Jump to content

HDD mūžs


Yuno
 Share

Recommended Posts

Cik reāli ilgi var nodzīvot HDD uz kura sarakstīti dati un kurš ielikts plauktā un uzglabāts saudzīgos apstākļos? ( Es domāju dati uz HDD)

 

Un pie reizes to pašu var pajautāt par SDD.

 

Jautājums ir tāds vai vajadzētu datus teiksim pēc 5, 10, 20 gadiem pārrakstīt citā HDD?

 

Dzirdēts, lasīts ir viss kas. Ceru kādi zinošāki cilvēki varēs nedaudz vairāk pastāstīt.

Labots - Yuno
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik pašam gadu? Kaitīgie ieradumi - smēķēšana, stress darbā, mazkustīgs dzīvesveids, u.c. ?

 

  • Haha 2
  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Imbaworld
Pirms 32 minūtēm , e = d teica:

Cik pašam gadu? Kaitīgie ieradumi - smēķēšana, stress darbā, mazkustīgs dzīvesveids, u.c. ?

 

 

Man atbilst visi tevis norādītie kaitīgie ieradumi, tātad cik man ilgi kalpos HDD? ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Imbaworld teica:

cik man ilgi

droši vien tavs hdd tevi pārdzīvos :D

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

HDD man stāv arhīvs vismaz 16 gadu - 20, 40GB diskos. Dati nav pazuduši. Ar SSD ir savādāk. Tos vajag slēgt pie špaņa (pats neglabāju neko ssd, lasīju zinātniskus rakstus) :)

Link to comment
Share on other sites

Nu gan uzjautāji!Tad ieraksti HDD un testējam.....Tad jau manīs  cik ilgi stāvēs....Labi ka par CD,DVD matricām nejautāji!!! 

Es  tev tikai varu pateikt par WD 4TB HDD(Blue)  izturējis 7 dienas dienaktī,strādā otro gadu iekš  videoreģistrātora!  ;)

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Daudz kur var izlasīt šādu lietu 

Citēt

Data can fade over time from hard drives in storage due to the gradual fading of the drive's magnetic domains. This problem can be mitigated by rewriting the hard drive's data every few years; to do this, simply transfer the drive's contents to another location and then put them back on the drive.

 

Man ir viens 10, drīzāk pat 15 gadus vecs HDD kas nav aiztikts un dati no viņa nav pazuduši. Ir viens 7 gadus vecs un viens 5 gadus vecs ar kuriem arī viss ok.

Daudz kur var izlasīt ka pēc 5 gadi varbūt drusku plus, notiek degradācija(Ja pareizi saku) un datu ar gadiem var pazust. Kaut kā īsti neticas...

 

Citēt

Most sources state that permanent magnets lose their magnetic field strength at a rate of 1% per year.

 

Pēc šī spriežot varētu teikt ir robeža 50 gadi, nu rupji pieņemsi, ka zem 50% jau būtu grūti dabūt datus. Nu vismaz tur tālāk teksta teikts ka pēc 69 gadi jau puse sektoru būtu corrupted.

 

Viss kaut kāda informācijas ir, bet citur tā teikts, citur tā, izskatās īsti tādas mērauklas nav.

Nedaudz liek aizdomāties, vai 7-10 un vairāk gadus vecus HDD nevajadzētu pārrakstīt uz jauniem uz kuriem glabājas  dati . Vai viņi tomēr var nodzīvot nezaudējot datus 50 gadus

Protams svarīgi dati glabājas kopijās, bet ja abas kopijas pēc 10, 30 gadi vairs nebūs nolasāmas, tad bēdīgi...

Labots - Yuno
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Es vecajos diskos turu rezerves kopijas. Nu ķipa fočenes, svarīgus dokumentus, u.t.t. Vecākais disks ir no Pentium100 laikiem liekas 1,2 GB. Skaidrs, ka dati sen jau entās reizes pārkopēti lielākos diskos, bet lai tak stāv. Lasās tāds disks bez problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , DeEK teica:

HDD man stāv arhīvs vismaz 16 gadu - 20, 40GB diskos. Dati nav pazuduši.

jautājums     - kā tu to zini? veic regulāru salīdzināšanuun integritātes pārbaudi?

Link to comment
Share on other sites

Nekas tur nav jāpārbauda, vai nu disks lasās vai nelasās. Ja lasās faili, tad nekas tur principā pazust nevar. Protams, jātur vienmēr divas rezerves kopijas divos dažādos diskos, bet tas jau cits stāsts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , Yuno teica:

Vai viņi tomēr var nodzīvot nezaudējot datus 50 gadus

 To tev nez vai pat zinātnieki pateiks, jo HDD, tādi, kādus zinām pašlaik, pirms 50 gadiem neeksistēja. Tā kā rakstīt jau var visi ko, bet kā ir, to redzēs vēl pēc kādiem20 - 30 gadiem.  Man, tāpat kā Didzim kaut kur mētājas no 90-to vidus 4,5 GB (super ietilpīgs tajos laikos :D ) Hitachi ražojums. Kamēr bija kur pieštepselēt, viss bija OK, tagad visām kastēm SATA, hvz, bet gan jau nekas nav noticis.

  Lūk magnetofona lentas gan, ja neskaita, ka izkalst, un sāk zusts "augšas", iztur vismaz 60 gadus - ir man daži mākslinieki devuši saciparot tajos gados radio ierunātos tekstus uz krievu TYP-1 un AGFA/ORWO - uz 19.5 cm/sec tīri nekas, priekš tiem laikiem.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , raiviic teica:

Man, tāpat kā Didzim kaut kur mētājas no 90-to vidus 4,5 GB (super ietilpīgs tajos laikos :D ) Hitachi ražojums. Kamēr bija kur pieštepselēt, viss bija OK, tagad visām kastēm SATA, hvz, bet gan jau nekas nav noticis.

 

Būtu jau interesanti, ja paskatītos vai ar tā HDD datiem viss ok.

Labots - Yuno
Link to comment
Share on other sites

Tak nav pilnīgi nekādu problēmu jaunam datoram ar USB adapteri pieslēgt jebkuru vecu disku. Es vēl  nesen biju pieslēdzis jau pieminēto 1,2GB disku. Lasās  bez problēmām un domāju,ka lasīsies vēl daudzus gadus.

Link to comment
Share on other sites

Vispār man ir viens Tošibas porķiks, kuru pirku 97 gadā, arī tam 1,2GB hdd ir ok un SMART arī. Sīkais viņu šad tad pamoca, jo win95 viņam esot eksotika?.  

Kas man te jautāja - vai dati manos vecajos diskos ir lasāmi varu teikt jā. Hdd pārsvarā glabājas pirmo divx ficeņu kolekcija, ļoti liela mp3 kolekcija un daļa ar bekapa digitālajām bildēm , kas tika sabildētas ar pirmo Canon ixus fočuku 2000šo gadu sākumā... Tā kā ar vecajiem HDD viss ir ok.

Labots - DeEK
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Didzis teica:

Nekas tur nav jāpārbauda, vai nu disks lasās vai nelasās. Ja lasās faili, tad nekas tur principā pazust nevar.

 

2h cietos, ehh...  -  Глупость несусветная!

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Tak gan WD , gan Ir Seagate speciālie backup HDD diski ar garantiju 25 gadi, ja tu viņus vari nopirkt! Te ir jautājums pret informācijas cenu pret nesēju, man seifā stāv zelta CD, tik pat neatceros , kas uz viņiem ir, bet tā vālājās jau 20+ gadus!

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , raiviic teica:

mētājas no 90-to vidus 4,5 GB

Kur tad tev tajos lakos tik smuka IDE trāpījās, braukāji Ferrari un lietotāji Pentium Pro?

Link to comment
Share on other sites

Var jau būt ka es te jaunu ko kādam atklāšu, bet pasaulē nekā nav labāka izdomāts par lentu nesējiem!! :biggrin:


Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

HDD mūžš var būt no nulles līdz bezgalībai

Loceklis nomet pret zemi!

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Bet ir tak pat bildes, ar šifru, tevi tas nepārliecina?

Biju Karnakas templī Luksorā , tur ar rotāro pišmašīnu jau 4000 gadus atpakaļ, bļuķus drukāja!

Link to comment
Share on other sites

Veci, Tu taču rēc par manu tekstu! :biggrin:

 

original.jpg

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , ieleja teica:

ir viens 30+ gadīgs 20 MB 5" MFM disks, ar kontrolieri, vadiem, tik jāatrod mātesplate ar ISA slotu, ja izdosies palaist, pastāstīšu

jebkurš AT dēlis! no 286 uz augšu, domāju ka pat x86 lasīs! Ja barošana būs!

Link to comment
Share on other sites

Parakņajos sturī brīnumi iznāca, varētu atdot par velti, bet maitas putni atskries, esmu cūka, jebkuram vecajam atdošu rokās, sliktākajā gadījumā Omniva, jaunajiem, bizness, no Jums 10 eur,  ēst gribās!

original.jpg

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , jema teica:

10 eur

lētāk aizskriet uz bodi pāri ielai :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Didzis teica:

Nekas tur nav jāpārbauda, vai nu disks lasās vai nelasās. Ja lasās faili, tad nekas tur principā pazust nevar. Protams, jātur vienmēr divas rezerves kopijas divos dažādos diskos, bet tas jau cits stāsts. 

pēc tam kad kādos zipos atradās 1bit kļūdas es par to nebūtu tik drošs. filmām vai mp3 tas protams pofig, bildēm sūdīgāk.

tā ka risinājums ar automātisku redundanci velkomēts. linux ar kautkādu btrfs vai zfs? vai mož vienkārši veeam aģenta backup pietiek?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , ervie teica:

tā ka risinājums ar automātisku redundanci velkomēts. linux ar kautkādu btrfs vai zfs? vai mož vienkārši veeam aģenta backup pietiek

Jāties ar vecu disku un vēl kautko atjaunot vai labot ir vienkārši bezjēdzīgi. Ja dati nolasās, tad ir OK, ja nē, ņemam citu rezerves kopiju un veco dzelzi izmetam miskastē. No manas pieredzes, ja disks  nav bijis gļukains un nolikts plauktiņā tikai tapēc, ka morāli novecojis, nekas nepazūd un vecie diski lasās labi.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ervie teica:

pēc tam kad kādos zipos atradās 1bit kļūdas es par to nebūtu tik drošs.

Mehāniskajiem hdd ir kontrolsummas sektoriem! 

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , jema teica:

Kur tad tev tajos lakos tik smuka IDE trāpījās, braukāji Ferrari un lietotāji Pentium Pro?

Būtu jau labi, ja būtu Ferrari :D . Bet - neatceros precīzi, kaut kur ap 90-to beigām (tikko bija W98 parādījies), bet bija kaste ar  Pentium 133  un  16 MB RAM (sakasīju, jo pērkot bija 4 vai 8, skleroze :) ) un 2GB Seagate HDD.  Bet to 4,5 GB HDD par lielu pārsteigumu ieraudzīju bodē un nemaz tik dārgs nebija.  Bet forši - priekš W95 atsevišķa partīcija, jo tas, maita, paši zinām, kā uzvedās, un kā kas - svaiga OS virsū.

Link to comment
Share on other sites

Man mājās mētājas HP DAT 24 strīmeris un kaudze ar jaunām kasetēm... seeeen. Vienkārši apjomi mazi. Ir arī PCI-E - > SCSI kontrolieris, tā ka varētu arī lietot to... bet nu pagaidām lai krāj putekļus...

Kopijas rakstu MEHĀNISKAJOS HDD un viss bumbās. Kā jau biedri rakstīja - vēl pēc daudziem gadiem viss nolasās OK bez kādas ņemšanās ar pārkopēšanām un tamlīdzīgām lietām.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Jūs vēl aizmirsāt pieminēt M-DISC CD/DVD/BluRay ripuļus, kam būtu jādarbojas vēl arī pēc 1000gadiem.

Link to comment
Share on other sites

CD un DVD, kurus tagad var nopirkt, tikai reklāmā kalpo simtiem gadus. Dzīvē diski  sprāgst kā mušas. Pirmie rakstītie CD uz zelta matricām gan bez problēmām lasās. Nu jā toreiz rakstītājs maksāja 250Ls un pašas matricas arī bargu naudu.

Link to comment
Share on other sites

@Tuubijs bija gan tādi magnētoptiskie diski. Pirms gadiem 20 aktīvi izdevniecības izmantoja lai darbus pārnestu.

https://obsoletemedia.org/3-5-inch-magneto-optical-disc/

Strādāja diezgan oki. Bet tehnoloģija neaizgāja, jo gan paši diski, gan lasītāji bija diezgan dārgi. 

Kad kaut kur 2005 gadā parādījās pārrakstāmie CD pa sakarīgu cenu par MO visi aizmirsa. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Magnētoptiskos labi atceros, aizgāja nebūtībā tāpat kā MiniDisc. 

Link to comment
Share on other sites

Magnetooptiskie diski nespēja konkurēt ar datu ietilpību un cenu. Kā ar datora MO, bet divdesmit gadus veci mūzikas MD lasās bez problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Kasešnieku slēdza pat pie VEF telefona centraļes Kvant. Murgs tas bija galvenokārt tapēc, ka kasetes bija sūdi un magnetofoni tādi paši. Audiokaseti laikam nav nopietnui uzskatīt par datu nesēju.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...