Jump to content

Double-blind tests priekš foruma audiofilu publikas?


Arnolds Piepe
 Share

Recommended Posts

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    50

  • JJP

    39

  • RudeWolf

    60

  • Luke

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

RudeWolf

Paldies!

 

Tad jau vakarā redzēs, kāda ir mūzikas patiesā daba.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Viens gan. Tagad man skan. Jādomā statīvus būvēt. Uz galda nav aršana, bet pagaidām skan forši.

Link to comment
Share on other sites

nu ko , lai labi skan :)

Link to comment
Share on other sites

interesents

Kīīīfs....Lai labi skan!

Link to comment
Share on other sites

Mr.Vilks

laikam "biezakas"tumbas kadas ir foruma aktivistu ipashuma?

P.S.shaja cenu kategorija mana sirds tomer pieder Tannoy Revolution DC6T SE

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pilnīgi noteikti zinu, ka salonā palicis tikai viens pāris.

 

 

Viens gan. Tagad man skan.

Ak es, naivais muļķis, padomāju, ka viens tāds pārītis ir pārcēlies arī uz Torņisa guļamistabu..  :)

Link to comment
Share on other sites

nu domāju, ka ir arī biezākas...ne jau naudā laime :D kaut vai normunda Linkwitza  LX DIY kits (diez kur jams pazudis > ? ) ..tur skaļruņi vien sanāk +- tādā ciparā...nu un citiem ar ir kas labāks +-...

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Tie paši Mika Lauvēna trobelētaji tak ir biezāki. Man varbūt var piešķirt biezāko datortumbiņu statusu.

Link to comment
Share on other sites

jā var tā arī teikt . :spruce_up: Nu ne vienmēr dārgi skaļruņi nosaka skanējumu un patikšanu...jāskatās telpa, sistēma - viss kopā.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
ne vienmēr dārgi skaļruņi nosaka skanējumu un patikšanu

 

telpa varētu būt otršķirīga, primāri, tas, ko vēlas dzirdēt lietotājs, 99%, ka mūsdienu jaunais eletro fanāts ar basa milzummāniju logitech z-2300 vai z-623 atzītu par labāk esām kā LS50.

 

Diemžēl tāda ir skarbā realitāte, ka dunoņa, neizteiksmīgs troksnis, kas dominē par pārējo joslu ir standarts lielai daļai. Kur ir problēma novērtēt neitrālu, detalizētu skanējumu, es pat nezinu, skolās tā kā nemāca pēc basa dzīties ?

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Bet jā, dat midrange... Vienas no retajām mazajām (nedaudz virs 2 piena pakām) skandām, ko esmu dzirdējis labi skanam arī klusu. Skatuve reāli parādās aiz skaļruņiem, kas man bija galvenais - skandām jāpazūd.

Link to comment
Share on other sites

Droši vien esmu palaidis garām, bet, kas  par pastiprinātāju Tev pieslēgts pie tiem mazuļiem?

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

No Torņa iegādāju Sony TA-F730ES. Nekāds hājends, protams, nav, bet skan labi.


Padzirdējuši, ka man jaunas "kompja tumbas" vairāki paziņas pa šodienu iegriezās paklausīties. Taisnību sakot, piefiksēju dažādus novērojumus - varētu būt kādam interesanti.

 

1. Nebija tādu cilvēku, kas "nesaprastu". Lai cik man ši cilvēki būtu sūdzējušies par ziloni uz ausīm, neviens nebija tāds, kuram neizspruktu smaids.

2. Mūsdienu cilvēku ir viegli pārsteigt. Pat ar tādu akustisko triku kā "stereoefekts". Daži pat meklēja vidējo skaļruni!

3. Kā pieraduši pie pārsālīta ēdiena daudzi grieza skaļāk. Prasīja parādīt, cik ta nu skaļi šitās spēlējot un cik vati pastūzim.

4. Par maz basa. Domāju, ka tas arī bija iemesls, kāpēc grieza skaļāk - gribās tomēr, lai kuņģi rībina.

 

Visā visumā skumjais secinājums ir tāds, ka nepieradis klausītājs mūzikā meklē divas lietas - skaļumu un jūtamu basu. Pozitīvais ir, ka VISI ar laiku sāka ķerties arī niansēm - skanējuma dabīgumam, stereoskatuvei un kopējam mūzikas baudījuma palielinājumam, ko sniedz šīs kvalitātes. Vai kāds no viņiem skries pirkt tūkstošeiro miniskandas? Diez vai. Bet varbūt, ka liks aizdomāties par to, ka mīļākās dziesmas var skanēt savādāk kā virtuves radio vai teļļuka "tumbās".

 

Es tāpat palieku cerīgs. Uzskatu, ka galvenā problēma lielā mērā ir fakts, ka labu skaņu ikdienā nav kur izdzirdēt. Tāpēc hifilītiķim jānolaižas no saviem snobiskajiem augstumiem un jāaicina draugus paklausīties! Kas zina, varbūt viņi uzreiz nepirks hi-end tumbas, bet vismaz sapratīs, ka kaut kas visā šajā slimībā ir.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Vilks

Tornis laikam ir "uz korķa"... :shok:

P.S.man tomer lai maksatu 1000 eiro par skandam,vajag mazliet garakas...skandas...

Labots - Mr.Vilks
Link to comment
Share on other sites

Padjoms

Trešo skaļruni pat es apjukumā sāku meklēt... :sorry:

Jocīgi,pat pielienot pavisam pie vienas no tunbām skatuve paliek kur bijusi :yes4:

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Nu tomēr kiloeiro grīdiniece nav salīdzinama ar plauktinieci. Plauktiniecei var par to naudu dabūt kvalitatīvākus skaļruņus, krosovera komponentes...

Link to comment
Share on other sites

KLIPSCH jau kā reiz teica, ka vidi ir vissvarīgākais diapazons. Pats tiku paklausījies RB-61 plauktinieces, patika viņu jūtība - 95db liekas. Un bass bija ok, man viņām augšas biku atgādināja S90 pīkstuļa skaņu, bet kopumā ļoti labs iespaids.  Tavām gan jūtība, cik skatījos pazema, bet ar tavu ampu jau pietiek atliektiem galiem. Bet par paklausīšanos piekrītu - ļoti daudziem nav references,  visu salīdzina ar logitech datortumbām vai vecajām s90- sak nav basu ;)


Ui TEV tak KEF. saujaucu - sorry. biju iedomājies ka tas klipsch tev ir.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Nu Klipsch un Kef LS50 ir draiveri līdzīgā vara krāsā. Lūk arī iemesls sajauksmei!

Link to comment
Share on other sites

nu bet ideja skaidra :) man ir tā , kad paklausos kādu laiku savus mark audio FR (arī vara/ala gold krāsā :D ) - pēc tam ieslēdzu grīdinieces (pēc pāris ned neklausīšanās) -liekas pārāk basīgi, bet tad pierod. Bet tāpat velk uz vokāliem šad tad plauktinieces paklausīties, kur liekas, ka viņas labāk skan...

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Man diemžēl nav tādu grīdinieču, kas spētu Kefu vidus izturēt. Un Opeth nesalaist totālā putrā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tāpēc hifilītiķim jānolaižas no saviem snobiskajiem augstumiem un jāaicina draugus paklausīties! Kas zina, varbūt viņi uzreiz nepirks hi-end tumbas, bet vismaz sapratīs, ka kaut kas visā šajā slimībā ir.

 

mēs tak aicinām, ja ne uz mājām tad uz Audiostārs salonu. Pašlaik tur blakus stāv šie KEF mazuļi un B&W PM1 , ja kādam ir interese, iesaku iegriezties un salīdzināt. Līdzīgas pēc izmēra, bet  atšķirīgas pēc skanējuma un cenas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Visā visumā skumjais secinājums ir tāds, ka nepieradis klausītājs mūzikā meklē divas lietas - skaļumu un jūtamu basu.
 

 

Taatad, Tu nopirki skandas pa 600Eur un vinjaam nav ne basu ne var riktiigi iegriezt ruchkaa? ;/

Link to comment
Share on other sites

Athlons
..skandas pa 600Eur un vinjaam nav ne basu ne var riktiigi iegriezt ruchkaa? ;/

jā... baigi iegrābies, es teiktu...

Labots - Athlons
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Tāpēc jau nepieciešams izdalīt savas prioritātes.

 

Ne velti viens pa to naudu paņems Kef LS50 detalizējumam, skatuvei, cits S-400 basam-troksnim un gabarītu dēļ!

Link to comment
Share on other sites

Man nez kāpēc liekas, ka LS50 maksā 1k eur, vismaz tā Audiostāra mājas lapā rakstīts. Varbūt kļūdos..

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

Taatad, Tu nopirki skandas pa 600Eur un vinjaam nav ne basu ne var riktiigi iegriezt ruchkaa? ;/

 

Ručkā iegriezt var - būs 100dB pīķi. Bet no sešu collu draivera cerēt uz diskotēku ir muļķīgi. Nav arī tā, ka trūktu zemā gala - tas ir samērā neitrāls un vienai skandai sienas tuvuma dēļ esmu spiests izmantot fāzinvertora aizbāzni. Tiesa, atkal - kādu basu tu gaidi no sešu collu izstarotāja? KEF saka, ka būs -6dB pie 48Hz.

 

Jāsaprot to, ka šīs tumbas ir domātas, lai mērķtiecīgi klausītos mūziku. Tas nav radioaparāts virtuvē, kur likt BB brokastis un tās arī nav kluba apskaņošanas skandas.

 

Man bija stingras prasības pret to, ko vēlos no šādas akustiskās sistēmas. Uzsvars bija uz stereoskatuvi (tāpēc koaksiālais skaļrunis ar punktveida skaņas avota raksturu), zemiem traucējumiem vidusdiapazonā un augšas, kas nenogurdina dzirdi. Bass un absolūtais skaņas spiediens bija otršķirīgi. Uzskatu, ka sistēma uzliktās prasības izpilda lieliski.

 

Ja es gribu paklausīties, kas notiek 20Hz diapazonā, tad tam man ir ortodinamiskās austiņas,

Link to comment
Share on other sites

nu un vienm;er var pielikt kādu bubinātāju - piem no KEFa :) ja nu kas.

Link to comment
Share on other sites

Vitalii

...vajag krampi, lai šo tēmu līdz golam dalasītu...

 

 

 

Tāpēc jau nepieciešams izdalīt savas prioritātes. Ne velti viens pa to naudu paņems Kef LS50 detalizējumam, skatuvei, cits S-400 basam-troksnim un gabarītu dēļ!

 

pie nosacījuma, ja es būtu - turīgs Vīrs...paņemtu no sērijas MBL akustiku viennozīmīgi.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc tieši MBL ? Ja gribas nolikt pārsimtsštukas, tur jau daudz palīdzēt gribētāju būtu.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

nu un vienm;er var pielikt kādu bubinātāju - piem no KEFa ja nu kas.

 

Nu nez. KEFam īsti nav tāda līmeņa bubinātāju - viņiem tomēr bubinošā līnija ir mājteātrim domāta. Te, liekas, kas smalkāks prasās. Kad nāks laiks, tad varētu domāt par kāda studijas bubinātāja iegādi - lai kārtīgi var fāzi un kritumu salāgot. Protams, lielāks bubinājums nozīmē papildus cīņu ar istabu.

 

 

 

pie nosacījuma, ja es būtu - turīgs Vīrs...paņemtu no sērijas MBL akustiku viennozīmīgi.

 

Ij narunoj brōļ. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Hahā.. beidzot nonācām pat līdz tai vācu šņagai... :D

Savulaik to visu tirgoju un zinu pat skaļruņus, kas iekšā... 

Protams, laba kvalitatīva akustika, bet nu tie, kas noliek par to prasītās summas ir galīgi galvu saspieduši. Turklāt, viena tante teica, ka iepirkums ir 1/3 no RRP, kas pieliek krietnu devu entuziasma pārdevējam. ;)

Starpcitu, kur palika kantorels, kas to tirgoja? 


 

 

ja es būtu - turīgs Vīrs...paņemtu no sērijas MBL akustiku viennozīmīgi.

Bet galvenais ir neaizmirst paņemt viņu pastūžus un cd transportu ar klozetpoda raksturīgajām iezīmēm - lielu vāku, kas atveras uz augšu... :D Tad būs sounds.


 

 

S-400 basam-troksnim un gabarītu dēļ!

Ja vajag šīs īpašibas, tad jau labāk lietotas JBL EON sērijas plastmasas gaisa pumpētājas... :D Bāziens kā no lielgabala.... un augšas, kā tējkannai... viss kā vajag kārtīgai iedošanai ručkā.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Kas liedz skandām būt ļoti detalizētām un ar kārtīgu basu vienlaicīgi? Neredzu citus šķēršļus kā vien izmērus un izmaksas.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

Neredzu citus šķēršļus kā vien izmērus un izmaksas.

 

Tik vien...

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Nu labi, nav gluži sīkums, bet bieži cilvēki izsakās tā, it kā šīs lietas būtu nesavienojamas.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Nē nu tas skaidrs, ka mūsdienu tumbu paradigma lielā mērā diktē, ka skandai jābūt tievai un garai. Lielākais, kur normālu basa draiveri var iebāzt ir sānos. Tiesa, atkal - ar šādu formu sasniegt pietiekamu tilpumu iespējams tikai tad, ja korpuss ir dziļš - aizmugure badās sienā.

 

Ledusskapjus vair neviens neražo. Vismaz ne consumer galā. Tas arī, manuprāt, viens no iemesliem, kāpēc 90ieces daudzus pārsteidz ar basu no lielā draivera. Nopērc pēc tam kādu glaunāku tunbu, a tur tikai 6 collu basinieks.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...