Jump to content
alusbundza

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .

Recommended Posts

AndrisBB
Pirms 13 minūtēm , latscrap teica:

saka ka viņa amerikāņi nesatraucās, ko tad mēs savus nervus tērēsim

Visādi jau var būt. Reku kā reiz vakardienas raksts ka vēstnieks satraucies par to ka Trumps varētu mēģināt "uzkacināt" nemierus un grautiņus.

https://www.theguardian.com/us-news/2020/sep/15/us-election-kim-darroch-donald-trump-joe-biden

Bet nu cilvēki ar ko runāju īpaši satraukušies nav, tanī pašā laikā tie visi ir no Kalifornijas labi pelnoši, jeb vidusklase. Tur Kalifornijā Trumps diezko pupulars nav, it īpaši jaunu vidusslāņa, turīgāgu cilvēku vidū. Citos nabagākos štatos jau situācija pavisam cita.

Jurkins
Pirms 17 minūtēm , latscrap teica:

ir veidota ap kultūru, kas patiesībā arī ir reliģija

Zin ko, šitas ir kārtējais fufelis, ko mums smērē smadzenēs. Tikko arheologi atrok dajebko... templis. Lieki piebilst, ka nekādu liecību (no vārda "vispār nekādu") par to nav. Viens izdomā, pārējie atkārto un ar laiku visiem jau liekas, ka tā ir patiesība. Tak ejiet izkārnīties ar saviem tempļiem. It kā nevienam nebūtu ko bijis cita daudz saturīgāka, ko darīt, kā būvēt tempļus.

latscrap
Pirms 35 minūtēm , superKrona teica:

Standarta "drīz būs pastardiena" sludinātājs, arī jau gadus 500 sludina visi, kas uz maizītes desu grib. Pirms pasaules kariem gan jau arī sludinātāju netrūka, bet pa lielam tas viss iegriezās gana mierīgi un lēnām.

piekrītu, virsraksts "Harijs Tumans: Iespējams, mūs gaida civilizācijas gals" ir klikbeits un Sensacionālisms, kas lieliski pierāda mūsdienu žurnālistikas, da i vispār informācijas patērēšanas paražu bēdīgo stāvokli :(

bet pati intervija laba, man tiešām ir daudz jautājumu kāpēc šeit, un it sevišķi aiz okeāna (kas zināmā mērā ir skats uz mūsu sabiedrību pēc 10-20 gadiem) lietas notiek tā kā tās notiek - kāpēc indivīdi un sabiedrība kopumā rīkojās tik neracionāli, neloģiski, destruktīvi, pat pret sevi un savām idejām.... tādā kontekstā man tumana "spriedelējumi" un "prātuļojimi" šjā intervijā liekas, labi, argumentēti un piemērojami...

Pirms 22 minūtēm , AndrisBB teica:

Visādi jau var būt. Reku kā reiz vakardienas raksts ka vēstnieks satraucies par to ka Trumps varētu mēģināt "uzkacināt" nemierus un grautiņus.

https://www.theguardian.com/us-news/2020/sep/15/us-election-kim-darroch-donald-trump-joe-biden

Bet nu cilvēki ar ko runāju īpaši satraukušies nav, tanī pašā laikā tie visi ir no Kalifornijas labi pelnoši, jeb vidusklase. Tur Kalifornijā Trumps diezko pupulars nav, it īpaši jaunu vidusslāņa, turīgāgu cilvēku vidū. Citos nabagākos štatos jau situācija pavisam cita.

tu vienkārši atkal centies mani sabaidīt :) starp citu ir jau vēl tāds slēptais risks par to ka zilie štati var sāk gribēd secēdot no junijona, saprotu pat šādas tādas konstitucionālas tiesības esot... ja pareizi sapratu tavējie demokrātiskie ITišņiki amerikāņi ir pārliecināti ka trampu nepārvēlēs, vai viņiem po either way? bet par linku paldies, iekrita acīs šis citāts:

“For me, the likeliest theory is that [the Kremlin] really didn’t want Hillary Clinton as president: anyone but her. They knew her well from her time as secretary of state and hadn’t liked what they had seen,” the former ambassador said.

tas man nebija zināms, nebiju iedomājis. paldies. noglabāšu vēlākam.

Pirms 17 minūtēm , Jurkins teica:

Zin ko, šitas ir kārtējais fufelis, ko mums smērē smadzenēs. Tikko arheologi atrok dajebko... templis. Lieki piebilst, ka nekādu liecību (no vārda "vispār nekādu") par to nav. Viens izdomā, pārējie atkārto un ar laiku visiem jau liekas, ka tā ir patiesība. Tak ejiet izkārnīties ar saviem tempļiem. It kā nevienam nebūtu ko bijis cita daudz saturīgāka, ko darīt, kā būvēt tempļus.

Laikam man nesanāca pareizi noformulēt. domāts bija: reliģija ir kultūras izpausme, baznīca ir varas izpausme (gan vienai gan otrai ir netieša saistība ar ticību, cilvēki to bieži uztver ačgārni); to ka eksistē kultūra ceru ka tu nenoliedz :) ?  

image.gif

Edited by latscrap

AndrisBB
Pirms 2 minūtēm , latscrap teica:

pārliecināti ka trampu nepārvēlēs, vai viņiem po either way?

Un ko tas maina vidējam cilvēkam vai tur Trumps vai Baidens pie teikšānas? Kautkādas cūcības jau viņs sastrādāt var, bet nav jau prezidentam tur tik daudz varas, neko būtisku prezidents tur vienpersoniski panākt nevar. nav jau RU vai BLR, kur abiem neierobežota vara.

latscrap
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Un ko tas maina vidējam cilvēkam vai tur Trumps vai Baidens pie teikšānas? Kautkādas cūcības jau viņs sastrādāt var, bet nav jau prezidentam tur tik daudz varas, neko būtisku prezidents tur vienpersoniski panākt nevar. nav jau RU vai BLR, kur abiem neierobežota vara.

kāpēc tu atbildi uz jautājumu ar jautājumu?

man tiešām interesanti, kas darās regulāra amerikāņa galvā (jo nevienu nepazīstu, 4chan neskaitās) - tu apgalvo ka viņi ir mierīgi kā ziloņi, kas man esošajā situācijā nav saprotams, tāpēc gribēju precizēt, vai viņi (liberālie, demokrātu amerikāņi) ir mierīgi jo:

1)Viņi ir pārliecināti, ka Baidens uzvarēs un viss būs ok trampisti liksies mierā.

2)Pieļauj, ka ar lielu varbūtību uzvarēs Tramps, bet poh, liberāļi liksies mierā?

Jautājums tāpēc, ka gadījumā ja viņi pieļauj tikai 1) variantu, bet ja nu tomēr iestāsies 2) variants, paši nebūs gatavi samierināties - likties mierā. tas jau norāda uz nekonsekventu uzvedību... piemēram viedoklis "kas vinnēs, tas vinnēs, poh" ir saprotams.... bet viedoklis "baidens vinnēs 100 punkti, goč pendel, un tad viss būs kārtībā, nav ko par citiem variantiem nemaz domāt" - izraisa nopietnas šaubas par savu noturību...

AndrisBB

No maniem novērojumiem un kolēģu sarunām - cilvēki balsos par Baidenu un domā ka viņš uzvarēs. Bet nu 100% droš nevar būt. Ja uzvarēs Tramps, tad nekas traģisks jau nemainīsies, tāpat kā nekas nemainijās pirms 4 gadi. Vienkārši nāksies dzīvot vēl 4 gadus ar Trumpu un viss.

Vairāk izskatās ka ārpus US cilvēki vairāk par to uztraucas nekā pašā US :D

camel

Domāju, ko es varētu viedu uzrakstīt par "metafizisko vakuumu", pamuļķu pašapliecināšānās meklējumiem un cilvēka smadzeņu uzbūvi un secināju ka - da neko. Jo, tieši tā, pasaules gals tik drīz nepienāks, un ja pienāks, ar nav liela bēda - tāda tā dabas kārtība un dieva griba.

Kas mani kacina ir konservatīvais autoritatīvais dogmatisms - maskas nedrīkst nēsāt, jo tās apspiež dieva radīto brīnumaino elpošanas sistēmu, .... Un argumentācijas stūrakmens - man ir taisnība, jo esmu īsts vecis, blā blā blā, man ir liels smuks loceklis, blā blā blā, pats lielākais, blā blā blā, liels un sarkans, blā blā blā ...

Edited by camel

superKrona

Vēl + visi amurikāņi ir idejoti, bet mēs (nevis pārējie) gudrā tauta. Vienīgi nekad netiek norādīta gudrā tauta.

• Haha 1

ervie
Pirms 17 minūtēm , camel teica:

Jo, tieši tā, pasaules gals tik drīz nepienāks, un ja pienāks, ar nav liela bēda - tāda tā dabas kārtība un dieva griba.

ok. es gan uzskatu, ka viens pasaules gals (de fakto) pienāca šā gada martā. cik tā dieva griba - grūti spriest.

Pirms 19 minūtēm , AndrisBB teica:

No maniem novērojumiem un kolēģu sarunām - cilvēki balsos par Baidenu un domā ka viņš uzvarēs. Bet nu 100% droš nevar būt. Ja uzvarēs Tramps, tad nekas traģisks jau nemainīsies, tāpat kā nekas nemainijās pirms 4 gadi. Vienkārši nāksies dzīvot vēl 4 gadus ar Trumpu un viss.

redz, ārpus US cilvēki vairāk uztraucas, jo uz to kāda būs kārtība pasaulē, kur karos - vairāk uz viņiem attiecas.

a tā, pirms 4 gadiem amerikāņi parastie (kas nedzīvo lielajās demokrātiskajās pilsētās un nav akadēmiskajos kampusos) lamāja Obamu, lielāko ties dēļ Obamacāres , un arī citas ekonomiskās politikas.

kas mani ļoti izbrīnīja - paziņa no itālijas, kas cer uz Trampu, jo citādi visa pasaule būs ..zģec.... negaidīti.

(PS: no nabagās dienviditālijas)

1 stundu atpakaļ, latscrap teica:
pirms 2 stundām , ervie teica:

nav viņš liberālis, nav viņš labējs

paldies par ieguldīto darbu, avotus nepārbaudīšu jo šāda veida  raksturojums lielos vilcienos sakrīt ar manu priekšstatu par viņu pēc intervijas izlasīšanas :)

es tik gribētu detalizēt. es viņu neredzu ne liberālis-konservatīvais skalā, ne labējs-kreisējs skalā. jo viņš manuprāt ir tīrs postsovjet produkts. ar visām izrietošajām sekām.

Edited by ervie

AndrisBB

Noteikiu ka pēkšni sāksies atomkari no tā ka Tramps būs pie teikšānas vēl pāris gadus.

Pat ar Z-Koreju un Irānu viņam bailes kasīties :D

Mēģina kautko staipīties ar krāniņiem ar Ķīniešiem, bet tur vajadzēs vairāk kā 4 gadus, lai kautkādas būtiskas izmaiņas notiktu vienu vai otru labā.

Edited by AndrisBB

latscrap
Pirms 19 minūtēm , AndrisBB teica:

nu paldies par precizējumu :)

tā jau man likās, cerams ka tā arī būs, ka zaudētāja puse liksies mierā, tad sanāks ka dolārus pa tukšo būšu izmainījis ;) 

BET

kā jau esmu agrāk citur minējis, liela problēma mūsdienās ir informācijas burbuļi, jeb tā saucamie echo chambers -  manuprāt tiešas un ļoti negatīvas sekas interneta attīstībai un informācijas pieejamības algoritmizācijai - jebkurā gadījumā, sanāk tā ka cilvēku viedokļi vēl vairāk polarizējas - "nu kā var tramps uzvarēt ja tikko es atveru youtūbi tur, pirmajā lapā, ir 5 video par to kāds viņš ir losis", "nu kā var baidens uzvarēt ja tikko es ieeju dienišķajā feisbukā, man fīds pilns par to ka viņš ir losis", ne viena ne otra puse neapjauš ka tiek barota ar neobjektīvu informāciju kas tikai vēl vairāk viņus "radikalizē" - zilie paliek zilāki, sarkanie sarkanāki... tad, kad apstākļi liek saskarties ar kontinenta mēroga realitāti, neizbēgami vai nu vienai vai otrai pusei ir skarba atmošanās - kā tad tā, es balsoju par baidenu/trampu, visi mani draugi, radi paziņas, visa man zināmā pasaule (ko man rādija gugles, feisbuka un citu žīdu automatizētais (vai Cambridge Analytica pasūtītais) algoritms) balsoja par baidenu/trampu, bet viņi man pa televizoru saka, ka ievēlēts tramps/baidens - pag pag pag, kā tur bija tā retorika par to mail voter fraud (tas gan aktuālāks republikāņiem, tamdēļ arī uzskatu ka neapmierināti republikāņi ir bīstamāki, par demokrātiem ir steriotips kā par kukšiem un pusijiem, kas tāpat neko nepasāks) značet nozaga mums tās vēlēšanas!

pat bezkaislīgi, no malas skatoties, šāds "rude awakening" no sava echo chambera liekās liels risks, it sevišķi sabiedrībā, kas:

1)pierādijusi ka ir gatava vardarbīgi un vieglprātīgi protestēt novedot to līdz masu grautiņiem par triviāliem sūdiem tā vietā lai reālas problēmas konstruktīvi risināti...

2)kur ir ļoti lielā apjomā privātpersonām pieejami šaujamieroči

3)kuri pēdējos 60 gadus ir skolā, ģimenē, kultūrā (filmās) zombēti ar tiesiskās demokrātijas mīmu un USA kā gaismas nesēju, pārcilvēku un tasinības etalonu...

cilvēks paliek dusmīgs ja viņam liekas ka viņu ir apčakarējuši, ja vēl viņam ir stāstīts cik viņš ir kruts un cik tie otri ir idioti, tad pavisam ir viegli pavedināt uz destruktīvu rīcību, ja vēl ir iespējas - oficiāls atbalsts (tramps ieslēdzas baltajā namā un nelabi bļauj) - tad pavisam pavisam viegli

nē nu ja liksies mierā ta liksies mierā, cerams

Edited by latscrap

AndrisBB
Pirms 1 minūtes , latscrap teica:

tikko es atveru youtūbi tur, pirmajā lapā, ir 5 video

Pirmajā lapā pimie video ir no tēmām ko tu skaties. Jo vairāk skaties video par to kāds Trumps losis, jo vairāk viņi tur būs. Es Youtūbā nevienu Trampa video neesu manījis.

latscrap
Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Pirmajā lapā pimie video ir no tēmām ko tu skaties. Jo vairāk skaties video par to kāds Trumps losis, jo vairāk viņi tur būs. Es Youtūbā nevienu Trampa video neesu manījis.

tāpēc tev arī rodas skepse kad kaut kāds kamielis saka ka viņš sūdīgs biznesmenis, (piemēram) jurkins atkal domā ka viņš labs biznesmenis, bet tu kā tehnisks cilvēks taču saproti ka kamielis ir redzējis 5 video par to kā tramps sūkā, bet jurkins 5 par to cik viņš īstenībā ir kruts... bet ne viens ne otrs neapjauš ka tos video viņiem podsunuļi... 

nav svarīgi vai tramps sūkā vai ir kruts, svarīgi ir ka mūs (sabiedrību) šķeļ vēl nepierdzētos tempos un nav svarīgi vai to dara algoritms dēļ "tēmām ko tu skaties" vai žīds ar naudas kuli, mūs šķeļ

Edited by latscrap
  • Patīk 1

superKrona

You tube vispār interesants pasākums, visi Latvijas iedzīvotāji skatās tikai krievus (Svaigs dators, valsts Latvija, bez pieteikšanās Youtubē)

Edited by superKrona
  • Patīk 1

latscrap
Just now, superKrona teica:

You tube vispār interesants pasākums, visi Latvijas iedzīvotāji skatās tikai krievus (Svaigs dators, valsts latvija, bez pieteikšanās Youtubē)

es atradu kur tev arī piekrist :)

principiāli eju inkognito - un principiāli cenšos nojaukt viņiem algoritmus

un standarta sākumlapa ir vatņika slapais sapnis ;(

AndrisBB

Man pirmā lapa tagad pilna ar dronu apskatiem, velo saistītām ziņām un viskautkādiem tehniskiem video no kanāliem uz kuriem esu parakstijies :)

Dzīvoju mierīgi, cerams ka tur mani neviens nezombē :D Dažreiz mēģina protams ko pārdot, bet nu tas pats par sevi saprotams, nauda jāpelna no video kautkā.

latscrap

arī tu esi saskaitīts.

cerēt ka tevi nezombē ir naivi. ja tu esi atvēries zombēšanai, tad agrāk vai vēlāk tevi sazombēs, kad būs vajadzība. pats nemaz nepamanīsi :(

tur jau tā lieta ka mēs pat nesaprotam ka (un kā) ar mums manipulē - tas jau tas pats bīstamākais :(

piemēram, pieņemu ka uz joutūbi tev pohuj - tā tak tāda banāla video dronu padarīšana, da po

bet uz google searchu tev ir poh ? tu saproti ka ja tu ieraksti geroge floyd, tev izlec pavisam citi rezultāti nekā, ja es ierakstu george floyd?

Edited by latscrap

AndrisBB

Jā, grūta dzīve tagad, zombē no visām pusēm, bailes pat uz veikalu iet.

Jurkins
Just now, latscrap teica:

bet jurkins

nav redzējis nevienu video.😁 Toties uzskata, ka teikt, ka cilvēks, kurš kļuvis par ASV prezidentu ir klauns, muļķis vai losis... ir pilnīgs čau.

ervie
Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:

nav redzējis nevienu video.😁 Toties uzskata, ka teikt, ka cilvēks, kurš kļuvis par ASV prezidentu ir klauns, muļķis vai losis... ir pilnīgs čau.

nu bet tas normāli.

ļoti liela daļa to pašu uzskata / uzskatīja par Latvijas prezidentiem...

latscrap
Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

labi labi, slinkums bija iet atpakaļ skatīties kurš (izņemot mani un tevi) tam zilajam kamielim oponēja par trampa biznesa losību - fakts ir tas ka viņam nabaga dvēselītei, tāds priekšstats tika radies, jo iebarots (speciāli vai nē nav svarīgi), lūk arī cieši tic cilvēks, tic tik ļoti, ka tāda pašsaprotama lieta, ka lai kļūtu par prezidentu pat salauztā sistēmā tomēr ir nepieciešamas zināmas spējas, pat neienāk prātā, kritiskā domāšana nestrādā - par laimi varbūt galīgi zudis nav, iegāja sameklēja vikipēdijā ka tomēr tramps nav lūzeris, kaut ko nopelnija - liels lēciens kognitīvajā attīstībā mūsu draudziņam :)

mēs paši nemaz neapjaušam cik ļoti straujā tempā tiek ierobežotas mūsu iespējas (un tiesības) uz brīvu piekļuvi objektīvai informācijai, faktiem....

Edited by latscrap
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1

AndrisBB
Pirms 7 minūtēm , Jurkins teica:

ASV prezidentu ir klauns, muļķis vai losis

Galīgs muļķis jau viņš nav, drīzāk tāds slīpets mērglis, kautkādos aspektos gudrs un viltīgs, bet pa lielam losis.

Pat lielākie tagadējie atabalstītāji ir pieķerti pirms laika sakot to pašu. Džonsons tika vairākas reizes pieķerts runājot ar citiem, domādams ka neviens neieraksta un sakot ka Trumps ir pilnīgs losis un muļķis un nav derīgs kā prezidents, bet tanī pašā laikā esot fascinēts par to kā Tramps mākot sagrozīt faktus, atklāti melot, iepotēt lētticīgajiem kautkādas pilnīgākās aplamības un tikt cauri sveikā nezaudējot atbalstu no sava elektorāta, kautkādam skilam un gudrībai jau tur ir jābūt. Tapēc arī Džonsons kopē Trampu.

Edited by AndrisBB

Jurkins

Runa jau nav tikai par biznesa losību. Tāpēc jau es salīdzināju šos ar pohainu proletariātu kurilkā, kuri ohujeķ cik gudri spriež, kāds boss ir losis un neko nesaprot no ražošanas. Reiz uzjautāju tādam - a ko tad tu vergo tam losim un katra mēneša beigās avansu prasi, ja esi 10-reiz gudrāks par viņu, nevis sēdi viņa krēslā?

Just now, AndrisBB teica:

slīpets mērglis

ir jebkurš kapitālists. Ja tāds nebūs, tad drīz vien pārtrauks būt par kapitālistu.😁

AndrisBB

Starpcitu liekot totalizātorā uz to ka Tramps uzvarēs es vinnēju lielāko laimestu kādu jebkād sanācis.

Pirmstam biju uzlicis uz Breksitu, kad koeficienti bij ap 7 un vairāk (biju salicis vairākas mazākas limes, kad koeficienti auga). Sanāca no 500 vinnēt ap 4k. Pēctam 1k no vinnesta uzliku uz Trampu, tur sanāca vvēl ap 8k varka.

Tāka man Trampa uzvara bij diezgan veiksmīga. Jāpaskatās kādi koeficienti tagad, bet nedomāju ka tik labi.

• Patīk 2
  • Haha 1

latscrap

varētu vilkt paralēles starp tādiem proliem un liberastiem informācijas apstrādes nespējā - kā vieni tā otri sasāpējušos jautājumus uztver sakāpināti, emocionāli, bet nespēj paskatīties uz tiem no malas, plašākā kontekstā, trūkst izpratnes par bigger picture kas, kā un kāpēc, tā notiek.... otru pusi ir gatavi demonizēt, emociju vadīta racionalizācija, bīstami ja tādi tiek pie lietu darīšanas...

Edited by latscrap
  • Atbalstu 1

LPC
pirms 18 stundām , Aigars teica:

Godīgi sakot, es maz ko zinu par Trampu un netaisos īpaši studēt viņa biogrāfiju, bet viņš ir sarakstījis vairākas grāmatas. Vai par to esi kaut ko lasījis? Vai tikai, to ko politiskie oponenti tagad gāž virsū?

Te diemžēl arī galvenā problēma. Lielākajai daļai Tramps asociējas ar "parādījās vecis, kurš beidzot runā ko visi domā, stingrā roka, un tāpēc visi liberāļi viņu aprunā.'

Bet tramps neparādījās 2013. gadā no nekurienes. Tie, kuri interesējas par aizokeāna politiskajiem/ekonomiskajiem notikumiem zināja, ka Tramps ir patoloģisks melis un uzmetējs - tramps bija lamuvārds jau ilgi pirms viņa kandidēšanas vēlēšanās.Arī šīs "grāmatas" nāk no perioda, kad viņš pinās ar dažādiem Ponzi/piramīdu organizatoriem, ļāva izmantot savu vārdu/brendu utt. Distancējoties no republikāņu/demokrātu cīņas (jā, nesimpatizē ne vieni, ne otri, ne galēji kreisie, ne arī konservatīvo labējais atzars) un potenciālās Trampa politiskās stratēģijas pirms vēlēšanām - likās vienkārši neticami, ka POTUS - praktiski - pasaules mērogā visietekmīgāko/augstāko politisko amatu - varētu ieņemt patoloģisks melis un krāpnieks. 

Iznākums diemžēl ir tieši tāds, kā prognozēts.

varētu vilkt paralēles starp tādiem proliem un liberastiem informācijas apstrādes nespējā - kā vieni tā otri sasāpējušos jautājumus uztver sakāpināti, emocionāli, bet nespēj paskatīties uz tiem no malas, plašākā kontekstā

Tā diemžēl aŗi ir mūsdienu politikas problēma - trūkst normālu, centrisku spēku. Vai nu galīgi kreisi, ultraliberāli, vai arī uzreiz deķis pavisam uz otru pusi.

Edited by LPC

AndrisBB

Paskatoties iepriekšējos Republikānu prezidentus, var redzēt ka gudrība nav tas rādītājs, lai tiktu par prezidentu.

Var iedomāties ka dzimušam bagātībā, Trumpam viss dzīves mērķis ganjau bij tikt par prezi, un gadu desmiti ganjau tika patērēti veidojot kontaktus, iespējas utt. Tālāk tas jau naudas un elkoņu asuma jautājums, lai izbīdītu citus tādus pašus kadrus no vietas. Iespējams ka, jo dumjāks, jo labāk, tad tāda lielāka pārliecība un ego, ka esi tas gudrākais utt palīdz - vieglāk pastumpt malā tos gudrākos un iecītīgākos. Kad jau starp tādiem pašiem esi izcīnisjies vietu kā Republikānu kandidāts, tad vajag tikai naudu un būt pietiekoši harizmātiskam, populistiskam, lai iegūtu vēlētājus.

Demokrātiem grūtāk, tur visādi Obamas, Sandersi mēģina bīdīt idejas, reformas utt. Kāda starpība cik gudrs, ja dabon pierē no tā kurš lielāks un stiprāks. 

Edited by AndrisBB
  • Patīk 1

LPC
Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Paskatoties iepriekšējos Republikānu prezidentus, var redzēt ka gudrība nav tas rādītājs, lai tiktu par prezidentu

Būtu muļķīgi salīdzināt, kurš par kuru ir stulbāks - šajā gadījumā haosu rada tieši Trampa kā personības īpašības.

Demokrātiem grūtāk, tur visādi Obamas, Sandersi mēģina bīdīt idejas, reformas utt. Kāda starpība cik gudrs, ja dabon pierē no tā kurš lielāks un stiprāks. 

Ne gluži. Demokrātu kandidatūras savukārt ir piesaistītas ideoloģijai, nevis personālijām. Patiesībā vispār ir ļoti pārsteidzoši, ka Baidens šobrīd ir galvenais kandidāts, nevis "minoritāte, vēlams sieviete, galvenais, ka nevis galēju kreiso leģendārais ienaidnieks "old, white, riche man"" (nu labi, tāpat viceprezidenta kandidāts tika izvēlēts atbilstoši ideoloģijai...)

Raimonds1

Politisko procesu lieliski raksturo biden trump wildfire debate.

Baidens - ja Tramps būs pie varas, tad meži degs vēl biežāk, jo globālā sasilšana, sausums, plūdi, klimata kontrasti utt..

Tramps - vietējai varai (protams, demokrātu) vajadzētu vairāk nodarboties ar ugunsgrēku profilaksi.

Izveidojas divas nometnes.

Edited by Raimonds1

Raimonds1
Pirms 36 minūtēm , latscrap teica:

varētu vilkt paralēles starp tādiem proliem un liberastiem informācijas apstrādes nespējā - kā vieni tā otri sasāpējušos jautājumus uztver sakāpināti, emocionāli, bet nespēj paskatīties uz tiem no malas, plašākā kontekstā, trūkst izpratnes par bigger picture kas, kā un kāpēc, tā notiek.... otru pusi ir gatavi demonizēt, emociju vadīta racionalizācija, bīstami ja tādi tiek pie lietu darīšanas...

Tā arī ir!

latscrap
Pirms 8 minūtēm , Raimonds1 teica:

Politisko procesu lieliski raksturo biden trump wildfire debate.

Baidens - ja Tramps būs pie varas, tad meži degs vēl biežāk, jo globālā sasilšana, sausums, plūdi, klimata kontrasti utt..

Tramps - vietējai varai (protams, demokrātu) vajadzētu vairāk nodarboties ar ugunsgrēku profilaksi.

Izveidojas divas nometnes.

protams, tāds sakropļots diskurss pašos pamatos izslēdz jebkādas iespējas pieiet jautājumam kompleksi un atrisināt sarežģītas problēmas... pie tādas retorikas nav iespējams piedāvāt ugunsgrēku profilaksi un ierobežot globālo sasilšanu... sarīda cilvēkus kā suņus :(

ervie
Pirms 8 minūtēm , latscrap teica:

protams, tāds sakropļots diskurss pašos pamatos izslēdz jebkādas iespējas pieiet jautājumam kompleksi un atrisināt sarežģītas problēmas... pie tādas retorikas nav iespējams piedāvāt ugunsgrēku profilaksi un ierobežot globālo sasilšanu... sarīda cilvēkus kā suņus :(

tā nu viņiem ir ar rīdīšanu. jo tramps ir slikts tikai tāpēc ka neklausa demokrātiem

bet liela daļa problēmas kalifornijā ir, ka dēļ visādiem zaļmazgāšanas un minoritātes aizstāvošiem pasākumiem štatam trūkst līdzekļu lai iznīcinātu lieko apaugumu, kas sausumā izkalst un ir ugunsgrēkiem par degvielu. (protams, klimata izmaiņas viņiem ir, un pazemes ūdens resursus viņi arī ir gana paplicinājuši.)

Pirms 34 minūtēm , AndrisBB teica:

sanderss kā zināms arī ir miljonārs

un obama, kā paklausīgs izpildītājs arī tagad ir sapelnījies un cienījams vīrs...

ervie
Pirms 41 minūtēm , LPC teica:

Tā diemžēl aŗi ir mūsdienu politikas problēma - trūkst normālu, centrisku spēku. Vai nu galīgi kreisi, ultraliberāli, vai arī uzreiz deķis pavisam uz otru pusi.

kā modernā politoloģija atzīmē - tā ir šī jaunākā laika iezīme, kad iepriekšējie labējie-kreisie sakļaujas neatšķiramā centriskā putrā. un jaunie censoņi var izcelties tikai ar ultra un margināliem uzskatiem - vai nu galēji labi (eiropā afd, lepēnas partija utt), vai galēji kreisi (amerikā squad)

Raimonds1

Pats stulbākais ir tas, ka tās katastrofas, konflikti un viedokļu sadursmes kļūst izdevīgas.

Cits konflikts.

https://www.tvnet.lv/6912030/sistas-sievietes-vieniga-vaina-ir-ta-ka-vina-lauj-sevi-sist

"Iztēlojieties šādu ainu: māte, tēvs un viņu bērni ietur kopīgu maltīti trešdienas vakarā. Tēvs ir skarbs un viegli nokaitināms, vakariņu laikā kritizē visus pārējos, un spriedze izplatās viscaur telpai kā elektrība. Kad paēdis, viņš strauji pamet galdu un dodas prom no telpas. Viņa desmit gadus vecā meita jautā: „Tēt, uz kurieni tu ej? Trešdienu vakaros ir tava kārta mazgāt traukus.”

Dzirdot šos vārdus, tēvs dusmās sāk kliegt: „Sīkā, lecīgā kuce, neuzdrīksties man norādīt, kas man jādara! Dabūsi pa ģīmi ar tiem saviem traukiem!” Viņš paķer šķīvi no galda, atvēzējas, it kā grasītos viņai ar to sviest, tad pagriežas un sašķaida to pret grīdu. Viņš apgāž krēslu un iztraucas ārā no telpas. Māte un bērni trīcēdami paliek sēžot, un meita izplūst asarās. Kad tēvs parādās durvīs un uzbļauj, lai viņa aizveras, viņa apslāpē asaras un dreb vēl drudžaināk. Kaut arī tēvs nevienam nav piedūris ne pirksta, visu ģimeni ir pārņēmis satraukuma drudzis.

Pēc nedēļas pienāk nākamā trešdiena. Vakariņas paiet diezgan normāli, bez tādas spriedzes kā iepriekšējā nedēļā, taču tēvs tik un tā pamet virtuvi, līdzko ir beidzis maltīti.

Vai kāds no ģimenes locekļiem atgādina, ka ir viņa kārta mazgāt traukus? Protams, nē. Paies daudzi, daudzi mēneši, kamēr kāds pieļaus to pašu kļūdu. Viņi klusiņām novāc galdu vai ķildojas savā starpā par to, kuram tas būtu jādara, izgāžot cits uz citu savu aizkaitinājumu par to, cik viņu tēvs ir negodīgs un nestabils. Pateicoties viņa iebiedējošajai uzvedībai, viņam nekad vairs nebūs jāmazgā trauki, ja viņam nebūs noskaņojuma to darīt, un neviens neuzdrīkstēsies viņam to pārmest."

Tā aprakstītā situācija ir tik emocionāla, ka neļauj saprast visus tā un līdzīgu, daudz mazāku konfliktu rašanos sākuma procesā.

Tomēr, ja tā pārnes šo situāciju uz daudz vieglākiem attiecību sarežģījumiem, tad tur gan ir ko teikt ne tikai par to veci ar dusmu kontroles problēmām.

Piemēram, ne tik agresīvs vecis var būt vienkārši sadrūmis un sieva ir pusdienu žēlojusies mazajai meitiņai, cik viņai grūti, kā vieņai neviens nepalīdz mājas darbos un mazā, labu gribēdama, arī palīdz, kā nu prot. Kā vecim pareizi reaģēt?

Labi, mazā, tētis nomazgās tos traukus, tava mamma jau pareizi stāsta, es viņai par maz palīdzu!

Jā, un vēl viņa teica tantei Annai, ka tu varētu arī savas smirdīgās zeķes savākt!

Un tā tālāk!

Faktiski neiet uz konflikta ekskalāciju un neieiet konfliktā.

Skandālista, bļāvēja, trauku plēsēja, iespējams alkoholiķa, iespējams tablešu vai pulveru atkarīgā gadījumā nemēģināt jau degradējušam indivīdam atgādināt trauku mazgāšanu un sarīkot kārtējo skandālu.

Kas, viņš pirmo dienu tā uzvedas, atnāk mājās un lūr uz visiem ar ļaunu skatienu, tik pamēģiniet te kaut ko?! Nevar paredzēt reakciju?

Visticamākais, sieva izlasīja tādu grāmatu vai aizgāja uz kādu sieviešu atbalsta pasākumu un tur viņai pateica, lai pasaka pati vai pasaka meitai, lai atgādina tētim, ka sievietei arī pienākas cieņa!

Tur jau sen vajadzēja civilizēti, tiesiski izšķirties!

To grāmatu jau pirks arī tādas, kam vecis varbūt divreiz pusgadā atnāk mājās uzvilcies un ar šo tikai eskalēs situāciju un faktiski izraisīs konfliktu!

Un tad, protams, vajadzēs tieslietu iestādes, konsulantus, pirks tādas grāmatas utt. Un būs lielais arguments - viņš niknumā sasita vāzi! Vai sazin ko vēl izdarīja.

Biznesa projekts. Kas ar interesi lasīs tādu grāmatu? Kam varēs pārdot miljonus eksemplāru?

Pirms 1 minūtes , ervie teica:

kā modernā politoloģija atzīmē - tā ir šī jaunākā laika iezīme, kad iepriekšējie labējie-kreisie sakļaujas neatšķiramā centriskā putrā. un jaunie censoņi var izcelties tikai ar ultra un margināliem uzskatiem - vai nu galēji labi (eiropā afd, lepēnas partija utt), vai galēji kreisi (amerikā squad)

Tieši tā. Mierīga, jēdzīga, gudra, pamatota diskusija un darbošanās ar tēmu praktiski nenotiek. Tas ir, reizēm notiek gan, kad vajag izcelt pareizos un noniecienāt nepareizos.

TOoMoOT

Citāts no intervijas ar Alfrēdu Rubiku. (šeit)

Rubiks:

Citēt

Neticu, ka Ušakovs būtu varējis zagt tādos apjomos, kā viņam to piedēvē. Viņam nepietiek mugurkaula. Es cietumā redzēju tos večus, kuri tiešām prot zagt un slaktēt.

Kā jums liekās, vairāk mugurkaulu vajag, lai zagtu vai nezagtu?

Tuubijs

Bļe uzcepjiet attiecīgu topiku un diršat tur, politikas eksperti mļe!

• Patīk 2

Aigars
pirms 4 stundām , LPC teica:

Bet tramps neparādījās 2013. gadā no nekurienes.

Vēl jo vairāk kļūst neskaidrs, kāpēc partijas, kas priekšvēlēšanu cīņās izlieto simtiem miljonu, nevar atrast normālu kandidātu. Bet nav vēlēšanās pašam taisīt pētījumus.

Raimonds1

Tad nebūs interesanti.

Tautai nebūs līdzdalības sajūtas.

ieleja

25F2C1EF-398C-4717-A668-FDF6A240ACDD.thumb.png.b611b99db63c5c488c9c307858acb5c6.png

• Patīk 1

Raimonds1

Plūstoši pārejot no amerikas uz Latvijas dienaskārtību.

Mums jau arī te tiek tā bļaujošā demokrātija attīstīta.

2020.09.16. , 12:49, AndrisBB teica:

Reku kā reiz vakardienas raksts ka vēstnieks satraucies par to ka Trumps varētu mēģināt "uzkacināt" nemierus un grautiņus.

To dara pavisam citi, no malas esoši spēles dalībnieki.

• Create New...