Jump to content

Pērku. Auksti kūpinātu gaļu.


senleja
 Share

Recommended Posts

 

 

normām, kas ir 10x zemākās kā EU.

 

Tb augstākas, stingrākas? Neesmu iedziļinājies, tik atceros, ka bija kaut kāds kekss, kas Eiropas marasmātiķiem pierādīja, ka uz laiku drīkst kūpināt te pa īstam. 

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā stigrākas nekā EU

Link to comment
Share on other sites

Man puikam Trikāta ar visu komandu palika parādā 35K, kad es teicu ka tā būs, mani nakuj sūtīja, iespējas dabūt to naudu 0.1%

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

jema, 35k tas vienalga ir daudz, ievieto to visu trikātu jūras konteinerā un lai ceļo apkārt pasaulei.   

Link to comment
Share on other sites

Tur miljonos zemniekus appisa!

Link to comment
Share on other sites

Veci, pieņemu ,forumā, un emocijās, kurš un tur kuru nav jēga šeit cilāt. Nu nav īstā vieta šeit.  

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

parsvara katru reizi ieeju lielveikala, apskatos apkart, izstaigaju visu ,nopusos, ka viss izskatas pec suda un aizeju majas taisit kko pats.

Link to comment
Share on other sites

Te ir divas versijas, vai nu veikali ir tādi, vai pats.

Citi cilvēki iepērkas, tad veikalos nav tā lielākā problēma! :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Brīnos par to, ka daži biedri neatšķir kūpinājumu veidus... Vai arī zivīm neatšķirat karsto kūpinājumu no aukstā? 

Link to comment
Share on other sites

Nu jau izaugusi hamburgeru un čipšēdāju paaudze, kura tiešām neatšķir garšīgu un veselīgi pārtiku no visādiem MacDonalds, Hesburgeriem un Maxsimas digitālajām desām. Iz dzīves, pēc vienas filmēšanas, šausmīgi gribas ēst un mana kolēģe, jauna žurnāliste, par visām varēm pierunāja apstāties Hesburgerā. Kolēģe starā, bet man nav tur ko ēst. Pakāpeniski sāku viņu vadāt pa normālām ēstuvēm un pirkt dabīgus produktus. Tagad  man bezmaz par ekspertu sauc konsultēt, vai šīs kūpinātās zivis ceļmalā pirkt, vai Jāņu siers īstais un vai pašceptā maize ilgi nesakaltīs. Lai gan  pati daudz apguvusi, sapratusi un ierauga pat to, ko es palaižu garām. Ja ģimenē ēd visu kas pagadās un kolēģei tieši tā bija, ja nav nobaudīta īsta maize, pareizas šprortes vai labs kūpinājums, tad kā lai  zin, kas ir kas. Cilvēks jau ļoti ātri saprot, kas ir labs un garšīgs, bet pārtikas industrija dara visu, lai to slēptu. Skaidrs, ka no rimčika plēvē iesaiņotā ''digitālā'' žāvējuma daudz lielāka peļņa, kā no dabīga aukstā žāvējuma.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dzīvo kā gribi, tāpat kaut kad nomirsi. Un? Jēga no tādiem tekstiem?

Link to comment
Share on other sites

Veikalos gaļas izstrādājumus nepērku, tikai svaigu gaļu. Dažreiz ir gadījies, ka cūkgaļai ir kuiļa piegarša. Kādreiz lasīju, ka humānu apsvērumu dēļ nedrīkst sivēnus kastrēt, tāpēc lieto ķīmiju, lai nomāktu kuiļiem dzimumhormonus. Cilvēkiem tas it kā nav kaitīgi. To varēja izdomāt tikai tie, kas neēd cūkgaļu.

Link to comment
Share on other sites

Šprotes, jūs domājat šprotes eļļā? No tām man vislabāk garšo Rīgas zelts stikla burciņā... ir pamēģinātas arī citas. Bija vienas, neatceros kādas, tādā metāla konservu bundžā bet vāks ir no plastmasas, forši attaisāms... pagaršoju... tik pretīgu garšu NEKAD nebiju jutis! Termiņš nebija beidzies, bet bija kaut kāda pretīga piegarša.

 

Par gaļinām runājot. Kādu gadu atpakaļ sāku palikt par regulāru klientu vienā Ventspils piparbodītē, tāds mazs veikaliņš, kurā tirgojās viena ZS ar savu gaļu, desām etc. Pirku tur gan kupātus, gan sardeles, gan kūpināto gaļu savu  virtuves izvirtību realizēšanai. Līdz vienu dien nopirku doktora desu, šie teica, ka baigi garšīgā. Kad ņēmu šo ārā  no iepakojuma man jau šī likās aizdomīgi gluma. Uzgriezu uz maizīti, apēdu... kātad, saindējos ar pārtiku. Pārdevuši vecu. Kopš tā laika šajā bodē vairs neiepērkos un labāk paņemu kādā lielveikalā desu, nekā mazā bodītē, kurā centīsies realizēt visu...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Atceros vienreiz R....ī daudzus gadus paņēmu malto gaļu ... Garšoja viņa pēc gumijas. Kopš tā laika lielveikalos gaļu nepērku. Desas jau neēdu arī vairākus gadus... 

Ja gribās iekosties riktīgā draņķī, tad iegriežos Hesī ... reizi mēnesī - divos. Un miers mājā.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Kā solījos autoram, tad piefiksēju savas iecienītās gaļiņas tirgus dāmas kontaktus. - http://www.baldone.lv/lv/turisms/ko_piedzivot_baldone_/radits_baldone/kupinatas_galas_produkti/

 

Tirdziņš ir katru 4dienu dzirciemā, bet teica, ja grib no pečķas, tad 3dien vakarā var dabūt baldonē, kad beidz kūpināšanu. Varot droši arī zvanīt.

 

Labu apetīti!

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Tirgū tā gaļa jau bija auksta :D Lai autors sazinās ar ražotāju, dodas noskaidrot detaļas un nogaršo. Par to cenu, ko autors piedāvā domāju var visādus variantus sarunāt!

 

Forumā šeit būs tikai plika *iršana.

Link to comment
Share on other sites

eu tas tak ir prošutto, Vidusjūrā ļoti izplatīta manta, laikam citādi to meriku nebutu atklājuši.

Jābrauc uz Horvātiju tur zemnieki tādu tirgo  

Pršut, prosciutto, laikam vispopulārakais itālijā Parmas prosciutto

cena no 20-40 Eu un uz augšu

Horvatijas maximā nesagrieztu nocenoto vareja pa ~80 kunam nopirkt

 

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Nākamais solis - cilvēkus nevis ar ragutiņām uz mežu, bet ar ragutiņām uz kūpinātavu. Kremēšana, tā teikt, plus palicējiem uz kārā zoba lai tiek. Var pat apvienot ar bēru mielastu.

Link to comment
Share on other sites

Tā īsumā. Paņevežas tirgū provei paņēmu no trim pārdevējiem pa pāris kilogramiem. Diviem tīri laba gaļa. Vienam nu nezinu,pie šņabja garāžā saiet varbūt.. Cenas arī kam kvalitāte garša,gaļas struktūra laba,cena 8-10 eiro. Tam trešajam šķiet bija 6 eiro kg. Nu vispār jau cena arī visu izsaka protams. 

Bet visi itkā mājražotāji lielāki vai mazāki un protams tikai no savām audzētām cūkām kūpinot. Starp citu desas gan viņiem garšīgas gan auksti,gan karsti kūpinātas.

Aukstos kūpinājumus taisot vidēji pāris mēnešos vienu reizi.

Kaspar paldies par kontaktiem . Ja gadīsies būt tajā pusē noteikti iegriezīšos.

Link to comment
Share on other sites

LABOTS! kopš 20. oktora 2016. ņemu atpakaļ savus labos vārdus par "Vārpas N" žāvēto vistu. 

 

Tāda bija iepriekš:

 

cenuklubs.lv tas kurš Rēzeknes ielā, Dārzciemā, pretim kasē ir izlejamā alus un blakus (kāda sakritība) žāvējumu tirgotava. 

Tur pa laikam ņemu vistu, no citām vistām atšķiras ar marinējumu, un kautkādu pildījumu, ka apakša / iekša kur citām ir kautkādi smirdīgi tauki šeit tāda forša (ķiplokaina?) mērcīte, gaļai laba garša, un āda ir garšīga, viegli sakožama, vairums citu ražotāju produktiem āda nepārkožama/nesakošļājama - neēdama. 

 
Pēdējā pieredze:
āda kā gumija, nepārkožama
zem ādas tauki ar nepatīkumu smaržu
ķiploku? mērcītes pildījuma iekšā nav, apakšpuse iekšpuse vienkārši staipīgas plēves ar taukiem un nepievilcīgu masu. 
Kādu gadrīz pusi izsviedu ārā, atlikušo tagad sabērtu ar pipariem ar "Mežu" (paldies "Labietim") (Brengulis arī vairs nav dzerams) skaloju lejā, jo skops.
Labots - rodrigez
Link to comment
Share on other sites

Ja tā ir maza saimniecība (piedod, bet nepētīšu), tad ej pasaki savu sāpi.

Tie nevar atļauties tādas izdarības - katrs pastāvīgais klients ir svarīgs.

 

Principā to pašu var un arī vajag darīt arī, ja liela saimniecība. Normāli būtu, ja saimnieks ik pa laikam pārdevējiem apjautātos, kāpēc pieprasījums krītas (tirgo mēslu, tāpēc arī krītas).

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Apmaksātais pamatkapitāls - 71140.00 EUR

 

Nodokļu maksājumi valsts kopbudžetā? Gads 2014 (tūkst. EUR) 2015 (tūkst. EUR) Kopējie maksājumi valsts kopbudžetā 106.31 189.91 indic_up.gif Iedzīvotāju ienākuma nodoklis 17.31 19.14 indic_up.gif Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 46.28 44.89 indic_down.gif

Man ir divējāda attieksme pret šo faktu. 

No vietas puses slikti, ka produkts vairs nav ēdams, pārdevējs mani labi zināja, komunicēja vienmēr normāli, brīnos kādēļ nebrīdināja. iespējams tādēļ centās man pārdot lielāko gabalu, jo saprata, kas šī ir pēdējā reizē :D

 

No otras puses, prieks, ka šie produkti mani vairs nekārdina - mazliet veselība pietaupīsies. 

 

Nezinu, kāda viņiem atgriezeniskā saite, speciāli tagad neskriešu, garāmejot gan jāapvaicājās kā tad tā. Jo šī nav veca vista. Ir tieši apstrādes process mainīts, jo smaržīgais pildījums nevarēja pazust, un āda pārvērsties gumiju arī ne. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Hahaha, beidz būsi dabūjis svaigu, nesaldētu vistu! Zini kuri ir labākie, mīkstākie, sulīgākie cūkas šašliki? Tie, kas bijuši līdzi uz vismaz 2 izbraukuma tirdzniecībām - 2x sasaldēt nākamajai reizei un 2x atlaidināti.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Zini kuri ir labākie, mīkstākie, sulīgākie cūkas šašliki? Tie, kas bijuši līdzi uz vismaz 2 izbraukuma tirdzniecībām - 2x sasaldēt nākamajai reizei un 2x atlaidināti.
 

 

Skarbi, bet patiesība. Cinevillā kaut kas līdzīgs notika pagājušogad, nezinu par šito...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Zini kuri ir labākie, mīkstākie, sulīgākie

starp citu, liellopu gaļu nokaujot, izņem iekšas un tad ar visu ādu pakarina aukstumtelpā uz mēnesi (+ 2 grādi), tikai tad tā gaļa ir nogatavināta un cepjot ir mīksta un sulīga 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

esmu dzirdējis, ka vācu muižnieki tā esot darījuši ,

ar to zaķi

Labots - alusbundza
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...