Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , aoma teica:

Latvijas karti vispār nepārzini..

ko tu te čakarējies , neesi taču nekāds čekists, vari normāli kartē punktu ielikt …..

Link to comment
Share on other sites

Protams, ka varu, bet kāpēc visiem tas būtu jāzin. :) Ja kas, jaunnedēļ varu apstīt Tavu saimniecību, jo ir plāns aizbraukt uz Dārtas kapiem, tur man senči guļ. :)

Bet tas tikai PM

Link to comment
Share on other sites

Nu ko. Rīt bundža arī traktorā protestēs uz lielceļiem? ?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 28 minūtēm , aoma teica:

Dārtas kapiem,

ja no Dārtes brauc caur Valdemārpili, tad ir ap 30 km, vari droši braukt, ja vēlies


Pirms 3 minūtēm , CAP teica:

Nu ko. Rīt bundža arī traktorā protestēs uz lielceļiem? ?

nē, man tā reforma ir pie kājas …...

Link to comment
Share on other sites

binary
pirms 2 stundām , Stasss teica:

Priekš Rīgas pusotrs metrs līdz buferim ir dakuja..

Bet ir baigā atšķirība - brauc pa pilsētu vai ārpus tās. Rīgā pa Krasta ielu kaut kā neprasās ieturēt pat 20m distanci, ārpus Rīgas ar identisku ātrumu prasās tomēr 80-100 metri, lai brīdī, kad priekšā braucošais sabremzēsies pirms krustojuma, varētu vienkārši atlaist gāzes pedāli.

 

pirms 2 stundām , aoma teica:

Ar apļiem ir tā - joslas aplī ir tās pašas joslas,neatkarīgi, vai taisni, vai pa apli. Labās rokas likums nav atcelts, bet izskatās, ka daudzi neatšķir apsteigšanu no apdzīšanas.

Kāds aplim sakars ar labās rokas likumu? Vienīgais, kur labās rokas likums aplī kaut ko ietekmē - ja vienlaicīgi uz otro joslu gribēs iekārtoties viens no pirmās, otrs no trešās. Visādi citādi priekšroka tam, kurš jau ir savā joslā.

Ja pirms 30-40 gadiem bija citādāk, tad vajadzētu tomēr paņemt rokās 10-15-20 gadus vecu CSN grāmatu (vai labāk jaunāku, ja var atļauties) un veltīt dažus vakarus zināšanu papildināšanai.

 

pirms 1 stundas , oxygen teica:

Iebraukšanai aplī labs risinājums Lubānas ielas aplī kas zem Slāvu tilta. (..) Nu tāpēc arī , laikam, ielika tās barjeras.

Tur tilta balstu dēļ ir ierobežota redzamība - bez barjerām pat tukša apļa gadījumā bija labi jāsabremzējas pirms iebraukšanas aplī.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

vajadzētu satraukties.....

par ko tieši?, varbūt kaut ko esmu palaidis garām?

Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 57 minūtēm , alusbundza teica:
Pirms 59 minūtēm , snukurins teica:

dupsē un dupsēs vēl vairāk gan vajadzētu satraukties.....

par ko tieši?, varbūt kaut ko esmu palaidis garām?

Tas jau, bundža, droši vien attiecās pamatā uz zilajiem pasīvajiem zemniekiem...??

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Nereti sanāk vajadzība braukt uz leišmaili, pa viņu ceļiem.

Kopumā es pat teiktu ka kaimiņi leiši ir daudz kulturālāki ceļa braukšanas kultūrā.

Par apļiem - tie viņiem ir ļoti labi sataisīti. Pat ja gribētu čunčināt pa pirmo joslu, tev neļaus ne zīmes, ne šoferi, būs jābrauc pareizi. Reku piemērs no Klaipēda- Kauņa šosejas:

https://www.google.com/maps/@55.6929391,21.1793237,3a,75y,262.66h,75.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1sN_boUE4rJ4Qou2ZMNeR3qw!2e0!7i13312!8i6656

 

Otrs - šosejas ar 2 joslām + rampa uzbraukšanai. Ja pie rampas stāvēs mašīna lai uzbrauktu uz šosejas, un satiksme nav intensīva, 99% šoferu tomēr pārkārtosies uz 2. joslu lai palaistu gaidītāju.

Link to comment
Share on other sites

Stasss
pirms 6 stundām , snukurins teica:

bet nu to ka visu laiku nemaksā tikpat cik citiem vecajā Eiropā

Stipri apšaubu, ka iemaksas ES budžetā veicam tik, cik "vecā Eiropa", lai varētu cerēt uz tādiem pašiem labumiem..

Domāju, ka arī lauksaimnieku subsīdijām jābūt samērīgām ar kopējo situāciju valstī, nevis visi dzīvo, kā dzīvo, bet zemnieks dzīvo, kā vecajā Eiropā.

Link to comment
Share on other sites

Stasss
(labots)

Ok, speciālist, kā teiksi!?

Man šķiet, Tavā sādžā arī ir baigā nevienlīdzība.. Visi nabagi, bet Šņukurs buržujs ar 5 veļas mašīnām.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Stasss

Uzsit mesedžu Žanam Klodam Junkeram par šito.. Saki, ka viņš ir l0sis, un neko nejēdz..

Link to comment
Share on other sites

Stasss

Zini, kur ir problēma, Šņukur..? Tur, ka Šņukuram no mazpisāniem, viss liekas "easy", un ka jaunu divriteni var izdomāt div pirkstus apmīžot..

Tāpēc populisms mūsdienās aug griezdamies, jo katrs pāķis var būt ekonomists..

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 30 minūtēm , snukurins teica:

.Ir pieņemami tikai divi varianti.Vai nu visiem vienādi vai arī visiem neko

Kā vēsturiski radās subsīdijas zemniekiem? Plāns bija palīdzēt zemniekiem tajos reģionos, kur apstākļi lauksaimniecībai ir sliktāki. Sliktas augsnes, slikts klimats. Jo dēļ klimata LV zemniekam grūti konkurēt konkurēt ar zemnieku piemēram Vācijā vai Polijā.

Ideja laba, bet ar realizāciju ir pakaļā kā vienmēr! Tagad subsīdijas tiek maksātas pilnīgi pretēji sākotnējai idejai! Tirgus tiek kropļots. Zemniekiem nav jādomā kā strādāt efektīvāk - ka tik izpilda minimālās prasības subsīdiju saņemšanai. Un par šo "izklaidi" maksā nodokļu maksātāji.

 

Domāju ka vienīgais pieņemamais risinājums ir atvērt eiropas pārtikas tirgu un pilnībā no subsīdijām atteikties. Bija jau plāns noslēgt ASV - ES brīvās tirdzniecības līgumu.  Kurš paredzēja subsīdiju atcelšanu. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Zin...

Tikai kas tādā nogalinātu lauksaimniecību šeit pilnībā vai arī būtu jāpāriet uz to pašu lauksaimniecības modeli kā ASV un Austrālijā - miglo, špricē, lieto antibiotikas kaut līdz vēmienam, bet lai tik lēti un labi aug un tāpat būtu grūti konkurēt dēļ platībām. Eiropā šajā gadījumā ir daudz stingrāki noteikumi. Un tad atkal būtu kviecieni par neveselīgi pārtiku un x saistītām slimībām, jo nu Amerika ir daudz resnāka un neveselāka, to jebkurš pētījums tev parādīs. Un pat ar visu šo ASV ir grupas ko tāpat subsidē, kā kukurūzas audzēšanu un graudu audzēšanu.

Ja nebūtu tās subsīdijas, tad arī visi maksātu par pārtiku daudz vairāk, protams ja pelni 5 pakas Francijā, tev tas, ka par pārtiku tērēsi nevis 800€ bet 1100€ baigi neietekmēs, bet ja pelni 2500€ un ja 600€ vietā 800€, tad tevi tas visticamāk ietekmēs. Tas ir tāds sava veida nodoklis, lai arī mazāk saņemošie tāpat varētu atļauties "Eiropas standarta" pārtiku.

Par subsīdiju izmēru piekrītu, Latvija nolohojas, bet ir iespēja izsist vairāk katrā budžeta pārskates reizē. Es gan nesaprotu kādēļ kāds vēlētos atteikties no tām subsīdijām pavisam? Tiešām kādam šeit ir ilūzijas, ka uzreiz varēsim konkurēt ar Poliju kvai? Mums vnk nav tādu platību.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Pirms 40 minūtēm , Stasss teica:

Zini, kur ir problēma, Šņukur..? Tur, ka Šņukuram no mazpisāniem, viss liekas "easy", un ka jaunu divriteni var izdomāt div pirkstus apmīžot..

Tāpēc populisms mūsdienās aug griezdamies, jo katrs pāķis var būt ekonomists..

Profesionālo, atzīto, sertificēto speciālistu vadīto un ietekmēto nozaru "panākumi" dažādās tautsaimnieciskās un sabiedriskās nozarēs it nemaz šo procesu neietekmē.

Krīze, kredīti, nekustamo bums, maksimas jumts, rekordi HIV izplatībā, skolu mobingā it nemaz nenodrošina augsni populismam.

https://www.tvnet.lv/6466173/kapec-visaugstakais-hiv-inficesanas-limenis-es-ir-latvija

https://www.apollo.lv/6894505/veselibas-ministrija-partrauc-sadarbibu-ar-socialo-projektu-kurs-ir-pret-mobingu-skolas

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 10 stundām , snukurins teica:

Reforma ta reforma bet par to ka zemniekus dupsē un dupsēs vēl vairāk gan vajadzētu satraukties.....

tad protests pašlaik ir par reformu, kāds sakars te ar subsīdijām?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 23 minūtēm , Zin... teica:

jo nu Amerika ir daudz resnāka un neveselāka, to jebkurš pētījums tev parādīs

Neesi padomājis kāpēc? Varbūt tāpēc ka tur pārtika ir pieejamāka kā LV. Parastā pārtika maksā +/- tik pat cik LV, bet algas ir vairākas reizes lielākas. Tad nu rij, jo pārtika attiecībā pret algu ir ļoti lēta. Esi bijis ASV? Es esmu. Pārtikas kvalitātei tur nav ne vainas! 

Link to comment
Share on other sites

Zin...

Kjipa Itālijā, Nīderlandē, UK, Francijā var atļauties mazāk pārtiku nekā USA? ?

Un ASV ir lētāki pusfabrikāti, saldēti produkti un izstrādājumi

 

Pagooglee par to pārtikas veselīgumu EU vs USA , tu tak Google eksperts esi

Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 55 minūtēm , snukurins teica:

,,Profilaksei,, vai tad nevar pievienoties?

Jā.. Dažs labs te arī visādus parakstus vāc "profilaksei".. Tieši tāpēc tam procesam arī pazūd jēga..

Protestēju, tikai īsti nezinu par ko...

Link to comment
Share on other sites

Gestapo
Pirms 42 minūtēm , Ronalds teica:

Tad nu rij, jo pārtika attiecībā pret algu ir ļoti lēta.


Tu ēstu vairāk, ja pārtika būtu lētāka? 

Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)

Ja vairāk ēstu ēstuvēs un tur porcijas būtu lielākas, tad nebūtu daudz variantu - cik būtu uz šķīvja, tik apēstu.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 11 minūtēm , binary teica:

Ja vairāk ēstu ēstuvēs un tur porcijas būtu lielākas, tad nebūtu daudz variantu - cik būtu uz šķīvja, tik apēstu.

Var jau līdzi, kabatās sabāzt..

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

Domāju ka vienīgais pieņemamais risinājums ir atvērt eiropas pārtikas tirgu un pilnībā no subsīdijām atteikties. Bija jau plāns noslēgt ASV - ES brīvās tirdzniecības līgumu.  Kurš paredzēja subsīdiju atcelšanu. 

ja kādā no Eiropas vecajām valstīm (lasi Francija Vācija) kāds piedāvātu atvērt tirgu un nemaksāt subsīdijas, tajā pašā dienā valdība kristu un attiecīgie baueri un bouseuse būtu ar tehnikām un mēslu kravām ārā uz ielām.

 

tā arī ASV ar ES valsē viena otrai apkārt par savstarpējiem nodokļiem un gals ir tālu.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu tad LV zemniekiem ir jāmaksā tādas pašas subsīdijas kā citur Eiropā. No ES, nevis LV budžeta protams ka! 

Pirms 28 minūtēm , Gestapo teica:

Tu ēstu vairāk, ja pārtika būtu lētāka? 

Es konkrēti nē! :D 

Bet piemēram bērni gan ēstu vairāk, ja par kabatas naudu sanāktu vairāk kolas, konfekšu un burgeru.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo
Pirms 5 minūtēm , Ronalds teica:

ir jāmaksā tādas pašas subsīdijas kā citur Eiropā.


Kāpēc? Vai tas neradītu konkurences kropļošanu, jo mums ir lētāka, zeme, darbaspēka izmaksas etc? 

Link to comment
Share on other sites

Tavi bērni ēstu, mani ne. Ko nu?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 6 minūtēm , Ronalds teica:

No ES, nevis LV budžeta protams ka!

Uuuuuuun, ES budžets rodas no...?

 


Pirms 7 minūtēm , Ronalds teica:

ja par kabatas naudu sanāktu vairāk kolas, konfekšu un burgeru

Es teikšu kā ir, laimīgi bērni, ka nesanāk.

Link to comment
Share on other sites

Zin...

No visiem citiem nodokļu maksātājiem izņemot lv ?

Link to comment
Share on other sites

versatile
Just now, Zin... teica:

No visiem citiem nodokļu maksātājiem izņemot lv ?

Mexicans are paying for The Wall :D

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Kad ieskatos pa logu burgernīcās, tur parasti ēd skolnieki un jaunieši.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

600,800,1100EUR - ko jūs tur ēdat? Jebšu, cik tad liela tā ģimene? :shok:

Link to comment
Share on other sites

binary

@marrtins, divas porcijas mierīgi var izmaksāt 20-30 eiro, neņemot neko eksotisku. Un tā katru dienu...

 

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Ja vairāk ēstu ēstuvēs (..)

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
(labots)

Tiem, kas mielojas restorānos ikdienā, tak nav jāsatraucas par subsīdijām, cenu kāpumu pārtikai :)

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Labu kvalitatīvu, uz vietas audzētu un mazu attālumu vestu pārtiku tomēr nekas nevar pārspēt.

Protams, eksotika ir eksotika.

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
(labots)
pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Nu tad LV zemniekiem ir jāmaksā tādas pašas subsīdijas kā citur Eiropā.

Pēc kādiem kritērijiem to var izmērīt? Uz  vienu zemnieku? Uz vienu ha? Uz vienu nopļauto/apstrādāto ha? Uz vienu novākto kartupeļu/zirņu/kviešu/utt ha? Uz  vienu iedzīvotāju? Uz vienu parlamentārieti? Vienkārši katram konstantu summu?

Labots - marrtins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Jā, LV ir mazākas darba spēka izmaksas, toties mums ir krietni īsāks veģetācijas periods un līdz ar to zemākas ražas!

 

Pirms 25 minūtēm , LPC teica:

90% pārtikas mūsu platuma grādos būtu lētāk importēt.

Ir tāda ekonomikas aksioma - nav jēgas ražot pašam, ja lētāk ir nopirkt! 

 

Pirms 25 minūtēm , LPC teica:

1) Lētākas vietējās pārtikas pieejamība iedzīvotājiem

Kāds gan no tā labums??? Nebūt nav tā, ka vietējā pārtika būtu labāka vai kvalitatīvākā! Gribi "pa lēto" - audzē pats! (Padomju laiku mazdārziņi- daudz darba, mazas ražas un es neteiktu ka rezultāts bija baigi kvalitatīvs) Gribi kaut ko ekskluzīvu - maksā! 

 

Pirms 25 minūtēm , LPC teica:

2) Tradicionālo lauksaimniecības nozaru saglabāšana

???? Kas tas par murgu? Kas ir tradicionālā? Arsim zemi ar zirgiem, krausim sienu gubās ar rokām? :D 

Pirms 25 minūtēm , LPC teica:

Pats svarīgākais iemesls - pārtika ir stratēģisks resurss. Jebkuras sevi cienošas valsts pienākums ir saglabāt lauksaimniecības nozari, lai lielāku sūdu gadījumā valsts spētu sevi nodrošināt ar vienu no pamatresursiem - pārtiku.

LV jau sen nespēj sevi ar pārtiku nodrošināt saviem spēkiem! Un ņemot vērā cilvēku skaitu to vairs nemaz nevar izdarīt. 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

LV jau sen nespēj sevi ar pārtiku nodrošināt saviem spēkiem! 

Tiešām? Varbūt kādās nozarēs. Man stāv prātā, ka kviešus eksportē aumaļām. Bet vispār ir kāda statistika par deficītu/pārpalikumiem pa lauks. nozarēm? Varbūt ir pa rokai?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 4 minūtēm , Ronalds teica:

Kāds gan no tā labums??? Nebūt nav tā, ka vietējā pārtika būtu labāka vai kvalitatīvākā! Gribi "pa lēto" - audzē pats!

Skatīt punktu #3

Pirms 4 minūtēm , Ronalds teica:

???? Kas tas par murgu? Kas ir tradicionālā? Arsim zemi ar zirgiem, krausim sienu gubās ar rokām?

Lauksaimniecības nozare kā tāda. Ar visiem tajā nodarbinātajiem. Ideja protams nav slikta - ļaut visam aiziet pašplūsmā, faktiski - likvidēt. Tikai atgādināšu, ka par VEFU un cukurfabrikām gaudas nav beigušās jau 20 gadus.

 

TU patiešām reāli apsver iespēju likvidēt lauksaimniecību kā tādu Latvijā? Un esi padomājis kādas tam būtu sekas?

 

Citēt

LV jau sen nespēj sevi ar pārtiku nodrošināt saviem spēkiem! 

 

Padalies ar kādu avotu par šo.

Labots - LPC
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Man stāv prātā, ka kviešus eksportē aumaļām.

Mums ir (bija?) ziemas, un ziemas kvieši cik zinu ir kvalitatīvāki kā vasaras. Eksportē augstas kvalitātes ziemas kviešu, bet importē lētos vasaras. 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...