Jump to content

Pērku. Auksti kūpinātu gaļu.


senleja
 Share

Recommended Posts

Netipisks topiks protams.

Taču realitātē nezinu kur iegādāties aukstos kūpinājumus (Cūkgaļu). Ir protams leišu,poļu varianti pieejami.

Tomēr gribētos vietējo,audzēto gatavo produktu.

Gaļiņai jabūt plāni sagriežot,samētā mīkstai un bez jebkādām dzīpslām. (kauliem - ribām)

Speķa daudzums uz liesumu ne vairāk,kā 10%.

Cena varētu būt līdz 17 eiro par kilogramu. Mēnesī interesētu gan tikai 15-20KG.

Ja varat padalīties ar kāda zemnieka kontaktiem būtu ļoti pateicīgs.

P.S +- par šādu un zemāku cenu var dabūt no leišu zemniekiem,bet kvalitāte ļoti mainīga. Pat dažādiem gaļas gabaliem no viena žāvējuma. (iespējams čakarē prātu nopērkot tirgu kas pagadījās).Tādēļ tāda atšķirība,kaut gan žānēšanas/kūpināšanas tehnoloģija viena. (apsālīta).

Labots - senleja
Link to comment
Share on other sites

Viss kārtībā,jo ko tādu lielveikalos neatrast. Ir ,ja medī lauku tirdziņus. Taču tas prasa laiku,naudu..

Ceru,ka kāds ar šo nodarbojas patstāvīgi vairāk vai mazāk.

P.S. protams ja zs varu ar pvn.

Link to comment
Share on other sites

Esmu žāvējis saviem spēkiem gaļu un teikšu ka tiešām mājas žāvējumam ir viens liels trūkums - katru reizi iznāk citādi, un pat katrs gabals izžāvējas mazliet savādāk! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu sākumā,jau staigāju centrāltirgu,bet tur šā vai tā no šās produkcijas poļi... 

Roland,jā es pats esmu kūpinājis un tiešām ir atšķirība pat no vienas cūka puses. Bet ne milzīga. Nu nav tā ka pāris gabali labi(izcili un divi,kā gumija).

Ļoti labu saimnieku atradu Kuldīgā un Gulbenē. Taču tas kā lauku tirdziņā,pirms Jāņien ,rudenī nogriež ruksītī sataisa desās,karstā kūpinājumā un nedaudz aukstā. Man diezgan regulāri vajag.

Tomēr šķiet ,ka leišiem šis vairāk izplatīts. Bet senie latvieši taču arī aukstos kūpinājumus lietoja... Kaut kā tagad laikam piemirsies. Nav pieprasījuma,hamburgeri un burgeri paņēma savu tiesu. Kā arī veselīgi/kaitīgi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

kaut gan, manupraat, matiisa vai aagjiisja tirguu ceriibas uz vieteejo mantu buus lielaakas)

 

Nop, Āģīša tirgū bēdīgi ar vietējo gaļu - pārsvarā poļu kontrabass, ir tikai pāri ielai jaunajā kultūras templī Ādažu desu darbnīca, bet tur dārgi, kaut labi. Autoram varu ieteikt z/s Kunturi, ir viņiem bode uz Slokas ielas un arī kaut kur otrā krastā, tirgo pašaudzētu cūku, gan jau ko līdzīgu no gribētā arī var atrast.

Link to comment
Share on other sites

Par Kunturiem pavasarī biju. Viņiem tiešām garšīga gaļiņa un samērā salda cena par kvalitāti. Bet tomēr aukstie kūpinājumi nav ikdienas prece,sarunāt var ,bet tā nav viņu biznesa niša.

Intrese pēc uzjautāju facebook iespējams kas tagad mainījies un paplašinās produkcija.

Labots - senleja
Link to comment
Share on other sites

Vot šajā tēmā esmu idiots - auksti kūpināts tak nav tas, ko aplej ar ķīmiju un ir kūpināts? Tas ir kūpināšana reāli notiek ar atdzesētiem dūmiem, gan jau ilgi?

 

Kā atškirt kas kūpināts ar auksto un ar karsto? Ja neskaita cenu...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vot šajā tēmā esmu idiots - auksti kūpināts tak nav tas, ko aplej ar ķīmiju un ir kūpināts?

 

Tas ir "tipa" auksti kūpināts, kādu parasti lielveikalos var nopirkt. Īstam auksti kūpinātam nepieciešamas īpašas kūpinātavas, laiks un skills kā jau Ļizards minēja, tāpēc nav katrā otrajā piparbodītē nopērkams kā jau autors ir nokonstatējis :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ja brauc cauri Ķegumam iebrauc Rubeņos, labi izstrādājumi, bet dārgi!

Link to comment
Share on other sites

Audzētāji parasti paši nepārstrādā, līdz ar to tas jēdziens vietēja gaļa ir stipri stiepjams :)

Link to comment
Share on other sites

DL, nu vot, bet kā atškirt? Ok, saprotu, ja esi pagaršojis abus variantus, tad zini. Bet kā man, kurš gan jau neatšķir, atškirt? Rimčikā var dabūt auksti kūpināto?

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Jā, bet kā lai atšķir... vai tiešām nav pazīmes?

Link to comment
Share on other sites

Lielveikalos nevar nopirkt labu gaļu. Nu varbūt kaut kādos skajos un stokmaņos, bet par tiem nemāku teikt.

 

 

 

Audzētāji parasti paši nepārstrādā, līdz ar to tas jēdziens vietēja gaļa ir stipri stiepjams

 

Ir pārstrādātāji, kuri paši audzējuši, bet tad sapratuši ka neatmaksājas, tā ka jā, labi audzēta un taisīta gaļa ir retums un ja ir iespringums uz tādu tad reizēm pat labāk pašam ar taisīšanu nodarboties.

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

 

 

Mājā, pāris cūku, baro ar

 

Āfrikas cūku mēris tuvāko pāris gadu laikā Latvijā likvidēs mājās cūku audzēšanu kā sugu.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag nemaz cūku mēri. Veči izmirst, bet jaunie brauc uz Īriju sēnes lasīt. Laukos paliek lielsaimnieki ar simtiem hektāru zemes un lielfermas, kurās garšīga gaļa nesanāk. Pagaidām jāķer moments, kamēr vēl kās mājā audzē.

 

 

tad reizēm pat labāk pašam ar taisīšanu nodarboties

Vot to es saprast nespēju, kapēc man, pilnīgam amatierim, bez kādas pārstrādes tehnologa izglītības, sanāk nokūpināt gaļu daudz garšīgāk, kā profesionāļiem?

Tirgoja savulaik viens vīruks Lielvārdē auksti kūpinātu gaļu. Nu garša fantastiska, bet noķēra viņu, uz tirgus plača, laikam pārtikas veterinārā dienesta ''apzinīga'' darbiniece. Izdrāza večuku uz sumu, kura bija vairāku pensionāra pensiju lielumā. Es vēl ar to stulbo veceni izlamājos(jauna sieviete gan bija) lai liek tak pensionaŗu mierā. Šī man pretī, ka ar tādu gaļu varot noindēties, es šai pretī, ja tāda gaļa būtu kaitīga, tad viņa svecaistēvs būtu jaunībā nomiris un viņas vispār uz pasaules nebūtu. Vārdu sakot, izlamājāmies, bet večuks gan vairs nav manīts.

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man māte no laukiem bija atvedusi mājās audzētu/ žāvētu gabaliņu, un vēlreiz no Tukuma tirgus labāko tur atrodamo. Tas bija kautkas. 

 

Pēc tam mēģināju Rimi Valdemārs "Klētī" nopirkt ko līdzīgu vizuāli, bija kautkāds "Lauku rudzupuķe" ražojums, par ~12eur/kg, salidzinoši galīgi neēdams. Arī turpmākie mēģinājumi nevainagojās ar prieku, parasti ēst var, bet smaržas, garšas, un sajūtas ka kūst mutē nav. 

 

šaubos vai sky būs kas labāks, jo šķiet, ka labuma pamatā ir "individuāla pieejai katrai cūkai" :D

 

karsti / auksti žāvētu neatšķiru. 

Link to comment
Share on other sites

karsti / auksti žāvētu neatšķiru. 

 

Kā atškirt kas kūpināts ar auksto un ar karsto?

Nu ja nebūs noprovēts tā arī neizstāstīt. Bet kopumā varu teikt ,kā pielietojums auksti kūpināta gaļiņa perfekti aizstāj tādas lietas,kā Čipsus,popkormu...(nerunājot par zaceni pie šnabīša).

Tas nav produkts ,kā kotletes vai karsti žāvētā gaļa ko no kūpinātavas ko var aprīt 150/250 gramus vai vairāk. 

Aukstie žāvējumi vairāk pielīdzinās vītinātai gaļai. 

Tas ir kaut kas līdzīgi ,kā ar vīniem... Bija/ir Akdam un arī vīni. 

 

 

Rimčikā var dabūt auksti kūpināto?

Neiespējami.

 

 

Āfrikas cūku mēris tuvāko pāris gadu laikā Latvijā likvidēs mājās cūku audzēšanu kā sugu.

 

stāsta, ka cūkgaļā (cūkā) mājo tārpi. kā tos nobeidz auksti kūpinot?

Bet uz ielas nav bailes iziet? Ja nu ķieģelis nokrīt vai lāsteka...

 

Škiet tikai D.L un Didzis lietas kursā par ko domāju. 

Nu jā.  Tagad  saprotu kapēc par auksto kūpinājumu kā tādu  produktu tik maz piedāvājums.  Jo pāris postos jau divi cilvēki pat nenojauš atšķirību starp karsti un auksti kūpinātu gaļu. ( nav nekādā ziņā apvainojums biedriem) Bet nu tāda realitāte.

Tādēl arī nav piedāvājuma,jo ļtas ir ļotti darbietilbīks proces ,nav pieprasījuma + tiešām ,kā jau iepriekš biedrs Didzis teica ,(nekas nebūs ,ja aiz austiņas nepakasīs).

Speciāla kūpinātava + 4l īdz 7 dienām  atkarīgi no tehnoloģijas.

Labots - senleja
Link to comment
Share on other sites

Grūti nopirkt tiešām labu auksti kūpinātu gaļu. Kādreiz Lēdurgas pusē sievasmātes kaimiņiem bij savas cūkas, tad līdzīgi kā Didzis, gaidīju, kad jamie kaus nost un būs gaļa, jo tur izpildījās pakasīšana aiz ausīm un barotas bij ar putriņām utt. Nu vairs jamajiem nav cūku. Man te kolēģis dzīvoja Bērzkrogā, bij viņam kūpinātava un stāstīja, ka gana komplicēts pasākums uz daudzām stundām. Vienu reizi ar brāli esot kūpinājuši un iemalkojuši, tad aizmiguši un nav pielikuši malku, attiecīgi pasākums izbeidzies un gaļa pagalam, jo ar pārtraukumiem procesu izveikt nevarot. Ne mazākās nojausmas vai tas tā ir, bet nu stāsts bij krāšņs. :D

 

Par gaļu - man tīri labi patīk ņemt fermas veikalā, kas ir braucot uz Valmieru aiz Raganas ~2 km ceļa kreisajā pusē. Garšīgi kūpinājumi, sardeles un cīsiņi. Cūkas kājas ar ņammīgas ar mīkstu gaļu.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Es gaļim ņemu vietējā dzirciema tirdziņā, tur katru 4dienu sabrauc tirgotāji, un ir viena saimniece no Baldones, jau kādus 5 gadus ņemu gaļin, viss ok, nākošajā reizē piefiksēšu kontaktus, varēsi pats uzjautāties.

Link to comment
Share on other sites

Karoče, atškirt karsto no auksto nekā. Ja pērc baisi dārgo gaļu un saka, ka tā aukstā, bet īstenībā karstā, tad atšķirt any way nekā. Tad nu i nafig, ja nevar pateikt kā atškirt, pirkšu parasto rimčikā... un tā tie klienti aiziet.

Link to comment
Share on other sites

Gadus 10 jau kauju un dalu paša audzētas cūkas, NEVIENU reizi neesmu redzējis tārpus.. Mēris pagāja garām(tfu-tfu-tfu).

Parasti kūpinu nedēļu marinētu speķi, 50-75grādu temperatūrā, 48h,mizots alksnis. Viss aptuveni/uz aci. Nezinu, skaitās aukstā vai karstā kūpināšana? :D

 

Sanāk arī kā kuru reizi, bet neēdams gan nekad nav sanācis :) Glabājas lieliski. Gadu vēsā vietā būtu laba, bet vienmēr apēdās daudz ātrāk. 

Komerciālos nolūkos - nope.

Link to comment
Share on other sites

 

 

pirkšu parasto rimčikā...

 

Ja rocība atļauj, labāk jau pērc gaļu, nevis tās izstrādājumus... :( 

Link to comment
Share on other sites

Ok. Kur? Runa par Ventspili. Pārsvarā pērku Ventspils miesnieka veikalā - gan ribiņas, gan malto gaļu un vienkārši gaļu... Ja kas, Ventspilī arī Top veikalos tirgo šā paša kantora gaļu.

Link to comment
Share on other sites

Būs kilometri septiņi,  Zs Dimzas

 

Paldies par korekciju, ir īstais, kilometrāžas novērtējums pievīla - laikam pa ātru braucu. :D

 

P.S. Vienīgi neparocīgs darba laiks - ja braucu darīšanās uz Valmieru, tad jāpērk jau turpceļā, jo atpakaļ reti kad pirms 5 vakarā tieku.

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

LABOTS! kopš 20. oktora 2016. ņemu atpakaļ savus labos vārdus par Vārpas N vistu. Visu kas par rakstīts zemāk, lasīt pretēji. 

 

cenuklubs.lv tas kurš Rēzeknes ielā, Dārzciemā, pretim kasē ir izlejamā alus un blakus (kāda sakritība) žāvējumu tirgotava. 

Tur pa laikam ņemu vistu, no citām vistām atšķiras ar marinējumu, un kautkādu pildījumu, ka apakša / iekša kur citām ir kautkādi smirdīgi tauki šeit tāda forša (ķiplokaina?) mērcīte, gaļai laba garša, un āda ir garšīga, viegli sakožama, vairums citu ražotāju produktiem āda nepārkožama/nesakošļājama - neēdama. 

 

atminos, Rimi ņēmu "Rubeņu" vistu, varbūt nebija īstā, bet salīdzinoši nepatika. 

atradu nosaukums "Vārpas N" laikam z/s, paši neaudzējot, iepērk, kā sapratu ne tikai LV. 

nezinu kas tur vēl viņiem bija, bet labāku vistu neēdis. 

Labots - rodrigez
Link to comment
Share on other sites

 

 

cenuklubs.lv tas kurš Rēzeknes ielā, Dārzciemā, pretim kasē ir izlejamā alus un blakus (kāda sakritība) žāvējumu tirgotava. 

 

Man, savukārt nepatīk tur pieejamie žāvējumi. Neesmu visus tirgotājus iztestējis, bet tās dažas reizes, kad paņēmu - iegrābos, Par vistām - nekas labāks kā Saulkrastu kūpinātā vista jau gadus 10 nav ēsts. Esam salīdzinājuši ar draugiem, no Rubeņiem u.c. ņemtām, bet tas ir nesalīdzināmi. Kādreiza tirgoja centra veikaliņā un ar tik uz pasūtījumu, tagad pie Elvi veikaliņā. Tur kaut kāda marināde īpaša un vēl esot tā, ka kūpinātājs noķer brīdi, kad gaļa vēl nav aizgājusi postā, bet ir bik pastāvējusi, lai iegūstu atbilstošo konsistenci.

Link to comment
Share on other sites

Es pareizi sapratu, jābrauc uz Saulkrastiem veikalu "Elvi" un jāmeklē pašā "Elvi" vai atsevišķa tirgotava? 

tādu marku "Saulkrastu kūpinātā" google īsti neatpazīst? 

iedos man Elvi "parasto kūpināto" ko tad?

 

Lūdzu precizēt, brīvdienas gadās pavadīt tajā pusē, labprāt iekļaušu maršrutā. 

 

ā vēl Preiļos, lielveikalā "Oga" bija nopietna vietējās gaļas izvēle, tieši ieteica man vietējais zemnieks, žāvētas vistas kājas katkādā īpašajā marinādē bija ĻOTI labas, pārējais likās ok, ko tur paņēma.

Link to comment
Share on other sites

reizēm iebraucu Ķeguma "Rubeņos" un nopērku kādu kūpinājumu. Mmmmm ņammma.... un kādreiz gadās ka neapēdas, aizmirstās un nostāv ledusskapī pāris nedēļas. Tad nu garša tam tad ir tāda paša kā Rimčika Rubeņu gaļai. 

Link to comment
Share on other sites

Sievastēvs kūpna gaļu... parasti gan taisam karsto (+-) - vista uz 3h 60-70, cūka 4h tādā pašā... starpība starp veikalā pirkto - stāv 10x ilgāk lietojama:) Bet nu jā... Dabūt labu vietējo gaļū - tikai sameklējot vietējo zemnieku - pārējais viss, ko stāsta tirgū utt. ir huiņa... dirš kā zariņa govis:)

 

P.S. Vecmilgrāvja tirgū pērku liellopu steiku pa 15/EUR KG, nekad nav bijis iestāvējies, jo vakarā ieej, pasūti cik vajag - norīta čalis jau visu sapakojis

Link to comment
Share on other sites

Es pareizi sapratu, jābrauc uz Saulkrastiem veikalu "Elvi" un jāmeklē pašā "Elvi" vai atsevišķa tirgotava?

Elvi ēkā, blakus rotaļļietu veikalam kūpinājumi un izlejmais alus https://goo.gl/maps/2tpBTxUCGc62 tur kur šajā bildē "Balva" apdrošināšana.

 

Cijx-VCUYAAiOK5.jpg

Labots - maize
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Secinājums. Pērkot ne no privātā būs draza. Tēmu varam slēgt - īstu mantu nevar nopirkt...

Link to comment
Share on other sites

Tēmu varam slēgt - īstu mantu nevar nopirkt...

Gandrīz var piekrist.

Jo mazs pieprasījums.

Daudzi nezina kas tas vispār ir.

Iespējams iegādāties no leišiem,poļiem caur paziņām. (Tiešām ar mīlestību audzētu un gatavotu produkciju).Tomēr gribētos ticēt,ka mēs latvieši nēesam aizmirsuši šo pārtikas veidu.

Kā šprotes ,kas jau 80% no ražotājiem Nav malku redzējuša ar dūmu garšu kādi tur E nezinu (ķīmiju) ,bet galvenais bez malkas kūpinātas.(toties bez kalcorogēna ,mīkstas un blāvas). Praktiski nevienam neinteresējošas vairāk eksportam. Iespējams maldos,bet tāds personiskais viedoklis.

Tomēr tēmu neslēgšu ,jo gana daudz biedriem interesanta.

Labots - senleja
Link to comment
Share on other sites

katrs "zin cilvēku, kurš zin cilvēku kurš pērk to pareizo gaļu",

ilgstoši nelietojot var pazaudēt garšu un smaržu un pat parastā rimi (ne Klēts) nopirkta var sķist ēdama,

tas nesen ēstais (mātes no laukiem vestais) gabaliņš kā acis pavēra, kopš tā laika tā īsti  nav garšojis nekas no žāvētiem gaļas izstrādājumiem (izņemot vistu no t/c "Oga")

 

mani laikam sajūsmina ar karsti žāvēta ja labi smaržo un kūst mutē

 

paldies senleja, šis topiks iedvesmoja noskaidrot tirgus dienu Tukuma pusē un mēģināt iekļaut darbu grafikā.

Link to comment
Share on other sites

pūku priedītes ir Vīlandes ielā - var apvaicāties par specifiku. desas ļoti garšīgas taisa.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Elvi ēkā, blakus rotaļļietu veikalam

 

Yapp, tas ko biju domājis.

 

 

 

Kā šprotes ,kas jau 80% no ražotājiem Nav malku redzējuša
 

 

Šprotes vairs nav ēdamas - kaut kā jocīgi smird un nav smeķa, Laikam dēļ tā benzopirēna normām, bet pat dārgā gala (tās, kas stikla burciņā) ir nekādas. Esmu vīlies. :(

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šprotes mums krievi sapisa ar savām normām, kas ir 10x zemākās kā EU. Palasāt ko paši krievi tagad raksta par mūsu šprotēm, viņiem tas nacionālais Jaungada ēdiens!


LV gada laikā apēd RU dienas normu!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...