Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

 Man nav iebildumu pret start screen kā W8.1 vai start menu kā W10. Man vienkārši pietrūkst visu programmu attēlojums pa visu ekrānu, kā bija W8.1. Nospiežot iekš W10 Visas programmas, ir sleja, kurā jātin un jāmeklē, turklāt programmas pa mapēm, man personīgi likās ērtāk kā W8.1, visas programmas uzreiz pa visu lapu, pārskatāmi, bez nekādas tīšanas un meklēšanas. Šo taču varēja atstāt kā iestatījumu variantu, un bija tā sākumā W10 priekšrelīzēs.

 Arī man viss strādā labi. Nesaskatu lielas problēmas apstāklī, ka apdeiti nāk un instalējas paši savā nodabā, tāpat uz W8.1 daudz nesekoju tiem apdeitiem, paši automātiski instalējās, nelikos par tiem ne zinis. Uz W10 pat mazāk traucējoši liekas, jo sainstalējas, kā teikt, nahodu, W8.1 gadījumā pie apdeitiem biežāk bija jārestartējas, kādreiz bija - slēdz ārā datoru, a tur apdeiti gaida, jāinstalē izslēdzot, tad gaidi, kamēr instalējas... Nezinu, kā kopumā ar draiveriem, man nav pārmetumu automātiski instalētajiem draiveriem. Savam datoram AMD videokartes draiveri pārliku jaunāko no AMD mājaslapas, domāju, ka MS bāzīsies virsū ar savu, nē, viss palika, kā es gribēju. Vēl jauninājums AMD draiverim atnāca, caur Windows apdeitiem, automātiski uzlikās, tik nokonstatēju, ka vēl jaunāka versija man videokartes draiverim.

 Saprotams, ka ne visiem W10 pagaidām bez problēmām. Esmu pārliecināts, tas ir tikai laika jautājums. Prātīgākais jau bija dažus mēnešus pagaidīt, lai ieskrienas tas W10, lai atnāk labojumi... abet gribējās ātrāk tikt pie W10, nu tad arī ir kam ķeras. Atceros, kad W7 iznāca, iegādājos datoru ar W7, gandrīz pašā sākumā... vēlāk vienu datoru nopirku jau ar W7 SP1. Tas otrs, tas ar SP1, bija krietni gludāks darbībā. Gan jau ar laiku būs W10 SP1 vai kā viņu sauks, tur vairs nebūs tik daudz ķeršanās un neapmierinātības no lietotājiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šitos abus - KB3080149 un KB3075249, kuri pāris dienas atpakaļ iepriecināja W7 un 8 lietotājus un kuri paredzēti, lai lietotājs būtu kā uz delnas

 

 Paskatījos vienā w7 kompī. Šitie stāv uz mana akcepta gaidīšanu, jo automātā iestatīti tikai kritiskie apdeiti. A vot kā W10 šitā pa vienkāršo menedžēt apdeitus, vēl neesmu iebraucis. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

lieto>labais taustiņš sarakstā vajadzīgajai progai>,,Pin to start

Zinu, zinu, kā piespraust programmu sākuma izvēlnei, zinu, kā piespraust uzdevumu joslai. Iet runa par citu, piemēram, pieeju es pie sveša Windows 10 datora (savam zinu, kas kur ir, savam esmu visu izpētījis, izmēģinājis un atspraudis visu, ko vajag, ko gribēju), apskatīšos, kādas programmas tajā datorā, nu ļoti nepārskatāmi programmas caur W10 start menu, nestāstiet, uz Windows 8.1 bija krietni labāk šajā ziņā, vajadzēja tik atvērt visu programmu lapu - viss kā uz delnas. Tagad jau man vienalga, sākumā bija mulsinoši, pie svaigas W10 instalācijas bija grūti noorientēties, kādas tur programmas pēc noklusējuma salikušās, bija jātin tā visu programmu sleja no augšas līdz apakšai, jālien mapēs... W8.1 gadījumā pietiktu Windows taustiņš -> Visas programmas un viss tev priekšā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Fantamass

Jau trešo reizi Microsoft ir salaiduši dēli vadības paneli kurš nav ērts un pat izskatās kaut ka lētāk.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 Vecais Vadības panelis uz Windows 10 tāds pats vien ir palicis, izņemts tik no tā Windows Update. Jaunais vadības panelis jeb iestatījumi, tiesa, tas tāds nedataisīts izskatās. Es daru visu pārsvarā caur veco Vadības paneli, labais taustiņš uz Windows ikonas ekrāna apakšā, kreisajā stūrī -> Vadības panelis, tas man iestatīts, ka uzreiz visi Vadības paneļa vienumi, nevis pa izvēlnēm un apakšizvēlnēm, tālāk dari, ko gribi...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

IT_chunthia

@snukurins Tu nesaprati. Izskatās ka neesi īsti tā lietojis Windows 8.1

 

@vvv par to jau iet runa, ka Windows 8/8.1 Iestatījumu panelis nebija ideāls, bet salīdzinot ar Windows 10 liekas labāk nostrādāts un pārskatāmāks. Out of place, kā jau minēju.

Link to comment
Share on other sites

Tak kur problēma atrast vajadzīgo.. nospiežam start un vienkārši rakstām.. atradīs visu, ko vajag un nevajag..

Link to comment
Share on other sites

Nu nav problēmu atrast vajadzīgo caur meklēšanu. Ja zini, ko meklēt. Vēlreiz. Paņemiet svešu datoru, kurā jūs nezināt, kādas tur programmas instalētas, pieņemsim, vajag ātri apskatīt, kādas konkrētam datoram programmas sainstalētas, iedomājieties... Varu derēt, uz W8.1 datora jums tas izdosies ātrāk nekā uz W10 datora. Programmu skats pa visu ekrānu ir pārskatāmāks, nekā tā programmu sleja.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@@vvv,nu tu ar.. kā iesācējs.. uzspied start (all apps) un skaties kas par programmām sainstalētas vai arī ieej control panelī (tiesa tur tikai desktop app instalētās, ne paša windows app no veikala rādās) Kur problēma? 

 

Izskatās, ka meklē problēmu, kur tās vienkārši nav.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

PohuSeja

 

 

nezināt, kādas tur programmas instalētas

 

Win+R "appwiz.cpl" - kur problēma?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Izskatās, ka meklē problēmu, kur tās vienkārši nav.

Iespējams, kasos pa sīkumiem.

Bet tomēr, kā jums šķiet, kur pārskatāmāk visas programmas?

Šeit

Customize-Start-Menu-in-Windows-10-2.jpg

vai šeit

4-all-app-view.png

 

Bildes no interneta, pirmās, kas pagadījās...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

nu.. tas pirmais screenshot no kādas galīgi agrīnas win10 versijas.. tagad mazliet savādāk un nez.. viss ir ērti. Tas win8 variants nav slikts.. un nav arī nekas diži labāks kā tagad. Kā saka, par gaumi nestrīdās, man nepatik, ja programmu saraksts ir pa visu ekrānu.. win7 tā nebija.. un labi, ka win10 tā nav. (lai gan var ieslēgt)

Link to comment
Share on other sites

 

 

lai gan var ieslēgt

Kā var ieslēgt? Es neatradu.

Jā, Windows 7 bija labāk kā Windows 10, bet programmas pa mapēm, prasa papildus mapju vaļā vēršanu. Man pašam vislabāk patika kā bija W8.1.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Neatceros kad kādu programmu būtu vēris vaļā meklējot start menu un vai klikšķinot uz ikonas. 

Win taustiņš + meklēšanas frāze + (bultiņa uz augšu/leju ja vajag) + enter . Win 10 šajā ziņā strādā superātri un superērti

Link to comment
Share on other sites

Uz sava datora jāzin programmas, bet pie svešiem nav ko līst. Uz w10 start izvēlnes var ērti sakārtot ikdienas nepieciešamo programmu ikonas.

Link to comment
Share on other sites

IT_chunthia

Win+meklējamā frāze -> tas pats ir arī uz Windows 8.1

Bet ir atšķirība vai tu to dari skaisti, skaistā vidē vai Windows 10, kas izskatās nenostrādāts produkts un ar visu vajadzīgo, nevajadzīgo sabāztu vienā vietā.

Darba efektivitāti protams tas neitekmē, bet tomēr.

 

Vispār viss šis ir kļuvis par kašķa meklēšanu, bet Windows 10 ne tikai neiepriecēja kā Windows 7, Windows 8 un 8.1 pirmoreiz tos ieraugot, bet pat sarūgtināja. Ja jums ir citi iespaidi par šo produktu, man prieks un skaudība par jums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gribu iekomentēt par VPN pieslēgšanos. Ja uz win8 tu atver tīkla savienojumus un dubultklikšķini uz VPN savienojuma vai 1x uz nosaukuma un tad uz Connect/Disconnect, tad tagad uzspiežot uz VPN savienojuma šis atver VPN settings logu vaļā un tikai tur var uzspiest Connect/Disconnect. Nav līdz galam saprotama šī birokrātija.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Win+meklējamā frāze -> tas pats ir arī uz Windows 8.1
 

 

Arī uz win 7

 

 

 

bet Windows 10 ne tikai neiepriecēja kā Windows 7, Windows 8 un 8.1

 

Cik atceros ir lamātās un zākātas ir pilnīgi visas windows jaunās versijas.

 

Es 8 un 8.1 esmu izlaidis, un pārlecot no 7 uz 10 jūtos patīkami, viss strādā ātri, viss liekas ērti.  

Link to comment
Share on other sites

 

 

Win+meklējamā frāze -> tas pats ir arī uz Windows 8.1

Windows 10 izpildījumā ir nedaudz nepatīkamāk šis. Uz 8.1 bija vienalga kā, Start screen vaļā, tik raksti, un tev jau piemeklējas... Pamēģiniet, spiežam Win uzreiz rakstām - viss ir labi, tagad spiežam Win, vēl nerakstām, izdaram ko citu, piemēram nospiežam Visas programmas (nu vairs neko nevar rakstīt), nu labi, nerakstām, aizveram Visas programmas, vaļā Start menu, rakstām... NEKAS NERAKSTĀS??? Ta kas!!! To meklēšanu tik uzreiz pēc ieiešanas Start menu var veikt, kā kaut ko tur izdari iekš Start menu, tā meklēšana caur rakstīšanu atspējojas. Man šis kaut kā neriktīgi izskatās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

IT_chunthia

@Jeasus Tu izlaidi W8 un W8.1, tāpēc tev jau arī un liekas ērts. W10 jau arī un ir lielākoties paredzēts tiem, kas palika pie W7.

 

Vienkārši man liekas ka pie Windows 8.1 u1 UI ir daudz vairāk piedomāts un viss ir skaistāk, patīkamāk nostrādāts.

Bet W7->W10 lietotājiem tas nav saprotams, kas ir tikai loģiski.

Link to comment
Share on other sites

 Gluži manas domas. Windows 10 iztaisīja maksimāli izdabājot Windows 7 lietotājiem, tai pašā laikā upurēja Windows 8.1 lietotāju ieradumus. Diemžēl tur neko nevar darīt, bēdīgi, ka Windows 10 uz ilgu laiku, lasīju, ka jaunu OS MS neplāno, uzlabos tik caur jauninājumiem to W10. Pats nejēdzīgākais, ka vienai lielai daļai W7 lietotāju MS ar savu W10 tāpat neietrāpīja, tāpat liela daļa W7 lietotāju paliks ar savu W7, toties W8.1 lietotāji pāries uz jaunāko OS procentuāli daudz lielākā skaitā.

 Beigu galā, ko tur daudz kreņķēties. Štrunts par visiem sīkumiem. Galvenais, lai sistēma nostabilizējas, ar laiku kļūst uzticamāka... strādāsim uz tādas, kāda ir, pieradīsim un būs labi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ar šo bezmaksas upgrade MS drošvien grib pēc iespējas ātrāk pārtrauktu suportu w7 un w8, lai var max jaudu veltīt w10, tākā gan jau viss būs labi. 

Link to comment
Share on other sites

IT_chunthia

@vvv Jā, lielākā bēda ir stabilums un ātrums un normāli vienota sistēma. W8 iekrita manā sirdī tieši ar to, ka uz vecas sempron 2800+ sistēmas darbojās nevainojami labi, pārspējot Windows XP ātrdarbībā un stabilitātē, nemaz nerunājot par Windows 7,kura labi ja startējās uz šīs sistēmas.
Tā kā šī sistēma tika izmantota pie televizora, iepazinos ar visiem foršajiem Windows 8 (vēlāk 8.1) knifiņiem, it īpaši ar metro programmām un vidi, jo metro programmas šai vecajai sistēmai iedvesa otro elpu - viss darbojās ātri, labi un kvalitatīvi.
Plusā integrētais sistēmā IE pārsteidza ar to, ka spēja pat atskaņot 1080p videoklipus pilnīgi bez problēmām. Chrome/FF uz Windows XP šajā sistēmā bez problēmām spēja atskaņot tikai līdz 480p, bet Windows 7 - 360p.

 

No Windows 10 gaidīju vēl labākus rezultātus uz šīs sistēmas, bet beigās Windows 10 nespēj normāli, ātri un stabili funkcionēt pat uz jauniegādātā laptopa.

Link to comment
Share on other sites

 Hvz, neatceros, kur un ko tieši iepostoju, iespējams, šajā pašā topikā. 

Šito domāji vai?

https://thomas.vanhoutte.be/miniblog/delete-windows-10-apps/

 Pats nolēmu mest mieru W10 (vismaz pagaidām), pārcēlos atpakaļ uz W7. Pēc kāda pusgada/gada jau redzēs kas un kā, varbūt dzīve piespiedīs.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sava gudrība tajā ir. Par to pusgada nogaidīšanu.

raiviic, paldies par saiti, kur pamācība kā noinstalēt MS iebūvētos appus.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja saprotam lielā kaimiņa valodu - te iebiedēšanai vēl viena info :diablo: .

http://habrahabr.ru/company/pt/blog/264763/

un te it kā zālītes - bet - bloķēšana hosts failā sen jau netraucē Microsoft saņemt info.

https://github.com/10se1ucgo/DisableWinTracking

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

 Es par to MS sekošanu nesatraucos. Ta ko tāds MS. Tavs interneta pakalpojumu sniedzējs pie vajadzības visu, ko internetā dari, var patīt atpakaļ, tad tāpēc nelietot internetu... Mobilā telefona sarunas visas var ierakstīt, visus SMS, viss, ko dari internetā no mobilā telefona tāpat var tikt kontrolēts, viedtelefonos iebūvētais GPS palīdzēs tavu atrašanās vietu līdz pusmetra precizitātei noteikt, tad tāpēc nelietot mobilos telefonus... Tāpat ar tādu Windows 10 (un kur garantija, ka ar 8.1, 8, 7, XP nav tāpat), parastam cilvēkam tur daudz jāuztraucas nav...

Link to comment
Share on other sites

Ir iespējams legāli noaktivizēt lai no sākuma nebūtu jāinstalē attiecīgi W7,W8 >jāatjauno uz W10

Ir. Jānopērk W10 instalācija ar visu seriāli. :devil:   Ja nopietni - nu kā tad Microsoft sapratīs, ka tev jau ir legāls Win uz konkrētās kastes ? Apgreidojot esošo OS, serverī paliek info, ka šai kastei ir konkrēti dzelži un OS legāls un, nākošajā reizē, redzot konkrēto ID - aktivizējas bez jautājumiem.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

lusis987, kā sākumekrānu pilnekrāna režīmā ieslēgt, es zinu. Mana bēda, ka Windows 10 nevar panākt visu programmu attēlojumu pa visu ekrānu. Tajā W10 pilnekrāna režīmā visas programmas arī tik slejā atveras, nevis pa visu ekrānu, kā tas bija Windows 8.1.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bet tomēr, kā jums šķiet, kur pārskatāmāk visas programmas?

Šeit! Nekas ērtāks vel nav piedzimis.

OMyZTD.png

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Kā jūtās zem Win10 3rd Start softi piem. ClassicShell vai citas. Nav tur M$ ko sadarījis speciālu ka nestrādā vairs?

Link to comment
Share on other sites

Classic Shell uz Win 10 darbojas nevainojami. Pašlaik tieši lietoju Win 10 ar Classic Shell - nafig to jauno mazo mīksto startmeņu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

IT_chunthia

Toļik, vispārskatāmākais tomēr ir Windows XP start menu. Neskaitot W8.1 start screen.

Link to comment
Share on other sites

 Nu lūk šis jau ir nopietni - zināma firma un softi, Microsoft partneri,  ja reiz iziet uz ko tādu - tas jau ir akmens M$ lauciņā. (Tiesa, ja jau M$ partneri, iespējams, ne visi caurumi tiek aizvērti).

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...