Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 11 minūtēm , Metrs teica:

Autors neko nezaudē, ja viņu skatās lietotājs, kas bloķē reklāmas. Gluži pretēji. Cilvēkiem, kam tās traucē, reklāmu parādīšanās liek pārslēgt video. Turpretim noskatīšanās līdz galam palielina iespēja, ka konkrētais video tiks ieteikts citiem, nokļūs trendā un tur to noskatīsies tūkstoši, kuriem nav adblokers.

 

 

A kā ar šito? :D https://sponsor.ajay.app/

 

Es sāku lietot piemeram lai izlaistu visus video iekļautos sponsora bitus piemēram Linus techtips jo viņi ir visai kretīniski.

Tas sponsorblock uzreiz aizskipo pāri visām video iekļautajām reklāmām izmantojot komūnas kopdarbu kur tie kas redz iemarķē

 

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , binary teica:

Aizmirsāt pieminēt youtube reklāmas

Kur jūs to tūtūbi skatieties?

Ak, nu jā, te veselas 3 lapas par zagšanu sarakstītas. 🤣

Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 3 stundām , M_J teica:

Tipa "beta beidz", kura stāsta par savu p...žu, kura viņai smirdot

Interesanti, ka tie, kas par šādu saturu sašūt un stāsta, cik tas briesmīgs, par tādu ir informēti. Es nemaz nezināju, piemēram. 🤷‍♂️

Bet nu, katram sava auditorija. Man drīz 40, nav laika šitām jauniešu glupībām.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Tu laikam nezini (izliecies 🤣, lai varētu indīgi pakomentēt), kā šāda infa izplatās. Ne jau @M_J meklē un skatās. Es arī piemēram nezinu par betu, kura beidz, bet toties pateicoties nesenam ierakstam tepat būtā zinu, ka viena p...ža ir tirsu (mļaķ, tupaki, nevis stāstu) salauzusi. 🤣

Kā soctīklos notiek "ieteikšana" (algoritms) nekad neesmu sapratis. Kad man bija tviteris, pilnīgi nesaprotami sāka prādīties kaut kāda resnule Ance ar savām problēmām, kaut kāda pustraka Ofēlija un vēl visādi dīvaini personāži starp tiem, kuriem piesekoju. Var jau būt, ka nepareizajiem piesekoju. Purnagrāmatā tas pats būtībā. Tur gan ieeju baigi reti, ne skaidrā 🤣 un reizēm ierakstu kaut ko kurinošu starpnacinālo naidu u.t.t. Jūtūbē pagaidām ubloks tiek galā. Citus tīklus nezinu.

Ik reizi atverot tvnetu, delfus parādās kaut kas par Magoni Burku, Kašeru un Jāni (vai bez Jāņa), Kambalu Olgu ... Pat tos rakstus (pilnīgi viennozīmīgi) nelasot, iekrīt acīs virsraksts, ka Magonei petenīte pietūkusi bez vīrišķa.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Metrs teica:

Turpretim noskatīšanās līdz galam palielina iespēja, ka konkrētais video tiks ieteikts citiem, nokļūs trendā un tur to noskatīsies tūkstoši, kuriem nav adblokers.

Precīzi, bet racionālais iznākums daudzus neinteresē - nepareizais un zaglis tomēr būsi dažu ieskatā. :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , AndrisBB teica:

Uz telefona jau laikam rādās, reti skatos video uz telefona, laptops jau vairāk vai mazāk vienmēr pa rokai.

It īpaši tad, kad vajag mašīnā nomainīt to sasodīto atsperi/sensoru/whatever (ar ko tad "youtube vs rtfm" te arī sākās) :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , versatile teica:

tobiš, žurnālistiem ģimenes nav, jāēd nav, un visādiem liekēžiem par visādu pasākumu filmēšanu arī maksāt nevajag?

Ir viņiem jāēd, tikai reklāmu vietā vajag likvidēt "bezmaksas saturu" jebkādā formā. Visas ziņas, visi TV, radio utt utjp - tikai par abonentmaksu vai par nomas maksu. Tas pats attiecas uz pieeju forumam.

Par pasākumu filmēšanu gan piekrītu, par to maksāt nevajag (vismaz atsevišķos gadījumos) :crazy:

 

pirms 15 stundām , vvv teica:

Vienalga, grūti saskatīt negodīgumu, kamēr adblokeri nav aizliegti ar likumu... Varbūt ir norādes, ka šo video aizliegts skatīties bez reklāmas?

Viena lieta ir likumi, pavisam cita - dažādu servisu lietošanas noteikumi. Tikpat labi varētu apgalvot, ka satura nerādīšana lietotājiem, kas izmanto adblockerus, esot nelegāla.

 

Kas attiecas uz youtube, baumo, ka viņi testējot anti-adblock fīču:

"YouTube is suddenly taking a harder stance against ad blockers, and it’ll cut viewers off after three videos if they’re unwilling to turn them off."

https://www.androidauthority.com/wp-content/uploads/2023/06/YouTube-ad-blocking-three-strikes-policy-Reddit_n_Me.jpg.webp

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sovoka mentalitāte jau te spiežas - likumi ir jāievēro, bet ja man vajag un neviens policists nskatās, tad jau var ….

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Priecē, ka te absolūts vairākums šobrīd diskutē par lietu, no kā vispār neko nejēdz (ieskaitot mani)

Domāju, ka te nevienam nav sajēgas, kā strādā mediji, no kā viņi pārtiek, kā pilda budžetu utt.

Sorry, bet frāzes - aizliegt reklāmu, visu dot par velt utt izklausas pēc Gobzemu Alda..

 

1 stundu atpakaļ, binary teica:

vajag likvidēt "bezmaksas saturu" jebkādā formā. Visas ziņas, visi TV, radio utt utjp - tikai par abonentmaksu vai par nomas maksu. Tas pats attiecas uz pieeju forumam.

Ko tu muldi? Tev jau samaksāt Youtubei šķiet utopija. Par kādu maksu citam saturam tu vēl runā?

Esi abonējis Tvnetu, Delfi maksas saturu? Stipri šaubos..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Stasss teica:

Ko tu muldi?

Sarkasmu muldu :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Par Youtube.
Man liekas pieņemama atbilde - "Saprotu, ka bloķēt reklāmu nav taisnīgi, bet man kaut kā pie dir$as par Youtube"
Bet tā normalizēšana un problēmas noliegšana izskatās pēc sevis mānīšanas. Es pat to ignorētu, ja šis nebūtu tehnisks forums. Te tomēr cilvēkiem vajadzētu saskatīt aizskatuvi, kas stāv aiz Youtube.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , TOoMoOT teica:

kaut kā pie dir$as par Youtube

Kopš viņi pirms 3 gadiem likvidēja e-pasta notifikāciju fīču (agrāk varēja saķeksēt, lai sūta e-pastus par jaunajiem video interesējošajos kanālos), man apmēram tā arī ir. Šad tad paskatos kaut ko no vecajiem interesējošajiem kanāliem, bet bez tām notifikācijām/e-pastiem kaut kā grūti puslīdz regulāri tiešām sekot līdzi tam contentam.

Alternatīvu tā arī neesmu atradis. Un, šķiet, šobrīd bez tā iztieku tīri labi.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Notifikācijas aplikācijā vai pašā Youtubē neder? Spams ēpastā labāk?

Dīvaini, bet ok..

Link to comment
Share on other sites

Nav dīvaini. Spams epastā nudien ir labāk.

 

E-pastā var salikt rules, lai katra kanāla video iet uz savu folderi. Kad ir laiks un vēlēšanās (reizi nedēļā? reizi mēnesī?), tad var izskriet cauri konkrētā kanāla jaunumiem (pat, ja tas video parādījās pirms 2-3 mēnešiem, man tas joprojām ir "jaunums"). Ne visiem kanāliem, bet tiem, kurus konkrētajā brīdī ir vēlme un laiks paskatīties. Dažos kanālos vēl video nosaukumos ir "tegi", piemēram, "Tested" ir "Ask Adam Savage", "One Day Build", "Show and Tell" - atkal jau varēja e-pastā nofiltrēt neinteresējošos un uzreiz izdzēst, pēc tam paskatīties interesējošā veida video, pārējos atstājot citai reizei. Dažiem mēdza būt kaut kādas "video sērijas", kur viena tēma tiek aplūkota 3-5 video, pa vidu ieliekot video par citām tēmām - tad arī ērtāk varēja konkrēto tēmu izskatīt vienā reizē, tos pa vidu esošos video atstājot citai reizei.

 

Notifikācijas pašā youtubē tāda miskaste vien ir - atveru, redzu, ka ir simtiem jaunu video no interesējošajiem kanāliem, bet faktiski ne es no tā kādu info gūstu, nedz arī varu normāli normāli izfiltrēt un paskatīties to, kas konkrētajā brīdī interesē. Ar spamu e-pastā tomēr varēja "pilnvērtīgāk sekot" interesējošajiem kanāliem, nevis retu reizi paskatīties random video, kamēr 95% to kanālu video paliek nepamanīti.

 

Vēl bija izveidojies paradums e-pastu notifikācijas par kaut kādiem "īpaši labiem" video saglabāt, lai vēlāk būtu vieglāk atrast. Ar youtube defaultajām notifikācijām to nu nekādi nevar izdarīt, atliek vienīgi taisīt bookmarkus browserī.

Labots - binary
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , e = d teica:

Sovoka mentalitāte jau te spiežas - likumi ir jāievēro, bet ja man vajag un neviens policists nskatās, tad jau var ….

Šis nevietā. Šeit drīzāk - zagt nedrīkst, bet lielo jūtūbi «apzagt» ir ok.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
pirms 1 stundas , e = d teica:

Sovoka mentalitāte jau te spiežas - likumi ir jāievēro, bet ja man vajag un neviens policists nskatās, tad jau var ….

Nē, tā ir Atmoda :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Šad tad paskatos kaut ko no vecajiem interesējošajiem kanāliem, bet bez tām notifikācijām/e-pastiem kaut kā grūti puslīdz regulāri tiešām sekot līdzi tam contentam.

 

Shie gudrinieki izdomājuši izdzēst visus vecos youtube videos ja īpašnieks nav ielogojies kautkādu noteiktu laiku.

BET cilvēki palika dusmīgi un tad tie izdomāja kvalitāti vecajiem video noņemt

 

Link to comment
Share on other sites

Kamēr te notiek ētera piesārņošana ar bezjēdzīgiem viedokļiem, tikmēr pasaulē letiņi cīnās par zeltu - 16 gadus vecais Romans Sergejevs pagājušnedēļ nopelnījis ne tikai sev, bet arī Latvijai pirmo zelta medaļu pasaules čempionātā loka šaušanā :)

Izšķirošie šāvieni, faktiski līdz pēdējam brīdim nebija zināms, kurš kuru - https://www.facebook.com/watch/?v=1931263677245559

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Brīvdiena nebūs?

Nu gan salīdzināji. Hokejs, par kuru sajūsmā visa valsts un kaut kādi šāvēji.  Latvijā ir tikai divi sporta veidi, par kuriem tiešām fanot - hokeja izlases un  un basketbola izlases spēles. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , AndrisBB teica:

Brīvdiena nebūs?

Tak jau bija. Šonedēļ 4 dienu darba nedēļa, pirmdiena bija brīva.

 

Pirms 8 minūtēm , raiviic teica:

Hokejs, par kuru sajūsmā visa valsts un kaut kādi šāvēji. 

Tas šo sasniegumu padara vēl grandiozāku - spēt pasaules čempī izcīnīt zeltu sporta veidā, kurā treniņi notiek uz brīvprātības principa par saviem līdzekļiem tumšās, aukstās, mitrās telpās (vismaz tā bija pirms gadiem 10-15, kad hobija līmenī arī mazliet pašāvu; tagad varbūt ar telpām ir labāk; pļavā ziemā nav baigi komfortabli šaut).

Labots - binary
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 5 minūtēm , raiviic teica:

Latvijā ir tikai divi sporta veidi, par kuriem tiešām fanot - hokeja izlases un  un basketbola izlases ...

... uzdarbošanās viesnīcās pirms spēlēm ;)

Bet vispār sūdīgi, ja fanojam tikai par tiem sportiem, kuros mums daudz maz iet un tikai tad, kad daudz maz iet.

To pašu kērlingu varu ieteikt aizbraukt uzspēlēt pašam, bik acis atveras. Ļoti labi skatāms un fanojams sporta veids, ar intrigu un emocijām.

Tāpat futene, it īpaši jauno spēlētāju, kur labi var redzēt individuālos skillus jau jaunā vecumā - pa TV nerāda, bet spēles pieejamas, ej un skaties.

Un, starp citu, nav jau arī tā, ka motosports mums miris. https://www.lamsf.lv/patriks-cirulis-kluvis-par-pasaules-junioru-cempionu-motokrosa

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Individuālie sporta veidi (ar dažiem īpaši veiksmīgiem izņēmumiem, piemēram Useinu Boltu sprintā) parasti nepelnīti tiek aizmirsti, jo ja Andris (vārds izdomāts) vinnē Olimpiskajās spēlēs 800m skrējienā, tad tas ir 1 Andris, kurš startēja iepriekšējās, šajās un varbūt startēs vēl nākamajās Olimpiskajās spēlēs nu un visādos mazākos mačos, ko pa TV nerāda vai EČ un PČ reizi 2 gados. Tad Andris beigs karjeru un ja Andra vietā neviens cits tik pat labi vai labāk 800m neskries, par konkrēto disciplīnu aizmirsīs un gan jau Andra faniem par pārējām vieglatlētikas disciplīnām būs pilnīgi paralēli, jo lai būtu interesanti skatīties, tomēr par katru no disciplīnām kaut kas ir jāzina, kā arī tādas reāli dinamiskas ir tikai vidējās distances. Viņi aizies paskatīties kā Andris noskrien savus 800m 3x pa nepilnām 2 minūtēm (priekšskrējieni, pusfināls, fināls) un viss. Tajā pat laikā sporta spēlēs uz laukuma ir tikai 2 komandas nevis entie dalībnieki entajos sektoros vienlaicīgi, viss vienkārši, nekas ļoti daudz nav jāzina, lai būtu inčīgi skatīties. Plus ar visām grupu spēlēm un playoffiem var uztaisīt ļembastu 2 nedēļu un pat gada garumā (skat NHL/NBA) un Latvijas izlase ir Latvijas izlase jau 30 gadus. Tas nekas, ka spēlētāji mainās.

 

Teiksim tā - individuālie sporta veidi ir vai nu inčīgi pašiem dalībniekiem vai arī lai būtu skatāmi, ir jāpatīk konkrētajam sporta veidam. Tur nevar uzbūvēt inčīgumu uz fanošanas fakta.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile

Es nezinu, uz ko skaties Tu, es neskatos uz svešiem Andriem. Es, ja skatos, tad skatos sacensību, un man gluži vienalga, vai tur ir Andris, Maruta vai Karlīna, kas vakar bija Kārlis. :D

Galvenais ir intriga.

Nu tāpat kā komandu spēles, kurās mūsu sportisti zaudē/vinnē ar 12:0 nav skatāmas, neatkarīgi no sporta veida. A vot tās, kur liktenis atrisinās pagarinājumā vai soda sitienos...

Just now, AndrisBB teica:

tenisu

šosejas riteņbraukšana arīdzan, ja kas. Man totāli nesaprotams fenomens.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tenisu ir interesanti skatīties, tagad kā reiz Wimbledonu skatos. Šodien gan nekas interesants nenotiek, jāgaida rītdiena.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , versatile teica:

Es nezinu, uz ko skaties Tu, es neskatos uz svešiem Andriem. Es, ja skatos, tad skatos sacensību, un man gluži vienalga, vai tur ir Andris, Maruta vai Karlīna, kas vakar bija Kārlis.

Man arī, bet daudziem vajag kaut ko par ko fanot, lai skatītos sportu. Un komandu sportā (īpaši izlašu līmenī) ir baigi vienkārši šo atrisināt.

 

Teniss ir kaut kāds fenomens šajā ziņā, lai gan no komandu sporta skatītājam jau baigi neatšķiras - tik cik komandas vietā 1 cilvēks.

 

Tā, protams, ir mana teorija, ko balstu uz to, ko dzirdu apkārt, kad pasaku, ka skatos vieglatlētiku. :D 

 

Pirms 10 minūtēm , versatile teica:

Es nezinu, uz ko skaties Tu, es neskatos uz svešiem Andriem. Es, ja skatos, tad skatos sacensību, un man gluži vienalga, vai tur ir Andris, Maruta vai Karlīna, kas vakar bija Kārlis.

Man arī, bet lielākajai daļai vajag kaut ko par ko fanot, lai skatītos sportu. Un komandu sportā (īpaši izlašu līmenī) ir baigi vienkārši šo atrisināt. Nu vēl motoru sportos šis strādā, jo sportisti ir plaši zināmas reklāmas sejas.

 

Teniss ir kaut kāds fenomens šajā ziņā, lai gan no komandu sporta skatītājam jau baigi neatšķiras - tik cik komandas vietā 1 cilvēks.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , vvv teica:

bet lielo jūtūbi «apzagt» ir ok

Vai lielajam jūtūbam nav vienalga, kādā veidā es neskatos reklāmas?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Vai lielajam jūtūbam nav vienalga, kādā veidā es neskatos reklāmas?

Ja tu reklāmas laikā aizgriez galvu, tad vienalga. Bet ja tu reklāmu neatskaņo, tad nav vienalga.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

No tevis viena jau protams nevienam ne silts, ne auksts.

Bet ja miljoniem skatās, tā ir būtiska slodze serveriem, attiecīgi izmaksas. Bet nulle ienākums. Viens no veidiem kā nopelnīt vairāk, ir samazināt nevajadzīgās izmaksas, tāka visdrīzāk nav vienalga.

Netflix jau ar kādu laiku pievēra acis uz to ka ntie cilvēki šārē vienu accountu un skatās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Stasss teica:

Bet ja tu reklāmu neatskaņo, tad nav vienalga.

Nu tad urķiem darbiņš. 🤣 Pārlūka plagins, kurš reklāmas ielādē un atskaņo kaut kur, bet ne uz monitora.

Link to comment
Share on other sites

Gan jau kaut kā var apmānīt. Mūzīgā krampja/krampjlauža cīņa.

 

Bet es personīgi lietoju ublock un šajā gadījumā neiespringstu par ētiku.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Es arī noteikti neiespringtu, bet ja ar to apiešanu jāņemās uz lēruma ierīču, un vēl ik pa laikam tie krampjlauži par jaunu jāliek, tad man vieglāk ir samaksāt. To laiku, kas jāiegulda ar to ņemšanos, es labāk ieguldu savā algotā darbā, un atpelnu zaudēto 😁

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Principā pilnīgi piekrītu, tik tā "ņemšanās" bija 2+ gadus atpakaļ, kad instalēju jauno datoru pievienot fairfoksam ublock, kādi daži peles klikšķi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , Stasss teica:

jāņemās uz lēruma ierīču,

Piekrītu, arī nečakarētos un samaksātu Premium, bet man ir vienkāršāk ar tām ierīcēm un čakara nav.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

šajā gadījumā neiespringstu par ētiku

Ja jau tie ''iesprindzēji'' viscauri un vienmēr, visās dzīves situācijās tādi tiešām arī būtu?😃

Liekuļu tomēr ir krietni vairāk.... 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@base7, domāju, ka par šiem plūdiem ir tik daudz spama jau izveidots, ka, nedod dievs, vēl kāds savu patiesību cels ārā.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...