Jump to content

Mikrouzņēmuma statusa zaudēšana


KalnzLV
 Share

Recommended Posts

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • versatile

    30

  • Zux

    21

  • Ronalds

    28

  • vvv

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

versatile

2000 alga mēnesī nav nekāds kosmoss. te pusei foruma pēc vienas aptaujas tāda bija. Progresīvajam būtu jāsākas pie kāda 1,5k un uz augšu. Ok, pie 1k.

Te kaut kad nesen bija cepšanās, ka redz, lielajām algām ir soc nodokļa griesti - netaisnīiiiiba!!!! Tik tie paši, kas par šito cepās, aizmirsa, ka paši gavilēja, kad tos griestus ieviesa - tāpēc, ka tad, kad atlaiž vai aiziet BKA tāds cilvēks, viņam ir arī diezgan zolīds pabalsts. pabalsts, par kuru viņš pats ir godīgi nomaksājis nodokļus.


Starp citu, tiem, kam alga virs 3-4k uz rokas, parasti nav problēmu daļu ienākumu noformēt kā dividendes, utml. Ieviešot kaut kādus soda mehānismus par lielāku algu, jādomā arī par to, cik reāli ir tos iegūt un vai beigās valsts nezaudēs.

Link to comment
Share on other sites

Es pats nestrādāju MUN un nav strādāts tādā. Domāju ka iesācējam ir okei. Ne visi optimizē tikai. Daudzi ir iesācēji. Lai dara, nevis raud.

Vajag valstij palīdzēt ar nodokļa atlaidi un svarīgi ar ne IIN priekšnodokli.

Link to comment
Share on other sites

 

 

2000 alga mēnesī nav nekāds kosmoss.
,

Jā, nav nekāds kosmoss - ja esi nopelnījis 3k mēnesī, nav problēmu 1k atdot valsij, tāpat daudz pašam pāri paliek. Bet ja tagad cilvēks nopelna 1k mēnesī, samaksā 9% MUN un saņem ap 900EUR - var dzīvot! Bet ja būs gandrīz puse jāatdod valsitj.....  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Lielākais mīnuss, manuprāt, MUN gadījumā ir darbinieku socālā neaizsargātība. Tāpēc būtu ok, ja MUN var piemērot pirmos 2-3 uzņēmuma darbības gadus un tad jau, aiziet, pēc pilnas programmas. Un lai to uzņēmumu pēc tiem 3 gadiem neaizklpapētu ciet, noteikt, ka vari būt valdes loceklis vai īpašnieks tādā MUN, ja pēdējo 5 gadu laikā neesi bijis valdes loceklis vai īpašnieks citā MUN maksātājā.

Link to comment
Share on other sites

ps versatile, tu tā arī neesi izteicis savas domas par airBaltic - neesi politiķis gadījumā, kurš no neērtiem jautājumiem izvairās? 


 

 

Lielākais mīnuss, manuprāt, MUN gadījumā ir darbinieku socālā neaizsargātība

 

Valdības kultivētā buļļa kaka! Ja tā nauda, kas tiek atdota valdībai nodokļos tiktu uzkrāta savā kontā - oj kāda sociālā aizsardzība sanāk!  

Link to comment
Share on other sites

versatile

Te nav eirboltika topiks. Skaidra viedokļa man nav, neesmu informēts par daudzām detaļām. Ir vairākas aizdomīgas sakarības, kuras negribu publiski apspriest.

Ja nopirks SSJ, ar AB principiāli nelidošu.

 

 

 

ā, nav nekāds kosmoss - ja esi nopelnījis 3k mēnesī, nav problēmu 1k atdot valsij, tāpat daudz pašam pāri paliek.

Neskaiti naudu svešā maciņā. Daudz un maz ir relatīvi jēdzieni. Ar ko atšķiras ģiemen, kur 2i pelna katrs 1,5 un ģiemne, kur viens plena 3k? Ģimene, kur divi pelna pa 1k, un ģimene, kur 1 pelna 3k, bet ir 2 bērni un vecāki jāuztur?

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, reāli mums algas nodoklis ir ap 50%, un ja pieskaita PVN, tad visi 70% ;)

 

 

Lai samaksātu darbiniekam to vidējo 700 eiro algu, ir jāiztērē vēl 700 eiro. Lūk arī parādās piedāvājumi maksāt minimālos 300 eiro, bet klāt aploksnē piemest vēl 700, jo (rupji rēķinot, es negribu ieslūgt algu grāmatvedības niansēs) darbinieks šādā veidā iegūst 300, bet darba devējs arī 300 eiro. Un visiem ir labi.

Vienīgā problēma darba devējam ir nodrošināt kreisās naudas plūsmu aplokšņu algu segšanai. Darba ņēmējam jārēķinās, ka pabalstus un atvaļinājuma naudas maksās kā par minimālo, ja nav sarunāts savādāk.

Labots - Smii
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja tā nauda, kas tiek atdota valdībai nodokļos tiktu uzkrāta savā kontā - oj kāda sociālā aizsardzība sanāk!

 

Ir kāds piemērs pasaulē?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Tieši tā, reāli mums algas nodoklis ir ap 50%, un ja pieskaita PVN, tad visi 70%

Ko tu tāds optimists? Reāli ir vis 100%, jo visa nauda, kas tev ir izdevumi, kādam ir ieņēmumi, no kuriem maksā nodokļus... 100%. bez variantiem.

vienīgais, kā no tā izvairīties, ir aiziet no darba un no prānas enerģijas pārtikt. Un no čemtrailiem slēpties.

 

Mums ir zemi nodokļi. Ne paši zemākie ES, bet vieni no.

 

 

Ir kāds piemērs pasaulē?

Ir. Amerika.

 

 

Un visiem ir labi.

Vot šo frāzi, lūdzu, aizej pie tā darbinieka, kas šim piekritis, un pasaki dienā, kad saņems pirmo pensiju. Vai māmiņalgu. Lūdzu.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

versatile
tieši to jau tagad liedz

Vēl neliedz. Iespējams, liegs. Stulbi, pat ļoti. bet tur nav vainīga valdība - tur vainīgi tie, kas MUN sistēmu izmanto tam, kam tā nav paredzēta. tas arī ir tas, ko cenšos pateikt.

tikai nevajag aizmirst, ka MUN gadījumā tām akopējām pensiju neredzēt. Vai ir pareizi sociāli neaizsargāt cilvēkus ar jau tā ne sevišķi lielām (720 eiro maksimums) algām?

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Karoč, jāiet uz piegdienas topiku!

Gaidīs trešdienu, cerams vēl neko nepieņems.

Labāk, lai atrod kādu ierobežojumu tiem shēmotājiem.

:drinks:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile, tu takš esi politiķis! Šitādu demagoģiju dzīt un veikli izvairīties no neērtiem jautājumiem... Kādu partiju pārstāvi? Vienotība?  :D :D :D 

 

 

 

tulbi, pat ļoti. bet tur nav vainīga valdība
- nez kurš nosaka nodokļu politiku un iekasēto nodokļu izlietojumu  - dievs tas kungs? :D :D :D 

 

 

 

Mums ir zemi nodokļi.
 

 

 

Te nav eirboltika topiks. Skaidra viedokļa man nav, neesmu informēts par daudzām detaļām
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Gaidīs trešdienu, cerams vēl neko nepieņems. Labāk, lai atrod kādu ierobežojumu tiem shēmotājiem.

Šim es piekritīšu. Tikai nebūs neviena tāda risinājuma, kas skars 100% tikai negodīgos. Diemžēl.

 

Un ir arī skaidri jāpasaka, cik ilgi uzņēmums var rēķināties ar MUN statusu - tam jābūt īslaicīgam, jo tas kropļo konkurenci.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Labāk, lai atrod kādu ierobežojumu tiem shēmotājiem.

Kā tad ... Roka roku mazgā....  

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

versatile, tu takš esi politiķis! Šitādu demagoģiju dzīt un veikli izvairīties no neērtiem jautājumiem... Kādu partiju pārstāvi? Vienotība?

Neesmu bijis saistīts ne ar vienu politsko spēku., kā arī, ja neskaita būšanu vēlēšanu komisijā savā pagastā un kkādus sīkus darbiņus turpat, + arī apgādnieka zaudēkjuma pabalstu līdz 24g.v, neesmu saņēmis no valsts nekādu naudu. Strādāju privātā uzņēmumā un par mani visi nodokļi ir samaksāti. Man aŗi patīk par pakalpojumiem dabūt čeku, jo tad es zinu, ka problēmu gadījumā, mani vismaz daļēji piesedz PTAC.

Kaut kā shēmojot, es droši vien vaŗeut dabūt 4ciparu skaitli pie lalgas klāt - bet es tā negribu. Reizi gadā paskatos, kas man krājas pensijai - nu forši.

 

Neba nu ārzemēs visi maksā nodokļus, jo tur ir labi dzīves apstākļi. labi dzīves apstākļi tur ir, jo visi maksā nodokļus. Attieksmes jautājums. Ja var iebraukt pagalmā un autiņu nomest zālītē, turpat nomest peļķā izsmēķi, liet kreiso soļķi un prasīt dar'ba aploksni bet pēc tam brēkt, ka valdība slikta, jo valstī bardaks - nu sorre, lai aiziet un tādi nošaujas.

Link to comment
Share on other sites

@@versatile,

Parēķināsim. 300 eiro mēnesī, ko darbinieks iegūst papildus tiem 700, saņemot algu aploksnē, ir 3600 eiro gadā. Šo naudu iekrājot jau sanāk pirmajai iemaksai nelielam dzīvoklim. 

 

Darbinieks nopērk dzīvokli un to izīrē, īres ienākumus novirzot kredīta maksājumam. Pēc 10 gadiem dzīvoklis ir nomaksāts. Iekrāt nākamai iemaksai jau ir vieglāk un darbinieks nopērk vēl vienu dzīvokli. Izremontē, izīrē.

 

Sasniedzot pensijas vecumu, šādā veidā iespējams tikt pie kādiem trim četriem īres dzīvokļiem, kas nodrošinās daudz labākus ieņēmumus nekā valsts nodrošinātā pensija. 

 

Un tā nav shēma vakuumā, tā cilvēki tiešām dara.

Labots - Smii
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Reizi gadā paskatos, kas man krājas pensijai - nu forši.

 

Pastāv reāla iespēja, ka tava pensija izčākstēs tāpat, kā tagad grasās izčākstēt MUN. Zinoši un varoši ļaudis naudu iegulda, un ne jau valsts pensiju 1. līmenī. 1. līmenis aktuāls bija tad, kad Bērziņveidīgie taisīja savas pensijas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tak pensijas vecumu ceļ visur un par medicīnu - maksā vai arī.....sēdi baisi garā rindā. Vai neatliekamā. Bomžiem pofigs.

 

Valstij vajadzzētu atcelt iespēju to studēt bez maksas. Šodien. Sevišķi rezidentūru.

Labots - b25
Link to comment
Share on other sites

 

 

labi dzīves apstākļi tur ir, jo visi maksā nodokļus.

Jā? Bet varbūt tāpēc ka valdības miljonus nenovirza savās kabatās?

Skaidrs ka visur valdošie iesūc kādu procentiņu savās kabatās, tomēr vairāk par LV liekas tikai Krievijā valdošie zog.... Un galvenais tā nesodāmības sajūta! Parex izshēmoja - cik tas izmaksāja nodokļu maksātājiem? LM cik izmaksāja? RS tramvaji, trolejbusi, autobusi? Nanoūdens? Kāds sēž? Vismaz kāds ir no darba atlaist? Tagad taisās 80 miljonus airbaltic iegrūst..... ;( Bet puse latvijas iedzīvotāju knapi galus savelk....  

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

versatile

Smii, un cik cilvēkus zini,kas tā dara? Apsveicami, ka tadi ir, bet aptaujas par uzkrājumiem rāda skumju ainu. Pārsvarā jau aplokšņu algas aiziet bamslī, cīgās un aifonā - atkarībā no līmeņa, kurā maksā tās algas.

Rīgas dome un ar to saistītie - nu, malači, rīdzenieki, ievēlējāt gņilu,kas vismaz kaut ko dara :D Neejiet vēl uz vēlēšanām.

A tas, ka puse Latvijas knapi galus velk... Vai Tu vari, roku uz sirds liekot, pateikt, ka tā puse pati ar savām izvēlēm to nav pelnījusi?

Kad pirms 20 gadiem viens minprezis gadumijā aicināja angļu valodu mācīties, tak arī puse valsts zviedza. Tagad lielai daļai no tās puses valsts ir 40-50 gadi, bet darbu specialitātē vai saistītās jomās nevar atrast, pakāpties karjerā nevar, jo valodu nezina. Un valsts vainīga. Aha.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Vai Tu vari, roku uz sirds liekot, pateikt, ka tā puse pati ar savām izvēlēm to nav pelnījusi? Kad pirms 20 gadiem viens minprezis gadumijā aicināja angļu valodu mācīties, tak arī puse valsts zviedza. Tagad lielai daļai no tās puses valsts ir 40-50 gadi, bet darbu specialitātē vai saistītās jomās nevar atrast, pakāpties karjerā nevar, jo valodu nezina. Un valsts vainīga. Aha.

bļin, ko tu ar to gribēji pateikt? 

Link to comment
Share on other sites

Visi ir zābaki, viņš viens ir gudrs un kārtīgs! Biju labākās domās.

Link to comment
Share on other sites

versatile, tu ko!

Tevis pieminētā angļu valodas aģitētāja dēļ, daudzas bēdas pie mums notikušas, un tādas ilglaicīgas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Par to runas nav! Bet tas nenozīmē, ka nebija taisnība vienā otrā momentā. Arī bezdeficīta budžets, starp citu, bija tieši šī personāža laikā.

Latvijā ir bijuši tikai 2 izcili ekonomisti premjeri - Šķēle un Repše. Otrais šim amatam nebija piemērots; kā finansu vai ekonomikas ministrs būtu bijis izcils. Pirmais... Nu, ne es viens saku, ka viņa pirmā premjerēšana bija visai sakarīga.


 

 

bļin, ko tu ar to gribēji pateikt?

To, ka valsts nevar būt pie vainas par cilvēka sliktām izvēlēm. Un ka es negribu, ka mani nodokļi tiek par labu tādiem nabadziņiem, kas dzīvo zem iztikas minimuma  - bet lielā mērā tikai tāpēc, ka pirms padsmit gadiem, tā vietā lai kaut ko ar sevi darītu, palika laukos ēst pieturā semkas un dzert bear beer - laikam pirmo bamsli Latvijā.

Ir, protams, visādi stāsti un visi nav vienādi. Bet daudzi ir. Nupat paziņa, liepājnieks, bija iepostējis  - atnāk ciemos čalis, sūdzās, slikti, darba nav - šis saka, paga, bet tu tak dzelžus rubī, tur tam kantorim vienmēr tādi cilvēki vajadzīgi - čalis pretī - tu ko, tur tak jāstrādā...

 

Un es nekad neesmu teicis, ka viss ir skaisti un ideāli mūsu valstī. Nav. Ļoti daudz kas nav. Bet viss slikti arī nav. Un būtu labāk, ja paši viens otru nečakarētu, pēc kaut kāda sava īstermiņa labuma dzenoties.

 

Un nevajag aizmirst vienu teicienu - patiesību uzzini salīdzinot. Krieviski labāk skan.

Mums esot slikti ceļi. Nekādi labie nav. Bet viena paziņa no Ukrainas, kas jau kādu pusgadu strādā Latvijā, kkad dikti priecājās, cik mums labi ceļi - kad visi sākām smieties, viņa teica, ka jā, galīgi ne visur - bet kopumā vienalga daudz labāki, kā Ukrainā...

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

To, ka valsts nevar būt pie vainas par cilvēka sliktām izvēlēm. Un ka es negribu, ka mani nodokļi tiek par labu tādiem nabadziņiem, kas dzīvo zem iztikas minimuma  - bet lielā mērā tikai tāpēc, ka pirms padsmit gadiem, tā vietā lai kaut ko ar sevi darītu,

redzi ''āmurgalva'', ja valsts ļautu attīstīties mazajam biznesam, nepiemērotu tādus pašus noteikumus kā lielajiem, (kādi Latvijā nav), jo lielie pārsvarā reģistrēti kaut kādās salās..., tad te varētu arī parunāt... 

Link to comment
Share on other sites

versatile, Jūs par prānu norādījāt. Tad lūk, no " prānas " daudzi ir pārtikuši visu neatkarības laiku. Pilnīgi legāli. Maksājot nodokļus.

Kas ir prāna Jūsu uztverē?

Prāna hinduismā ir....

Prāna New Age uztverē ir....

Kaut ko līdzīgu definē tautas dziedniecība, bet nav nepieciešams to sajust ticot eksistencei. Var sajust, pildot klasiskās meditācijas budisma garā, kas raksturīgas austrumu cīņu klasikas novirzieniem.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu tieši tā. Valsts deva tādu iespēju, bet cilvēki tā vietā sāka optimizēt nodokļus. Ko darīt, tagad pievērs. Žēl, protams.

Link to comment
Share on other sites

Varēja definēt vienu darbinieku - uzņēmēju, ne piecus.

Nekas, eksistē tādas U.K utml, kur iesācēji mazie ir vajadzīgi.

Nekas, Francija, ASV un daudz citi atzīst, ka puse vai vairāk uzņēmumu ir mazie. Tomēr nav vērts stīvēties, kas lielā firmā sācis strādāt ar labu algu, tas " mikrobu " nesapratīs.

Tikai bez prānas maizi apēst nevarot un dzīvot arī ne, vismaz dažās reliģijās tā definē kā " dzīvības enerģiju ";).

Link to comment
Share on other sites

Lielā mērā piekrītu Verastile. Pirmkārt jau katrs pats savas laimes kalējs !

Nav mums nebūt tik slikti, kā ir daudz kur citur.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Latvijā ir bijuši tikai 2 izcili ekonomisti premjeri - Šķēle un Repše.

 

O jā!!!! Pirmais tad kad auga ekonomikas kredītu burbulis, tikai murmināja gāzi grīdā un uz nebēdu tērēja naudu, tā vietā lai ko iekrātu nebaltām dienām! 

Otrais parakstīja LM galvojuma līgumu, par kuru nodokļu maksātāji vēl joprojām maksā! 

 

Tiešām izcili ekonomisti - premjeri! 

 

(Nu jā - viņi ir izcili - likumīgi apzaga tautu par miljoniem latu/eur - dzīvo cepures kuldami un smejas par bauriem, arī tādiem kā versatile kas paklausīgi maksā nodokļus - mierīgai aitai vieglāk cirpt vilnu!) 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Es neesmu no Rīgas. Joprojām esmu deklarējies savos laukos, kur mani nodokļi nodrošina aptuveni vienu darba vietu gadā. Kad nomainīsies vara Rīgā, moš arī pārdeklarēšos.

Vienotība ir sagājusi sviestā. Nacionāļi, diemžēl, arī. Sēdi, skaties, brīnies un priecājies, ka vēlēšanas nav tik drīz.

Nu, radiofiziķis ar Latvijas Banku tika galā laikā, kad tai bija daudz reālu funkciju un daudz spiediena uz latu no dažādiem avotiem. So, jā, ekonomists un finansists viņš bija labs. Nu, pēc tam... tas ir pēc tam.

Ieleja - par autobusu pieturām - laikam neesi ārpus Rīgas bijis. Reāli iecienītākā tusēšanas vieta lauku ziedam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Otrais parakstīja LM galvojuma līgumu, par kuru nodokļu maksātāji vēl joprojām maksā!

 

jebkurā biznesā ir lēmumi, kuri nes peļņu, un lēmumi, kuri rada zaudējumus. izdzīvo tas, kurš mazina otro lēmumu skatu. Bet tādi ir pilnīgi visur. Bizness bez riska neeksistē. Vienīgais izņēmums var būt monopolists vai totāli korumpēta valsts.

Tieši tāpat jebkurā valsts pārvaldē būs lēmumi, kuri rada zaudējumus. Tādi būs vienmēr un tāpēc tiem, kas viss ir slikti, vienmēr būs par ko gaudot.

Labots - e = d
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lasot komentus jāsecina, divos vārdos -pa lielam Ir divu tipu cilvēki. Vieni lamā valdību, otri - tautu. Es vairāk pie pirmajiem. Jo ir par ko.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...