Jump to content

Double-blind tests priekš foruma audiofilu publikas?


Arnolds Piepe
 Share

Recommended Posts

Tornis

Vispābā jau patentu valoda ir tāds "novojazs" , ka Orvels nobāl. Sanāk pa reizei palasīt un pašausmināties. Un ne tikai audio jomā. Kas attiecas uz labu ethernet kabeli - tur gan nevajag muldēt. Es varu praksē parādīt, kā uz attiecīgās klases (UTP-x) maksimāli pieļaujamā vada garuma robežas saslēgā sistēmā NAS-Serveris-NAS mainās reālais failu kopēšanas ātrums atkarībā no izmantotā kabeļa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    50

  • JJP

    39

  • RudeWolf

    60

  • Luke

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

Arnolds Piepe
(labots)
audiofīļu tīkla kabelis

  :)

 

Klau, kurš lūdzu man, ķirzakam un pārējiem plebejiem spēs izskaidrot zinātni aiz šiem apgalvojumiem iz augšminētā 1600 mārciņu tīkla kabeļa ražotāja mājaslapas:

What differences can I expect to hear?

[..]  Timing and coherence are the two really easy differences to hear, but like other interconnects it’s simple to spot the differences in levels of detail, tonal quality and dynamic performance. [..]  Put the Sarum Tuned ARAY Ethernet cable on and you’re there in the audience.  The Sarum Tuned ARAY Ethernet cable works exactly like our other Sarum Tuned ARAY cables. There’s the same extraordinary level of detail and musical coherence that turns pretty much anything you listen to into a performance.

 

Are Ethernet cables directional?

Yes. The construction of Tuned ARAY cables is such that although they’ll carry a signal if connected in the wrong direction, sound quality will be badly affected.  [..]  The difference that direction makes to sound quality is again similar to the effects experienced with both analogue and digital interconnects.  Timing, rhythm and coherence are all affected.

 

Tātad, ja es pareizi saprotu, izmantojot dažādus tīkla kabeļus mainās digitālā bezzudumu audio materiāla skanējums? Un Ethernet 100BASE-TX ir atšķirīgi raksturlielumi atkarībā no vada virziena?

 

Kurš pirmais? Apsolos uzmanīgi uzklausīt, izanalizēt un nodot saviem kolēģiem elektroniķiem un telemātikas speciālistiem atsauksmēm jūsu atbildes.

 

Torni - es esmu avārijas apstākļos uzpinis 5m CAT5 kabeļa no parastām 0.25mm vada dzīslām, un rezultātā ātruma kritums apmēram 1% un paketloss 1 no 10000. Bļin - jebkurš kabelis, kas nejūk ārā pa vīlēm konektoru uzsēdināšanas vietā, un kuram vijumu/izolācijas parametri sakrīt ar speceni, būs vienlīdz labsnominālo ātrumu nodrošināšanai!

 

Un vispār - cik tad lielu ātrumu galu galā vajag viskrutākā FLAC'a strīmošanai? HD DVD Audio bandwidth ir 0.7MB/sec - to ar absolūti normālu latency spēj izspiest pat 3G. Ko var nest par taiminga problēmām?!

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Man pat necelās...

... komentēt.

 

Tornis +1

Piepe -1

 

Nejauciet ehternet un audio vienā kastrolī!

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe
(labots)

JDat - paga, paga - šeku konkrētu saiti iedeva biedrs - tīkla kabelis, kas tiešā tekstā citējot uzreiz manāmi uzlabo skanējumu strīmotajam audio materiālam. Pat ja par analogajiem audio vadiem tiešām var atrunāties, ka cilvēka auss nespēj kaut kādas nianses uztvert, un ka nomērīt esot nenormāli grūti, tad davaj ka pārejam pie simtreiz vieglāk pierādāma apgalvojuma - vai un kā Ethernet kabelis uzlabo skanējumu caur to strīmotajam FLAC/AAC/WAV?

 

Es tak neesmu ļauns - nāku cilvēkiem pretī, mēģinu atrast kaut vai nieciņu taisnības aiz visiem tiem makaroniem.

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Par koka klucīšiem . Pie manis var dabūt pa lēto - 50 Eur/gab. , cērtu no priedes dēlīšiem ar cirvi , kam aptīts Telefunken vads , pērkot vairumā varu piedāvāt ļoti labas atlaides .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu nevar taču gribēt sazin ko no štepseļu un pagarinātāju tirgoņiem, kuru izglītība labākajā gadījumā beidzas ar Kandavas sovhoztehnikumu, un varbūt (tikai varbūt) Kronvalda bulvāra faķi. Taču palasīties šo uzpūtīgo kadru muldēšanu un argumentāciju (neesošo) ir tiešām smieklīgi. Darbā un nekur citur izcelties nevar, tad nu sprēgā šeit un mētā krutos džekus.

AudioSpoks, pirmkārt nevaru saprast, kāpēc Tu šo savu tekstu esi licis, atsaucoties uz manu komentu, kurā biju rakstījis, ka tajā JJP iekopētajā tekstā ir ne kas cits, kā vienkārši aprakstīta kabeļa konstrukcija, kura ilustrāciju var redzēt pievienotajā linkā? Vai esmu nepareizi sapratis to tekstu, vai Tev arī ir kādi labojumi?

 

Par izglītību runājot, nez vai tad man būtu jādomā, ka apģērbu veikalā strādā tikai apģērbu šuvēji un dizaineri, Maximā pārtikas tehnologi, šņabja veikalā ķīmiķi un autoveikalos auto konstruktori? Tas ir līdzīgi kā domāt, ka par informātikas skolotājiem strādā datorspeciālisti. Nu un tā kā esmu 100% pārliecināts, ka Latvijā ne kur netiek mācīts par kabeļu konstrukciju, nez vai ir vērts pieminēt kāda kuram ir izglītība. Par forumiešu izglītības vai inteliģences līmeni es personīgi drīzāk spriežu kaut vai pēc komentiem, kur kāds mērķtiecīgi cenšas publiski apsriest kāda cita, man nezināma, cilvēka uzpūtības līmeni, to, cik krutu džeku kurš viņaprāt mētā un tamlīdzīgi, arī, starp citu, neargumentējot. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ups! tad te palīdzību nav ko gaidīt?!

 

Biju cerējis, ka vietējie elektronikas inženieri, darbgaldu konstruktori, IT guru pietiekami labi pārvalda abas valodas- gan ENG , gan LV un, ka izpalīdzēs.... būs vien jāņemas pašam :(

 

un pieņem tie US patentu reģistratori tik sarežģītus tekstus! !

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe
(labots)

Klau, nu, puiši, saņemās - kurš beidzot atbildēs uz augstāk uzdotajiem elementārajiem jautājumiem?

 

 

Tātad, ja es pareizi saprotu, izmantojot dažādus tīkla kabeļus mainās digitālā bezzudumu audio materiāla skanējums? Un Ethernet 100BASE-TX ir atšķirīgi raksturlielumi atkarībā no vada virziena?

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Hmz, tas ethernet vads ir nopērkams 3 dažādos garumos- 1,2 un 3 metru garumā. Savās mājās esmu savilcis ethernet tīklu pa vairākām vietām, bet ne kur man nav tikai 3m īss kabelis.. Manā gadījumā vidējais kabeļu garums- kādi padsmit metri.. Imo, līdz šim biju domājis, ka 1,2 vai 3 metrīgu patch kabeļu pielietojums ir tikai savienot krossu jeb rozeti ar gala iekārtu, vai krossu, jeb rozeti ar switchu, rūteri.

Nu ok, esmu savienojis DVD atskaņotāju ar resīveri, kas atbalsta iLink, izmantojot ethernet kabeli, bet tur switchi vai rūteri, ņe pričom..

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

 

 

Manā gadījumā vidējais kabeļu garums- kādi padsmit metri
 Nu bet par ko runa - audiorasti nomaina pēdējos pāris metrus no elektrības rozetes/tīkla rozetes līdz savam dzelzim, un pēkšņi sajūt mēmo skaņas uzlabojumu. A par to, ka iekšā sienās alumīnija kabeļi no otrā pasaules kara laikiem, laikam uzreiz aizmirst...
Link to comment
Share on other sites

Jūs te viens par māti, viens par meitu, cits par kleitu :)

 

viens par  datortīkla vadiem, cits par alumīnija tīkla vadiem, cits vēl par koka klucīšiem!

 

labāk atzīstaties, kurš ir ausu testu gājis/izgājis?

 

darbgaldu ražotājiem tas būtu obligāts priekšnoteikums pirms spriedelēt par skaņas kvalitāti...

 

aprīļa sākumā plānojas jaunās Valhalla (http://www.nordost.com/valhalla-reference.php) demonstrēšana, tad nu ar uztrenētām ausīm varēsiet mēģināt saklausīt skaņas uzlabojumu, ja būs interese. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tātad, ja es pareizi saprotu, izmantojot dažādus tīkla kabeļus mainās digitālā bezzudumu audio materiāla skanējums? Un Ethernet 100BASE-TX ir atšķirīgi raksturlielumi atkarībā no vada virziena?

 

Nezinu kā audiorastiem, bet... Ja tiek gāsts pa Ehterhnet protokolu (augstāk kaut vai tas pats TCP/IP), tad tiešām nekas tur nemainās. Ja pekte nočakarēta, tad tā tiek pārsūtīta. Teorētiski var mainīties skanējums ka DAC iekārta, kura saņem pa ehternet saņem RTSP datus un kaut kas pa ceļam ir nomētājies, tad būs brāķis. Ja sildītie ethernet kabeļi no pašu joku neizdara, tas kautās ka labāk skan. Es teiktu ka priekš superpuperHiEnd agregātiem RTSP ir garām jau saknē. Te JJP un Luke (teorētiski) varētu paspīdēt ar savām zināšanām par DACiem ar ethernet opciju. Kā tehnisi tur viss ir realizēts? Kādi protokoli tiek lietoti.

 

Tajā pat laikā, saprotu arī Torņa cepienu. Tad, kad jāgās dati megatonnām, tad skaidrs ka katra paķetes pārsūtīšana ietekmēs kopējo ātrumu.

Link to comment
Share on other sites

Padjoms

ASV patentu birojam ir opcija oficiāla: Maksā un tavu patentu nepārbauda. Tobish izsniedz patentu pat kondensatoram kurš pārveido strāvu no 380 V uz 220 V un transformatoram,kurš spļauj ārā līdzstrāvu...

Link to comment
Share on other sites

esters

Varbūt pārdēvēt topiku par dobule "anal" ? Savādāk viss ko jūs šeit darat ir sūdu stumšana vienam pret otru. Tāpat ir skaidrs ka nekādi "blind" testi netiks veikti un katrs paliks pie savas patiesības.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Arnold, par to pēdējo barošanas kabeļa pēdējo pāris metru "pienesumu", atšķirībā no ethernet kabeļa, puslīdz ir skaidrs, kur tas "pienesums" varētu būt. Nedomāju gan, ka to super dārgo ethernet kabeli ir domāts stiķēt kaut kur starp rozeti un iekārtu. Visticamāk saslēgt kaut kādas iekārtas savā starpā, imho..

Par patentiem runājot- imho, nepatentē to, ka "ir kondensators, kurš pārveido strāvu no 380 uz 220v", bet gan, ja tāds kondensators ir, tad tiek patentēta tā konstrukcija.

Link to comment
Share on other sites

Padjoms

nu,jā tikai interesanti kāda kasun-veidīga ierīce spēs pārveidot  stravu par voltiem-tam ir jābūt kautkam vairak par vienkārši.... konstrukciju

...joks tiem kuri zina attiecīgo stāstu par Kasunu :)

Link to comment
Share on other sites

Pirkss

Cik vispār maksā "parasts" kabelis no resīvera/pastiprinātāja līdz skandām? 20€centi/metrā vai lētāk?

Link to comment
Share on other sites

smartdevil
(labots)

Ja jaut te tā cīnās par skaņas krutumu, tad pie šī paša varbūt kāds var pateikt, kas notiek ar skaņu operatoriem LV? Varbūt tas būtu daudz jēdzīgaks temats, kā pastiept gailīti vadam?

Pēc pēdējā laikā apmeklētiem pašmāju koncertiem liekas, ka vispār neviens nejēdz salāgot ne koncerta formātu, ne balsis ar mūziku. Un diez vai tur 100x dārgāks vads ir noteicošais. :p

Labots - smartdevil
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

osscar

 

 

ik vispār maksā "parasts" kabelis no resīvera/pastiprinātāja līdz skandām? 20€centi/metrā vai lētāk?

 

cik atceros depo - aksutiku vads 2x2.5mm2 - 1 EUR/m. Tievāks lētāk attiecīgi. Lētāks varētu būt analogs elektrokabelis ar attiecīgu diametru.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

kas notiek ar skaņu operatoriem LV?
 

 

Domāju, ka pie vainas ir telpas.

Arēnā Rīga, piemēram, neviens operators neko nevar iesākt.

Un arī tas, ka 90% apmeklētaju pofig, kā skan.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Kāpēc domā, ka runa būtu par telpām, kuras nevar noskaņot?. Arēna diez vai ir labākais to salīdzinājums. Un neesmu bijis uz arēnu, lai komentētu. Vairums koncertiem telpas tomēr ir piemērotas daudz maz baudāmai skaiņai. Un ja reiz kāds saka, ka nevar noskaņot, varbūt problēma ir tajā, ka cilveks nav mācījies konkrēto amatu, bet pierkastījis vienkārši sev priekšā Dj.

 Nākošais iešu uz "Otra Puse" Palladium.. Ja būs tas pats skaņu operators, kurš skaņoja Martu Ritovu, tad izsviesta nauda zemē. Jāaizsūta topika autors uz Palladiumu, lai iesmērē dārgos vadus. Notekti atrisinās visas problēmas. ;):D

Link to comment
Share on other sites

Arēnu minēju tikai kā pilnīgu vājprāta piemēru koncertu rīkošanai.

Mazākās telpās, kā Palladiumā vai graustos, ku notiek, piemēram, skaņu meži, droši vien var kaut ko iesākt, bet jā - operatoriem krimināli trūkst intereses vai zināšanas labas skaņas iegūšanai.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

smartdevil
(labots)

Varu kā piemēru minēt Anmary. Neesmu es ar muzikālo dzirdi, bet balss man viņai patīk. Ziemassvētku koncerts bija vienkārši psc kā sačakarēts. Tik pat labi varēja apakšā palikt maģīti. Vienīgi Anmary spēj pārkliegt orķestri, tad nesaplanotā skaņošana nav tā jūtama. Ne vijolas izceltas, kad viņām būtu jāskan, ne klavieres. Martai Ritovai vispār vajadzēja ruporu iedot, savādāk nekā cita kā bambam un katru piekto vārdu nevarēja sadzirdēt. Diez tiem vijolniekiem arī beigās samaksāja? ...jo dzirdēt viņus vispār nevarēja uz pārējo fona.

Bet tas laikam ir fakts, ka ar operatoriem ir čābīgi. Tuvākā skola esot tikai Igaunijā.

Arī ar horeogrāfiem un māksliniekiem tā pati aina - kam nav slinkums tam diploms par beztalantu.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Kur/ kas tos organizēja?

Vajag vienkārši rakstīt sūdzības/ informēt organizētajus, - kamēr paši klausītāji neko nedarīs, organizatoriem nebūs nekādas intereses kaut ko mainīt. Varbūt viņi pat nezina, ka skaņa slikta un ka vajag atlaist operatoru.

Labots - qsi
Link to comment
Share on other sites

Arī sagribējās pasūdzēties par sliktajiem koncertiem. Piebildīšu, ka arī LNO "dzīvais" skanējums jāklausās no apskrāpētām tumbām, kuras sakabinātas pa perimetru.

 Galvenā problēma būs vispārējā izglītības zemajā līmenī, speciālisti vienkārši neiedziļinās tajā ko dara, iekaluši standarta formulas, ir gudri teorijās un likuma burtā, bet nemāk saskatīt dzīves realitāti.

 Piemēram, kādu laiku atpakaļ man kā restauratoram vajadzēja pieskatīt sv.Pētera baznīcā ugunsdzēsības trauksmes sistēmas izbūvi. Tur gan nebija akustikas speciālisti nepieciešami, bet projektētāji akustiku tomēr studē. Sanāca, ka pēc normām skaļruņi bija jāizvieto vietās, kas nesakrīt ar tradicionāliem skaņas avotu izvietojumiem baznīcā. Projektētājiem, izbūvētājiem un apdrošinātājiem svarīgākas bija normas un tikai pēc garas lekcijas un fakta, ka ar mani jāsaskaņo vadu iekalšanas zonas, tika pieņemts lēmums vispirms paklausīties un pēc tam vilkt kabeļus. Protams izrādījās, ka nevienu vārdu saprast nevar un akustiku izvietoja kā vajag, nevis pēc normām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Ir viena problēma, kas ir universāla 98% pasākumu, kur esmu pabijis - pārmērīgs skaļums. Ok, bārā saprotams - lai cilvēki dzer, nevis ļerkšķ un velkās prom. Bet darba saviesīgajā pasākumā? Pirms nedēļas biju Dizaina fabrikā, kur mūsējiem bija balle. Vai tiešām neviens no rīkotājiem nevarēja izdomāt, ka šādā pasākumā galvenais ir parunāt ar kolēģiem no citām nodaļām, ko ikdienā steigā nesatiec? Nē - tā vietā visi acis pārgriezuši brēc viens otram sejā un mūk uz tālākiem stūriem, kur pačalot. Papildus skaļumam arī mūzika nereti tiek izvēlēta tāda, kas veiksmīgi maskē cilvēka balss diapazonā skanošo. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Nu jau gan pateica.

Kas tev liek darbā atrasties tādā skaļumā? Izej ārpusē parunāties. Par to darbs maksā un tev arī ir visas tiesības pateikt atbildīgajiem, lai pagriež klusāk

 

Par pārmērīgo skaļumu tiesa. Pēdējo reizi uz tejātri biju sen, bet, iespējams, tā ir bijusi reize, kad nolēmu vairāk, vismaz, uz Dailes teātri neiet. "Meža gulbji" plēsa bungādiņas. Tādu troksi pat kurlmēmie sadzirdētu. Man pēc pus izrādes sāka galva sāpēt. Pareizi jau gan qsi saka, ka jāraksta sūdzības vadībai. Vienīgi Latvija tādā gadījumā paliktu bez skaņu operatoriem.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

Torni, es nezinu kā viņiem tas sanāca, bet skaņa it kā "aizpildīja" visu telpu. Un nebļāva arī viņi.

Link to comment
Share on other sites

Padomju laikos celtajos Kongresu namā, Dailes teātrī un dažos kino ir diezgan pareizi projektēta telpa. Visiem dīvainajiem sānu izvirzījumiem un balkonu apakšai ir nozīme skaņas izplatībā. Tamdēļ es arī ieminējos par baznīcu, ka svarīgi ir akustikas izvietojumu u.c. parametrus saskaņot ar telpas arhitektoniskajām īpatnībām. 

 Vēl ir nozīme apdares materiāliem, piemēram, Pēterburgas Marinskij teātrī lika Eiropā plaši atzītus Gustafs produktus http://www.eurodivisal.com/html/produtos/Gustafs/GustafsAcusticaEng.html. Es šamējiem biju rēķinājis cenas - Latvijā kaut ko tādu atļauties nevarētu neviens, un vēl šie risinājumi neizturētu zemākās cenas kritērijus. Interesanti, ko ir plānots likt uz sienām topošajā Liepājas koncertzālē un ko beigās uzliks?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Eu kāds man var pastāstīt kāpēc USB 1m kabelsi maksā grašus salīdzinot ar to 1.6k vērto pačkordu? Nav tik kavalitatīvi uztaisīts? "Skan" uz pusi sliktāk?

http://www.chord.co.uk/product/chord-sarum-usb-tuned-aray-digital-interconnect-type-a-to-type-b/

 

ps. Es šeit redzu potenciālu, geimeriem tak varētu tigot šitos krutos pačkordus un stāstīt, ka tas arī notpietni ietekmēs spēles kvalitāti, tāpēc ka... blah blah blah (tekstu var iekopēt no tās pašas lapas nomainot vārdus "music" ar "gaming experience"). Vai tikai tikkai īpaši mūzikas klausītāji var būt tik stulbi?

Labots - nigerskijs gangsterskijs
Link to comment
Share on other sites

Athlons

da nē, tas vienkārši ir tik skaists kabelis ar tik nepārspējamām Sarum rūnām, ka ne tikai labi izskatās un attīra seriālā intefeisa bitus no parelēlā interfeisa neķītrajiem baitiem, bet arī visādi citādi līdzsvaro saslēgto iekārtu auras... nu kaut kā tā...  :spruce_up:

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

Vai tikai tikkai īpaši mūzikas klausītāji var būt tik stulbi?

 

Tam ar mūzikas klausīšanos nav nekāda sakara. Tas saucas audiophilia nervosa - īpašs nemiers, kas pārņem klausītāju un neļauj baudīt mūziku. Tā kā fenomens ir lielā mērā psihisks, tad arī līdzekļi pret to var nebūt nekāda veidā saistīti ar reālās pasaules likumiem. Galvenais, lai tie spētu iedarboties uz psihi un viss skanēs labi. Vismaz kādu laiku.

Link to comment
Share on other sites

Vispār es esmu dažādu sildīto vadu nīdējs - labā nozīmē © , bet tos es varu nepirkt, uz klausīšanās pasākumiem neiet, u.t.t. un turpināt klausīties dziesmu par veltenīšiem ©. Savukārt karojošie audiorastijas apkarotāji, kā izskatās, ir visapkārt, no tiem izvairīties ir pat grūtāk... :D

Link to comment
Share on other sites

deriksx

 

 

Par koka klucīšiem . Pie manis var dabūt pa lēto - 50 Eur/gab. , cērtu no priedes dēlīšiem ar cirvi , kam aptīts Telefunken vads , pērkot vairumā varu piedāvāt ļoti labas atlaides .

Nu par šito tekstu cepums, rēēēcu :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Padjoms

offtopiks biku...

Vakar biju Audiostārā-atvedušies atkal pāris pārīši LS50

...paklausījos,pastumdīju ķebli...nav ko teikt...nav ko teikt...

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Šodien viens no tiem pāriem varētu pazust.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...