Jump to content

dzirdēt OB un ...


mambo
 Share

Recommended Posts

nee nu, vienkārši tu saproti, ka te sanaak taada divdomiiga situaacija. Ja tu peerc gatavu OB no kaada kas uztaisiijis, tad var/ vajadzetu pienjemt, ka tur viss ir OK un pareizi. Savukaart, jatu uzmeistaro hvz kaadu kasti, pieliec klaat hvz ko ( mordaunt ) , to visu savieno hvz kaa , ir vai nu 2 pastiprinaataaji vai viss uz viena , bez jebkaadiem filtriem, vai ar taadiem filtriem, kas tomeer nav preciizi laikaa uz krosa F, un attieciigi daliijuma joslaa sanaak taada putra, ka tas OB aatrais efekts vismaz pusoktaavas vai vairaak platumaa ( atkariibaa no taa, kaadas kaartas filtri tiks pielietoti ) buus vienkārši izniekots.

Saproti par ko es runaaju ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kevins

    16

  • Darkheart

    14

  • Luke

    18

  • mambo

    34

Top Posters In This Topic

OB ir oranžās brīvdienas? :grin::drinks:

Link to comment
Share on other sites

Long John
OB ir oranžās brīvdienas?

 

 

    440568_ccf1_mainbig.jpg

  :yahoo:  :spruce_up:  :beee:

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

 

Dark. Nu neprasiija par tevi. Vai tavaa sarakstaa ir arii sinteetika ? kluba gabali ???

Šaubos, vai cilvēks, kurš fano pārsvarā par klubņikiem, spētu nonākt līdz tādai izvirtībai kā OB. :) Bet nu jā, manā sarakstā laikam basa prasīgākie žanri ir industriālais metāls, šāda tāda elektronika arī, ko pa retam paklausos, bet neteiktu, ka šie ir tie gabali, kur "basa galvas" vairāk baudas iegūtu no lēnāka basa, gluži pretēji - iebildumi varētu rasties pret korekti atskaņotu reālo bungu basu, kurš netiek stiepts. Turpretim elektro-basu var taisīt, cik lēnu grib, un ātras skandas tāpat to atskaņos korekti - ātri vai lēni. Un vai tad klubos ir auto subji? Cik zinu, tur parasti ir pro akustika, kas pat tajās kastēs skanēs salīdzinoši ātri. Cita lieta - virziendarbība. Tradicionālie monopoli basu izstaro visos virzienos, bet dipolam priekšējais un aizmugurējais vilnis viens otru izslēdz, tāpēc uz sāniem un uz augšu bass pa tiešo neiet. Tie paši basa fanāti, kurus minēju, sūdzējās par to, ka nejūt basu no visām pusēm - viņiem vajagot, lai var just skaņas spiedienu, ne tikai no priekšpuses, bet no sāniem, augšas un aizmugures. Tieši šeit ir tā gaumju starpība starp dipolu un monopolu cienītājiem - vieniem vajag visaptverošu basu, kas drebina telpu, bet otri vēlas vairāk dzirdēt to, kas ir pašā ierakstā.

Un nav tā, ka atvērtās skandas slikti draudzējas ar telpu. Bieži vien ir gluži otrādi, un viens no iemesliem, kāpēc izvēlējos atvērtās, ir to draudzīgums ar telpu. Manā telpā nav iespējas novietot skandas vienādā attālumā no sānu sienām, un kreisajā pusē siena ir ļoti tuvu, kas monopola skandu gadījumā ievērojami bīdīja stereoattēlu. Lai arī situācija šobrīd nav ideāla, taču ir daudz labāk, turklāt frekvenču zemajā galā līkne ir ar kārtu korektāka, nemaz nerunājot par atvērtajām skandām raksturīgo skatuves plašumu, atvērto skanējumu un dabīgi skanošo basu. Galvenā specifiskā prasība pret telpu - aiz skandām jābūt vismaz metra attālumam līdz sienai.

Es neteiktu, ka atvērto skandu fanāti ļoti atšķiras no citiem korekta atskaņojuma mīļotājiem. Tā ir tikai viena no ekstrēmām izpausmēm virzienā uz maksimāli korektu audio sistēmu. Kā zināms - jo ekstrēmāk, jo mazāk vietas tādiem praktiskiem apsvērumiem kā izmaksas, nepieciešamā vieta telpā, estētika un modes tendences. Vairums cilvēku tam nav gatavi, tāpēc OB līdzīgi kā, piemēram, ruporu sistēmas vai line array komerciālajā tirgū ir un paliks retums. Pat hifi-lītiķiem ir svarīgi, lai iegādātā sistēma vispirms būtu ērti un praktiski lietojama, smuki izskatītos un lai būtu ar ko viesiem paplātīties, par skanējumu domājot tikai pēc tam, kad šīs pamata prasības ir izpildītas. Tāpēc arī piedāvājums ir tāds, kāds tas šobrīd ir.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un vai tad klubos ir auto subji? Cik zinu, tur parasti ir pro akustika, kas pat tajās kastēs skanēs salīdzinoši ātri

klubos lielaakoties ir diezgan forseeti subi ,  vai arii diezgan struntiigi leetaa gala subi, biezhi vien klubos esoshi subi skan vienkārši briesmiigi briivdabaa iznesti pie dziivaas muuzikas.  taads nu ir tas pro diemzhel. Auto subji vienkārši saliidzinaajumam, savaadaak domaaju ka daudziem nav skaidrs, kas ir aatrs un kas leens.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Par brīvdabu runājot, tā laikam ir vieta, kur tradicionālās kastes man ir tīri pieņemamas.

Link to comment
Share on other sites

man dabā, mašīnā(gadrīz neklausos nemaz) var skanēt jebkādi burkšķi bet istabā vajg labu

ja kādreiz sadūšošos uz bafliem tad tajos skanēs instrumentāla mūzika, varbūt vēl kāds ļoti labs šlāģerīts


shodien sieva nokodeeja turpmaak muljkjiibas nerakstiishu

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

shodien sieva nokodeeja turpmaak muljkjiibas nerakstiishu

Nu tad tagad skaidrs , kāpēc tavus tekstus bij tik smagi lasīt . 

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Kodēšana pret audiorastiju? Tas varētu būt pamatīgs ieguvums ģimenes budžetam. :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nebiju pat iedomājies ka uz tādas nesmukas izskaņas vēl kāds hobijs, hmmm.............  atpestī

Link to comment
Share on other sites

Mani mamma nokodēja, mani mamma nokodēja ...

Ar plastmasas spaini... :)

pret shito shtelli jāmeklē kāds smagāks kodējamais.. :shok:

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Kodēšana varētu izpausties kā aparāts ausīs, kas izdod griezīgas skaņas, kad klausies audio ierakstus.

Link to comment
Share on other sites

laskovij mai :rus_roulette:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

šodien pienāca filtts Alfai15 - 9.0mh,68uf, sastiķēju ar kaut kādu rādžiņa platjosla sk. + filtrs uz dullo

ir aizdoma ka OB var būt manta

ar to pašu aparatūru kas ir šo pagaidu ķecerējumu var klausīties arī klusu bet piemēram tumbas neskan

Link to comment
Share on other sites

Man ir tādas aizdomas, ka topika autors īsti līdz galam nav sapratis, kas ir "filtrs"..

Link to comment
Share on other sites

alusbundža obligāti zina kas ir filtrs kas krosovers

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

un vēl es zinu, ka pirms vārda ''kas'' , ir jāliek komats...

 

alusbundža obligāti zina kas ir filtrs kas krosovers
Link to comment
Share on other sites

Nu tagad izlasīju beidzot to komentu uzmanīgi par to Alfas sastiķēšanu ar platjoslinieku. Biju iedomājies, ka Tu to stiķēji iesākumā ar tām kaut kādām savām tumbām, kā viņas tur sauca- aizmirsu. Nez kas tas par platjoslinieku? 

Nē, nu pieņemu, ka uz dullo kaut ko stiķējot kaut kādu priekšstatu jau var rast..

Link to comment
Share on other sites

priekšstats tāds ka ar basu nebūtu tik traki kā iedomājos bet tagad nezin kā būs ar vidiem un augšām ja ņem Fostex103 ?

vienmēr var gribēt ko labāku bet cik uz to spiest ja ne uz kādu hi-end neesmu tēmējis

Link to comment
Share on other sites

Nu nopirkt ko labāku jau Tu vari, bet ko ta tāllāk darīsi? Kā uztaisīt OB ar Alfām un Fostex103 Tev vismaz būtu aptuveni skaidrs..

Ja Tev gribās ko labāku, tad nepērc Alfu, ibo tas ir lētākais 15" skaļrunis, ko zinu..

Link to comment
Share on other sites

vismaz dizains jāuztaisa labais lai pārdot varētu

aizmuguri ar audumu var taisīt ciet?

Link to comment
Share on other sites

O, jā, audumu vajag kārtīgu zīda, arī firmas zīmi zeltītu neaizmirsti uzlikt, ja vēl čaļi no foruma izstāstīs kā to visu pareizi saslēKt, tad vispār būs zashibis. Nebūsi vēl devīto klasi pabeidzis, kad pirmais ļimons būs jau kabatā, piznesmenis ibio!

Link to comment
Share on other sites

bizness nopietns


informācija ko šeit esmu guvis ir vienkārši nenovērtējama

Link to comment
Share on other sites

Mani taa 9mH superspole interesee. Paraadi, ko pasuutiiji, kaadi tehniskie parametri ???

Link to comment
Share on other sites

eu, davai nopietni, . Cik ir Rdc tai spolei ?

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

nu testam jau der, jaa. un taadaam parastaakaam kasteem, bez ambiicijaam uz hiend. Tomeer ja iegulda naudu ilgterminjaa tajaa pasaakumaa, es pamekleetu kaadu labaaku spoli. Jo to ko tu tur ieliksi, tas ir kaa zvaniits, ka vairs nekad nemainiisi .... tiesa, var gadiities, ka ja nopirktas shiis, tad ir jau par veelu ...

Link to comment
Share on other sites

pa lieko naudu labāk kādu trenažieri istabas kaktā nevis hi-end

drošības sajūtu ka tev ir arī var radīt kas cits

Link to comment
Share on other sites

Padjoms

Man te nokrita no gaisa basinieks 75-ZT-4-K....kautkāds Radiotehnikas gumijnieks :moil:  ar jūtību šķiet 87 db

Ir jēga tam akustisko ekrānu zāģēt ?

Link to comment
Share on other sites

Padjoms

Paskatījos izmērus....

Varu nomainīt jau esoshos paneļos kuros ir murmuļi no Simfonijas 6GD-2 ar to gumijnieku un  gumijniekus kustināt ar tranzistornieku,bet vidiem un augšām atstāt mazjaudīgo lampinieku...

Filtrs šķiet nav būtiski jāmaina.

Pieredze ar gumijniekiem un tesiens!....vai ko putroju?


Vispār jau laikam man šajā sakarā interesē tikai jēdziens " ātrs bass"...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...