Jump to content

Filozofēšana par apgreidošanu mūsdienās


J.Reinis
 Share

Recommended Posts

marrtins

Par aplijācijām, par nožēlu, tiesa. Taču daudz aplikācijas izmanto OS DLLus, kas jau ir multi-thread - arī ieguvums. Tāpat ieguvums ir palaist paralēli gan vairākas aplikācijas gan vairākus userus.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Jāpiebilst kazarma'm ka piemēram Linuxā dažās kerneļa versijās threadi (domāju par pthreads) ir implementēti iekš user space (threadus schedulē pati aplikācija), bet citās kā pilni kerneļa līmeņa threadi, tāka te arī vēl nevar neko zināt. Tāpatās ari kerneļa līmeņa threadi ne vienmēr būs sadalīti starp corēm, bet var mierīgi visi darboties uz vienas cores, lai ietaupītu uz contexta switchu, pagae faultiem un kešu faultiem.

Par Windowu neko nezinu. 

Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

Shedulers, kas ir iekš CPU, sadala procesu thredus pa korēm, BET viņš nevar sadalīt pašu aplikācijas thredu pa vairākām korēm, ja viens threds, tad strādās tikai un vienīgi uz vienas kores. Cik daudz thredu būs aplikācijai nosaka aplikācijas programmētāji. Būs 4x thredi un tie visi prasīs resursus, CPU shedulers tos izmētās pa 4x korēm. Būs uzprogrammēts aplikācijai 1x threds strādās tikai uz vienas CPU kores, vienalga, lai cik tev tās būtu kaut vai 128 kores.

A man pajāt, cik kores izmanto applikācija. Būtu vismaz man viena kore uz 10 procesiem, būtu priecīgs. Patlaban tā nav.

ieiJvNL.png

Un jā, liela daļa procesu 'guļ', gaida uz I/O un tiri piri.

Bet kad man darbā jādzenā entie softi, ar lielāko prieku dzenātu tos uz 10, 12, 24 korēm. 

Un tici man, ir pilnībā pajāt par to, cik softi ir optimizēti priekš vairāku kodolu lietošanas - tu zini vispār, cik daudz softi optimāli lieto to pašu vienu kodolu ? SŪDKODS! SŪDKODS VISUR!!!

Link to comment
Share on other sites

@nevertell

 

Pilnībā piekrītu par sūdkodu. Agrāk jau nebija tādu frameworku (kad vēl programmēja pa tiešo assamblerī spēles). Lūk tad bija diezgan labs kods - īstenībā pat vēl tagad satelītu softu programmē nevis uz darbu, bet uz cikliem. Tev pasaka: tev būs pieejami tik CPU cikli uz tik ilgu laiku, protams visa CPU specene ir pieejama. Un taisi savu softu kā gribi :) .

 

Mūsdienās tā kā viss tiek taisīts freimworkos tiek ielādētas N bibliotēkas kods tiek pūsts cauri N procedūrām / N funkcijām, kas tajā freimworkā ir un attiecīgi rezultāts - lēndarbība.

 

Es biju pārsteigts ko tik var izdarīt ar parasto Rapsbery ar 1 cori un 700Mhz..... 

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Man arī ir Z97 + 4790K procis. Ieliku cipara pēc 16GB atmiņu :D Saliku divus SSD RAID0 un kompis lido. Vienīgi video karte jāmaina, bet to uz rudens pusi, kad būs vairāk naudas un izvēle.  

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Loģiski ka sūdkods - liela dala koderu maciti ar tekstu ka vinu laiks ir dargaks par procesora laiku un ka bridi kad megasofts tiks piegadats bus jau jaunaki un jaudigaki dzelzi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Inspektors Caps

 

 

Mūsdienās tā kā viss tiek taisīts freimworkos tiek ielādētas N bibliotēkas kods tiek pūsts cauri N procedūrām / N funkcijām, kas tajā freimworkā ir un attiecīgi rezultāts - lēndarbība.

Freimworkos un bibliotēkās pēc būtības vaina ir maza, jo tie arī ir dažādi. Tie var būt arī kvalitatīvi un optimāli. Piemēram, Qt taisītie softi kustās tīri fiksi un daudz RAM neēd, bet .NET velkās un rij RAM kā kuilis. Atšķirība ir tajā, ka Qt ir parasts C++, bet .NET ir managed.

 

 

 

Loģiski ka sūdkods - liela dala koderu maciti ar tekstu ka vinu laiks ir dargaks par procesora laiku un ka bridi kad megasofts tiks piegadats bus jau jaunaki un jaudigaki dzelzi

Foruma virsaitis arī ir no tiem un grib, lai visi forumā būtu tādi...

 

 

 

Es biju pārsteigts ko tik var izdarīt ar parasto Rapsbery ar 1 cori un 700Mhz.....

Lielākā daļa te būtu pārsteigti arī par to, ko tik nevar izdarīt ar kādu 32-bit ARM Cortex-M ar dažiem desmitiem vai simtiem MHz un mazu RTOS. :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...