Jump to content

Pārdodot trīs lietas ss.lv, var nokļūt VID redzeslokā


Zux
 Share

Recommended Posts

Šito jau kaut kad pirms dažiem gadiem dzirdēju apspriežam.

Te raksts.

 

 

«Likumā ir noteikts – ja gada laikā pārdodat trīs lietas ar mērķi gūt peļņu, tā jau tiek uztverta kā saimnieciska darbība.

 

Nu piemēram, atradīsies trīs preces, jaunas, iepakojumā, dāvinātas, bet nevajadzīgas, uz reiz skries maksāt nodokli, kad pārdos?

Es vairāk par privātajiem. Ja var pierādīt ka kāds to regulāri dara, tas ir tirgojās ar ss.lv starpniecību, nu lai ņem pie dziesmas.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zux

    9

  • Mezavecis

    9

  • uldiss

    11

  • Gestapo

    9

viesturs0711

Ja cena katrai lietai ar piecaam nulleem rakstaas vid's vareetu paintereseeties kaa tev labi dziivojaas un vai negribas daliities kumosaa ar vinjiem. Par mazaam naudaam neviens ar lupu pakalj neskries.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Geštāp, es par tām no tevis iepirktajām 10 klavierēm pirms pusotra gada jau paspēju 3x noreportēt VIDam - (3x pa 3 lietām) Pats godīgi esmu notirgojis tikai 2, gadā pa vienai... :>

Link to comment
Share on other sites

 

Pārdodot trīs lietas ss.lv, var nokļūt VID redzeslokā

VID redzeslokā nonāk visi, kam ir ienākumi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Volters

 

 

VID redzeslokā nonāk visi, kam ir ienākumi.

Drīzāk tie, kuriem nav ienākumu :D

 

P.S.

Naudu vajag. Jaunais ūķis kaut kā jāatsit.


Nākamais gan jau būs ebay.

Link to comment
Share on other sites

VID redzeslokā ir visi tas ir fakts. Tie kuriem ir nauda un tiem kuriem nav naudas (aizdomīgi, kāpēc nav naudas).

Link to comment
Share on other sites

@@Zoom, galvenais jau nedzīvot pāri saviem ienākumiem.. tad problēmu nekādu. :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Neesmu nodokļu eksperts, bet darījumā privātpersona-privātpersona VID var doties uz labierīcībām.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Tā gluži nav, likumen nosaka no kādas summas ir jāizgaismo arī tādi darījumi.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kaut kā tā bija, bet mēs jau te par pāris klaviatūrām un vecām S90 skandām.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Kārtējais idiotisms - VID ir jāsavāc pierādījumi par 3 notikušiem darījumiem pēc fakta - tb dokumentāri jāfiksē preču nodošanas saņemšanas fakts kā arī precīza summa 3 reizes un tad ceturtajā van ņemt ciet par mēģinājumu. Nu nezinu, nezinu, ja nu vienīgi var piesieties par kontrafaktu preču tirdzniecību. Vairāk pēc tādas iebiedēšanas aiz nav ko darīt izklausās nu un pet tiem kas konteineru preču nedēļā iztirgo

Link to comment
Share on other sites

Fufelis viss tas ir un drīzakm pohazuha, nevis reāla darbība. Nav iespējams izkontrolēt tirdzniecību internetā. Labāk būtu nodarbojušies ar nelegālā alkahola un cigarešu tirdzniecības apkarošanu.Tur tiešām miljoni apgrozās, bet , ja es savas  berndīgas apakšbikses tirgoju SS, tad man neko padarīt nevar. Nu kā pierādīsi, ka kāds pārdeva simts krekliņus. Varbūt tas ir viens un tas pats krekliņš, kuru neviens nepērk un tapēc atkārtoju sludinājumus.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Časņiki, auto tirgotāji, kas velk no ārzemēm un te tirgo, tie droši vien saraustīsies.

Link to comment
Share on other sites

Citāts no raksta

"pērk nelegālo lietu eBay, tad viņš nepērk oficiāli. Norādījusi „Dreambox" saimniece un īpašniece Kristīna Vavilova.

Vai nu kārtējā ņeučas žurnaļugas pērle vai arī Kristīnai šo biznesu ir uzdāvinājis piegulētājs, un pašai sajēga nulle.

 

Par visu pēc kārtas:

 

1.Kopš kura laika e-bay var nopirkt nelegālu lietu? E-bay cīnās ar visu nelegālo lietu (ieroči , narkotikas, kontrafakti utt.)tirgošanu savā platformā 

2. Jebkura prece kas ienāk Latvijā no tirgotāja ārpus Eiropas ekonomiskās zonas, tiek automātiski aplikti ar PVN. Pat vēl vairāk - ar PVN tiek apliek ne tikai prece bet arī sūtīšanas izdevumus. Manuprāt pēdējam aunam ir saprotams -ja ienākot preci Latvijā tiek samaksāts PVN, valstij nav nekādu pretenziju, viss ir legāli līdz riebumam

3.Ja prece ienāk Latvijā no tirgotāja kas atrodas ES, tas nozīmē ka PVN par viņu ir samaksāts citā ES valstī, tātad legāla. Šeit skatīt virkni likumu un lēmumu, par brīvo tirdzniecību ES utt., atkal viss ir legāli.

 

Rakstā izklāstītais ir stāsts  par nelegālu uzņēmējdarbību, netiek maksāti nodokļi  utt.,lai vai kā nevienam nepatīk dalīties ( maksāt nodokļus), tāda nu tā valsts ir iekārtota.

 

Tagad nedaudz dzīves īstenības ( skarbās)

 

Lasot ka VID šogad ir izveidojis grupu kas seko ss.lv un citiem reklāmniekiem gribas skaļi smieties. Kāpēc? Jo VID un Valsts Policijas, tai skaitā arī Ekonomiskās policijas darboņi šiem sludinājumiem seko jau no 90iem gadiem, un izanalizējot sludinājumus ( arī šeit aunam ir skaidrs, ka ja tirgo desmitiem pozīciju, tad tas ir bizness) veic  "kontrolpirkumus". Kontrolpirkumus uz savu kasi. Un tālāk notiek  rekets jeb izspiešana, tikai šeit nedarbojas klasiskie bandīti, bet cilvēki kuri strādā valsts struktūrās VID un policijas darbinieki no darba brīvajā laikā - dienesta apliecības uzrādīšana, tirgotājam tiek pastāstīts ka viņš nodarbojas ar nelegālu biznesu ( kas protams atbilst patiesībai) un tiek konfiscēta prece un izspiesta nauda, par to solot tālāk lietu oficiāli nevirzīt. Reklāmtirgotāji sakož zobus, nopogā, , jo kuru gan iepriecinās perspektīva ka pret viņu tiks ierosināta lieta. Protams ka tirgotāji arī neies stučīt par šiem gadījumiem, uzticība valsts struktūrām ir zemāka par zāli, ja nostučīsi ir leila ticamības pakāpe ka tevi izdrāzīs nostučīto kolēģi.  Pārsvarā sīkumu tirgoņus netramda, orientējas uz nelielu bet dārgu preču tirgotājiem - pulksteņu, elektronisku gadžetu utt. kupi deshevle prodai dorože speciālistiem

Labots - m2tv
Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Attālu paziņu šitā pārbaudīja.

Čalis dziļi ļaukos, savā viensētā, alu dzerot, pīpi pīpejot, guļbaļku mēbeles taisīja un tirgoja 2x lētāk kā citur. Nezinu par apjomiem, bet pēdējos 3 gadus atļāvās mazu saimniecību un ģimeni uzturēt tikai no šī pasākuma, tātad apjoms varētu būt diezgan liels.

Weekendā painteresēšos dziļāk kā un vai tas beidzās. Pašam interesanti palika.

Link to comment
Share on other sites

Ja par precēm ir samaksāti visi pieprasītie nodokļi, tad ko Vid izdarīs privātpersonas-privātpersonas gadījumā?

 

Skaidru naudu tak ne iznīdēt. Vācijā vispār skaidra nauda ir lielā cieņā.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

 

Jebkura prece kas ienāk Latvijā no tirgotāja ārpus Eiropas ekonomiskās zonas, tiek automātiski aplikti ar PVN. [..]
 Ja tā tas būtu, tad visticamāk šāda situācija ar dāvināto somiņu un bērnu drēbju vairmutirgotājām ss.lv nepastāvētu. Tā kā latviešu tauta diemžēl vēl no krievulaikiem ir tendēta uz apjāšanu kur un kad ir iespējams, kaut vai par kādu kapeiku, tad PVN tiek nomaksāts no ļooti mazas daļas importēto preču (visi paņēmieni jau bēdīgi zināmi - tiek deklarēta zema cena, gift, viltoti paypal papīri, pasūtīts uz uzņēmumu ar atlikto PVN maksātāja statusu un vēlāk norakstīts, utt.). Loģiski, ka tur beigās lieli cipari salasās nenomaksātajos nodokļos, no šitiem kupi-prodaj kapeikpisējiem.

 

Es pat īsti neko sliktu nevaru sajā sakarā teikt...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Čalis dziļi ļaukos, savā viensētā, alu dzerot, pīpi pīpejot, guļbaļku mēbeles taisīja un tirgoja 2x lētāk kā citur.

Varbūt konkurenti (firmas) vienkārši uzrīdīja virsū.

Bet cik tad tas nodoklis būtu jāsamakāā, un ka jānoformē, ja šis kā časņiks uztaisa 5 dārza galdus un pa piem. 200€ katru notirgo citiem časņikam. Nu labi, jau saimnieciskā darbība skaitās, tad ko viņam, dibināt SIA, mikrouzņēmumu, vai individuālo?

Un vēl, ja tos galdus un mēbeles viņš taisa uz pasūtījumu, un netā tikai reklāma, ka izgatavo preci uz pasūtījuma? Teorētiski jau tā arī ir saimnieciskā darbība. Bet šitādas lietas tak laukos pa pilnam.

Link to comment
Share on other sites

 Ja tā tas būtu, tad visticamāk šāda situācija ar dāvināto somiņu un bērnu drēbju vairmutirgotājām ss.lv nepastāvētu. Tā kā latviešu tauta diemžēl vēl no krievulaikiem ir tendēta uz apjāšanu kur un kad ir iespējams, kaut vai par kādu kapeiku, tad PVN tiek nomaksāts no ļooti mazas daļas importēto preču (visi paņēmieni jau bēdīgi zināmi - tiek deklarēta zema cena, gift, viltoti paypal papīri, pasūtīts uz uzņēmumu ar atlikto PVN maksātāja statusu un vēlāk norakstīts, utt.). Loģiski, ka tur beigās lieli cipari salasās nenomaksātajos nodokļos, no šitiem kupi-prodaj kapeikpisējiem.

Principā šeit ir akmens muitas dārziņā, ņemot vērā šīs valsts iedzīvotāju domu gājienu, by default ir jāpārbauda 100% sūtījumu vai nav apjājiens, un visādi paypal maksājumi nav jāņem vērā, bet jāliek maksāt PVN par vidējo tirgus cenu. Un vispār ar šito šmugulēšanos ir panākts ka reāli nefeiki gifti tiek aplikti ar nodokļiem - radi no US atsūta bērniem dāvanas uz Z-svētkiem maksā PVN..pisec... dadzīvojamies šito kapeikpisēju dēļ .. laikā kad katrs mērkaķis vēl nezināja kas ir dators, internets un e-iepirkšanās un neštukoja kā apjāt muitu, LV muita vispār privātpersonu pakas praktiski nečekoja un mierīgi varēja saņemt jebko un samaksāt retu reizi

Labots - m2tv
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

 

dadzīvojamies šito kapeikpisēju dēļ
+1

Man pašam sanāk ļoti daudz pirkties jēbajā, bieži sanāk tērēt laiku lai pierādītu ka tiešām pērku lietotu hlamu, nevis jaunus ķīniešu pakaļdarinājumus. Veinreiz pat muitas darbiniece, kuras klātbūtnē atpakoju paku, lai parādītu tālruņu detaļu kaudzi, stāstīja, ka ir gadījumi kad pat jaunas iekārtas tiekot daļēji izjauktas, lai izskatītos kā lietotas. Un tas viss, lai reāli pārdesmit dolārus nopelnītu letiņu pamuļķiem, kas par 100€ mēles izkāruši pērk orģinālo iPadu...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Varbūt konkurenti (firmas) vienkārši uzrīdīja virsū. Bet cik tad tas nodoklis būtu jāsamakāā, un ka jānoformē, ja šis kā časņiks uztaisa 5 dārza galdus un pa piem. 200€ katru notirgo citiem časņikam. Nu labi, jau saimnieciskā darbība skaitās, tad ko viņam, dibināt SIA, mikrouzņēmumu, vai individuālo? Un vēl, ja tos galdus un mēbeles viņš taisa uz pasūtījumu, un netā tikai reklāma, ka izgatavo preci uz pasūtījuma? Teorētiski jau tā arī ir saimnieciskā darbība. Bet šitādas lietas tak laukos pa pilnam

VIDs jau arī neguļ, pieļauju ka iekritis acīs ka sludinās gadiem. Ko dibināt ieteikt grūti, tur viņam ir reāli pašam jāpakonsultējas ar zinošu grāmatvedi, ņemot vērā viņa reālo apjomu un noieta  tirgu. Labs grāmatvedis arī nomenedžēs nodokļu maksājumus līdz minimumam,  principā grāmatveža pakalpojumi būs arī lielākie izdevumi. Legalizēties nemaz nav tik neizdevīgi, preci varēs ieskapēt un runāt ar kantoriem, kuri uz privātajam virsū neskatīsies, pavērsies jaunas iespējas

Link to comment
Share on other sites

 

 

grāmatveža pakalpojumi būs arī lielākie izdevumi
Nu nē! Nevajag jau algot savu, var tak par kādi + - 60€ mēn. atrast grāmatveža pakalpojumus.
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

 

Ko dibināt ieteikt grūti,
 Noteikti ne mikrouzņēmumu, jo ir iesaistīta ražošana - mikriki ir ideāls variants visādiem programmētājiem, dizaineriem, konsultantiem, u.c. intelektuālā darba ar lielu pievienoto vērību veicējiem, bet ne ražotājiem. Ražošanas procesā parādās izejmateriālu iepirkšana, norakstāmi izdevumi par iekārtām, degvielu, utt., kā rezultātā individuālais komersants vai pat SIA ir labākais veids, kā strādāt.
Link to comment
Share on other sites

Nu nē! Nevajag jau algot savu, var tak par kādi + - 60€ mēn. atrast grāmatveža pakalpojumus

Tas nebija domāts burtiski. Daudziem grāmatvežiem ir savas pakalpojumu firmas, protams ka izdevīgāk pirkt ārpakalpojumu. Galvenais lai būtu labs kontakts un abas puses atvērtas kā visu nooptimizēt. 

 

 

rezultātā individuālais komersants vai pat SIA ir labākais veids, kā strādāt.

Visticamāk ka tev taisnība +  obligāti jākļūst pat PVN maksātāju no pirmās dienas, jo savādāk maz firmas gribēs satrādāties un arī pašam izdevīgāk. VIDs gan klepos mēģinās dakterēt ka līdz cik tur tiem K nav obligāti, tipa nah vajag, bet nevajag viņus klausīties un tiešā tekstā pateikt ka sadarbības partneri ir PVN maksātāji un viņi nav ieinteresēti sadarboties ar PVN nemaksātāju. Un ja aizies līdz eksportam ( kāpēc gan ne, nav jau obligāti jābūt mežonīgam apjomam) ja nebūsi PVN maksātājs tad ārzemnieki uzskatīs par pēdējo žuļiku ar kuru nav vērts sastrādāties + pat ja neuzskatīs vienalga viņiem tāpat kā uz vietas nav vajadzīgs lieks papīru gemorojs ar PVN nemaksātāju + pašam  neizdevīgi

Labots - m2tv
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par cik ēnu ekonomikā strādāju jau no krievulaikiem, tad ļoti labi zinu, kā ģelas kārtojas. Uzņēmumu vajag tad, ja grib tos galdus tirgot teiksim pašvaldībai, vai citai valsts iestādei. PVN savukārt vajag,ja preci liek veikalā. Lai gan arī tur ir varianti. Jebkurš normāls tirgotājs veikalā tur paraugus, kā tos pārdod, tā galdnieks atved jaunu galdu vietā. Prortams, viss notiek uz vecās pavadzīmes. Kad sezona beidzas, tad atraksts, ka neviens galds nav pārdots .Galdam tak nekāda sērija snumura nav un VID nekādus nodokļus nesaņem. Tā ir tikai viena no shēmām, kā lietas kārto ar mazajiem ražotājiem. Ja es taisu galdu un pārdodu kaimiņam, tad VID vispār neko nevar izdarīt, jo pārdošanas faktu nevar pierādīt. VID nav resursu, lai braukātu uz  katru mazpisānu ciemu un veiktu kontrolpirkumus pie katra galdnieka.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Didzi - diemžēl tas nav nekas tāds, ar ko dižoties. Es ticu, ka ja mazāk būtu visādu muhļītāju, nebūtu tādā pakaļā te viss aizlaists - sak, "ja jau mans kaimiņš mēģina visu pa pelēko darīt, ar ko tad es labāks".

Link to comment
Share on other sites

Uzņēmumu vajag tad, ja grib tos galdus tirgot teiksim pašvaldībai, vai citai valsts iestādei. PVN savukārt vajag,ja preci liek veikalā. Lai gan arī tur ir varianti. Jebkurš normāls tirgotājs veikalā tur paraugus, kā tos pārdod, tā galdnieks atved jaunu galdu vietā. Prortams, viss notiek uz vecās pavadzīmes. Kad sezona beidzas, tad atraksts, ka neviens galds nav pārdots .Galdam tak nekāda sērija snumura nav un VID nekādus nodokļus nesaņem. Tā ir tikai viena no shēmām, kā lietas kārto ar mazajiem ražotājiem. Ja es taisu galdu un pārdodu kaimiņam, tad VID vispār neko nevar izdarīt, jo pārdošanas faktu nevar pierādīt. VID nav resursu, lai braukātu uz  katru mazpisānu ciemu un veiktu kontrolpirkumus pie katra galdnieka.

Ne viss ir tik vienkārši. Lai pārdotu valstiskām struktūrām protams vajag uzņēmumu, - tur bez komentāriem.

 

Runājot ar veikaliem tevis pieminēto shēmu var nomuhļīt ar mazām piparbodēm, kur saimnieki ir ar olām un neraustās. Ar kaut cik lielāku veikalu/tīklu esi reāls tas variants neies cauri, nu neies viņi muhļīt ar visiem saviem 100 piegadātājiem, jo vairāk ar kādu jaunu & nezināmu ( varbūt padstava) un sīko.

 

Privātajiem lielākoties protams ir pie vienas vietas.Spēks ir kešā

 

Bet arī maziem uzņēmumiem nav īsti izdevīgi iepirkt šādus izstrādājumus pa melno. Skaties: ja gribētu atvērt kafe vai kādu atpūtas vietu un man šādi izstrāddājumi savajadzētos interjeram - es neredzu nevienu argumentu lai pirktu pa melno jo nopērkot pa balto es norakstu PVN 21% + pašus galdus beņķus iemetu izdevumos, respektīvi samazinu peļņu , attiecīgi 15% ekonomija + nevienam nav jāskaidro kur es viņus dabūju.Man kāds viņus atdos 50% lētāk lai būtu vērts iet pie PVN skalotājiem zīmēt papīrus?Skuju. Tas čakars un ieguvums nav to vērts lai nenopirktu oficiāli.

 

Rezumē tam visam:lai nopelnītu vairāk un neviens nejātu prātu, beņku taisītājam ir jābūt juridiskai personai PVN maksātājam lai strādātu ar tiem kam ir vajadzīgi papīri,pats varētu izdevīgi iepirkt to kas vajadzīgs darbam/ražošanai un protams nekautrētos  nomuhļītn  kad ir klienti kuriem tas nav vajadzīgs un maksā naļikā. Kā arī advancēti grāmatvedības pakalpojumi kas visu uz papīra sakārto tā lai ir skaisti. Tāda man izskatās realitāte IMHO

 

 

Didzi - diemžēl tas nav nekas tāds, ar ko dižoties. Es ticu, ka ja mazāk būtu visādu muhļītāju, nebūtu tādā pakaļā te viss aizlaists - sak, "ja jau mans kaimiņš mēģina visu pa pelēko darīt, ar ko tad es labāks"

Dižoties nav ar ko, bet lai izdzīvotu cīņā ar konkurentu  kurš muhļī arī pašam tas jādara vai arī jāver kantoris ciet. Realitāte.Patiesībā kā tas viss zb, gribas pa skaisto lai neviens nemuhļītu, visiem čakars būtu mazāks

Labots - m2tv
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ja es uztaisu triis galdus un apmainu pret 2 cuukaam lai piesistu kungji sev un gjimenei, tas kaa jauztver? Kaa saimnieciskaa darbiiba un jaasteidzas uz vid maksaat nodoklji? Vai arii ja es vakaaraa sacepui shashliku, uzlieku alu galdaa un pacienaaju Kaiminju Grishu un shis man par to naakamajaa dienaa atnaak daarzu uzrok, tad man ar uz vid'u jaaskrien un jaazinjo, ka noticis saimniecisks darijums un jaajautaa kaa man nodokljus nomaksaat?

Link to comment
Share on other sites

 

 

VID jau nepieņem likumus, tos tikai izpilda.

 

Likumus pieņem deputāti, bet sagatavo VID sadarbībā ar FM, kā arī ievērojot ES direktīvas. Ilgtermiņa skatījuma uz konkurētspējīgu valsts attīstību nav, jo tāda skatījuma nav arī valdībai.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ir redzētas draugiem.lv un inbox.lv galerijas, kur ir simtiem apģērba gabalu

Lūk viens no piemēriem, ko, man liekas, ka tieši tipa tādus arī grib ņemt pie dziesmas. Jo oficiālajiem veikaliem besī ārā, ka kaut kādi tur kreisie darboņi preci tirgo lētāk kā veikalā, tādējādi, atņem klientus un pat vēl nekādus nodokļus nemaksā, nerunājot pat par algām.

Vispār, ja man būtu oficiāli veikaliņš, bet blakus džeks pa mājas logu caur esesu vai līdzīgu portālu vestu konkurējošu tirdzniecību, protams, ka gribētu lai viņam piegriež skābekli.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Lūk viens no piemēriem, ko, man liekas, ka tieši tipa tādus arī grib ņemt pie dziesmas. Jo oficiālajiem veikaliem besī ārā

Kādiem "oficiālajiem veikaliem"?

Mani arī besī ārā, es maksāju nodokļus, bet tie cilvēki nē - saki, kāpēc man jāmaksā alga viņu bērnu skolotājam, viņu vevecāku pensija utt?

Mana draudzene arī reizi pa reizei iziet cauri un izrevidē skapi - reizi vai divas gadā salasās paprāvs maišelis ar nevilktām drēbēm. Bet tās visas ir +/- viena izmēra utt.

Draugos jau daudzi spekulē - ķemmē secondhandus un pārtirgo. Un tādi IR JĀŽŅAUDZ - kaut vai tāpēc vien, ka viņi kropļo tirgu un nedod iespēju mazāk turīgajiem lētāk nopirkt tās drēbes.

 

a es uztaisu triis galdus un apmainu pret 2 cuukaam lai piesistu kungji sev un gjimenei, tas kaa jauztver? Kaa saimnieciskaa darbiiba un jaasteidzas uz vid maksaat nodoklji?

Jā, ja strikti pieiet. Gan no Tavas, gan cūku audzētāja puses. Es neatminu, vai likumos ir atrunāts barteris, bet, ja nav, tad nodokļi jāmaksā abiem tikai no peļņas, tb starpības starp, Tavā gadījumā, starp 2 cūku vērtību, ja tās būtu jāpērk veikalā pēc vidējās cenas un izmaksām saražojot galdu.

 

 

Jebkurš normāls tirgotājs veikalā tur paraugus, kā tos pārdod, tā galdnieks atved jaunu galdu vietā. Prortams, viss notiek uz vecās pavadzīmes. Kad sezona beidzas, tad atraksts, ka neviens galds nav pārdots

 

Ja es pērku galdu vai citu mēbeli, tad bez čeka nepirkšu - varbūt ar kādu 70% atlaidi parādītos tāds kārdinājums.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

(labots)
draudzene arī reizi pa reizei iziet cauri un izrevidē skapi - reizi vai divas gadā salasās paprāvs maišelis ar nevilktām drēbēm.

Da ne jau tikai par drēbēm iet runa. Kaut vai piem. bērnu ratiņi, jā pats savā laikā (pirms 11 gadiem) nopirku no viena tāda dzīvoklī, daudz lētāk bija, a dzīvoklis pilns piebāzts ar jauniem ratiņiem.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Skatos, daži streso, ka kaktu kantoros ne visi apģērbi tiek aplikti ar nodokļiem. Lai tiktu līdz apģērba pirkšanai, alga jau tiek aplikta ar diviem nodokļiem, plus vēl darba devējs samaksā trešo. Ko darīt cilvēkam, kas Latvijas darba vidē nevar galus savilkt kopā? Vai valsts pienākums nav nodrošināt pienācīgu darba vidi ar kārtīgu atalgojumu, nevis tikai kāst arvien vairāk nodokļus un vest arvien dziļākā krīzē? Cik nokāsa no lielveikalu pircējiem, tik arī lai priecājas.

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Kaut vai piem. bērnu ratiņi, jā pats savā laikā (pirms 11 gadiem) nopirku no viena tāda dzīvoklī

Priecājies, ka nekas nesaplīsa.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Časņiki, auto tirgotāji, kas velk no ārzemēm un te tirgo

Šodien pa radio dzirdēju reklāmu, ka viens ātro kredītu kantoris esot atvēris savu ofisu Rumbulā, palīdzēšot ar auto līzingu.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

 

 

Priecājies, ka nekas nesaplīsa.

Izvizināju divus sīčus un pat vēl pārdevu, jo nebija īsti nolietojies. Da pirku arī pa lēto, kaut kādi ap 80 Ls.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

 

 

Zuxters, 09 Jūl 2014 - 10:21, teica:Kaut vai piem. bērnu ratiņi, jā pats savā laikā (pirms 11 gadiem) nopirku no viena tāda dzīvoklī Priecājies, ka nekas nesaplīsa.

 

Es tāpat savulaik ratiņus pirku no dzīvokļa. Veselu algu toreiz tas maksāja. Trīs reizes vedu atpakaļ mainīt, kamēr iekomplektēja pareizo detaļu, lai ratiņus var kārtīgi salikt. :) Laika gaitā nācās piestrādāt, lai ritenis nekrīt nost, jo fiksējošā drātsveida detaļa izdila un taisīju pats jaunu.

Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...