Jump to content

HDD mūžs


Yuno
 Share

Recommended Posts

Manā gadijumā, krāmējoties ar vecajiem (bieži pat 10 un vairāk gadus iekšā neslēgtiem, slīcinātiem, utt.) datoriem - tiem vecie HDD, pat ja ir ar defektiem (bad sectors, etd), aiziet sakarīgāk, kā no apmēram P4 ēras nākušie HDD, (sanāk apmēram no 10GB sākot). Virs 10GB diski pec būtības ir problemātiskāk pierunājami darboties, pat ja tie ir stāvējuši jauni iepakojumā. Savukārt vecie kaut mocīdamies, bet palaiž to pašu MS DOS, W95... ņerkšķ, grab, bet tomēr parasti palaiž.

SCSI ir problēmas kaut kur pirmsākumu ērā, kad tie tiešām ir gan drausmīgi skaļi, gan gļukaini (piedevām maksāja neadekvātu kosmosu), uz tiem labāk vispār neko nelikt. Cik zinu no tā vēstures stāsta - sākumā SCSI bija domāts ikdienas datoriem kā alternatīva IDE, bet tas pilnīgi sevi neattaisnoja un baigi ātri no mājas datru konfigurācijām tika izvākts 90'o, gadu vidū. SCSI pec tam kaut kad tika pacelts/uzlabots un atstāts tikai serveru vajadzībām.

Lielākā traģēdija sākas EU ērā, kad aizliedza svina lodējumus, jo attiecīgī HDD kaudzes ar klabošajām galviņām, sarodas jūtami vairāk, kā no ēras pirms aizlieguma.

Par lentām ir visādas leģendas, vieniem tas ir drošākais, otriem tas ir visnedrošākais datu nesējs. Es ar šiem neesmu pārmērā aizrāvies, taču no laikiem kad uzradās strīmeri, atceros kādas bija nežēlīgās problēmas palielā uzņēmumā ar šo "inovāciju". Problēma toreiz tika novērsta kad parādijās drīzumā, optiskie diski, tie strādāja samērā korekti un lai ar maksāja kosmosu, bija tā vērti.

Par CD/DVD, Didzi, viena no problēmām ir tā, ka laikos, kad tiko parādijās tie RW diski un vispār cilvēkiem pašiem iespēja mājās rakstīt CD - nu neviens nemēģināja ieekanomēt 20 minūtes, lai ietriektu diskā 650MB pa 2 minūtēm. Ar šo saskāros vel nesen - ja datus gribi diskā ierakstīt drošāk, tad pirmās 2 lietas - matricu ražotājs un diska ātrumu novāc uz x4.

Savādāk disks pat it kā ierakstīsies, bet ne visur tas lasīsies.

Arī man ir vecais HDD uz kaut kādiem laikam 20 MB, ar kontroleri uz ISA, varbūt jāpamēģina būtu pieslēgt un nolasīt. Līdz šim pāris tādi ir palaidušies normāli (stāvējuši pirms tam savus gadus 5 vispār netraucēti).

Ja gribās tiešām drošu datu nesēju, tad tās ir perfokartes, ja vien netaisies tās peldināt, vai dedzināt. Nolasīsies arī pec gadiem 1000 un vairāk.

perfo_k.thumb.jpeg.3ea9f4ad7b315a5bd9a05c03a859c61d.jpeg

Labots - Delphin
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Delphin teica:

Ja gribās tiešām drošu datu nesēju, tad tās ir perfokartes, ja vien netaisies tās peldināt, vai dedzināt. Nolasīsies arī pec gadiem 1000 un vairāk.

Vaig tik telefona aplikāciju, kura spētu tās kartes lasīt līdzīgi, kā QR un svītrkodus ?. Ražoja tās perfokartes starp citu manā krajā. Bija gan no prasta papīra, gan tāda, kā ievaskota, kuru ūdens tā uzreiz neņēma.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Delphin teica:

nu neviens nemēģināja ieekanomēt 20 minūtes, lai ietriektu diskā 650MB pa 2 minūtēm

Nebija tak pirmsākumos 52 robu CD aparātu. Smuki ar ceturto ātrumu maksimimums rakstija. Vēl tagad tādu IDE rakstītāju- lasītāju turu. Strādā kā pulkstenis, tikai čakars pieslēgt caur USB adapteri. Vot ar matricām gan štruntīgi. Tās tagad lielākoties ir pilnīgi mēsli. Lai gan, kam mūsdienās vispār diskus vajag. Gada laikā vienu DVD matricu ierakstīju un tikai tapēc, ka projekta vadītāja pieprasīja atskaitei. Man pilnīgi po vai tā matrica pēc mēneša lasīsies.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Didzis teica:

Nebija tak pirmsākumos 52 robu CD aparātu

Es tieši par to runāju, cilvēki spēja pagaidīt to pusstundu kamēr ierakstās CD, bet tad aizgāja tie robi rakstīkļiem un matricām, tempā uz augšu, attiecīgi arī pieauga sūdzības par iespējām nolasīt matricas. Pa lielam, protams šodienu matricas ir draņķi, bet ja raksta kā pirmsākumos ar kādu x4, vai x8 - ierakstās normāli. Par to cik ilgdzīvojoši būs CD/DVD ieraksti, varam tikai dzīt filazofiju un cerību teorijas - nav vēsturisku faktu ar ko apliecināt.

 

Drošākais datu nesējs ir tas kurš Tev staigās un nēsās Verbatim disketi no viena kompja pie nākošā, kamēr tā beidzot nolasīsies. 

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

2019.01.4. , 21:43, Didzis teica:

Nekas tur nav jāpārbauda, vai nu disks lasās vai nelasās. Ja lasās faili, tad nekas tur principā pazust nevar. Protams, jātur vienmēr divas rezerves kopijas divos dažādos diskos, bet tas jau cits stāsts.

Forši tie HDD… Nav kā flashkas - nolasās bez bēdām, bet failu saturs nekorekts (ir man viena tāda 16GB no Kingston).

 

2019.01.5. , 08:50, CAP teica:

lētāk aizskriet uz bodi pāri ielai :D

Pāri ielai "nejauša" bērzu jaunaudze (precīzāk - hektāri, kurus saimnieki jau tik ilgi nespēj nokopt, ka saaugušo bērzu dēļ pat ziemā lāgā cauri nevar redzēt), nekādu bodi neredzu.

Man gan pie kājas tādas matricas (t.i., atvilktnē) droši vien arī mētājas. Pārbaudīt īsti nevaru, laptopam tādu disku var tikai blakus nolikt :D

 

pirms 5 stundām , ju teica:

Vajadzētu vēl atcerēties, kā pie sinclair vai tml. kasešnieku slēdza klāt ...

Uh, es pat atceros to sinclaira (zx spectrum?) mazliet spīdīgo metāla korpusu… Senča DIY, zinies - gan korpuss, gan iekšas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Didzis teica:

Nebija tak pirmsākumos 52 robu CD aparātu. Smuki ar ceturto ātrumu maksimimums rakstija. Vēl tagad tādu IDE rakstītāju- lasītāju turu. Strādā kā pulkstenis, tikai čakars pieslēgt caur USB adapteri. Vot ar matricām gan štruntīgi. Tās tagad lielākoties ir pilnīgi mēsli. Lai gan, kam mūsdienās vispār diskus vajag. Gada laikā vienu DVD matricu ierakstīju un tikai tapēc, ka projekta vadītāja pieprasīja atskaitei. Man pilnīgi po vai tā matrica pēc mēneša lasīsies.

Vajag vēl daudzās vietās, ja kaut ko projektē, tad daudz kur ir prasība nodot CD DVD diskā elektronisko materiālu.

Vispār pašreiz tas ir lētākais no citiem  pieejamajiem datu pārneses veidiem.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , xp teica:

tad daudz kur ir prasība nodot CD DVD diskā elektronisko materiālu.

Jā. Daudz kur ir stulbas prasības.... 

 

Pirms 10 minūtēm , xp teica:

Vispār pašreiz tas ir lētākais no citiem  pieejamajiem datu pārneses veidiem.

Ņemot vērā, cik tagad flašhkas maksā, tad cd nekādi nav lētākais veids kā ko nodot. 

Link to comment
Share on other sites

Es biju domājis - klientam iesniegt CD matricā ierakstītu darbu - 60 centi. Flash nenopirksi pa 60 centiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Ronalds teica:

Jā. Daudz kur ir stulbas prasības.... 

Tieši tā, bet ja projekta kopējās izmaksas ir vairāki simti mio, no kuriem spīd atplēst 2-3%, jāpiecieš dažas klienta īpatnības. Vai ne?

Link to comment
Share on other sites

Kas no klienta līgumā ierakstīts, tas jāpilda. Pašdarbība var dārgi maksāt, pārbaudīts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

No flaškas var tupa kaut ko izdzēst, nejauši. Ir pieredzēts.

Kādreiz flash bija lock poga, kas neļāva dzēst

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ieleja teica:

tas, ka pasūtītājs tā prasa ir arī tā izpildītāja mūžīgā padevība, nu ja jau prasa, tad ko es vispār iebildīšu?

Tā prasība pēc CD (vai DVD) nav grūti izpildāma. Un gadiem tā ir darīts. Diez vai to par padevību jāsauc.


Pirms 3 minūtēm , Murlo teica:

Kādreiz flash bija lock poga

Varbūt kaut kādām flaškām bija. Es tādas neatceros.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , ieleja teica:

 

kas tie par bezbudžeta projektiem, kur svarīga ir ekonomija uz DVD vs USB puļķis (1€ vs 8€), ņemot vērā čakaru ar disku rakstīšanu?

 

 

 

tas, ka pasūtītājs tā prasa ir arī tā izpildītāja mūžīgā padevība, nu ja jau prasa, tad ko es vispār iebildīšu?

 

 

Nu tā prasība tāda ir - man nav nekāda problēma ielikt cd rom matricu un ierakstīt - 3 min.

Un ar ko tu diskutēsi valsts iestāžu gadījumā - tur to nenosaka viens cilvēks. Prātīgāk ir vienkārši to izdarīt un miers.

 


Neesmu baigi iedziļinājies. Microsoft instalācijas flash, tos tak nevar noformatēt vai kaut ko citu ierakstīt - kā viņi uztaisīja to flesh nerakstāmu?

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , xp teica:

Neesmu baigi iedziļinājies. Microsoft instalācijas flash, tos tak nevar noformatēt vai kaut ko citu ierakstīt - kā viņi uztaisīja to flesh nerakstāmu?

> diskpart

> list disk

> select disk 1 (pieņemot, ka tas ir flash)

> attributes disk

 

Kā baumo, tad tādā veidā var paskatīties kaudzīti ar flasha atribūtiem, tostarp arī "Read-only" atribūtu.

 

> attributes disk clear readonly

 

Mēģinājis neesmu, iedziļinājies arī ne (pirmā dzirdamība par readonly flashiem), pirmais (makeuseof) un trešais (stackoverflow) atvērtais googles rezultāts tādu info izmet.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , Murlo teica:

Kādreiz flash bija lock poga, kas neļāva dzēst

Bij tāda manai pirmajai fleškai, 64MB, baigi lēnā, bet ātrāk, kā disketēs rakstīt bija.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , xp teica:

kā viņi uztaisīja to flesh nerakstāmu?

Speciāla firmware, kas neļauj ierakstīt.

 

Pirms 33 minūtēm , binary teica:

> diskpart

> list disk

> select disk 1 (pieņemot, ka tas ir flash)

> attributes disk

Skuju, tas nelīdz!

 

Bija kaut kad te tēma kā, win 10 instalācijas flašus pāršūt. 

Link to comment
Share on other sites

Tagad sūdzās, ka CD ir problēma ierakstīt. Ko teiktu, ka disketēs 1.44Mb vajadzēja rakstīt. Tad bija tā, ja vajadzēja kaut ko nopietnu rakstīt, tad bija jāuztaisa 3 diskešu kopijas, tad vismaz viena uz cita PC nolasīsies.

 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , xp teica:

Ko teiktu, ka disketēs 1.44Mb vajadzēja rakstīt.

Teiktu, ka bij ok salīdzinājumā ar 720kB plānajām... :D 

Link to comment
Share on other sites

Diskešu laikus atceros. Kādreiz arī projektus disketēs rakstījām priekš pasūtītājiem. Labi atceros, to laiku, kad disketes sāka pārtraukt lietot, arvien vairāk bija klienti, kuriem nebija iespēju disketes nolasīt, tad pilnībā pārgājām uz kompaktdiskiem.

Datoros priekš diskešu lasītāja diska burts bija A. Jau vairākus gadus diskešu nav, joprojām diska burts A pēc noklusējuma paredzēts diskešu lasītājam, netiek piešķirts nekam citam. Nez, kādreiz mainīsies kas šajā ziņā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Racer teica:

Teiktu, ka bij ok salīdzinājumā ar 720kB plānajām... :D 

Nu tik vecs es neesmu - dzīvē esmu redzējis, bet rakstījis neko neesmu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , vvv teica:

Nez, kādreiz mainīsies kas šajā ziņā?

Nav nekādu problēmu jebkuram (izņemot laikam sistēmas), diskam piešķirt gan A, gan B - bet nu sevi cienoši datoriķi ar tādu zaimošanu nenodarbojas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Racer teica:

Teiktu, ka bij ok salīdzinājumā ar 720kB plānajām...

Tās bija tā pašas disketes 3.5" vienīgā atšķirība bija tipā SS - 360, DS DD 720, DS HD - 1.44 MB, bija ja vēl 5 collīgās tur Max iz mērs bija 1.2 MB :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , raiviic teica:

diskam piešķirt gan A, gan B - bet nu sevi cienoši datoriķi ar tādu zaimošanu nenodarbojas.

Disketes jau labu laiku kā vēsture, bet disku burti A un B vēl aizvien atvēlēti tām. Varbūt kaut kad pienāks, kāds izdomās, ka jālieto, un jaunās OS instalējot veidos sistēmas disku A.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Disketes jau labu laiku kā vēsture, bet disku burti A un B vēl aizvien atvēlēti tām. Varbūt kaut kad pienāks, kāds izdomās, ka jālieto, un jaunās OS instalējot veidos sistēmas disku A.

Tak lai paliek kā ir - vismaz nākamās paaudzes prasīs, kāpēc tā ir, un tad varēs pastāstīt vēsturi.

Link to comment
Share on other sites

Nu pirmkārt jau tas attiecas tikai uz Windows/DOS - ņemot vērā M$ pēdējā laikā valdošo "ģenialitāti" ar W10 - visādi var būt un tikko dzimušajiem nākotnes datoriķiem (ja tad vēl kaut kas no M$ pastāvēs) varbūt būs vienalga, bet tā tomēr ir vēsturiski izveidojusies kārtība, ka sistēmas disks ir C un lielākā daļa, ja ne visi softi ar to rēķinās. Pie tam - alfabēta burtu pietiek, lai nebūtu jāaiztiek A un B (nē nu ir jau specifiskas situācijas, kur diski/partīcijas ir daudz, bet tas neattiecas un standarta situācijām).

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , vvv teica:

Diskešu laikus atceros. Kādreiz arī projektus disketēs rakstījām priekš pasūtītājiem. Labi atceros, to laiku, kad disketes sāka pārtraukt lietot, arvien vairāk bija klienti, kuriem nebija iespēju disketes nolasīt, tad pilnībā pārgājām uz kompaktdiskiem.

Datoros priekš diskešu lasītāja diska burts bija A. Jau vairākus gadus diskešu nav, joprojām diska burts A pēc noklusējuma paredzēts diskešu lasītājam, netiek piešķirts nekam citam. Nez, kādreiz mainīsies kas šajā ziņā?

2010.gadā biju pie Citrus solution. Šie raudāja, ka disketes iet uz beigām. Nepieciešams iekšātai, kas nosaka optikas lūzuma punktu vai problēmvietu līdz centimetriem. Jaunā iekārta maksā kosmosu un visu laiku kaut kas čakarējās. Vecajai iekārtai viss OK, tikai kardiogrammas uz PC var pārnest ar diskešu palīdzību.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , xp teica:

vismaz nākamās paaudzes prasīs, kāpēc tā ir, un tad varēs pastāstīt vēsturi.

Arī tagad jaunie, kuri nekad nav redzējuši disketes, var uzprasīt - kāpēc AutoCADā komandas Save ikona izskatās tā. :D

Un ne tikai AutoCADā, arī Wordā, Excelī… bez maz visās programmās Save ikonā ir diskete.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, xp teica:

Tad bija tā, ja vajadzēja kaut ko nopietnu rakstīt, tad bija jāuztaisa 3 diskešu kopijas,

Kad es tolaik pēc darba ar eļektričku pārbraucu mājās, tas disketē ierakstītais fails gandrīz vienmēr mājas kompī nelasījās. Bet atklāju vienu viltību, to pašu failu, ja izmērs atļāva, ierakstīju papildus citā folderī vai sazipoju. Viens no viņiem noteikti nolasījās. Disketes bija dažādi eksemplāri. Tagad tā vien vēsture.

Link to comment
Share on other sites

Man vēl kaut kur ir neizsaiņota kastīte ar 10 gab. Varbūt kādreiz būs muzejā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , vvv teica:

Disketes jau labu laiku kā vēsture, bet disku burti A un B vēl aizvien atvēlēti tām. Varbūt kaut kad pienāks, kāds izdomās, ka jālieto, un jaunās OS instalējot veidos sistēmas disku A.

Nedomāju, ka tik drīz tas notiks, un šoreiz tur nav vainojams MS. 

Pa šiem gadiem kamēr disketes tomēr lietoja (jebkura izmēra/apjoma), tie ir gadi 20, vai vairāk - izstrādātas drausmīga skaita specifiskas programatūras, (bez jebkāda tehniskā suporta vairs mūsdienās) kurām A/B ir diskete, ka ja rīt A kļūst par sistēmas disku, tā ir katastrofa diezgan daudzās industrijās. Pārsvarā kaut kādās ražotnēs/zinātniskās jomās. Tur starp citu vel šodien tiek daudz izmantotas iekārtas ar diskešu draiviem un aizvēsturiskiem CPU. Kur nesen bija kuriozs, kad izrādijās, ka NASA arī kaut kā palaišanai vel jorprojām lietoja datoru ar 5" flopiku. Respektīvi - vajadzēs vel gadus 20 lai mierīgi tās sistēmas apsprāgtu un remonta vietā tiktu nomainītas gan iekārtas, gan jauna specifiskā programatūra, kam jau būs vienalga, daudzas arhaiskās lietas, tai skaitā, ka kādreiz A/B bija disketes, nevis HDD/SSD.

Link to comment
Share on other sites

Es parasti vedu 3-4 komplektus, kad parādījās USB fleši, asaras acīs riesās, man 16MB liela, es biju laimīgs! Es vēl win95 no disketēm esmu installējis, kaifs!


Pirms 1 minūtes , Delphin teica:

Kur nesen bija kuriozs, kad izrādijās, ka NASA arī kaut kā palaišanai vel jorprojām lietoja datoru ar 5" flopiku

Šatli lidoja uz PC/XT pamata, ta vispar ir 86 procis :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , jema teica:

kad parādījās USB fleši, asaras acīs riesās, man 16MB liela, es biju laimīgs!

Mana pirmā fleška bija 32 MB. Pēc dažiem mēnešiem sabojājās. Nesu uz veikalu, šie paņēma, mainīs pa garantijai, vietā uz veikalu atsūtīja 64 MB, jo 32 MB vairs neesot dabūjamas, tādas pārstājuši ražot.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , jema teica:

bija ja vēl 5 collīgās

Tās jau arī domāju, bija kkādi 600 vai 700kB, pēc tam parādījās 1.2MB, likās afigeķ! 3,5 " vispār bij kosmoss. :D Persijas princis bij kaut kādās 4 disketēs un Golden Axe līdzīgi. Dabūju paspēlēt vienā iestādē, pēcāk pats ZX spectrum, tb Sinclair spēlēju pie TV caur speciāli uztaisītu RGB ieeju. Datu nesēji bij kasetes un lentas. Uz lentām rakstījām ar 4. ātrumu, katrā kanālā atsevišķi un abās pusēs. Bieži galviņa bij jātīra un ja no kāda aizņēmies vai nopirki, tad galva bij jāpieregulē. Vienu brīdi pat mazu biznesu ar kopēšanu taisīju. Kruti bij laiki. :D

Link to comment
Share on other sites

Man pirmajai fleškai arī bija fizisks slēdzis sānos uz "Write protect" (laikam 16MB). Cik esmu dzirdējis, vel tagad ir fleškas, kurām slēdzis ārpusē nav, bet iekšā salodējot kopā 2 pin'us tas paliek par "write protect".

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , xp teica:

Vajag vēl daudzās vietās, ja kaut ko projektē, tad daudz kur ir prasība nodot CD DVD diskā elektronisko materiālu

Jā, šitais ir stulbuma kronis. Man vajadzēja nodot videomateriālu un dzimumatiecībās ar santīmu nestājos, tapēc piedāvāju fleškā. Darbiniece teica, ka nederot joi neesot droši. Man acis lielas, bet izrādās nav droši ne jau tapēc, ka dati var pazust, bet tapēc, ka flešku kāds var paķert un pārrakstīt. Es savukārt prasu, kur tad viņi to disku bāzīs,  jo nav jau nevienā datorā vairs lasītāja. Tieši tapēc esot droši,  jo disku nevienam nevajag ?. Vārdu sakot pus dienu pis**,kamēr pārkompresēju failu,  atradu disku lasītāju, kuru biju labi nolicis un ierakstīju. Skaidri zinot, ka pasākums  pilnīgi garām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Didzis teica:

Jā, šitais ir stulbuma kronis. Man vajadzēja nodot videomateriālu un dzimumatiecībās ar santīmu nestājos, tapēc piedāvāju fleškā. Darbiniece teica, ka nederot joi neesot droši. Man acis lielas, bet izrādās nav droši ne jau tapēc, ka dati var pazust, bet tapēc, ka flešku kāds var paķert un pārrakstīt. Es savukārt prasu, kur tad viņi to disku bāzīs,  jo nav jau nevienā datorā vairs lasītāja. Tieši tapēc esot droši,  jo disku nevienam nevajag ?. Vārdu sakot pus dienu pis**,kamēr pārkompresēju failu,  atradu disku lasītāju, kuru biju labi nolicis un ierakstīju. Skaidri zinot, ka pasākums  pilnīgi garām.

Tā jau ir. Manā gadījumā sen jau visiem tie projekti ir aizsūtīti mailos, mākoņos u.t.t., bet CD tā pat vajag.

Link to comment
Share on other sites

Fleškas ne visur ir atļautas. Zinu. Konkrēta valsts iestāde. Nedrīkst fleškas lietot darba datoros.

Man pašam ir bijis, viens kolēģis gribēja kaut kādus savus failus man caur flešku iedot, iespraudu viņa flešku datorā, izleca brīdinājums par vīrusiem, nu neko, tos failus nokopēju, bet karantīnā kaut kāds vīruss bija ticis, zarazna tā kolēģa fleška bija.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Didzis teica:

atradu disku lasītāju, kuru biju labi nolicis

Vēl nav laiks nolikt disku lasītājus. Vēl var noderēt. Rentgenu, ja jātaisa, arī rezultātu kompaktdiskā saņem. Nedos taču viņi fleškās tos. Un vispār, fleškas kaut kādiem maziem failiem ir ļoti nelietderīgi lietot. Mūsdienās mazākās fleškas kādas? 16 GB? Pavisam nelietderīgi būtu, piemēram, to pašu rentgenuzņēmumu, kas pāris MB likt fleškā, pat CD ietilpība ir nelietderīga, bet CD ir vairākas reizes lētāks par flešku.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...