Jump to content

TV izvēle


unknovn
 Share

Recommended Posts

Tā poga lg pultīm ir tizlā vietā..blakus navigācijas un izvēlnes pogām..+ pults ir maza un taktili nejūt tās p0gas un tās nospiežas netīšām...mani tas kaitina.. vienkārši ar lielāku pulti bez tām pogām nav tādu problēmu

 Neesmu iedziļinājies baigi webosa (smart funkciju praktiski nelietoju)- nezinu vai defaultos appus var atinstalēt...

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

2019.10.6. , 18:48, base7 teica:

Cilvēks gados. Pieradums. Pārliecināts, ka lielāku nevajag, sāks sāpēt acis un tamlīdzīgi. 

Manuprāt, lielāka izšķirtspēja (FHD) kā reiz acīm labāka. Faktiski vairums materiāla jau ir pusHD jeb 720, ar tā upsacale ražotāji jau sadzīvo vismaz 10 gadu, visticamāk visi apguvuši ta realizāciju. Veselībai sliktāka drīzāk ir pārspīlētā krāsu intensitāte un spilgtums kā tāds, faktiski, standartā tādi ir veikala uzstādījumi. Nogriežot "backlight" spilgtumu uzreiz patīkamāka sajūta, un jo tumšāka istaba, jo izteiktāk jūt efektu.

Fiziski ārējie TV izmēri visticamāk 60cm kineskopam un mūsdienu panelim ir ļoti līdzīgi un "vietas" arguments atkrīt automātiski. Turklāt tie sver mazāk par 10kg un var pakārt kaut vai "uz nagliņas", kronšteinu izvēle arī grandioza 5-20eur kaut vai tajā pašā 1a.lv 

Vieglākais ceļš ir 32" kaut vai izvēles dēļ...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Vaskis teica:

vairums materiāla

vairums materiāla kā reiz jau sen ir FHD... un normālu tv mazāk par 4k vispār mūsdienās nav vērts apskatīt, ja nu vienīgais, ko skatīsies ir panorāma..

Link to comment
Share on other sites

:)

Visticamāk atkarīgs no tā kas ir pakalpojumu sniedzējs jeb avots. Fhd jeb 1080 izšķirtspējas nezvai sastāda vairāk kā 50% materiāla ko translē kabeļ, virszemes utml veidojumi. Tiesa manā īpašumā nav tādu datu, tas ir minējums, saskaņā ar to ko esmu sastapies konfigurējot virszemes, shortcut un interaktīvo tv. 

Kas tavuprāt ir kvalitīvākie operātori, nu es domāju no tradicionālajiem risinājumiem?

Link to comment
Share on other sites

Gribi kvalitāti - satelīts

 

Bet tā, visa industrijā virzās uz netflix tipa pakalpojumiem, tā kā pa lielam vienalga drīz būs kas cik kvalitatīvi pārraida caur kabeli

Link to comment
Share on other sites

Ja ir adekvāts internets, tad nekādi kabeļi nav vajadzīgi. Es, personīgi, klasisko tv neskatos jau gadiem, ar dažiem retiem izņēmumiem, piem., šogad hokeja čempis.. Pat itv nav aktuāls, 99% satura VOD.. Un ne mazāk par fhd. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , CAP teica:

vairums materiāla kā reiz jau sen ir FHD... un normālu tv mazāk par 4k vispār mūsdienās nav vērts apskatīt, ja nu vienīgais, ko skatīsies ir panorāma..

Sūdīgs pamatojums - ja tā godīgi - cik % iekš LV cilvēki skatās 4k materiālu? Ja nerunājiem par penšiem un Panorāmu, tad ~20% (optimistiski). Pārsvarā ir FHD. Attiecīgi ir vērts skatīties uz labu FHD, kuram ir labs upscale algoritms arī priekš SD materiāla.

 

 

 

 

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Racer teica:

Attiecīgi ir vērts skatīties uz labu FHD, kuram ir labs upscale algoritms arī priekš SD materiāla.

 

Tik nopirkt tādu vairs nevar ? un HD kontentu normāls 4k TV arī apskeilo ļoti labi

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Racer teica:

Sūdīgs

kam sūdīgs, kam nē.. nav obligāti jāskatās 4k, lai būtu vērts ņemt 4k tv.. pirkt mūsdienās fhd tv, pēc būtības ir atgriešanās pagātnē.. ok, šobrīd neskatās, būs tv būs arī iespēja skatīties, vai tā nedomā? :D kā pa lielam bez 4k atbalstošas ierīces paskatīsies to 4k? Domā, ka es pirms nopirku 4k tv, skatījos 4k?

 

karoč @Zin... jau uzrakstīja.

 

 

pirms 5 stundām , Zin... teica:

apskeilo

jup.. labu fhd materiālu neatšķirsi no uhd.. aber hd labi pievelk uz fhd pusi.. un pat standarta tv izšķirtspēja ir skatāma.. nē nu.. tur jau sāk izšķirt arī ekrāna izmērs, man gan pagaidām ir "maziņš" 43"" :)

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Racer teica:

- cik % iekš LV cilvēki skatās 4k materiālu? Ja nerunājiem par penšiem un Panorāmu, tad ~20% (optimistiski).

2% varētu būt optimistiski

Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , Zin... teica:

Gribi kvalitāti - satelīts

 

Bet tā, visa industrijā virzās uz netflix tipa pakalpojumiem, tā kā pa lielam vienalga drīz būs kas cik kvalitatīvi pārraida caur kabeli


Tas skaidrs, ka industrijas virzās un streamu, bet tagad tā reāli 4K kā var skatīties? 

1. Interneta stream servisi. internets vismaz 25Mb/s. ne visur pieejams un ir papildus izmaksas par @ katru mēnesi. Principā, ja esi optikas rajonā, tad apsveicu.

2. īsts 4K b-ray players, nejaukt ar parastajiem Br playeriem. šķiet sākās no nepilniem 200eur + izmaksas par diskiem, kurus vēl jāatrod.

2. nokačātais saturs, papildus čakars ar materiāla atskaņošanu utml. Ja nemaldos galvenokārt pirāti.
image.png.f4acd4281aabd23a600d89402f328912.png
 

Labots - Vaskis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Vaskis teica:

papildus čakars

kāds?

 

Pirms 6 minūtēm , Vaskis teica:

vismaz 25MB/s

nejauc megabaitus ar megabitiem... 25mbit/s nodrošina jebkurš 4g operators.. (tiesa.. reljefu, vietas u.c. īpatnību dēļ var visādi būt...), par optiku vispār neizteikšos.. nu.. DSListiem gan bēda.. bet nu ar HD var iztikt.. vai iegūt UHD lejupielādes režīmā

reāli netflix straumē 4k ar ~nepilniem 16mbit/s... HD ~5-8mbits..

 

Pirms 6 minūtēm , Vaskis teica:

4K b-ray

šitie man šķiet tautā nav izteikti populāri... no savu paziņu loka laikam zinu tikai vienu cilvēku..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , CAP teica:

25mbit/s nodrošina jebkurš 4g operators..

Nu, nu...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

iekavas lasam? Tas, ka kādam kādā noteiktā vietā pie kāda noteikta operatora ir zems ātrums vai nav vispār.. ir atsevišķa tēma...

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Dzīves realitāte, nevis atsevišķa tēma - ieteikt 4G, pasakot, ka būs 25 mbit/s ar atrunu, ka vietām un brīžiem nē - maldināšana, jo ir otrādi - ir tikai dažas vietas kur šie nosacījumi patiesi izpildās diennakts griezumā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 32 minūtēm , CAP teica:

25mbit/s nodrošina jebkurš 4g operators.. (tiesa.. reljefu, vietas u.c. īpatnību dēļ var visādi būt...)

Gan jau speedtestā pie jebkura torņa šobrīd var dabūt 25 Mbps, bet tas neko nenorāda par tīkla stabilitāti ilgākā laika posmā. Mana pieredze ir tāda, ka lielākās pilsētās Shortcut (ap 5 Mbps) nav skatāms vakaros, kāds vēl 4k. 

Link to comment
Share on other sites

Nu šeit atkal tiek runāts par minoritātēm, ja tā var izteikties, jo absolūti lielākajam vairumam cilvēku būs pieejams 25+ Mbps it īpaši jau Latvijā. Ja nav, tad atkal atliek satelīts 

 

Tāpat arī visas jaunās videokameras, telefoni tāpat filmē 4k un grib vai nē, bet tas ir kļuvis par standartu.

 

 

 

 

Labots - Zin...
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Racer teica:

realitāte

jā.. saprotu tavu sāpi.. :)

 

 

Pirms 34 minūtēm , Racer teica:

ir tikai dažas vietas

un šis arī ir krietns pārspīlējums.. bet ok.. kā saprotu esi veicis testus visā LV...

 

https://sprk.gov.lv/content/interneta-merijumi

 

saka ko citu... bet, protams.... ticēsim racer vairāk :), jo ja viņam tā ir.. nozīmē, ka visiem tā ir.

 

https://www.speedtest.net/global-index/latvia

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Man prieks par interneta kvalitāti, ko uzrāda regulatora veiktie mērījumi, bet dēļ tā pie manis mobilais internets labāks nekļūst. Pašvaks internets ir sāpe ļoti daudziem.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 39 minūtēm , Zin... teica:

Nu šeit atkal tiek runāts par minoritātēm, ja tā var izteikties

Zeme atveries....

Pirms 36 minūtēm , CAP teica:

un šis arī ir krietns pārspīlējums.. bet ok.. kā saprotu esi veicis testus visā LV...

Skaisti rezultāti, pie priorizēta trafika... Nu nav tā, ka tas ir kaut kāds valsts noslēpums, ka SPRK veic šos testus, tāpēc sanāk tā, ka likumsakarības tur atrast var tajos mērījumos (sērijveida, jo izlases mērījumi ir pilnīgi bezjēdzīgs pasākums), bet tie ar galalietotāja reālo pieredzi nav savietojami.

Link to comment
Share on other sites

Izslēdziet savu optiku uz pāris dienām, iztieciet tikai ar 4G divas dienas, un tikai pēc tam slavējiet 4G.

Link to comment
Share on other sites

da neviens jau te neslavē.. tik apvēsina sakarsušus prātus ar reālu informāciju.. nevis emocionāli izkliegtu sāpi.. ā.. man neder.. značit nevienam neder 

 

 

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 12 minūtēm , CAP teica:

tik apvēsina sakarsušus prātus ar reālu informāciju

Ja jau tu esi tik liels gaismas nesējs, tad jājautā - cik 4k filmas bieži skaties Netflixā vai vienalga kādā citā līdzīgā servisā, izmantojot 4G pilsētas teritorijā Latvijā?

Vai arī uzticies SPRK mērījumiem, kuros trafiks ir prioritizēts, t.i., nav nekādi pielīdzināms reālā gala lietotāja pieredzei?

Link to comment
Share on other sites

Man laukos 4G. Neredzu atšķirību no optikas servisa kvalitātē. Ar krāna mērītāju ir 90/40 pa dienu un 30/20 brīvdienu vakaros.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Bet absolūti visas Latvijas lielākajā apdzīvotajās vietās ir pieejama optika, pat ja nav optika ir kādi savi mazie provaideri ar vismaz 100mbit vai radiolinki utt

 

Es zinu, ka ar 4g ir problēmas, pats lv dzivoju ļoti lielā problemzona, jo fiziski neviens tornis īsti neker... Bet runa ir par % iedzīvotāju daļu, kam ir pieejams 25+ mbit internets 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , e = d teica:

Man laukos 4G. Neredzu atšķirību no optikas servisa kvalitātē. Ar krāna mērītāju ir 90/40 pa dienu un 30/20 brīvdienu vakaros.

Tas ir labi. Atliek cerēt, ka 4G nestās attīstīsies un ar vien vairāk vietās būs tik labi, kā pie tevis.

Starp citu, pie manis Bites 4G dažas dienas atpakaļ parādījās, iepriekš Bitei 4G pie manis nebija, vismaz telefonā neuzrādījās, bija tikai LMT 4G. Secinu, ka uzlabojumi notiek.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CAP teica:

da neviens jau te neslavē.. tik apvēsina sakarsušus prātus ar reālu informāciju.. nevis emocionāli izkliegtu sāpi.. ā.. man neder.. značit nevienam neder 

 

 

Reāla informācija? Iebāz sev... ? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Zin... teica:

Bet absolūti visas Latvijas lielākajā apdzīvotajās vietās ir pieejama optika

 

Ir, ir. Man Zolitūdē Lattelecom piedāvāja ar simbolisku (~8K Ls) līdzmaksājumu ievilkt tos 200m optikas. Pagaidām vēl krāju naudu, bet gan jau šie pa to laiku cenas arī būs sacēluši. Pagaidām uz 4G (patlaban 15 Mbps). Laukos (Vecpiebalgas novadā) "reljefs" īpaši nelabvēlīgs kļūst darbduienu pievakarēs (~2 Mbps). Tā kā ar to 4K TV saturu tā pašvaki.

Labots - Insekc
O.K,.
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Insekc teica:

Lattelecom piedāvāja ar simbolisku (~8K Ls) līdzmaksājumu ievilkt tos 200m optikas

:D

Man līdzīga situācija. Neesmu gan oficiāli neko prasījis, bet maksa gan jau būtu vēl lielāka, jo metru daudz vairāk. Optikas pieejamība ciemā ir, bet ko man tas dod.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 33 minūtēm , vvv teica:

Optikas pieejamība ciemā ir, bet ko man tas dod.

Tur to lietu vajag risināt radošāk - nopērc kabeli, ieroc un tad ej pie Lattelekom: te ir gali, pieslēdziet.

Tad tā cena sanāks ļoti patīkama.

Ir tā darīts vairākās vietās.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Stepselis teica:

nopērc kabeli, ieroc un tad ej pie Lattelekom: te ir gali, pieslēdziet

Idejai nebūtu ne vainas, ja nebūtu jāšķērso šoseja. Un vēl, sanāk rakties caur pašvaldības zemi, ja pamanīs, atņems lāpstu un noštrāfēs.

Link to comment
Share on other sites

Nu tāpēc maksā baisu summu, ka vajag visus saskaņojumus un ir jāiezīmē visu kantoru kartēs lai ja kāds cits rok ko citu, nepārrauj. Parasti tur kur TET optika nav meža vidus, attiecīgi visvisādas komunikācijas. Pat ja ne šobrīd, tad nākotnē kāds var ko izdomāt .Ja būs plānos, tad rēķināsies.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 17 minūtēm , vvv teica:

ja nebūtu jāšķērso šoseja. Un vēl, sanāk rakties caur pašvaldības zemi,

Izdzīt kabeli zem šosejas jau nu nav šodien nekāda tehniska problēma (mēs pat 80os gados to darījām).

Un ar pašvaldību vienkārši ir jārunā! Tas vienalga būs lētāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Stepselis teica:

Un ar pašvaldību vienkārši ir jārunā! Tas vienalga būs lētāk.

Kad līdz tam nonāks, gan jau kaut kā tā būs jādara. Noteikti būs lētāk, bet arī sanāks pietiekoši dārgi, tāpēc nebūs tas tuvākajā laikā izveicamo darbu sarakstā. Turpināšu pagaidām skatīties TV caur Lattelekom vara vadiņu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Varu tikai apstiprināt, ka šobrīd 4g ir mēsls un piem. vakaros to izmantot vispār bieži ir neiespējami.

 

Ir LMT 4G, Siguldā, it kā torņi ir vairāki un visi nav tālu (ir pārbaudīts savienojums, tas ir ļoti labs), bet ātrums ir tāds sūd$, it sevišķi vakaros, brīvdienās, vārdsakot, tieši tad, kad arī vajag.

Kad bija viedtelevīzija, tā vispār kā loterija - ies normāli/neies. Bērniem TV3 multenes laikā 4x uzkarās, tur tur rausti tos vadus, ceri, ka kaut kas uzlabosies utt. 

ir bijuši viņu meistari, neko izdarīt nevarot, noslodze tik liela - frekvences pilnas, ka neko darīt. Un alternatīvu jau nav, tikai citi 4G. 

Un tad ir tas besis, ka it kā taču atrodies pilsētā, nu ok, Sigulda arī ir ģerevņa, bet nu tomēr, unar skaudību lasi tās ziņas, ka Latvijā taču bezmaz vai ātrākais internets, ka citi skatās HD filmas online no Netflix u.c., izmanto vairākus tv, datorus vienlaicīgi  utt utjpr.

 

P.s. un tā nu paliec gaidot vai nu 5G, kas kā laimes lācis nāks un varbūt tiešām piedāvās 100mbit un vairāk stabili katram ha ha, vai arī kāds Nigērijas mirušais diktators novēlēs 10 milj, tad varēs samaksāt, lai Lattelecom ievelk optiku.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Redz... kā nu kuram. Man ar LMT 4g nav pilnīgi nekādu problēmu- vakaros iet Shortcut uz diviem TV vienlaicīgi, plus divi kompji ieslēgti un nekas pat nenoraustās. Zem 40 Mbps praktiski nenokrīt. Bet tas laukos protams.

Neko tev tas 5g neuzlabos, būs vēl nestabilāk.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

2019.10.8. , 18:30, Stepselis teica:

Izdzīt kabeli zem šosejas jau nu nav šodien nekāda tehniska problēma

Nav jau runa par tehniskām iespējam, bet cik tāda caurdure maksās. Tie būs pāris tūkstoši ja ne vairāk par darbu.

 

Pirms 44 minūtēm , Dinamo teica:

Varu tikai apstiprināt, ka šobrīd 4g ir mēsls un piem.

Nepiekritīšu. man arī pirmajā brīdī bija tāds iespaids. Dzīvoju Jūrmalā, man Asaros torņu nav daudz, viens uz Vaivaru rehabilitācijas centra, otrs uz Dainas. OK, trešais aiz Valteriem pāri Lielupei.

Arī sākumā bija kā bija ar to LMT. Tad uzliku ārējo antenu, ieslēdzu tikai 4G, arī LTE Advanced režīmu. Neizdarot šo, rūtermodems tev slēgsies pie zemākās frekvences, ka protams, ir noslogotāka, līdz ar to būs kā būs.

Pie tam, viedtelevīziju uzslēdzu uz 5GHz. tagad var uz 4 ierīcēm laist Youtube un arī vēl tā viedtelevīzija iet. Protams, nav izslēgts, ka Sigulādā ir sliktāka situācija.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , ju teica:

par darbu.

da ne jau par darbu.. lielāko daļu izmaksu sastāda miljons saskaņošanas un katrs grib savu kāpostu.. izrakti/izvilkt/pieslēgt domājams ir pats mazākais.. :)

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , ju teica:

Nepiekritīšu. man arī pirmajā brīdī bija tāds iespaids. Dzīvoju Jūrmalā, man Asaros torņu nav daudz, viens uz Vaivaru rehabilitācijas centra, otrs uz Dainas. OK, trešais aiz Valteriem pāri Lielupei.

Arī sākumā bija kā bija ar to LMT. Tad uzliku ārējo antenu, ieslēdzu tikai 4G, arī LTE Advanced režīmu. Neizdarot šo, rūtermodems tev slēgsies pie zemākās frekvences, ka protams, ir noslogotāka, līdz ar to būs kā būs.

Pie tam, viedtelevīziju uzslēdzu uz 5GHz. tagad var uz 4 ierīcēm laist Youtube un arī vēl tā viedtelevīzija iet. Protams, nav izslēgts, ka Sigulādā ir sliktāka situācija.

 

Tu esi laimīgs cilvēks, izbaudi to.

 Es jau 3 gadus šitā mokos, dažbrīd liekas, ka tomēr esmu sado mazo piekritējs.

 

Par ārējo antenu vienam no tiem LMT tehniķiem teicu un viņš arī apstiprināja tādu variantu, bet teica, ka manā gadījumā tas neko nedošot, jo no torņa signāls ir ļoti labs, ka problēma ir noslogotība, visi torņi labajās stundās ir ļoti, ļoti aizņemti. Ok, bet par tādu LTE Advanced režīmu nezināju, t.i. viņš pats automātiski paliek pie mazāk noslogotākās frekvences? 

Lai gan laikam pat kaut ko caur to viņu intranet LMT mainīju tās frekvences manuāli, bet baigās atšķirības nebija.

 

Un viedtelevizīju uzslēdzu uz 5Ghz? Vari sīkāk, kas tas ir,  ko dod un kur uzslēdz?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Dinamo teica:

Es jau 3 gadus šitā mokos,

Esi mēģinājis mocības mazināt un apskatīt variantus ar kabeļa internetu (labākais variants), radiolinka uzlikšanu (aŗi nav slikts) un visbeidzot - pamēģināt Tele2, vai Bites 4g? Man, piemēram, vasarās Saulkrastos Bite un LMT ir garām, jo vakaros ir zem 1 mbit/s, savukārt Tele2 ir ok.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...