Jump to content

Elektroenerģijas piegādātājs un tarifs


KinDzaDza
 Share

Recommended Posts

pirms 4 stundām , Artanis teica:

Eu, veči - padalaties, cik vidēji dzīvoklī maksājat par špani mēnesī (+cik liela ģimene, kādi lietošanas paradumi)?

450 ziemā, ūdens no apkures, līdz 600-800 baseina apkalpe, izejot no ārēja karstuma, tehnoloģiskā uzturēšana, nesildot baseinu.

Labots - jema
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Artanis teica:

Man kaut kā dafiga sanāk - vidēji 47-50Eur mēnesī.

Kāds tarifs no kura tirgotāja?

Cik kWh sanāk mēnesī?

Viens pats dzīvo?

 

Dzīvoklis okupācijas laika mājā?

 

 

Man šādi. 4 cilvēki. Indukcijas plīts un el. cepeškrāsns, boileris (duša), dvieļu žāvētājs, arī el. apsilde tualetei/dušai, n-datori, darbs no mājām. Decembrī divas dienas pasildījos ar elektrību, kamēr pats atradu, kāpēc katls neiet.

2021-03-24_07h42_01.png.7c9126803fdb6f53c03efb2252f30d76.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Stasss teica:

Tā kā nav par traku?

ja pieņem, ka 2ist dzīvoklis un viņa nosauktie paradumi.. šķiet par daudz.. iespējams, ledusskapis rij vai kāda cita bojāta elektroiekārta..

 

 

man līdzīgi kā @Stasss 90-100kWh.. cepene+plīts, vešene, tv, dators, apgaismojums, mikrene.. un tas ar visu daļēju tupēšanu/strādāšanu mājās.

Link to comment
Share on other sites

Sūds par to elektrību, vai tad citu problēmu trūkst...?

Samaksā savu 100,- un soļo tālāk.

Būšu ne tikai vecs, bet vēl glups un nevarīgs, varbūt arī aizdomāšos par to, aizrāpojot līdz tualetes gaismas slēdzim..?😀

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Artanis teica:

Eu, veči - padalaties, cik vidēji dzīvoklī maksājat par špani mēnesī (+cik liela ģimene, kādi lietošanas paradumi)?

Man kaut kā dafiga sanāk - vidēji 47-50Eur mēnesī.

Neko nemaksāju ... rēķini nāk pa nullēm. Pirms pāris gadiem bija iekrājies parāds, kas atklājās nododot skaitītāju rādītājus (vienu gadu biju izlaidis). Kādu laiku maksāju izlīdzināto zem sotaka mēnesī un izrādījās, ka pārāk ilgi maksāju, jo neskatoties uz viedo skaitītāju esamību, pie izlīdzinātā maksājuma neviens viņus nenolasīja un ir krietni pārmaksāts. Sapratu, ka ar mafiju ir bezjēdzīgi cīnīties un pārslēdzos uz Dinamisko. Vis vēl sēžu uz Elektrum, bet domāju, ka pie jebkura operatora būtu tas pats - Sadales Tīkls visiem ir viens, "piegādātāji" pa lielam ir shēmotāji, pārdevēji un grāmatveži. Zinātāji lūdzu palabojiet, ja kļūdos!

Dzīvoklis, trīs cilvēki, vasarā ap 80kWh, Ziemā ap 100kWh mēnesī, apkure nav uz elektrības.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Boņs teica:

Sapratu, ka ar mafiju ir bezjēdzīgi cīnīties un pārslēdzos uz Dinamisko

Par ko bija jācīnās? Fiksēja pārmaksu un tagad to kompensē...  Kas nav kārtībā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vai tad pie tik maza patēriņa Dinamiskais der? Man liekas ka neviens no operatoriem pie tik maza Dinamisko nemaz neiesaka!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Boņs teica:

Vis vēl sēžu uz Elektrum, bet domāju, ka pie jebkura operatora būtu tas pats - Sadales Tīkls visiem ir viens, "piegādātāji" pa lielam ir shēmotāji, pārdevēji un grāmatveži. Zinātāji lūdzu palabojiet, ja kļūdos!

Sadales sistēmas operators ir Sadales tīkls (Latvijā tādi ir 10, bet ST ir lielākais un nosedz 99% Latvijas, SSO zonas nepārklājas), kas "piegādā" (arī uzskaita patērēto elektrību un dod info tirgotājam) to ko esi nopircis no tirgotāja (piemēram Elektruma vai Enefit). Vēl pa vidu ir pārvades sistēmas operators Augstsprieguma tīkls, bet viņa tarifi ir jau iekļauti sadales sistēmas operatora tarifā.

 

 

Pirms 5 minūtēm , jema teica:

Vai tad pie tik maza patēriņa Dinamiskais der? Man liekas ka neviens no operatoriem pie tik maza Dinamisko nemaz neiesaka!

 

Izdevīgums ir atkarīgs kādu komisiju tirgotājs ņem par dinamiskā tarifa apkalpošanu. Ja tā ir fiksēta maksa, tad pie maza patēriņa var radīt būtisku daļu no rēķina, bet ja tas ir procents no patēriņa, tad viss ir kārtībā.

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , saf teica:

Par ko bija jācīnās? Fiksēja pārmaksu un tagad to kompensē...  Kas nav kārtībā?

Kā tad - fiksēja, kad sāku celt pretenzijas. Izlīdzināto maksājumu viņi aprēķina, uzliek un aizmirst, rezultātā notiek braukāšana no viena grāvja otrā.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet tā nauda jau nepazustu, agri vai vēlu to pārmaksu konstatētu un izlīdzinātu. Skaitītājs visu ir uzskaitījis un tas nekur nepazūd.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , jema teica:

maza patēriņa Dinamiskais der?

kāda šķirba patēriņam..? pats esmu lietojis un otrā dzīvoklī tiek lietots dinamiskais (biržas tarifs)

Link to comment
Share on other sites

man kaut kādi 25 - 35 EUR..atkarībā no  tā cik daudz tiek mūzika klausīta un uz kā - tagad mājsēdē vairāk AB klasi klasi klausos( uz lampiniekiem - tad vairāk sanāk)...trauķene praktiski katru otro dienu un vešene...visi ēd..datori man ekonomiski - ap 15 -30W tos ārā neslēdzu..+ led visur.  

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , Boņs teica:

Izlīdzināto maksājumu viņi aprēķina, uzliek un aizmirst

Vienu gadu. Reizi gadā rēķina jaunu. Pats tu esi izvēlējies izlīdzināto un aizmirsis, neapmierinātība nevietā. Un nekas netraucē pārrēķināt, ja patēriņš mainījies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gada griezumā, vidējais pateriņš ap 70kw mēnesī, par cik vasarā migrējam uz dārzu, tā būtu bik vairāk. Ledusskapis, saldētava, vešene, tv, portatīvais, 2 istabas, 2 cilvēki. Kad bijām 3 tad ap 80kw, bet tad nebija saldētavas.

Ar to dinamisko esmu bik vīlies. Kad iekš elektrum uzliku uz kalkulātoru, rādīja saldus ciparus, bet dzīvē kkā galīgi ne tā. Lai arī sanāk lētāk nekā pārējie tarifi (vismaz līdz šim), tomēr atšķirība niecīga, no ekonomiskā tarifa ar fiksētu cenu. Saprotu, ka kalkulātorā cena ir 12 iepr. mēn. vidējā un realitātē man cena mainās ik stundu, bet nu, atšķirība ir nevis centos, bet  eiriķos, ar visu to, ka patēriņš ir niecīgs.

Vēl, ir jāseko līdzi tarifiem, ja ir pie elektrum. Reiz pamanīju, ka fāters maksā dārgāk nekā es, kgan tarifa nosaukums viens. Sazvanīju elektrum, šie paskaidroja, ka esot bijušas izmaiņas tarifos un fāterim jāparslēdz līgums uz jauniem tarifiem.

Link to comment
Share on other sites

Līdz ~22.gada beigām visiem būs viedie, tad varēs pilnvērtīgi izmantot biržu. Cenas ir publicētas uz nākošo dienu, līdz ar to varēs drāzt sani, kombinējot kad ieslēgt vēļeni. :D Pagājušo gadu bija laiks kad biržā piemaksāja par to ka tērē...

Link to comment
Share on other sites

@saf vidēji, vidēji svērti utt. biržas tarifi izskatās un ir izdevīgāki. Tomēr var būt situācijas, kad cilvēka patēriņš sakrīt ar pīķa patēriņu un dārgāko cenu, kura var būt dārgāka par "parasto" tarifu.

Februārī pat vidējā cena bija tuvu parastajam tarifam, nerunājot par dienām un pīķiem, kuros cena aizlidoja 200+EUR/MWh.

Prieku par bezmaksas elektrību naktī, kurā visi saldi gulēja un patēriņš bija niecīgs, var izdzēst kāds rīts vai vakars, kurā karsējām ūdeni, sildījām telpas un šmorējām cepeti.
Protams, šādi brīži, skatoties pagātnē ir reti, un to ietekmi var mazināt, sekojot līdz elektrības cenu prognozei un pielāgojot patēriņu, ja tas ir iespējams.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pareizi, savu enerģiju labāk pielikt, lai liekus 100 eirikus nopelnītu nevis vienu ietaupītu, tam patērējot tik pat laika.😏

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Klusu teica:

Vienu gadu. Reizi gadā rēķina jaunu. Pats tu esi izvēlējies izlīdzināto un aizmirsis, neapmierinātība nevietā. Un nekas netraucē pārrēķināt, ja patēriņš mainījies.

Vainīgs, nestrīdos :) Dumjš biju domājot, ka pārrēķins ietver parāda summas izlīdzināšanu un rēķinu automātisku samazināšanu līdz pārrēķinātajam vidējam patēriņam, pēc tam kad parāds ir nomaksāts.

Link to comment
Share on other sites

@uldise @jacobs

Tādai filozofijai biržas tarifs nebūs piemērots:)

Kam ir vēlme taupīt centus, tam var nāksies pielikt papildus "pūles".

Un komentārs bija vairāk domāts @saf un citiem kuri priecājās par kādas nakts bezmaksas elektrību, nepasakot, ka biežāk ir novērojams pretējais - palielināta cena.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja kāds grib paanalizēt, kas kam izdevīgāks, tad lūk mans rēķins ar Elektrum ekonomisko + gāzi.

Labprāt salīdzinātu ar Elektrum Dinamisko rēķinu - @CAP varētu iemest savējo par cik līdzīgs patēriņš.

688241587_rkins.thumb.jpg.5b69de35102294d6c80d929783fab733.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Stasss teica:

savējo

image.png.7a0a9d99d8739cb9786f01d04855e14e.png

image.png.f5277c60a65cfc721bb6ead2388f3f7b.png

 

image.png.98a2bb8047c58d2f592250ebad9c3e8e.png

Link to comment
Share on other sites

Nu redz, visas summas beigās +/- vienādas, tā ka nav starpības vismaz uz 100kw..

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , maize teica:

un komentārs bija vairāk domāts @saf un citiem kuri priecājās par kādas nakts bezmaksas elektrību, nepasakot, ka biežāk ir novērojams pretējais - palielināta cena

 

Es nepriecājos, bet informēju par situāciju elektroenerģijas tirgū. Katrs pats izlemj ko vajag, bet zināt ir lietderīgi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , uldise teica:

interesanti zināt, kuram ir laika to darīt? ja to var iestatīt pašai iekārtai, lai seko, tā ir cita štelle.

Tieši tā. Man boileris ieslēdzas tikai pa nakti. Boileris notērē pusi no visa patēriņa. Līdz ar to kaut kāds efekts ir.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 11 stundām , CAP teica:

iespējams, ledusskapis rij vai kāda cita bojāta elektroiekārta..

izstāsti tagad man par bojāto elektroiekārtu, kas rij elektrību, vari ?

caurs ledus skapis neskaitās

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ju teica:

Līdz ar to kaut kāds efekts ir.

 

Pirms 17 minūtēm , Stasss teica:

Iestati kad darboties un miers.

tiešām? un ja kāds iztērē boilerī visu ūdeni, nākamais dabūs silto ūdeni nākamajā rītā? :) boileri vajag papildus nosiltināt, tad bez jēgas iekšā neslēgsies.. bet protams, katram savas izklaides. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , alusbundza teica:

caurs ledus skapis neskaitās

Kāpēc neskaitās?

Pirms 10 minūtēm , uldise teica:

tiešām? un ja kāds iztērē boilerī visu ūdeni

Bija jautājums, ir atbilde. A ja nu pasažieris dzīvo viens un dušā iet tikai no rīta, tā kā es, kāpēc ne?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

tieši nav saistīts ar elektrību, var arī ledusskapim durvis turēt atvērtas, un brīnīties par elektrības rēķinu

Link to comment
Share on other sites

Nu nevajag atvērtas. Var būt savu laiku nokalpojušas gumijas un lūdzu.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Runā kā Gatis Kandis, bet nav Gatis Kandis. Džast for jumor, not serious, ofhorse.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fdAzoxioFAk

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , uldise teica:

un ja kāds iztērē boilerī visu ūdeni,

Mazgāšanās paradumi visiem ir zināmi. Parasti pietiek. Ja nu tiešām gadās kas nestandarta, tad ieslēdzam papildus.

Link to comment
Share on other sites

2021.03.24. , 00:31, Artanis teica:

Eu, veči - padalaties, cik vidēji dzīvoklī maksājat par špani mēnesī (+cik liela ģimene, kādi lietošanas paradumi)?

 

Man kaut kā dafiga sanāk - vidēji 47-50Eur mēnesī. Un tas pat ņemot vērā to, ka es darbā esmu daudz vairāk, nekā mājās, un nekādu baigo patērētāju dzīvoklī arī nav (neko plītī negatavoju, veļu katru dienu nemazgāju, TV otrā istabā nestāv ieslēgts visu laiku, visur dzīvoklī LED apgaismojums, utt. - caurmērā ļoti ekonomiski vajadzētu būt).

Lielākie patērētāji mājās parasti ir netīrīti karstā ūdens boileri, saldētavas, kas apsalušas ar ledu kā Sibīrijā utt. Skaties kādas lielās ierīces mājās atrodas un izdari secinājumus. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

No tā darba secinājumiem es sapratu, ka tika mērīts uzsildīšanas laiks. Tā palielināšanās ir pašsaprotama arī bez mērīšanas. Vai tika precīzi mērīts elektroenerģijas patēriņš? Vai tika ņemts vērā fakts, kā spirāles pretestība mainās atkarībā no tās temperatūras? 

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...