Jump to content

HDD modding (standart)


Guest KEPKE
 Share

Recommended Posts

Kā jau visi ir redzējuši, tad cietņa vienīgā sabedendēšanas iespēja ir mēģināt tajā ielikt logu un izgaismot pēc iespējas smukāk. Lai gan daudzi apgalvo ka šāda veida darbības ar cietni tam nenodara nekādus bojājumus, tad jūs māna. rotams neesmu muļķis lai riskētu ar savu 60GB cietni nolēmu izmantot veco nosvilušo cietni, bet tā kā tam neatradu speciālu skrūvgriezi ar ko attaisīt paņēmu vēl vecāku, kurš gan bija derīgs bet nesasniedza pat 1GB robežu.

 

Principā, lai būtu ar ko sākt nepieciešams organiskais stikls un pats cietnis un pārējais jau ir atkarīgs no katra izvēles. Kā izrādijās tad vecos cietņus nemaz nav tik viegli atvērt un tāpēc laiku netērējot izgriezu nosākuma logu un ar neliela izmēra vīli to rūpīgi apvīlēju, acerieties, kad urbjiem caurumus skrūvēm nesteidzieties, lai nesaplēstu org. stiklu!

001.jpg002.jpg

 

Tiem cilvēkiem kuriem rūp un cer vēlāk izmantot cieto disku vēlams lasīt šo. Kā jau visi zin tad istabas gaiss satur diezgan daudz putekļus un katrs puteklis kas nonāk uz cietā diska matricas ir pielīdzināms (gandrīz) ar bad sektoru un lai izvairītos no putekļiem vēlams telpā ienest bļodu vai dvieli ar karstu ūdeni, lai putekļi līdz ar tvaikiem nosēžas. Nu un veikli noņemt cietā diska vāku un pašu cietni iebāz hermētiskā maisā vai kastē.

005.jpg006.jpg

 

Ja jums vāks no org. stikla nav uztaisīts, tad to izdarām tagad. Uzliekam vāku virsū un ieskrūvējam vai piestiprinam ar alternatīviem variantiem.

008.jpg

 

Gadījumā ja jums nepietiek tikai ar logu, kas par sevi ir jau smuki, bet tumšājā vakara laikā nav pamanāms, tad nāksies ķerties pie tā izgaismošans kur palīga var nākt visiem pazīstamās diodes.

009.jpgshema.JPG

Tātad paņēmu es ~1,6V (0,02A) diodes ko gribēju slēgt pie 5V, bet sakarā ar to ka mājās atradu tikai vienu piemērotu rezistoru ~180oM nācās likt pie 12V.

o Rezistoru aprēķinam sekojoši: 12V-1,6V=10,4V

o Formula priekš tiem, kuri fizikā guļ: R=U/I=10,4V/0,06A=173,3..oM

 

Vēlams pirms pieslēgšanas pie sava datora to izmēģināt uz veca barokļa vai kāda cita barošanas avota un tikai tad baudīt darba augļus. Par lielu nožēlu man barošanas bloks jau tā strādā ar 130% slodzi tāpēc nolēmu HDD pagaidām nepieslēgt kamēr nav tapis papildus barošanas bloks.

010.jpg011.jpg

012.jpg013.jpg

 

Piezīme: Latvījā ir grūti atrast cietnim skrūvītes (par 4mm garākas), tāpēc parūpējieties par tām iepriekš. Un radās problēma ar cietņa atvēršanu, tamdēļ izmantojiet kvalitatīvus skruvgriežņus, lai nepārgrieztu skrūves un tā kā man izdevās atskrūvēt tikai četras no sešām skrūvēm nācas saukt palīgā kādu kam masa un spēka ir vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Guest kopeee

skaisti, tik nezinu vai kāds riskētu ar savu ikdienā lietojamo disku...

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

Nu un piemirsu pateikt, kad šitais projekts patērēja divas dienas, jo nekur nevarēju atrast tās nožēlojamās skrūves un cietni atvērtu ar negribēju turēt visu laiku, ja nu izrādīsies sveiks un vesels. Bet nu principā visu var uztaisīt 2-8 stundās, ja viss ir a rokai un nekur diži nesteidzās.

Link to comment
Share on other sites

Guest UnderGround

nu cmuki cmuki :) uztaisi man modu uz jauno HDD 200GB :D

Link to comment
Share on other sites

Ja jau nenormāli paveicas (0,001% iespēja) un neviens puteklis netiek iekšā, tad jau viasm vajadzētu vēl kādu laiciņu strādāt :wink:

 

Bet tā jau smuki 8)

Link to comment
Share on other sites

nemesis

SPAMS:

Nu blin cilvēki kad beidzot jūs beigsiet nodarboties ar h....nju.

nafig jābojā 2000GB cietais diskis ,viņš tača tagad ir beigts un gaisma viņu bremzina datu nu tā DIODE spīd iekš to galvu.

varbūt es savam sistēmdiskam ( 175 Gbiti) arī ielikšu logu nejau tādu sū bet riktīgu trīsreiz lielāku par cietni nu tā apmēram.

ā un vai parasto stiklu nevar var likt ielikt pielikt dikam nu tam cietajam.

Krutāk būtu pasūtīt netā no anglijas tā lūk gan.

un kas tā par formulu1 , vai diode jāslēdz pie 220 voltiem vai tomēr nē?

 

 

eh nu i labs tas CD tev ar sanācis hDDD, atuaizmirsiieskrūvēt centrālo skrūvi!

a vaituneoverklokoji GIGABITUS.

 

P.S. Nu tas tā ,gan jau ,ka sapratāt ko gribēju es pateikt.

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

nemesis nē nu ja cilvēks grib var jau arī bojāt, neviens jau viņu neturēs... lai gan normāli cilvēki protams atturēsies no tā!

Link to comment
Share on other sites

nemesis

Vōō ir radzēts netā caurspīdīgi cases,vo.

Bet tas kautkur ārzemēs ,Latvijā nav tādu.

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE
Bljēeē izlēdzas komp un cietnis arrrī beidz darbu.
tieši tā, nemesis klau tu savu cietni slēdzi klāt arī pie slotiem vai taikai pie barošanas vada? Jo kad pieslēdz tikai pie barošanas viņš sākumā iegriežas, bet tā kā nekādi procesi netiek veikti tad arī neko nedara. Gribētu dabūt lai viņš itkā baigi vēl tur ko lasa :)
Link to comment
Share on other sites

nemesis

Biju pieslēdzis un tad viņš darīja ,vēlāk noriebās ,ka tas vecais sū bremzē kompi (viņs grib vienmēr reizē ar sys HDD svarīgos pasākumos iegriesties),noslēdzu nost, atstāju tikai pie barošanas.

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

neesi domājis vai mēģinājies kā savādāk piedabūt lai viņš lasa nu vismaz tur kustās?

Link to comment
Share on other sites

nemesis

Nē. Ja laiku pa laikam noraustītu viņam strāvu tad viņ uz īsu brīdi pakustētos ,HVZ , neesmu par to domājis.

gan jau ir kāda metode kā piespiest viņu visulaiku ģorgāties.

 

Vienu HDD mocīju, kad viņu sasmērē (ar marķieri) viņš ilgāk grozās bet pēctam aiziet daunā līdz nākošajam restartam.

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE
Nē. Ja laiku pa laikam noraustītu viņam strāvu tad viņ uz īsu brīdi pakustētos ,HVZ , neesmu par to domājis.

gan jau ir kāda metode kā piespiest viņu visulaiku ģorgāties.

 

Vienu HDD mocīju, kad viņu sasmērē (ar marķieri) viņš ilgāk grozās bet pēctam aiziet daunā līdz nākošajam restartam.

Nu skaidrs, nav ko ķēpāties pietiks ar diodēm kas koši spīd :) Būs vien jāķeras pie nākošā projekta, bet besī ka nav normāla dremeļa :(

Link to comment
Share on other sites

hmm, es shito biju jau redzeejis ieksh modding.ru, tikai tur izskatiijaas daudz labaak! vinji vaaku bija atstaajushi, bet tajaa vaakaa bija msuks lodzinjsh iegriezts iekshaa - nosleepj visu skruuvju satureeshanas konstrukciju! iekshaa bija ielikta tikai viena diode, kas spiideeja tieshi uz diskiem - diode zila. izgaismoja visu hdd kasti. vispaar hdd jaukt valjaa esot ieteicams vannas istabaa, pirms tam patecinot uudeni no kraana, silto, ar tvaiku svaaks visus putekljus, tad var jaukt valjaa un likt maisaa! vienkaarshi istabaa to dariit ir biistami! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Polarbear

Cmuki jau ir,bet vai tas ir to veerts! Pateereet 2-8h laika,riskeet ar HDD,turklaat zaudeet garantiju(ja tada ir)+veeu zaudeet HDD pirceejus(ja HDD taisies kkad paardot),jo diezin vai kads risketu iegadaties tadu brinumu!Bet,ja negribas kasiit kuli,tad jau var ko tadu pasaakt :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest NeXt
Vōō ir radzēts netā caurspīdīgi cases,vo.

Bet tas kautkur ārzemēs ,Latvijā nav tādu.

 

Tepat Latvijaa ari var nopirkt caurspiidiigus cases, es te pat biju vienaa veikalaa Riigaa uz Bruninieka ielas un tur bija

Link to comment
Share on other sites

Guest UnderGround
arii alfaa capitalaa ir caurspiidigi casi  :wink:

 

tieshi taa ;)

Link to comment
Share on other sites

artissco
Vōō ir radzēts netā caurspīdīgi cases,vo.

Bet tas kautkur ārzemēs ,Latvijā nav tādu.

 

Tepat Latvijaa ari var nopirkt caurspiidiigus cases, es te pat biju vienaa veikalaa Riigaa uz Bruninieka ielas un tur bija

domaa 636 to uz chaka un brunjjinieku ielas stuura? jaa tur ir pa 65ls laikam...

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE
hmm, es shito biju jau redzeejis ieksh modding.ru, tikai tur izskatiijaas daudz labaak! vinji vaaku bija atstaajushi

Nu paņem pats uztaisi tādu, tad jau redzēs. Un principā iekš modding.ru idejas ir ņemtas no ārzemju saitiem un viņu moddingi principā balstās uz kopijām.

vispaar hdd jaukt valjaa esot ieteicams vannas istabaa, pirms tam patecinot uudeni no kraana, silto, ar tvaiku svaaks visus putekljus, tad var jaukt valjaa un likt maisaa! vienkaarshi istabaa to dariit ir biistami! :roll:
Axa, tik ja tu būtu kārtīgi rakstu paskatījies un atlicis savu slinkumu, tad rezētu ka diska atvēršana notiek arī vannas istabā, vienīgi pēc tam kad tiek liktas diodes tiek pilnībā tam visam uzspļauts.
Cmuki jau ir,bet vai tas ir to veerts! Pateereet 2-8h laika,riskeet ar HDD :lol:
Izlasi nosākuma to kas rakstīts, tur jau teikts, ka cietnis nav lielāks par 1GB un pats par sevi ir kaut kādu tur 89-92 gada ražojums.
Tepat Latvijaa ari var nopirkt caurspiidiigus cases, es te pat biju vienaa veikalaa Riigaa uz Bruninieka ielas un tur bija

Nē nu dabūt jau protams var, tikai viņi maksā >100Ls un tikai nevaru saprast ko jūs visi kā papagaiļi rakstāt: "ir, jā ir, ir". Prieks par to, bet nu tas nav tā vērts!

Link to comment
Share on other sites

nemesis

es neticu nevienam vārdam un tām bildēm arī neticu ,tās bildes drošvien taisītas fotožopaaa.

Nevar latvijā nopirkt tas toč ,es tak meklēju 8 gadi nu nevar!

Link to comment
Share on other sites

Guest suns
es neticu nevienam vārdam un tām bildēm arī neticu ,tās bildes drošvien taisītas fotožopaaa.

Nevar latvijā nopirkt tas toč ,es tak meklēju 8 gadi nu nevar!

caurspiidiigi keisi :wink:

Link to comment
Share on other sites

nemesis
neesi domājis vai mēģinājies kā savādāk piedabūt lai viņš lasa nu vismaz  tur kustās?

 

āāā bija ideja, baigi vienkārši - sakopē pilnu ar MP3 un Play.

Link to comment
Share on other sites

nemesis
es neticu nevienam vārdam un tām bildēm arī neticu ,tās bildes drošvien taisītas fotožopaaa.

Nevar latvijā nopirkt tas toč ,es tak meklēju 8 gadi nu nevar!

caurspiidiigi keisi :wink:

 

Tu nejoko vaiia,ku i ka naff.

Caurspīdīgs nemaz nevar būt jo tad tas būtu neredzams un ja viš būtu neredzams kā zinātu ,ka viš ir?????

Link to comment
Share on other sites

nemesis
caurspiidiihs nenoziimee neredzams gjeenij  :idea:

 

ja gaismas stari netiek lauzti un caurspīdigs ir 100% caurspīdīgs tad viņš ir neredzams.

Link to comment
Share on other sites

Guest suns

iisteniibaa tieshaam tikai tagad saaku saprast :) ok baigais offtopic izveidojies

Link to comment
Share on other sites

to KERKE normals mod

Rit savejam inkviziciju uztaisišu :)

Link to comment
Share on other sites

nemesis
to KERKE normals mod  

Rit savejam inkviziciju uztaisišu :)

 

Nekad nemēģiniet darīt to mājās

Link to comment
Share on other sites

to KERKE normals mod

Rit savejam inkviziciju uztaisišu :)

 

Nekad nemēģiniet darīt to mājās

Nemesis VISS ir O'K ;) Es jau savejam kas paraksta inkviziciju netaisišu, lai vel padzivo.

P.S. upurs "sver" 10Gb ;) nopirkts pa 2Ls

Link to comment
Share on other sites

nemesis
[Nemesis VISS ir O'K ;) Es jau savejam kas paraksta inkviziciju netaisišu' date=' lai vel padzivo.

P.S. upurs "sver" 10Gb ;) nopirkts pa 2Ls[/quote]

es jau atkal jokoju

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

to nemesis kas ar tevis? Riktīgi labs garīgais tev :) Vienus jokus spļauj vaļā... tā jau būtu gan jau ko pateicis nevisai labu, bet zinot, ka tu neesi no tiem pasīvajiem sīkajiem, kas tikai muti virina un paši neko nedara. Tad ret šietiem jokiem neko neteikšu :lol:

 

to poller nez es tik iepriekš iesaku dabūt visus instrumentus un detaļas, lai nesanāk kā man.. ka tikai otrajā dienā varēju pabeigt dēļ tā ka nevarēju atrast tās skrūves.

Link to comment
Share on other sites

nemesis

grūti pateikt kas kā... .

 

Nu apnika man kautkā ,ka visi tik nopietni ,nopietnas tēmas te cilā, īgņojās un citus uzskata par galīgiem muļķiem.

Un izskatās ,ka jokus bootā īsti nesaprot.

Es spēcēigi mēģinu mainīt attieksmi pret lietām : )

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE
grūti pateikt kas kā... .

 

Nu apnika man kautkā ,ka visi tik nopietni ,nopietnas tēmas te cilā, īgņojās un citus uzskata par galīgiem muļķiem.

Un izskatās ,ka jokus bootā īsti nesaprot.

Es spēcēigi mēģinu mainīt  attieksmi pret lietām : )

Pareizi dari, bet bieži vien to visu diktē garīgais un tas cik daudz esi dzēris! Kad garīgais ir sūdīgs, tad jokus tu vienalga kā stāstīsi, bet tāat smieklīgi nebūs, nu bet ja pašam garīgais labs būs, tad jau nebūs laiks lai iekš boot.lv ņemtos! Nē nu mēģināt jau var, bet kā pats augstāk manēji, tad no tiem sīkajiem skolniekiem vien dabūsi pārgudrus tekstus, jo viņi tak visu labāk zin!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...