Jump to content

Kā noņemt nazi zāles pļāvējam?


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Dots pašgājēj zāles pļāvējs mcculloch m51-650 ar briggs & stratton 650 series motoru. Vajadzētu pavasara apkopi uztaisīt un jāsalabo riteņu piedziņas siksnas aizsargčehols. Lai viņu noņemtu vajag noņemt nazi. Problēma tur, ka skrūvējot naža centrālo skrūvi un turot nazi ar roku griežas motors un skrūve protams ka neskrūvējas! Likt skrūvgriezni cilindrā neliekas pareiza pieeja. 

Dēļ riteņu piedziņas siksnas netiek klāt ar roreni pie ass. Gan jau ka ir kāda viltība kā pareizi nazi noskrūvēt..... 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
(labots)

Cik esmu redzejis plavejus (gan vecos krievu laiku elektriskos, gan musdienu), 1 vai divas skruves tur nazi, un pieturot lai negriezas mierigi skruvejas nost.

 

Nezinu kas tev pa brinumu, bet vai pamācībā/instrukcijā nav aprakstīts kā noraut nazi saglabājot visus 7 pirkstus?

 

Varējibielikt kadu smuku ilustraciju vsi bildi...

 

Papetiju ko google pirnajos linkos dod, 300+ eur plavejs ar krutāku motoru kā uz ielas pustosam 25+ gadus vecam golfa vrakam.. Sito nemot vera, nebus joks, ka apkope paredzeta tikai autorizetos servisa centros ar apkopes gramatinju kopa, un jaserviso ik pec 500m2 noplausanas?

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Sagāz plāvēju uz atpakaļu, tajā pusē, uz kuru nazis griežas, ieliec dēļa gabalu tā lai viens dēļa gals atbalstās pret zemi, otrs pret nazi. Ceru, ka varēja saprast ko domāju, nevaru izdomāt kā lai šo labāk aprakstu. Tā daru jau nez cik desmitus gadu, vienmēr visu ir izdevies atskrūvēt.

 

Vēl viens no variantiem:

 

 

Any way, google - Lawn mower how to remove knife .

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Ar triecienatslēgu gan jau ka var ... un spararatu gan jau ka var noķīlēt ....

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Anonīms Alkoholiķis, rubb, instrukcijas kā noķīlēt nazi pilns internets, tik manā gadījumā nazis turās tikai uz vienas skrūves, nav nekādu izcilņu vai austiņu. Līdz ar to nazis stāv uz vietas bet kloķene griežas. Pieņemu ka tas tā uztaisīts lai motoru nesalauztu, ja nazis kur ieķīlējas. 

 

Triecienatslēga - laba ideja, tik ja man tāda būtu....Moš uzlikt atslēgu un ar āmuru uzšaut... Bet otra problēma - moš tur kreisā vītne.... 

Kā noķīlēt spararatu - nu hvz... Skatījos, pētīju - nekādu caurumu neatradu, mož ne tur skatījos. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nja, no uzrakstītā nevarēja saprast :(

 

Vīttnes virziens - pēc naža asās daļas var redzēt kādā virzienā nazis griežas. + kad "kurbulē" paskaties kādā virzienā griežas. Vītnes virziens noteikti ir tāds, ka skrūve dzinējam darbojoties pievelkas.

 

Paņem nobloķē nazi kā es rakstīju, un tad attiecīgajā virzienā ar āmumu padaudzi atslēgu - sanāks tā pati triecienatslēga :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

GatisK

pievienojos rubb, par virzienu, bet lai vieglāk nonāktu, pa krieva metodei var padauzīt, bet labāks variants ir nokarsēt, lai vītne izplešas

Link to comment
Share on other sites

Karsēt un dauzīt kloķeni.. stipri šaubos, ka tā ir laba doma.

 

Lai vieglāk atskrūvētos drīzāk skrūvei jāuzpūš WD40 vai kādu citu "skrūvju atmiekšķētāju".

Link to comment
Share on other sites

GatisK

es esmu mehāniķis- karsēt drīkst, bet ar dauzīšanu uzmanīgi. jādauza skrūve, nevis kloķene

Link to comment
Share on other sites

Man prieks, ka esi mehāniķis. Tikai kāpēc jāčakarē gultņi, jākaltē blīvslēgi, ja var vienkārši uzpūst WD40?

 

Auto dzinējiem - jā, tur kloķenes masa pret sitienu būs tāda, ka kloķenei vienalga. Bet nu ne jau šitiem mazajiem plerdakiem!

 

Link to comment
Share on other sites

GatisK

neteicu, ka esmu automehāniķis. kā tu to domāji-kaltāt blīvslēgus? :D ja viņi nav sausi, viņus jāmaina :D gumija temperatūras iespaidā var palikt nedaudz mīksta, tas arī viss. ja nepatīk, noliec kaut ko priekšā, un kloķis tikai normas robežās uzkarsīs, tev jau jākarsē skrūve(Tev->viņam(man tā vieglāk))

ja grib vēl labāku rezultātu, pie skrūves karsēšanas varētu pašu kloķi sasaldēt, lai izplešanās atšķirība būtu vēl lielāka. pats strādāju pie salīdzinoši līdzīgu izmēru tehnikas, tāpēc zinu, kas tur notiek. pats karterus esmu karsējis, kad blīvslēgi iekšā, tas viņus nekad nav sabojājis :)

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

pie skrūves karsēšanas varētu pašu kloķi sasaldēt
varbūt jāsilda ir kloķenes gals un jāsaldē skrūve? M? 
Link to comment
Share on other sites

constrig

cilindraa skruuvi, identisku sveces viitnei, kura blokjee virzuli apm. 1/2 no augsheejaa un apaksheejaa mainjas punkta.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Lūk, atskrūvēju tomēr! 

Iemudzīju roreni un ar viņu noturēju kloķeni. Vītne tur parastā. Noteicu pēc asmens virziena. Kad atskrūvēju sapratu problēmas cēloni. Uz kloķenes alumīnija skriemelis kas piedzen gaitas mehānismu, uz tā mehānisma ir divas tapiņas kas ieguļas asmeņa caurumos. Bet tapiņas bija nolauztas - acīmredzot biju trāpījis akmenī. tāpēc asmens turēšana nelīdzēja. 

 

Tagad "salodēšu" saplēsto plastmasas čeholu, noziedīšu ar antikorozijas grunti bundžu, uzasināšu asmeni un varēs likt kopā ;)

 

Paldies visiem, kas palīdzēja! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uzasināsi asmeni... pats darīsi? Cik ilgi jau lieto dampīti? Asmens ir ne tikai jāuzasina bet arī jānobalansē. Ja ir vibrācija, tad var būt arī kloķenes gals salocīts... ja pēc asināšanas ir vibrācija, tad ved visu uzparikti uz servisu. Pretējā gadījumā vari iedzīvoties kloķenes gultņu maiņā...

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Pļāvēja asmeni jau nu nav nekādas problēmas pašam uzasināt un nobalansēt. Uzkar uz naglas vai diegā un balanss uzreiz redzams. Rubb, es asmeni vairākas reizes pa vasaru asinu, jo nevaru ciest strādāt ar neasiem instrumentiem. Ko tad man katreiz servisu meklēt un ar ko tad tas servisa meistars gudrāks par mani?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Das ist pesec

 

Tas alumīnija, vai kāds tur, flancis ir nenormāli trausls. Tas jāņem vērā. Ap kloķenes asi tas vēl nav apdrupis?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Didzis, jā, arī es pats balansēju. Tomēr reizi sezonā(parasti sezonas sākumā) tomēr dampīti dzenu uz labu kantori, lai nobalansē perfekti. Gan nazi, gan kloķeni...

Link to comment
Share on other sites

marizo

Emm... pie šīs pašas tēmas.. nu, ja gadās pret kaut ko atsist asmeni, ka flancim izlauž ķīļa vietu vai to vispār salauž, ass puslīdz taisna, bet motors slikti lec vai striķi rauj no rokām laukā, tad vajag noņemt včibriko vāku ar starteri un pārbaudīt, vai spararatam arī ķīlis nav salauzts. 

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Šausmas, visādas gudrības meklē un domā sazin kādas jaunas tehnoloģijas, bet norautas tapiņas nejēdz atrast. Notīri to draņķa zāles/zemes aplikumu kārtīgi, i visu ieraudzīsi. Kā jūs domājat, tas griezēj nazis momentu pārnes tikai uz šaibu virsmu laukumu un skrūves pievilkšanas spēku? Vai tomēr arī uz kādām tapām, ķīļiem.... pļe? Ja uz šito jāmeklē atbildi kādam, tad bonusā jāprasa - jūs kādreiz arī asinat to nazi? Skrūvējat nost vai asinat nenoskrūvējot?

Ja asinātu nazi, to noskrūvējot, tad šāds jautājums un vispār tēma šeit nebūtu.

Link to comment
Share on other sites

Nazi uzasināt var arī nenoskrūvējot, ar fleksi. Bet tas ne katram dots, tāpat, kā ne katrs ir Rembrans vai van Gogs.


 

 

jūs kādreiz arī asinat to nazi? Skrūvējat nost vai asinat nenoskrūvējot?
 
Link to comment
Share on other sites

ar fleksi nazi var arī nost dabūt, ja atskrūvēt nevar.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam
(labots)

Var, bet cik simetriski? Mājās katram, protams, nav asināšanas iekārtas rotējošiem nažiem. Bet nu noņemt nazi no aparāta, stumjamā, arī pašgājēja, lai uzasinātu, gan vajadzētu, lai kaut ar fleksi asinot, brīvi varētu tikt klāt.

 

e=d arī taisnība :D

Labots - NeticuNevienam
Link to comment
Share on other sites

 

 

ar fleksi nazi var arī nost dabūt, ja atskrūvēt nevar
 

 

Galugalā, ar fleksi var arī zāli pļaut.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

youtubā tādu variantu manīju. uzreiz skatījos vai tik autors nav Didzis.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
(labots)
Didzis ir jēdzīgs vecis. Nekuļ tukšus salmus un ar fleksi zāli nepļauj, zobus sev arī labo paC

arī ar fleksi 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Msnikss

Just for information - kloķeni var apturēt arī pa sveces urbumu ,sabāžot virs cilindra kādu striķi.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Es šeit varētu betona vārdiem  izteikties  :)

 

Viens te nazi ved balansēt (cik tizlam ir jābūt lai noasinātu nazi tādā disbalancā ka ir jūtama purināšanās :wtf: ) un servisā apkopes veikt (droši ka mājās sertificētu elektriķi sauc, lai pagarinātāju pārspraustu citā rozetē):mrgreen2:

 

Otrs piedāvā asināt no apakšas, tas nekas, ka nazis tiek asināts tikai no augšpuses:  :nono:

9mcmf2y67j6xbd31gth_thumb.jpg

 

Un varētu tā arī turpināt. Izklausās konkrēti pēc pilsētniekiem, kuri labi ja pus stundu pastrādājuši ar tādu elementāru lietu, kā zāles pļāvējs, nemaz nerunājot par kaut kādiem remontiem   :shok:

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Manā gadījumā tapiņas bija zem lielas šaibas, nevarēja redzēt.

Skaidrs ka naža balansējumu pārbaudīju - iespiedu dzelzs gabalu skrūvspīlēs un izveidoju "šūpoles" 

Tapiņas atjaunot varēja izrubjot carumus un kaut ko tur ieliekot. Bet nu verķis lieliski bez viņām kādu laiku bija gājis, nedomāju ka problēmas bus turpmāk. Bez tam ja asmeni uzsitīšu, bet domāju ka 100% uzsitīšu jo pļaujamā teritorija vietām nelīdzena, bez tapām mazāka iespēja motoru sabojāt.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

bīber - neviens nekur neko neved balansēt. Ja rokas no tirsas neaug un mājās ir attiecīgas iekārtas, tad normālu asināmo sačinīt ir tikai prāta darbs, nevis asināt ar fleksi no pretējās puses un neizmantot to, kas ir.

Apkopes šitiem sūdiem arī ir vienkārši smieklīgas, nezinu kurš ved uz kādiem servisiem, bet eļļu, gaisa filtru nomainīt var kaut daudzstāveņu pagalmā.

Pašam ir 8 gadu veca Stiga, regulāri mainīta eļļa, filtri, svece mainīta un nazis mainīts. Un viss. Un nav tā nekāda ķīnas ābece.

ronalds_  , ak zem šaibas, tas nozīmē, ka tas nazis pa visiem laikiem ir noskrūvēts nost pirmo reizi. Psc. Tās tapiņas atjauno gan, viņas nelūzt uz nelīdzenām vietām pieķerot zemei klāt, viņas lūzt ja kārtīgi uz3,14is uz celma, akmens vai riktīgi šķūrē kurmju rakumus. Tāpēc es nevaru saprast tos dolbakus, kas tikai mauc - kurmja rakums? Poh, bliež pāri, un tad brīnās, aizdedzes moments izsists no vietas, naži salocīti, disbalansā, truli....tehnika tiek jāta manā skatījumā tādā veidā.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

tas nozīmē, ka tas nazis pa visiem laikiem ir noskrūvēts nost pirmo reizi. Psc.

 

Manam pļāvējam tik otrā pilnā sezona būs! Nopirku aizpagaišgad rudenī, vienu reizi nopļāvu un ziemas guļa. Pagājušo gadu - pilna sezona. Asmeni pāris reizes ar fleksi uzasināju (no pareizās puses!) Nu jā -  noņemot vieglāk tikt klāt. Bet nu pagājušo gadu neredzēju vajadzību tur ko skrūvēt. 

Tagad konstatēju rūsu un salauztu siksnas aizsargu. Tāpēc vajadzēja jaukt.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Viens te nazi ved balansēt

 

Varu salīgt, ka Tev nav mauriņš kuru kopt, un ja arī ir, tad tāds, kur nekad neviens akmenis nemēdz būt.

 

Vai arī akmeņi gadās, tomēr uzskati ka dampim darbības laikā vibrēt ir OK.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

ja es par katru akmeni satrauktos, tad to vien darītu kā skrūvētu nost asmeņus. Pie kam traktoram tie ir divi un tikt klāt ir daudz grūtāk nekā stumjamām štruntam.

Link to comment
Share on other sites

Nu man mājiņa vietā, kur visapkārt karjeri. Attiecīgi, akmeņi visu laiku aug ārā, gadās arī ļoti lieli. Ir gadījies arī ka kloķenes galu pāris reizes saliec, par nažu locīšanu pat nav vērts pieminēt... pagaidām gan ir Ok kādus trīs gadus, vairs kloķene nav locīta , naži tikai nedaudz.

Link to comment
Share on other sites

Es reizi 2 sezonās asinu (gadās pa kādam akmenim un čiekuru daudz). Tiesa, pats tik noskrūvēju asmeni un aizvedu uz Husquarnas centru pa 5-chuku, jo vienreiz pats mēģināju un konstatēju, ka ilgs laiks vajadzīgs un ir aizdomas, ka rezultāts nav tik labs kā pie speciālistiem (iemaņu nav). 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tāpēc man ir vairāki asmeņu pāri manam 10 gadus vecajam Viking 3R. Ar trulajiem pavasarī smalcinu čiekurus, ozola lapas un kurmju rakumus. Kad viss daudzmaz nokopts, tad lieku virsū jau kaut ko labāku.

Ja kas, tad tās divas tapiņas manam pļāvējam nolūza jau pirmajā sezonā un salocīja kloķeni. Kopš tā laika vairs nav un nevajag.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
Kā jūs domājat, tas griezēj nazis momentu pārnes tikai uz šaibu virsmu laukumu un skrūves pievilkšanas spēku? Vai tomēr arī uz kādām tapām, ķīļiem.... pļe?

 

Pirmais flancis, pret akmeni atmetoties, pārplīsa. Nopirku jaunu flanci un tapiņas noslīpēju, lai nākamais pampaks atkal nenovērpj pasākumu. Nez, jau 10 gadi riņķī un mans aparāts vērpj laiktelpu, griežas ātrāk par gaismu un benzīnu netērē. Un vēl droši, ka pārkāpj visādus citus fizikas likumus par kuriem mēs pat neapjaušam, bail iedomāties, kas darās torseonu vērpes laukos, kad es iekurbulēju to gaņģi, bet nu.. tu jau vari nevienam neticēt :DDDDDDDDDDDDDDD Katsing!

 

____

psst!

Bīver, ārā silts, paņem aliņu.. topiks grūts, feel ya' bro   ;)

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

 

 

nazis pa visiem laikiem ir noskrūvēts nost pirmo reizi. Psc

Kāds tur psc, sena latvju tautas gudrība vēsta - nekad neaiztiec to, kas strādā un nebūs problēmu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...