Jump to content

Elektroenerģijas piegādātājs un tarifs


KinDzaDza
 Share

Recommended Posts

Sausajā toletē jau elektrību nevajag.

 

Labots - boto
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.elektroenergija.lv/

 

ja nu kas.. te var parēķināt aktuālos.

 

Lai maksātu par universālo (tobiš cilvēkam pilnīgi pokuj un nav izvēlējies neko) ir jābūt mazliet neaptēstam... jo starpība ir diezgan paliela.

 

ja nu kas.. arī biržas tarifs ne visiem der un vajadzīgs.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Microstar
Pirms 7 minūtēm , CAP teica:

Lai maksātu par universālo (tobiš cilvēkam pilnīgi pokuj un nav izvēlējies neko) ir jābūt mazliet neaptēstam... jo starpība ir diezgan paliela.

 

Pats kādu lieto?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , snukurins teica:

par slinku lai sadrāztu skalus.

Starp citu, skalu gaisma rada ļoti  erotisku noskaņu, atšķiribā no bezpersoniskās elektrības.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , base7 teica:

atšķiribā no bezpersoniskās elektrības.

Esot tādi elektriskie krēsli, kuros elektrība kļūstot ļoti personiska.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Chocoton

Man tā ar sāk likties ka būs jatinās prom no elektruma jo vairs nav ne  daudzbērnu  ne statusa ,uz reiz jūt- baigi  padārgs,bet vai ir kāds cits kurš bez zemūdens akmeņiem piedāvā ko lētāku !?

Uz doto momentu ir elektrums 

Elektrum Ekonomiskais  ar PVN   0.07616 EUR/kWh       

Nu kurš te būtu izdevīgāks ?! https://www.elektroenergija.lv/lv/2020-04/  Te skatoties tas pats  elektrum ekonomiskais kautkā tik 0.05659   tas būtu bez PVN?!

Hmm kaimiņi iesak šo Lietuvas piedāvātāju https://www.enefit.lv/majai/elektriba

Labots - Chocoton
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , Microstar teica:

lieto

vienā dzīvoklī Tet fiksētais (vēl vecais tarifs), otrā Elektrum dinamiskais..

 

pirms 12 stundām , snukurins teica:

zināt

augstāk tak linku iedevu.. ievadi savu patēriņu un salīdzini.. ja nemāki rēķināt, tad sorry..

 

 

pirms 12 stundām , Chocoton teica:

kurš

ievadi patēriņu, nospied aprēķināt un redzēsi.. tik izvēlies aktuālo.. tu esi paņēmis aprīļa. un jā.. tur tak rakstīts, ka bez pvn..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Chocoton teica:

bet vai ir kāds cits kurš bez zemūdens akmeņiem piedāvā ko lētāku !?

Principā jau tās cenas ir ļoti līdzīgas, nu nebūs tā, ka vienam tagad būs uz pusi lētāk, jo vienīgā iespēja ir spēlēties ar pašas elektroenerģijas cenu un nedaudz mainās maksa par tirdzniecības pakalpojuma sniegšanu. Reāli starpība būs 5% robežās.

Vairāk jaskatās tieši uz tarifa veidu. Es tiešām iesaku kādu no biržas tarifiem, vismaz līdz šim, gada griezumā, tas ir bijis izdevīgāks jā jebkurš fiksētais. Ja vēl iemanās kādu nopietnu slodzi pārslēgt uz nakti, tad vispār labi. Man, piem., boileris pamatā silst naktī, pēcpusdienā ieslēdzas uz kādu pusstundu drošībai, lai vakarā var visi nomazgāties. 

 

Vēl kaut kur var skatīties, ka nāk klāt vēl kāds pakalpojums, tas pats TV, un tad kopā tas viss ir lētāk, t.i. tad tieši ietaupījums varētu būt uz to TV pakas komponenti.

 

pirms 13 stundām , Chocoton teica:

kaimiņi iesak šo Lietuvas piedāvātāju

tie ir Igauņi.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ju teica:

biržas tarifiem

šobrīd jā.. var.. bet nu pašam jāčeko līdzi un jāpaseko cenām.. bija periods, kad biržas bija ļoti neizdevīgs..

 

1 stundu atpakaļ, ju teica:

līdzīgas

pa lielam jā.. bet nu.. te vairāk atkarīgs no patēriņa un ieradumiem..

 

btw.. ENEFIT sevi sareklamēja, bet ar to savu papildus mēneša maksu ir vieni no dārgākajiem..

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CAP teica:

bija periods, kad biržas bija ļoti neizdevīgs..

Es jau rakstīju, gada griezumā parasti sanāk lētāk. Jā, ir vasarā bieži vien paaugsts tarifs, jo tad parasti ir gan elektrolīnijām remonti (nevar tādu jaudu pārvadīt starp valstīm), arī spēkstacijām ir remonti parasti vasarā.

Link to comment
Share on other sites

Chocoton
pirms 7 stundām , ju teica:

Principā jau tās cenas ir ļoti līdzīgas, nu nebūs tā, ka vienam tagad būs uz pusi lētāk, jo vienīgā iespēja ir spēlēties ar pašas elektroenerģijas cenu un nedaudz mainās maksa par tirdzniecības pakalpojuma sniegšanu. Reāli starpība būs 5% robežās.

Vairāk jaskatās tieši uz tarifa veidu. Es tiešām iesaku kādu no biržas tarifiem, vismaz līdz šim, gada griezumā, tas ir bijis izdevīgāks jā jebkurš fiksētais. Ja vēl iemanās kādu nopietnu slodzi pārslēgt uz nakti, tad vispār labi. Man, piem., boileris pamatā silst naktī, pēcpusdienā ieslēdzas uz kādu pusstundu drošībai, lai vakarā var visi nomazgāties. 

 

Vēl kaut kur var skatīties, ka nāk klāt vēl kāds pakalpojums, tas pats TV, un tad kopā tas viss ir lētāk, t.i. tad tieši ietaupījums varētu būt uz to TV pakas komponenti.

 

tie ir Igauņi.

Jā Igauņi-jau pārgājām pie šiem....

Labots - Chocoton
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Sveiciens visiem! Paceļu tēmu, jo šobrīd ir vēlme mainīt elektrības piegādātāju. Elektrums jau kāpj uz galvas. Varbūt kāds var padalīties ar labāko variantu šobrīd? Ir doma izmantot biržas cenu piedāvājumu kā līdz šim. Cenas jau visiem diezgan līdzīgas. Šobrīd mēnesī aiziet apmēram 600 kwh. Pats pētot esmu nonācis pie secinājuma, ka alexela škiet saprātīgākais variants. Arī ja slēgtu par fiksētu cenu. Gaidu pieredzes stāstus. :D

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 21 minūtēm , CAP teica:

Tikai neaizmirstam, ka tā mājas lapa rāda tikai elektrības cenu. Pieskaitot sadales un OIK, tad iefisitie 2eur uz kopējā rēķina fona ar nepazīstamu tirgotāju varētu vairs nebūt tik forši un pievilcīgi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , _dunduks_ teica:

tikai elektrības cenu

tas arī tur ir norādīts, jo pārējās komponentes vai nu nemainās, vai atkarīgas no pieslēguma jaudas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , _dunduks_ teica:

tad iefisitie 2eur

Vispār jau tur starpība ir 14EUR starp lētāko un dārgāko variantu.

Link to comment
Share on other sites

Chocoton

Ja un vēl atkārīgs kāds  skaitītājs un Ampēru nodrošinājums-Man par 3fāžu skaitītāju "16A" par uzturēšanu 11 Eiro+3 eiro OIK un tad par 200kw- kopā mēnesī 28eiro maksāju "enefitam"...A pa to pašu pie elektrumā bija  36eiro!

 

     Vo pēdējais reiķins par 189KW

  1. Elektroenerģija 9,42 € 
  2. Elektroenerģijas pārvade un sadale 10,88 €
  3. Obligātā iepirkuma komponentes 3,62 €
Labots - Chocoton
Link to comment
Share on other sites

dzincha
pirms 2 stundām , Chocoton teica:

28eiro maksāju "enefitam"...A pa to pašu pie elektrumā bija  36eiro!

Kāds tarifs elektrumā?

 

Link to comment
Share on other sites

energys
pirms 3 stundām , Chocoton teica:

Ja un vēl atkārīgs kāds  skaitītājs un Ampēru nodrošinājums-Man par 3fāžu skaitītāju "16A" par uzturēšanu 11 Eiro+3 eiro OIK un tad par 200kw- kopā mēnesī 28eiro maksāju "enefitam"...A pa to pašu pie elektrumā bija  36eiro!

 

     Vo pēdējais reiķins par 189KW

  1. Elektroenerģija 9,42 € 
  2. Elektroenerģijas pārvade un sadale 10,88 €
  3. Obligātā iepirkuma komponentes 3,62 €

Tad jāprasa, kāda vella pēc Tev ir vajadzīgas tās 3fāzes, ja patēriņš tik mazs? Kaut kas specifisks uz 3 fāzēm, ko nevar izdarīt ar 1fāzi?

Link to comment
Share on other sites

Es dzīvoklī arī gribu 3 fāzes. it kā varētu pats noorganizēt, bet apsaimniekotājs tuvākajos gados gribot savest kārtībā kāpņu telpu elektrību, tāpēc pagaidām nogaidu. :D

3fāzes, jo šobrīd ar vienu 16A ir stipri par īsu, ja grib vienlaicīgi mazgāt traukus, veļu, tīrīt grīdas, lietot cepeškrāsni utt. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zinu ka tādas izvirtības kā 1F16A ir pieejamas, un lai dabūtu vairāk, ir jārāpo ST uz ceļiem...

Nespēju iedomāties ko darīt ar 1fāzi16A, viena elektroplīts pie normālas noslodzes norīs pusi/visu (atkarībā no režīma).

Labots - M@R$$
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

man ir 1F20A... nav problēmas reizē nodarbināt veļasmašīnu, elektrisko pečku, mikreni.. tv, datoru utt

Link to comment
Share on other sites

Chocoton
pirms 16 stundām , dzincha teica:

Kāds tarifs elektrumā?

Pats ekonomiskākais-šie visu laiku muldēja ka par  kilowatu5,0000 cent ar kautko,bet izrādījās maitas kasuši 7,80000turpat 8centi!Neko neskaidrojamies....Pēc kaimiņu ieteikuma pargājām uz  enefit  un esam apmierināti...Esam sevi piesējusi uz 2  gadiem,kilowats ir par 4,0000 centi! Kad bija jau pagājis mēnes-Elektrums uzpeld ar  itkā saviem  super piedavājumiem -5 centi piedavā-ko tik nē.....Es šiem,jūs līgumlaušanu ar  enefit  to 30 eiro  segsiet-Nē  nu  tad arlabunakti!

Link to comment
Share on other sites

Chocoton
pirms 15 stundām , energys teica:

Tad jāprasa, kāda vella pēc Tev ir vajadzīgas tās 3fāzes, ja patēriņš tik mazs? Kaut kas specifisks uz 3 fāzēm, ko nevar izdarīt ar 1fāzi?

A kopš šajā  dzivoklī 99gadā ievākamies  bija jau jo ieprieksējais iemītnieks bija to noveidojis -jo  garaža  netālu un tur  vis notikās uz 3  fāzēm-un tā  visu laiku sadales tikli  ik pa laikam  liek  jaunus skaitītājus un kā jau  bijis 3 fazes!

Brīžam man arī likās,naxer man    nevaig....Bet  brīžam nodēr -garažu jo projam  izmantoju-ik pa laikam  sanāk metināt un tad pat  tuvakais automāts izsit! Takā kamēr   būsim spējīgi maksāt tikmer  uzturēsim 3 fāzes-un vispar vis midzenis ir  savilkts pēc eiropas standarta - fāzes  sadalītas  ar visiem U3O

pirms 15 stundām , Damn teica:

3fāzes, jo šobrīd ar vienu 16A

Vai tad nebija iespējas pacelt to  fāzi līdz 22A  vai pat 25A?!

Labots - Chocoton
Link to comment
Share on other sites

Ja tev kabelis ir tievs neko tu tur pacelt nevari.

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , energys teica:

Tad jāprasa, kāda vella pēc Tev ir vajadzīgas tās 3fāzes, ja patēriņš tik mazs? Kaut kas specifisks uz 3 fāzēm, ko nevar izdarīt ar 1fāzi?

Fizikas uzdevums: Cik A pieslēgums (un cik mm2 vads) nepieciešams 1f gadījumā, ja virtuvē ieslēgta cepeškrāsns (pīrādziņi/kūciņas), uz plīts cepas koletes un vārās kartupeļi, lai ieslēdzoties vešenes teniem neizblieztu drošinātāju un nenodegtu vadi. Par tējjkannu un fēnu pat nerunājot.

 

Baidos, ka pat ar 25A būs krietni par maz. Un šķiet, ka daudzdzīvokļu mājās vairāk par 25 nedod. Privātmājās - cita lieta, bet tur parasti garāžā kāds zāģis/kompresors/metināmais un 3f ir ļoti noderīgas.

 

Link to comment
Share on other sites

Šobrīd visizdevīgākais ir biržas tarifs (dinamiskais). Cena biržā ir zema un nav arī neviena iemesla kāpēc tā celsies. Fiksētais vienmēr būs dārgāk, jo tirgotājs iekļauj savu risku nodrošināšanu. Un pārslēgties uz citu tarifu var jebkurā brīdi bez līgumsoda.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , saf teica:

Cena biržā ir zema un nav arī neviena iemesla kāpēc tā celsie

Tieši augsta!

 

Biržas cenas Latvijas reģionā NordPool vidējā cena Vidējā svērtā cena
Februāris 2021 0.05918 0.06205
Janvāris 2021 0.05351 0.05614
Decembris 2021 0.04486 0.04853
Novembris 2020 0.04109 0.04535
Oktobris 2020 0.03774 0.04093
Septembris 2020 0.03994 0.04259
August 2020 0.04340 0.04581
Jūlijs 2020 0.03177 0.03439
Jūnijs 2020 0.03865 0.04146
Link to comment
Share on other sites

Te v ar redzēt salīdzinājumu biržas cenai un tirgus cenām lietotājiem. Tirgotāji priekš lietotāja parastā nekad nepalīdīs zem biržas cenas, vienkārši neriskēs. Kur tad  citur viņi to lēto elektrību var dabūt? 

 

Detalizētāk te.

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , jema teica:

augsta

1) jāskatās gada ietvaros..

2) tas jau vienmēr tā ir bijis, ka vasarā cena zemāka, ziemas periodā augstāka.

 

kādreiz man bija smuka tabuliņa, kur es pat ar savu +/- 100-120kWh patēriņu gadā ap 10-15 eur ietaupīju, tagad slinkums rēķināt. Līdz rudenim man ir zema tarifa fiksētais, tad ar domāšu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , CAP teica:

1) jāskatās gada ietvaros..

Vairāk nekā 2x uz augšu

Biržas cenas Latvijas reģionā NordPool vidējā cena Vidējā svērtā cena
Februāris 2021 0.05918 0.06205
Janvāris 2021 0.05351 0.05614
Decembris 2021 0.04486 0.04853
Novembris 2020 0.04109 0.04535
Oktobris 2020 0.03774 0.04093
Septembris 2020 0.03994 0.04259
August 2020 0.04340 0.04581
Jūlijs 2020 0.03177 0.03439
Jūnijs 2020 0.03865 0.04146
Maijs 2020 0.02454 0.02632
Aprīlis 2020 0.02352 0.02481
Marts 2020 0.02402 0.02581
Link to comment
Share on other sites

image.png.0c0fc96056aaa85aab05eb989b6c6739.png

 

nu jau iet uz leju atkal..

Pirms 3 minūtēm , jema teica:

Vairāk

tāpat zem jebkura fiksētā

 

+ neaizmirsīsim, ka tīrā elektrības cena ir tikai maza komponente no rēķina.. 1/4-1/3 laikam (atkarīgs no patēriņa)

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Lai paceltu jaudu tā pat nepieciešams izņemt tehnisko dokumentāciju un 100% būs jāmaina elektrības vads kāpņu telpā + ST pieprasa skaitītāju iznest ārpus dzīvokļa, kas automātiski nozīmē, ka jāveic identiskas darbības, lai ierīkotu 3fāzes.

Link to comment
Share on other sites

energys
pirms 7 stundām , Insekc teica:

Fizikas uzdevums: Cik A pieslēgums (un cik mm2 vads) nepieciešams 1f gadījumā, ja virtuvē ieslēgta cepeškrāsns (pīrādziņi/kūciņas), uz plīts cepas koletes un vārās kartupeļi, lai ieslēdzoties vešenes teniem neizblieztu drošinātāju un nenodegtu vadi. Par tējjkannu un fēnu pat nerunājot.

 

Baidos, ka pat ar 25A būs krietni par maz. Un šķiet, ka daudzdzīvokļu mājās vairāk par 25 nedod. Privātmājās - cita lieta, bet tur parasti garāžā kāds zāģis/kompresors/metināmais un 3f ir ļoti noderīgas.

 

Ja ir jauni stāvvadi savilkti, tad var dabūt arī virs 25A. Es ievilku 40A, atteicos no gāzes, pilnībā viss uz elektrību un problēmu nav.

pirms 7 stundām , saf teica:

Šobrīd visizdevīgākais ir biržas tarifs (dinamiskais). Cena biržā ir zema un nav arī neviena iemesla kāpēc tā celsies. Fiksētais vienmēr būs dārgāk, jo tirgotājs iekļauj savu risku nodrošināšanu. Un pārslēgties uz citu tarifu var jebkurā brīdi bez līgumsoda.

Bija diezgan garš periods, kad biržā bija ievērojami dārgāk kā fiksētais. Neatceros, kādus 2 gadus atpakaļ. Bet kopumā ņemot, ja lielāks patēriņš, tad biržā tiešām izdevīgāk. Kaut gan no otras puses kā mājsaimniecībai uz elektrību kaut ko ievērojami ietaupīt ir nereāli - sanāk tāda centu skaitīšana :)

Link to comment
Share on other sites

Kas notiek ja līgums uz diviem gadiem noslēgts (pus gads palicis), bet lietotājs miris?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , j.m teica:

bet lietotājs miris

Takš standarts - miršanas apliecība un āmen.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Artanis

Eu, veči - padalaties, cik vidēji dzīvoklī maksājat par špani mēnesī (+cik liela ģimene, kādi lietošanas paradumi)?

 

Man kaut kā dafiga sanāk - vidēji 47-50Eur mēnesī. Un tas pat ņemot vērā to, ka es darbā esmu daudz vairāk, nekā mājās, un nekādu baigo patērētāju dzīvoklī arī nav (neko plītī negatavoju, veļu katru dienu nemazgāju, TV otrā istabā nestāv ieslēgts visu laiku, visur dzīvoklī LED apgaismojums, utt. - caurmērā ļoti ekonomiski vajadzētu būt).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Artanis teica:

47-50Eur mēnesī.

 

Pirms 7 minūtēm , Artanis teica:

dzīvoklī

Tā kā nav par traku?

 

Nu ok, es esmu viens bet špani nežēlojot ir +/- 100 kw un ar visu gāzi 20 Eur mēnesī. Deg viss ko vajag un arī ko nevajag.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...