Jump to content

Straujuma atkāpjas.


LagerLV
 Share

Recommended Posts

viesturs0711

 

 

Vai Siliņu Ojārs sūdzējās? Varbūt tāda bija noruna, Siliņu Ojāram 800.

Gan jau, ka Ojārs bija ļoti apmierināts arī ar to, ko dabuja. Tiesa, smuki tas nav! 


Šāda pat piša notiek ar valsts līdzekļiem. Man pat bail iedomāties, cik daudz mums varētu būt, ja viss notiktu godprātīgi!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • versatile

    17

  • vvv

    19

  • e = d

    13

  • jema

    9

Top Posters In This Topic

 

 

Maizītis jau vēl tīri tā neko! Domā viņu uz premjeriem? 

 

Tu nonāc pretrunā ar sevi. 

Link to comment
Share on other sites

Veckalnins

Tas pats bijušais ģenerālprokurõrs maize, kurš lindermani izvilka no cietuma krievijā? ;)  Jā, būtu varen labs kandidāts! :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

 

 

Tas dibenzellis nevarēja tur būt, līdz neatkarībai mūs aizveda Gorbunovs, spītējot Maskavai un interfrontei. Daudzi jau nezina, ja nebūtu dzelzs Gorbunovs, Interfronte ar Rubiku te valdītu, es tā veča priekšā cepuri nolieku, jā sašmucējās tajā 86 gadā, bet valsti izvilka un būtu ļoti labs prezidents un nezaktu tā valsti pie viņa, atrada dīvaiņi komunistu Ulmani, un dēļ vārda marioneti biznesmeņi ielika! Un tā sākās super valsts izzagšana!

 

Labs humors. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Vajag palielināt vēl, lai ir iespēja uzrunāt arī Lembergu.

Viņu tak pa tiesām vazā, vai viņš maz var kandidēt? 


 

 

Pasaulē vislabāk dzīvo kāda tipa valsts iekārtās?

Ulmaņa režīmā dzīvoja labi. Nu es par Kārli! Tiesa, daži tvaicējās cietumā, dažiem bija pagrīdē jānoiet, toties bija kārtība un izaugsme! Kāds režīms Latvijā bija pirms viņa un kā dzīvoja cilvēki, kas saeimā darijās? Bija 3 partijas uz 2 latviešiem.  Pret oponentiem Kārlis bija ļoti saudzīgs, ne tāds kā Ādžiņš, vai Josifs! 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Viestur, ar to viss ir labi, bet tā izaugsme parasti ir īsu brīdi un tad iesākas stagnācija. Dažādu, gan objektīvu, gan subjektīvu iemeslu dēļ. Ulmaņa režīms līdz tam procesam nenonāca; nepaspēja.

 

 

Rudā... Nu. varbūt arī ne pats sliktākais variants, reti kuram politiķim izdodas panākt visu, ko grib + ja man jāskatās uz tiem citiem, kam tas izdevies - Andri, Aivaru, daļēji arī Aināru, drusku Nilu - laikam jau zog viņa un tieši pietuvinātie vismazāk. Ej nu tu sazini.

 

Galvenais, lai vara nav pašmērķis, bet līdzeklis mērķu sasniegšanai.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Galvenais, lai vara nav pašmērķis, bet līdzeklis mērķu sasniegšanai.

 

Vispār jau svarīgi arī kādi ir mērķi. Līdz šim man nav radusies pārliecība, ka rudie mērķi sakrīt ar maniem... :D 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu man līdz šim ir bijusi sajūta, ka vara ir mērķis pats par sevi. Citādāk es nespēju izskaidrot šāvienu gavlā saviem reitingiem unspērienu kājstarpē Vienotības reitingiem ar Junkura izgājienu. Varēja tak pēc pāris mēnešiem to nostrādāt vai vispār tik pēc valdības krišanas ārā līst.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ulmaņa režīmā dzīvoja labi. Nu es par Kārli! Tiesa, daži tvaicējās cietumā, dažiem bija pagrīdē jānoiet, toties bija kārtība un izaugsme!

 

Pēc kādiem datiem tu spried par labo dzīvi un izaugsmi?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par Kārli Ulmani. Tajā laikā mode bija tāda. Ne tikai pie mums. 20. gadsimta 30os gados daudzās Eiropas valstīs bija autoritāri režīmi. Arī Lietuvā un Igaunijā (varbūt ne tik izteikti, kā Latvijā). Toreiz tas strādāja, diezgan labi strādāja uz pasaules ekonomiskās krīzes fona. Laiki bija tādi, tad tas darbojās, jautājums, cik ilgi tā varētu, nevar zināt. Tik nevajag domāt, ka tas viss derēs mūsdienu pasaulē. Absolūti nepiekrītu tiem, kas naivi iedomājas, vajag tik tagad tādu kā Kārlis Ulmanis, un viss atrisināsies. Pilnīgas muļķības.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Negaidīju ka versatile pieplusos to komentāru.

Kritēriji ir, pie kam ciparos, ne vārdos. Statistikas pārskatus par tiem periodiem pa eiropas valstīm var atrast. Tautsaimnieciskie kritēriji, nevis pasakas.

Blakusapstāklis kritēriju analīzei ir fakts, ka ap 1933 o - 1934 o gadiem beidzās Lielās Depresijas efekts un visās eiropas valstīs tautsaimnieciskie rādītāji 1938 ajā pārsniedza 1933 ā gada rādītājus. Neatkarīgi no pārvaldes formas.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Pēc kādiem datiem tu spried par labo dzīvi un izaugsmi?

Pēc vēstures faktiem, pēc radu stāstītā kā dzīvojuši tajos laikos. Sovdepu propogandu nelasu, jo viņiem Ulmanis bija kā dadzis acī! 

Link to comment
Share on other sites

To valūtu korelāciju ar izejvielu cenām un fiat versus currency board es tomēr negrasos argumentēt ar linku palagiem, man tik daudz laika nav. Par to googli un vikipēdiju, kad filtrē resursus, var atrast akadēmiskā vidē atzītus avotus un cienījamus ( lielus, labi apmeklētus, ilggadigus, rietumu pasaulē sen pieņemtus ) resursus.

 

versatile, bet vēlēšanas nav drīz, tāpēc reitingi šobrīd nav svarīgi. Manuprāt. Kāpēc atkāpjas, kāpēc virza to vai šo, nemācēšu teikt. Politoloģija man maz interesējusi.

Varēja jau viņa turpināt premjerēt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ulmaņa režīmā dzīvoja labi. Nu es par Kārli!

Tad Ķīna atradās tikai kartē, tagad Ķīnas ķiploki  veikalā 10 centi.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

tā stāsta visas vecmāmiņas, pieminot "mierlaikus" ar bekona un sviesta eksportu un leišu nabagus

Līdz 1938.gadam, valstī bija izsludināts karastāvoklis, kas tika pagarināts ik pēc 6 mēnešiem. Tikai de facto nekāda kara nebija. Atsevišķi tirliņi un komunisti, cietumā tvaicējās!


 

 

Tad Ķīna atradās tikai kartē, tagad Ķīnas ķiploki  veikalā 10 centi.

Es nezināju, es biju Ķīnā! :D

 

Ja nopietni, tad dzeltenā rase valdīs pār pasauli! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par to periodu 1920-1940, nebija tikai sviests un bekons.

Sākumā lini, arī labas kvalitātes viņu diegi, kokmateriāli ( bieži jau sazāģēti ). Vēlāk arī fotoaparātus un radio eksportēja, elektropreces. Zvejniecības produkcija. Mucas vīna, alus rūpniecībai. Daudz ko vēl. Spirtu un alko arī, nedaudz. Eksportēja šādu preci. Finierus sāka ražot, eksoprtēja arī ķieģeļus. Bekons, sviests bija augstas klases, tie skaitījās 1 ās un augstākās šķiras prece, tātad, ārzemju veikalos bija dārga prece.

Mucas, starp citu, arī tagad taisa un eksportē, niecīgos apjomos. Amatnieku palicis ļoti maz, mucu cena augsta, tā ir elitāra prece.

Link to comment
Share on other sites

Visas atmiņas ir ļoti subjektīvas. Tajos laikos parastam cilvēkam pieejamā pasaule bija daudz mazāka un salīdzināt nebija ar ko. Pie tam visiem vecajiem cilvēkiem ir milzu kontrasts - pēc Ulmaņa seko krievs, karš un pēckara sagruvums. Līdz ar to mierīgā bērnība pirms tā visa šķiet gluži vai paradīze. Arī strādājuši viņi tajā laikā neviens nav, varbūt cik palīdzēja ģimenei, jo pārāk jauni bija pastāvīgai dzīvei.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

@@e = d,jūtu, ka tev gribas teikt - bija sūdīgi pie Ulmaņa :D 

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

bija sūdīgi pie Ulmaņa
Nu viegli arī nebij, bija jāstrāda daudz. Tik daudfz, ka internetā tupēt vispāri nebij laika. 
Link to comment
Share on other sites

Nu ko jūs - sūdīgi pie Ulmaņa, labi pie Ulmaņa.

e = d pareizi uzrakstīja. Veco cilvēku atmiņas ir ļoti subjektīvas.

Skaties, kas notika Donbasā un Krimā. Daudzi (pārsvarā vecie cilvēki) dzīvoja ar naivām ilūzijām, ka viņiem atņemtie padomju laiki, kad viss bija labi, atgriezīsies krievijas paskatā. Nu ienāca pie viņiem krievija, tavu bēdu, neatnāca padomju laiki, jo krievijā arī padomju savienības vairs nav, nu baigi labi viņiem tagad?

Pareizi ņirgājas par vecajiem marasmātiķiem, kas slavē padomju laikus, vai pat staļinu - staļina laikā p stāvēja, vot i staļina laiki bija labi. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Statistika jau kaut kāda ir - http://www.csb.gov.lv/statistikas-temas/20-gadsimta-20-30-gadu-statistika-32312.html

Tā tikai parāda, ka Lielā depresija bija beigusies un līmenis sasniegts apmēram tas pats, kas 20.gadu beigās.

Citādi tie dati ir pārāk nabadzīgi, lai varētu viennozīmīgi teikt, ka bija labi vai slikti.

Link to comment
Share on other sites

Ulmaņa vai cara laiki, inženieris tajos varēja īrēt normālu dzīvokli, daudzi uzcēla mājas. Atnāca staļini, varēja vienā dienā to inženieri no īrētā ( vai nopirktā ) četristabnieka - piecistabnieka pārlikt uz divistabnieku pažobelē, kur otrā istabā pielikta cita ģimene. Nerunājot par to, ka no savas privātmājas varēja pārcelties uz sibīriju, mantu konfiscēt. Uz aizdomu pamata atlaist no darba - ikdiena, kurā jāpriecājas ka vēl neesi lēģerī ielikts.

Staļina laikā ļoti daudz profesoru un speciālistu arī maskavā tika sodīti. Tiešām ir ko salīdzināt ar ulmaņu un caru laiku.

Nevajag aizmirst, ka cilvēki, kas tolaik bija sīkie, tomēr atceras, varbūt pārvākšanos uz smirdošu komunalku, daudzi atmiņu publikācijās rakstīja, kā viņu dzīvoklis par tādu tika pārvērsts vienas dienas laikā. Kāds varbūt atceras, kā papum nacionalizēja auto, " liekos " zirgus ", mammu varbūt atlaida no darba skolā, pienotavas ofisā utt.

Tai 49ajā arī. Vešanu tauta zina, tomēr netrūkst tālaika bērnu, kuru vecākus atlaida no darba. Atlaisto, amatos pazemināto, pārcelto, bija ļoti daudz. Uzņēmumos salika partorgus, no kuriem baidījās pat direktori.

Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...