Jump to content

Tehnoloģiju noriets un izaugsme


Kitai
 Share

Recommended Posts

Varu atgādināt vēl vienu "dabas katastrofu" - pāris gadus atpakaļ Kolkā uzsniga 1+m biezs sniegs. Ko vientuļa autonoma māja, bez traktora, izdarīs?

Viens zirgs šito ceļu neizšķūrēs. 

Līvāni arī toreiz palika bez elektrības, jo ... lai Latvenergo cilvēki paši stāsta.

Tikai pieņemt to kā iemeslu lai ietu dzīvot mežā... nu ja ir tāds aicinājums - aber lūdzu :) Ir attiecīgas cilvēku grupas, kuras grib dzīvot prom no visiem, kā senlaikos. Tā ir viņu izvēle.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    11

  • Raimonds1

    11

  • vvv

    9

  • Kitai

    9

Sadales tīkls ir ļoti pamatīgi izzāgējuši gar līnijām. Un gala lietotājiem arvien biežāk rok zemē iekšā līniju, lai nav vairs jākēpājas gar stabiem, kas uz 3 mājām iet.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirkss, zirga gan man nav, tas jāatdzīst, bet iejūgt to gan māku. Lauku mājā mierīgi var izdzīvot bez elektrības un, savām vajadzībām, pārtiku arī izaudzēt nav problēmu. Tiem, kuri dzīvo ciema centros, būs grūtāk, bet gan jau izvilks. Būtībā stāsts nav par to, bet par jaunajām tehnoloģijām. Te liela daļa sajūsminās, cik kruta viss tagad ir un kāda moderna tehnika, bet neiedomājas, ka viss tas darbojas tikai no elektrības. Tā ir tikai Dieva žēlastība, ka tā elektrība ir. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet neiedomājas, ka viss tas darbojas tikai no elektrības.

Ja nespēj apgūt neko citu, lūdzu iemācies vienu lietu - nepieraksti citiem savas iedomas, ko viņi zina vai nezina, ko iedomājās ko neiedomājas.

Jociņš par bērniem, kuri domā ka piens nāk no paciņas veikalā, šai valstī nav īsti aktuāls.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Jā, nu savam ģeneratoram un kādam degvielas daudzumam ir jābūt katrā mājā, tas nu gan. Benzīntankā arī bez elektrības tu degvielu neieliesi....

Link to comment
Share on other sites

Raimonds tev tas viss ir izdrukāts? Bez elektrības jūtubs neies. Neies arī tad, ja tev būs kājminamais ģenerators. Jo tornī tas sen būs nosprādzis.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Tikai ko šie izvilcēji vēl spēs bez izvilkšanas - jaunu civilizāciju radīt? Atļaujet pasmieties.

Pirkss, tu tāds saprātīgs , tu tagad runā par lauciniekiem, laucinieki tad izdzsīvos , bet ko darīs pilsētnieki?, tie tak vairumā....

Link to comment
Share on other sites

Es pirmos dzīves gadus pavadīju pie petrolejas lampiņas un atceros kā ievilka "iļjiča" lampiņu. Bet manas sievasmātes dzimtajā mājā pat pirms kara bija telefons. Viņas ģimeni pēc kara izsūtīja, un viņa nepaspēja pabeigt visdusskolu. Barakā guļot bija vienreiz piesaluši pie sienas mati. Vietējie bija izsūtītie vēl pēc 17. gada un dzīvoja barakās. Latvieši sāka celt mājas un vietējie arī pēc tam. Ziemā darbā uz mežu zupu pusdienām veda sasaldētu maisos.

Link to comment
Share on other sites

 Vienā atsevišķā vietā, pat ciematā, izdzīvot bez elektrības, kādu laiku, ir viena lieta...

Lai arī tādā gadījumā ģenerators, normālai dzīvei, tikai vienai mājai ir, oi, dārgs prieks...

Es tādu situāciju esmu apspriedis ar man tuvējo 4 māju(~100m radiuss) saimniekiem, kad uz visiem viens ar gāzi darbināms ģenerators un pat ūdeni es no savas jaudīgās akas varu visiem nodrošināt...

Bet par pilsētām pat nav ko runāt: Taisu uz avīzes un metu ārā pa logu citiem uz galvas, kamēr vēl ir ko taisīt...  :)

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

 

 

man stroķi un patronas ir...., bet būs jāpapildina...

Tiem kas nāks, arī 100% būs stroķi, un iespējams pat lielāki. Cik tu ilgi noturēsies nebāžot degunu ārā?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Atkal liela daļa vālē muļķības. Kādi vēl zirgi un stroķi? Nu nekad nebūs tā, ka nebūs elektrības - ir tak saules paneļi, ģeneratori un kaudze citu enerģijas avotu. Ņemot vērā, ka mums ir HES, TEC, starpsavienojums, līdz ar to visi stāsti par apokalipsi ir fantastikas filmu iztēles augļi.  Ja nokritīs asteroīds, vāks būs gan pilsētniekiem, gan lauciniekiem, ja vien jums nav drošs bunkurs ar pārtikas krājumiem vairākiem gadiem. 

 

Un arī  te nav kaut kāda pamesta Sibīrijas nomale, kur pēdējais jauninājums ir CRT TV.

Link to comment
Share on other sites

Zini, Krima ir specifisks gadījums. Man domāt, ka ja te būs speciāli uzspridzinātas elektrostacijas, vai ar tām saistītie infrastruktūras objekti, tad elektrības piegādes pārrāvums nebūs prioritāte Nr1...

Link to comment
Share on other sites

 

 

pārrāvums nebūs prioritāte Nr1

Kā nebūs, ja bez elektrības lielākā daļa ziemā vienkārši nosals. Šaja ziņā 90-tajos gados situācija bija trīs reizes labāka. Liela daļa dzīvoja laukos. Es dzīvoju lauku ciematā daudzdzīvokļu majā un uzbūvēju plītiņu,  bet pēc tam tā tika nojaukta. Visiem bija palīgsaimniecības. Tagad palīgsaimniecības ir tikai retajam. Krājumus ziemai kā senāk arī retais taisa. Pagaidām mēs esam energoatkarīgi no Krievijas. Elekroenerģiju paši saražojam kādu pusi.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag nekādu karadarbību vai asteroīda krišanu. Pietiek atkārtoties 1969 gada vētrai lai iestātos pipec. Es nemaz nerunāju par vadu apledošanos, kura, pirms dažiem gadiem, notika ladgalē. Tur daudzām mājām elektrības nebija nedēļām. Paskat kādi mums nenormāli laika apstākļi ārā. Ziemas saulgriežos vienāda temperatūra ar vasaras saulgriežiem. Cik tur vajag, lai notiktu klimatiska katastrofa. Ja pēc sešdesmitdevītā gada vētras katrā bodē mierīgi varēja maizīti nopirkt, jo vienīgā skaitļošanas tehnika bija skaitāmie kauliņi, tad tagad bez elektrības neviens kases aparāts nedarbosies. Preci veikals, bez interneta, pasūtīt nevarēs.Pat durvis, lai preci piegādātu, bez elektrības, atvērt nevarēs. Maizi, bez elektrības, uzcept nevarēs.  Tikai nestāstiet, ka mēs visam tam esam gatavi. Interneta atkarīgie vienkārši sajuks prātā, jo, no rindas pie veikala, nevarēs vairs savu selfiju draugiem izsūtīt :sarkasms:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Gadžeti un prasmes tad būs cieņā. No gadžetiem - visādi mobilie risinājumi kaut vai tai pašai elektrības ražošanai. No prasmem - spēja visu ko dabūt gatavu no pieejamiem līdzekļiem.

 

Par tiem zirgiem un zemes apstrādi - ļoti daudz var apstrādāt ar parastu lāpstu.

Link to comment
Share on other sites

Man šim nolūkam mājās viena krāsns saglabāta. Tāpat arī ar velo līdz laukiem 60km aizmīšu mierīgi pēc kartupeļiem. Un galu galā, tad pie vecākiem pārceltos, kur ir tikai krāsnis un malkas plīts, sausā tualete un arī aka vēl sētā. Un tad viss Jūrmalā. 

Ka nekā, ik pa laikam sola kādus spēcīgāku Saules vētru, kam varētu būt pašas "jautrākās" sekas. Nemaz nevajag lielu aukstumu vai karstumu, plūdus utml. Tāda "saulīte" izslēgtus visu, pa ko trāpītu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es saprotu, ka veciem krabjiem patīk biedēt tautu, jo redzējuši nez kādas šausmas. Tak visus padomju gadus tauta tika gatavota karam ar ļauniem kapitālistiem un izskatās, ka šis ieradums nav pazudis. D_L un cik ilgi bija tas pārrāvums? Nedēļa? Mēnesis? Gads? 

 

Ja arī kaut kas tāds atkārtosies, tad maksimums nedēļas laikā visa galvenā infrastruktūra būs atjaunot. Kā par nelaimi, tieši lauki būs pēdējie, kur parādīsies civilizācija. Piemēram, 2005. janvāra vētrā laukos Talsu nov. elektrība parādījās tikai pēc nedēļas. 

Link to comment
Share on other sites

Beidziet biedēt tautu, ieraugot tekstu par to plīti sāku gandrīz zviegt pilnā rīklē, tobiš manā hatā kamīncuka ir aizflīzēta!!!! Jūtos mazliet kā kkāds hipsters :/

Link to comment
Share on other sites

Mana sievasmāte gadu mijā bez apkures dzelzbetona paneļu mājā pabija kādas trīs dienas. Bija palikusi pavisam zila. Tas nekad, kad 7 un 9 km aattālumā uz upes ir mazie HES. Cerams, ka pašvaldības būs iegādājušās ģeneratoru.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet jā esmu no tiem dīvaiņiem kas grāmatas šķirsta joprojām papīra veidā,

 

Da labi. Lielākā daļa tieši atbalsta papīra grāmatas.

Link to comment
Share on other sites

Pret Saules "izvirdumiem" ir izstrādātas metodes, kā izvairīties no globālām problēmām. Nav tā, ka šie tur tīklos tikai sēž pie ikonas un lūdzas lai protoni nebirst uz elektrolīnijām.

NASA STEREO un Eiropas SOLO projekti palīdz novērot un laikus brīdināt par iespējamām problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Nu redz, varbūt Zemei šoreiz nevajadzēs karu vai kādus grēku plūdus, lai pašattītīrītos, pietiks tik tāda kārtīga magnētiskā vētra, lai uzlabotu genefondu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nekādas magnētiskās vētras neuzlabos neattīstīto valstu pilsoņu vairošanos tādās valstīs kā Nigēra, Bangladeša utml. 

Link to comment
Share on other sites

pietiks tik tāda kārtīga magnētiskā vētra, lai uzlabotu genefondu

 

kur tad ir tās problēmas ar genofondu?

 

 

 

Nekādas magnētiskās vētras neuzlabos neattīstīto valstu pilsoņu vairošanos

 

Pie tā strādā Bils Geitss.

----------------------------------------

reku Maskam ir beidzot izdevies - http://www.delfi.lv/news/arzemes/spacex-pirmoreiz-izdodas-nesejraketi-piezemet-bez-bojajumiem.d?id=46869139

 

Tas ir sasniegums, kas var tuvākajos gados kardināli mainīt visu kosmosa apgūšanas industriju.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Kosmosa apgūšanas industriju kardināli mainītu jauna enerģijas veida izmantošana ķīmiskās vietā. Diemžēl "jaunās" enerģijas dzīvo tikai jūtūbes dīvainīšu videoklipos un sazvērestības teorijās. A varbūt ne diemžēl. Vismaz nepiestāstiīs (vismaz ne tik ātri :)) tuvējo kosmosu.

Link to comment
Share on other sites

e=d tomēr neliek mierā tie asteroīdi pilni ar platīnu, zeltu, briljantiem, pērlēm un citiem dārgumiem.

Labots - androidz
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

A ko bļin, kāpēc ne pērles? Kosmisko pirātu lādēs, kas apraktas uz asteroīdiem. Kāpēc aprobežoties ar platīnu!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

No kosmiskajām milzu gliemenēm.

ja reiz kosmiskie reptiloīdi ir biezā slānī, tad kāpēc lai nebūtu kosmisko milzu gliemeņu?

conspi.jpg

Man aizdomas vairāk raisa briljantu nogādāšanas process uz asteroīda pēc to apstrādes.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Par to gan nevajag satraukties, jo par šo parūpēsies "izredzēto" tauta. Jā, un process tik un tā tiks veikts Antverpenē...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Raimonds1

Atceramies Verna Noslēpumu salu. Tur bija tāds inženieris Smits, kas no dabā atrodamaā ieguva daudz ko no tā, kas tā laika rūpniecibai bija zināms.

 

Nez, cik procentu populācijas varētu ko tādu.

Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...