Jump to content

Par OCTA


Krishna
 Share

Recommended Posts

pirms 7 stundām , osscar teica:

Foresteram - pirkta decembrī uz 9 mēn. - bija 49 - tagad būs 60 + 20%

Man ar Foresterim no 66.12 uz 71.17 pa 12 mēn BAN :) +10%

Link to comment
Share on other sites

Pukinens
pirms 17 stundām , Hoonda teica:

Žēl ka neskaita pa 2 punktiem kad apdrošini 2 mašīnas. :D

Screenshot_1.png

Un jā sieva pagājušo gadu pa ziemu mazliet iebuktēja 1 dāmai durvis, un tāpēc šo gad septembrī, man mazliet samaitās statistiku. Bet es jau ar mazliet pašmaukšos. Šodien nopirku octu uz 3 mēnešiem un pirms 15.09. nopirkšu uz gadu. Ja ne tā avārija, tad šodien jau būtu pircis uz gadu

Pačukstēšu ka apdrošinātājiem ir pieejami dati lai aprēķinātu tavu provizorisko BM klasi negaidot 15 septembri un pēc tā taisītu piedāvājumu.  Tie kas sataisijuši šaizes un cer ka pirms pārrēķina nopirks lētāk var uz to necerēt.

Labots - Pukinens
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

constrig

Nu ko var peerties? Obligaatas apdr. Paliek daargaakas, cauri visiem meedijiem apdroshin. to sludina jau sen. . Mol ar zaudeejumiem straadaa, sisteema daudz noeedot utt. 

Bet kaapeec ne, tas tachu ar sisteemu ir noteikts obligaats pasaakums. 

Mums atliek tikai vairaak straadaat un tik maksaat....

Casko leetaakas ir palikushas. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms OCTA pirkšanas jāpiedeklarējas laukos, jānomaina auto pase, jānopērk OCTA un var deklārēties atpakaļ, kur nepieciešams :D

Link to comment
Share on other sites

Android1

Sūds ar visu pārdeklarēšanos. Pats esmu deklarējies laukos. Ja iepriekš OCTA bija ap 60 naudām, tad tagad, ar to pašu BM klasi, portālā saka, ka ir 127. Apdrošinātājs ERGO. Gandrīz visiem pārējiem ir vēl dārgāk, līdz pat absurdiem 230 un 300+. Un man nav nekāds mersis, audi vai bmw, bet gan mk1 Superb.

 

Viss šis, šķiet, nedaudz neadekvāti.

Link to comment
Share on other sites

Pukinens
1 stundu atpakaļ, Android1 teica:

Sūds ar visu pārdeklarēšanos. Pats esmu deklarējies laukos. Ja iepriekš OCTA bija ap 60 naudām, tad tagad, ar to pašu BM klasi, portālā saka, ka ir 127. Apdrošinātājs ERGO. Gandrīz visiem pārējiem ir vēl dārgāk, līdz pat absurdiem 230 un 300+. Un man nav nekāds mersis, audi vai bmw, bet gan mk1 Superb.

 

Viss šis, šķiet, nedaudz neadekvāti.

Un vai skati arī gāji laukos?

Markai nav nozīmes, smaga jaudīga lamata, ja kas tad nodarīs lielu skādi, attiecīgi cena.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
2017.06.13. , 23:01, Didzis teica:

Interesanti, ja notiek sīka šaize, tad labāk ir samaksāt uzreiz uz ķepas apskādētā autiņa īpašniekam, nevis iesaistīt apdršinātājus.

Daudzos gadījumos tā tas arī ir, jo par negadījumu tiek norauti 30% BM klases, kas "vecajiem" klientiem ir neadekvāti sāpīgi. Bet vot juridiski korekti noformēt šādu vienošanos ar "cietušo" nav gluži kā pirkstus apšpricēt - šāds gadījums var atspēlēties ne vairs simtos... 

 

Paskatījos savu Octas piedāvājumu - no 22 uz 47Eur, nemainoties nekam - suņi!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Bruketajs teica:

Daudzos gadījumos tā tas arī ir, jo par negadījumu tiek norauti 30% BM klases,

 

Ir jau daudz runāts ka BM klases nav godīgas.... 

Ja notiek negadījums - BM klases samazinājums bieži vien nav adekvāts! Reāli tam kuram ir liela klase sods par negadījumu ir krietni lielāks, kā zaļam gurķim! 

Netiek šķirots vai tiek nošrotota fūre ar kravu pa pus ļimonu vai tīri neuzmanības dēļ kāds auto tiek ieskrāpēts! Nu takš tomēr varēja šķirot kāda ir avārija un kādas sekas! Un ja ir vairāki auto īpašumā, ja avārija vienam, "sods" visiem tiek piemērots... 

Tagad ir situācija ka pie sīkām avārijām lētāk ir uz ķepas cietušajam samaksāt, nekā saskaņoto paziņojumu pildīt. Kas pēc būtības degradē OCTA jēgu! 

Bet jā, kā @Bruketajs teica - juridiski korekti to vienošanos uz vietas nemaz nevar noformēt! Likums nepieļauj situāciju ka avārijā iesaistītās puses savstarpēji vienojās. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , ronalds_ teica:

Reāli tam kuram ir liela klase sods par negadījumu ir krietni lielāks, kā zaļam gurķim!

 

No kurienes tādi dati?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

No ltab.lv mājas lapas.

ja tev ir BM17, tad viens negadījums tev norauj 5 klases (uz BM12).

ja tev ir BM6 (default klase jaunajiem), tad viens negadījums tev norauj 2 klases (uz BM4).

 

Tātad priekšzīmīgākais braucējs 'samaksā' ar 5 klasēm vs zaļā gurķa 2 klasēm. Pie tam pirmais braucējs visus nākamos 11 gadus nevarēs uzkāpt augstāk par BM12, lai arī viņam nebūs nevienas avārijas.

 

Protams, pagales otrajā pusē ir jāskatās, par cik eur pieaug apdrošināšana pirmajam (par zaudētajām 5 klasēm) vs zaļajam gurķim. Iespējams, ka zaļajam gurķim ir būs lielāka progresivitāte eur pieeaugumā nekā zaudētās klases.

 

bonus_big.jpg

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Android1
pirms 16 stundām , Pukinens teica:

Un vai skati arī gāji laukos?

Markai nav nozīmes, smaga jaudīga lamata, ja kas tad nodarīs lielu skādi, attiecīgi cena.

Vai tad ir kaut kāda nozīme, kurā vietā tiek veikta tehniskā apskate? Cik zinu, tad cenu ietekmē deklarētā dzīvesvieta, bet par skatēm, neko neesmu dzirdējis. Tas nemaina faktu, ka cena, ne par ko, pieaugusi vairāk kā 2x + vēl kaska ar normāli maksā.

 

Pirms 57 minūtēm , Bruketajs teica:

Ne visi dzinēji Superbam ir jaudīgi, ja vien laucenieku 2.5Tdi nesauc par jaudīgu... 

Tieši 2,5 TDI arī ir. Nekas īpaši jaudīgs jau nav, bet normāli braukt var.

Link to comment
Share on other sites

klases izmaiņa ir relatīvs rādītājs un pēc tā nevar apgalvot, ka kādam lielāks sods. Pats jau pateici, ka samaksās, visdrīzāk, jaunais jau pirmajā gadā krietni vairāk. Tā kā nav šis apgalvojums patiess.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Nu tad kāds, kuram BM klase ir <BM6, varētu iepostēt, kādas cenas viņam piedāvā octa kakulatori uz 12 mēnešiem.

Pieliekot klāt vieglās mašīnas klasi (v1-v6) un apdrošināšanas stāžu, un ja nav žēl, tad arī braucēja vecumu.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , e = d teica:

klases izmaiņa ir relatīvs rādītājs un pēc tā nevar apgalvot, ka kādam lielāks sods.

 

Un ja par sīku skrambu man tuvākos gadus būs OCTA krietni dārgāka, kopā uzcenojumos būs jāsamaksā krietni vairāk, kā skāde (ko es varu pa tiešo samaksāt cietušajam) - nu nekādi nedomāju ka tas ir godīgi! 

 

Bet runājot par smagām avārijām - ar smagām traumā, pat nāvi, lieliem materiāliem zaudējumiem - tur varētu BM klasi pat krietni vairāk kā par 30% mest nost! 

Link to comment
Share on other sites

6/13/2017 , 20:24, jema teica:

Uz ko, uz pļaujmašīnu? 

Piekabei, piemēram 3 ar kapeikām ēriki gadā

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , _dunduks_ teica:

Nu tad kāds, kuram BM klase ir <BM6, varētu iepostēt, kādas cenas viņam piedāvā octa kakulatori uz 12 mēnešiem.

Pieliekot klāt vieglās mašīnas klasi (v1-v6) un apdrošināšanas stāžu, un ja nav žēl, tad arī braucēja vecumu.

Sekojošā info ir kādus ~10 gadus veca. Bet tomēr padalīšos.
Čalis (nu ne jau es :) ), ~20 gadus vecs. Pirmais auto - liels, smags, ~20 gadus vecs BMW 520.

BM klase 6. OCTA uz gadu ~180 Ls.

Gada laikā izraisītas 2 avārijas.

BM klase 3. OCTA uz gadu simboliska - 520 Ls .

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

10. BM klase, deklarējies ārpus Rīgas, 32 gadiņi. Pagājušajā gadā bija 68, šogad būs 98.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kakstons

Šogad 150eur, pagājušogad 74,40eur uz gadu. BM 6.klase, Ventspils, Mondeo 2005, pusotru gadu pie stūres. Pirms mēneša dabūju vienu soda punktu par ātruma pārsniegšanu, nez vai tas arī ietekmējis cenu..

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Pagājušogad sievas Clio (uz mana vārds) - 22Eur/gads

Šogad (tikko ņēmu) - 46Eur.

Nekas, izņemot cenu celšanu nav mainījies.

Apdrošinātāja arī paskaidroja par to bonus-malus samazinājumu, ka es samazinājumu par pirmo negadījumu jutīšu mazāk, kā 6. BM klases šoferis.Cenas attiecība pret BM klasi neesot ne tuvu lineāra.

Link to comment
Share on other sites

Es ar vakar saņēmu SMS, ka pēc mēneša beigsies OCTA. Iemetu aci dažās salīdzināšanas lapās un secināju, ka neskatoties uz BM klases uzlabošanos, vidēji OCTA ir palikusi dārgāk pa kādi 20 eiri.

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Man krutāk

monģiks 2011

BM 12

Uz gadu - 9 mēneši  - iepriekš 39, tagad 100 (lētākie iekš eOCTA)

vienalga 250% cepiens

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

Pagājušo gadu BANā Ford Fiesta €40, šogad lētākā ap €85 visos e-octa kanālos. Tajā paša BANā €102.

Bet tās visas e-octas neņem vērā BTA. BTA pagaidām €68, ja ieiet viņu mājas lapās. Pirms četrām dienām bija €65.

Palikušas 3 nedēļas, laikam jāķer būs BTA.

BM klase 13, Rīga. 2011.gadā bija 16 pēc avārijas nometa uz 11. Dīvaini aprēķini pa 6 gadiem tikai 2 klases augstāk.

 

Nesaprotu, kas notiek ar OCTA? Šovakar BANs piedāvā lētāko €66, pirms 6 stundām bija gandrīz divas reizes dārgāk.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

Kā tur ir - BM samazina arī cietušajam? Ja atmiņa neviļ, tad jā… Vot tam es izskaidrojumu tā arī nespēju saprast. Stāvi mierīgi pie krustojuma, pēkšņi *bam* - BM samazinājums.

Kaut kā šķiet, ka 1x samazināja, 1x nē…

 

 

2017.06.13. , 13:24, CAP teica:

Pērc OCTA tagad uz trīs mēnešiem vai uz pusgadu..septembrī klases mainās, tad būs lētāk. OCTA arī dārgāka, jo pašas par sevi palikušas dārgākas. Interesanti kāds auto, ka tik dārga OCTA, gandrīz KASKO cenā.

BM ietekmi uz OCTA cenu tieši BM klases maiņas brīdī ne reizi neesmu ievērojis, t.i., septembra beigās OCTA cena vienmēr bijusi tāda pati kā septembra sākumā. Bet jā, kaut kādā brīdī tās cenas gan jau pamainās.

Šobrīd ar BM13 vienam auto €77, otram €102…

 

2017.06.13. , 13:57, Bruketajs teica:

Tas, kā apdrošinātāji piesaista Octa cenu mašīnai vispār neiekļaujas loģikas rāmjos - iespējams, viņiem ir kāds postošās iedarbības aprēķina algoritms, ko mirstīgajam nav lemts redzēt, bet man jau nav ko uztraukties, gādā maksāju gandrīz 10x mazāk kā topika autors, bet ar pirmo negadījumu riskēju uz 10 gadiem nolidot par 3 klasēm uz leju... 

Kāpēc neiekļaujas? Iekļaujas. Dažādi auto - dažādi riski, gan no uzvedības viedokļa (ar 200 zirgu pilnpiedziņu brauc krietni citādāk nekā ar 60 zirgu puspiedziņu), gan potenciāli nodarāmās skādes ziņā (no 1.5 tonnām skāde potenciāli mazāka nekā ar 2.5 tonnām).

 

2017.06.13. , 14:50, erikonkulis teica:

Vaitad vispār pēc auto skatās octa cenu? Man šķiet ka pēc pīšļa uz kā auto reģistrēts.

Skatās arī pēc auto. Sk. mazliet augstak manā komentārā.

 

2017.06.13. , 23:01, Didzis teica:

Interesanti, ja notiek sīka šaize, tad labāk ir samaksāt uzreiz uz ķepas apskādētā autiņa īpašniekam, nevis iesaistīt apdršinātājus. Tad visi tie punkti saglabājas un neties atsviests uz dārgo apdršināšanas galu. Nu jā, es kā vienmēr uz melikumībām aicinu.

"Otra puse" var pēc tam bez sirdsapziņas pārmetumiem pasūdzēties, ka esi pametis notikuma vietu.

 

2017.06.15. , 12:34, Android1 teica:

Tieši 2,5 TDI arī ir. Nekas īpaši jaudīgs jau nav, bet normāli braukt var.

Normāli braukt var arī ar 85kW 1.9TDI un 1900kg pašmasu (minivens). Kad pārsēdos uz tādu no 55kW benzīna ar 1155kg pašmasu (hečbeks), biju patīkami pārsteigts. Tas 1.9TDI pat pārāk daudz neatpaliek no 142kW benzīna ar 1500kg pašmasu (sedans).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
7/7/2017 , 22:51, binary teica:

Tas 1.9TDI pat pārāk daudz neatpaliek no 142kW benzīna ar 1500kg pašmasu (sedans).

Minhauzens nervozi ievelk dūmu, maliņā stāvot... 

Link to comment
Share on other sites

@Bruketajs, lai Minhauzenam prāts mierīgāks - tam 1.9TDI ir 310 Nm @ 1900 RPM, savukārt 2.8 benzīnam ir 280 Nm @ 3200 RPM.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nu, benzīnam "ciperblate" nebeidzas pie tiem 3200RPM... ;)

Labi, klozetā to veco saļara/benzīns topiku!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
7/10/2017 , 09:19, Bruketajs teica:

Nu, benzīnam "ciperblate" nebeidzas pie tiem 3200RPM... ;)

Un benzīnam dīzelim beidzas pie 1900???

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Es te vienu dienu, velkot laivu uz piekabes,  nedaudz aizdomājos. Jebkurai piekabei arī jāpēerk octa. Maksā štrunta kapeikas, bet tomēr. Domāju un nevarēju izdomāt pamatojumu.

OCTA jēga (IMHO) ir tāda, ka Tu apdrošini savu atbildību, ja ar transporta līdzekli kādam citam nodari skādi. Apdrošinātājs samaksā Tavā vietā. Un tagad jautājums - vai ar piekabi, bez auto, es varu šādu skādi nodarīt? Ja nu vienīgi stumjot viņu pa ielu, ko protams visi bieži dara. :D Vai arī auto ar piekabi uz ielas būtu potenciāli bīstamāks un tam būtu vairāk izredžu apskādēt kādu citu?


Pirms 2 minūtēm , Bruketajs teica:

think_then_type.jpg

Sory, pārrakstījos, labots.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 7 minūtēm , ivo teica:

Un benzīnam dīzelim beidzas pie 1900???

Tagad jau labāk, bet... kā parasti pārspīlēšana. Dzinēji ir pavisam dažādi un līknes ir pavisam savādākas un atšķiras pat vienas degvielas dzinējiem. Nav jēga salīdzināt vienu ar otru. Tāpat jau varētu sākt kliegt ka Mazda jaunie kompresijaizdedzes benzīnnieki ir revolūcija, kamēr neatklāsies, kādi skeleti tam dzinējam ir skapī. Rotornieki ar sākumā šķita kolosāli bet.... 

Katram dzinuli ir savi pozitīvie aspekti un pielietojums. 

Link to comment
Share on other sites

Kaut kur lasīju ziņu portālos, ka apdrošināšanas nozarei ir vērojams algu pieaugums pa 9.x% Tā kā bonusu sistēma strādā :)

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Te ir tas pats kas ar sviest - ja cilvēki norīs, tad cenas celsies.

Diemžēl, bez Octas nekur un tāpēc var ielauzt cenas.

Pirms 17 minūtēm , ivo teica:

Vai arī auto ar piekabi uz ielas būtu potenciāli bīstamāks un tam būtu vairāk izredžu apskādēt kādu citu?

Atsevišķos gadījumos - jā. Piekabei ir papildus riska faktori, kas saistīti ar konstrukciju, sakabi un kravu. Bet nu cik atceros, piekabei Octa nebija nekas liels - ap 20Eur uz gadu... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Bruketajs teica:

ap 20Eur uz gadu.

Ja atmiņa neviļ, tad pēdējo reizi maksāju nedaudz virs 3 EUR gadā.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 17 minūtēm , ivo teica:

Ja atmiņa neviļ, tad pēdējo reizi maksāju nedaudz virs 3 EUR gadā.

Un tad ir iemesls raudāt?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Bruketajs teica:

Un tad ir iemesls raudāt?

Izlasi uzmanīgi. Es neraudu, es gribu saprast pamatojumu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ivo teica:

es gribu saprast pamatojumu

Kas nav skaidrs? ;) Apdrošināšanas kompānijas grib uz OCTA pelnīt vairāk!

 

Un vēl protams ka muhļīšanās, kā pie mums pierasts. 

Man paziņa braucot atpakaļgaitā veikala stāvvietā saskrējās ar otru tādu pašu atpakaļ braucēju. Nedaudz apskrāpēts priekšējais spārns,  un iemīcītas durvis. 2004 gada volvo s80.

Tā kā abi brauca atpakaļgaitā, tad dalītā vaina, abiem OCTA maksā 50%. Tad nu lūk, serviss sarēķināja remonta tāmi 800 EUR!!!! 

Nomainīt durvis (dabūjamas lietotas šrotā) un piešpaktelēt + nokrāsot spārnu! Un tāme 800 EUR! Pat ja durvis jākrāso - tāme diezgan kosmiska!!!! 

Skaidrs ka čoms nekādi negribēja 400 EUR maksāt. Beigās sarunāja, ka viņam nāksies servisam tikai 100 EUR piemaksāt. Bet apdrošinātājs skaidrs ka maksāja visus 400! 

Domāju ka arī 500 EUR par šādu remontu ir daudz! Reāli varētu būt ap 300 eur, ja nevarēja dabūt durvis pareizajā krāsā vai 200 ja varēja! 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...