Jump to content

Virtuves gāzes baloni pēc 31 marta


Ronalds
 Share

Recommended Posts

 

 

Turklāt, uz balona tak skaidri un gaiši rakstīts 50L, značit loģiski tur 50L gāzes mierīgi ietilpst.

Neticēsi, bet jā - 50l balonā var pildīt 50l gāzes! Jo reālais balona tilpums ir lielāks - ir paredzēta izplešanās vieta.

Tiesa gan LPG ir piemaisījumi. nedaudz bet ir. Un viņi sakrājas ar laiku balonā. Baloni ir jātīra.  Nez vai to kāds tagad dara.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • oxygen

    26

  • Didzis

    15

  • Ronalds

    34

  • e = d

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Man jau izdevīgāk būtu balonus vispār aizliegt, un visur savilkt dabasgāzes vadus, vai salikt šķidrās gāzes cisternas, būtu man projektēšanas un izbūves peļņa :D mazajā cisternā 4.8m3 iet iekšā

edit pildīt var ~3.8

Labots - ezis666
Link to comment
Share on other sites

ps.

Es piekrītu ka LPG balonu joma ir jāsakārto, bet ne jau nu aizliedzot visus apritē esošos balonus! 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Aizliegts nekas netiek. Vienkārši LV nebūs iespējas šos balonus apmainīt. Tas arī viss.

 

Patīk lielie vecie baloni, brauc mainīt uz Lietuvu. Tur tie turpinās būt apritē.

 

Vai arī virpo pāreju un pildi pa naktīm automātiskajās gāzes stacijās, apzinoties riskus.

Labots - Smii
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ronaldiņ, es pirmoreiz ražošanā jau strādāju kādā 1970.gadā un arī sadzīvē esmu palīdzējis neskaitāmiem cilvēkiem dažādu sarežģītu tehnisku lietu ekspluatācijā, tāpēc tomēr esmu uzkrājis zināmu pieredzi, lai spriestu par vidusmēra indivīda spējām, zināšanām un ko tam var uzticēt, ja tas skar mūsu kopējo dzīves telpu.

Un, droši vien, es esmu vairāk,tieši saskāries ar bojāgājušiem, ievainotiem darbabiedriem, kā tu vispār redzējis, bet atļaujies mani vēl par kādu ''stukaču'' saukāt...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Patīk lielie vecie baloni, brauc mainīt uz Lietuvu.

Nav pat uz leišiem jābrauc - vietējā točkā kāds krieviņš vecos balonus jau tirgo, turklāt, ievērojami lētāk nekā veikalā.

Link to comment
Share on other sites

Damn, 99% ka nebūs. Es jau teicu, ka pāris gadus mūs mānīja stāstot ka tikai 50l baloni tiks aizliegti. Takš varēja teikt ka derēs tikai baloni ar Pi marķējumu - es arī pirms 2 gadi nopirktu veco 27l balonu. No valsts puses būt bijis tikai godīgi izstāstīt jaunos spēles noteikumus jau agrāk. Ta es nebūtu vecā tipa balonu pircis, bet ņēmis uzreiz ar pi virsū un mainījis tikai pret tādu, kam ir tas Pi (vai pildījis). Pa 2 gadi lēnā garā varētu visus balonus nomainīt! 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Ja es viņus līdz marta beigām aizvedu samainīt pret jauniem (kā tas vienmēr notiek pie uzpildes). Tiem jaunajiem būtu jau jābūt ar 3.14 ?

Parasti mainu LPG gāzes uzpildes stacijās.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja es viņus līdz marta beigām aizvedu samainīt pret jauniem (kā tas vienmēr notiek pie uzpildes). Tiem jaunajiem būtu jau jābūt ar 3.14 ?

 

Protams ka nē - tev viņu samainīs pret tādu pašu nesertificētu balonu!


 

 

Nav pat uz leišiem jābrauc - vietējā točkā kāds krieviņš vecos balonus jau tirgo, turklāt, ievērojami lētāk nekā veikalā.

 

O, jā LPG "točkas" tikai palielinās drošību....  


Un kāpēc Lietuvā varēs lietot vecā tipa balonus, bet bagātajā LV visi būs jānomaina.... ? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un kur problēma vecajiem baloniem šos drošos ventiļus salikt?

Var jau salikt , tik ventīļa ražotājam jāpasūta nestandarta manta. Varat apskatīt jaunos balonus - uz ventīļa būs cipariņš 35. Ko tas nozīmē?- tā membrāna sprags ar spiedienu ne augstāku par 35bāri. Un tā, apskatām kas ir rakstīts uz sarkanā balona pases ? Darba spiediens 16 , pārbaudes 22 ! Tā ka ar šadu ventīli nav garantijas ka pirmais nesprāgs balons. Jaunie baloni ir ar daudz augstāku darba spiedienu. arī tas , varbūt, ir iemesls ka jāizskauž sarkanie. Kamēr tajos lej propāna butāna maisījumu ( kam tie tika gatavoti padomlaikos), būs +/- ok, jo spiediens mazāks. Iepildīs tīru propānu, noliks kur, siltākā vietā un.... . Nav tie paredzēti propānam.  Njā, un dažiem sarkanajiem ir ieskrūvēti ventīļi ar drošibas membrānu, bet kad palasa kas uz ventīļa rakstīts, tad 35, tātad ne šada spiediena baloniem. Laikam tiem kas remontējuši nav bijuši pie rokas ventīļi bez tās membrānas. Diezin vai tā membrāna nostrādās pirmā ja celsies spiediens

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un kāpēc Lietuvā varēs lietot vecā tipa balonus, bet bagātajā LV visi būs jānomaina.... ?

Acīmredzot, kāds varasvīriem tuvu stāvošs uzņēmējs dikti uzvārīsies no šīs maiņas.

Link to comment
Share on other sites

oxygen, Skaidrs! Sapratu ideju. 

 

Pirms 2 gadi, kad sākās runa par LPG balonu drošības uzlabošanu valdībai vajadzēja skaidri un saprotami apstāstīt jaunos spēles noteikumus! Nevis dezinformēt tautu runājot puspatiesību, no kā varēja izsecināt, ka 27l baloni būs derīgi arī nākotnē! 

 

Pa divi gadi varējām lēnā garā (izvēloties izdevīgāko piegādātāju) nomainīt vecos balonus. Bet es un arī daudzi citi 27l balonu lietotāji domājām ka uz mums izmaiņas neattieksies! 

Es visvairāk cepos par to dezinformāciju, kas tika izplatīta, ka tikai 50l baloni tiks aizliegti! Arī 50l baloni būs pieejami nākotnē. Tik nebūs vecie lietojami. 

 

Normāli būtu bijis, ja pirms 2 gadi būtu izplatīta korekta informācija un noteiks pārejas periods. 

Link to comment
Share on other sites

Vai tad mūsu valstī kautkas notiek normāli. Tā mums kvēlspuldzes vajadzēja aizliegt, tā digitālo TV ieviest, tā borskābi un etiķi aozliegt. Brīnusm, ka šīferi no māju jumtiem nelika plēst nost. Tāda doma valdībai arī vienu brīdi pavīdēja. Tauta arī tāda pacietīga un bujanu pret šitiem stulbumiem netaisa. Paskat, angļiem jevropa gribēja tradicionālās lapsu medības aizliegt, bet šie pateica,ja tā, tad nah** mums jūsu jevrosojuzs. Latvieši pacietīgi, zem letes tagad pērk etiķa esenci un gan jau vecos gāzes balonus arī pa kluso pildīs. Ir tak krievulaiku pieredze piemēroties šitiem stulbumiem.

Ja par gāzes balonu izturību,tad interesanti būtu kādu sertificēto jevropas balonu ar fleksi pārgriest un apskatīties, cik biezs materiāls.Neesmu protams spečuks par gāzes spiedieniem, bet cik nācis krievu balonus graizīt, tad metāls tur ar milzīgu rezervi izmantots un tāds balons tiešo ātomsprādzienu izturēs, bet 35 atmosfēras tāds štrunts vien ir. Tapēc jau te daudzi šausminās par krievu balonu nedrošumu, bet nevienu gadījumu,kad balons būtu uzsprādzis nevar nosaukt. Tas, ka benzīntankā daļņeboisčiki uzspridzināja balonu neko nenozīmē. Mašīnā jau 50L balonu līdzi nevadā. Gan jau jevropā sertificētu mazo balonu bija sadomajuši uzpildīt un tas kopņija.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Didzi, pirms braši runā , paintresējies pie testētājiem cik tie baloni neiztur tos nieka 22 bārus kas jāiztur. Tas ka biezs, vēl nenozīmē ka izturīgs. Ja tas ir zemas kvalitātes dzelzis , tad lieto biezāku, ja leģets, tad daudz plānāks izturēs . Nu tik daudz jau vajadzēja saprast. Nav ko salīdzināt jumta skārda izturību ar atspertēraudu( visparinot) Padomzemē viss labākais ( arī leģetais tērauds) tika virzīts militāristiem. Kas palika pāri, to atdeva  ''graždankai'' . Atceros kāds bija pasākums kad vienai detaļai vajadzēja materiālu ne ''staļ3'' Vajadzēja rakstīt uz Maskavu pamatoju kāpēc gribam izmatojam stratēģisku materiālu. Tad kaut kāda komisija izskatija un no kaut kādiem fondiem atļāva.  Cik saprotu , pēc izglītības esi elektroniķis. Tiem jau laikam nebija tādas diciplīnas kā materiālu māciba. Citām inženierzinātnēm tas bija obligāts kurss padomlaiku augstskolās.

Labots - oxygen
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Didzi, pirms braši runā , paintresējies pie testētājiem cik tie baloni neiztur tos nieka 22 bārus kas jāiztur

 

Nu tad taisām visiem baloniem testu piemēram ar 25 bariem - tiek kas neiztur- uz miskasti.  Bet nekādi neticu ka visi apgrozībā esošie baloni ir nederīgi tālākai lietošanai! 

Link to comment
Share on other sites

oxygen, visu jau Tu par tiem materiāliem pareizi saki , tikai kautkā tie krievulaiku baloni, ar savu parasto bleka korpusu, nesprāgst. Nav tak precedentu. Laikam jau krievulaikos to balonu projektēja labs inženieris un paredzēja, ka nebūs pieejams stratēģiskais materials, bet balonam jāiztur. Nu labi, vispār jau cepiens ir par to sistēmu, kad balonus vienkārši aizliedz no konkrēta datuma, nevis rada apstākļus lai cilvēki tos pakāpeniski nopanītu. Es tiešām neesmu materiālmācību mācijies, bet nav jau vajadzīgs inženiera diploms šai specialitātē lai saprastu,ka grils no Depo izdeg pa vienu vasaru, bet grils, kurš uztaisits no vecā gāzes balona, neizdeg nekad. Man no balona uztaisīts šašliku cepamais trīsdesmit gdus ārā saulē un vējā nostāvēja un nekas tam nenotika. Nu ja, nolādētie metāla vāceji to pagāšgad nospēra. Tapēc jau ceru uz lētajiem baloniem, lai varētu jaunu grilu uzmrtināt.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad taisām visiem baloniem testu piemēram ar 25 bariem - tiek kas neiztur- uz miskasti. Bet nekādi neticu ka visi apgrozībā esošie baloni ir nederīgi tālākai lietošanai!

 

Dārgā, tu pati pirmā sāksi blēt, kad aizstiepsi savu balončegu, ko loterijas kārtībā tagad esi dabūjusi - un tur izmetīs kā nederīgu un pateiks - ej ka nu ka pērc jaunu. A kaimiņam, maitam paveiksies. Un būs jaunas sazvērAstības teorijas, ka balons jau bija labs, tik no tevis naudu nokāst gribēja. Kas gribēs, nokāsīs jebkurā gadījumā, par to šaubu nav :)

 

Laikam cilvēki nesaprot, kā strādā un uzbūvētas kvalitātes kontroles sistēmas. KValitātes kontrle nesastāv un nevar sastāvēt no katras naglas iesišanas sienā, katra desas luņķa aizkošanas, vai 50 g nodezeršanas no katras šņabja pudeles. Neviens nepārbauda katru raķeti - šauj vai nē. Tā uz ātro nāk prātā vien elektronika un prezervatīvi - lietas, ko testē vai ir iespējams notestēt katru. Bet abām ir specifika - viena nav ļoti atkarīga no mehāniska nodiluma un kļūdainas ekspluatācijas/apkopes (un kur tas ir svarīgi, viss ir dublēts un tiek profilaktiski mainīts), otra lieta ir vienreizlietojama.

Kvalitātes kontrole ir precīza un sīka procesa dokumentācija. Kādi materiāli, kur iepirkti, kā apstrādāti - kura iekārta, kurš operators, kāda temperatūra procesā, kādi izlases pārbaužu rzultāti konkrētajai partijai - un kam pārdots.

Pēc tam, ja nu tomēr notiek šaize, process tiek šķetināts vaļā, atrasts vainīgais posms un likvidēts. Jebkuras kvalitātes sistēmas pamatā ir brāķi, traumas, līķi - atkarīgs no nozares, protams. Un es domāju, un to arī lieliski pierāda šī diskusija, ka zapravku īpašnieki būtu ļoti ieinteresēti pildīt to gāzi dajebkādā tarā, kas pieejama - bet, spriežot pēc tā, ka galīgi ne visi un ne visur - un ne visiem - to dara, nākas secināt, ka tas nav bez pamata.

Padumjo laiku balonu nav iespējams atsekot līdz dajebkurienei. Vispār. Labākajā gadījumā - izgatavošanas vieta. A kādu metālu ieveda tai dienā - neviens nezina.

Ir pagājuši vismaz 25 gadi. Jebkurš materiāls ar laiku nogurst. Varbūt vienkārši laiks pieņemt aksiomu - jānopērk jauns balons nākamajiem daždesmit gadiem. Es saprastu, ja vajadzētu katru mēensi pirkt jaunu balonu - bet nevajadzēs tak.

Nesen redzēju, ka viens pislonis (jā, pareizi uzrakstīju) pieķerts ar 0.35mm liselīniem. Tak arī - paša atbildība, nafig piesienās, ne? Riepa vēl braucama, pušu neplīst, izdomājuši te visādus stulbumus lai naudu izkāstu.

Labots - versatile
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Didzi, vecie baloni pa metāllūžņu cenu tūlīt būs pārdošanā. Man arī ir doma vienu priekš grila iepirkt!  

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Tak par balonu maiņu jau kladzina pa visiem masu mēdijiem vismaz 2 gadus. Kā vienmēr, daudzi dzīvo uz mēness un pleš acis, ka nekas nav ne redzēts, ne dzirdēts. Ja nenosprauž datumu, tad tas nenotiek nekad. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu labi, vispār jau cepiens ir par to sistēmu, kad balonus vienkārši aizliedz no konkrēta datuma, nevis rada apstākļus lai cilvēki tos pakāpeniski nopanītu.
Zinot latviešu čīkstētājus, Tevis piedāvātās sistēmas ar sadārdzinājumu gadījumā, būtu skaļa kviekšana, ka valsts a***ela un ne par ko tagad jāmaksā nodoklis.

Tagad nav nodokļa, ir vienkārši jānopērk balons.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, nejauc dažādu materiālu pielietojumu. Ja izmanto grilam, tad visu, pa lielam, ja nav speciālais leģejums, nosaka materiāla biezums . Tā korozija būs konstanta ( mm/laika periodā) . Plānais izrūsēs ātrāk . Par padomju materiālu izturīgumu- taisija ( konstruēja) biezu aiz viena iemesla- nebija garantijas ka materiāls vienmēr būs kvalitatīvs. Tad arī sanāk , kad viens balons izturēs arī 60 bāru, bet otrs pie 22 plīst. Un plīs neba metāls, bet šuvēs . Vienkārši kāds Vasja pirmdien nav ko darijis ne tā vai metināmais materiāls ir bijis ne tas. Tur ir tas trakums, ka nav garantijas . Ja esi elektroniķis, tad zini kā bija ar to kvalitādi no dažādiem elektolīta kondensatoru ražotājiem. Laikam Erevānas bija pēdējais mēsls, bet citu pat ļoti OK.  Tā arī ar tiem baloniem.  Vēl jau spiedtvertnēm ir niķis, ka ar laiku rodas nogurums. Pirms 20 gadiem bija pat ļoti laba, tagad ir čau, jo materiāls ne tas. Nu ar laiku mainās metāla struktūra. Tipiski kur to var redzēt dzīvē- vara elektrības vadi. Jauni mīksti, bet pēc n-tajiem gadiem paliek tas varš ciets, jo mainās struktūra.

 PS versalite savā postā 148 salika visus punktiņus uz i .  Bet lielā daļa  jau nav neko ne rēķinājuši , ne zin par materiāliem. Tad arī ir viedoklis, ka balons tāds prasts bleķa spainis.

Labots - oxygen
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nē, nu teorētiski jau mēs nezinām, kāda ir Didža grila tehnoloģija.

Varbūt ieliek puscūci, nohermetizē, palaiž skābekli un zem spiediena svilina - vai arī tādu hermetizētu liek ugunī un gatavo kā spiediena katlā. Varbūt dāča šim Islandē, kur tādu balonua r cūci iekšā iemet lavā uz pusstundiņu.

 

Bet vispār Didža loģika ir ģeniāla - laikam Smiltenē tiku manījis iekš autiņa iekārtotu puķu dobi - ja jau kā puķu dobe labi der, tad jau arī kā autiņš bija vēl tīri labi izmantojams.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kvalitātes kontrole ir precīza un sīka procesa dokumentācija

 

Veraslite, tu kā saprotu mums esi teorētiķis un iespējams strādā valsts struktūrā!  

 

Bet diemžēl prakse un teorija ne vienmēr saskan! Mēs varam pielietot varbūtības teoriju (matemātika!) par ieejas datiem ņemot ekspluatācijā esošo balonu skaitu un pārplīsušo balonu skaitu un izrēķināt varbūtību ar kādu balons plīsis! Tīri matemātika! 

Man tagad slinkums rēķināt, bet ņemot vērā apgrozībā esošo balonu skaitu un notikušo negadījumu skaitu - avārijas iespēja ir vienkārši mikroskopiska! 

Uzskatu ka prātīgi būtu bijis vecos balonus nevis aizliegt, bet pakļaut pastiprinātām pārbaudēm, par pārbaudēm maksā gāzes tirgotājs un viņam ir tiesības nepieņemt uz apmaiņu bojātu balonu. 

Pārbaužu izmaksas iekļautas gāzes cenā! 

 

Un ja kādam tagad ir nederīgs balons, tad vajadzētu programmu kā viņu ar subsīdijām nomainīt pret derīgu. Tipa valsts (jeb nodokļu maksātāji) sedz 50% jauna balona cenas vispārējās drošības vārdā. 

Link to comment
Share on other sites

Es strādāju ražojošā, nodokļus maksājošā un pelnošā Latvijas TOP500 uzņēmumā, par kura kvalitātes kontroles sistēmu, domāju, arī Tu gribi būt pārliecināts. Un es lieliski zinu, kā strādā tāda sistēma un cik precīzi iespējams atsekot vainīgo. Līdz pat gadījumiem, kad tiek lauzti lieli līgumi ar piegādātājiem un meklēti citi pāris neprecizitāšu dēļ.

 

par pārbaudēm maksā gāzes tirgotājs un viņam ir tiesības nepieņemt uz apmaiņu bojātu balonu.

Tobiš, ir tiesības nepieņemt, bet var arī pieņemt.


 

 

Un ja kādam tagad ir nederīgs balons, tad vajadzētu programmu kā viņu ar subsīdijām nomainīt pret derīgu. Tipa valsts (jeb nodokļu maksātāji) sedz 50% jauna balona cenas vispārējās drošības vārdā.

Tobiš, gribi apzagt valsti? 25 gadus lieto vecu balonu un tagad man jāsamaksā, lai Tu beidzot nāktu pie prāta un ieviestu kaut ko, par kā drošību kāds ir uzlicis savu parakstu un atbildību?

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Rolands, nu gan izdomāji- subsīdijas. Ko gribi lai valsts (mēs visi) maksājam tiem ,kam gāzes plīts ar saškidrināto. Vai tiešam nevar iebraukt, ka visos gadijumos kādi būs veiklāki un dabūs labos balonus, bet kādi maksās . Nu padomā kā to var realizēt, ja pildītājs nav viens pa visu valsti.

Link to comment
Share on other sites

Daudzās citās jomās (arī krietni dārgākās, kā piemēram railbaltic) biedri nav pret subsīdijām, bet LPG baloniem ir.... 

 

Labi - nevajag subsīdijas - vajag pārejas laiku lai visi apritē esošie baloni uz sitiena nebūtu jāmaina! 

Atkārtojos - par balonu maiņas plānu tika runāts jau divi gadi atpakaļ! Ja tad būtu skaidri spēles noteikumi, pa divi gadi būtu pārgājuši lēnā garā uz baloniem ar pi marķējumu! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

lai visi apritē esošie baloni uz sitiena nebūtu jāmaina!

un kurš tad pirks tos jaunos - atkal tie kam nenoveiksies ar maiņu.  

Link to comment
Share on other sites

vajag pārejas laiku lai visi apritē esošie baloni uz sitiena nebūtu jāmaina

un kas tad tie divi gadi bija, ja ne pārejas laiks? http://www.lvportals.lv/visi/skaidrojumi/253281-pagarina-50-litru-gazes-balonu-izmantosanas-terminu/

 

Viss smuki apstāstīts, i par pī zīmi, i visu pārējo. Turpini sēdēt alā un īdēt cik vissirslikti, noteikti, noteikti paliks vēl sliktāk.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Manam bērnības dienu kaimiņam bojāta gāzes balona dēļ (iespējams krāns) pirms dažiem gadiem nodega māja. Vēl joprojām dzīvo nosiltinātā saimniecības ēkā. Neesmu vairākus gadu desmitus saticis, taču jutu morālu pienākumu palīdzēt. Vairākas reizes pārskaitīju naudu - varbūt kopsummā 70-100 latus. Nezinu, vai viņam ir cerība māju atjaunot. Labi, ka palika dzīvs. Ar apdegumiem kopā ar meitu ārstējās slimnīcā.

Jāsaka, ka bojātas elektroinstalācijas dēļ arī ne mazums nodeg māju. Laukos, kur ir koka mājas tas risks ir lielāks.

Jāatcerās arī bojātas malkas krāsns, dūmeņi, Ziemassvētku eglītes  u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

versatile, bet par ko es runāju! 

Kāds ir virsraksts tavam dotajam rakstam?

 

"Pagarina 50 litru gāzes balonu izmantošanas termiņu"

Visu laiku tika runāts par 50 litru baloniem! 

 

Un te ir melots - būs ari 50l sertificētie baloni! Ne jau 50l baloni tiek aizliegti, bet visi kam nav "pi" marķējums! 

Link to comment
Share on other sites

Par virsrakstu piesienies raksta auotrei. Tekstā skaidri pateikts, kas ir pī marķējums, par kuru, kā Tu apgalvo, nekas nebija zināms līdz aptuveni aizvakardienai. Virsraksts gan jau novienkāršots lai saprastu arī tie, kam raksts "ar pī zīmi nemarķēto gāzes spiedientvertņu izmantošanas termiņu pagarina" neliktos saistošs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

redzēšu kādu pildām tankā balonu, taisīšu bildes un sūtīšu policijai.

ko ņemies?,

es vispār uzskatu, ka visi šie valsts noteikti ''obligāti'' noteikumi, regulas ierobežo cilvēka brīvību...

ja cilvēks ir nedaudz pavilcies uz pašnāvību, tad neviens to viņam nevar aizliegt, ja gribēs, tad pakārsies, uzspridzināsies....., un piemēram, man nenormāli kaitina likums, ka jālieto obligāti drošības josta auto...., nu ,kas tev par daļu, gribu lauzt sev kaulus, tad lauzīšu...., un tu mani te neregulēsi....

 

 

(šo neņemiet vērā....) 

Link to comment
Share on other sites

Personīgi pofig šitais viss vēl kādu gadu droši - balonus 4 sarkanos (50L) esmu iehavojis uzpildītus. Pēc tam jau būs kāda skaidrība un arī cenas būs normalizējušās. :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Personīgi pofig šitais viss vēl kādu gadu droši - balonus 4 sarkanos (50L) esmu iehavojis uzpildītus

man tā pat, uz telefona pat atnāca īsziņa, ka var samainīt ar atlaidi, par 23 eirām..... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Uzskatu ka prātīgi būtu bijis vecos balonus nevis aizliegt, bet pakļaut pastiprinātām pārbaudēm, par pārbaudēm maksā gāzes tirgotājs un viņam ir tiesības nepieņemt uz apmaiņu bojātu balonu.

 

Nu cik var skaidrot! Balonus neviens neaizliedz kā tādus!

neviens šādu pārbaužu veicējs nav ar mieru uzņemties jebkādas rakstiskas garantijas par to atbilstību drošības prasībām! NEVIENS!

Bīstamām iekārtām un izstrādājumiem šīs prasības ir skaidri definētas atbilstošos noteikumos un atbilstību apliecina ar Pī zīmi.

Ja tu šeit redzi biznesa iespējas, ka nu tik varēsi visus smuki pārbaudīt un garantēt to atbilstību, tad beidz te ņerkstēt cik viss ir slikti, dibini savu firmu un uz priekšu.

Ja Varēsi pārbaudīt balonu uz pusi lētāk par jauna cenu, no klientiem nespēsi atkauties. pats jau iepriekš sarēķināji, cik varēs uzvārīt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Labi, es saprotu,ka tam vecajam balonam neviens to pi nekrāsos virsū, jo tas nav bizness. Tai pat laikā, neviens šeit tā i nav devis piemēru,ka balons būtu mierīgi stāvējis istabā un pēkšņi sprādzis, kaut metinātājam Vasjam tālajā 1970 gadā , uz pohām, trīcēja roka un šuve nesanāca smuka. Laikam tak arī toreiz bija gana laba kontrole un braķa balonus tirgū neizlaida. Jā, var teikt, metāls noveco, bet tak neviens balons nav uzsprādzis, tātad vēl tur. Īstenībā jau man personīgi dziļi pofig, jo jau kādus divdesmit gadus izmantoju elektrisko plīti. Man vienkārši riebjas, ka, bez kāda pamata(uzsprāgušu balonu ta nav), uzpiež stulbās jevropas normas.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Jā, var teikt, metāls noveco, bet tak neviens balons nav uzsprādzis, tātad vēl tur.
 

tā viš ir....., vis mainās, bet vai uz labo pusi?, vai jaunie baloni kalpos pusgadsimtu?, šaubos.....,(iespējams ķīnietis metinājis)

jaunizceptajiem inženieriem taču trūkst darba, tāpēc jāštuko kaut kas jauns....

 

tas tā pat, kā ar jaunajiem zāģiem (husvārnām), salikuši virsū elektroniku....., tagad stāv remontdarbnīcās pilni stūri.....,

vecie labie 54 vēl tagad kalpo bez problēmām....., (kam ir)

Link to comment
Share on other sites

Redzi, baloni lielākā daļā incedentu nesprāgst kā bumbas , bet pārplīst. Te jau saka, ka ir daudzi gadījumi, bet tu saki

 

ak neviens balons nav uzsprādzis

http://www.lvportals.lv/print.php?id=155146. Nu tie gadījumi , kad balonam jau ''pavērusies'' šuve vai izrūsējis caurums apakšā no vecuma un gāze naturāli tek ārā  tavās acīs nav nekas. Tādu gadījumu pa pilnam . Pa lielam iztiek bez blīkšķa. Ja lietotājs sakarīgs, fiksi izstiepj to balonu ārā lai tek tur un ar to viss beidzās. Kā var nesaprast ka tas nav gumijas bērnu balons kas sašķīīst sīkos gabalos -vo bija sprādziens. Bet faktiski lielā skāde jau ir stāvējusi blakus.

Labots - oxygen
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Daudzi balonu gāzes lietotāji ir noskaņoti pāriet uz elektriskajām plītīm. Problēma rodas jau cita, cik atbilstoša ir elektroinstalācija.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...