Jump to content

Darbu sācis Krievijas propagandas portāls sputniknews.lv


Smii
 Share

Recommended Posts

nu un ,ka darbu sāka kaut kāds portāls?Atļāva jau paši latvieši,vismaz es tā domāju.Varbūt,ja kļūdos,precizējiet.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Firza

    7

  • boto

    8

  • Valduha

    11

  • rooyar

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

NeticuNevienam

Nekādi latvieši, visticamāk, neko neatļautu (es personīgi saku, ka neatļautu tādam portālam šeit izvērsties), ja prasītu. Atļāva izveidotā likumdošana ar kangariem priekšgalā, kam pase īpašumā, bet no latviskuma tik tālu kā no Zemes līdz Mēnesim ar kājām.

Link to comment
Share on other sites

Nu jau pat tāds pacifists kā EP prezidents Šulcs atzinis, ka krievija cenšas no iekšienes sašķelt ES, bet pie mums daudzi arvien izliekas par akliem un kurliem... Paskatieties kaut vai kāds ir  TV kabeļoperatoru piedāvājums - vieni RU kanāli, tā it kā te būtu Pleskavas apgabals. Nez kā Kučinska valdība taisās likvidēt krievu skolas, ja pat kremļa propagandas kanālus no TV operatoru pamatpkām nevar dabūt arā...

Link to comment
Share on other sites

Kučinska valdība tak netaisās likvidēt krievu skolas, jo tā nav prioritāte. Arī krievu/latviešu valodas proporcijas mazākumtautību skolās paliks kā līdz šim. Pretējā gadījumā viņiem jau piedraudēja ar Donbasu Latvijā :vinsent: 

Link to comment
Share on other sites

Kāds varētu būt juridiskais iemesls krievu propagandas kanālu izņemšanai no TV paketēm? Mēs dzīvojam tiesiskā valstī, un lēmumi var tik pieņemti tiesiski, balstoties uz pieņemtajiem likumiem un starptautiskajām normām, nevis tikai balstoties uz kādā cilvēka personīgajā domām un "revolucionāro pārliecību". Nevar kaut ko aizliegt tā pat vien nebalstoties uz likumiem, un tas attiecas uz jebkuru sfēru. Nevar ierēdnis aizliegt kādam atvērt veikalu vai būvēt māju tikai tāpēc, ka šim ierēdnim nepatīk cilvēka matu un ādas krāsa, vai nepatīk valoda kāda šis cilvēks domā.

Ja mēs uzskatām, ka krievu propagandas kanālu ir kaitīgi Latvijai, un to aizliegšanai nekādi likumīgi pamati nav vajadzīgi (nu nepatīk mums tiek kanāli un viss), tad mums ir godīgi jāatzīst, ka padomju laikā praktizētā "naidīgo valstu" radio raidījumu traucēšana arī bija pamatota un cilvēku sēdināšana cietumā par "pretpadomju" grāmatu lasīšanu bija likumīga.

Var protams mēģināt izdomāt likumus, kuri ierobežotu tās vai citas valodas izplatīšanu TV paketēs, piemēram nosakot cik procenti TV kanālu ir jābūt radītiem Eiropas Savienības valstīs. Bet arī tad būs juridiskas rakstura problēmas, ar to lai noskaidrotu tā vai cita TV kanāla izcelsmes valsti (būt skumji, ja no TV paketes izņemtu Discovery, National Geographic, jo tie nav radīti ES), un neviens jau neaizliedz piereģistrēt TV kanālu kāda no ES valstīm un turpināt raidīt krieviski.

Aizliegt kādus TV kanālus varēja pirms 20 gadiem, tagad tas ir bezjēdzīgi. Mūsdienās Ir tik daudz iespēju skatīties televīziju, ka ieguvums no kāda kanāla izliegšanas tikai kabeļtelevīzijā un Viasat paketē, nedos neko. Nu i paraudāja  Latvijas TV kanāli par to, ka lielākā daļa cilvēku Latgalē skatās Krievijas TV (gan virszemes, gan SAT TV). Un kā šeit ko var aizliegt vai ierobežot? Varbūt aizliegt uzstādīt SAT TV antenas, vai kontrolēt to lai tās nebūtu pagrieztas "nepareizajā virzienā" :yahoo: ? Bet te atkal kreņķis, ka tos "nepareizos pavadoņus" skatās arī daudzi tīrasiņu latviešu un īsteni Latvijas patriotu.

 

P.S Kādus 5 gadus vairs neskatos krievu kanālus.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Raksti kādu likumu gribi, krievs ir un paliks krievs, nelokāms, tikai latvietis klanīsies kā smilga vējā ar savu toleranci un pakaļas laizīšanu.

 

P.S. Valodu zināšana nav peļama. It sevišķi ja dzīvo ārpus etniskās dzimtenes. No russkim eto nu ņe kak ņepoņatno.

Un lieta tāda, ka ,kaut krievs prot latviski, latvietis vienalga runās ar viņu krieviski. Ar nepacietību gaidu, kad izmirs tā daļa.

Teikšu godīgi - es spītīgi krieviem Latvijā neatbildu krieviski. Tikai latviski, kaut saprotu un runāju arī krieviski.

 

Ar mēdijiem tas pats - ja jamie gribēs kaut ko zināt, tad lasīs, klausīsies latviski. Negribēs viņu problēma un risinājums viens - kratīties reiz pie velna uz savu "hieroglifu" zemi, tur nebūs nekādu valodas šķēršļu.

 

Par tv paketēm un tiem tupiķiem, kas to piedāvā, pat nav jēga sākt kasīties - tas ir piķa jautājums. Tie kretīni neko vairāk par pirkt un pārdot seriālus, reklāmas nemāk un viedoklis par to,  kādā valodā viņi raida, viņus neinteresē. Kā arī tas, kādā valstī raida. Mūsu tirliņu NEPLP aizrādījumi tādiem ir un paliek aizrādījumi par procentuālo satura daļu valsts valodā, pārējais pie tirsas.

Link to comment
Share on other sites

Aizliegt kādus TV kanālus..

Nevis aizliegt, bet ar varu neuzspiest visiem maksāt par meliem un naida kurināšanu, saliekot šos kanālus pilnā komplektā pamatpakā, bet tas jau nav "juridisks iemesls"...

Link to comment
Share on other sites

Aizrādījumi par procentuālo satura daļu valsts valodā ir radiostacijām kuras raida FM diapazonā. Televīzijā, labākajā gadījuma var piesieties par latviešu valodas titru neesamību, bet ne par izmantoto valodu proporciju. Ja kabeļtelevīzijā ir > 50 TV kanāli, tad  tur kopā nebūs pat 20% raidījumu latviešu valodā, Un ne jau tikai "sliktie krievu kanāli" pie tā ir vainīgi. Arī citās valstīs radītie kanāli necenšas ierunāt pārraides (labākajā gadījumā titri latviski), un tie kas to dara skan samērā briesmīgi (kaut kādi multeņu kanāli ir latviski).

Link to comment
Share on other sites

LV ir pārāk maz skatītāju lai varētu uztaisīt kvalitatīvu saturu. Tā nu viņš ir un tur neko nevar izdarīt!

 

Bet nesaprotu ko var to krieva propagandas mēdiju reklamēt visur kur var un nevar? Nu nerunātu par to - neviens nezinātu un neskatītos!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Demokrātijai mūsdienās ir viena liela problēma - viedoklis ir pērkams. Lielās korporācijas nopēr normaīvus attiecībā uz programmu autortiesībām, rezultātā par autortiesību pārkāpumu soda stiprāk un vairāk, kā par slepkavību vai izvarošanu (atsevišķos gadījumos, bet tādi ir!). Šeit cilvēks gājis bojā, bet tur - tikai kāds džeks nav saņēmis kārtējos $$$, ko pievienot saviem miljoniem.

Tas pats ar mēdijiem - redzam Ziemeļkoreju, kur kārtīgi mazgājot smadzenes ilgtermiņā var panākt, ka cilvēks metas zem vilciena, lai godinātu "vadoni". Pat savas dzīves pēdājā purkšķī Krievija var atļauties finansēt tādu mēdiju kaudzi, kas Latvijas informatīvo telpu pārvērš par propogandas vājprātu.

Mans viedoklis - demokrātija ir tālu no ideāla, tā ir visu laiku jākontrolē. Kaut vai ierobežojot naudasmaisu izdarības likumiski, ja mūsu zemu apmaksātie ierēdņi spēj atrast kā. Nafig krievijas finansētus mēdijus šeit.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet nesaprotu ko var to krieva propagandas mēdiju reklamēt visur kur var un nevar? Nu nerunātu par to - neviens nezinātu un neskatītos!

tā ir lielākā latviešu problēma.Attiecās arī uz varavīksnes zilo gājieniem un līdzīgiem pasākumiem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nekur citur pat domu nepieljautu ka vareetu valsts valodas statusu pieshkjirt nevalsts valodai.

Kas nosaka to, ka valstī var būt tikai viena valsts valoda? Un ko darīt tām valstīm, kuras tomēr pieļāva domu par vairāku valsts valodu pastāvēšanu vienā valsti, un pat tās ir ieviesušas (Somijā  2 valodas, Šveicē 4 valodas)?

 

P.S. Nē, ņē, es neatbalstu valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, bet es esmu par tiesisku valsti, kur visu nosaka likums, nevis ierēdņa "revolucionārā pārliecība".

Labots - Firza
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tie kas te dzīvo sapņos, ka ja krievu valodu ieviesīs par 2. valsts valodu kaimiņu Vasja sāks tekoši runāt abās valsts valodās rūgti maldās... Tas ir tikai sākuma punkts uz nulles pilsonību un citiem jaukumiem... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

(Somijā 2 valodas, Šveicē 4 valodas)?

tajās valstīs masveidā neiebrauca vatņiki celt kolhozus.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Firza - pažaluju pašol na.ren. Latvijā jau pateica vienreiz, ka krievu valodai šeit nebūs otrās valsts valodas statuss. Viss.

Satversmē ierakstīts, kas ir valsts valoda. To var mainīt / papildināt, savācot pietiekoši daudz balsu referenduma ierosināšanai. To izskata Saeima. Tad tiek rīkots referendums. Bljd kā mazam bērnam jāstāsta tev? Idiotus tēlot laikam populāri palicis.

 

Tas, ka citās valstīs, tavā piemērā Somijā un Šveicē, ir vairākas valsts valodas, nenozīmē, ka mums to vajag. Ja somi masveidā kāps klintīs un pēc tam lēks no viņām, tad tev vajadzēs apsvērt tādu pašu ideju?

 

Ak, runājot par tiesiskumu - uzvārdus labāk nepieminēt...  tfuu laikam labāk nesākt vispār. Tev par tiesiskumu šajā valstī vēl daudz kas jālasa un jāiegūst kādas personas uzticību, lai pastāsta tev par to bardaku. Ir viens cilvēks, par kuru tiesu sistēma ar presi ir ļoti skopa. Kāpēc, pafantazēt var, bet pierādījumu maz, tāpat kā par ierisinātajām lietām, liecinieku maz palicis.

Labots - NeticuNevienam
Link to comment
Share on other sites

 

 

visām tautībām ir vēlme saglabāt savu identitāti dzīvojot svešā zemē tikai latviešiem saglabāt savu liekas ok bet ja to pašu grib krievi tad tas tipa nekam neder.

Neder jo Krievijai nav pamata uztraukties a Latvija ir maza un apdraudeeta. Tu laikam ne tikai seriaalus neskaties bet arii graamatas nelasi. Radio vismaz klausies?

Link to comment
Share on other sites

 

 

tajās valstīs masveidā neiebrauca vatņiki celt kolhozus.

Runa nav par to, kas kur iebrauca (latvieši Anglijā arī ir sabraukuši biezā slānī), bet par to, ka divas un vairāk valodas nav lieta par ko citi  "pat domu nepieļautu". Latvijā gan divas valsts valodas gan nebūtu labi, jo tas automātiski nozīmētu visas dokumentu aprites pāriešanu uz krievu valodu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Latvijā gan divas valsts valodas gan nebūtu labi,
Tu dzīvo citā Latvijā kā mēs pārējie? Jo diemžēl pat neesot nekādai oficiālajai valsts valodai, slāvu mēle ir uz katra stūra - reklāmas bukleti, paziņojumi, plakāti, interneta lapas - viss divās valodās. 
Link to comment
Share on other sites

Nu bet loģiski ka tā ir mazāk vai vairāk.

 Jā, kremlis cītīgi mēģina sēt neuzticību un iestāstīt, ka visi masu informācijas līdzekļi melo, tā vieglāk savu dezinformāciju izplatīt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

visām tautībām ir vēlme saglabāt savu identitāti dzīvojot svešā zemē
Ja gribi glabāt savu identitāti, tad dari to savā zemē, nevis brauc lasīt sēnes svešā. Un kurnu vēl mēģini tur kačāt pravas.

 

 

mums vajag lai izglītības ministrija dara savu darbu,izstrādā reformu sarunājoties cilvēcīgā valodā ar krievu skolu bērnu vecākiem
Jau sen esam pāri tai robežai, kur ar vatņikiem varēja normāli sarunāties. Nesaprotu vispār, kādā veidā var tikt pieļauts tas, ka valstī izglītība nenotiek valsts valodā. 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tātad esmu "tīrasiņu" latvietis un Krievijas televīziju neskatos jau labu laiku, un man ir pilnīgi vienaldzīga viņu rādīta propaganda. Bet ar krieviem man ir samērā daudz sakara - esmu krustēvs "tīrasiņu" krievu meitenei. Tā, ka es redzu gan to kā dzīvo krievi, gan kā dzīvo latvieši. Latviešu valodas nezināšanā tā ir lielo pilsētu problēma (Rīga, Daugavpils). Mazajās pilsētas tā sen vairs nav nekāda problēma. Mums jau sen vairs kā nav ne krievu skolu, ne krievu bērnudārzu un jaunie krievi samērā labi zina latviešu valodu, bet tie kas ir beiguši latviešu skolas vispār runā latviski bez akcenta. Bet tagad es redzu citu problēmu - jaunie krievi ar vien sliktāk zina krievu valodu. Nu jau tas vairs nav nekas neparasts, ja ģimenē kur abi vecāki "tīrasiņu" krievi, bērns kurš iet bērnudārzā vai sākumskolā, mājās ar vecākiem mājās runā latviski. Mana krustmeita, kura tagad iet skolā ar vecākiem runā gan latviski, gan krieviski, bet ar vecāko māsu un draugiem tikai latviski. Lasīt krieviski nemāk No vienas puses tas ir labi, ka bērni runā latviski, bet nez vai tas ir labi, ja viņi aizmirst savu dzimto valodu. Runa nav tikai par Latvijas krievu bērniem. Gan jau arī latviešu ģimenēs ārzemēs saskaras ar līdzīgu problēmu, ka bērni mājas runā angliski, vāciski un citās valodās, bet ne latviski. Jā, protams, primāri tā ir bērnu vecāku, vecvecāku lieta mācīt bērniem savu dzimto valodu.

Link to comment
Share on other sites

Mēs katrs zinām kādus normālus krievus.. tik to ikgadējo "uzvaras" atzīmētāju pagaidām jūtami mazāk arī nepaliek. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

(latvieši Anglijā arī ir sabraukuši biezā slānī)

uz Anglijas fona iebraukušie latvieši ir čurājiens okeānā.проснис и пой firza.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

 

Jā, kremlis cītīgi mēģina sēt neuzticību un iestāstīt, ka visi masu informācijas līdzekļi melo, tā vieglāk savu dezinformāciju izplatīt.

Tu varētu argumentēti izklāstīt shēmu, kā tēze "visi melo" palīdz kremlim iestāstīt tautai, ka viņi nemelo? Jeb to šo apgalvojumu izlasīji kādā masu dezinformācijas līdzeklī, kuram vajadzēja pierādīt, ka viņi jau nu noteikti nemelo, un pat nepapūloties šo apgalvojumu apdomāt, pieņēmi, kā svētu patiesību?

Link to comment
Share on other sites

Kā tur bija Ukrainas tēmā - aizstāvēji putleru un pēc tam teici, ka tikai troļļo, bet tagad argumentus vajag, vai ne?

Link to comment
Share on other sites

es aizstāvēju putleru???kur,kad,cikos.Tu apjēdz ko runā?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
(labots)

Ok, Sputnika tēmu var slēgt.

 

Pēc ārlietu ministrijas lūguma nahrenizēts sputniknews.lv domēns

http://www.delfi.lv/bizness/pasaule/latvija-aptur-kremla-propagandas-portala-sputnik-darbibu.d?id=47243059

 

Jo Sputnik ir saikne ar Russia Today, kam ir saikne ar Dmitriju Kiseļovu, kurš, savukārt, sankciju rezultātā no ES ir izbanots.

 

Dixi.

Labots - Smii
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu bet kas slikts? izlasi viņu viedokli un pēc tam ir viss skaidrs, kad ko līdzīgu sastopi "demokrātiskajos" latviskajos portālos.

manprāt daudz kaitīgāki ir vietējie krievvalodīgie, līdzīgi kā radicionālā rakstmaņu trijotne iekš vestilv uc...

Link to comment
Share on other sites

Ja viņi izdomās bloķēt to sputniknewslv.com tas būtu precedents, lai bloķētu LV teritorijā arī visu pārējo Kreivijas valsts mediju saimi. 

Link to comment
Share on other sites

Es neizprotu, kāpēc bija jābloķē?

 

Vai tāpēc, ka latvieši ir indigo muļķi?

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Sveiki,

 

Mani sauc Lauris, esmu indigo ziņnesis. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Hmm, varbūt noziedot desmit dolārus un noDDOSot to miskasti uz pāris dienām?...

Dikti optimistiski tarifi... ;) 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...