Jump to content

OCTA cenu starpība starp BM klasēm


Recommended Posts

Lieliski - jo labāk un ilgāk brauc, jo vairāk ko zaudēt, bet "lošpedam" ar mazu klasi bezmaz pa vienai ņems nost.

Tikai izmaksu starpība starp 6 un 4 klasi visbiežāk būs daudz lielāka, kā starp 15 un 10. Nepamanīju, ka to jau pieminēja AK-47.

Labots - rejectee
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CAP

    8

  • Jorsh

    12

  • Bruketajs

    29

  • jema

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Un tagad paaugstinātu OCTA (salīdzinājumā ar pirmsnegadījuma brīdi) nāksies maksāt nākamos 11 gadus.

 

paskatījos precīzāk. Vasarā pirku uz gadu pa 28 eur (ar 17 klasi uz otru auto), tagad tam pašam auto prasa 42 eur tas pats kantoris.

tā kā tagad būs man 2 auto, tad tā klase atjaunosies ātrāk (apdrošināto dienu būs vairāk)

sabojāts bija tikai bampers negadījumā, bet nebija man nekādas vēlēšanās meklēt kur to var labot, cik tas maksā. otrai pusei arī.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tur jau nav runa par 220 Euro, bet gan par 600Eur summāri, neskaitot to, kas jau samaksāts.

Kapēc jārēķina summāri? Latvijā OCTA ir obligāta, tā kā par 20 Euro/gadā viņš joprojām turpinātu pirkt visus 11 gadus. Tagad bija gadījums, un pirks par 40 Eur/gadā nākamos 11 gadus. Starpība ir precīzi 220 Euro, ko zaudēja dēļ gadījuma.

Link to comment
Share on other sites

Gribi teikt, ka nākošos 11 gadus BM klase nemainīsies? Ka skaita kopā visus "+" un "-" un rezultātu pieskaita pie 6? Tas nu gan tad ir murgs... 

 

Labots: nē, ir savādāk. Ja pagātnē (ne pēdējā gadā) ir bijuši negadījumi, tad pastāv iespēja, ka vairākus gadus pēc kārtas BM klase nemainās (stāv uz vietas).

Labots - Xirx
Link to comment
Share on other sites

N

 

2 auto, tad tā klase atjaunosies ātrāk
Nope. Paskatījos savu vēsturi. Dienu skaits 700+, klase vienalga kāpusi par 1
Link to comment
Share on other sites

No otras puses, ja BM sistēma būtu "laipna" un humāna, tas nestimulētu braukt uzmanīgi - jau tā pietiek vājprātīgo.

Link to comment
Share on other sites

Sistēma ir pakaļā! Drošina mašīnu nevis šoferi, kas izraisa negadījumus, šoferis. Man gandrīz visas mašīnas ir bijuši uz SIA vārda, vai sievas, man ir zema BM klase, kaut gan man tiesības ir pāri par 25 gadiem B,C kategorija un braucu ikdienā, Kur loģika?   :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, loģikai nav ne vainas - katram ir sevi jāpierāda.

Protams, arī es atbalstu OCTA uz tiesībām, nevis mašīnu - tad būtu krietni mazāk "triku meistaru" ar firmas iedotu mašīnu - spilgts piemērs ir Sanitex.

No otras puses - tas, kurš ļauj braukt ar savu mašīnu, arī riskē ar savu OCTA.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Gads ir apkārt un atkal vēroju patīkamu tendenci OCTA cenai savam 2001. gada Audi A6. Pakāpos no 8 BM uz 9 BM. Audim lētākā OCTA sanāk par 7,85 Euro lētāk. Sīkums, bet patīkami.

 

post-1234-0-12248600-1473896202_thumb.jpg

 

Bet ar otru ģimenes auto (VW Golf 6, 2011. gads), kas paņemts ir pirms nedēļas, gan jocīgi sanāk - lētākā OCTA kļuvusi dārgāka. Nedaudz, bet tomēr. Kur loģika? Abu auto īpašnieks esmu es (attiecīgi ar to pašu pieredzi, stāžu, vēsturi), tāpēc nevaru saprast loģiku.

 

post-1234-0-89513200-1473896232_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vienotu loģiku meklēt OCTA aprēkināšanā ir bezgēdzīgi, jo tur tādas nav.

Man šajā aprēķina gadā kopējā BM klase nemainijās, jo gan iepriekšējā gadā, gan 12.gadā (kura tika dzēsta) BM klases bija vienādas.

Lai arī klase nemainījās, šogad samaksāju +5 eur vairāk. It kā sīkums, bet patīkami tas arī nav.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Loģika ir, tikai viņa ir komplicēta. Lētāk ir pie tā apdrošinātāja, pie kuri drošinies regulāri. 

 

post-1472-0-18895600-1473918580.png

apdrosinasana.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

Lētāk ir pie tā apdrošinātāja, pie kuri drošinies regulāri.
Muļķības. Es katru reizi/gadu apdrošinos pie cita, jo vienmēr izvēlos lētāko. Es regulāri apdrošinu 3-4 mašīnas un visām mainās gandrīz katru reizi.
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Man pie viena un tā paša drošinot, katru gadu pa mazu kapeiku mazāk sanāk un neviens cits nav vēl piedāvājis lētāk. Tā vien liekas, ka visi pārējie skatās, kāds motors ir mašīnai iekšā, jo starpība starp manu cenu un nākamos ap 15Eur sanāk... un tas pie 20Eur cenas... 

Link to comment
Share on other sites

26.11.2015 BM15 42.12 EUR

15.09.2016 BM16 43.80 EUR

 

Parasti caur meklētāju sameklēju cenas un tad caur apdrošinātāja web var dabūt vēl 10% atlaidi (parasti) :)

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

Nu, galvenais, ka starp BM16 un BM7 ir laba starpība - tur jau tās sistēmas sāls...

Man pie BM16, lētākā polise maksā Eur 20.15, bet dārgākā 42Eur - laikam jau ir aptaurētie, kas izvēlas pēdējo...

Link to comment
Share on other sites

Neredzu vajadzību katru  gadu skraidīt starp apdrošinātājiem, mēģinot ieseksot vēl kādu santīmu. Un arī tā panaivi uzskatu, ka šamie tomēr novērtē manu "uzticību".

Kur nu vēl lētāk- 25,73 Eur uz gadu. Tāda cena man bija š.g. 1. maijā, Ogres BTA.  "Klase"-  BM17. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Parasti caur meklētāju sameklēju cenas un tad caur apdrošinātāja web var dabūt vēl 10% atlaidi
Vēl neesmu atradis lētāku piedāvājumu par šiem- https://www.ltab.lv/ Tās atlaides ir muļķošana. Piemēram ifs tev atsūta, kad dod 15% atlaidi ja pirksi inetā, ieej viņu mājaslapā un tiešām viņu cena - 15% liekas forši, bet ieejot- https://www.ltab.lv/ tāda pati cena vien parādīsies tam ifam.
Link to comment
Share on other sites

Ogres BTA

 

Starp Ogrē vai Rīgā reģistrētu, vai kā tas saucās, mašīnu arī laikam bija atšķirība. 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

 

 

Starp Ogrē vai Rīgā reģistrētu mašīna arī laikam bija atšķirība.
Ir gan. Rīgā deklarētajiem ir dārgāk stipri dārgāk.
Link to comment
Share on other sites

Vēl neesmu atradis lētāku piedāvājumu par šiem- https://www.ltab.lv/

Viņi nenodarbojas ar apdrošināšanu, viņiem ir pavisam citas nodarbes. Viņiem pie kājas, par kādām summām apdrošinātāji dot polisi. Kaut pa 1000€, tas viņus neinteresē.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Ir svarīgi arī ņemt vērā, ka šaubīgie apdrošinātāji - ir daži tādi, pie kuriem jūs nepirktu kasko, var arī tikpat labi neizmaksāt octu trešajai pusei! Un tad būs jāmaksā pašam... Tā kā gluži lētākais nav variants.

Link to comment
Share on other sites

ir daži tādi, pie kuriem jūs nepirktu kasko, var arī tikpat labi neizmaksāt octu trešajai pusei! Un tad būs jāmaksā pašam..

Ja viss ir pēc procedūras, tad viņi izmaksā gan, bet ieslēdz regresu par 'rupju' ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, zem kura var pabāzt gandrīz jebko, jo nekur nav definēts, kas ir rupjš pārkāpums.

begās sanāk tas pats - jāmaksā pašam.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

 

 

r svarīgi arī ņemt vērā, ka šaubīgie apdrošinātāji - ir daži tādi, pie kuriem jūs nepirktu kasko
Par šiem gadiem (tfu tfu tfu) nav bijusi vajadzība izmantot octu. Pērku tikai tāpēc ka tā ir obligāta. Domāju, ka esmu normālu piķi ieekonomējis par šiem gadiem pērkot pie lētākā nevis drošākā vai labākā.

 

 

Tāpēc LTAB, ņe pri čom.
LTAB m-lapā ir VISS lētākais piedāvājums, jo tur tu redzi reālās cenas pie katras firmas bez starpniekiem.
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

man sievai tagad ir jau 8.BM.. pirms tam lētākā polise bija Ergo.. 25 euro/3 mēneši.. +/- Tagad jau otro 3 mēnešu periodu IFs ir lētākais.. tikai 18 euro 3 mēneši un 33 euro 6 mēneši.. pa tādu naudu pirms kāda gada tik uz 3 mēnešiem sanāca :D tagad jau pusgads..

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kur nu vēl lētāk- 25,73 Eur uz gadu.

Nu, man jau kuro gadu ap 20Eur... Tātad var arī lētāk.. ;)

 

 

Rīgā deklarētajiem ir dārgāk stipri dārgāk.

Tieši tā... lai gan lielākā daļa šoferu, kas nejēdz braukt ir vidzemē un jelgavā... :D

 

 

var arī tikpat labi neizmaksāt octu trešajai pusei!

Kas tas par sviestu? Atvasaras saule piecepa?  

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu, man jau kuro gadu ap 20Eur...

Tas par kādu auto un kurā Latvijas pusē?

 

Man BM17, un kādi 50EUR ir lētākais. Un man it kā nav kaut kāds riskantais auto. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tur jau tas stāsts, ka LTAB sargā atlīdzības saņēmēju, nevis octa polises īpašnieku. Tā kā domājam!
 

Apdrošinātāji vadās pēc LTAB izstrādātām vadlīnijām, vainas noteikšanā. Arī regresu var "ielauzt" tikai vadoties pēc konkrētām pazīmēm. Piemērām, kālab neielauzt regresu, ja cilvēks aizbraucis zem stop zīmes? No lieliem izdevumiem ieslēgsies pedagoģiskais efekts... 

Link to comment
Share on other sites

Vadās, vadās pēc standartiem... Tad jau kasko arī var droši pirkt no visiem kantoriem?

Gudrie mācās no citu kļūdām, pārējie maksā...

Labots - kurmis
Link to comment
Share on other sites

BM14,

 

ltab piedāvā šādi:

 

ltab1.jpg

 

octa.lv šādi:

 

octalv.jpg

 

Es gan īpaši neiespringstu, jo jau vairākus gadus ir pazīstams brokeris, kurš gan octu, gan kasko sakārto vislabāk bez papildus izmaksām. :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...