Jump to content

Ferīta filtrs


andreart
 Share

Recommended Posts

Kāda jēga uzlikt ferīta gredzenu uz ekranēta (pat barošanas) kabeļa. Ferīta gredzens noēdīs traucējumus kuri parādās uz ekrāna nevis L un N dratīm.

 

Turpinat stumt pufaiku ausī!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JJP

    11

  • Tornis

    9

  • Long John

    13

  • Luke

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

par tumbu vadu runājot- jā arī tas lasa "mušas", bet ražotāji jau padomājuši par progresīvākiem aizsardzības materiāliem:

http://www.audioquest.com/resource_tools/LearningMods/NoiseDis.pdf

 

 audioquest šo karbona aizsargslāni izmanto arī tumbu vadiem.

 

osscar, tu jau ar cmukiem starpbloku vadiem ņemies, pamēģini kādu DIY tīkla vadu uztaisīt, padalīsies iespaidos.


 

 

Kāda jēga uzlikt ferīta gredzenu uz ekranēta (pat barošanas) kabeļa. Ferīta gredzens noēdīs traucējumus kuri parādās uz ekrāna nevis L un N dratīm.

 

 

 

jā un ja AQ nelieto ekranētus kabeļus, tad jau tas ferīts nav lieks?

Labots - JJP
Link to comment
Share on other sites

Sūds ar visiem ferītiem. To pašu izdara lc ķēde aparāta iekšā. Ferīts ir laba lieta priekš vga un dvi, nevis analogajiem kabeļiem. Ne jau visi dzīvo blakus komerciālajiem fm raidītājiem.

Link to comment
Share on other sites

· Hidden by kevins, Februāris 14, 2014 - Ahujenna bieži lamājas
Hidden by kevins, Februāris 14, 2014 - Ahujenna bieži lamājas

Vajadzētu atļaut audio tēmās spamot tikai ar moderatora apstiprinājumu. Par to ka audiorasti ir cūkas, pilnībā piekrītu. Go Fuck yourself!

Link to comment
· Hidden by kevins, Februāris 14, 2014 - Ahujenna bieži lamājas
Hidden by kevins, Februāris 14, 2014 - Ahujenna bieži lamājas

Kevins nav sildīto vadu cienītājs, bet dažus audiorastus tomēr sargās.

Link to comment

Pilnīgi piekītu, ka pieklājīgai skaņai pietiek ar saprātīgi pieklājīgiem "nemaximas?' kabeļiem. Regulāri iepērkos Ebay un pietiekami bieži sanaāk reāli salīdzināt dažādus kabelīšus (arī dārgā  gala), kas nāk kopā ar nopirktajiem aparātiem. Palīdzēju cilvēkam nopirkt arī gana dārgos izstrādājumus (Oelbach & Co) un varēju paklausīties/ salīdzināt  uz savas necilās sistēmiņas.  Baidos, ka te jāņem talkā auto salīdzinājums - kad ir iegādāts viskrutākais autiņš, vienīgā iespēja tālāk  izcelties- ir visādas krokodiļādas, riekstkoka paneļi u.c  "fiškas", neaistītas ar autotehniku,,, :yahoo: ...   

 

P.S. Nesaprotu, kādēļ datoristu forumā viens īpatnis (d.l) ietiepīgi dižojas ar neprasmi rakstīt normālā latviešu valodā. Vai tiešām nav iespējas savādāk izpausties? 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nesaprotu, kādēļ datoristu forumā viens īpatnis (d.l) ietiepīgi dižojas ar neprasmi rakstīt normālā latviešu valodā.
Šito jau varēji citā tēmā.
Link to comment
Share on other sites

Šito jau varēji citā tēmā.

 

Piedošan, tagad jau tiešām varēja.

Biju nobijies, kad šamais vienu brīdi bija ticis pie moderatora varas un tagad sāks uzvestes vadoņa Stāļina stilā... :yahoo:

 

miiljais Garais Jaani, tavaa vecumaa beidzot vajadzeetu  saprast, ka ne viss aciim redzamais ir ticams!

bucja tev no manis :*

Labots - drunk_lizard
Link to comment
Share on other sites

ja iekaartas lietotaajs dziivo zakjusalaa

Baidos, ka garām spriedums. Man, kā cilvēkam, kurš pārdienās redz pa kaimiņa rakstāmgaldu mētājamies papīrus ar antenu izstarojuma līkņu grafikiem un virziendiagramām, ir pilnīga un pamatota pārliecība, ka RF diapazonā klusākas vietas par Zaķusalu un Lucavsalu nav. Lūk, tiesa, Beltes kabinetā LTV mājas augšējā stāvā gan aina varētu būt citādāka. Vai Saules akmens augšā.

Link to comment
Share on other sites

nu tu domā, par to ka zem antenas - tipa sanāk  "klusā" zona ? tā pēc teorijas varētu būt.

Link to comment
Share on other sites

Arī praksē. TV torņa apakšā TV nevar uztvert :D Ētera kontrolei nākas dažādas izvirtības izmantot, lai no "gaisa" signālu dabūtu :)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

miiljais Garais Jaani, tavaa vecumaa beidzot vajadzeetu saprast, ka ne viss aciim redzamais ir ticams! bucja tev no manis :*

 

Protams, viss ir pofig... :)))

Man tik paliek bail, ka mūsu bērnubērni pavisam aizmirsīs senos tikumus...

Tagad modē degradēts  primitīvisms- valoda bez gramatikas, bērni bez klausīšanas, bārda bez skūšanās, džinsi bez lāpīšanas utt utml.... :shok:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

jā es ar pirmo reiz esmu bārdu atlaidis - :yahoo: kā sākās garais ZS weekends - tā aizgāja - nekas, pirmdien pierakstījos barbershopā bārdu apgriezt :D

Link to comment
Share on other sites

Nu jau panesās, ferīta filtri pat tiek likti uz senčiem, tikumiem, bērniem un bārdu.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

lje! tik tiesjaam! tam 1,5 m kabelim ir piita, zemeeta izolaacija, tas veido saliidzinosji lielu kapacitati un visas induceetaas AF komponentes noraujas podaa! BRAVO!

redz cik tu gudrs, vari ja gribi!

 

Bet ir tīkla vadi bez ekrāna un ferīta gredzeniem un arī savu darbu dara. Droši vien ir vēl kādi faktori, kas ietekmē skanējumu. Ja zini, pastāsti,pabārsti cūkām pērles.

 

d_l es nesaprotu, ja tevi tas neinteresē, kvalitatīvu mūziku tu neklausies, tad ko tu ārdies?Homoseksuāļus ienīsti, ebrejus neciet, bagātos nicini, tev toč pie speciālista pēdējais laiks doties!

 

ok, audifīli-bagāti idioti, tērē naudu, jo droši vien nestrādā, vienkārši pelna naudu un tērē kā grib. 

BET kurā plauktiņā lai liek audio profesionāļus,mūziķus, skaņu režisorus, ierakstu inženierus...te es nedomāju tādus kā jdat, kas te uzmeties par pro audio kingu. Te es domāju veselu virkni pasaules mūzikās zvaigžņu:

http://www.essentialsound.com/guitar-bass.htm#victor-wooten

 

te šai linkā mērījumi un salīdzināšanas tabulas:

http://www.essentialsound.com/power-cable-technology.htm

 

arī bagāti idioti, kuri no skaņas neko nesaprot??

http://www.evidenceaudio.com//endorsements.html

 

ja viņi tādi idiņi, kādēļ viņus klausīties, pietiek ar vietējo eirovīzijas konkursu- tur pareizi domājoši pīpli: "mp3 ir super"!

Labots - JJP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pilnīgi piekītu, ka pieklājīgai skaņai pietiek ar saprātīgi pieklājīgiem "nemaximas?' kabeļiem. Regulāri iepērkos Ebay un pietiekami bieži sanaāk reāli salīdzināt dažādus kabelīšus (arī dārgā  gala), kas nāk kopā ar nopirktajiem aparātiem. Palīdzēju cilvēkam nopirkt arī gana dārgos izstrādājumus (Oelbach & Co)

Hmz, nez cik pieklājīga skaņa skaitās "pieklājīga"? John Long kā Tev šķiet, cik daudziem no šeit apd1rstajiem audiofīliem interesē tādi aparāti, kas Tavā skatījumā skaitās "pieklājīgi". Un interesanti par cik kiloērikiem tad Tu regulāri iepērc aparatūru, ka tiem tā pat vien bonusā klāt tiek mesti "dārgā gala" kabelīši? Interesanti kopš kura laika Oelbach ir sācis ražot dārgos kabeļu izstrādājumus? Man nez kāpēc bija licies, ka Oelbach ražo širpotrebus par pāris ērikiem metrā.. Nu nez, varbūt esmu kļūdījies..

Link to comment
Share on other sites

 

 

Interesanti kopš kura laika Oelbach ir sācis ražot dārgos kabeļu izstrādājumus?

 

pēdējo necitē, bet nu ok - man ir viņu optiskais kabelis -0.5 m - apm. 50EUR vai vairāk...liekas viņiem ir dārgais un nedārgais gals.  kaut kā sanāca pie viņa tikt pašam negribot :D

Link to comment
Share on other sites

!@#$ gribēju citēt, nevis atbalstīt šo viedokli...

 

 

 

...BET kurā plauktiņā lai liek audio profesionāļus,mūziķus, skaņu režisorus, ierakstu inženierus...te es nedomāju tādus kā jdat, kas te uzmeties par pro audio kingu. Te es domāju veselu virkni pasaules mūzikās zvaigžņu:

... Kapēc ir sagadījies tā, ka tehniķi ierakstu studijās, skaņotāji utt liek mīskto uz audofīlu lietām ?!

Īstie audiofīli apskaņo tikai savu dzīvojamo istabu un ir paši gudrākie pasaulē !

... Lai jau - katrs jūk prātā pa savam...

Link to comment
Share on other sites

 

 

pēdējo necitē, bet nu ok - man ir viņu optiskais kabelis -0.5 m - apm. 50EUR vai vairāk..

Oskar, lai jau nu tas pēdējais citētais paliek, ibo 50eur imho ir diezgan demokrātiska cena pat par lietotu kabeli. Pēdējā laikā tādus lietotus interkonekta kabeļus pa 30-40 lašiem gabalā esmu paņēmis vairākus. :)


 

 

Kapēc ir sagadījies tā, ka tehniķi ierakstu studijās, skaņotāji utt liek mīskto uz audofīlu lietām ?!

 

Imho, tas retoriskais jautājums stipri konfrontē ar n-tajām atsaucēm šajā forumā uz dažādiem mūziķiem un ierakstu studijām, kas izmanto hiend kabeļus, tajā skaitā te pat šajā tēmā pāris postus augstāk..

Link to comment
Share on other sites

(labots) · Hidden by kevins, Februāris 15, 2014 - beztema
Hidden by kevins, Februāris 15, 2014 - beztema
50eur imho ir diezgan demokrātiska cena pat par lietotu kabeli

 

Poldīs, tagad zināšu, ar kādiem cipariem var sākt dižoties sevi cienošu audiofīļu sabiedrībā...  :yahoo:

Pagaidām izskatās, ka šeit tikai 2 indivīdi kaučko sajēdz no kvalitatīvas skaņas (JJP un Luke). Pārējie tādi lētuči vien ir.. :yahoo:

 

Vispār jau audiofīļu vajadzībām derētu ieviest jaunas SI mērvienības ??!!! 

Sevi cienījošs audiofīlis takš nemērīs sildītos kabeļus kiloomos, Fārenheita grādos  jebšu metros utml.

Bet kiloeiras tā kā pa prastu izklausās...  :shok:

 

 

 

John Long kā Tev šķiet, cik daudziem no šeit apd1rstajiem audiofīliem interesē tādi aparāti, kas Tavā skatījumā skaitās "pieklājīgi".

 

Es neapd1ršu audiofīļus, es tikai apd1ršu indivīdus, kuri tehniskos parametrus mērī latos (eiros, dolāros, drahmās utml mērvienībās)   :beee:

 

 

"Manāmi_iereibusi_ķirzaka" rakstīja:

 

miiljais Garais Jaani, tavaa vecumaa beidzot vajadzeetu saprast, ka ne viss aciim redzamais ir ticams

 

 

 

P.S. Vispār jau šeit forumā interesants "varas sadalījums"- it kā formāli cilvēks vairs nav moderators, bet var rakstīt viskaučko viskautkur. Gandrīz vai čekas laiki... :yahoo: ...                     

Labots - Long John
Link to comment
· Hidden by kevins, Februāris 15, 2014 - beztema
Hidden by kevins, Februāris 15, 2014 - beztema

D_L atceries kā mēs "mīzām" biksēs, tagad saprotu no viena labākā pasniedzēja ETP LV vēsturē Kokina kunga, veselus trīs gadus, jo mēs jau ņehuja nemacījamies, tagad katrs loceklis izlasot Oma likumu noliek mūs pie vietas. Tā ir uzvara! Un vēl ielejas kungs, pēkšņi visu atceras, kā viņš atjaunojis radiotehniku pēc 91 gada. 

Link to comment
· Hidden by kevins, Februāris 15, 2014 - beztema
Hidden by kevins, Februāris 15, 2014 - beztema

 

ieleja, tomēr laikam Tu esi dumjš, Tu neesi Ņūtuns, un no viņa sākās fizika! Bet radiotehnika ir no tevis, Faradeju tev pakaļā, un lai Tesla izsit to ārā uz uzreiz, jo zilajiem jau iekārtas vajag!

 

Link to comment

Tā kā vismaz netelevīzijas nevienu ne sektora, ne omni antenu neesmu redzējis, kurai vertikālais beamings būtu īpaši lielāks par kādiem 5-7 grādiem, nekādu divdomību Torņa komentā neredzu, pieņemot, ka TV antenas darbojas līdzīgi..

Link to comment
Share on other sites

Tas, ka zem TV torņa nevar uztvert TV signālu ir pilnōgi dabīgi. Raidošajām antenām ir izteikta virziendarbība. Antenu paneļus safāzē tā, lai signālu bezjēgā neraidītu kosmosā un ''nedzītu"  zemē. Tāpēc tieši pie torņa ir ļoti vājš signāls. Visas tās audiofīlu runas par milzigiem radiotraucējumiem ir galīgi nepamatotas. Jā, katra drāts darbojas kā antena, bet jautājums, cik tad lielas amplitūdas signālu tā 1,5m drāts uztver. Pietiek tikai pieslēgt selektīvo voltmetru vai spektra analizātoru lai saprastu, ka tie ir milivolti un mikrovolti. Ja tīklā ir 220V, tad tālāk tīra matemātika lai izrēķinātu decibelus. Protams elektrotīkls ir piesārņots, bet tur galvenokārt traucāejumi ir no impulsu barblokiem , tiristoru regulātoriem, invertoriem,u.t.t. Visādā ziņā radiotraucējumi no spēcigiem raidītājiem tur ir smieklīgi mazi. Nav vienkārši vairs jaudīgu raidītāju.  

Link to comment
Share on other sites

(labots) · Hidden by kevins, Februāris 15, 2014 - erotiku atstajam vakaram
Hidden by kevins, Februāris 15, 2014 - erotiku atstajam vakaram
nekādu divdomību Torņa komentā neredzu

 

Piedošan'- laikam tikai man ir iebojāta fantāzija- man no rīta bija ienākušas prātā erotiska rakstura torņu divdomības... :resent:

 

 

 

 

torņa apakšā TV nevar uztvert
Labots - Long John
Link to comment

 

 

Kā nu kurš izdzīvo, un kur investē, tā ir viņa privātā darīšana. Pārāk daudzi kaut kā mīl bāzt savu snuķi svešos makos, un pamācīt kā tērēt un netērēt naudas. Ietekmē jau principā viss un visu. Jautājums tikai par cenu, un ietekmes lielumu. Tāpēc nenoliedzot labas barošanas ietekmi, es gan ieteikti, pirms noņemties ar tā saukto tvīkingu, t.i., visādu sīko lieto labošanu, kuru var sajust tikai ļoti dārgos vai vismaz ievērojami dārgos komplektos, pamēģināt nomainīt kādu sistēmas kritisko komponentu. T.i. akustikas, atskaņotāju, stiprekli, utt. Vai arī kaut ko pielikt klāt. Teiksim labu DAC. Un te nav runa par Wadia. Pietiks ar kaut ko cenu diapazonā līdz 500 eiro. Man šobrīd kā reize rosās TEAC izstrādājums ir CAP'u klāsta mājās. Jāteic, ka izklausās visai interesanti. Katrā gadījumā izmaiņas sajūtamas uzreiz un konkrēti. Kas tieši, to gan varēšu pateikt tikai pēc kādām pāra nedēļām. Tā manuprāt. Tāpēc nav ko testies un lamāties. kas tic lai tic, kas ne tas ne. Kā teica Bulgakovs - "Katram pēc viņa ticības." Tāpēc, ja gribās info, lasīt daudz un ārzemju forumos, bet spriedumus izdarīt pašam, un ticet tikai savām ausīm, un tam ko dzirdi. Un ak jā, par filtriem, ja nu ir pamanīts, tad nopietnajos ir speciāli izdalīti štepseļi lieljaudas ierīcēm, piem., jaudas gala monoblokiem. Bet tas tā, tikai lirikai.

 

es tieshi taa arii dariiju. pirmais upgreids bija stereo pastuzis uz preautiem (no resivera). skana uzlabojas uz taa teikt subjektivi 40%. tad saaku no veikaliem nemt dacus. 300Ls.. 500Ls.. vertus. atshiriibas nekaadas. tad neemu labaakus pastiprintaataajus taadi kas jau virs 1000Ls... pieaugums skaneejumaa ~3% pec manas subjektiivas skalas (dotaja briidi nav veerts ieguldiit shaadu ciiparu uz shaadu ieguvumu). tad bija iespeeja panemt loti labus audio vadus lietotus pa izdeviigu cenu. paneemu naakotei. pieaugums 1% peec savas subjetkiivas skalas. dabuuti arii lietoti power vadi. arii nemti naakotnei. pieauguma skaneejum nebija. tad peec drauga ieteikuma paneemu filtru, arii cereedams naakotnei. bet pieaugums bija 10% peec manas subjektiivaam sajuutaam.

Link to comment
Share on other sites

Tēma ļoti saprotama- tāpat, kā sākumā, kad labs fotogrāfs  "andreart" uzdeva jautājumu par skanējuma atkarību no ieguldītajiem līdzekļiem. Pāreja no "ziepja" uz spoguļkameru, tāpat, kā pāreja no "kit" objektīva uz gaišu fiksfokāli  ir ļoti būtiska. Tālākais apgreids ir mazāk sajūtams.  

Diezgan līdzīgas diskusijas lasāmas forumos pie fotogrāfiem,  automīļiem utt.

Diemžēl, nereti gadās- cilvis autoritatīvi spriež, ka bez Porshe nav braukšanas, bet pats ar Golf 2 dudina.

Laikam tomēr tā blīve starp sēdekli (objektīvu, pastūzi utt.) ir svarīgāka. 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Nu tas, ka Golf II īpašnieks spriež par to, cik labi iet Porche, man liekas vien normāli, ja vien viņam ir iespēja laiku pa laikam ar tādu Porche noņemt skaidu. Daudz komiskāk gan man liekas, ja diskusijās par Porche kāds Opel Kadett saimnieks sāk salīdzināt Porche Cayenne (cerams, ka pareizi uzrakstīju tā mašiņa nosaukumu) ar diezgan "pieklājīgu" autiņu Ford Siera. :)

Link to comment
Share on other sites

Luke, nejem ļaunā, bet Tava alegorija man īsti nedaleca... :shok:  

Es tā pa prasto- katram ir savs maciņš un no tā maciņa biezuma atkarīgs arī sistēmas "biezums".

Es tikai principā neieredzu augstprātīgos tipus, kuri demonstratīvi izrāda savu "biezumu"- bet paši būtību nejēdz. Tas pats notiek fotogrāfu forumos- kaučkāds kadrs lielīgi sprēgā par f 1,0 gaišo objktīvu spēku, bet galerijā bildes blondīnes līmenī. 

 

Es ļoti labi saprotu savu statusu- vecs opis- pensionārs. Atbilstoši savam statusam beidzot tiku pie sava sapņa- pastūzīša Aiwa AA8700.

 

  http://www.radiomuseum.org/r/aiwa_stereo_integrated_amplifier_aa_8700.html

 

Toreiz  mūsu paaudzei tas bija "fantastish". Šodien- man patīk - gan dizains, gan tehniskās iespējas. Un man pilnīgi pie kājas, kurā kategorijā to ierindos vietējie "audio Napoleoni" .

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

..un es tā domāju, Long John, ka no jūsu puses būtu vien prātīgi atzīt to, ka tesiņi starp audiofīliem un pārējiem sākas nevis tāpēc, ka kāds audiofīlis, salīdzinot ar auto, apgalvotu, ka bez Porche nav braukšana, bet gan tad, kad Golf II saimnieki sākt rēkt par idiotiem, kuri no auto ne ko nesaprotot kas pērk Porche.

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Luke, nekā personīga! Bet es esmu parasts padumjo laiku inženieris, kuriem būtībā iemācīja  vienu labu principu  - "ir kontakts- ir elektronika". 

Un nekas no tiem laikiem būtiski nav mainījies- labiem kabeļiem ir labs kontakts. Un nevajag man borēt, ka no bezskābekļa vara, vai sildīta platīna utt utml tas kontakts BŪTISKI  mainīsies. Tas derēs blondīnēm..

 

Šodien cilvēkiem jātaisa bizness. Un biznesā viss ir pieļaujams- gan zinātniskā, gan nezinātniskā fantastika. 

Nauda nesmird (bet diemžēl arī neskan)... :yahoo:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Ja audiofīli nebārstītos ar tehniskiem pamatojumiem, kapēc piemēram vads ''uzlabo'' skaņu, tad jau nekāda cepiena nebūtu  Nu patīk cilvēkam dārgas un smukas mantas, tak lai pērk uz nebēdu. Kautkur tak tā nauda jāliek

Tiklīdz panesās runas par skinefektu metru garā audiovadā, dielektriķa  augstfrekvences īpašībām, radiotraucējumiem, u.t.t. tad ko klusēt, ja tiek sludināts pilnīgs tehnisks analfabētisms?

Link to comment
Share on other sites

Didzi, diemžēl realitāte šeit ir tāda, ka, kad parādās cilvēks, kas savā dzīvē ir ticis tālāk par "padumjo" laiku inženierijas līmeni un sāk tehniski ko pamatot, un tādiem tik tiešām "padumjo" laiku "spečukiem" kā Tev, kad aizliek mutes ciet, tā tāds pa visam nejauši nez kāpēc ātri vien tiek nobanots.. :D Jebšu, kā biedrs Tornis teica: "Dažam labam patiesība sāka pārāk acīs kost". :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

es tā domāju, Long John, ka no jūsu puses būtu vien prātīgi atzīt to, ka tesiņi starp audiofīliem un pārējiem sākas nevis tāpēc, ka kāds audiofīlis, salīdzinot ar auto, apgalvotu, ka bez Porche nav braukšana, bet gan tad, kad Golf II saimnieki sākt rēkt par idiotiem, kuri no auto ne ko nesaprotot kas pērk Porche.

 

Luke, es atļaušos atkārtot šeit vairākkārt izskanējušo populāro tēzi-  primitīvi izteicoties, Golfa saimnieks parasti var loģiski pamatot, kādēļ viņš brauc ar lēto Golfiņu (djoševo, no serdito) , bet neviens audiofīlis joprojām šeit tehniski argumentēti nav spējis pamatot, kādēļ audiotehnikā būtu jāinvestē 10 x vairāk , nekā tehniskā loģika motivē...   

Loģika parasti ir visai primitīva- ko jūs muļķi saprotiet....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...