Jump to content

Virtuves gāzes baloni pēc 31 marta


Ronalds
 Share

Recommended Posts

A varbūt te tik sabiezinām krāsa- pagaidām to 31 un tad spriežam tālāk. Savādāk te dažs labs jau sāk izplatīt baumas tipa ka ik pēc 10 gadiem būšot jāparatastē uz pi par baiso naudu ( šnukuriņš) . Arī par cenām (īre, ķīlas nauda) takšu neviens nezin kā būs pēc 31. Domāju ka lai pārvilinātu klientus , daudzi kantori dos atlaides tai īrei . Kantori takšu ieintresēti lai kāds pērk to ko piedāvo, nevis uzgriež cenrādi kosmosā un klienti iet ar līkumu. Konkurence noliks visu pie vietas ( mobīlo telefonu operatoru gadijums) . Tā ka nevajag saspring. Ja godīgi, tad ja nedzīvo meža būdiņā bez elektrības vadiem, ertāk un labāk ir elektroplītis . Nu nederēs tik ja vajag milzīgu jaudu, tipa kandžas rūpnīca kā to ko atklāja nesen Latgalē :mrgreen:  . 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • oxygen

    26

  • Didzis

    15

  • Ronalds

    34

  • e = d

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja izmanto indukcijas plītsvirsu, tad,kartupeļus cept, sanāk lētāk ,kā ar gāzi. Nu jā, jāpērk jauna panna un atkal izdevumi.

Link to comment
Share on other sites

Man ir vasarnīca, bez elektrības, kura visticamāk nekad tur neparādīsies. Tur man gāze ir vajadzīga, jo 4 mēnešus gadā tur toč pavadu, tā ka indukcija man nav alternatīva. Manuprāt tas ir ahūni uzpūsts pasākums. Vienkāršāk ir, ka pildīšanas kantoriem OBLIGĀTI ir jāpilda PĀRBAUDĪTI baloni, un tikai. Ar pārbaudi lai nodarbojas tikai LG, jo visticamāk šiem ir attiecīgas iekārtas. Ja kāds balons tehnisko neiziet - utilizē, tā atbirtu nedrošie, kuru vietā nāk "drošie ar pī", ja kāds "pārbaudīts" balons uziet gaisā - meklējam rokā uzpildes kantori un uzvelkam uz desas.

Tikai žēl, ka pateicoties PSRS, visādi Āzijas blandoņas ir iemācījuši arī mūsu cilvēkiem muhļīties un žulīties, arī lamāties.

Link to comment
Share on other sites

LG un LPG divi dažadi kantori. Tik jautājums kurš maksās par to pārbaudi? Te arī viss atdurās. Balons nav klienta , bet ''kolhoza'' . Ja man, kad es stiepšu uz apmaiņu , pateiks ka maksā , pateikšu ka neko nezinu, jo balonu pie jums apmainiju pus gadu iepriekš . Nu kā reize šomēnes beidzies pārbaudes termiņš. Neesmu takšu pie sevis turējis 10 gadus konkrēto balonu. Un te iestājās strupceļs . Sīkie kantori, visticamākais pasūtīs klientu vienu māju tālāk, jo šiem jau nav remontkantora. Klients stieps nodod pie LPG.  Ja LPG prasīs naudu, tad pie maiņas visi gribēs balonu kas tiko pārbaudīts, lai nav jāmaksā nakošo reizi. Aplis noslēdzies - kurš būs muķlīs kas maksās par kolhoza balonu remontu? Nu nav normāla risinājuma bezsaimnieka balonu parka uzturēšanai. Neviens nevar piespies kantori X remontēt par velti balonus, kas nepieder kantorim X . Ja šis pielektu lielajiem brēcējiem pret to jauno likumu, tad būtu OK. Nu kolhoza laiki beigušies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par visu maksā klients. Problēma ir citur, ka neviens kantoris negrib sertificēt vecos balonus, kas ražoti pēc nosacītiem standartiem, respektīvi, ja Vasīlijs tajā dienā bija ierāvis, tad balona kvalitāte var būt apšaubāma. 

 

Kaut kā ar ugunsdzēšamiem CO2/pulvera baloniem tā būšana ir sakārtota, jo balons ar visu saturu pieder klientam un nav nekāda kolhoza. Protams, vecos krievu laiku dzēšamos neviens uzņemsies sertificēt un tos nāksies utilizēt. 

Link to comment
Share on other sites

Snukurin, tu neizprot likuma jēgu: nevar būt BISTAMA manta bezsaimnieka kā tas ir tagad ar sarkanajiem baloniem.  Nu izlasi tos MK755 - baloni var piederēt vai nu tam kas lieto  vai ''atbildīgai personai'' . Tā persona ir kantoris kam pieder baloni . Palasi punkta 2.2 apakšpunktu 16. Atbildīgā persona nodrošina, lai krāsa, marķējums vai cits tehniskais risinājums, kas ļauj identificēt atbildīgo personu, būtu viegli, skaidri un nepārprotami saskatāms, salasāms un neizdzēšams.

Balons ir marķets un konkrēta piederība. Nu ja tas būs ''fedjas'', kas stieps uz uzpildi , tad pieņemot uz uzpildi pirmā pielikuma veidlapu , paņem balonu un to pašu balonu atdod atpakaļ . Nu balons ir ''fedjas'' īpašums . Kad būs laiks remontēt, par remontu atbildēs īpašnieks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Protams maksā klients - cenai jābūt iekļautai pakalpojuma (uzpildes) cenā. Tā pat kā ar ūdens skaitītājiem - nakuj jāpērk jauns par vairāk bakšiem, ja var par kapeiku verificēt? Un šī ir arī daļa no ekonomiskas saimniecības - maksimāli izmatot preces/iekārtas lietderīgo koeficientu, nevis vislaik ražot un tirgot jaunus. Es saprotu, ka tas ir pretrunā ar valsts ekonomiku un kopējo "biznesa plānu", bet tomēr....

Link to comment
Share on other sites

Es gan domaju,ka ta "tehniskā apskatee" balonam nav īpaši sarežģīta, jo nav tak autiņsš. Maksimus ko tur var pārbaudīt, vai nav mehāniski bojājumi un vai krāns labi noslēdz. Jūs daudz esat dzirdējuši, ka māja nodega dēļ gāzes balona. Es vismaz neko tādu neesmu dzirdējis. Parasti ugunsgrēks izceļas dēļ elektrības. Ja kāds bomzis ' dzenot ļergu, pieliek mūli ar svaigo mantu, atrubās un tad uziet gaisā māja, tur pie vainas nav gāzes balons. Domā sertificēts jevropas balons, tādā situācijā neuzsprāgs.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Didzi, nebūtu tehnisks cilvēks, bet tā 

 

Maksimus ko tur var pārbaudīt, vai nav mehāniski bojājumi un vai krāns labi noslēdz.
nu godu nedara.  Nu tad apskati vismaz standarta, kas nosaka to periodisko pārbaudi punktu sarakstu ( skatīt lapas kreisajā pusē) https://www.iso.org/obp/ui/#iso:std:iso:6406:ed-2:v1:en , jo pats standarts ar n-tajiem desmitiem lapu ir maksas pasākums  Nu nav balons limonādes pudele, kur apskate sastāv vai tajā nav iekritusi muša. Balons ir BĪSTAMĀ iekārta .  
Link to comment
Share on other sites

Vērsies vaļā gāzes točkas?

Varbūt gāzesplītis būs par akcijas cenām? :D

OK, es saprotu - gāze tomēr ir bīstama lieta, kaut kādām normām un regulējumiem jābūt.. Es tikai neesmu drošs, ka tam jānotiek tādā veidā, kad rodas sajūta- kāds uz to uzvārās. Latvieša ieradumi un mentalitāte. Par to arī, manuprāt, viss cepiens. 

Gluži kā ar elektrību - jauno viedo jau tāpat apmaksā klients, vienkārši to izsmērē ilgākā laika periodā un atsevišķi rēķinā neieraksta. 

 

 

 

Tā kā ja kādam ir jaunais balons bet nav pi tad drošības pēc to vajag samainīt kamēr var bet ja maina balonu tad vajadzētu skatīties tādu kuram tas pi ir.

Tu jau sen izvēlies, kuru sarkano balonu ņemt? T.i. - kuram labāks datums uz kakliņa?

Link to comment
Share on other sites

Tiem kam ir jaunie baloni bet nav pī pēc x datuma jaunos balonus apmainīt nevarēs

 

Ko nozīmē "jaunie baloni, bet nav pi"? Visiem jaunajiem EU sertificētiem baloniem ir virsū PI! Neatkarīgi no tilpuma. Es jau neesmu pret drošumu! Gan jau ka esošais princips, kad balons nepieder nevienam arī nav pareizs! (Šeit mums valdība un masu informācijas līdzekļi meloja pāris gadus - netiks aizliegti tikai 50L baloni, tiks aizliegti visiem kuriem nav PI virsū - praktiski visi patreiz apgrozībā esošie baloni)  

 

Tomēr stulbi, ka to pi, jeb eiropas sertifikātu nav iespējams dabūt pa normālu cenu arī pilnīgi lietojamiem baloniem.

Varēja takš darīt tā (ja jau domājam par drošību, nevis uzvārīšanos) - visi pie patērētājiem esošie baloni pēc 31 marta jāpārbauda - ja viņi ir droši - lietojam tālāk un balons tiek uzskatīts par personas īpašumu. Bet nē - šeit kāds smuki uzvārīsies uz jauno, ar Pi marķēto balonu tirdzniecību. Domāju ka apritē ir ļoti daudz veco balonu - kopā cipariņš sanāk iespaidīgs. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

a viņi ir droši - lietojam tālāk un balons tiek uzskatīts par personas īpašumu

Un kā tu iedomājies ko darīt tiem kam izrādīsies nederīgs? Es točnā ņemtu rungu, ja pusgadu atpakaļ būtu nopircis kaut kur salīdzinoši jaunu balonu priekš maiņas, aizstiepis uz apmaiņu un saņemis vietā ... kuru pēcāk atzītu par nederīgu . Man jāpērk jauns, bet Fedjam, kas no lūžniem izvicis balonu, nodevis apmaiņai un saņemis atpakaļ jau uzpildītu nosacīti jauno balonu, kuru biju pavisam nesen pircis es. Tas takšu būtu sviests un skandāls valsts līmenī, kad pusei lietotāju atzītu par derīgiem,bet pusie teiktu ka ''jūs izvilkāt ne to lozi- pērkat jaunu''.  Nav reāla risinājuma ko darīt ar to masu kolhoza balonu.  Un

 

Tomēr stulbi, ka to pi, jeb eiropas sertifikātu nav iespējams dabūt pa normālu cenu arī pilnīgi lietojamiem baloniem

pi nav pērkams sertifikāts - vai nu manta ir IZGATAVOTA ( izmantotais materiāls, konstruktoru dokumentācija, atbilstošs metināšanas process) atbilstoši lai varētu likt to pi vai nē. Gribu redzēt kur dabūsit papirus par ( izgatavotāja) par tiem sarkanajie  un citiem kas ir ieklīduši sazin no kurienes nav marķēti. Ja dabūjat, tad stiepat uz akredētiem baudītājiem, kam ir tiesības izskatīt dokumentāciju un uzlikt to pi zīmogu. Būs jūsu īpašumā derigs turpmākai lietošanai balons.  Par uzvārīšanos: ja tauta metīsies pirkt savā īpašumā, tad noteikti kādi veikli tirgoņi. Ja nē, bet no firmām īrēs vai ar ķilas naudu, tad drīzāk galvasāpes kantoriem kur raut naudu lai sapirktu balonus . Nu zaudētāji būs tie kam nebūs ko iedot klientam- tas dosies pie cita. Nav jau monopols kādām uz to gāzi.

Labots - oxygen
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Labu laiku atpakaļ iegādājos pāreju,lai varētu balonu uzpildīt autogazes uzpildes stacijā.Ja saprot,ka gazes balonu nedrīkst pildīt pilnu un nest silta istabā,tad nekā bistama tur nav un ir pat ērtak nekā vest mainīt,lai arī itkā nelikumīgi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

gazes balonu nedrīkst pildīt pilnu un nest silta istabā

 

Cik tad parasti litrus pildi ? 35  40 ?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Labu laiku atpakaļ iegādājos pāreju,lai varētu balonu uzpildīt autogazes uzpildes stacijā.
 

 

Kur šādu verķi var dabūt?

Link to comment
Share on other sites

27 l balonā pildu 20-23l ,jeb 12-13 eur,50l 2X vairāk,bet 27l ērtāt pildīt,piecel stāvus bagažniekā,uzliec pistoli,atgriez ventīli un aidā... galvenais pirms noņemt pistoli ,aizgriest ventili  :)

Pirku pie pazīstama čaļa,kas uzstāda gāzi autiņiem,viņš ņem no leišiem.

Labots - aldiss
Link to comment
Share on other sites

Būs jāpainteresējās pie gāziniekiem a to valsts shēmotāji jau galīgi ah.....i

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Ja saprot,ka gāzes balonu nedrīkst pildīt pilnu un nest silta istabā,tad nekā bistama tur nav

Par šo, lūk man ir vairāk bail, jo tagad tā darīs katrs trešais un visi jau nesaprot, ka tā nedrīkst. Ja visu laiku risks ar gāzes baloniem bija neliels, tad tagad risks būs pietiekami liels lai neteiktu vairāk.  Valdībai no savas puses vajadzēja kaut kā domāt par trūcīgo personu subsidēšanu. Ne katram atradīsies 90 eiro, ko maksāt par balonu.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Tu tai benzīntankā visu dienu dežūrēsi? Kas gribēs, tas apies šitos stulbos likumus.Mums tak krievulaiku pieredze un ne tādām vien lietām cilvēki pielāgojušies. Nu nav tie vecie baloni tik bīstami, ka to pasniedz. Paši no sevis tie nesprāgst. Ja pareizi pildīs, tad kalpos vēl piecdesmit gadus. Ja kāds cilvēks ir stulbs, tad uzspers gaisā arī balonu, kuram būs visi jevropas sertifikāti.

Labots - Didzis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tādi kā e=d, rubb, jacobs bija ļoti cieņā krievu laikos kad vara ļoti cienīja stučīšanu! Daudzi pateicoties viņiem aizbrauca uz sibīriju vai vienkārši tika nošauti. Kāda tev  starpība, kur pildu to gāzi? Tā vai tā daru to uz savu atbildību! 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ronalds_, ar šo tekstu tu stipri pāršāvi pār strīpu! Ne tu zini kas mēs esam, ne arī Tev par to ir kāda daļa! Droši vien esi no tiem, kam uzspļaut uz jebkādiem drošības noteikumiem, ka tikai iesiptu santīmu. Un kā ataisnojumu savai kretīniskajai rīcībai meklē problēmas citos.

 

Izdari pakalpojumu - nevairojies, Latvija no tā tikai iegūs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

rubb, jā es iespēju robežās ignorēju debilus noteikumus, kuri izdomāti lai kāda "cilvēku" grupa varētu uzvārīties uz pārējo rēķina! 

 

Cik tagad gāzes balonu ir apritē? (un 99% no tiem nesertificēti) Domāju ka vairāki desmiti tūkstošu! Cik nelaimes gadījumu bija 2014 gadā? Cik pēdējos 5 gados? Es domāju ka visos masu informācijas līdzekļos vēl ilgi bļautu, ja kaut kur kāds balons būtu gaisā uzgājis! Es atceros tikai vienu nelaimes gadījumu, kad pirms pāris gadiem centrāltirgus gāzes uzpildes stacija uzgāja gaisā un arī ne dēļ baloniem, bet dēļ pālī esoša uzpildītāja. No šī arī jaunie baloni nepaglābtu! 

 

Un tagad pēkšņi visi apritē esošiem baloni tiek paziņoti par lietošanā nederīgiem! Tā loģiski - 31 martā balons bija drošs un tajā var pildīt gāzi, bet pirmajā aprīlī kā uz burvju mājienu paliek nedrošs! Kaut kā nav nedaudz dīvains nostādījums...? 

 

Un savus "pārgudros" tekstus par vairošanos es lūgtu paturēt pie sevīm! 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ar gāzes baloniem ir tapat kā ar 100W spuldzēm , vai etiķa esenci. Tās mantas nepaliek pēkšņi kaitīgas vai bīstamas. Normāli būtu, ja vecajos balonos gāze maksātu dārgāk, jo tie jāpārbaida, bet jaunajos lētāk. Tad cilvēki paši izvēlētos, kas izdevīgāk un balonu nomaņa notiktu pakāpeniski, bez stresa.Tāpat varēja būt ar 100W kvēlspuldzē, kurām vienkārši vajadzēja pielikt cenai nodokli, par neekonomiskumu. Kam vajadzētu spuldzes priekš retro lustras, tie pirktu pa dārgo, bet pārejā tauta pirktu led spuldzes.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

bla bla blā

 

Bet tas Tev nedod tiesības paziņot, ka pateicoties man un man līdzīgiem Latviešus sūtīja uz sibīriju! Pievaldi ^$^%@$, ^%#^...

Labots - rubb
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Balonos pilda 80% no tilpuma, lai paliek vieta gāzes spilvenam, citādi šķidrā fāze  nāks ārā un aizsaldēs reduktoru.

Cik Latvijā pēdējo 20 gadu laikā pie lietotājiem ir uzsprāguši BALONI? es nerunāju par NOPLŪDES sprādzieniem, bet tieši balonu? manuprāt neviens

Link to comment
Share on other sites

Ezis, tur jau ir tā lieta, ka ja to dara ar prātu, tad to var darīt! Kā domā, cik droši tas būs ja sāks noplūst gāze dēļ tā, ka kāds idiots piepilda balonu un pēkšņi vairs nevar balonu aizskrūvēt. Piem. dēļ nelielas noplūdes ir aizsaldējis krānu(balona), dēļ kā vairs to nevar aizgriezt ciet! Ir nācies līdzīgu gadījumu redzēt ar CO2 5l balonu. CO2 gadījumā ja noplūdīs, tad sīkums - apdraud tikai pats sevi. Bet gāze, pie tam degvielas uzpildes stacijā... ?

 

Par to jau iet runa.

 

Ir jau kruti būt pofigistam, bet nu jādomā ir arī par sekām...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Jābūt vienkārši respektam pret spiedieniekārtām, ja zini labi ko un kā darīt, tad dari, ja nezini, tad samaksā kādam.

nebūtu nekāda vaina, ja gāzes stacijās pildītu balonu cilvēks, kas to pārzin.


Par noplūdi pie pildīšanas ir pofig, uzpildes stacijas ir paredzētas tādiem gadījumiem

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tiešām zināt, kā pareizi darīt un domāt, ka visu zina, ir divas atšķirīgas lietas. Tieši pašpārliecinātība arī noved pie letālām sekām. It kā vienkārši - piepildīt balonu, pievienot vadiņu 6kV līnijai utml.  

 

 

ja zini labi ko un kā darīt
 
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Cilvēks jau tā ir iekārtots ka domā ka ar mani jau tas nenotiks, es jau zinu labāk. Daļai forumiešu ir viedoklis (visu zinu un protu) par lietām kuras ir tik redzējuši pa gabalu, pat nesaprot daudzu lietu jēgu. Kaut vai šis

 

citādi šķidrā fāze  nāks ārā un aizsaldēs reduktoru.

Vispār skolā esi gājis. Fiziku esi mācijies . Kautko esi dzirdējis par škidrumu izplešanos sasilstot? Vai zini ka šķidrumi nesaspiežās ? Ne jau ''reduktora aizsalšanas'' dēļ nedrīkst pildīt balonu pilnu. Pārpildīts , kas uzpildīts ziemā , aukstumā, ienesot siltumā ( telpā) vienkārši pārplīsīs ! Būs telpā propāna 24 kg uz grīdas un gaisā. Un tad , ja kā noveigsies . Vai būs ūguns avots kas to visu aizdedzinās vai nē .99,99% būs un būs kārtējais izsaukums pažarniekiem. Šitā , visticamāk, bija tajā Vecrīgas kafejnīcā pie skolas, šitā bija vesalā kaudzē kadijumu latvijas austrumos 2010 gadā . Cik vēl bija citu, kur pažarnieki nodzēsa krasmatas un tur mētājas sasprādzis balons vai tam izšauts ventīlis. Nu ej nu sazini vai bija īsavienojums un no tā aizdegās māja vai arī pirmavots bija tas balons. Labāk vienkārši neiespringst, jo ugunī tie sarkanie baloni sprāgst! Būtu vismaz tiem sarkanajiem kā normāliem baloniem, ventīlis ar drošibas vārstu, bet pat tā nav. Ja pažars (nu cita iemesla dēļ, ne balona), tad pažarniekam jālien dzēst un jebkurā brīdī tas balons var eksplodēt. Baigi jau gribās riskēt glābējam ar savu dzīvību . Normāla balona gadijumā atsprāgs tas ventīlis un izlaiž to gāzi ārā . Uguns jau ir kad deg , bet vismaz nav sprādziena ugunsgrēka gadijumā. 

 Starp citu, gudrīšiem, kas propogandē uzpildi autouzpildes vietās, nav ienācis prātā ka tas gāzes skaitītajs var nogļučit? Un dabūsit jūs mājās ''bumbu'', jai cik liktos ka esat piesardzīgi un likumi nav rakstīti jums. Man pāris reizes ir gadijies ar benzīnuzpildi, ka jūtami vairāk ielej nekā rāda skaitītājs, Nu kaut kas skaitītājam aizķerās. 

Labots - oxygen
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tava brīvība beidzas tur, kur sākas manējā!

Es pildot balonu tavējo brīvību nekādi neaizskaršu, nesatraucies lieki! 

 

Bez tam tagad Ogres gāzes tankā kur pildu gāzi iekš auto, ar pāreju tanka darbinieki pilda balonos gāzi! No tās pašas autogāzes uzpildes pistoles. Un viss notiek!  Neviens gaisā nav uzgājis! 

Normāli būt, ja vecajiem baloniem būtu jāiziet papildus drošības pārbaudes un ja:

*Nav mehānisko bojājumu

*Nav rūsas un krāsas bojājumu

*Kārtībā ventilis

*Iztur spiediena pārbaudi 

 

Tad lietojam tālāk.

 

Bet tagad, piemēram apritē ir 20k balonu. Jauns balons maksā 90 Eur, kā jau minēja. Kādam būs ieņēmumi  ap 2 miljoni eur, Ja pieņem ka navars 20%, tā vienkārši, pateicoties šim lēmumam kāds nopelnīs ap 400 000 eur.... 

Link to comment
Share on other sites

Man divi lielie baloni ir, vasarnīcā viens iet vienu sezonu aptuveni, ar visām zaptes vārīšanām.

 

Fiksi līdz termiņam apmainīšu, divus gadus šī problēma nesatrauks. Pēc tam redzēs - vai nu pirkšju jauno, vai arī aizšaušu līdz leišiem apmainīt tos abus vecos, ja sanāks izdevīgāk.

Link to comment
Share on other sites

Normāla balona gadijumā atsprāgs tas ventīlis un izlaiž to gāzi ārā

 

Un kur problēma vecajiem baloniem šos drošos ventiļus salikt? Daļai jau viņi ir nomainīt un pieņemu ka uz drošajiem.

 

 

 

. It kā vienkārši - piepildīt balonu, pievienot vadiņu 6kV līnijai utml.  

Un kas šīs darbības dara? Dievi? Piemēram Ogres tankā balonus patreiz pilda čalītis, kuram vismaz pēc paskata zināšanas par tehniskām lietām ir apmēram kā sētas mietam. Bet viss notiek - no šā tomēr secinu ka uzpildīt balonu nav nekāda raķešu zinātne. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

To balonu auto tak pats neuzstādīji? Tev CSDD pie tehniskās pases maiņas tak prasīja sertifikātu, ka to paveicis kantoris, kas to drīkst darīt nevis Vasīlijs no Pampāļiem?

 

 

pildu gāzi iekš auto

 

Savukārt tiem sadzīves gāzes baloniem, kurus tu pilni pašrocīgi, neviens nav izsniedzis kaut kādu apliecinājumu, ka tu tā drīksti darīt. Ja reiz valsts ir noteikusi regulējumu, tad nevar jebkurš varonis, kurš iedomājās sevi par gāzes speciālistu vai elektriķi, bāzt visur savus nagus un pārējos saukt par idiotiem.  

 

 

Te nesen bija tēma, kur viens "speciālists" iedomājās uz dzīvokli pašrocīgi bāzt 25A drošinātāju. 

Link to comment
Share on other sites

nebūtu nekāda vaina, ja gāzes stacijās pildītu balonu cilvēks, kas to pārzin.
Tiešām zināt, kā pareizi darīt un domāt, ka visu zina, ir divas atšķirīgas lietas. Tieši pašpārliecinātība arī noved pie letālām sekām. It kā vienkārši - piepildīt balonu, pievienot vadiņu 6kV līnijai utml.
Daļai forumiešu ir viedoklis (visu zinu un protu) par lietām kuras ir tik redzējuši pa gabalu, pat nesaprot daudzu lietu jēgu.

 

Arī pēc šitā topika izlasīšanas dzimst jauni "speciālisti", piemēram, es... :mrgreen:

Vēl pirms mēneša nezināju pat, ka baloni tiks aizliegti. Tagad jau esmu gudrs. Došos pie fedjas, dzirdēju, ka viņam ir kaut kāda psrs laiku virpa šķūnī, iešķiebšu viņam 0.5L buteli, un padarbošos ap virpu. Darbā ar virpu man pieredze nulle, bet kā smejies - man taču zelta rokas, kā jau lielākajai daļai tautiešu - viss būs zašibis. Tālāk došos uz tankštelli  maukšu klāt balonam savu darināto pāreju. Pildīšu 80% no tilpuma... tfu... kādi 80%? Da labi, jūs ņirgājaties... lai iet visi 96% un retāk jābrauc uzpildīt. Ja tiešām tā gāze izplešas,tad nevar būt , ka tik ļoti izplešas. Vispār, uzskatu ,ka tās ir tikai leģendas, ko muļķi izplata. Fizika vispār ir liela leģenda! VAi tad jums ieejot siltā dzīvoklī rumpis arī +20% +25% izplešas? Turklāt, uz balona tak skaidri un gaiši rakstīts 50L, značit loģiski tur 50L gāzes mierīgi ietilpst. Lasīt nemākat vai, āpši?! Augšējā dzīvokļa kaimiņš jau nopirka jauno jEvropas balonu - idiņš kaut kāds. Labāk būtu saviem jaundzimušajiem dvīņiem ELKOR zolīdu gultiņu nopircis par to naudu!

 

/TAS VISS BIJA SARKASMS!

Labots - Koalīcija
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja reiz valsts ir noteikusi regulējumu

 

Redzi - šāda nostāja ir valstij izdevīga - paklausīgu govi vieglāk slaukt- tiek de facto pieņemt ka viss, ko noteikusi valsts ir pareizs un labs! Realitātē, gandrīz vienmēr, tas  "pareizs un labs" ir kādai noteiktai, kungiem tuvu stāvošai grupai! Bet pārējie dabū maksāt vairāk vai tiek ieviesti nejēdzīgi un traucējoši ierobežojumi..... 

Link to comment
Share on other sites

Par 80% es minēju tāpēc, ka pārpildīts balons NEFUNKCIONĒ, viņš var tikai pārsprāgt, vai izlaist šķidro fāzi. Un man nav vairs trāpījušies baloni ar vecajiem krāniem, jaunajiem ir drošības vārsts un membrāna kas pārplīst.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...