Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

alusbundza
Pirms 8 minūtēm , ieleja teica:

atviete, mūsējā un kā tādu jāaizstāv līdz pēdējam,

tieši tā, pie tam ES pilsone, lūk te mēs redzēsim, kāda ir jēga no iestāšanās ES savienībā ………...…………..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , HIGH-Zen teica:

Es domāju, tam tēvam, kurš atrodas DĀR, ir sava versija par visiem tiem notikumiem.

Ja tam tēvam galvenā versija būtu ka tā un tā, bērns dikti gribēja būt ar mani, mamma viņu piekāva, sasēja, sazāļoja un tad bagāžniekā, bezsamaņā pārveda pār robežu, vēlāk atņēma pasi un telefonu, draudēja nieres izgriezt ja sūdzēsies par nolaupīšanu policijai... utt. un tā bez gala, tad jā vajadzētu papētīt sīkāk. Te, cik saprotu, vienīgais arguments ir lokālais DĀR aizliegums bez otra vecāka piekrišanas kopā ar bērnu šķērsot valsts robežu un tas nekas ka pēc DĀR likumiem šādu atļauju iegūt sievietei ir nereāli. To apliecina minētie ne mazāk kā 2000 identisku gadījumu ik gadu. Nu tad ko, ievest NATO spēkus DĀR un uzlikt ultimātu mainīt likumu???

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , abi teica:

sludināto ka oi, nevar TV un rādio nodrošināt galvenokārt latviešu valodā – pļa, slinkums meklēt, bet nesenās dienās šo jautājumu ir pacēlusi valsts līmenī un ar NATO vai bez taisās to pavisam nopietni panākt.

Tu par Levita iniciatīvu, ka TV operatoru pamatpakā jābūt 80% programmu ES valodās? Es arī par, bet latviešu valodas no tā jau vairāk tāpat nebūs...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , abi teica:

Te, cik saprotu, vienīgais arguments ir lokālais DĀR aizliegums bez otra vecāka piekrišanas kopā ar bērnu šķērsot valsts robežu un tas nekas ka pē

Latvijā ir spēkā tieši tāds pats aizliegums tieši šādai situācijai, kad izceļot ar bērnu vēlas citas valsts pilsonis. Arī nepieciešama otra vecāka ( pilsoņa) atļauja.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , boto teica:

Tu par Levita iniciatīvu, ka TV operatoru pamatpakā jābūt 80% programmu ES valodās?

It kā, bet citā kontekstā un ar citu vēlemo rezultātu:

https://jauns.lv/raksts/zinas/372021-nato-strategiskas-komunikacijas-izcilibas-centra-direktors-skaidro-situaciju-ar-viltus-zinam

 

Vispār jau, pēc BREXIT, ES no Latvijā zināmām valodām paliks vairs latviešu, franču, spāņu, vācu.... tur ar to angļu vēl nevar zināt kā īsti formulēt

 

 

Pirms 11 minūtēm , e = d teica:

Arī nepieciešama otra vecāka ( pilsoņa) atļauja.

Jā, tik atšķirībā no Āfrikas valstīm un tradīcijām, Latvijā sievietei ir tādas pašas tiesības un iespējas kā vīrietim, abi var cīnīties ar vienādām iespējām par bērna dalīšanu, tik nešaubos ka pie vienlīdzīgām starta pozīcijām, vairumā gadījumu Latvijā tiesnesis dos priekšroku mātei, jo tādas, lūk, ir latvju tradīcijas un tradicionālās vērtības. /Tiesību pamati – tiesību izcelsme – paražu tiesības/

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , abi teica:

Vispār jau, pēc BREXIT, ES no Latvijā zināmām valodām paliks vairs latviešu, franču, spāņu, vācu....

Cipa pēc Brexit angliski vairs nerunās??

Link to comment
Share on other sites

Tur jau ir svarīgi kur EN skaitīs, iekš 80% vai 20%. Ja iekš 20% kā neES valodu, tad tā varētu atgrauzt līdz pat pusei no paši ziniet kādas valodas ētera laika. Ja iekš 80%, tad jau ir nepārprotami skaidrs kam tiks visi atlikušie 20%

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Kad alu par daudz sadzeras, tad ir :smile:

Maltai ar laikam viena no oficiālajām valodām bija angļu.

Labots - boto
Link to comment
Share on other sites

Beidzot tēmas, kas liek justies Bonifācijam lielam un svarīgam! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , abi teica:

šiem nav tur kāds vietējais mazsaprotamais īru dialekts??

Nevis dialeks, bet ir īru valoda. Tapec ari nav Police, bet ir Garda.

Bet nu maz cilvēki tur runā īriski, visi pārsvarā angliski, laikam jābrauc kautkur dziļāk laukos. Akcents viņiem tur protams ir, bet pat iekš UK, katrā pilsētā ir savādāk, uzreiz var pateikt pēc akcenta no kura nostūra atbraucis.

Tas pats arī Velsā, visas zīmes, apzīmējumi utt ir velsiski, ir pat BBC velsiešu kanāli, bet dzīvē nevienu, kas runātu velsiešu valodā saticis neesu, kgan 20 min brauciens lidz Velsai. Cik saprotu jabrauc tālāk uz ziemeļiem, tad varbūt arī kadu sanāktu sastapt.

Valoda kautkāda dīvaina, nevienai no man zināmajām līdzīga nav.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Īrijā angļu valodā ir otrā oficiālā valsts valodā, līdz ar ko nekur no ES aprites nepazudīs. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , abi teica:

netērēšu savu laiku un garstāvokli uz bezjēdzīgām diskusijām, kur oponents vienkārši nezin drēbi.

Paklau drēbniek, tas ka tev šķiet ka vienīgais zini drēbi - jau ir simptoms.

 

pirms 3 stundām , abi teica:

Tas pats par Racer vēl nesen (nu mēnesis, max. 2 mēneši atpakaļ)  sludināto ka oi, nevar TV un rādio nodrošināt galvenokārt latviešu valodā – pļa, slinkums meklēt,

 Nākamais simptoms - kaut ko bezsakarīgu uzrakstīt un kādu no biedriem iepīt. Pameklē gan ko es tur oi latviešu valodā Tv un radio - kaut kā neatceros.

Vari mēģināt latviski rakstīt nevis tulkot no krievu/baltkrievu ar google translate? Grūti saprast.

 

P.S. Pie ārsta biji?

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , abi teica:

Stulbums šeit sasniedz jau neizturamu koncentrāciju

Tātad tu beidzot pazudīsi un beigsi smirdēt, kā savulaik to izdarīji, kad mūžīgi murgoji caur @Bonifacijs? Ceru sagaidīt pozitīvu atbildi! :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Ronalds teica:

Lasu un brīnos.

Cilvēka daba un stulbums, jeb nespēja adekvāti izvērtēt. :) 

Link to comment
Share on other sites

Alkatība trakas lietas dara!:biggrin:

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Man patika viena (tviterī, šķiet) komentētāja viedoklis, ka pēc tiesas sprieduma pilnīgi loģisks solis būtu visa būvniecības kontroles birokrātiskā aparāta nahrenizēšana, jo tik un tā neviens ne par ko neatbild.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Es tā isti nesaprotu kāda jēga ir būvekspertīzei? Tiek pārbaudīts vai papīri ir birokrātiski pareizi sastādīti, vai tomēr arī slodzes rēķinātas?

 

No feisbuka:

 

1. Būvinženieri Ivaru Sergetu tiesa atzīst par vainīgu un nosaka brīvības atņemšanu uz 6 gadiem, ieskaitot tajā apcietinājumā jau pavadīto laiku. Viņam arī liegts piecus gadus pildīt atbildīgā būvkonstrukciju vadītāja pienākumus.

2. Veikala projekta būvekspertīzes veicēju Andri Gulbi tiesā attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.

Neesmu jurists, bet nesaprotu loģiku - tiek notiesāts būvinženieris kurš veica slodžu aprēķinus, bet tiek attaisnots projekta būvekspertīzes veicējs, kuram pārbaudot būvprojektu tās kļūdas bija jāatrod? ?

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Racer teica:

bet tiek attaisnots projekta būvekspertīzes veicējs, kuram pārbaudot būvprojektu tās kļūdas bija jāatrod? 

Kur ir teikts, ka šim ekspertam jāpārrēķina visas slodzes?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , e = d teica:

Kur ir teikts, ka šim ekspertam jāpārrēķina visas slodzes?

A kas tad ir ekspertīze? PAskatīties vai no zaļajiem ir saņemta kāda cedelīte (atļauja, atzinums, TN) un izpildīti teiksim Rīgas ūdens izsniegtie TN?

Labots - energys
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Racer teica:

Es tā isti nesaprotu kāda jēga ir būvekspertīzei? Tiek pārbaudīts vai papīri ir birokrātiski pareizi sastādīti, vai tomēr arī slodzes rēķinātas?

Būvvalde pārbauda vai papīros ir pareizi uzrakstīts ka atbildību uzņemās cilvēks ar būveksperta sertifikātu konkrētajam darbu veidam, nozīmē iestādi kas drīkst šos sertifikātus izsniegt konkrētām personām pēc kursu apmeklēšanas.

 

Cik nu man ir bijusi vajadzība, būveksperts ir vismaz izrādījis ieceri kaut reizi ierasties uz vietas objektā, bet tā eksperts ekspertizē arhitehta/projektētāja sastādīto papīru. Tieši projektētājs arī rēķina slodzes.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , abi teica:

nozīmē iestādi kas

sasodīts na-hren (nevis sasodīts) nav vajadzīga, kā izrādās.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , abi teica:

Bīvvalde pārbauda vai papīros ir pareizi uzrakstīts ka atbildību uzņemās cilvēks ar bīveksperta sertifikātu konkrētajam darbu veidam

nupat jau ar rīgas 'bīvvaldi' gadījumu redzējām, kur tā centās kaut ko iebilst un neparakstīt. skrēja apkārt un par korupciju gaudoja visi un visur.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Tiešām cilvēki nav bijuši pietiekami apjāti, lai uz ko tādu vēl parakstītos... 

Ir izaugusi paaudze, kuru vecmāmiņas, kas piedzīvoja BB un Auseklīti (pieļauju, ka arī Igaunijā bija kas līdzīgs), ir sen apmirušas un kuri par to neko nav dzirdējuši :D 

Link to comment
Share on other sites

Samērā nesen populārs kļuva pensiju fonds, kurš būšot labāks par citiem...

Populāra ir kāda bankas platforma, kas esot labāka par tradicionālajām bankām, gan jau ka ne viens vien no jums lieto...

Kas zina...

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , snukurins teica:

Šāds rezultāts pilnībā atbilst tam kādu es iedomājos kāds tas būs.

Tev ir tik milzīga ietekme tiesu sistēmā?

Link to comment
Share on other sites

Cik es saprotu, ka tas būveksperts taisīja ekspertīzi sākotnējam būvprojektam, kur viss bija labi. Tās liktenīgās izmaiņas būvprojektā  tika taisītas, kad jau būvprojekts tika izdots uz būvniecību, kur eksperts vairs nepiedalījās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , laikamTak teica:

Tev ir tik milzīga ietekme tiesu sistēmā?

Drīzāk vāji attīstīta fantāzija – pateica vien  tāpat acīmredzamo.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , xp teica:

Tās liktenīgās izmaiņas būvprojektā  tika taisītas, kad jau būvprojekts tika izdots uz būvniecību, kur eksperts vairs nepiedalījās.

Es saprotu, ka būveksperts veic tikai birokrātisku ekspertīzi (vai papīri pareizi noformēti un ir atbilstošie sertifikāti), bet anyway - kādas izmaiņas tad pēc tam ir pieļaujamas bez saskaņošanas ar būvekspertu?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , abi teica:

Drīzāk vāji attīstīta fantāzija

Kaut kur jau balansam jābūt, jo pretstatā Tavējā ir ar uzviju..

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

  • Racer locked this tēmaa
  • Zin... unlocked this tēmaa
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...