Jump to content

Ferīta filtrs


andreart
 Share

Recommended Posts

Ja es būtu Porche saimnieks, es teiktu vienkārši: "Atnāc, iedošu noņemt skaidu ar manu Porche un Tu sapratīsi kāpēc es izvēlos Porche, nevis otro golfiņu!"

Līdzīgi par audio sistēmām ir teikuši ne viens vien audiofīlis, laiku pa laikam JJP pat aicina forumiešus visus bez kārtas bez razboru nākt klausīties sistēmas, kas parasti maksā piecus ciparus. Cik ir aizgājuši??? Pateikšu priekšā- Luke, Andreart,  Rudewolf un Normundss.

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JJP

    11

  • Tornis

    9

  • Long John

    13

  • Luke

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

realitāte šeit ir tāda, ka, kad parādās cilvēks, kas savā dzīvē ir ticis tālāk par "padumjo" laiku inženierijas līmeni un sāk tehniski ko pamatot, un tādiem tik tiešām "padumjo" laiku "spečukiem" kā Tev, kad aizliek mutes ciet, tā tāds pa visam nejauši nez kāpēc ātri vien tiek nobanots

 

Mīļo cilvēk, varbūt saprotami paskaidro muļķīšiem, ar kādu tādu tehniku esi  ticis paša izfantazētajā  "topā"- ??

Pagaidām tālāk par "esmu kruts" nekas nespīd.

Tāpāt, kā teorētiskais supermenis JJP- esot viskaučko  brūķējis, bet neko savu parādīt nespēj..

Mljladz (kā piedzērusi ķirzaka saka)  ... :shok:  

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Long John- Tavs apgalvojums, ka es esmu teicis, ka esmu paša izfantazētajā topā- ir kārtējā sofistika no savas puses. Salīdzinot ar mašīnām, esmu vien teicis, ka Porche, salīdzinājumā ar Golf II ir pa visam cits līmenis.

Nesaprotu, ko Tu tagad gribi no manis- lai uzskaitu kāda audio tehnika man ir mājās un kas man ir pēdējā laikā nomainījies?

Link to comment
Share on other sites

Nu man atkal šķiet, ka razborkas ir nevis Porsche vs Ford bet Porsche pret Porsche, kas pirmos trases kilometrus tiek vilkts striķī, lai mehānismi trasi iepazīst un qvantu spini sakārtojas ātruma virzienā :p

Link to comment
Share on other sites

Audiofīlu aparatiem spēka transformatori laikam ar permaloja serdi, ja jau tā uztraucas par tiem AF traucējumu milivoltiem, kas varbūt inducējas uz 220V štepseļa sienā.

Link to comment
Share on other sites

Luke, mīļo cilvēk, es nepavisam  negaidu no Tevis paskaidrojumus. Tāda tipa cilvēki to nemēdz darīt! 

Man diemžēl ir radies un paliek spēkā  visai primitīvs šablona augstprātīgo audiofīļu iespaids - "ko tu, muļķi saproti".

Es kautko saprotu no tehnikas, bet diemžēl manu varēšanu iespaido pensionāra budžets. 

Un atgādināšu, ka nevienā kultūrā lielīšanās ar pārticību nav bijusi laba stila pazīme!

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Garais John labi saprot atšķirības autiņu jomā, tāpat, kā pietieikami labi (teorētiski)  saprot šamējās arī audiotehnikā.

Bet tomēr joprojām uzskatu, ka šeit ir nevis krāniņu mērītava, bet normāls forums, kur reāli cilvēki mainās ar reālo pieredzi! 

Ja Tev nav ko pateikt, paklusē, ja ir- pastāsti, kas labs!

Bet pagaidām- tāds lielīgs puišelis pļāpa...

Link to comment
Share on other sites

Jebkuru sistēmu nosaka tās vājākais posms. Ja ir cilvēki ar tik izcilu dzirdi, kas jūt atšķirību vados, tad vajag arī pēc speciāla projekta izbūvētu akustisko zāli. Tai būtu jāatrodas pietiekoši tālu no visādiem blakustrokšņiem. Pat dziļa meža vidus nebūs piemērots, jo mezā ir ir daudz dabisku trokšņu. Pat nejaušas lidmašīnas var iztraucēt. Atliek vien dziļi pazemē.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

 

Man tomēr liekas zīmīgi, ka analoģiju ar Porsche dikti bieži piesauca Kirby laimīgie jaunie īpašnieki un Zepter trauku izplatītāji :)

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@LPC, redzi, incanti ir tas, ka Kirby jaunie īpašnieki parasti tiešām ir laimīgi, gan ar noteikumu, ka viņi to varēja atļauties, bet ne ielīduši kredītos līdz ausīm. Jo prece reāli ir ļoti kvalitatīva un funkcionāla :)

Link to comment
Share on other sites

Ne Kirbu, ne Rainbowm, ne Septer draza nekādi nav par sliktu uzskatāma. Cita lieta, ka ir funkcionāli analogi par kārtu zemākā cenā, bet līdzīgā kvalitātē.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja es būtu Porche saimnieks, es teiktu vienkārši: "Atnāc, iedošu noņemt skaidu ar manu Porche un Tu sapratīsi kāpēc es izvēlos Porche, nevis otro golfiņu!" Līdzīgi par audio sistēmām ir teikuši ne viens vien audiofīlis, laiku pa laikam JJP pat aicina forumiešus visus bez kārtas bez razboru nākt klausīties sistēmas, kas parasti maksā piecus ciparus. Cik ir aizgājuši??? Pateikšu priekšā- Luke, Andreart,  Rudewolf un Normundss.
 

 

teishi taa. jebkursh veikals ir pretiimnaakosh , naac klausies. nem uz majaam klausies testee (atstajot droshibas naudu). pats ar savaam ausiim uz savas sisteemas vari visu notesteet, pachamdiit, saprast un sadzirdeet !!! der vai neder ? stradaa vai nestraadaa !

Link to comment
Share on other sites

Atvainojos domubiedriem par uzbāzību, bet tomēr gribētos pārliecināties par Jūsu domām- vai tiešām viena mūsu kolēģa "audiofīļisko" viedokli par Oelbach kabeļu "širpotrebu" (lētumu, sūdīgumu)   vajadzētu respektēt?

 

 Piemērs:

 

http://www.ebay.de/itm/OEHLBACH-NF-214-Master-Set-1m-Anthrazit-NEU-/230720399519?pt=DE_Computing_Audiokabel_Adapter&hash=item35b801e89f

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

 

 

Atvainojos domubiedriem par uzbāzību,

nekas, mēs piecietīsim :).

 

Šis Oehlbach kabelis nav ne slikts, ne arī izcils. Tas ir koaksiālas konstrukcijas,ar resnu, apsudrabotu OFC (bezskābekļa vara) , vadu, trīskāršu ekranējumu. Pieļauju, ka tas ir ar izteiktu augšu pacēlumu, labu basu, kopumā tāds bagāta skanējuma kabelis. Ar audifīlīju tam nav ne kāda sakara. Cena norādītajā saitē ir ne lēta- 34 EUr vads+  smuki (ne izcilai) RCA konektori. 

   

Savos dārgajos kabeļos Oehlabch izmanto HPOCC varu, itkā no Japānas, vismaz tā saka viņu šehs kādā no intervijām. Tai pat laikā Japānā ir zināms viens OCC vara ražotājs Furukawa, kurš ražoja PCOCC varu un viss pārējais OCC varš nākot no Wanlung Taivānā, vai kādiem  citiem nezināmiem  ĶTR ražotājiem:

 

"... some cable manufacturers use unknown OCC materials made by somewhere else than Furukawa Electric in Japan. But we have serious doubts concerning the quality of the material that they use. Furukawa Electric has the trademark right of PCOCC, PCOCC can be supplied only from Furukawa Electric. I don’t want to point any fingers but it’s easy to prove whose conscience is guilty – these manufacturers never use the PCOCC name in their advertising materials published in Japan; they do use it anywhere else.

So some other cable manufactures have to use OCC with funny names like Ultra Pure OCC or α OCC. There is no cable manufactures which can supply PCOCC in Japan other than Furukawa. That means that unknown OCC copper cables are supplied from somewhere else than Japan. Our guess is it is mainly from China."

 

No š.g. sākuma Furukawa vairs neražo OCC varu, jo tā ražošana pašreizējos ekonomiskajos apstākļos koncernam ir nerentabla, tā dēļ , cik nu man zināms, vienīgais kvalitatīvais (licenzētais)  OCC varš un sudrabs nāks no Wan Lung (Neotech) ražotnes Taivānā. 


 

 

laiku pa laikam JJP pat aicina forumiešus visus bez kārtas bez razboru nākt klausīties sistēmas, kas parasti maksā piecus ciparus. Cik ir aizgājuši??? Pateikšu priekšā- Luke, Andreart,  Rudewolf un Normundss.

 

jā , atsaucība tāda pašvaka, man grūti izprotama.

 

 

 

un, lai jaunizceptais mudorasts "kevin"
 

nevarēja atnākt, jo svarīgi darbi bija darāmi. Žēl gan, jo būtu interesants viņa viedoklis, kāpēc tā pēdējā sistēma skanēja tā so,so...

Arī Longs nevarēja- darbs ir darbs.

Zinot Andis22 attieksmi pret šo hobiju, esmu pārliecināts, ja būt iespēja izrauties no darba vīņs būtu atskrējis.

Huan kaktuss -ārzemēs...

 

Darherart- neatsaucās un vēl daži personīgi uzaicinātie arī -nevarēja vai neuzskatīja par vajadzīgu.

Link to comment
Share on other sites

Pieļauju, ka tas ir ar izteiktu augšu pacēlumu, labu basu, kopumā tāds bagāta skanējuma kabelis.

Šitas nav audiofīlija?

Link to comment
Share on other sites

JJP, paldies par īsu un korektu info!

Labi, ka īstenie audiofīļi atceras arīdzan nabaga penžus!... :yahoo:  

Man dikti patīk labi aparātiņi, bet viņi nežēlīgi daudz maksā... :resent:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šitas nav audiofīlija?

 

- tā ir vienkārši "coloratin "- savā ziņā tāds pasīvais ekvalaizers...bet ja kādam sistēmā tāds prasās un patīk, var saukt arī par audiofīliju. Es arī ik pa laikam pamainu vadu, atkarībā no noskaņojuma vai mēness fāzes maiņas ietekmē... :)

 

 

 

Labi, ka īstenie audiofīļi atceras arīdzan nabaga penžus!..

 

penžiem toties daudz brīva laika, tad nu var ar DIY ņemties un dabūt ļoti audiofīlisku skanējumu bez četrciparu skaitļiem, tepat forumā ir izcili piemēri.

Man gadījies dzirdēt dažas dārgas sistēmas nepareizos apstākļos un komplektācijas kļudām, kur skanējums ir ne tuvu samaksātajai naudai, par nožēlu. 

Link to comment
Share on other sites

penžiem toties daudz brīva laika, tad nu var ar DIY ņemties un dabūt ļoti audiofīlisku skanējumu bez četrciparu skaitļi

 

Diemžēl, daži penži ar gadiem paliek slinki un arī skeptiski... :shok:

Jaunībā gan bija ticība un cerība- atceros nabaga študentiem un inženierīšiem feino veikalu "Prasmīgās rokas" Brīvības 91 (toreiz gan Ļeņina iela). Daudz kas tur tika sagādāts! 

 

Akustika man toreiz arīdzan bija diezgan neparasta (priekš tiem laikiem)- krievu amatieru  literatūrā to dēvēja "troika". Toreiz pa 3 rubuļiem bija nopērkami "konstruktori"- plastmasas lodītes ar stiprinājuma kronšteiniem  (ap 25  cm diametra), kurās bija standarta skaļruņu stiprinājumi. Tur smuki ievietojās 10GD-34 skaļrunis un 3GD-2 pīkstulis- tie deva augšas/vidus un stereo efektu..  Basus spēlēja sekcijas nodalījumā iebūvēts "subis" ar 2 Simfonijas 6GD-2 skaļruņiem. Tagad laikam pasmīnētu, bet toreiz likās "krutta"...  :beee:  

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Atgriežoties pie autora tēmas un sistēmas:

 

 

jo šobrīd visu ko es ņemu testēt nejūtu atšķirību. nedz dārgie daci, nedz starpbloku audio vadi krutie, īsti sadzirdamu atšķīrību nedod tik minimālas nianses mainās ka jākoncetrnē smadzenes un ausis, varētu būt ka tumbas pa vienkāršu

 

 

domāju , ka, tiešām, tie Giant būtu jāmaina. Bet pret ko? šī baltās klavierlakas prasība iedzen zināmos rāmjos- vai nu kaut kas ļoti dārgs vai arī kas līdzīgs Giant, tikai Ķinā tapis. 

 

Varbūt būtu vērts paklausīties un parunāt ar puišiem no "Sound of eden" Liepājā. Viņi var piedāvāt korpusu klavierlakā, salikt kārtīgu filtru un uz Scan-Speak Revelatoriem sanāks smukas un skanošas skandas. Tagad viņi pošas uz Bristoles audio izstādi , turu par viņiem īkšķus. 

Labots - JJP
Link to comment
Share on other sites

PS Sāku tomēr domāt, vai izdevīgāk kreditēties pie paša nordosta vai paņemt vēl kādu hipotēku. Es domāju, ka pēc šo kabeļu pielikšanas manā sistēmā manā istabā, savukārt, caur kamīnu materializēsies Lenons, Makartnijs, Orbisons, brāļi Everliji un sniegs man neaizmirstamu aurālo un , kazi, orālo baudu.

 

post-81709-0-11887400-1392551819_thumb.jpg

 

http://www.highendcable.co.uk/Nordost%20ODIN%20Speaker%20Cable.htm

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

He, kas visiem forumiešiem uznācis, ka pēkšņi krituši uz balto krāsu, tajā skaitā arī Luke! :D

Lūk mans vakardienas veikums:

1.jpg

 

Šiem galdnieks ir nedaudz nopūdelējis ar basa skaļruņa izvietojumu un pats esmu sūdīgi uzlicis priekšējo audumu- būs jāizlabo. Tas salauztais waveguide augšā vienkārši ilustrācijai tāpat kā uzliktais grila audums. Kā tagad pielikšu grila audumu priekšā- nezinu. Nu zinu vispār, bet būs nedaudz jāpajājas.. Augšpusē tas apaļais vāks arī vēl jāpielīmē. Tagad tikai tāpat uzlikts- vēl jāpielīmē..

Link to comment
Share on other sites

good, good Luke, bet man gan pašam baltais nu - tā tipa slimnīcu biku atsit , bet man arī balti auto nepatīk...audums - akcentam - odziņai ? man šis patīk ar audumu - pielikumā bilde.


Kā skan ? kāda jūtība + - ?

post-57155-0-41033400-1392555941_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zem tā auduma vēl ir voiloka kārta.

Tas audums ir vajadzīgs vairāku iemeslu dēļ;

 

1.kārt sirdsmieram, jo itkā teorētiski varētu būt tā, ka audums palīdz tik ļoti neveidoties tuvējiem skaņas atstarojumiem no priekšējā baffla midrange skaļrunim. Neesmu gan veicis AFR mērījumus flush mounted bafflā un šādam bafflam, bet teorētiski neliela atšķirība varētu būt..

 

2.kārt- taisot bafflu, esmu ietekmējies no Brigsa un/vai Troelsa, kurš, savukārt, arī, savukārt ir ietekmējies no Brigsa. Man patika, ka priekšā bafflam ir grila audums un, ka tas ir vienā līmenī ar priekšējo bafflu, un gribējās, lai priekšējais grila audums būtu noņemams. Ja skaļruņi būtu flush mounted, nespēju iedomāties kā to īstenot. Nu bija, protams, sākotnēji idejas, ka varētu frēzēt iekšā vagas priekšējā bafflā, kur likt grila rāmīti, bet tās kaut kā atkrita..

 

Visvairāk mani interesēja un baidīja kā performēs basa skaļrunis, kam Qts ir 0.319. Baidījos, ka nāksies dikti to sēdināt un iespējams arī midrange skaļruni (ir pasīvais filtrs). Sanāk, ka iet kopā ļooti labi viss. Basa galā 40Hz ir flatā, videnieks nav jāsēdina- SPL iet kopā 1:1. Basa skaņa nu ļooti priecēja. Nu īsi sakot, Oskar, uz nākamās nedēļas beigām vai bik vēlāk (kā sanāks ar laiku) Tev jābrauc pašam klausīties, ja vēlies- ko tur daudz muti dzesēt..

Man nav kalibrēts mikrofons, lai precīzi pateiktu kāda jūtība. Midrange skaļrunim jūtība skaitās 92-93dB. Domāju, ka apmēram tā arī sanāks pa lielam pie 93..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

 

 

caur kamīnu materializēsies Lenons, Makartnijs, Orbisons, brāļi Everliji un sniegs man neaizmirstamu aurālo un , kazi, orālo baudu.

par tadu cenu jau sanaks letak klonet ieprieksh minetos maksliniekus(...ak ja,Makartnijs vel var pats atnakt)...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...