Jump to content

Par OCTA


Krishna
 Share

Recommended Posts

Ronald, esi redzejis ienākumu,zaudējumu tāmi no OCTām? es esmu, un skats ir bēdīgs, tiešām nauda tiek ņēmta no citām apdrošināšanām, jo :

a) kā teici, servisi ieslēdz pilnu cenu - orģinalas daļa + kosmiskas stundas

b) mēs nemākam braukt pat uz 10 km/h

c) bentyagas un kajēnes dauzās "uz papīra" kā mušas

d)cenas biaj izsmiekls

d)pēc laika būs lētāk, bet pašlaik cenas aiziet tuvāk realitātei nevis 20 eur gadā un slānisavu volvo pa visurieni

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

Ronald, esi redzejis ienākumu,zaudējumu tāmi no OCTām? es esmu, un skats ir bēdīgs

Nē, neesmu. Man ar apdrošināšanas biznesu sakara nav.

 

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

kā teici, servisi ieslēdz pilnu cenu - orģinalas daļa + kosmiskas stundas

Moš ar šo tomēr ir apdrošinātājiem jācīnās! Nē nu skaidrs ka vieglāk ir sarunāt un visiem pacelt OCTA cenas..... 

 

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

mēs nemākam braukt pat uz 10 km/h

Tu šo nopietni???

Pirms 5 minūtēm , Zin... teica:

cenas biaj izsmiekls

Bet vai tad kāds spieda apdrošinātājiem piedāvāt OCTA? Cik saprotu šī pakalpojuma piedāvāšana ir brīvprātīga!  

Link to comment
Share on other sites

martinno
1 stundu atpakaļ, ivo teica:

Es te vienu dienu, velkot laivu uz piekabes,  nedaudz aizdomājos. Jebkurai piekabei arī jāpēerk octa. Maksā štrunta kapeikas, bet tomēr. Domāju un nevarēju izdomāt pamatojumu.

 

Vakar kā reiz darba vietā bija atgadījums - uzņēmuma teritorijā cilvis vilka piekabi, tā atāķējās un iebrauca kolēģa mašīnā.

Izsaucām policiju, policists kā reiz šo saka - kāda vispār jēga piekabei no OCTA, ja reiz vainīgs CSN ir auto, kurš to velk... Reāli - pamatojuma, IMHO, piekabes OCTA nav.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 23 minūtēm , martinno teica:

Vakar kā reiz darba vietā bija atgadījums - uzņēmuma teritorijā cilvis vilka piekabi, tā atāķējās un iebrauca kolēģa mašīnā.

Izsaucām policiju,

Tīri intereses pēc - un policijai nebija nekādu pretenzīju par CSNg vietu?

Jautāju tāpēc, ka kaut kad pa ausu galam esmu dzirdējis, ka 'a ļa' privātās teritorijās (visādi ezeri, karjeri, privāti pagalmi, slēgtas trases u.c.) nevar attiecināt CSN un tāpēc apdrošinātāji parasti sūtā nah.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Tas, ka tā ir slēgta terotorija, nenozīmē, ka tur nedarbojas ceļu satiksmes noteikumi. Jā, jebkurš tur iekšā netiek, bet nekas netiek atcelts...


P.S.
Lielveikalu autostāvvietas arī ir privāta terotirja - nu un kas no tā?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 6 minūtēm , martinno teica:

Tas, ka tā ir slēgta terotorija, nenozīmē, ka tur nedarbojas ceļu satiksmes noteikumi.

Nu nav tik vienkārši. Tad jau 333 trasē visus paņems par ātrumu un privātmājas pagalmā par stāvēšanu zaļajā zonā.

Lielveikalu stāvvietas ir privātas teritorijas, bet ar publisko pieejemību. Gan jau kāds zinošs jurists var pastāstīt atšķirību.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Tu jau atbildēji - publiskai lietošanai, tā arī ir tā atšķirība. Uzņēmuma teritorija IR publiski pieejama.

Link to comment
Share on other sites

ir ir kaut kāda atšķirība, kad salauzu pirkstus ar moci "privātīpašumā", tas bija atsēgas vārds, lai netiktu ierosināta krimināllieta par braukšanu ne tajā adekvātajā stāvoklī 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Zin... teica:

ir ir kaut kāda atšķirība, kad salauzu pirkstus ar moci "privātīpašumā", tas bija atsēgas vārds, lai netiktu ierosināta krimināllieta par braukšanu ne tajā adekvātajā stāvoklī 

 

Beidz Kriminalikums nestrādā privatajā teritorija? Tu ko pīpē?

 

https://likumi.lv/doc.php?id=88966

 

Krimināllikums darbojas  Latvijas teritorijā. Tavs privātīpašums ir Latvijas teritorija.

 

Labots - JFH
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , JFH teica:

Krimināllikums darbojas  Latvijas teritorijā.

Jā, bet ceļu satiksmes negadījums vai ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums tāds ir tad, ja tas notiek uz koplietošanas ceļiem, bet ja tu kaut pālī un bez tiesībām brauc pa savu pļavu ar nereģistrētu auto vai moto un iebrauc savā grāvī un salauz sev pirkstu, tad tā ir sadzīves trauma un nevienam krimināllikuma pantam, kurš ir saistīts ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, gar tevi nav nekādas daļas, ne tā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , 138 teica:

Jā, bet ceļu satiksmes negadījums vai ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums tāds ir tad, ja tas notiek uz koplietošanas ceļiem, bet ja tu kaut pālī un bez tiesībām brauc pa savu pļavu ar nereģistrētu auto vai moto un iebrauc savā grāvī un salauz sev pirkstu, tad tā ir sadzīves trauma un nevienam krimināllikuma pantam, kurš ir saistīts ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, gar tevi nav nekādas daļas, ne tā?

262.pants. Transportlīdzekļa vadīšana alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē

(1) Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

 

 

Te par teritoriju nekas nav minets. Tatad Tu ar savu pirkstu un šnabja pudeli ieklaujies šejā kategorijā. 

Labots - JFH
Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu, tīri teorētiski uz CSN pārkāpumiem privātās teritorijās tiek skatīts caur pirkstiem. Bet savādāk CSN strādā visā valsts teritorijā, po tā ir privāta vai nav! 

Link to comment
Share on other sites

Nu tad tīri teorētiski, ja Biķernieku trasē saskrienas divi behas, tad jāsauc policija un jāmeklē iekš TSN (trases satiksmes noteikumi) grāmatiņā likumi, kurus abi karstgalvji ir pārkāpuši.

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

Pukinens
pirms 4 stundām , Ronalds teica:

Moš ar šo tomēr ir apdrošinātājiem jācīnās! Nē nu skaidrs ka vieglāk ir sarunāt un visiem pacelt OCTA cenas..... 

Sviests! Cik pie tevis ir pārinstalēt kompi ar visiem softiem? Izdarīsi pa piečuku?Un kā es ar tevi cīnīšos ja nepiekritīsi?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Auto remontētājam, saņemot naudu no apdrošinātāja ir ļoti centīgi jāpadalās ar Kučinska rukšu kūti un arī detaļas no šrotiem nevar nopirkt uz pvz, nepārmaksājot x2. Tad nu veidojas cipars, ka skaidrā naudā remonts maksā 150Eur, bet ar papīriem - 400Eur. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , JFH teica:

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

 

tad man laikam prieka pēc prasīja un tiesības ar neprasīja...būtu koplietošans ceļš, sēdētu tagad bēdīgs

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Vispār jau trasē būtu jābūt iekšējiem noteikumiem kurus parakstot pārējie likumi zaudē spēku.

 

Nu, pa lielam ir tieši pretēji. Jebkuri trases noteikumi ir tikai un vienīgi zem MK noteikumiem, kas savukārt ir zem likumiem, kas savukārt ir zem Satversmes.

Normatīvus nevar atcelt neviena persona nevienā teritorijā šajā valstī, lai cik privāta tā būtu. Citādi es varētu pasludināt iekšējos noteikumus, ka galvu ciršana manā privātajā pagrabiņā ir normāla ikdienas prakse.

Man domāt, ka ir speciāli MK noteikumi, kas regulē sacīkšu trases, līdz ar to tās neēdas ar CSN. Nekad neesmu pētījis.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Ronalds teica:

CSN strādā visā valsts teritorijā, po tā ir privāta vai nav

 

Par KL 262. pantu nezināju, ejnusazin, varbūt tur ir vēl citi līdzīgi, slinkums skatīties, un nemaz jau nerunājot par sievasmāšu čaiņikiem, bet APK panti par CSN pārkāpumiem, šķiet, tie nu gan attiecas tikai un vienīgi uz ceļu satiksmi, pie kuras tad pieskaitās arī tās publiskās privātās teritorijas, bet ja tu skaidrā bez tiesībām brauc pa savu nepublisku pļavu ar nereģistrētu auto vai moto, par to tev nekas nepienākas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , 138 teica:

... bet ja tu skaidrā bez tiesībām brauc pa savu nepublisku pļavu ar nereģistrētu auto vai moto, par to tev nekas nepienākas.

Kā ta nepienākas... Uz to ieraut pienākas!!! :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Nezināju, ka Swedbanka piedāvā OCTA. Pirms pusotra mēneša ERGO paņēmu uz 3 mēnešiem par 124€, tagad maksā 140€.

Swedbankā man par 3 mēnešiem ir 68€, beztermiņa OCTA maksājums par ceturksni - 61€. Līdz šim normāli pārmaksāju...

 

Vai ir kāds iemesls neizvēlēties Swedbankas beztermiņa OCTU?

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , phuck teica:

Nezināju, ka Swedbanka piedāvā OCTA. Pirms pusotra mēneša ERGO paņēmu uz 3 mēnešiem par 124€, tagad maksā 140€.

Swedbankā man par 3 mēnešiem ir 68€, beztermiņa OCTA maksājums par ceturksni - 61€. Līdz šim normāli pārmaksāju...

 

Vai ir kāds iemesls neizvēlēties Swedbankas beztermiņa OCTU?

Drīkst zināt, kā šitādus ciparus par OCTU var "nopelnīt"?

Link to comment
Share on other sites

jauns gurķis vai īpaša riska klasē esoša mašīna.. tak tur variantu daudz un dažādi.. man vw passat variant 1.9 dīzelis bija ~20-25 eur/3 mēn.. nu jau nesen skatījos ap 35-40 eur/3 mēn. Apdrošinātāji arī grib ēst :D:D:D Nekas, paskatīsimies vai un kā ietekmēs BM maiņa.

Link to comment
Share on other sites

BM maiņa proporcionāli cenu pieaugumam, manuprāt vispār tur neko nemaina.. centus varbūt..

(Ar to domāju - maiņa par +/- 1 klasi septembrī.

Nevis starp 3.-4. -un 15.16.to. Tad gan ietekmē diezgan, domājams..)

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Stasss teica:

Drīkst zināt, kā šitādus ciparus par OCTU var "nopelnīt"?

 

BM 6, 20 gadi un dzīvesvieta Rīga. :) Bet nu iepriekšējam auto bija 60-80 € par 3 mēnešiem.

Link to comment
Share on other sites

Labi, ka pa lēto paņēmu uz pusgadu.. oktobrī tieši beidzas :D BM arī būs pamainījies.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Ka tik ne tā!

Lai arī klase būs lielāka (bet ja stāžs ir 11 gadi, tad varbūt paliks tā pati atkarībā no  avārijām pirms 11 gadiem), tāpat samaksāsi vairāk, jo vispārējais OCTA cenas kāpums stipri pārspēj labākas BM klases samazinājumu.

Link to comment
Share on other sites

Nu, man sanāk ka cenas pieaugums ir vairāk nekā 2x:

  • 11.2016: 26 EUR
  • 02.2017: 35 EUR
  • 05.2016: 41 EUR
  • 08.2017: 60 EUR


Cenas ir par 3 mēnešu OCTA (lētākais piedāvājums, 3 no 4 = BALTA). Pēc un pirms 15.09, tā kā BM ir viena un tā pati. 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

12.2015 = 23,61

03.2016 = 23.97

06.2016 = 18,25

09.2016 = 20,32

12.2016 = 21,27

04.2017 = 40,47 (6 mēn.)

08./09.2017 =~ 40,21 (3 mēn) // 63,69 (6 mēn)

 

p.s. būs ko salīdzināt oktobrī, kad BM būs jau arī pamainījusies.. gan jau diži neko neietekmēs, bet nu salīdzinājumam derēs. Tā kā mašīna ir uz sievas vārda un viņa pati arī brauc, būs jāiečeko swedbank cenas, cik dzirdēts tur mēdzot būt izdevīgāk, lai gan, kad pagājušā reizē skatījos ~ tas pats vien bija)

 

Link to comment
Share on other sites

Man Swedbank ir tādas pašas cenas OCTAi, kādas bija pirms gada iekš BAN.
BAN tagad ir par ~ 60% dārgāks.
Acīmredzot Swedbank nav apdrošinātāju klubiņā, kas sarunājuši celt cenas OCTA.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

8/29/2017 , 14:58, Zin... teica:

d)pēc laika būs lētāk, bet pašlaik cenas aiziet tuvāk realitātei nevis 20 eur gadā un slānisavu volvo pa visurieni

Nu… Normāli būtu "20 eur gadā un NEslāni savu volvo pa visurieni". Citiem vārdiem sakot - lai maksā tie, kas dauzās.
 

Es tā skatos, ka te daži gadu no gada pērk OCTA ik pēc 3 mēnešiem… IMHO ja ir ar mieru pārmaksāt šādā veidā, tad par cenu kāpumu jau nu gan nevajadzētu sūdzēties :D

 

IMHO vispār tās OCTAs būtu kaut kā jākontrolē no valsts puses - gan apdrošināšanas cenas, gan servisa izmaksas. Nu nav normāli, ja servisa izmaksas OCTA gadījumā vairākkārt pārsniedz "parasta servisa" izmaksas. Tāpat nav normāli, ja ar obligāto apdrošināšanu iedzīvotāji tiek piespiesti papildināt miljonāru kabatas.

 

Vakar paņēmu OCTA ifā… Kas dīvaini - gudriem.lv/octa "Salīdzināt" tabā rāda vienu cenu, www.if.lv citu, web.if.lv - vēl citu. Es vēl saprotu, ka caur brokeriem var rādīt kaut kādu kreisu cenu, bet kāpēc paša apdrošinātāja lapā dažādās vietās jārāda dažādu cenu?

 

Ja par cenu kāpumu, tad burtiski nedēļas laikā baltā cena uz gadu uzkāpa no ~93 līdz ~113… Nu neko - ja līdz šim OCTA bija vienīgais, ko pie viņiem nedrošināju, tad pamazām jau sāk izskatīties, ka drīz neko pie viņiem nedrošināšu. KASKO apdrošinātāju "pārmaiņas pēc" jau nomainīju…

Link to comment
Share on other sites

ne visi ir bagāti lai pa gadu visu piķi noliktu.. OCTA nav vienīgā lieta par ko maksāt un uztraukties :D un uz gadu jau diži lielā atšķirība/pārmaksa nesanāk.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kā neiet kopā tie apgalvojumi - no vienas puses nav tik bagāti, lai par gadu samaksātu, no otras puses tāda nenozīmīga sīknauda vien tajā pārmaksā salasās.

 

Man vienam auto lētākais ir €33 uz 3mēn, €105 uz 12mēn, otram auto €41 uz 3mēn un €127 uz 12mēn. Ņemot pa 3mēn, sanāk 296, ņemot uzreiz uz 12mēn, sanāk 232 - no vienas puses tie €65 nav diži daudz, par to naudu pat uz Austrāliju nevar ar ģimeni aizbraukt. No otras puses - par to naudu var pusotru mēnesi pusdienot. Nez, ja man kāds piedāvātu bezmaksas pusdienas pusotra mēneša garumā - būtu kaut kā muļķīgi atteikties.


Pirms 12 minūtēm , CAP teica:

OCTA nav vienīgā lieta par ko maksāt un uztraukties :D 

Vēl jo vairāk - neredzu iemeslu ne tikai maksāt par 30% vairāk, bet arī uztraukties 4x gadā, ja var maksāt mazāk un uztraukties 1x gadā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

tev varbūt tā ir.. visiem tā nav.. 30% :D nu jā.. ok.. par ko uztraukties? par vienu maksājumu vairāk kādā mēnesī?

Link to comment
Share on other sites

Ja tu busi samaksājis par OCTU gadam un pusgadā atmetīsi kedas, tad varu 100% garantēt, ka šī pārmaksa tevi pilnīgi neuztrauks.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Joptv! Pirms pusotra mēneša ņēmu mašīnai par 93 vai kaut ko tādu uz gadu, pirms tam bija 63. Tagad skatos - 145 lētākais. Gjensidige piedāvā 124, bet jāiet caur mājaslapu. BTA slinkums logoties iekšā.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...