Jump to content

SSD diski serverī


Ghost_az
 Share

Recommended Posts

Vispār jā, vienādu parametru;).

RAM moduļus un diskus, ko slēdz spogulī. Vienāds response time, taimingi, kešš diskiem.

Link to comment
Share on other sites

Protams ka spogulis strādās ar lēnākā diska ātrdarbību un izmantos mazākā diska ietilpību! Un? Šī ir pavisam maza samaksa par to, ka diski ar garantiju nenosprāgs vienā laikā!

Skaidrs ka jāliek spogulī apmēram vienādu parametru diski. 

 

p.s Man savā laikā nomira spoguļoti, vienādi diski serverī ar dienas starpību! Sūdi bija diezgan lieli.... Kopš tā laika NEKAD nelieku vienādus diskus un šādas šaizes vairs nav bijušas!

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nja, bet mums jau arī tiek jautāts tikai par diskiem kastei, ko jūzo kā serveri. Nav dots ne kastes apraksts, ne esošo disku specene, ne slodzes apraksts. Jā, tur cik lietotāji pieslēdzas utt, bet kāda izmēra failus jūzo, vairāk kačā vai raksta? Trafika apjoms arī nav dots.

Attiecīgi konkrēti 100% ieteikumu pat serveru speci ar 20 gadu pieredzi nevar uzminēt;).

Labots - b25
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Es savos RAID1 vai RAID 10 (linux mdraidi) lieku vienu disku seagate, otru WD, abus aptuveni vienāda izmēra, po par cache. Reizē nekad nav sprāguši :)

Link to comment
Share on other sites

Marttins, es tieši šādu konfigu ieteicu, jo es arī tā lieku. :)

 

B52, takš grāmatvedības kantoris ar 10 grāmatvežiem kas lieto Jumi. Exceļi un mssql - nekas īpašs, Tur vājā vieta ir mssql express, kas tikai 1gb rama izmanto.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tā? Tad tos pašus, ko drunk_lizard ieteica.

vienkārši, tēmas autors neraksta par kastes dzelžiem utt, bet taujā par SSD labumu kastei.

Labots - b25
Link to comment
Share on other sites

 

 

Man savā laikā nomira spoguļoti, vienādi diski serverī ar dienas starpību! Sūdi bija diezgan lieli.... Kopš tā laika NEKAD nelieku vienādus diskus un šādas šaizes vairs nav bijušas!

 

Neesi mēģinājis lietot backup? RAID nav līdzeklis pret datu zaudēšanu!

Link to comment
Share on other sites

RAID nav Backup aizvietotājs, tapat, kā backup nav RAID aizveitotājs !

Vai ir vēl kāds kas to nezin ?!

 

Jā, es arī esmu lidzi softraidos dažādus diskus. Galvenais arguments manam tekstam - diski vienmēr strādās ar lēnākajiem parametriem. Protams, ka tie ir sīkumi.

Man arī ir gadījies, ka pa brīvdienām nosprāgst 2 diski + trešajam vēl kaudze ar bad blokiem. Un tie visi 3 bija vienā spoguļa masīvā.

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

Vēl par ssd serveros. Pēc manas manas pieredzes likt viņus spogulī uz win servera īsti jēgas nav! Jo kad sabojājas SSD no viņa tiek nolasīti dati, lasīšanas kļūdas nav, tik dati bojāti. Izpaužas kā piemēram ofisa dokuments pēkšņi neveras vaļā un words bļauj par bojātu doķi, bet failu nokopēt var bez problēmām... 

Šādas kļūdas nespēj izķert neviens raid kontrolieris vai softiskais raid, jo šim jārēķina datu kontrolsummas! 

Man ir pāris serveri ar ssd, tur bija disku ātrums ļoti no svara. Bez raida, bet Acronis true image 2x dienā taisa visas sistēmas imagi - ja gadījumā nobrūk, lai ātri visu var atjaunot! 

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins

 

 

Nu izskatās, ka daži uzskata raid kā panaceju pret visu, galvenais dažādus diskus salikt :sarkasms:

Kur tu šeit kaut kādas sazvērestības izrāvi? :shok:

Link to comment
Share on other sites

Drunk_Lizard par kādiem diska modeļiem no HGST tu runā esi konkrēts! un es runāju par enterprise gala diskiem tikai! 

 

un HGST tas pat Hitachi vien ir!

 

Q3 rādijumiem jābūt drīzuma!

 

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-stats-for-q2-2015/

Labots - devnull
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...