Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

pirms 2 stundām , rooyar teica:

bet laimi visi imigranti atteikušies no ieročiem kas tikuši piedāvāti.

Velns viņu zina? Šitos tad likumīgi atšautu un arī pārējie ''sū da brāļi'', tad sargātos līst iekšā?🤨

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Raimonds1 teica:

Uz to viepli ir pretīgi skatīties jau gadiem. Populisma karalis, tādā veidā kļūstot par sava elektorāta līderi, kuriem makaronus var karināt uz ausīm ka maz neliekas. Un visi svilpj un aplaudē..

Lembergu par prezidentu.:hunter::yahoo:

P.S. Tikai tad kad jāsāk nopietna politika ietekmēt, tad rīcība ir pavisam cita. Aizkadrā deķi jau var vilkt uz savu pusi ka nemetas.

Totāls liekulis

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

For fun... Es nekad neesmu šaubījies ka pensiju fondi ir krāpšana , bet nu šo galu galā maksāja mans darba devējs.prieka_veests.thumb.jpg.79a54f09217f7953f7ba069e3640a6c4.jpg

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man pagājšgad pa pusgadu pazuda štuka. To jau biju te rakstījis. Pgājšgad jūnijā mab palika apaļi nieka 55, un visu likuma kartībā izgrābu lauka, negaidot reklamēto ilgtermīņa pieaaugumu.

 

Jo nojaušu, Tādā ātrumā, kā pagāšgad pazuda, nepieaugs, visdrīzāk, nekad.

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Man par šo pašu periodu -900

K u ņ a s bērni, kādus viņi grafikus zīmēja, ka pēc 20 gadiem pieaugums aizies ģeometriskā progresijā

Labots - Daiļais
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nekāda īpašā krāpšana jau tur nav.

Atkarībā no izvēlētās riska pakāpes, pārsvarā jau visa tā nauda tie ieguldīta stock mārketā un citos vērtspapīros. (no kurienes citurienes tad piegums var nākt?)

Sākot ar 22. gada janvāri bij lielākais kritums kopš 2008/9. gada krīzes. Atkarībā no portfeļa satura un izvēlētā riska līmeņa, tas varēja būt jebkur no -10 līdz -25%.

Pa lielam pa šo pusgadu, viss ir atgriezies kur bijis. Ja centīgāk tika ieguldīts pašā viducī (2022. gada vasarā), tad diezgan smuks pieaugums tagad.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Man gan jāpasaka, ka visu izgrābto ikurāt nenodzēru, bet ieguldīju ūdensvada un kanalizācijas pievienojumā. Tagad gardi uzdzeru ar ūdeni pa tiešo no krāna.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kā jau ar visiem ieguldūjumiem akcijās utt, kautkāda jēga ir skatīties 10+ gadu nogrieznī, viena gada garumā tur var iet uz gaugšu vai krist uz leju.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Man arī peckovida laikā tika apēsti kaut kur 15% no pensiju uzkrājumiem, bet nu jau atkal aizgājis plusā un atgūts. Es gan esmu izvēlējies augstāka riska portfeli un svārstības uztveru kā normu. Ekonomika cikliska, bet 10-15 griezumā tāpat būsi stabili plusos, nevajag gan to gaidiit katru gadu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Man ar ir vidēja riska, drīzāk jau var teikt ka pēdējos 2 gadus ir stangnācija, kādam jau par to Covida mājsēdēšanu + karošanu ir jāmaksā, vainu inflācijas veidā, vainu papildus nodokļu.

Es kāreiz sāku jaunu darbu sākot ar jaungadu un šis izmanto citu pensiju fondu (neesu vēl apvienojis ar iepriekšējo), tapēc var redzēt cik pa pusgadu pieauga (apmēram 15%).

 

Bet nu ja paņem iepriekšējā fonda (zaļais) 10 gadu nogriezni un salīdzina pieņemsim ar to pašu s&p500 (sarkanā līnija), tad korelācija skaidri redzama. Tik tas, ka ja pats vienkārši būtu pircis indeksu fondus, tad atdeve būtu 2X lielāka.

 

 

Screenshot 2023-06-12 at 23.19.18.png

Link to comment
Share on other sites

A ko darīt? 🤣 Te vairs atliek tikai smieties. Atslābināties un censties gūt maksimālu baudu.

Labots - Jurkins
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Lai gan esmu glābis citu studentu pakaļas, tomēr žēloties Bez Tabu par greiziem darinājumiem ir tiešām komiski. Bet studenti ir apķēruši, ka chatGPT arī tīri labi tiek galā. Esejas latviešu valodā šis ražo uz urrā. 6nieku var dabūt :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , raivix95 teica:

Esejas latviešu valodā šis ražo uz urrā

Pamēģini "Pazudošo dēlu" - tādus pekstiņus saraksta, ka beigts var palikt. :D 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ir tak OpenAI boti, kas var diezgan labi pateikt vai esseju rakstījis OpenAI vai cilvēks.

 

Bet nu, ja jau OpenAI var rakstīt essejas, tad kapēc pasniedzēju vietā arī labot un vērtēt nevarētu OpenAI?

Studenti, iesniedz botu rakstītus darbus un boti izlasa/novērtē. Visi laimīgi :D

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

OpenAI boti, kas var diezgan labi pateikt vai esseju rakstījis OpenAI vai cilvēks

Bet kā ir tad, ja raksta OpenAI un pēc tam cilvēks nedaudz pielabo? Bez tam - kā pierādīt, kas rakstījis?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kautkur pašā OpenAI blogā bij raksts par šo, nevaru vairs atrast. 100% precizitāte tur tāpat nav.

Bet nu kautkādas plaģiātu anti-sistēmas jau bij, kad es biju universitātē, katru darbu kuru uploadoju, no sākuma sistēma pārbaudīja gandrīz stundu (salīdzināja ar citu studentu darbiem, no citām universitātēm, citāti no citiem darbiem/grāmatām utt), ja bij kautkādi brīdinājumi, tad uzreiz parādija, ganjau nepaies ne ilgs laiks kad arī AI izmantos, ja jau neizmanto.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, ivo teica:

pēc tam cilvēks nedaudz pielabo?

Teorētiski jau ja AI ir trenēts izmantojot to pašu datu setu, tad uzdodot vienu un to pašu jautājumu, tad atbildei ir jābūt tādai pašai vai stipri līdzīgai. Tad tik atliek salīdzināt cik tas darbs līdzīgs tam, ko pats AI būtu uzrakstījis.

 

pirms 4 stundām , Jurkins teica:

Boti botiem iesniedz botu rakstītus darbus...🤣

Ideāli priekš tiem, kas paši mācās - mazāka konkurence reālajā darba tirgū. Ja no 100 programmētājiem, pusei mājasdarbus pilda AI, tad tie pēctam nav konkurenti. Nav konkurentu - vairāk $$$.

 

Vismaz vairs te neuzdod programmēšanas mājasdrbus, jau sen nav redzēts neviens jautājums. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Vismaz vairs te neuzdod programmēšanas mājasdrbus, jau sen nav redzēts neviens jautājums. 

Kā programmēšanas pasniedzējs varu tev atbildēt. Neviens mājasdarbus vairs neuzdod. Vismaz skolās, kur strādāju. Absolūti bezjēdzīgi.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Ja no 100 programmētājiem, pusei mājasdarbus pilda AI, tad tie pēctam nav konkurenti.

Un tas jaukais brīdis, kad reāli programmētāji vairs nebūs vajadzīgi 🤣. Nu... pēc tam starp tiem, kas izdzīvos, būs ļoti vajadzīgi, iespējams. Ja būs palikuši datori, ko programmēt. Nu jā, bet cilvēki ar saprātīgu domāšanu tāpat būs vajadzīgi.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , AndrisBB teica:

Teorētiski jau ja AI ir trenēts izmantojot to pašu datu setu, tad uzdodot vienu un to pašu jautājumu, tad atbildei ir jābūt tādai pašai vai stipri līdzīgai. Tad tik atliek salīdzināt cik tas darbs līdzīgs tam, ko pats AI būtu uzrakstījis.

Tas tā īsti nestrādā. Pamēģini ChatGPT palūgt divu pietiekami lielu skaitļu reizinājumu un pavaicā viņam, kā viņš tika pie tāda rezultāta. Uzdodot identiskus jautājumus, atbildes dažādās sesijās būs pilnīgi atšķirīgas. Jā, izklausās stulbi, bet "how much is 3908x8621" un "how much is 3908x8621" dod dažādus reizinājumus. Un ja vēl pavaicā, kā tika pie tāda rezultāta, tad katru reizi būs citādāks algoritma apraksts.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Stūlbums.. kāds ir mēģinājis sadzert tubrālības, ar retorisko jautājumu ,

 

Ты меня уважаеш?''

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , binary teica:

how much is 3908x8621

Matemātika AI čatam pieklibo.

Aizmirsu precīzi, internetā bija piemērs, kvadrātvienādojums, ar kuru ChatGPT netika galā, it kā kvadrātvienādojumus rēķina, bet konkrētais kvadrātvienādojums nebija «pa spēkam».

Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , MasteR's teica:

Kāds no jums ir lietojis Aliexpress USB adapteri priekš Makitas akumulātoriem?  Saimniecībā tādi ir vairāki, būtu labi powerbank, ko paņemt līdzi pārgājienā.

Links: https://www.aliexpress.com/item/1005005310753577.html?algo_exp_id=bbd74647-296a-4ba6-9b40-7443833c71ba-3

Es neesmu ,bet  kād jautājumi pie tās cenas ?

 

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Es vienmēr esmu teicis - BLNM un NLNM.

 

Starp citu, pavīdēja kaut kur nevēlama infas noplūde, ka tas inteliģentā izskata biezlūpainais gominoīds, kura dēļ iesēdināja balto policistu un kurš kļuva par kretīnu reklāmas seju, tomēr esot nobeidzies nebūt ne no pielietotās "vardarbības".

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , vvv teica:

Matemātika AI čatam pieklibo.

Jā, viņš nav tam trenēts, bet ļoti ātri parādījās visādi chat-gpt plugini, kas specializē to dažādām šaurākām nišām. Piemēram, matemātikai ir Wolfram plugin for chatGPT.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pašā bota nosaukumā jau ir atbilde - ChatGPT, viņš ir trenēts, lai analizētu tekstu/valodu un pabeigtu teikumus, sarunātos ar cilvēkiem.

Viņš var atrisināt populāras matemātikas problēmas, ko ir redzējis internetā, bet ne pats izdomāt risinājumus, tapēc arī programmēšanā/matemātikā/loģikā nav īpaši stiprs. Nekādi plugini tur nepalidzēs, ja tas bots nav tam trennēts.

OpenAI jau arī strādā pie bota versijas, kas ir trennēts matemātikas uzdevumu risināšanā. Specifiski viņi viņu trennē, lai uzvarētu pasaules matemātikas olimpiādē, kur uzdevumi ir viltīgi un pilni ar nestandarta risiniājumiem un prasa dziļu loģisko domāšanu.

 

https://openai.com/research/solving-math-word-problems 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jau zemapziņā redzot abreviatūru, katrs iztulko pēc savām interesēm 🤣.

Nu bet pret smukām lezbietēm attieksme ir pozitīva. Izskatās ļoti estētiski. 🤣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , AndrisBB teica:

Nekādi plugini tur nepalidzēs, ja tas bots nav tam trennēts.

Es saprotu tavu intuīciju, bet paskaties Wolfram for chatgpt reviewus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , Jurkins teica:

Jau zemapziņā redzot abreviatūru, katrs iztulko pēc savām interesēm 🤣.

Redzot nezināmu abreviatūru, es ne vienmēr cenšos to "iztulkot pēc savām interesēm" - reizēm ātrāk/drošāk ir sagooglēt. Populārākā ir "Business Link North Manchester", diez vai tas būs tas, ko tu ar to domāji. Tad nu nācās skatīties, kā to abreviatūru lieto sarunvalodā - urbandictionary tam tīri labi noder, tur tik viens variants bija.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@Athlons, nu es taču teicu "smukas lezbietes". Un vismaz divas 🤣. Bet nu jā, laikam tādas ir tikai filmās 🤣.

 

🤣 OK, lai nevairotu, iespējams, pat perversus🙄 un nepiedienīgus abreviatūru atšifrējumus:

Black Lives No Matter

No Lives No Matter

 

p.s. vot tā tiek aplauztas fantāzijas🤣

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...