Jump to content

Pērku/īrēju 12V AGM/svina akumulatoru(-s), lādētāju, skandas, 12V pastiprinātāju/automagnetolu


138
 Share

Recommended Posts

UPD: Klāt nāk vajadzība pēc svina aķu lādētāja ar maziem vai regulējamiem ampēriem - varbūt ir te kādam tāds un varu atvest savus aķus un atstāt uz dienu vai nakti salādēt?

 

Trokšņa taisīšanai ballītē bez elektrības pieslēguma vēlos ļoti lēti nopirkt vai uz dažām dienām lēti noīrēt/aizņemties:

 

12V AGM vai "parasto" svina (automašīnas) akumulatoru, jebkādas ietilpības, AGM var piedāvāt arī pusdzīvus (no kāda UPŠa) vai 6V.

Varbūt kāds biedrs, kam ir liela kaudze ar norakstītiem AGM no UPŠiem, kuri gaida savu galu bīstamo atkritumu pārstrādē, var no šīs kaudzes izķeksēt pārīti?

 

Skandas bez pretenzijām uz glamūru (RRR trīsdesmitnieces, deviņdesmitnieces, vai no kāda lētā "mūzikas centra", var būt sliktā vizuālā stāvoklī) vai auto skaļruņus;

 

Auto pastiprinātāju vai magnetolu (ja magnetolu, tad ar ieeju vai kasešnieci);

 

Vai arī iesakiet, kurā šrotā kaut ko no visa šī būtu iespējams no kāda lūžņa izraut par aliņu vai piecīti :good: 

 

Aktuāli visu dabūt līdz svētdienas vakaram, īrēšanas/aizņemšanās gadījumā varu atdot pirmdienas vakarā vai otrdien.

Ideāli ja Rīgā, bet varu arī aizbraukt pakaļ uz Salaspili vai Jūrmalu vai tamlīdzīgi.

Labots - 138
īpaši aktuāls aķis un lādētājs
Link to comment
Share on other sites

Vietās kur nav elektrības mēdz dziedāt putni, skanēt vējš kokos. (pārvērst topiku no vajadzības risināšanas par dzīvot mācīšanas)

 

ps.uz TO.vietu.visi.dosies ar kājām?

un nesīs svina akumulatoru un s90 tuNbas?

Ja ar auto, tad tajos mēdz.būt iebūvēts akumulators.un audio atskaņošanas iekārtas. Tik darba kā.durvis atvērt.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kādu dziesmu grāmatu (nav obligāti baznīcas) paņemt līdzi, un visiem kopā uzdziedāt. Mēdz būtu tādas ar notīm, ja ir kompānijā kāds kas tās saprot, tad būs arī, kurš meldiņu varēs uzturēt.

Piem. http://www.ibook.lv/BD_martina-dziesmu-gramata-martins-zandbergs.aspx?BID=4575a10d-64cf-4ad9-961b-b5a51991d574

Paprasi mammai vai vecmammai, gan jau kaut kur ir. 

Citādi neredzu jēgu uzlikt kaut kādus grabuļus, kas tiešām rada kaut kādu troksni. Vismaz tas, ko gribi, neizklausās, ka varētu kaut cik skanēt.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kādam ir padoms, kuri tagad ir lielākie šroti / lūžņu plači Rīgā vai tuvumā, kur no kāda presei nolemta autiņa varētu par nullei tuvu atlīdzību izravēt skaļruņus un/vai maģi, un kurš strādā arī sestdienās?

 

Un kur es varu par pusvelti dabūt kādu AGM aķi? Varbūt kādam biedram ir pieejami pusnokauti no UPŠiem?

 
 
 

 

Līdz šim sakarīgākais variants - no viena biedra piedāvājums īrēt šādu:

1385633465_44.jpg

 

Nav slikts variants, bet es tomēr labprāt salasītu visu augšā uzskaitīto lego geto variantā, un pat ja ņemtu šo, ļoti noderētu aķis (tur ir iebūvētais, bet paīss).

 

 

 

Pirms 59 minūtēm , guntis456 teica:

Šie ir tīri lietojami https://www.salidzini.lv/search.php?q=doping+s2

55175069.png

Jauda, w    2 x 5 W

Nē.

 

Ar kaut ko šitādu

351624_RB_00_FB.EPS_1000.jpg

 

220535_RVNB100.jpg

varētu iztikt, bet varētu būt drusku par īsu, un galīgi negribas nolikt 300+ EUR par mantu, kura nav ilgtermiņā tik nepieciešama, lai gribētos to par tādu naudu pirkt.

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

doping neder, bet kaut kādi pusbeigti skaļruņi no veciem auto der?!

Tavām vajadzībām var dabūtu kādu pārvietojamo ģeneratoru pa 20EUR diennaktī, tik jāskatās kāds tipa klusais. Un tad slēdz klāt ko gribi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , ju teica:

pārvietojamo ģeneratoru pa 20EUR diennaktī

 

Mazais, tipa mugursomas izmērā? Šķiet, honda vai vēl kaut kas no japāņiem ražoja tādus.

Cik jauda?

 

Šobrīd ir atradies diezgan apmierinošs variants gan skaņai, gan aķim, bet droši var piedāvāt vēl.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , 138 teica:

Varbūt kādam biedram ir pieejami pusnokauti no UPŠiem?

Ko tu uz tiem beigtajiem aķiem esi ieciklējies? Gribi mozonu normālā skaļumā vairāk par 10 minūtēm, tad vajadzēs labus aķus un daudz (ja gribi skaļi)!

Normāla auto audiosistēma kādā pusstundā nosēdina aķi bez problēmām! Klusu klausoties, fonam kādas 6h moš izvilks ar labu aķi. 

Link to comment
Share on other sites

Ir pieredze ar norakstītiem UPŠu aķiem, kas šitādu padarīšanu vilka tīri cienījami, lai arī tie nebija kilovati un diennaktis (bet arī nevajag).

 

Pirms 5 minūtēm , ronalds_ teica:

Normāla auto audiosistēma kādā pusstundā nosēdina aķi

kaut arī neesi definējis, kas ir "normāla audiosistēma" - iespējams, galugalā "parastie" auto aķi nav paredzēti dziļai izlādei

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , 138 teica:

Ir pieredze ar norakstītiem UPŠu aķiem,

Te jautājums kas ir norakstīti aķi!

Zinu ka lielās, bagātās firmās UPS aķus maina reizi divos gados lai būtu garantēta UPS darbaspēja. 

Jā - šādi aķi derēs! 

 

Tomēr vairumā gadījumu UPS aķus maina, kad konstatē kad viņi netur pat minūti. Šādi gan nederēs! 

 

Link to comment
Share on other sites

Kādi tiem aķiem bija gudrie veselības parametri, nezinu, un pat neatceros kāds bija spriegums kad viņus dabūju, bet ar auto aķim paredzētu lādētāju izdevās šos kaut cik salādēt. Iespējams, ka tie bija nākuši no lielas, bagātas firmas. Kaut kādi ap 20AHīgie, cik vizuāli atceros pēc izmēra.

 

Šobrīd man ir APC Back-UPS 350, kurš varētu būt ļooooti ilgi nostāvējis nelietots, ar oriģinālo 7AH aķi, kuram multimetrs rāda 4,5V un par kuru pats UPS ieslēdzot bļauj, ka aķis beigts. Nezinu, kas būtu, ja šo pamēģinātu lādēt ar brutālu auto aķu lādētāju, bet šķiet, ka 4,5V ir ļoti slikti, varētu nebūt dzīvotājs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , 138 teica:

Nezinu, kas būtu, ja šo pamēģinātu lādēt ar brutālu auto aķu lādētāju, bet šķiet, ka 4,5V ir ļoti slikti, varētu nebūt dzīvotājs.

Mēģināt jau var bet 4.5v = ļoti sliktas prognozes! Ja pat izdosies uzlādēt ietilpības visticamākais nebūs! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man arī kaut kā tā liekas.

 

Tāpēc gribu tādus no lielajām, bagātajām firmām norakstītos. Tiešām nevienam nav?

 

@ronalds_, varbūt zini - kā UPŠiem ir ar uzlādes strāvām un visām uzlādes kontroles lietām? Es varu ar augšminēto mazo UPSi lādēt par 7AH lielāku aķi?

Link to comment
Share on other sites

Svina/skābes aķi ir ļoti neprasīgi pret uzlādes strāvu. Tik nebūtu ieteicams pārsniegt 1/10 no aķa tilpuma. Piemēram 100 AH aķi nevajadzētu lādēt ar strāvu lielāku par 10A . Bet ar mazāku - bez problēmām! Tik ilgāk lādēs! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kā kurš UPS - prastajiem vienalga. "Gudrie" gan var "sajukt prātā" ja aķis ietilpīgāks kā paredzēts, bet piemēram APC caur seriālo kabeli un softu var nokalibrēt. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kas ir prastie, un kas ir gudrie? Mans APC, ja bez kalibrēšanas, visticamāk lādēs vai nelādēs?

 

Kur iespraust kabeli viņam ir, bet man, pirmkārt, negribas ņemties, un otrkārt, nav tāda (10P10C :shok: ) kabeļa

Link to comment
Share on other sites

Ja ir com ports, tad visticamākais gudrais un bez kalibrācijas jaunus aķus, pat oriģinālus pretīm neņems. 

Lai būtu būtu 100% drošs jāmeklē pēc modeļa internetā info. Zinu ka SMART sērijas UPS atceras cik ietilpīgi ir aķi un vairāk nelādē. 

Viņi paši kalibrējās UPS lietojot un pieskaņojas pie tā ka  aķu ietilpība ar laiku samazinās. Kad aķi tiek nomainīti - jākalibrē jo paši nemāk saprast ka nu aķa ietilpība ir lielāka. 

Link to comment
Share on other sites

Te nu bija "gudrība" - piekalibrēties pie sarūkoša aķa māk, atkalibrēties uz jaunu nemāk

 

Mēģinās šovakar palādēt citu aķi bez kalibrēšanas, ta redzēs. Procesā neko nejauši uzspridzināt, ceru, neizdosies

Link to comment
Share on other sites

Visas vajadzības joprojām aktuālas (ir kaut kādi varianti, bet vienmēr var gribēt labāk), un vēl klāt nāk vajadzība pēc svina aķu lādētāja ar maziem vai regulējamiem ampēriem - varbūt ir te kādam tāds un varu atvest savus aķus un atstāt uz dienu vai nakti salādēt?

 

Ir arī stāsts.

pirms 11 stundām , ronalds_ teica:

visticamākais gudrais un bez kalibrācijas jaunus aķus, pat oriģinālus pretīm neņems

Šķiet, ka šis varētu nebūt patiesība.

Augšminētajā UPSī šovakar tika iebāzts cits 7AH AGM aķis, iespējams pajauns, bet ar sazinkādu veselību - līdzšinējā dzīvē dzīvojis nevis UPSī, bet ticis barots ar kaut kādu auto aķu lādētāju, iespējams ar ne tiem pareizākajiem uzlādes ampēriem. Un lūk, UPSis nelamājās, bet iedega zaļo "on mains" indikatoru. Rīt redzēs, vai un ko viņš tur pa nakti būs salādējis (veselīgiem AGM aķiem uzlādētiem ir jābūt 13.kautkas, ja ne visiem 14V, šķiet).

Savukārt, pievienojot pie šī paša UPŠa vienu 17AH aķi, arī visticamāk raibu dzīvi dzīvojušu un tobrīd esošu uz 10.6V, UPSis pīkstēja un midžināja sarkano "replace battery", tieši tāpat kā pie iepriekš minētā, domājams, oriģinālā, uz 4.5V esošā 7AH aķa.

Ir vēl viens 17AH, tajā ir 9.6V.

Šos abus 17niekus tad arī gribētos mēģināt ar kaut ko salādēt. 7nieku, cerams, UPSis būs salādējis, un ar šiem trim puslīdz salādētiem varētu arī pietikt manām pieticīgajām vajadzībām, ja nedabūšu neko labāku.

Vai arī 9.6V un 10.6V ir ļoti slikti? @ronalds_, nezini?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , 138 teica:

Un lūk, UPSis nelamājās, bet iedega zaļo "on mains" indikatoru

Tas nav rādītājs! Uzlādē līdz galam un tad pieslēdz slodzi (es lietoju 500w halogēno prožektoru) un paskaties cik ilgi turēs! 

Kad pirmo reizi mainīju APC smart ups aķus (vecie turēja vien pāris sekundes) man bija pārsteigums ka arī jaunie, tikko kā no veikala, aķi arī turēja tikai pāris sekundes, kamēr nepieslēdzu UPS pie pc un neizveicu kalibrāciju! 

 

Pirms 25 minūtēm , 138 teica:

Vai arī 9.6V un 10.6V ir ļoti slikti?

Nu ir slikti... Pēc teorija svina aķiem ar 6 šūnām minimālais izlādes spriegums ir 11.6V - tālāk jau viņi bojājas. Bet nu nav briesmīgi - šos var mēģināt lādēt - moš izdodas. Bet nu jālādē ar "gudro" auto aķu lādētāju, ne upsi! Viņiem parasti ir programma vecu aķu "atjaunošanai" - lādē ar lielu strāvu impulsu režīmā lai sadalītu lielos svina sulfīda kristālus kas rodas aķi par daudz izlādējot. Bet ja tie kristāli ir sabojājuši plates, tad vairs neko! 

 

http://www.kendrickastro.com/lvc.html

Un svina/skābes aķis ir svina skābes aķi, tehnoloģijas nianses (gēls, AGM) pa lielam nav svarīgas!  

 

Un APC ups nekādi nav labs lādētājs! Kā saprotu viņi atceras cik ir aķa ietilpība, skaita cik Ah tiek "iepūsts" un nelādē vairāk lai nepārlādētu un vēl vairāk nečakarētu baču! Tapēc ir tā kalibrācijas procedūra pie aķu nomaiņas! 

Reku palasi!

http://ekorshunov.blogspot.com/2013/11/apc-smart-ups-1000-rm.html

Link to comment
Share on other sites

Huh, paldies par linkiem. Pirmajā (gandrīz) visu sapratu, otrajā biedējoši даудз бурту, bet lai vai kā, tas tomēr ir stāsts par citu, lielāks un varbūt "gudrāku" APC nekā manējais, tā ka nezaudēju cerību, ka manējais uzvedas savādāk. Pēcpusdienā redzēšu, ko šis tur būs vai nebūs salādējis.

Ja nebūs, tad nebūs, šobrīd neko nekalibrēšu, nav pie rokas ne ejoša kompja ar seriālo portu, ne kabeļa ar 10P10C otrā galā, ne arī ideju, kur tādu kabeli brīvdienā dabūt, ne arī laika ņemties ar šitādu ņemtni, un galugalā, man ir tie divi 17AH aķi, ko viņš uzskata par nelabiem un, pieļauju, nelādātu ne ar kādu kalibrāciju, un kurus mēģināšu lādēt ar ko citu. Bet varbūt kādreiz pamēģinās to kalibrēšanu, jo kad jau man tas UPSis ir, tad kāpēc gan lai viņu nepiedabūtu pie spējas adekvāti funkcionēt par lādētāju.

 

Tā, bet kādam spriegumam ir jābūt veselam, pilnībā uzlādētam "12V" aķim?

Tas ir tas, kas angliski saucas float voltage?

 

Turklāt,

pirms 5 stundām , ronalds_ teica:

tehnoloģijas nianses (gēls, AGM) pa lielam nav svarīgas!

- pa lielam varbūt, bet, pat nerunājot par dziļiem/sekliem cikliem kā tādiem, ir nianses arī dažādu tipu aķu spriegumos:

 

Citēt

Float Voltage– The voltage at which the battery is maintained after being charged to 100percent SOC to maintain that capacity by compensating for self-discharge of the battery.

 

Lead-acid battery type single cell (2V) 3 cell (6V) 6 cell (12V)
Gel battery 2.18 6.53 13.05
Flooded lead–acid cell 2.23 6.7 13.4
Absorbent glass mat 2.27 6.8 13.6

 

Tas no vikipēdijas, bet reku šeit raksta tā:

Citēt

Bulk Charge Voltage

The Bulk Charge Voltage of typical liquid electrolyte batteries should be about 14.4 VDC; AGM batteries about 14.2 VDC; gel cell batteries about 14.1 VDC. There is no one correct voltage for all types of batteries. Incorrect voltages will limit battery performance and useful life. Check your battery manufacturers specification and recommendations.

 

Float Voltage

The Float Voltage settings should hold the batteries at a level high enough to maintain a full charge, but not so high as to cause excessive "gassing" which will "boil off" electrolyte. For a 12 volt liquid electrolyte battery at rest, a voltage of 13.2 -13.4 is normally appropriate; gel cells are typically maintained between 12.9 and 13.1. If the batteries are being used while in the float stage, slightly higher settings may be required.

 

 

Tātad spriegumi šī citāta pēdējā teikumā ir tie, kādiem vajadzētu būt veselam, pareizi lādētam un pilnībā uzlādētam attiecīgā tipa aķim?

Link to comment
Share on other sites

@ronalds_ man lietošanā ir trešās paaudzes 1KVA APC Smart upsis. Kādu laiku atpakaļ iespraudu ķīniešu bačas, palaidu automātisko kalibrāciju, viss smuki sāka strādāt... lielākais čakars bija atrast seriālo datu kabeli, a tā nekādas problēmas nebija...

 

Ir šis dampis provēts arī kā invertors ar auto aķi - darbojās OK, nekas ārā nerubījās, kaut arī pēc būtības baterijas ietilpība jau bija "nosmelta"... tā, ka iespējams, atškiras uzvedība dažādās šo upšu paaudzēs...

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 8 minūtēm , rubb teica:

provēts arī kā invertors ar auto aķi

ō, ko tik cilvēki neizdomā. Kā tu viņu piedabūji ar to aķi sadarboties? Arī automātiskā kalibrācija un viss notiek?

 

Un kur es Rīgā varu meklēt to sasodīto kabeli? Semicomā, piemēram, ir rs-232 <-> rs-232, bet šitādus neredz. Tam 10P galam ir kaut kāds pareizāks nosaukums par "10P", pēc kura atrast?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , 138 teica:

Kā tu viņu piedabūji ar to aķi sadarboties?

Nekā. Vienkārši pieliku pie barošanas ķēdes un viss notikās...

Link to comment
Share on other sites

Piespraudi uzlādētu aķi pie UPŠa, UPSim neesot pieslēgtam pie tīkla, iespraudi UPŠa izejā 220V patērētāju, un viss notikās?

Kādā veidā aķis pirms tam bija salādēts - iekš auto, ar auto aķu lādētāju, ar UPSi, vai vēl kā? Cik aķim bija spriegums, kad piespraudi viņu pie UPŠa?

 

Hmm, tajos kabeļos tiek izmantotas visas 10 dzīslas? Man atradās no sazinkurienes nācis rs-232 <-> 8P kabelis, ja ar 8 dzīslām pietiek, tad varētu mēģināt šo pārkniebt uz 10P galu, ja izdotos saprast pinautu. Man gan nav 10P knaibļu, bet varbūt kādā vietā, kur tirgo 10P galus, tādas ir uz vietas un var uzkniebt, nez

Link to comment
Share on other sites

138, standarta auto aķis, uzlādēts. Piespraudu pie barošanas ķēdes, spiedu upša ierubīšanas pogu - viss notikās,

Ko ņemies ar tiem aķa spriegumiem? Ir tak standarts cik jābūt uzlādētam aķim! Man ar vien vairāk škiet, ka mēģini kaut ko elementāru izveikt ne caur to vietu... :)

Link to comment
Share on other sites

Ko ņemos, ko ņemos. Dažādi tie standarti auto aķiem un dziļajiem, nu. Gribas to visu drusku saprast. Kā nekā,

Citēt

few batteries die a natural death, most are murdered

Tie aķi, kas šobrīd ir manā rīcībā, gan laikam neviens nav ideālā veselībā, bet nekas, noderēs zināt kā citreiz veselus saglabāt pie veselības.

 

Pirms 8 minūtēm , rubb teica:

standarta auto aķis, uzlādēts

Cik AH? Ar ko lādēji? Par spriegumu, cik bija uzlādētam aķim, jautāju vairāk kā par aptuvenu veselības indikatoru, štrunts par tām dziļo vs auto atšķirībām.

 

Pirms 3 minūtēm , rubb teica:

mēģini kaut ko elementāru izveikt ne caur to vietu

teica cilvēks, kurš izmantojis UPSi par inverteru ar auto aķi  :)

 

Viss diy ir kaut kā izveikšana caur vietu. Elementāri būtu tavā gadījumā nopirkt inverteru, bet manā - nopirkt glaunu būmboksi kā tur augšā bildēs vai nopirkt vai noīrēt kādu aktīvo skandu un uzlādētu aķi vai mazo ģeneratoru, bet tas ir dārgāk un neaizraujošāk. Skandu gan es varbūt īrēšu, bet ar aķiem tomēr gribas kaut ko izspiest no šiem (vai citiem, ja tādi atradīsies) pusdzīvajiem, daļēji arī tāpēc ka īrējami ir tikai ~100AH, kas priekš manis ir perebors un nafig man tos daudzos kilogramus.

Link to comment
Share on other sites

Bija nepieciešams fiksais risinājums jūras akvārija SUMPa darbināšanai, jeb akvā būtu bijusi ekoloģiskā katastrofa. Attiecīgi - izvilku no auto aķi, piespraudu pie upša, viss darbojās. Nemērīju spriegumus, neiespringu, vienkārši saslēdzu.

Jā, šis bija viens no tiem gadījumiem, kad 220v izejā vajadzēja tieši sinusoīdu(tāpēc arī bija APC Smart upsis, tāpēc arī man konkrētais akvārija īpašnieks zvanīja, jo zināja, ka man tāds stāv kaktā), jeb sūkņi nebūtu normāli darbojušies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ha, nu re, ir gadījumi, kad kaut ko saspraud kopā un tas, tavu brīnumu, strādā, un ir gadījumi, kad jādanco ar tamburīnu.

 

Bet kā ir ar tiem kabeļiem, vari ko pastāstīt?

Link to comment
Share on other sites

Kabelis man ir. Varu aizdot. Tikai esmu no Ogres puses.... 

Kabeļiem (un arī usb to com adapterim, ja iekš pc nav com porta) vajadzētu būt iekš lemona.lv 

Link to comment
Share on other sites

Lieliski, lieku aiz auss. Lemonā gan, meklējot pēc "RS232", es neatrodu neko kam otrā galā būtu 10P.

 

Joprojām aktuāli dabūt vēl kādu dzīvu vai pusdzīvu aķi, ideāli ja nelielu AGM (7 - 20 AH)  - ja nu šo tagad izlasa kāds, kas vēl nav izlasījis, un kam tāds ir.

Audio piedāvājumi, no kādiem būtu neiespējami atteikties, arī vēl joprojām velkomēti.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...