Jump to content

Price & Perfomance rūteris!


Vasarnieks
 Share

Recommended Posts

Man dzīvoklī no rūtera līdz manam lapsim  arī aptuveni 10 metri. Tikai pa vidu citas istabas stūris ar divām ne-paralēlām dzelzsbetona starpsienām tātad. Man lapša vāks-ekrāns, kurā atrodas wifi antenas un pats lapsis ir jānoorientē vienīgajā pareizajā leņķi, lai es dabūtu ~80% signāla. Ja Tu izmanto kaut kādu mobilo ierīci, kuras pozīcija atrodas nemitīgā kustībā, skaidrs, ka signāls neizbēgami lēkās 20-30% robežās.

 

 

p.s.

man vadu līdz lapsim slinkums vilkt, jo man pietiek ar tiem pašiem 40-50mbit/s (lapša 150mbit/s wifi karte diži vairāk neatbalsta) un lapsis pieslēgts pie visām ārējām ievades/izvades ierīcēm. Tā ekrāns (vāks ar visām wifi antenām) tiek izmantots tikai kā sekundārs monis.

Ruteis TP-Link, modeli neminēšu, jo nevēlos neko reklamēt, tāpēc, ka WiFi katrā noteiktā vietā uzvedas atšķirīgi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pirkss

    10

  • McB

    13

  • Edzhua

    15

  • INTRASERVERNET

    10

Nu bez tehniskiem parametriem tukša muldēšana. Parasti vaina ir konfigurētājā nevis TP-Linkā. Pietiekoši daudz esmu redzējis.

Link to comment
Share on other sites

Heh, man laukos no rūtera līdz datoram ~8m, pa vidu balto ķieģeļu starpsiena, (tiešā zonā) pie kuras pienāk latvnergo kabelis, ir skaitītājs ar kaudzi drošinātājiem. Liec kādu rūteri gribi, aiz sienas signāls nav. :p

Tikai pa vadu.

Labots - Fruzz
Link to comment
Share on other sites

A kas pa station aiz sienas? Kādi bezvada parametri? Bez tiem - tukša muldēšana!

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Creatonist nevelies iztikt bez muldesanas. Tava runasana neatbilst darbiem. Tapec ar tevi viss skaidrs, ka rezultata autoru nostāstiisi un ka sakonfiguret pasutisi 5 maajas taalaak.

Link to comment
Share on other sites

Nu bez tehniskiem parametriem tukša muldēšana. Parasti vaina ir konfigurētājā nevis TP-Linkā. Pietiekoši daudz esmu redzējis

 

 

Defaultie dd-wrt wifi iestatījumi. Bet mani rutera WiFi sniegums pilnībā apmierina. Pa vadu caur ruteri uz gigabit lan portu stacionārajā ~250Mbit/s.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Kārtējais triperis ieklukstējās

 

Ja nespējat neko sakarīgu pateikt - nesakiet neko.

Strīdēties ar betonu ir bezcerīgi, jo par jebkuru tēmu viņam ir tikai 2 viedokļi – betona viedoklis un nepareizais viedoklis.

  1. Var jau te irts līdz nelabuma, bet vidēji statistiskajam mājas lietotājam nav vajadzīgs ne dd-wrt, ne Openwrt, ne Mikrotik. Un vēl jo mazāk mājas lietotājam vajag rūteri, kura „pareiza” konfigurēšana maksā vairāk nekā pats rūteris.
  2. Tēmas autoram ir TP-Link WR841ND. Kādu vēl precīzāku modeļa numuru tev vajag? Nu pateiks tēma autors, ka rūteris ir TP-Link WR841ND rev.12345, bet neko vairāk kā: „Jūs visi esi esat idioti. Samaksā datorspeciālistam” tu nepateiksi. Tad kāda jēga tēmas autoram rakstīt precīzu rūtera modeļa numuru (ieskatot revīzijas numuru), ja tavs ieteikums tik un tā būs tāds pats: „samaksā datorspeciālistam”, kā tad, ja revīzijas numurs nav uzrakstīts.
  3. Kā var nepareizi nokonfigurēt rūteri TP-Link WR841ND ar oriģinālo firmware? Zinu, zinu – visiem rūteriem obligāti jāliek dd-wrt, un ja kāds to nedara tad viņš ir idiots.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1. Kamēr mēnešreizes, neraksti!

2. Nē, tad es iedošu linku uz dd-wrt.

3. Var, piemēram, tā kā tu un citi nejēgas to dara.

Link to comment
Share on other sites

2. Nu uzinstalēs tēmas autors dd-wrt, un kas tālāk - atkal taču būs tas pats universālais ieteikums visām problēmām: "samaksā datorspeciālistam".

 

3. Ja neskaita pirkstu vicināšanu vēdeklī un sava krāniņa staipīšanu, tad uz jautājumu: "kā var nepareizi nokonfigurēt TP-link rūteri ar oriģinālo firmware" tā arī neatbildēji. Jā, dzīvojot lielas pilsētas dzīvokli ar "piesārņotu ēteru", var uzlikt "nepareizu" wifi kanālu uz kura darbojas vēl vesela čupa citu kaimiņu rūteru. Bet ko tad vēl tur nokinfigurēt nepareizi? Jā, jā, protams var uzlikt nepareizu šifrēšanu un vājas paroles, bet tas neietekmē radio viļnu spēju tik cauri sienām.

 

 

Labots - Firza
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Uzliku to triperi dd-wrt, tagad ne netu varu piedabūt pie dzīvības, ne uzlikt atpakaļ TP-linka firmvāri...

 

Sū.i tādi, ka man laukos ir kkāds streindžais nets, pie mājas ir kastīte, kas ķer viļņus no antenas (ķipa rūterveidīgais aparāts) iekšā mājā ienāk LAN vads no tās kastītes... Nets ir piesiets MAC adresei, tajā dd-wrt slēgāju n tās reizes visu pāri, bez rezultāta, nets kā nav tā nav, cik skatos, problēma varētu būt tajā, ka es nevaru nomainīt LAN MAC, bet tur nehu a nekur nav rakstīts, kur var to izdarīt.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

ka es nevaru nomainīt LAN MAC

Naher ? WAN MAC adrese jāieklonē . 

Link to comment
Share on other sites

Man ir pierakstīta MAC adrese, kurai jāstrādā, mēģināju to bakstīt gan pie WAN, gan wireless MACA, nekāda rezultāta, ne LAN iet, ne WIFI

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Nu vieniigi ja tiek chekots peec MAC adrese tad var buut divas versijas datora MAC vai nu radiolink/router MAC adreses. Ja pec datora mac adreses tad klonejam routeri datora MAC adresi. (Neaizmirstam tad mainiit datoraa MAC, jo divas vienaadas MAC addresses konflikteesies.)

 

Ejam uz rotera configuraaciju: Setup tab

Spiezham: MAC address clone

Iesleedzam: Enable un izvelamies kuru veelamies kloneet. WAN vai WIFI

Un spiezham: Apply Settings

 

Restarteejam routeri.

 

Tev adreses pieshchiras izmantojot DHCP vai static no radiolink/routera kas tev ir pirms tava izliktaa routera? Ja sttiski tad rakstam ko tavs ISP izsniedz. Neaizmirsti DNS.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Es jau to visu mēģināju, mainīju ar vietām, bez izmaiņām... Galva jau reibst, 2 stundas mēģinu kko salikt, nekas viņam nepatīk...

 

Labāk būtu ja kāds pacienātu info, kā uzlikt atpakaļ oriģinālo v8 firmvāri, mēģināju upgreidot tāpat kā liku to ddwrt, bet tāpat pēc apgreida virsū ir ddwrt... Paldies.

 

Edit:

 

Tā, es nezinu kā, bet brīnumainā kārtā esmu dabūjis pie dzīvības WIFI, tagad jautājums, kā pie rūtera esošajam stacionārajam PC, kas pieslēgts ar vadu, dabūt netu 

 

Edit2:

Nezinu kāpēc, bet tiko rūteris vai stacionārais izdomāja, ka internets tomēr iet... 

Tāda mistika, ka pilnīgi zosāda metās, te nekas neiet un pēkšņi sāk strādāt... Pilnīgs wē tē effff

 

Paldies visiem, kas centās, par palīdzību... Betons var ēst smiltis un cietēt tālāk.

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

WAN ieliec DHCP lai tiek padots. Ja datoraa ir static IP tad nomainam lai pienjem DHCP.

ipconfig /release

ipconfig /renew

Link to comment
Share on other sites

Uzliku to triperi dd-wrt, tagad ne netu varu piedabūt pie dzīvības, ne uzlikt atpakaļ TP-linka firmvāri...

Teu kāds lika pašam grābstīties bez iepriekšējas parametru nosaukšanas? :D

 

Sū.i tādi, ka man laukos ir kkāds streindžais nets, pie mājas ir kastīte, kas ķer viļņus no antenas (ķipa rūterveidīgais aparāts) iekšā mājā ienāk LAN vads no tās kastītes

Un to protams ģēnijs nevarēja pateikt :D

Klauns.

Link to comment
Share on other sites

Klauns tev biksēs, tāds mazs un smieklīgs.

 

Ko tas mainīja visā situācijā, ja tu kā pilnīgs pinpausis neko noderīgu tā arī nepateici, nejūtu nekādas izmaiņas tavā superīgajā dd--wrt.

 

 

Nākošais:

Kā smuki un ērti dabūt labu wifi signālu uz šo istabu... Jāliek klāt vēl viens rūteris, vai arī pie pienākošā vada vajadzīgs piemest switchu un esošo rūteri pārvilkt tuvāk? Tādā gadījumā switchu vispār ir iespējams nokonfigurēt, lai stacionārajam nets strādātu?

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Viss ir atkarigs no kaa tu veelies veidot maajaas tiiklu.

Par Wifi bridge mode sheit:

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Var panjemt otru identisku ruuteri un sataisiit wds.

Link to comment
Share on other sites

Access points daudz labāk uztver wifi signālu nekā tīkla karte? Vai tas AP domāts uzstādīt tiešā redzamībā rūterim, tuvāk mērķim, kas mājas variantā drošvien baigi nelīdzēs, jo sienas tāpat viņam jālauž...

Link to comment
Share on other sites

Tādā gadījumā switchu vispār ir iespējams nokonfigurēt, lai stacionārajam nets strādātu?

Tu ar katru savu teikumu apliecini ka esi absolūts nejēga. Un ne jau tikai tehniskā jomā, bet 1kārši loģiskajā domāšanā!

Tu bez noskaidrošanas uzliec kautko, tad attopies ka tev ir tizls provaideris un jāklonē MAC adrese, tad attopies ka ne sūda nejēdz konfigurēt, un tad vaino DD-WRT. Vaina ir tavā paurī, nevis DD-WRT!

Klauns tu esi, ei tak cirkū strādāt!

Par Wifi bridge mode sheit:

Pilnīga tufta, kas noved pie naudas izniekošanas. Labots - Creationist
Link to comment
Share on other sites

Tak var šito anapauri kāds izbanot no šejienes, viņš tak galvā ir dricelēts, pats iesaka visādu zarazu un pēc tam saka, ka otrs pats vainīgs, ka neko nejēdz... 

Tavi vecāki nejēdza tevi iemācīt cilvēcīgi domāt un izturēties publiskā vidē.

Tiššš atpakaļ būrī.

Link to comment
Share on other sites

Teu, teu, drošvien ap 30 un sievieti tikai caur webcam esi redzējis, ja reiz tāds pc ģēnijs esi, kas nevar neko normāli paskaidrot cilvēkam, tikai uzstāstit, ka viņš neko nejēdz :)

 

Tas, ka es neesmu ikdienā strādājis ar switchiem, hubiem, rūteriem un tīkliem kā tādiem, nenozīmē, ka es esmu stulbs, bet tu kā "lietpratējs" esi riktīgs tizlenis, ja nevari parastam lietotājam ne normāli atbildēt, ne paskaidrot... Otrā galā parasti nesēž vēl viens sysadmins kā tu...

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

Māte mani dzemdēja, nevis kurš, tu dabas kļūda...

 

Kurā alā tu dzīvo? Varam satikties Tukumā/Dobelē par mani parunāt sīkāk, aci pret aci, ja es tev tik uzjautrinošs šķietu... Vai Jelgavas hihenē pie telefona esi ticis?

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

Infantīlis neprata sakonfigurēt to ko pats nopircis un nu sarkans aiz dusmām :D

Šitādus vajadzētu datorspecu BB-brokastīs par materiālu izmantot, līdzīgi kā fredis un Ufo Kurzemes Vārdu citēja :D

Link to comment
Share on other sites

Ja tu D.auni vēl nesaprati, netu es jau vakar sataisīju, sakonfigurāts viss bija normāli, bet tev no zilās daugavas bija jāiesaka kaut kāds debīsl dd-wrt, kurš parastam lietotājam ir nedraudzīgāks kā jebkura cita firmvāre, dusmīgs es arī neesmu, jo uz morāliem kro.pļiem īsti nav ko apvainoties, taču tavu stulbo attieksmi gan vajag ar steigu izdzenāt no sejas... Ja neesi gatavs par manu dzemdētāju dzīvē parunāt, tad labāk pieturi savus līkos pirkstus tajā pusē ekrānam...

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

Vai nu velc vadu un stiep to ruteri tur, kur Tev to wifi vajag, vai arī, ja wifi vajag plašākā teritorijā, ka SOHO ruteri velk, jāpērk un jāliek "wireless range extende" (tā pati wireless repeater mode laikam, kurā spēj strādāt gandrīz jebkurš mūsdienīgs soho ruteris) rūpīgi saplānojot optimālo repeitera uzstādīšanas vietu. Vai arī jāliek kautkāds pusprofesionāls/profesionāls wireless Access Point (AP), kuram ir lielāka jauda un augstāka jūtība. Bet par šitiem AP es neko nemācēšu pateikt, tikai Betons, bet interfeis Betonam ir līks.

 

p.s.

 

lai no DD-WRT uzliktu atpakaļ factory (stock) firmvāri, tur pat  no dd-wrt jānovelk, speciāla tavam ruterim paredzēta firmvare "Webrevert - Back to stock"

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Nu varētu es to rūteri pārvilkt uz mājas vidu un tam stacionārajam, kas tagad stāv pie vada, piebāzt wifi puļķi... Laikam tā būs jādara, vads un viens puļķis izmaksās mazāk kā vēlviens rūtēris/ap...

 

ggg97, paldies, to jau es mēģināju, taču pēc restarta bija atpakaļ tas pats dd-wrt ar defaultajiem uzstādījumiem... Mistika :)

 

Oj, palasījos sīkāk par biedru Andri Lagzdiņu betonētāju, nu jau viss ir skaidrs, reāli slims cilvēks ne joka pēc, bet pēc fakta... Kāpēc viņu piespiedu kārtā neārstē?

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc vajag puļķi PC, ja var uzreiz divus vadus vilkt?

Link to comment
Share on other sites

Vienkārši tie vadi jau ir apnikuši, visās malās mudžekļi... gribētos jau ērtāk, taču kā pierādās, ne vienmēr ērtāk ir efektīgāk...

Link to comment
Share on other sites

Efektīgāk par vadu nebūs ne kas, ja nu vienīgi optiskā zarna. Tu teici, Tev tur vadu mudžekļi? Tad varbūt arī elektriķis jāpasauc, lai sakārto.

Link to comment
Share on other sites

Nu tas tā, - pie pc, tumbiņu vadi, rūtera vadi, pele, klaviere, upsis, galda lampa... nu salasās mežonīgi daudz, tamdēļ pēc iespējas negribās skaitu palielināt.... bet nu ja jau gadīsies pārvilkt to rūteri, tad jau būs iemesls pieķerties un visu sakārtot smalkāk.

Link to comment
Share on other sites

Ieskiet kautko cenā līdz 100, 120 eur (bez pvn).

Nekādas īpašās prasības nav, izņemto to, lai būtu dd-wrt listē.

Uz šīs iekārtas sēdēs apmēram 30 klienti - visticamāk iphones un andrīši, kas backgroundā kautkādus datiņus apgrozīs, bet nekāds maga trafikam ģenerēties nevajadzētu. Līdz šim ar to labi tika galā ASUS RT-N16, bet nabags nosprāga.. Vajadzētu ar kautko aizvietot.

Link to comment
Share on other sites

Ja tāds budžets, tad aizvieto ar citu ASUSu. RT-AC68 teiksim. Ja nevajag AC, tad RT-N66U

Visi šie ir dd-wrt listē. ASUS taču savu stock firmwari (asuswrt) arī balsta uz open/dd-wrt.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

ASUS RT-AC56U/66U sanaaks tajaa budzhetaa. Netgear R7000 kaa Asus RT-AC68U ir virs tava budzeta.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...