Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Raimonds1

Laikam ap gadsimtu miju tas bija. Edge tas nebija.

 

Manuprāt, par maz antimonopola, tas ir, pretwindows pasākumu.

 

Kas un kad notika Francijā, kad viņi atteicās no Windovs valstiskajās.sistēmās.

Francija https://www.theverge.com/2016/7/21/12246266/france-microsoft-privacy-windows-10-cnil

https://prednyslm.eu/en/french-government-has-banned-the-use-of-microsoft-365/

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/IP_13_196

 

https://www.theverge.com/2023/9/5/23859537/microsoft-windows-11-default-browser-links-eu-eea-changes

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
(labots)
Pirms 37 minūtēm , Raimonds1 teica:

pretwindows pasākumu.

Tad jau jāgaida kad DE ieviesīs, tad LV un visi pārējie, īstenībā, negribas vairs maksāt par licencēm.

Tas par Linux domāts.

Labots - PC_RAT
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Jautājums tikai, vai beigās nesanāks izgāzt piķi vēl vairāk kā tagad par licencēm. Nu vienīgais, ja ieviesēji "savējie", tad nauda neaiziet pie citiem (uz MS).

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
(labots)

 

 

Tāds aicinājums.

 

 

Labots - Raimonds1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
pirms 9 stundām , AndrisBB teica:

Nejau piķis tur ir problēma.

Man ar nojausma, ka cilvēku izglītības līmenis par Linux, principā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Jurkins teica:

Jautājums tikai, vai beigās nesanāks izgāzt piķi vēl vairāk kā tagad par licencēm. Nu vienīgais, ja ieviesēji "savējie", tad nauda neaiziet pie citiem (uz MS).

 

Vācijas gaidjumā tieši tas notika pirms 10 gadiem kad tie spieda pāreju uz Linux, rezutātā iztērēja budžeta naudu uz bezjēdzīgu platformu no kuras vajadzēja atteikties jo nekas negāja.

 

Tas pats būs atkal, videjais valsts nodarbinātais nespēj pat funkcionāli lietot MS produktus kas ir kvalitatīvāki un vieglāki nekā Linux un Linux programu alternatīvi. Un jūs te gribat fantazēt ka tie spēs lietot Linux :D  un vel risināt visas problēmas kas nāk ar Linuxu lietojot to priekš desktopa.

 

Bet nu ja palielinās IT pozīcijas par 10 vai 20 reizēm vairāk valsts uzņēmumos radīsies daudz jaunas darba vietas un pāriet uz linuxu varētu meģināt pa ~2 paaudzēm vai 3

 

Link to comment
Share on other sites

raiviic
(labots)
Pirms 57 minūtēm , PC_RAT teica:

cilvēku izglītības līmenis par Linux

 Nu lietotājam vulgaris (biroja žurkām, mājsaimniecēm u.t.t.) jau nekas tur nav jāsaprot un sistēmā jālien, lai tikai softi darbojas. Cita lieta - IT personālam, kuram viss jāuztur un arī kārtējai blondīnei, kurai "agrāk tā poga bija citur un softs izskatījās savādāk" jāmēģina sakārtot smadzenes.

 Par licencēm - OK Linux bezmaksas (bet ne visi, jau tagad ir maksas varianti), bet kurš tiešām nopietns softs būs bezmaksas? Pie tam ir softi, kuriem nav analogu uz Linux, bet ir nepieciešami. Protams ražotājs pārkompilēs, bet ne jau par paldies😁.

  Kā pats esmu teicis - kā otrā OS man Linux ir jau kādus 18 gads, labprāt pārietu pilnībā, bet - ne pro līmeņa foto, ne video apstrādes sofi nav (nē nu Holivudai ir, bet pat ja parastam mirstīgajam būtu pieejams, tad par fantastisku ciparu), bet no pieejamajiem (un ir izmēģināti gan Gimp, gan Darktable, gan KDenlive, gan pat DaVinci un vēl daži) - nu mājas lietotājam jau der.

 Tā kā visai valstij pārejot, Linux jau varbūt bez maksas, bet pro softi ka tik ne dārgāki kā priekš WIN, + vēl ar pāriešanu/apmācību saistītie izdevumi.

 Oops, @Laxe jau pasteidzās, bet lai paliek.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 29 minūtēm , Laxe teica:

Vācijas gaidjumā tieši tas notika pirms 10 gadiem kad tie spieda pāreju uz Linux

Tieši tapēc šoreiz, varētu, izdoties. Pieredze jau ir.

Pirms 22 minūtēm , raiviic teica:

kā otrā OS man Linux ir jau kādus 18 gads, labprāt pārietu pilnībā

Tik uz priekšu, es arī ticu, ka atradīšu, tomēr, visām programmām aizstājējus zem Linux.

Link to comment
Share on other sites

Vai gadījumā tēmas nav sajauktas? :D

 

Ja par OS... man ikdienā sanāk darboties gan linux, gan Win, gan arī ar Open/FreeBSD.
Uz WIN desktopa mājās ir ieslēgts wsl (tiem kas nezin - Windows subsystem for Linux), iekš HyperV ir vairākas Linux mašīnas - serveri(Debian, Ubuntu), ir arī ar GNOMe. Ir arī pārītis Win VM.

Uz mājas servera ir Debian ar Proxmox, kurā ir Debian VM, Ubuntu VM ar Docker, VM ar OpenBSD, VM ar Win, ir arī VM ar Mikrotik CHR. 
 

Kāpēc jāmeklē alternatīvas ja jau ir normāla darbojošās OS kura apmierina? Tāda lieta kā "labāka", "pareizā" OS neeksistē! Linux fanātiķi - labāk paklusējiet. Jau cik reizes ir redzēts, ka esat tikai fanātiķi.

 

Un, kā jau raiviic teica - uz linux nav daudzas labas programmas. Kaut vai tāda elementāra lieta kā Notepad++. Darbināt to ar Wine? Paldies, ir darīts. Jā, var jau zobus labot caur... tas ir līdzīgi kā vegānie cīsiņi, vai bezalkoholiskais šņabis. :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 49 minūtēm , PC_RAT teica:

Tik uz priekšu, es arī ticu, ka atradīšu, tomēr, visām programmām aizstājējus zem Linux.

Exceli, kas strādā ar MSSQL Analysis services ar ko aizvietosi?
Tas pats uz MacOS attiecas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 1 minūtes , versatile teica:

Exceli, kas strādā ar MSSQL Analysis services ar ko aizvietosi?
Tas pats uz MacOS attiecas.

Es patreiz pielāgoju standarta lietas, lai darbojas pats nepieciešamākais.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Man šī ir bijusi ikdienā pati nepieciešamākā standarta lieta. Aptuveni 9 gadu garumā.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
Pirms 11 minūtēm , rubb teica:

Kaut vai tāda elementāra lieta kā Notepad++

Uz Linux tādā gadījumā darbina Emacs (vai sliktākajā gadījumā VIM).

 

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 6 minūtēm , versatile teica:

Aptuveni 9 gadu garumā

Viss kas atduras pret MS ir saistīts ar izdevumiem arī nākotnē, vēlos uzbūvēt pamatu savai darbavietai uz Linux, lai vismaz par Kerneli nav jāmaksā.

Pirms 4 minūtēm , HIGH-Zen teica:

(vai sliktākajā gadījumā VIM)

Tieši tā.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, HIGH-Zen said:

Uz Linux tādā gadījumā darbina Emacs (vai sliktākajā gadījumā VIM).

Kāds Tevis teiktajam sakars ar Notepad++? Tās ir dažādas programmas ar dažādām funkcijām. Teksu labošanai uz linux/unix izmantoju VIM/Nano.

Ko vēlējies pateikt? Ka var izmainīt paradumus un izmantot ko citu? Paldies, nē. Es parasti cenšos naglas naglot ar āmuru, oscilogrāfu tam neizmantoju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 30 minūtēm , rubb teica:

Kāpēc jāmeklē alternatīvas ja jau ir normāla darbojošās OS kura apmierina? Tāda lieta kā "labāka", "pareizā" OS neeksistē!

Tur jau tā lieta ka nevis pati OS neapmirina, bet nav kontroles pār sourci, kur dati iet utt.

Kā tajā francūžu aizliegumā lietot Office365. Kas pa lielam rezultāts ASV likumam, ka visiem 'mākoņu' provideriem ir jādod pieeja attiecīgajām iestādēm. Francūži protams nav ar to mierā.

Tāoat ir skaidrs ka Wintel duo piedāvā attiecīgajām iestādēm backdoor pieejas faktiski jebkuram PC (ja ļoti vajag).

Linux šeit vienkārši ir tapēc, ka citu alternatīvu jau nav. Apple nav alternatīva, jo pa lielam tās pašas problēmas.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AndrisBB said:

nav kontroles pār sourci, kur dati iet utt

Tiešām tici tam, ka nav kontroles un nav iespējams noskaidrot? Tad ar steigu ziņo attiecīgajām iestādēm, un korporācijas Tev samaksās lielu piķi un kļūsi kā minimums par miljonāru! :) 

Ja kas, franči aizliedza ne tikai Office 365 (pie tam tieši brīvās (cloud) versijas, nevis offline, lejupielādējamās), bet arī Google workspaces.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 14 minūtēm , rubb teica:

Tiešām tici tam, ka nav kontroles un nav iespējams noskaidrot?

Protams ka ir iespējams, un ik pa laikam noskaidro.

Bet tad problēma tiek risināta no otra gala.

 

Realitāte ir tāda ka Eiropa ir pārāk atkarīga no US tehnaloģijām un procesiem. Kapēc neizstrādāt alternatīvas? Sākot ar iestādēm kur reāli tas ir izdarāms?

 

Plus kautkāda jēgpilna konkurence nevienam nenāk par sliktu.

Redzēs cit tālu ķīnieši tiks ar savu Kylin. Nešaubos ka ja tur kautkas jēdzīgs sanāks, tad tas tiks eksportēts uz 'globālajiem dienvidiem' kā alternatīva Wintel monopolam.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
Pirms 9 minūtēm , rubb teica:

Tās ir dažādas programmas ar dažādām funkcijām.

Nu tur es varētu pat piekrist, tikai Emacs ir krutāks. Bet nu bāzes funkcija ir - rediģēt tekstu.

Citēt

Multiple clipboards (Registers)
Keyboard macros (multiple if saved in Registers)
Bookmarks
Edit Rectangle
Manuals
Org mode
Dired
Search (regexp search)
Replace (incl. regexp replace)
Case conversion
Compare windows
Fill paragraph
Magit (Git client)

 

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

No šim minētajām funkcijām škiet, ka viss, izņemot Org mode, ir pieejams NP++, izmantojot pluginus.

Org mode es izmantoju kaut kad sen atpakaļ, tagad Obsidian un markdown. Arī "projektu" vadībai.

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 17 minūtēm , AndrisBB teica:

Sākot ar iestādēm kur reāli tas ir izdarāms?

Pilnīgi piekrītu.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
Pirms 12 minūtēm , rubb teica:

Org mode es izmantoju kaut kad sen atpakaļ

Es dažādos laikos izmantoju

KeyNote NF
wikidPad
KeepNote

un pārtraucu, jo softs nedarbojas uz Linux, vai arī novecoja un vairs nedarbojās uz jaunākajām Linux versijām.

Org mode darbojas vienmēr.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 36 minūtēm , HIGH-Zen teica:
Pirms 49 minūtēm , rubb teica:

Tās ir dažādas programmas ar dažādām funkcijām.

Nu tur es varētu pat piekrist, tikai Emacs ir krutāks.

Akli fanāti nekad nav bijuši spējīgi spriest objektīvi. Un dienas beigās jebkurš softs ir tieši tik kruts, cik kruts ir tā lietotājs.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Tur nav jābūt fanātam. Esmu lietojis abus, tāpēc varu objektīvi salīdzināt. Cik kruts ir Windows Notepad lietotājs? :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Īsti fanāti saka ka VS Code is the best un Notepad++ vai nenod dievs eMacs ir pilnīgi šudi  

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 6 minūtēm , HIGH-Zen teica:

Tur nav jābūt fanātam. Esmu lietojis abus, tāpēc varu objektīvi salīdzināt.

Ar (pa)lietošanu vien nepietiek, lai varētu objektīvi salīdzināt.

 

Tikpat labi varētu teikt, ka esmu lietojis gan Windows, gan Linux, gan to apple izstrādājumu, tāpēc "varu objektīvi salīdzināt". Tomēr izrādās, ka nevaru. Vienīgais, ko varu - "based on my very limited experience, I personally prefer using <insert your OS name here>".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 10 minūtēm , binary teica:

tāpēc "varu objektīvi salīdzināt".

Var ievākt plus/mīnus ticamu aptauju un tad savilkt kautkādas Venn diagrammas. Aka savilkt tūļus kopā ar platformu/valodām, sisadminu nišā visdrīzāk VS Code nebūs diezko populārs. Tāpat maz ticams ka daudzi raksta Swift projektus iemš Vim.

https://survey.stackoverflow.co/2023/#most-popular-technologies-new-collab-tools-prof

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

binary

Beigās tāpat dabūs info par populārākajiem, nevis krutākajiem tūļiem.

Mēģināju to Visual Studio Code (populārākais tajā grafikā). Pamocījos, pačakarējos, nekādīgi nesanāca aizvākt miglu no burtiem (it kā diezgan populāra problēma vs code lietotāju vidū; risinājumi dažādi, nekad nevar zināt, kurš tieši varētu nostrādāt uz konkrētās sistēmas), tā arī paliku pie Notepad++ 😐 

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Man ir otrādāk. Es arī uz Windows 11 kastes izmantoju Emacs, un Notepad++ paliek otrajā vietā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 56 minūtēm , binary teica:

Mēģināju to Visual Studio Code (populārākais tajā grafikā).

VSCode pluss, ka iet uz visa, kā arī der visam. Pa lielam viens tūlis uz visiem OS, plus diezgan labi atbalsta visas valodas. Neko citu tā īsti neizmantoju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 3 stundām , rubb teica:

Vai gadījumā tēmas nav sajauktas? :D

Noteikti ne!

Jebkura tēma laba!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Aigars
(labots)

Bet es strādāju lielā starptautiskā uzņēmumā un lietoju ThinOS. 😊. MS produkti uz ārzemju servera.

Vai nav tā, ka viena daļa ierēdņu darbojas ar vienotām datu sistēmām, kur jāielogojas caur internetparlūku? Kā darbojas VID, E-veselība?

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 11 minūtēm , Raimonds1 teica:

Jebkura tēma laba!

Vo to es saprotu.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 39 minūtēm , Raimonds1 teica:

Jebkura tēma laba!

Ja beigās nonāk līdz sievietēm 🤣.

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 8 minūtēm , Jurkins teica:

Ja beigās nonāk līdz sievietēm

Tad kādu foto ar vajag.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 37 minūtēm , Jurkins teica:

Ja beigās nonāk līdz sievietēm 🤣.

var apspriest Asahi Linas (galvenais Asahi zaķis) video.

https://www.youtube.com/@AsahiLina/streams

 

Divi zaķi ar vienu šāvienu - Linux un Mac. 😂

(vienīgi editoru gan viņa izmanto citu - Kate)

 

Spoiler

images?q=tbn:ANd9GcQbWmpa1l9yRL3MrND6M0W

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 8 minūtēm , Raimonds1 teica:

Pašu sataisīto jālabo ar maksas produkciju, ko piedāvā viņi. 😁

Tāpēc jau man nedaudz besī:

https://learn.microsoft.com/en-us/windows-server/administration/windows-server-update-services/get-started/windows-server-update-services-wsus

Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

Linux un Mac

Papildinu:

https://en.wikipedia.org/wiki/SGI_O2

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...