Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

pirms 11 stundām , ggg97 teica:

Tevi sargeņģelis brīdināja 7-8 reizes, bet Tu neko, eh. Nu lab, lai labi kalpo!:drinks:   Bet ja gadījumā... tad neaizmirsti mums to pavēstīt.

Es gan savā laikā esmu tikai vienu reizi piedzīvojis, ka prece nenodzīvo pietiekami ilgi, vai garantijas laikā nosprāgst. Tolaik man nodega kompis, kā šie teica, nav viņu atbildība..tīkla svārstības. Es gan toreiz tāpat piespiedu šiem par problēmu atbildēt. Bet nu piemaksāt 100 rubļus par varbūtību, ka varbūt noklājas 2-5 gadā..nah..


Būs jāaiziet uz RD, jānoskata TV pa pāris K. Un kad šie sāks uzplīties ar papildus garantiju - teikšu nah.. nobiedējāt mani, ka tādus mēslus tirgojat..un aiziešu prom, lai paliek garu degunu.?

Link to comment
Share on other sites

Ja tik dikti tagad viss noplīstu jau neilgi pēc parastās garantijas beigām, tad veikaliem papildus garantijas nestu tikai zaudējumus. Acīmredzot tā nav. Man no četriem LCD TV viens noplīsa trīs mēnešus pēc parastās garantijas beigām. Būtu pircis visiem pagarināto, dabūtu lietot salaboto veco, bet tagad par "ieekonomēto" sanāca jauns. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Nezinu, var jau būt, ka viņa darbu regulējošajos likumos atvaļinājumi ir kā citādi atrunāti.

Nav. Tas ir klajš DL pārkāpums.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

(5) Ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma atlīdzināšana naudā nav pieļaujama, izņemot gadījumus, kad darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas un darbinieks ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu nav izmantojis. Darba devējam ir pienākums izmaksāt atlīdzību par visu periodu, par kuru darbinieks nav izmantojis ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.

 

DL 149.panta apakšpunkts. Nosauciet, kas tika pārkāpts?

Link to comment
Share on other sites

  

Pirms 36 minūtēm , Racer teica:

Nav. Tas ir klajš DL pārkāpums.

Droši zini? Nebija viņiem kaut kāds "dienesta likums", kurš "aizvietoja" darba likumu? Kaut ko tādu atminos, daudzas lietas pārklājās, bet neesmu baigi iedziļinājies.

 

Pirms 9 minūtēm , e = d teica:

Nosauciet, kas tika pārkāpts?

Tak rakstīju jau - DL 149. panta 3. punkts

Citēt

(3) Izņēmuma gadījumos, kad ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma piešķiršana darbiniekam pilnā apmērā kārtējā gadā var nelabvēlīgi ietekmēt parasto darba gaitu uzņēmumā, ar darbinieka rakstveida piekrišanu pieļaujams pārcelt atvaļinājuma daļu uz nākamo gadu. Šādā gadījumā atvaļinājuma daļa kārtējā gadā nedrīkst būt īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām. Pārcelto atvaļinājuma daļu pēc iespējas pievieno nākamā gada atvaļinājumam.

Atvaļinājuma daļu var pārcelt tikai uz vienu gadu.

Grozies kā gribi - max, ko atlaišanas brīdī vari (drīksti) būt uzkrājis, ir 6 nedēļas - četras no šā gada un divas no iepriekšējā. Visas pārējās nedēļas pēc DL jau sen bija jāizmanto.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pēc būtības darba devējs drīkst izmaksāt darbiniekam tik lielu prēmiju, cik vien vēlas!

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , binary teica:

- DL 149. panta 3. punkts

Tu izlasīji 5.punktu? Izlasi divreiz. 
Un parādi kur konkrētais kungs izņēma atvaļinājumu vairāk par 6. nedēļām!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , e = d teica:

Un parādi kur konkrētais kungs izņēma atvaļinājumu vairāk par 6. nedēļām!

Jā, izlasīju. Un tur jau tā lieta, ka neizņēma. Pēc medijos atrodamās informācijas spriežot, viņš gadu no gada pārcēla atvaļinājumu, lai arī pārcelt var drīkst max 2 nedēļas un tikai uz vienu gadu.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Viņš neko nepārcēla, jo pārcelt nevar vairāk par tām 2 nedēļām!

Viņam veidojās kompensācijas uzkrājums, kurš ir jāuzskaita, lai izpildītu likuma 5.daļas prasību.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Par to pārcelšanu DL bija izmaiņas, kādreiz tāds punkts nebija. Katra ziņā norm.kantoros visu neizņemto izmaksā naudā ja beidz darba attiecības.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , binary teica:

6 nedēļas

un pat vairāk ilgi un augstu izdienu policistiem mēdz būt standarta atvaļinājums :D (tas tā...)

 

iz atlīdzības likuma..

(5) Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādes vai Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonai ar speciālo dienesta pakāpi piešķir ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu — 30 kalendāra dienas, neskaitot svētku dienas, un par šo laiku izmaksā vidējo izpeļņu. Pēc katriem pieciem izdienas gadiem Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām, bet ne vairāk kā par 15 kalendāra dienām kopumā.

 

pierēķinam vēl apbalvojumu dienas utml

 

pa lielam.. aizmirstam par civilajiem piemērojamo DL.. izņemot atsevišķas normas un skatāmies kontekstā pēc:

https://likumi.lv/ta/id/138750-iekslietu-ministrijas-sistemas-iestazu-un-ieslodzijuma-vietu-parvaldes-amatpersonu-ar-specialajam-dienesta-pakapem-dienesta-gai...

un 

https://likumi.lv/ta/id/202273-valsts-un-pasvaldibu-instituciju-amatpersonu-un-darbinieku-atlidzibas-likums

 

un jā.. arī DGL nosaka: (tas gan attiecas tikai uz pašu atvaļinājumu kā tādu, ja vēlētos izņemt, augstāk tika minēts DL pants.)

"(9) Izņēmuma gadījumos ar amatpersonas rakstveida piekrišanu ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma daļu var pārcelt uz nākamo gadu. Pārcelto atvaļinājuma daļu pēc iespējas pievieno nākamā gada atvaļinājumam. Atvaļinājuma daļu var pārcelt tikai uz vienu gadu."

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Izmaiņas ir veiktas arī saistībā ar ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma regulējumu 149.pantā. Likums paredz, ka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma atlīdzināšana naudā nav pieļaujama, izņemot gadījumus, kad darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas un darbinieks ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu nav izmantojis. Lai novērstu atšķirīgas interpretācijas iespējas, ir skaidri noteikts, ka darba devējam ir pienākums izmaksāt atlīdzību par visu periodu, par kuru darbinieks nav izmantojis ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu. Šis laiks atsevišķos gadījumos, kad darba devējs nav pienācīgā kārtā nodrošinājis atvaļinājuma izmantošanu, var būt arī lielāks par diviem gadiem.

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Pie mums likumus tulko katrs, kam nav slinkums. Bet es būtu rakstījis citādāk, ja gribētu noteikt, ka nedrīkst pārcelt atvaļinājumu.

Link to comment
Share on other sites

Tas punkts, ka nedrīkst pārcelt – parādījās kaut kad +- 2013 ( jāpameklē), un tad parādījās 2015 gada labojums, ka jāizmaksā viss – jo citādi tie kuri iepriekš neizņēma – tiktu “uzmesti”.  Dažos amatos vienkārši ir situācijas, ka nevar izņemt visu atvaļinājumu- sezonas darbs, nepārtrauktība, darba spēka trūkums u.t.t  un vadība vienkārši nelaiž…man pašam bija 6  mēneši iekrājušies pa 16 gadiem …

Link to comment
Share on other sites

Jā, kaut ko atminos, ka agrāk varēja pārcelt, bet dzīvojam šodien, nevis "agrāk", un spēkā ir šā brīža likumi, nevis agrākie.

Nepārtrauktība? Darba spēka trūkums? Tik pat labi var teikt, ka gadu no gada "nav laika" veikt OVP, nav laika iet bērna kopšanas atvaļinājumā, nav laika nekam citam. Pie reizes to var nomaskēt kā "abpusēja vienošanās starp darba devēju un darba ņēmēju".

Link to comment
Share on other sites

Nav ko gudrēties, ir punkts ka jāizmaksā par visu periodu.un tā arī izmaksā. Tas ja kāda firmele tā nedara..tad datbinieks pats vainīgs ka nezina likumu.


Būsim reāli nevienā normālā uzņēmumā veci nelaidis bernu kopšanas atv., Nē nu var iet, bet Pēc tam meklēsi citu darbu.lv darba devēji negrib turēt lieku personālu kas tevi aizvietos. Tā ir realitāte.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , osscar teica:

Nav ko gudrēties, ir punkts ka jāizmaksā par visu periodu.un tā arī izmaksā.

Es ne par to, ka izmaksā vai neizmaksā. Skaidrs, ka likums nosaka, ka ir jāizmaksā.

Es par to, ka nedrīkstēja rasties tāda situācija, ka ir izveidojies 253 nedēļu dienu "uzkrājums". Ja vadās pēc DL, tad tas ir klaji pretlikumīgi, ja vin tas "uzkrājums" nevelkas vēl no tā laika, kad tas bija atļauts.

 

Pirms 8 minūtēm , osscar teica:

Būsim reāli nevienā normālā uzņēmumā veci nelaidis bernu kopšanas atv., Nē nu var iet, bet Pēc tam meklēsi citu darbu.

Laidīs. Normālā - laidīs. Cits jautājums - cik tad pie mums ir normālu uzņēmumu.

Par "pēc tam meklēsi citu darbu" - jā, es meklēju, bet ne tāpēc, ka mani negaidīja atpakaļ, bet tāpēc, ka pats nevēlējos atgriezties.

Jāpiebilst gan, ka tai komentārā es nerakstīju tikai par večiem. Jebšu tu uzskati, ka dāmām vispār nav jāstrādā (un attiecīgi uz viņām tas viss neattiecas)? :D 

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

nedēļu

dienu.. dienu :D

 

nu.. kā jau es teicu.. nekas pārdabisks.. apmēram 4-6 gadi.. +/- tikai. Lai gan parastiem tik daudz nekad neļauj uzkrāt.. :D 

Labots - CAP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu dāmas jau laiž, bet zinu gadījumus ka pēc tam atlaiž...ir visādi...ok ir lieli strptautiski uzņēmumi..

Tur varbūt viss ok , bet privātie tā sipina kapeiku....

 

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Aizejot no darba, kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu tiek izmaksāta par visiem neizņemtajiem atvaļinājumiem, tomēr Augstākā tiesa pateica - ja atvaļinājumu darbinieks nav speciāli izmantojis, bet darba devējs to ir nodrošinājis, tad kompensācija nepienākas.

Link to comment
Share on other sites

No https://www.apollo.lv/6901479/bijusajam-policijas-sefam-iekratas-253-atvalinajuma-dienas-zinams-cik-lielu-pabalstu-sanems-kuzis

Citēt

"Tas jau nav mans pašmērķis, lai neietu atvaļinājumā, lai saņemtu šo lielo pabalstu, nekādā gadījumā. Es vienmēr esmu pildījis savus pienākumus, esmu gribējis būt klāt, būt pirmais, atbildēt un uzņemties atbildību. Ka ir tā sakrājies, es neesmu vienīgais, kam tā ir, es zinu, ka daudziem vadītājiem ir sakrājies," skaidroja Ķuzis.

"Esmu gribējis būt klāt, būt pirmais, blah blah blah" - citiem vārdiem sakot, "esmu priekšnieks, un man pie kājas, ka likums neļauj mūžīgi atvaļinājumu pārvērst naudā".

 

pietiek.com atsaucas uz Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumu:

Citēt

(7) Amatpersonai, kuru atvaļina no dienesta, par atvaļināšanas gadā un iepriekšējā gadā neizmantoto ikgadējo atvaļinājumu un papildatvaļinājumu, kas piešķirts kā apbalvojums, izmaksā naudas kompensāciju, kā arī samaksu par dienesta pienākumu izpildi virs noteiktā dienesta pienākumu izpildes laika, ja amatpersonai nav bijis piešķirts atpūtas laiks, kura ilgums atbilst dienesta pienākumu izpildei virs noteiktā dienesta pienākumu izpildes laika.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

p.s. links gan tev no 11 gadus vecas likuma redakcijas, tiesa.. mūsdienās mainījies tas pants nav...

 

un pareizi es uzminēju.. 6i gadi :D (pēc bildītes no pietiek raksta)

 

un tajā pašā laikā:

https://likumi.lv/ta/id/138750-iekslietu-ministrijas-sistemas-iestazu-un-ieslodzijuma-vietu-parvaldes-amatpersonu-ar-specialajam-dienesta-pakapem-dienesta-gai...

(2) Uz amatpersonu neattiecas darba tiesiskās attiecības reglamentējošo normatīvo aktu normas, izņemot normas, kas nosaka termiņus, tajā skaitā noilguma termiņu, atšķirīgas attieksmes aizliegumu, darba samaksas izmaksas laiku, veidu un aprēķinu, atlīdzību gadījumos, kad darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, ieturējumus no darba samaksas un to ierobežojumus, darbinieka civiltiesisko atbildību, laiku, kas dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma piešķiršanu, atvaļinājuma piešķiršanu bērna tēvam, adoptētājam vai citai personai un bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršanu, kā arī tiesības, kas pienākas grūtniecēm un sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti, un sievietēm pēcdzemdību periodā līdz vienam gadam.

 

+ par atvaļinājumiem jau linku arī pirms tam ieliku.. kalamburs jau tur liels sanāk.. :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , CAP teica:

p.s. links gan tev no 11 gadus vecas likuma redakcijas, tiesa.. mūsdienās mainījies tas pants nav...

Nu ko lai saka - tizleņi raksta tās mūsu IT sistēmas. Biju sagooglējis to likumu, nomainījis datumu, bet URL, protams, nenomainījās. Būtu normāli devi algoti - būtu arī URL pamainījies uz aktuālo redakciju. Bet nu kurš gan var atļauties algot normālus devus...

 

Par 3. panta 2. apakšpunktu ("Uz amatpersonu neattiecas ...") - jā, tas varētu būt iemesls, kāpēc atmiņā bija palicis, ka viņu "darba tiesiskās attiecības" regulēja citi likumi, nevis DL. Bet nu sen tas bija (pirms 6-7 gadiem), kad tam pievērsu uzmanību.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Un tur jau tā lieta, ka neizņēma. Pēc medijos atrodamās informācijas spriežot, viņš gadu no gada pārcēla atvaļinājumu,

tā tiem priekšniekiem ir mūsu valstī. pamēģini tik atvaļinājumā aiziet - uzreiz kaut kāda figņa sākas. pilnīgi vai māņticība....

 

Pirms 51 minūtēm , binary teica:

Jebšu tu uzskati, ka dāmām vispār nav jāstrādā (un attiecīgi uz viņām tas viss neattiecas)?

tas nav tik vienkārši. tikpatlab var pajautāt, vai dāmas-mājsaimnieces darbs ir vai nav darbs. (te gan var pateikt, kamēr soc iemaksas nemaksā - tas nav darbs)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man arī darbā ex-kolēģim bija paliels atvaļinājuma uzkrājums. Baidos samuldēt, bet pāri pusgadam, liekas, bija.

Neko, ar viņa piekrišanu, gāja atvaļinājumos krietni biežāk, likās, ka visiem labi - pats atpūties, mazbērni pieskatīti. Apm 2 gadu laikā izņēma. Darba devējs gan jau varēja uz kādu punktu atsaukties un nahrenizēt "liekās" nedēļas, bet tā nedarīja.

Link to comment
Share on other sites

Nahrenizēt nevar, bet jā tā dara- laiž biežākos atv. Ja tas ir iespējams.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

max, ko atlaišanas brīdī vari (drīksti) būt uzkrājis, ir 6 nedēļas - četras no šā gada un divas no iepriekšējā

Tas ir, ja grib pārcelt. Bet manā gadījumā 6 no kādiem 30 darba gadiem, atvaļinājumu vienkārši neprasīju, ne kārtējo, ne ko pārcelt, jo vienkārši nevajadzēja, jo tad kalnos vairs nekāpu. (Kalnu periodā, tas vēl "krievu laikos", gan nereti ņēmu kārtējo un bezalgas - gan alpīnistu nometnei, gan pārgājienam kalnos, tad 6 nedēļas kā minimums vajadzēja.) Un tie 6 gadi bija kaut kad 90-to, beigās, 2K sākuma posmā, kad neviens atvaļinājumā ar varu nedzina. Tas sākās vēlāk un man, kā rakstīju, mainot darbu, to piefiksēja un samaksāja. Tas par švakāka bankrotu jau bija joks no grāmatveža, bet cipars bija pietiekami smuks :D .

Link to comment
Share on other sites

Normāls cepiens?!

Ja šefs nevar aiziet atvaļinājumā (labi, ne uz mēnesi uzreiz), tad darba organizācija un vispār viss ir tirsā. Tad ģenerālis nav savā vietā. Ģenerālis strādā mellu muti, gan jau pat nakšņo uz rakstāmgalda, bet žurnālisti tirgū ķer cigarešu tirgoņus. Tak sviests pilnīgais.

p.s. jā, jā, es te baigi gudri runāju... bet es nelienu par ģenerāli.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tu ko!!! Nenoniecini šī izcilā ģeneralisimusa spējas, viņš, starp citu, pašrocīgi noķēra  un iesēdināja aiz restēm akurāt 253 bandītus, neizejot savā kabinetā no aizgaldes!

Link to comment
Share on other sites

Joki tiešām mazi, ja kad Latvijā būs pirmās saslimšanas, tad masku nebūs un Rozentāle tik plātīs žaunas kā ceļu pārvalde pie pirmās atkalas.

Link to comment
Share on other sites

Pats neesmu maskas meklējis, bet Liepājas vietējā resursā jau pagājušā nedēļā bija raksts, ka maskas izpirktas un nav zināms, kad piegādās jaunu partiju. Šis bizness tagad rullē.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, abi teica:

šī izcilā ģeneralisimusa spējas

Vot interesanti, kurš būs pirmais policijas ģeneralisimuss Latvijā.

Link to comment
Share on other sites

Tendenciozs atsaldēta idiota savārstījums tas raksts iraid, pat ja tur kāda druska atmaskotu faktu ir, kas, starp citu, galīgi nav ne fakts ne arguments.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Racer teica:

Par Misāni - man likās interesants un sakarīgs raksts

diemžēl daudz burtu un juceklīga argumentācija. BET.

neskatoties uz vēlreiz parādīto, ka 1) Misāne sapinās savā meistarībā un iecerētais rezultāts nesanāca (lai kāds tas ar būtu),

ir arī 2), ka Latvijas pilsoņi (arī es) sagaida, ka Latvijas valsts tos aizsargās pēc principa "mērglis, tomēr mūsējais mērglis". kas šajā gadījumā protams sagaidāmi nenotika, un kopumā nesmuki izskatās.

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Man likās gluži pretēji, tāds hajs dēļ savējā mērgļa sacelts, ka diez vai vēl kādā pasaules nostūrī tā būtu!

Link to comment
Share on other sites

  • Racer locked this tēmaa
  • Zin... unlocked this tēmaa
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...