiviic teica:

No paša pieredzes - atnesa čoms 10 DVD paku, kur sarakstījis video no bērnu

Tapēc es principā nekad neesmu pārdzītos VHS ierakstus rakstījis diskos. Pirmkārt riebjas čakarēties un konvertēt AVI uz ko sliktāku. Otrkaŗt,  nav nekādas garantijas DVD diskam. Vienmēr atdodu klientam AVI fortmātā un tālāk  lai pats dra ko grib. Man sidsapziņa tīra.  Vecās VHS kasetes no astoņdesmito gadu vidus gan lasās bez problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , raiviic teica:

nu pēc gada, vai maksimums10

Protams, visādi pieredzēts ar diskiem. Uzrādās kā tukšs, nevar atvērt...

Tikko paskatījos vienu savu 2005. gada DVD ar bildēm. Viss vietā. Nekādu problēmu. Toreiz liku glabāšanai failus DVD diskos, matricas nepirku kaut kādus štruntus, pirku pēc savas saprašanas labas. Vēlāk vairs diskos neko glabāšanai nerakstīju, glabāju ārējos HDD.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , binary teica:

@vvv, man lācis uz auss uzkāpis, pietiek arī ar 128bit cbr mp3, kas tik tiešām ir ļoti laba alternatīva, ja auto ir aprīkots ar RNS-E, kurā var ielikt divas SD kartes (tās, kas vēl nav SDHC). Ekk, mazliet pietrūkst man tā RNS-E :D Bet nu neko, LR1 arī ir klausāms. Vismaz tad, kad tur neskan mūzika.

Te jau nav runa par auto atskaņošanu. Mašīnā pilnīgi vienalga kā skan (vismaz man), tāpat apkārt ir trokšņi u.t.t. - tā nav mūzikas baudīšana.

Ja Tev klusumā uzliktu mp3 128bit, vai CD kvalitātē - kaut vai klasisko mūziku, domāju, ka atšķirību justu

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pie lieliem diska apjomiem lielākais risks ir visu pazaudēt vienkopus, protams, tehnoloģijas attīstās arī. Atceros, ka salīdzinoši senos laikos gandrīz katra otrā fleška vienkārši sprāga nost un diezgan ātri.

Link to comment
Share on other sites

2019.01.7. , 11:44, raiviic teica:

Nu gan sasmīdināji. Nē, nu protams, ja rakstīsi uz zelta, platīna vai hvz kāda super ilgmūžīga diska - nolasīs varbūt arī pēc 500 gadiem, bet tagadējos parastam userim pieejamos - nu pēc gada, vai maksimums10. No paša pieredzes - atnesa čoms 10 DVD paku, kur sarakstījis video no bērnu (kuriem tagad ap 30) bērnības piedzīvojumiem. Neviens nelasās. Nu izmēģināju visādas super progas - no kādiem 3 kaut ko izdevās nokasīt, pārējos uz Getliņiem.

 

Man mājas ir kaudze ar nevajadzīgiem cd/dvd 10 gadus veciem. Intereses pēc 5 paņēmu, datus nolasa, bet vienam bija nolipusi tā kārtiņa, bira nost, to protams, pat nebāzu iekšā :D. Slinkums pārbaudīt, bet kādi 100 man ir, kaut kādu statistiku jau varētu uztaisīt :D. CD/DVD neko nerakstu jau gadus 7-8.

Bet bija man vienam pazīstamam sarakstītas fotogrāfijas neatceros DVD vai CD, arī 10 gadus nostāvējis, nevarēja nolasīt un ne ar kādiem super softiem kaut ko atjaunot. 

Labots - Yuno
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...