Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

marrtins
pirms 2 stundām , vvv teica:

Ko tas nozīmē? No vienas puses runā, ka jāatsakās no skaidras naudas, no otras puses bezskaidras naudas lietošanu padara ar vien sarežģītāku.

Padomā - ko nozīmē atteikšanās no skaidras naudas? Kāda mērķa labad? Lai mazinātu kontroli? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Man kautkāda aizdoma ka lielumlielai daļai tas neko nemainītu, ir skaidra nauda vai nav. Man viņa īpaši nav vajadzīga.

Tiem automātiem utt, kas tagad vēl pieņem monētas nāktos pāriet uz kautkādu citu maksājuma veidu, iespējams tas piespiestu ieviest modernizāciju noteiktās vietās. Varbūt kautkas lietderīgs un jauns no tā visa sanāktu.

Nezinu vai eksistē tādas lietas jau, bet kur problēma maksāt no telefona uz telefonu, vai karte telefons. Lielākiem maksājumiem kautkāda papildus drošiba.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Nezinu vai eksistē tādas lietas jau, bet kur problēma maksāt no telefona uz telefonu, vai karte telefons. Lielākiem maksājumiem kautkāda papildus drošiba.

Veikalos var kartes vietā izmantot telefonu, tikai jābūt atbilstošam telefonam (skriesim nu visi mainīt savus telefonus, vai ne?).

Auto stāvvietās var maksāt ar karti (gan ar, gan bez PIN koda pieprasīšanas), ar SMS.

Par maksāšanu "no telefona uz telefona" gan neko nezinu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Just now, binary teica:

Auto stāvvietās var maksāt ar karti

Ne visur. Te pie manis pilns ar stāvvietām pludmalēs, meža vidū utt, kur ņem tikai monētas.

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

tikai jābūt atbilstošam telefonam (skriesim nu visi mainīt savus telefonus, vai ne?

10 gadus atpakaļ vispār neviens nedomāja par maksāšanu ar telefonu vai contact-less karti, tagad visi maksā pa labi un pa kreizi, no problemo.

 

Kautkā tā skaidras naudas vajadzība atgādina elektroauto, 99% gadījumu viss OK, bet bar gadīties ka tomēr nav kur uzlādēt. Kas līdzīgs ar skaidro naudu, šad tad kautkur var ievajadzēties.

 

 

Link to comment
Share on other sites

jau labu laiku pat kafijas aparātos ar karti var maksāt :D kur nu vēl...

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 7 minūtēm , AndrisBB teica:

Man kautkāda aizdoma ka lielumlielai daļai tas neko nemainītu, ir skaidra nauda vai nav

Toties man ir aizdoma, kad tad skrūves pievilks vēl stingrāk. Skrūves var būt dažādas. Daži piemēri - reālas negatīvas likmes, paaugstināti (automātiski) nodokļi (viss godīgi), "teroristu" atslēgšana no sistēmas. Šajos laikos terorists jau ir jebkurš, kas nav ar sistēmu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , CAP teica:

kafijas aparātos

Uhh... Labi, ka pie mums darbā pagaidām pietiek pieliet ūdeni, piebērt kafiju un nospiest pogu. Ja vēl būtu ar karti jāmaksā, nāktos pat kafiju no mājām nest.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 28 minūtēm , marrtins teica:

Toties man ir aizdoma, kad tad skrūves pievilks vēl stingrāk.

Kādas skrūves? Ja es maksāju visus nodokļus, kurus jāmaksā, tad man pilnīgi vienalga vai tos atvelk skaidrai naudai esot vai neesot.

Ko tad pēkšņi tapēc ka ir skaidra nauda es kautko nemaksāju un bez skaidras naudas būs jāsāk maksāt?

 

Pirms 30 minūtēm , marrtins teica:

Daži piemēri - reālas negatīvas likmes,

Tādas jau tagad ir. Tāpat arī ir negatīvas likmes uz hipotēku.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Kādas skrūves?

Kamēr ir (nelegāla) iespēja pāriet "pelēkajā sektorā", tikmēr arī nodokļu apjomu ir jāierobežo, pretējā gadījumā "pelēkais sektors" paliks vien lielāks. Ja skaidru naudu "atcels", tad pāriešana "pelēkajā sektorā" kļūs sarežģītāka, līdz ar to varēs vieglāk palielināt nodokļu apjomu. Vismaz valstīs, kur demonstrācijas un protesti aprobežojas ar 100-150 bezdarbnieku klusu sanākšanu pie valdības ēkas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Domājams ka lielākā daļa tik priecātos par to (tie kas maksā nodokļus).

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , marrtins teica:

Padomā - ko nozīmē atteikšanās no skaidras naudas? Kāda mērķa labad? Lai mazinātu kontroli? :sarkasms:

Kaut kāda skaidra nauda tomēr ir papildus drošības sajūta. Ja būs tikai bezskaidra, iedomājies, kāds var vienkārši noraut vrubiļņiku un tu paliec bez naudas. Un, kā piemērā no tā jauns.lv raksta, redzams, vrubiļņiku norauj ne tikai valsts atbidīgās iestādes, to var viegli izdarīt kāds tups privātas bankas darbinieks... :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Un ko tad visi tur kautkādus baigos uzkrājumus skaidrā naudā mājās?

Ja noraus rubiļņiku, tad cilvēks vidējais tāpat ilgāk par nedēļu neizvilks :D

 

 

Es nezināma iemesla pēc esu sācis 5% no algas izņemt eirikos un turēt zem matrača. Ja nu pounds galīgi bezvērtīgs paliek (kā tas notika pēc Brexita balsojuma). Bet nu cik ilgi es tā turpināšu, tāpat jau lielākā daļa naudas bankā. Mazs būs mierinājums ja kas notiek. Vienīgā izeja laikam ir turēt kredītu/uzkrājumu attiecību 1:1. Tad ja nokrītas uzkrājumu vērtība, tad arī parāda vērtība mazāka. Laikam jāpdomā kas tur teorētiski sanāk, varbūt tas diezgan loģisks variants.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , AndrisBB teica:

Domājams ka lielākā daļa tik priecātos par to (tie kas maksā nodokļus).

Par ko? Par to, ka viņiem nejēgā paceltu nodokļus tā, lai uzkrājumu veidošanas vietā knapi varētu izvilkt "no algas līdz algai"? Kaut kā grūti noticēt. Tie, kas nosaka nodokļu apjomu, noteikti atradīs veidu, kā savas vajadzības nokārtot pelēkajā sektorā. Vairums nodokļu maksātāju gan ne.

 

Domājams, dzīvojam "dažādās pasaulēs" ;)

 

 

Pirms 10 minūtēm , vvv teica:

iedomājies, kāds var vienkārši noraut vrubiļņiku un tu paliec bez naudas

Ir vairākkārt bijis, ka veikalā nevar samaksāt ar karti. Vienkārši nevar un viss. Ir bijis, ka rinda pie kases kavējas, jo ar karti nostrādā katrs otrais-trešais maksājums, tas pats ļoti lēnām. Bet kad pirms kāda gada-diviem man SEB pārstāja ņemt pretim kodu kalkulatora kodus, tad nu gan ne rēķinus, ne ko citu varēja nomaksāt.

Labots - binary
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kurā brīdī es runāju par nodokļu pacelšānu? Ja nosacījumi nemainas, tad no skaidras naudas esamības nekas nemainas.

Tas vai skaidras naudas neesamība var izraisīt nodokļu pacelšanu ir atsevišķa diskusija.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, binary said:

Kamēr ir (nelegāla) iespēja pāriet "pelēkajā sektorā", tikmēr arī nodokļu apjomu ir jāierobežo, pretējā gadījumā "pelēkais sektors" paliks vien lielāks. Ja skaidru naudu "atcels", tad pāriešana "pelēkajā sektorā" kļūs sarežģītāka, līdz ar to varēs vieglāk palielināt nodokļu apjomu. Vismaz valstīs, kur demonstrācijas un protesti aprobežojas ar 100-150 bezdarbnieku klusu sanākšanu pie valdības ēkas.

To kā bizness ar cenām seko līdzi degvielas cenu maiņām ļoti labi redzēja kad degvielas cenas nokrtas diezgan smuki! Cenas pārtikai un pakalpojumiem nokritās? Skuju! Starpību no sava biznesa pašizmaksas samazināšanās ielika peļņā!

Paralēles var vilkt arī ar nodokļu samazināšanu.

Jā, tad kad degvielas cenas pieaug, tad gan nez kāpēc cenas arī pieaug.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Kurā brīdī es runāju par nodokļu pacelšānu?

Atļaušos nocitēt:

Pirms 23 minūtēm , AndrisBB teica:

Kādas skrūves?

 


Pirms 2 minūtēm , CAP teica:

humorists :D

Man kā developerim (nu ... programmētājam vai kā nu mūs tur dēvē) humors ir svešs 🤪

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Tie, kas nosaka nodokļu apjomu, noteikti atradīs veidu, kā savas vajadzības nokārtot pelēkajā sektorā.

 

Šis arī ir iemesls, kāpēc mums atteikšanās no skaidras naudas tuvākā laikā nedraud. NU kā tad pilsētas domes vadītājs varēs ieiet pelēkajā zonā, ja nebūs skaidras naudas? Kāds vēl ir 100% drošs mehānisms "atritinājumam"? Mašīnas vai dzīvokļa pirkums no 3.personas ir toksisks no vēlākās izmeklēšanas viedokļa. Ceļojumu apmaksāšana? Nu kapeikas. Kas vēl? Iekārtošana darbā (teiksim radinieka vai fiktīvi) darbojas tikai tik ilgi, cik pastāv esošā politiskā konjunktūra.

 

Ne par velti Lielais Vilis reiz teica, ka anonimitāte būs 21.gadsimta lielākā privilēģija. Absolūti piekrītu viņam. Un arī tam, ka skaidrā nauda kā reiz ir anonimitātes stūrakmens.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 4 minūtēm , binary teica:

SEB pārstāja ņemt pretim kodu kalkulatora kodus

Vajag kā UK, manai ibankai visa drošiba ir tik userneims un passwords, tad paprasa 3 simbolus no otra passworda. Nekas nav mainijies jau gadus 10, ne passwordi, ne sistēma.

Atceroties superdrošos LV variantus (visādi kodu kalkulatori utt), brīžiem pārņem domas, cik bieži bankām uzlauž tos kontus vai izvilina passwordus no lētticīgajiem lietotājiem?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja noraus rubiļņiku, tad cilvēks vidējais tāpat ilgāk par nedēļu neizvilks

Nerunāju par izdzīvošanu, kad pienāks «izdzīvošana» citas vērtības būs svarīgākas par naudu, varbūt...

Tīri sadzīviski, jūs te izsakāties par maksāšanu ar telefonu, redzu kā meitai ar telefoniem notiek, nāk no skolas mājās, telefons rokā, klausās kaut kādas dziesmiņas, kaut kas samisējas, telefons izkrīt no rokām, iekrīt slapjā sniegā, viss, telefons nedarbojas. Iedomājos, viņa aizrbraukusi, piemēram, ekskursijā ar klasi, skaidras naudas nav, visi maksā ar telefoniem, un pēkšņi telefons noklājas...

Kaut vai krājbankas gadījums, piemēram, tas tā pēkšņi bija, ja skaidras naudas nav vispār... Parastie cilvēki jau visu naudu atguva, bet tas nebija ātri.

Neticu, ka dzīve bez skaidras naudas būs vieni vienīgi prieki.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

@binary tā arī neesu pamanījis nevienu nopietnu iemeslu nodokļu pacelšanai. Viņi jau tā ir augsti, nav kur vairs pacelt. Plus noteikti tas izraisītu kautkādu neapmierinātību.


Pirms 1 minūtes , vvv teica:

iekrīt slapjā sniegā

Cik tev bieži karte pēc iekrišanas sniegā nedarbojas?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , AndrisBB teica:

Es nezināma iemesla pēc esu sācis 5% no algas izņemt eirikos un turēt zem matrača.

 

A ko tā baidies no britu establišmenta? Viņi tak godīgi iekasē nodokļus un godīgi printē sterliņus pašbrīd. Efekts būs redzams jau Q1 nākošgad.

Cik es zinu, ļoti daudzi importētāji velk iekšā noliktavas uz visādiem commodities, lai pēc Brexita nebūtu 1) pirmais šoks ar muitu un PVN uz robežas; 2) naudas zaudējuma sakarā ar inflāciju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

superdrošos LV

to jau visu izdomāja ES, ne pati LV... tiesa cik zinu Citadelē kodu karte joprojām strādā :D (man vēl tāda ir...) Tiesa, ieviesuši papildus sms ar kodu nosūtīšanu...

 

@AndrisBB vai tos eur nebija izdevīgāk turēt tad LV kontā vai iekš UK atvērt EUR kontu vai kkā tā... mani māc šaubas par skaidras naudas drošību.. a tā.. vismaz bankām līdz 100k ir jumts.. es gan tagad nezinu kā ir UK.. pēc brexit...

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , vvv teica:

Kaut kāda skaidra nauda tomēr ir papildus drošības sajūta.

tieši tāpēc "attiecīgajiem spēkiem" ir svarīgi, lai vairumam cilvēku šī drošības sajūta tiktu noņemta.

lai īsto lietu vietā vienkāršie cilvēki skatītos valdošajiem mutē, meklētu kā vienam otru nostučīt, izkalpojoties pašam sev minimālo labumiņu, un darīt citādas nejēdzības.

biki demagoģiski ir tā izteikties, bet - beidzot ir iespēja baurus sadzīt atpakaļ, stāvoklī, kā bija pirms pāris simt gadiem, muižnieku laikos.

  • Atbalstu 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Vajag kā UK,

Tā jau šie izdomāja - vieglāk izstāties no ES, nekā ieviest normālas drošības prasības.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

Vajag kā UK, manai ibankai visa drošiba ir tik userneims un passwords, tad paprasa 3 simbolus no otra passworda. Nekas nav mainijies jau gadus 10, ne passwordi, ne sistēma.

Atceroties superdrošos LV variantus (visādi kodu kalkulatori utt), brīžiem pārņem domas, cik bieži bankām uzlauž tos kontus vai izvilina passwordus no lētticīgajiem lietotājiem?

Agrāk Latvijā varēja izvēlēties - kodu karte vai kodu kalkulators. Sākot ar kaut kādām darījuma summām (neikdienišķi lielām), kodu karte vairs nederēja - tie, kam tas bjia aktuāli, varēja nopirkt kodu kalkulatoru. Tagad laikam kodu karšu vispār vairs nav, pat mazajām summām.


Pirms 12 minūtēm , msp teica:

Šis arī ir iemesls, kāpēc mums atteikšanās no skaidras naudas tuvākā laikā nedraud. NU kā tad pilsētas domes vadītājs varēs ieiet pelēkajā zonā, ja nebūs skaidras naudas?

Tā līmeņa spēlētāji noteikti atradīs veidus, kā turpināt spēlēt spēlītes.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , CAP teica:

@AndrisBB vai tos eur nebija izdevīgāk turēt tad LV kontā vai iekš UK atvērt EUR kontu vai kkā tā... mani māc šaubas par skaidras naudas drošību.. a tā.. vismaz bankām līdz 100k ir jumts.. es gan tagad nezinu kā ir UK.. pēc brexit...

Ja Andrim nauda LV bankā, pēc tiem 100k no Anglijas uz Latviju varbūt būs jābrauc, lai izņemtu, a kā Covid laikā ar atrbaukšanu no Anglijas uz Latviju, paši redzējām, te var, te nevar...

Link to comment
Share on other sites

Just now, binary teica:

Tagad laikam kodu karšu vispār vairs nav, pat mazajām summām.

 

Ir. Citadelei. Ļoti ērts risinājums, lai autorizētos caur Latvija.lv uz EDS vai citām valsts atbalstītām sistēmām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 6 minūtēm , CAP teica:

UK atvērt EUR kontu vai kkā tā.

Mana banka privātajiem nemaz nepiedāvā, neesu manījis arī citās. Par kautkādu astranomisku maksu ganjau ka var dabūt.

 

Secinājums visāi šai diskusijai, ka pa lielam tā skaidrā nauda nav vajadzīga. var atstāt kautkādu 100 eiriku limitu visādiem ikdienas izdevumiem. Lielākas summas skaidrā nav vajadzīgas. Tik kā to ierobežot jau ir cits jautājums. 

 

 


Varbūt likvidēt papīrnaudu? Ja gribēs vairāk par 100 eiriki, tad nāksies stiept pamatīgu maisu. Grūti būs noslēpt aplokšņu algas :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , AndrisBB teica:

@binary tā arī neesu pamanījis nevienu nopietnu iemeslu nodokļu pacelšanai. Viņi jau tā ir augsti, nav kur vairs pacelt. Plus noteikti tas izraisītu kautkādu neapmierinātību.

Labrīt :D

 

Iemesls nodokļu pacelšanai - labāka dzīve pacēlājiem, kuru piesedz ar "trūkst naudas šādiem, tādiem, vēl kaut kādiem mērķiem" (kaut vai tās pašas mediķu algas).

 

Augsti? Jā. Nav, kur pacelt? Ir, noteikti ir.

 

Neapmierinātība? Nu lūk, par to jau stāsts - šobrīd "parastie mirstīgie" savu neapmierinātību var izrādīt, daļēji strādājot "pelēkajā sektorā", jo ir pieejama skaidra nauda. Ja tās nebūs, tad šādā veidā to neapmierinātību vairs nevarēs izrādīt. Protestus un demonstrācijas arī neprotam rīkot.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Varbūt zema politiskā aktivitāte pie vainas, "tie tur augšā" domāšana. Vieglāk aiziet "pelēkajā", nekā mēģināt panāk sev labvēlīgu vidi.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CAP teica:

jau labu laiku pat kafijas aparātos ar karti var maksāt

Aha. Publiskās vietās, kur blakus stāv kafijas automāti, kuri ņem monētas, un tie, kuriem var tikai ar karti - uzmini, kuri no tiem pārklājas ar zirnekļu tīkliem :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , AndrisBB teica:

likvidēt

500 eur taču šķiet likvidēja... es atbalstītu arī 1c/2c likvidēšanu.. nu nafig tos dzelžus makā...


Pirms 2 minūtēm , 138 teica:

var tikai ar karti

neesmu manījis tādus, kur TIKAI.. vienmēr ir opcija vai/vai.. bet nu "noput", jo daudzi nemāk/nesaprot utt...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Cik reāli ir tādas vertikāla tipa partijas, kur lokāli tiek virzīti kandidāti, idejas, kuri tālāk virza tās jau reālu kandidātu vietā?

Pārsvarā es redzu ka sanāk kopā kautkādi "lēmēji" (vai kāds/kādi kam pietiekoši naidas atlasa "komandu"), ar ambīcijām kautko noteikt un tad viņi tiek ievēlēti. Nepārstāv viņi nekādas grupas, nav izgājuši cauri kautkādai vertikālai atlasei. Tapēc arī nav nekāda riska pazaudēt savu vietu, ja esi partijā, tad esi. Nav tā ka zemākie slāņi tevi novāks pat no kandidātu listes.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Just now, snukurins teica:

Nafig

ejam otrā galējībā? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , CAP teica:

Citadelē kodu karte joprojām strādā

Nez cik ilgi vēl, tpu tpu tpu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , snukurins teica:

Savstarpējos norēķinos cilvēki visu noapaļo līdz 5ītim.

Tiesa, bet -

Pirms 7 minūtēm , snukurins teica:

Uz veikalu bez 50.00 vispār nav ko iet.

- vienu aliņu iesi pirkt par piecīti?

Link to comment
Share on other sites

marrtins
1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Kādas skrūves? Ja es maksāju visus nodokļus, kurus jāmaksā, tad man pilnīgi vienalga vai tos atvelk skaidrai naudai esot vai neesot.

Tas jau nav tikai skaidras naudas kontekstā. Ko nozīmē "kurus jāmaksā"? Atkal atgriežamies pie diskusijas pirms pāris dienām, kuru tu nemaz nelasīji. 50% nodokļi ir OK? Kā ar 75%?


Pirms 48 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja nosacījumi nemainas

Āāāāā, valstī, kur nosacījumi mēdz mainīties gada vidū :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , CAP teica:

https://www.citadele.lv/lv/support/faq/code-card/

 

izskatās, ka pietiekami...

Tu par šo?

https://www.citadele.lv/lv/support/faq/authorization/77/

Citēt

Starptautiskas prasības un FKTK noteikumi finanšu tirgus dalībniekiem paredz, ka no 2017. gada 1. aprīļa maksājumiem tiks ierobežots limits, ja, autorizējoties ar kodu kartēm, netiek izmantots kāds papildu drošības elements. Jaunie noteikumi prasa nodrošināt vismaz viena unikāla koda izmantošanu dažādu darījumu apstiprināšanai. Šajā gadījumā tas būs uz mobilo telefonu īsziņā nosūtīts vienreizējs kods konkrēta maksājuma apstiprināšanai, kas būs jāievada vēl papildu kodu kartes kodam.

FKTK noteikumi

Tātad - kamēr neuzradīsies jaunas starptautiskas vai fuktuka prasības?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...