Jump to content

Price & Perfomance rūteris!


Vasarnieks
 Share

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pirkss

    10

  • McB

    13

  • Edzhua

    15

  • INTRASERVERNET

    10

INTRASERVERNET

Nu, tad tu kaveejies pamatiigi veesturee. Ja jau esi atveeleejis pietiekoshi daudz maz normalu budzhetu routerim, tad jau njem ar AC. Asus buus atsauciigaaks uz visiem shiem OpenWRT,DD-WRT. Prieksh Asus labaakaa firmware buus Tomato Shibby.

Link to comment
Share on other sites

Nedomāju ka budžets liels, man tie access pointi ir kādi 60 gabali un izmētāti pa visu pasauli, protams, gribētos kādu nopietnāku risinājumu, bet tākā wifi nav biznesam kritisks serviss un pašlaik vairāk darba kā stundu mēnesī neprasa (vai pat mazāk), tad diezvai kāds atvēlēs vairāk.

 

Principā ar to darbojās cits kolēģis, kurš aizgāja, tāpēc es nolēmu saseivot katra devaisa dd-wrt konfigu un, kad kāds mironis tiek aizvietots ar jaunu (tādu pašu modeli), tad nomainu firmwari uz dd-wrt un ieimportēju konfigu.

 

Par dd-wrt konfiga savietojamību ar citām dd-wrt versijām un citiem dzelžiem es nezinu, nav bijis laika iedziļināties. Varbūt kāds var apgaismot?

 

p.s

ir nācies uzstādīt un adminēt risinājumu no cisco. Strādāja kā pulkstenis, bet konfigurējot wirelles kontrolieri, kurš spraužās cisco rūterī un darbojās ar savu OS (ne cisco natīvā), likās ka rokas salauzīšu. Cena, protams, arī nebija salda.

 

Varbūt ir kas padomā no "lētā" gala ar centralizētu managementu?

Link to comment
Share on other sites

access pointi ir kādi 60 gabali un izmētāti pa visu pasauli, protams, gribētos kādu nopietnāku risinājum

Profesionāla līmeņa wireless kontrolieris (Cisco, HP, Juniper, Aruba, Meru utt utt) un attiecīgais skaits AP.

 

Cisco ir dārgi, bet ir lētākas alternatīvas no pārējiem.

Man visvairāk ir nācies ņemties ar HP wireless kontrolieriem uz Comware bāzes (bijušais H3C).

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Kā jau minēju, tad wifi nav biznesam kritisks un apkalpošanai daudz laika neaiziet, tāpēc viss girežās uz ne "enterprise" līmeņa iekārtām (ap 100eiro). Varbūt ir kāds lēts risinājums centralizētam managementam?

Jautājums par Jūsu minētajiem modeļiem - RT-AC56U/66U. Kā viņiem palaižās setups? Vai pieslēdzot iekārtu pie elektrības un LAN es varēšu pieslēgties pie šīm iekārtām no LAN un veikt firmware upgreidu un pārējās lietas?
Dzirdēju, ka šiem modeļiem ir šis tas mainijies šajā kontekstā. Lieta tāda, ka es fiziski šai iekārtai es klāt netikšu, varu tikai pajautāt, lai pieslēdz pie tīkla. Ar RT-N16 tas strādāja lieliski.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Savejam no saakuma bija jaaizlasa manualis internetaa kaa uzlikt tomato firmware. Bet loti vienkaarshi tas process notiek. Caur asus firmware utility. Kad jau esi uzlicis tad tomato firmware var likt caur web gui upgrade. Loti elementaari. Aizvakar no 1.20 uzliku 1.21 viss straadaa. Iestatiijumi nebija jaatjauno, viss bija savaas vietaas. Piekljuut var caur lan, wifi, lokaali gan attaalinaati, taa kaa probleemu nebuus.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Tad sanāk, ka man ir kautkas jāinstalē uz datora no kura veikšu konfigurāciju? Parasti palūdzu kādam izpakot rūteri un piesprast pie LAN un barošanas. Pieslēdzos pie kastes kas atrodas tajā LAN, iebakstu alternatīvo adresi no tīkla kurā atrodas rūteris un slēdzos caur webu klāt pie defaultās routera adreses (atkarībā no modeļa). Kad visu esmu sakonfigurējis, vai ielādējis konfigu, tad palūdzu, lai pieslēdz iekārtu attiecīgajam tīklam un lieta gatava.

Labots - meeris
Link to comment
Share on other sites

Savam TP-link 3600 ar DD-WRT tieku klāt arī no neta. DD-WRT ir tāda opcija. Arī DD-WRT apgreidu  taisu no lapša caur wi-fi, lai gan iesaka to darīt tikai caur lan vadu. Līdz šim nav nobrikojis. Vienīgi pirms firmvāres upgreida jāpaskatās, lai atmiņa nav par daudz ar cašu aiztirsta, tobiš, es parasti restartēju  ruteri pirms upgreida. Vienreiz, šķiet, FW apgreidu veicu caur WAN no darba un veiksmīgi.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

RT-N66U no ārpuses var tikt klāt pat ar stock firmware, piebildīšu, ka jaunākā stock versija iznāca šā gada jūnija beigās. 

Nav slikti 2 gadus vecam rūterim :)

Ir arī OpenVPN klients.

 

Wireless kontrolieris arī ir risinājums centralizētam menedžmentam.

Tam ir arī web pieeja, ja nu CLI akurāt nepatīk.

Bet nu konfigurēt 60 AP solo ir neracionāli.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

MartiniB

es ziileeju ka @Meeris meegjina izzondeet sado-mazo sexa paveidu,

kad svaigi izpakotu ruuteri var piekurbuleet tikai pie neapejamu nosaciijumu izpildes,

piemeeram pirms paaris gadiem sastapu Linksysu kursh iekurbuleejas tikai pie nosaciijumiem

1. ir dators ar cd-rom

2. ir i-net piesleegums

 

savaa lokaalajaa taadu cimperliigo nebija iespeejams pieschilt un priekshiestatiit,

naacaas visu proceduuru veikt pie kaiminja reaalos apstaakljos

 

Asus RT-ac66u piekurbuleejaas bez i-net un CD esamiibas,

es vinju njeemu mashiinai lai i-net daliitu no 4G modema e3276.

nepatiik ka 4G nevar iestatiit kaa vieniigo un primaaro - katru reizi jaagaida ~2 min lai vinjsh aplauztos ar neesoshu WAN un piesleegtos "rezerves" 4G

 

prieksh Asus alternatiivaas ieshuves ir leerums,

bet cik sapratu performance klibo deelj neorigjinaaliem driveriem :(

vieniigais alternatiivais, kas uz origjinaala baazeets, ir RMerilin, bet uz taa man 4G modems nepieschiilaas

 

 

kaa nulliiti piekurbuleet attaalinaati gan shvaki iedomaajos,

vinjsh tak kaadu DHCP saaks daliit un jauksies ar esosho tiiklu,

bet ja nesleegt lokaalaa tiiklaa, tad kaa vinjam piesleegsies attaalinaati ...

 

Link to comment
Share on other sites

@Pirkss

kā jau minēju wifi nav biznesam kritisks serviss un mēnesī tiek patērēta apmēram stunda konfigurējot jaunas, mainot beigtas vai iesakot pārstartēt esošās iekārtas. Pat ļoti dārga admina pakalpojumi uz stundu maksātu daudz lētāk nekā kāds enterprise risinājums (tur cipari sākās no 10k). Ja kāds no devaisiem nokritīs, nekas traks nenotiks, ja pāris dienas, kamēr piegādās jaunu viņš nebūs.

Es, protams, būtu par "normālu" risinājumu, bet būtu grūti biznesam to pārdot, iepriekšminētā statistika viņiem ir pieejama.

 

 

 

kaa nulliiti piekurbuleet attaalinaati gan shvaki iedomaajos, vinjsh tak kaadu DHCP saaks daliit un jauksies ar esosho tiiklu,

elementāri. Es zinu, ka jaunam RT-16N defaultā adrese ir 192.168.1.1. Pieslēdzos ar rdp pie kāda no datoriem tajā LAN (10.x.x.x), iebakstu alternate adresi piem. 192.168.1.7 un slēdzos klāt caur webu. Remotie LANi nav pārāk lieli, no 20 - 120 mašīnām, kuras parasti slēdz iekšā no rītiem un dhcp līzi ir izsniedzis uz 8 dienām. Protams, ka nedaru to rīta karstumā, bet nedaudz vēlāk, lai klientiem 192... adreses nesadalītu.

Visi konfigi man ir saseivoti un ja kāds no rūteriem nojūk, man vajag tikai pāršūt firmwari un ielādēt konfigurācijas failu. Viss pašlaik griežās uz dd-wrt un neredzu jēgu mainīt - strādā ideāli.

Tikai jautājums par jauno rūteru stock konfigurāciju. Dažreiz attālinātās rokas man gadās tik advancētas, ka kastīti pie elektrības pieslēgt šķiet neiespējami. Ja man būs jāprasa veikt kaut kādas darbības ar diskiem utt. tad tas var sagādāt nopietnas grūtības.

Labots - meeris
Link to comment
Share on other sites

Pietiks gudri gudri izrunāties beztēmā, studijā rūteru modeļus!

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

parakos vecos @ un atradu modelju nosaukumus

 

pirminstaleeshanas sex tika dabuuts ar:

Linksys E3200 un TP-LINK TL-WDR4300

tiem bija "gudraa" cd + online instaleeshanas proceduura

 

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Manas simpatijas pie Asus - reāli labs/lielisks manām vajadzībām arī bez kādiem tur tomātiem utt. Uzliku un liekas gadus nu jau -2-3 neesmu atcerējies par šo faktu ne reizes

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Nez man ar Tomato firmware negljuko. Uptime liidz update no 1.20 uz 1.21 bija 45 dienas.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...